Vanaf Maandag 3 Jan. WAALS Alle Goederen Alle Etages per Lilt te bereiken. Groote partij Rokken Gemolt. Laken en Moiré Spot en Spot goedkoop Opruiming Manchester en Blauw cheviot JONGENSBROEKJES Eigen Autodienst franco bezorgd HAARLEMMERSTRAAT 114-130-136. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 31 DECEMBER 1926 DAG-AGENDA. Oegstgeest. Donderdag 30 Dec., 's middags van 34 uur, Gemeente huis: Bezichtiging van gemaakte kleedingstukken door „Dorcas" voor de uitdeeling. Vrijdag 31 Dec., 's avonds zeven uur „Jeruel", Middelstegracht 3. Samenk. Spreker: Dr. v. Osterbosch, van Den Haag en de heer v. d. Horst. Donderdag 6 Jan., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering v. d. Chr. Oratorium Ver. „Con Amore". Sassenheim. Zaterdag 1 Jan., 's av. half acht. Geref. Kerk: Orgelbespeling door den heer H. M. Keuning. Zondag 2 Januari, 's morg. tien uur „Jeruër'j Middelstegracht 3, Samen komst: Spreker de Eerw. Heer W. Beram van Rotterdam, 's av. half zeven de heer v. d. Horst De avond-, nacht- en Zondagsdienst 'der apotheken wordt van Maandag S tot en met Zondag 9 Januari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal Nieuwjaarsdag worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390 en Zondag-door Dr. Varekamp Tel. 1916. De Zondagsdienst voor de huisart sen te Leiden zal Zondag worden waargenomen door de doctoren Hovers Grieve, Kors. Mulder, Rassers en van Voorthuysen. Oegstgeest Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. heeft die in ruime mate ondervonden, en 'tis een wonder, zooals men hem steeds van alle zijden is tegemoet ge komen en gesteund heeft. Spr. h§eft er steeds naar gestreefd, zijn beste krachten te geven voor de ingezetenen der gemeente Leiden en daarbij getracht, zoo onpartijdig mo gelijk te zijn. Spr. dankt zijn echtge- noote, de verschillende wethouders, den gemeentesecretaris, alle ambtena ren, ja. al degenen met wie hij in aan raking kwam voor den steun van hen ondervonden. Alle ingezetenen, van welke richting, leeftijd en sexe ook, hebben spr.'s taak zoo licht gemaakt als maar ©enigszins mogelijk was. Spr. besluit met den wensch, dat de stad Leiden moge groeien en bloeien en haar bevolking moge toe nemen in welvaart. Een hartelijk applaus volgde op deze rede. Daarna had te 4 uur de audiëntie plaats, waarbij alle isgezetenen, ver- eenigingen, corporaties enz. gelegen heid. hadden afscheid van den burge meester te nemen. Aangezien ge vraagd was, zich in het spreken zoo veel mogelijk te beperken, voerden slechts enkele personen kort - het woord. Het allereerst kwamen de hoofdamb tenaren om den burgemeester de hand te drukken, namens wie bet woord werd gevoerd door Dr. J. v. d. Kolk, den directeur van de gemeentelijke gestichten, die Jhr. de Gijselaar karak teriseerde als een vijand van gepraat en een vriend van de daad, een eigen schap. waardoor hij bij uitstek ge schikt was om de hoofden der bedrij ven te inspireeren. Prof. H. M. van Nes wees op het ver lies, dat de Pilgrimfaithers Society leed door het heengaan van den bur gemeester, die om zijn belangstelling en arbeid voor dit genootschap in En geland zoo populair was geworden. Spr. wees er ook op, dat voor de Lea gue of Teachers of the Dominions het bezoek aan Leiden steeds „the day of the days" was, hetgeen vooral te dan ken is aan de hartelijke ontvangst door Jhr. de Gijselaar. Nadat Dr. J. Riemens namens den