Uw Hoofdhuid PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 5 JANUARI 192/ DAG-AGENDA. Donderdag 6 Jan., 's av. acht uur. •Stadsgehoorzaal: Uitvoering v. d. Chr. Oratorium Ver. „Con Amore". Sassenheim. Donderdag 6 Januari, av. acht uur: Geref. Kerk: Ds. K. Schilder, van Oegstgeest, over: „Het debat bij de koeien", voor „Patrimo nium". Oude Wetering. Donderdag 6 Jan., 's av. zeven uur, Geref. Kerk: Openb. Jaarverg. der Jongel. Ver. „Soii Deo Gloria". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Januari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef.-594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. meer dan 1200 K.G. énniet meer dan 4000 K.G. 60; meer dan 4000 K.G. 90. De belasting voor een motorrijtuig op meer dan twee wielen wordt, in dien door middel van dat motorrijtuig 'meer dan één rij- of voertuig wordt voortbewogen, voor elk dier rij- of voertuigen overeenkomstig het voren staande verhoogd. D© onder c en d en verder genoem- de_ bedragen gelden voor rij- en voer tuigen, waarvan de wielen zijn voor zien van luchtbanden. Die bedragen iWorden verhoogd, indien de wielen van het rij- of voertuig zijn voorzien van cushionbanden, met 30 van (massieve rubberbanden met 60 en van metalen banden met 100 Indien niet alle wielen van een rij- of voertuig voorzien zijni van banden van dezelfde soort, geldt de minst elastische van de gebruikte banden als ■maatstaf voor de berekening van de verschuldigde belasting. De minister van Waterstaat bepaalt wat onderscheidenlijk onder luchtban den, cushionbanden en massieve rub berbanden wordt verstaan Een metalen band wordt minder elastisch dan een massieve rubber band, een massieve rubberband en een oushionband minder elastisch dan een (luchtband geacht te zijn. Onder het eigen gewicht werdt ver staan het gewicht van het volledig uitgeruste voertuig. IVOOR HET RIJN-TWENTEKANAAL. De gemeenteraad van Didam heeft besloten voor den aanleg van het Rijn iTwénte-kanaal een subsidie te verlee- ïien van 20.000. TEGEN INFLUENZA-BESMETTING. Te Velsen is bet aantal gevallen van influenza zoo buitengewoon groot, dat Ide burgemeester een publicatie tot de bevolking heeft gericht, waarin hij, gehoord het advies van de gemeente- ilijke geneeskundigen, den ingezetenen 'in ernstige overweging geeft, dezer da gen zooveel moglijk die plaatsen te vermijden, waar veel menschen bijeen komen, en waar het besmettingsgevaar iderhalve groot is Besturen van ver- .eenigingen zullen er, gaat de burge meester voort, wel toe willen mede- Werken, in deze dagen zoo weinig mo gelijk vergaderingen uit te schrijven, Ten einde besmetting te voorkomen. DE GRIEP. (Te Alkmaar zijii twee griepgevallen met doodelijken afloop voorgekomen. .In één gezin stierven n.l. een dag na .elkaar de vader en een dochter. De toe stand van de moeder is zeer ernstig. Te Haarlem heerscht in vrij ern stige mate de griep; de ziekte heeft geen ernstig karakter. De eerste klas se der Chr. School aan de Leidsche- straat is wegens het heerschen van de bof gesloten. In verschillende groote bedrijven en instellingen komen veel .ziektegevallen voor. BELEEDIGING. In de nunimers van 26 Juni en 3 (Juli j.l. van het katholieke weekblad .De Bazuin, onder redactie van kape laan J. T. W. te Amsterdam, zijn in gezonden stukken opgenomen, ge schreven door J. Alberding, leider van De Protestantsche Openluchtpredik- .club. Door deze stukken gevoelde T. Inden, eerste-voorzitter van De Protes tantsche Debatingclub, zich beleedigd; Alberding zou deze stukken alleen hebben geschreven, omdat tussclien hem en den heer Inden zekere ani mositeit bestond. Wegens het opnemen van deze artikelen in De Bazuin had .dè beleedigde een aanklacht ingediend tegen den redacteur. Deze was niet ter terechtzitting verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend. Het O. M., waargenomen door mr. Wolfson, was van oordeel, dat door het