NIEUWE LEIDSCHE COURtfNT VAN WOENSDAG 29 DECEMBER 1926 DAGAGENDA. Woensdag 29 Deo., 's avonds acht u. Nutszaal, Steenschuur: feestelijke jaar vergadering der J. V. op G. G. „Obadja" Oegstgeest. Donderdag 30 Dec., *s middags van 34 "uur, Gemeente huis: Bezichtiging van gemaakte kleedingstukken door „Dorcas" voor de uitdeeling. Vrijdag 31 Dec., 's avonds zeven uur „Jeruër, Middelstegracht 3. Samenk. Spreker: Dr. v. Osterbosch, van Den Haag en de heer v. d. Horst. Donderdag 6 Jan., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering v. d. Chr. Oratorium Ver. „Con Amóre". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Dec. tot en met Zaterdag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt Vischmarkt 8, Telef. 552. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Ook de heer VAN VOORST VADER pleit voor de subsidie. Daarentegen zegt de heer VAN SANDICK dat het voorstel zooals het daar ligt voor hem onaannemelijk is. Het lid van Ged. Staten VON FI- SENNE merkt op, dat Ged. Staten reeds lang bezig zijn om verbetering te verkrijgen. Hij meent, dat de nieu we weg voorloopig nog niet klaar zal zijn. Wat de kwestie van den tol be- treftr Ged. Staten zijn van oordeel, dat zoo spoedig mogenjK deze ver- keersbelenrmering, moet worden op geheven. Zij hebben reeds eerder ge- adviserd het tarief te verlagen en heb ben dit ook thans weder gedaan, zoo dat als de Kroon dit advies volgt, het tarief weder verlaagd zal worden. Op dien weg voortgaande zal men tot geleidelijke afschaffing, misschien in 4 of 5 jaren, komen. Een tweede middel is dit, dat Delft, waartoe de ge meente zich bereid verklaard heeft, het surplus van de opbrengst zal stor ten in een gemeentelijk wegenfonds. Na. de replieken dient de lieer VER HOEVEN opnieuw een motie in tot aanhouding van het voorstel. Deze motie \yerd verworpen met 41 29 stemmen. Het amendementTEN HOPE werd verworpen met 4130. Het voorstel van Ged. Staten werd z h. st. aangenomen. Een voorstel van den heer VAN SAN DICK om den titel van Hoogfdinge- nieui* van den Prov. Waterstaat te wijzigen in Hoofdingenieur-Directeur vond geen bijval en werd zonder hoof delijke stemming verworpen. Naar aanleiding van de vragen van den lieer J. ter Laan omtrent een nieuw provinciehuis doet het Jid van Ged. Staten, de heer DE WILDE, en kele medeüeelmgen omtrent de kos ten die in de millioenen ioopen. Daar om wordt daarop niet ingegaan. Een inerpellatie DeeKeimamp over de subsidie aan de particuliere krank- zinnigengesticnten ioopt af met eeni- ge inlichtingen van het lid van Ged. Staten DE WILDE. Mét betrekking tot de interpellatie van den heer Viielander over de Kil- waterleiding deelen Ged. Staten mede, dat de bezwaren van 's Gianvenueel en Strijen zijn opgeheven. De kosten zijn door uitbreiding over een grooter deel van de provincie, gestegen tot J' 1.200.UÜ0, de overschrijding bedraagt .echter sdechts 67ÜÜ0. De heer VLIELANDER dankt voor de inlichtingen. Op de interpellatie-W. G. van Eek betreffende de herziening van liet re glement voor den polder Heukelum antwoordde de neer Schaper (lid der .Ged. Staten), dat Ged. Staten de nood zakelijkheid van samenvoeging der polders Heukelum en Asperen inzien. Er is overleg met Gelderland gepleegd, welke provincie voorwaarden stelde. De ingelanden hebben zich echter voor het Zuid-Hollandsche stelsel ver klaard, waarvoor Gelderland gezwicht is. Het is noodzakelijk overleg met den Minister is nog niet