Kerkeraad der Ned. Herv .Gem. een enkel woord bad gesproken, bracht de rector magnificus. Prof. E. M. Meijers dank aan den burgemeester die steeds heeft getoond de belangen der Univer siteit te begrijpen en daar een warm hart voor te hebben. Spr. uitte zijn vreugde dat de Universiteit den burge meester in andere functie mag behou den, waarna de burgemeester ant woordde, gaarne nog eenigen tijd de belangen der Universiteit te behartigen Van de verdere personen, die op de audiëntie kwamen noemen wij over ste Kist, de commandant van het 2de peg. inf., de heer Bos, ab-actis van bet Leidisch studentencorps, Mej. L. A. v. Straten van de Ver. v. Vrouwelijke studenten, het in de Leidsche studen tenwereld zoo befaamde koffievrouw- tje (Mej. Frederika Nieuwenhuis), ep voorts vertegenwoordigers van vrij wel alle organisaties in Leiden Het was waarlijk een hulde Van heel de burgerij aan onzen zoo bij uitstek geliefden en populairen burgervader. BUITENLAND. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsjang Tso Lln Dictator. Volgens een bericht uit Peking heeft maarschalk Tsjang Tso Lin na zijn aankomst te Peking zijn intrek genomen in het vroegere keizerlijke paleis. DE FASCISTISCHE VAKVEREEN. IN ITALIë. 2.8.00.000 nieuwe leden. De Lavoro bevat een artikel van Ros- soni, den voorzitter van het Verbond van fascistische vakvereenigingen, waarin hij de balans opmaakt van het RECLAME. STUKGOEDEREN - Geel hemdenkatoen 10/4 lakenkatoen 10/4 graslinnen 10/4 congolinnen Lingeriekatoen Witte badstof Jaeger molton Schortenbont Sportflanel Witte flanel 1372 cent 32 327, u 33 157, ,24 227, 22 167, 15 &W-Percals 80 c.M. moderne Overhemdstreepen 22 cent. Beschadigde witte Sjaans prima kwaliteit koopje 127? cent. Meest modern gedord. Dames- ^-6 lingeries. Chemises en culotles a 1,— 0,65: r-TAFELGOEDEREN Witte Blokhanddoeken Blauwe blokhanddoeken Grauwe keukendoeken Geruite theedoeken Badhanddoek Gekleurde badhanddoek Badhandschoentjes Tafellakens Servetten Tafellakens, waschecht m.gekl. r. 15 ct. 16 127, 8 177, 40 10 467, 25 467, Op de toonbank van onze lingerie-afdeeling worden alle betere LINGERIES, als ook PYAMA'S, tegen aanmerkelijk verlaagde prijzen ter verkoop uitgestald. 1 partij restanten corsetten welke niet meer in de volledige serie's voorradig zijn, f J worden de eerste dagen van onzen uitverkoop aangeboden voor slechts I TRICOTAGES, Ongebl. corsages 36 ct. Witte corsages 39 ct. Dameshemden 70 ct. Kindercamisoles 24 ct. Gemolt, Directoirs vanaf 4272 ct. Zeer goede kwaliteit Wol m. zijde Directoirs v.af 70 ct. Jongens- en meisjes Pad vinder Broekjes 50 ct. Beste ongebl. Vrouwen rok-Borstr. 1,15 Zware geripte ondertailles 95 ct. Jaeger gebr. onderj. 120 cM. 1,50 Sjarretelles, per paar 5 ct. Sjarretelhouders 40 ct. Bustehouders, prima tricotstof 70 ct. Sportgordels met 2 paar sjarretelles en elastieke tusschenstukken vervangt alles 170 ct. Nieuwste sportcorsetten m. elastieken tailleband en 1 paar sjarretelles 90 ct. Pompadour Damesschorten 7272 ct. Linnen Speelschortjes 40 ct. Brabantsch Bontdamesschorten, flink model, geheel gesloten 195 ct. BEDRIJFSKLEEDING Blauw Keper jassen Blauw keper broeken Moleskin broeken Amerik, legerhemden Jongenssporthemden Manssporthemd M.drilboezeroen Blauw keper overall Slagers jassen Koksbuizen Doktersjassen en Labor atoriumj assen 125 ct. 175 ct. 295 ct. 215 ct. 95 ct. 115 ct. 95 ct. 450 ct. 250 ct. 