opnemen van de beide ingezonden stukken eer en goede naam van den heer Inden inderdaad werden ge schaad. Men had geen verzoening tus schen de beide partijen tot stand kun nen brengen, wat reeds getracht was te doen voor den rechter-comnrissaris, Geëischt werd wegens beleediging j 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. vóór.... en achter den mast. RECLAME. Ofschoon we het niet met alles eens zijn, zit toch in het volgende vlot ge schreven artikeltje van de „Tel." veel Waars: Er is maar één onderscheiding» die net evengoed staat bij de kemelsharen chêvrons van den korporaal-wasch- baas als bij de zeven gouden kwasten van dikke troetels van den generaal- majoor. Dat is de M.W.O. Die zijn hart n. sifai «xnuyuza iA Aiin hemdeo? «verat wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. en er dan zelf achteraan klautert die krijgt het „Ridder" onverschillig, of-I© Jan Fuselier is. dan wel de dure bessensapkraag draagt van den „Groo- ten Staf". En ze zijn er niet minder trotsch om. onze Indische officieren, wanneer de vleugelman van het eer ste gelid dezelfde deroratie op zijn ka t oenen jasje draagt. Die samen pa trouille geloopen hebben in het zwij gende oerwoud, met dezelfde kansen op. een rentjongstroek tusschen de schouderbladen, 'weten wat het betee- kent: looden pijpen samen deelen! Voor de rest. weten we er niks van. Het is 'el misère, de jaarlijksche on- derscheidingslijsten te lezen en te zien hoe een klerk bij de posterijen, die in ontwikkeling toch niet achterstaat bij een dorpsburgemeester uit den Achter hoek. een medaille krijgt niet om dat die medaille geen onderscheiding zou wezen, maar omdat er dertig- ca tegorieën van menschen zijn, die er voor zouden bedanken. Staat een rid derkruis op de Oranje-Nassau minder goed op het blauwe, boezeroen van een dapperen visscherskerel, die bij win ter en ontij een honderd schipbreuke lingen voor de kaken van den dood heeft weiggeheald, dan óp de keurige ias van een verdienstelijk hoofdamb tenaar, die veertig jaar lang gewerkt heeft of die een trein met een koning er in zonder ongelukken naar de grens heeft zien loodsen? Dat Dorus Rijkers het „Ridder" niet heeft, 'nzorg! Rid der genoeg, ook zonder dat! Maar dat- ie het niet krijgen kan, ook al nam hij alle noodseinende Oceaanstoomers in zijn armen en droeg ze aan den wal .dat is het pieterige van de historie. Wij hebben de geschiedenis beleefd van die drie Hollandsche durvers, die een motor met vleugels over zeeën en donkere hossciien naar het Rijk in In- dië brachtten. Niemand lette meer op de sterren van de kragen. Wanen ze niet bijna door de sterren heengevlo- gen? Toen kwam het lijstje met on derscheidingen af en één van de drie had de gebruikelijke drie passen ach terwaarts te maken, omdat hij naar olie rook en dus nog nèt een gezicht had voor een medaille. Nu krijgen we de K XIII, die dezelf de route onder Water heeft afgelegd. Bravo, zegt Nederland. Een paar rid derkruizen achter den mast, een paar medailles vóór den- mast en „dank u wel!" tegen de rest. Vier officieren en zeven en twintig onder-officieren en manschappen. Dezelfde gevaren, de zelfde inspanning, dezelfde volharding en hetzelfde einddoel. Is het niet Hollandscói? Dan hoor. ik toch liever den ban openeri voor een oud Fransch moeder tje, dat. met berichten voor de strij dende landgenooten in haar schoenen door de vijandige voorposten is heen- gekropen en nou net zoo'n mooi lintje op haar oude fichu ziet spelden als „Monsieur le deputé" draagt en „Mon sieur le Maire". In dit opzicht zijn we bij ons alleen maar fichu, zonder meer. Uit het Sociale Leven. UIT DE SIGAREN-INDUSTRIE. Men meldt uit Eindhoven: Onlangs heeft wethouder Vos in den Amsterdamschen raad meege deeld, dat overwogen werd met be hulp van Eindhovensche sigarenfa brikanten en het gemeentebestuur van Eindhoven honderden werklooze sigarenmakers van Amsterdam naar