geëindigd. De heer VAN DER HOUT kreeg' nog het woord om vragen te stellen over de wegen in het Westland. Hij noem de den toestand onhoudbaar en vroeg Ged. Staten of zij bereid zijn mee te deelen wanneer een aanvang gemaakt zal worden en wanneer men met de reconstructie geleed kan zijn. Voorts yrpeg spr. verbreeding van he wegdek vaii. vijf wegen tot 5 M. en moderne verharding. De heer VON FISENNE, lid van Ged. Staten wees er op, dat op de eer ste vraag een uitvoerig antwoord is gegeven aan den heer v. Voorst tot Voorst bij diens interpellatie. Daarna zijn verschillende werkzaamheden verricht. Wat de andere wegen be treft, heeft het college niet dlleen de ze maar ook andere wegen in de hëe- le provincie in onderzoek. Of daarbij tegemoet gekomen zal worden aan alle desiderata van den l)8er v. d. Hout, kon spr. niet zeggen, maar spr. meen de dat het Westland tevreden zal zijn. De Voorzitter wenschte den leden een gezegend Nieuwjaar en sloot in naam van de Koningin te 5.30 de win- terzjtting. ZIJ BLIJVEN IN HUN ELEMENT. Op voorstel van den burgemeester van Edam heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken een werkverschaf fing ter zee ingesteld veor de Zuider- izeevisschers en hun knechts. Voortaan zullen dezen bij open zee niet meer bij de gewone werkverschaffing te land kunnen worden te werk besteld, maar zul Ten zij kunnen gaan visschen, in welk geval huru uit de fondsen der werkverschaffing een bepaald loon ge garandeerd wordt. Deze nieuwe regeling wordt door de betrokkenen, diè thans in hun bedrijf werkzaam kunnen blijven, buitenge woon op prijs gesteld. PERSONEEL VAN PROT. CHR. KWEEKSCHOLEN. Gisteren hield de „Ver. van Perso neel van Prot. Chr. Kweekscholen in Ned." haar algemeene jaarvergadering te Utrecht, onder voorzitterschap van' den lieer Van Wijlen uit Rotterdam, die de metamorphose schetste, welke het onderwijs de laatste eeuw heeft doorgemaakt. Komende tot den tegen- woordigen tijd, zei. spr. dat de leeraren aan de Kweekscholen ook als paeda- gogen moeten medewerken aan de op leiding van toekomstige opvoeders. Een vijfjarige cursus Slijve eisch. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Wytzes uit Sneek. Over natuurkennis, geschiedenis en aardrijkskunde werden nu inleidingen gehouden door de heeren H. Schilp, Leiden, E. J. v. d. Eist. Utrecht en C. Groen, Gorcum, dié ieder hun onder werp voor één der drie gevömde sec ties behandelden. Hierop volgden uit voerige discussies. 's Middags hield dr. J. v. d. Spek uit Den Dolder een lezing over Freuds psycho-analyse en haar beteekenis voor de practijk. Na afloop dezer lezing, die eveneens aanleiding gaf tot opmerkingen, wer den de conclusies uitgebracht, waar toe de verschillende secties waren ge komen. Voor geschiedenis luiden deze aldus: a. Uitsluitend met dictaat de stof verwerken vond slechts bij één instem ming. b. Een uitgebreid leerboek vond ook slechts één verdediger, en wel omdat beknopte studieboeken zoo dikwijls te veel samengeperste leerstof bevatten. c. Algemeen is men voor zeer be knopte studieboeken. d. Algemeen is ook de zienswijze dat niet al wat gedoceerd is, ook geëxami neerd meet worden. Voor aardrijkskunde waren de vol gende conclusies opgesteld: a. De omvang der leerstof kan reet liet oog op de eischen .der L. S. niet minder zijn dan hét nu geldende eind examenprogramma aangeeft. b. Deze omvang behoeft op zichzelf ook niet' tot overlading aanleiding te geven, indien