250 ct. 475 ct. LINGERIE. Geel keper vrouwenbroek 76 ct. Geel katoen vrouwenhemd 80 ct. Geel keper mansbroek 100 ct. Geel katoen manshemd 73 ct. Graslinnen heerenhemd 87 ct. Geel katoen jongens- en meisjeshemd v.af 28 ct. Gefestonneerde sloop 41 ct' tegen Spotprijzen. Alle stoffen SERIE 1 171/2 cent DAMESSTOFFEN. zijn in serie's gesorteerd, welke legen belachelijk lage prijzen wnrden aangeboden. SERIE 2 SERIE 3 SERIE 4 50 cent 25 cent 35 cent Eenige prijzen van onze Wollen Stollen. Wollen Popeline, 85 c.M. breed 75 ct. Wollen Serge, alle modetinten, 140 c.M. 127ct. Koordfluweel, 70 c.M. breed75 ct. Wollen kamgaren voor Schooljurken, 80 c.M. br-, diverse kleuren 55 ct. dito 150 c.M. breed90 ct. Ratiné Peignoirs25 ct. SERIE 5 75 cent In onze Heeren-afdeeling vindt U een zeldzaam voorkomende gelegenheid lot het com- pleteeren Uwer Garderobe, tegen bijna geen prijzen. - Overhemden, Boorden, Dassen, Hoeden, Petten, Regenjassen, Motorjekkers, Ondergoederen. worden per Dames- en Kinderkleeding. Geruite Kinderjurken, 60 c.M. stijging per maat Gebreide Kinderjurk Damesjaponnen, met lange mouwen Elegante Wollen Japon, Pullovers-Stof Jongens Ulster, leeftijd 7 jaar stijging per maat Ratiné Marine Jekkers, leeftijd 12 jaar Manchester Schoolpakken, leeftijd 8 jaar Matrozenpakjes Wollen Dames-Vesten en Pullovers, nieuwste genres Wollen Dames Onderblouses 75 ct. -25 ct. 95 ct. 250 ct. 750 ct. 530 ct. 25 ct. 425 ct. 315 ct. 325 ct. 225 ct. 95 ct. Afdeeling BEDDEN - TAPIJTEN - MEUBELEN. Gestreepte Karpetten 4,70 Gebloemde Karpetten 5,50 Imitatie Bouclé Karpetten 11,25 Imitatie Smyrna Karpetten 4,50 Sihyrna Kleedjes 70 Pluchette, 130 c.M. breed 95 Zijde Damast Gordijnstoffen, 130 c.M. br. 1,30 Groote partij Hoofdkussens 76 4 gestoffeerde Stoelen en 2 Fauteuils, compleet 36,50 Massief Eiken Tafel met 6 bekl. Stoelen 38,50 Massief Ëiken Schuiftafels 23,50 Gestoffeerde Stoelen 4,00 Bloemtafels 1»32l/2 Eiken Kapstokken 4,25 Parapluiebakken 7,25 Eng. Ledikant met Spiraalmatras 7,80 Geschilderde 2-persoons Ledikanten 6,50 Geschild. Waschcommodes in p.p. en eiken 12,75 Massief beuken Kinderledikanten 7,75 1-persoons Matrassen 5,40 2-p. 3 deelig Matrasstel, compl. m. Kusser.s 18,75 Autodekens voor de radiatoren Wollen Dekens, groote maat 4,70 Groole partij coupons Vloerzeilen, Loopers, Vitrages, Gordijnstoflen, Cocos, tegen sterk gereduceerde prijzen. Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter kennis van belangheb benden, dat op te daarvoor in die ge meente aangewezen plaatsen is aange plakt een openbare kennisgeving, be treffende inschrijving voor den dienst- pich't in Januari a.s. van de in, 1908 geboren mannelijke personen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal zeer bepaald zitting worden gehouden ter Gemeente-secretarie (afd. Militai re Zaken), Breestraat no. 119. boek Wolsteeg, alhier des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur, op Maan dag 3 Januari a.s. voor hen, wier ge- slachtsnaam aanvangt met de letter A of B; op 'Woensd. 