Eindhoven over te paatsen. Deze aangelegenheid is na die pu blicatie in hei college van B. en W. ter sprake geweest. Hier bleek, dat een der wethouders buiten voorken nis van B. en W. dezè zaak terloops met wethouder Vos had besproken. Het college stemde échter geenszins in, wat te begrijpen is, als men weet, dat d? woningnood in Eindhoven mo menteel 1500 woningen bedraagt en de H. O,,.ondanks de betere economische toestanden niet zoodanig vloeit, als verwacht mocht worden. PROT. CHR. MIJNWERKERSBOND. Maandag heeft de Prot. Chr. Mijn- werkersbond eën buitengewone alge meene ledenvergadering gehouden. Met algemeene stemmen werd beslo ten tot het oprichten van een werkloo zenkas en tot verhooging van de con tributie. Eveneens tverd met alge- meene stemmen besloten tot het aan stellen van een tweeden vrijgestelde, voorloopig voor den tijd van 6 maan den; als zoodanig werd benoemd de lieer N. Ploeg, secretaris-penningmees ter van den bond. BELANGRIJKE CIJFERS. Door het T. B. C.-fonds van het C. N. V. werden de volgende bedragen voor hulpvereening aan leden of -huis genooten daarvan betaald: In 1920 1.540.70 1921 2.381.25 1922 11.137.47 K 1923 20.167.87 1924 20.837.35 1925 21.701.90 VS Het aantal patiënten waaraan hulp werd verleend, liep op van 6 in 1910, tot 154 in i915.. Het aantal deelnemers klom van 2.257 nn A ïanuari 1921 tot 10.145 on 1 Jan. 1926 en bedroeg 10.615 op >1 October j.l. Gelet-bp 't ledental der bij liet C. N. V. aangesloten organisaties is het getal deelnemers nog veel Te klein. SLAPTE. Aan 40 werklieden van het 90 man sterke personeel van ,de ramen en kistenfabriek van Gebr, Huisman aan den Rotterdamschenweg te Delft, is wegens slapte ontslag aangezegd. BUITENLAND. d£ ministerieels crisis in duitschland. Curtius kabinetsformateur? Volgens een Weensch blad is Cur tius, de Duitsche rijksminister van economische zaken, door den rijkspre sident met de samenstelling van het nieuwe kabinet belast. Dit bericht is op zijn minst voorba rig, zoo wordt uit Berlijn gemeldt, imaar wei is de kans groot, dat de keus van Von Hindenburg in de eer ste plaats op Curtius zal vallen. Deze zou dan een kabinet trachten te vor men uit de burgerlijke partijen. Indien zijn pogingen echter, tenge volge van de afwijzende houding van het centrum, schipbreuk mochten lei den, zou de Rijksdag misschien wor den ontbonden. Aldus luidt het laatste nieuws in zake de rege'erings.crisis,- Curtius het is gisteren bekend geworden is Vrijdag door den rijkspresident ont vangen, die met hem den politieken toestand heeft besprokéri. Hij is na tuurlijk nog niet op zoek gegaan naar zijn medewerkers en heeft zich ook nog niet in verbinding gesteld met de partijen, die hij- voor dit doel ge- wenscht vindt. Hij zal eerst wachten op een officieel mandaat en als hij dit krijgt, zal dit begin volgende week het geval zijn. Over de kansen van Curtius valt weinig te zeggen. De rijksminister van economische zaken is een bekwaam man, die de sympathie geniet, van vrij wel alle fracties van den Rijksdag. Voor rechterzijde en Duitsch-nationa- len zal hij vermoedelijk niet voelen, daar een dergelijk minderheidskabi net reeds voor de geboorte ter dood zou zijn Veroordeeld. Wellicht zal hij een poging onder nemen om alle burgerlijke partijen (met uitzondering van de democraten, maar met inbegrip van zoowel de Duitsch-nationalen als het centrum) te vormen; dat de Duitsch-nationalen bereid zullen worden gevonden, méde te doen, ligt voor de hand; zij. hunke ren naar een gelegenheid om weder regeëringspartij te worden. Wat echter het centrum aangaat, deze partij is de laatste maanden steeds meer naar links gegaan en mannen als Wirth, zullen zeker hun uiterste best doen om samenwerking van de Katholieken met de Duitsch- nationaltn te verijdelen. DE ALGEMEENE STAKING IN ENGELAND. Het onderzoek naar de oorzaken der mislukking. Het lang uitgestelde, onderzoek -in