5 Januari a.s. voor ben,' wier geslachtsnaam aanvangt met de letter C. D, E of F; op Vrijdag 7 Januari a.s. voor bén, wiea' geslachtsnaam aanvangt met de letter G. H of I: op Maandag 10 Januari a.s. voor' benwier geslachtsnaam aanvangt met de letter J, K of L; op Woensdag 12 Januari a.s. voor, henl, wier geisiachtsnaamj aan/vangt!, met de letter M, N of O; op Vrijdag 14 Januari a.s. voor ben, wier geslachtsnaam aanvangt met de letters P, Q of R; op Maandag 17 Januari a.s. voor; hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letters S of T; op Woensdag 19 Januari a.s. voor hen. wier geslachtsnaam aanvangt met de letter U. V of W tot en me# We; op Vrijdag 21 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter W van Wf af, X. Y of Z. Door eeh ieder, die tot aangifte ver plicht is, moet een uittreksel uit het geboorteregister betreffende den in te schrijven persoon of het huwelijks boekje van diens ouders worden over gelegd. Nadere inlichtingen hieromtrent,1 kunnen worden verkregen aan de af- deeling Militaire Zaken voornoemd, op werkdagen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12^ uur en van des namiddags 1% uur tot 3 uur; des Zaterdags van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12 uur. Leiden, 30 December 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. vakverenigingsleven in het afgeloo- pen jaar. De fascistische vereenigingen hebben in dat tijdsverloop 1060 arbeids contracten gesloten, die allemaal ver betering -in de positie van de arbei ders der verschillende vakverenigin gen verzekerden. De fascistische vakvereniging heeft in 1926 2.600.000 bewijzen van lidmaat schap afgegeven. 1926 zoo eindigt Ros- soni, was het vakvereeningingsjaar in dén zin van reorganisatie, her nieuwd aanpakken, terugkeer tot de nationale tucht. 1927 imoet bet jaar werden van het charter van den ar beid, dat de rechten en plichten van de voortbrengers zal wijden en met de heiligste wetten de vijf jaren van fas cistische vakvereenigingspropaganda moet bekronen. SPOORWEGONGELUK IN CHILI. 16 doQden, 20 zwaar gewonden. Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat, nadat een reizigerstrein ontspoord was, een der hulp gezonden trein op dezen is ingereden, met het gevolg, dat 16 personen gedood en 20 zwaar gewond werden. LITAUSCHE COMMUNISTEN 1 TERECHTGESTELD. j Opwinding in Sovjet-Rusland. Naar officieel dit Kowno wordt ge meld zijn de vier ter dood veroordeel de communisten dezer dagen terecht gesteld. De correspondent van de „Times" te Riga meldt, dat bet bericht omtrent de executie van vier Litausche commu nisten, ter dood veroordeeld, omdat zij waren schuldig bevonden aan sa menzwering tegen de regeering, te Moskou heftige ontstemming heeft veroorzaakt. De communistische internationale heeft onmiddellijk een manifest uitge geven, waarin Engeland ervan be schuldigd wordt, de staatsgreep in Litauen te hebben georganiseerd, ten einde de verdere onwikkeling der vriendschappelijke relaties tussChen de sovjets en Litauen te verhinderen. KORTE BERICHTEN. Het Italiaansoh-Duitsche ver drag is over bet algemeen in Frankrijk gunstig ontvangen. Coolidge beeft in een pleidooi voor ontwapening verklaard', dat er nog te veel wantrouwen onder de vol ken heerscht. Verwacht wordt, dat in Januari in het Belgische kabinet enkele wij zigingen zullen plaats hebben, zoo het geheele kabinet aftreedt. De berichten over een nieuwen dreigenden opstand in Griekenland worden officieel tegengesproken. In Canada is een groote organi satie voor den handel in narcotische middelen ontdekt, welke heel het Amerikaansche continent tot operatie gebied heeft. er— De Amerikaansche regeering ver biedt het gebruik van bepaalde ver giften bij de alcoholbereiding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2