zake de alge meen e 'staking van verle iden 'jaar Mei 'zat 20 'Januari plaats: hebben. Zooafs men zich zaf herinneren, be gon de kolenstaking- pp i Mei en wérdi de algemeene staking door denalg'e- meenen raad "van -het' wakvereenigmos- congres teeen 'middernacht op b 'Mei afgekondigd. De afeemeene staking werd door den raad van het vak'ver eemglngscongres -op 12 Mei. opgehe ven, doch de kórènstakmg duurde voort, totdat 'zij:einde November'Ver liep. Kort na de afgemeene. staking vroe gen de mifnwerkersbond en 'de' meer extreme afcfeelingen der arbeidersbe weging een onderzoek, ten einde den algemeenen raad te kunnen beschul digen, de zaak der arbeiders te heb ben verra-den. De algemeene raad stemde er m toe, dat een onderzoek 'door verant woordelijke leiders der vakvereenigin gen zou worden ingesteld. Naar in arbeiderskringen gezegd wordt, zaf de algemeene raad bij dit onderzoek zich niet tot 'de verdediging bepalen, doch integendeel 'een lange lijst van beschuldigingen aan het adres aan het adres van de leiders der mijn werkersfederatie voorleggen. Daarin zal uitvoerig gewezen worden op de herhaalde gelegenheden, waarbij 'de leiders der mijnwerkers het advies van den raad verworpen hebben of daar op geen acht sloegen en iedere brug voor een regeling, welke 'de leiders: ider vakvereenfgTngen hadden getracht te slaan, afbraken, terwijl zij 'tevensi verwachtten, dat Ide raaJd steeds be reid zou zijn om stappen m het belang van de mijnwerkers te doen. DE WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK De toestand niet verontrustend. Na den ministerraad, verklaarde» ■de ministers Sarraut en Tardieu, dat' uit een in alle «departementen ingesteld* onderzoek naar de werkloosheid! mj Frankrijk is gebleken, dat de roestandi geenszins verontrustend is. Behalve in de groote centra Parijs, ,Lyon en Marseille, is 'de crisis onbe duidend. 1 De leiders bij dé openbare werken zullen alle maatregelen nemen, om eventueele Werkloozen aan de wegen/ te laten werken. Zoo zouden, zoo noodig, onmiddeli lijk 16000 werkloozen aan den arbeid gezet kunnen worden, maar er zijni nog geen aanvragen binnen gekomen. Het aantal werkloozen te Parijs be- (draagt op het oogenblik '13.000 o.wu 3000. handarbeiders. NIEUWE OPSTAND IN ALBANIë. Do „VTerhe" te Belgrado verneemt) uit Skoetan, "dat een nieuwe opstand! m Albanië is uilgebroken in verband) met de draconische vonnissen van den; buitengewonen krijgsraad tegen de deelnemers aan de" jongste opstandige beweging'. Zeven Mohammedaansclie stammen moeten zich bij een nieuwe beweging hebben aangesloten. POLENS BUITENLANDSCHF POLITIEK. Geen blok tegen Rusland. De Poolsche minister van Buiten- landsche Zaken, Zales'ki, heeft voor de Landdag-commissie voor Buitenland1- sche Zaken een verklaring afgelegd in zake de Poolsche politiek. De minis ter twijfelt er niet aan, dat pogjngen van zekere zijde in Duitschland, om de betrekkingen met Polen te verstoren, niet de Duitsche binnenlandsche ge voelens weergeven. Polen is voorts bereid een leeningi van Danzig te vergemakkelijken, maar het verlangt, dat Dantzig alle advie zen der financieele Volkenbondscom missie zal volgen. In de betrekkingen met Rusland «komt geen verandering en Polen wenscht geen blok tegen de Unie der .Sovjet uepublieken te vormen. voorts wil Polen zich niet mengen in de binnenlandsche kwesties van .Litauen. De minister zeide nog: omtrent ds Poolsch-Duitsche -betrekkingen, dat (deze van '-gróót, belang zijn voor den Ëuropëescnen vrede, en dat Polen er naar streeft in goede relaties meti Duitschland te staan. OPSTAND EN ONVEILIGHEID IN MEXICO. Volgens te Mexico ontvangen bericli ten hebben 200 opstandelingen een ne derlaag geleden bij een aanval, dien zij gisterochtend ondernamen op de kazerne te Leon in den staat Guana juato; de regeeringstroepen schoten 10 opstandelingen neer en de gemeente politie nam het meerendeel van de overigen gevangen. Elf inwoners, van wie zes notabelen werden op staan den voet ter dood gebacht. Deze stoutmoedige aanval, welke ten doel had zich van de "stad meester te maken, is bijna dadelijk gevolgd op de verklaring van den minister van oorlog, dat het Mexicaansche leger den toestand in de geheele republiek •meester is en in staat is elke opstan dige beweging te onderdrukken en ook niet zal aarzelen dat te doen. Een aanzienlijke rooverbende maakt tegenwoordig de omstreken van Mexico onveilig; 50 gewapende mannen hebben Maandag tal van auto's aangehouden op enkele mijlen bezuiden de stad en de reizigers uit geplunderd. De politie gelooft, dat dit dezelfde bende is, die Zondag auto's heeft aan gevallen op den \yeg van Guernavaca. DE KERKVERVOLGIGG IN MEXICO. De Amerikaansche schrijver Sidney Sutherland, zoon van een Methodis- tisch predikant in Mexico, zelt in •Mexico geboren, en opgevoed, gat een reeks van „Brieven over Mexico" uit, waarin hij zegt, dat geen oprecht (denkend mensch ae kerkvervolging in Mexico verontschuldigen ot rechtvaar idigen kan. „Calles is een sluw man", schrijft hij. „Hij laat de protestanten m Mexi có voor het momènt riiet rust, ot speelt ze tegen de katholieken uit, waardoor hij 'bereikt, dat de Protestanten van het naburige land hem rustig laten voortgaan. Maar luistert eens naar mijn voor spelling, mijne vrienden: zbodra hij Rome nedergeveld zal hebben, zal zicli zijn haat tegen de overige -geloots- genootschappen keeren en hij zal ze even ongenadiglijk bestrijden. Dan zal hij slechts hebben te her halen, wat heden de Protestantsche leidende persoonlijkneden zeggen, die zijn vernierigmgsstrija tegen de Ka tholieken zoeken te rechtvaardigen". «Over het lijden der Mexicaansche Katholieken zegt Sutherland verder: „Wanneer ik iemand het gelooi aan het groote onbekende, dat aan de overzijde van het graf ligt, ontneem, zoo beroof ik hem van een schat, van een troost, van een krachtbron, wel ke hij in dit geloot gevonden neetr. Hier is een volk, dat in harden ar beid, in armoede en ontDering leeti, weinig onderricht is en aan hetwelk het leven zeer weinig aannemelijks biedt. Het eenige, wat het duister van zijn aardsch bestaan verlicht, wordt hein nu gewelddadig ontroofd. Het mag niet meer lot zijn gpedhartigen Vader gaan, hem zijn leed niet meer in hef oor fluisteren, zijn raad en zijn zegen niet meer ontvangen, en dit alles, om idat het den verblinden van haat ver vulden bolsjewiek zoo KORTE BERICHTEN. De conferentie der Baiusche lau den is geëindigd, er werd overeen stemming, bereikt ter zake van de buitenlandsche politiek. Naar verluidt, zijn alle candidal ten, door de Sovjet-regeenng: voor den legatiepost te Londen voorgesteld, Idoor de JLngeische regeering- afgewe zen. De Nationale Bank van Belgiëf zal overgaan frfcit de uitgifte van bil jetten in Belga's. De Ponug;eesche minister vam 'buitenlandsche zaken heeft verklaard/ idat de geheele regeering voldaan is over de schuldenregeling, met (Groot- Brittannië. !Op 24 Dec. bedroeg, het aantal werkloozen in Engeland 1.331.111, zijn jde een vermeerdering; mee 41.261 ver geleken bij de voorafgaande week. .Cook, ;d;e secretaris, van dea mijn Gemeentelijke Aankondigingen School voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis.; Mat gelegenheid zal worden gegeven tot het aangeven van leerlingen voor plaatsing op de School voor Buiten gewoon L. O. op eiken werkdag van 8 Januari tot en metl5 Januari e.k., des voormiddags van 8 Vj tot 9 uur en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien des namiddags van IK» tot 2 uur, bij het Hoofd c\er School in 't schoolgebouw aan de Caer ciliastraat 65a; dat voor kinderen, flie thans een openbare lagere school bezoeken, de" inschrijving op de genoemde tijden ook kan plaats hebben bij het hoofd dei- school, waar het kind thans geplaatst is. Leiden, 5 Januari 1927. i; AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. werkersbond, (fs van zijn reis naar Moskou te Londen teruggekeerd. De geilen, die hem zagen, constateerden, dat hij er „much fitter" uitzag, dar» - toen hij naar Moskou vertrok. Naar uit Stockholm gemeld/ wordt, zal Sven Hedfn, de beroemdd ontdekkingsreiziger, die in China ven- toeh, binnenkort naar het woestijn gebied van Ceniraal-Azië vertrekken.. 1 Ind en loo pvan 1926 hebben ia «de Britsche mijnen, tengevolge van ongevaallen 1136 mijnwerkers het le-- ven verloren, terwijl er 117.347 verwon/ dingen opliepen. i UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door dö politie is oudejaèra: avond sterk opgetreden tegen 't af-- steken van vuurwerk langs de straat Proces-verhaal werd opgemaakt, ter wijl verschillend vuurwerk in beslag is genomen. In den nacht van Zondag on Maandag zijn van den landbouwer T, H. op een stuk weiland gelegen in de Gnephoek twee schauen doodgebeten door een bond, terwijl meerdere scha pen in hst water werden gedreven. J. B. stond met zijn groenten7 kar in de Wilhelminastraat. I)e kal werd aangereden door een auto ko-V mende uit de richting Leiden met gevolg dat deze dompte en de groenten en aardappelen inde langs den weg ge- legen sloot terecht kwamen. De schade is groot. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevonden voorwerpen. Een paat. schaatsen, een groene bril in etuv gouden zegelring, een zwarte portemoo- naie met inhoud, een koperen gewicht' Inlichtingen op het politiebureau- De Post. Ljjsr van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de af zenders onbekend zijn, terugontvangen- in de 2e helft der maand Decembe;. Brieven Binnenland: N. Boere, Ze venhoven. Briefkaarten Binnenland:-M. O. van Westen, IJsselstein, Wed. M. Verburgï ■Twee briefkaarten zonder adres. Burgerlijke stand. Geboren: d.v, M. van HellemandDonker, d.v. H. HarringLos. z.v. D. de JongNeus d.v. G. fiunninkvan Veen. z.v. Ch. v. d - Neut;de Graaf. d.v. B. J. Pinkênflii-' - gelv. d. Lans. z.v. G. BekBrohm. d.v. N. van ZijtveldStreefkerk. Gehuwd: E. Boere jm. 26 j. en D. t. Wijk jd. 30 j. S. L. Vlaardingerbroek, Uverleden: A. Hoogenbaom wedr, 1.. - jm. 29 j. en E. v. d. Linden jd. 35 j C. Voorn 81 j. C. A. M. Stigter jd. 2 j O. Blok, jm. 10 j. K. van den Bos. echtgen. v. N. Vis 53 j. A. Zjjlstra jm. 2, j. N. de Jong jm. 2 d. S. van Leeuwen jm. 10 m. W. Komper jm. 22 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Morgen, Donderdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk optreden de Wel Eerw. heer Ds. Luteijn uit Apeldoorn, vroeger te Ejj-nsburg. Zulks geschiedt op verzoek der .Jongedochters-vereen- ging „Bid en Werk''. Waar Ds. Lu- tejjn lang geen onbekende is, en hiei in de omgeving zeer geacht, zal het aan belangstelling niet ontbreken. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus Josephus, z.v. A. J. Verkley en yA. C. Leenders. Ter secretarie zijn in Dec. tet keuring aangegeven, ais bedrijfsslacb ting 12 rijnderen, 12 varkens en 5 schapen. Huisslacntingen 7 varkens. Als noodslachtingen 1 o schapen en 2 graskalveren, 1 nuchter kalf en t. varken. Afgekeurd zijn 7 - schapen, 1 graskalf en 1 nuchter kalf. Keurloon f 1.81,50. Aan keurloon over 1926 ia ioin tvangeu f 21 40. VOORHOUT. Vrijdag 7 Januari a.s. des v.m 9.30'uur is de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeengeroe pen ter behandeling van de navolgen de punten: 1. Notulen. 2. Onderzoek geloofsbrief benoemd Eaa-dslid A. Eigenbrood en toelating. 3. Ingekomen stukken. 4. Verlegging rooiljju Teijlingerlaan. 5. Wjjziging van het raadsbesluit bo. treffende, ae geldleening van f 23.000. 6. Schrijven van Ged. St. inzake dè gemeentebegrooting 1927. 7. Wijziging gemeentebegrooting 1926 8. Vaststellen van een verordening op het leggen van kabels en leidïi» gen. 9. Aankoop grond voor verbreeding der, TejiLiogerltaji,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2