voor. het vak aardrijks kunde 9 a 10 klokuren op het leerplan worden uitgetrokken. c. De .omvang van het eind-examen- program is echter te groot en dit geef t tot overlading vooral in de 4de klasse aanleiding. d. Het eind-examen-program moet dan ook beperkt worden tot wiskundi ge aardrijkskunde, kennis Vaii' Neder land, Oost-Indië, Suriname en Cura sao, en b.v. tot de kennis der aarde van één bepaald land of werelddeel, door den 1 eeraar aan den leerling voor te schrijven. Den leerling' mag hier van geen mededeeling worden geda.an vóór het vierde leerjaar en hij behoeft van dit land of werelddeel niet meer te weten dan de stof, die een beknopt leerboek der aardrijkskunde geeft. Betreffende de kennis der natuur werd de volgende conclusie ter tafel gebracht- Wij kunnen niet spreken van over lading bij het onderwijs in de kennis der natuur, mits het geoorloofd is scheiding te maken tusschen de op de kweekschool behandelde en de op het eindexamen afvraagbare leerstof. VROUWEN ALS GETUIGEN BIJ ACTEN. Thans is hij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de artikelen 20, 131 en 991 van het Burg. Werboek, van artikel 858 van het Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering, zoomede van de artikelen 22 en 23 der Wet op het Notarisambt strekkende tot het toelaten van vrou wen als getuigen bij acten. In zijn Memorie van Toelichting her innert de minister van Justitie aan de indiening in 1921 van een wetsont werp van in hoofdzaken dezelfde strekking, welk ontwerp echter in 1924 werd ingetrokken nadat gebleken was dat een wijziging van artikel 23 der wet op het Notarisambt noodzakelijk zou zijn, een wijziging echter, die het vraagstuk der al of niet benoembaar heid van de vrouw tot notaris in het geding zou brengen. De minister heeft vervolgens in de Memorie van Ant woord dn zake de Justitiebegrooting voor 1926 meegedeeld, dat hij 'n nieuiw ontwerp wenschte in te dienen, waar bij de getuigen bij notarieele acten buiten beschouwing worden gelaten. Intusschen is hem gebleken, dat de mogelijkheid, dat vrouwen kunnen op treden als getuigen bij notarieele ac ten, voor haar, die in het bezit van het radicaal van candidaat-notaris op een kantoor werkzaam zijn, door de be langhebbenden van groot practisch be lang wordt geacht. De minister heeft daarom nader overwogen, toch een nieuw wetsontwerp in meer uitgebrei den vorm in te dienen. Daartoe strekt het thans aangeboden ontwerp, het welk, behoudens de toevoeging van de wijziging van artikel 22, gelijkluidend is aan het ingetrokken ontwerp. WEER NED. LIKEUREN NAAR FRANKRIJK. Naar de „Tel." verneemt, zal de in voer van jenever en likeuren uit Ne derland in Frankrijk eerstdaags weer toegelaten worden. Het desbetreffende decreet wacht alleen nog op de onder- teekening van Poincaré, den minister van Financiën. De ingevoerde hoeveel heden zullen alleen niet. die van 1913 mogen overtreffen. De actie van Nederlandsche zijde, ten einde een opheffing van het ver bod van invoer van Nederlandsche li keuren te verkrijgen is ingezet naar aanleiding van de wederioelating van Ergelsche whisky in Frankrijk. Dank z;ij vooral de bemoeiingen van de Ne derlandsche K. v. K. te Parijs zal deze actie aldus spoedig met succes wor den bekroond. Het zal waarschijnlijk voornamelijk de Hollandsche jenever zijn, die hiervan zal profiteeren en minder de Hollaiidsche likeuren, daar 'Wijniand Focking b.v. een eigen far briek in Frankrijk heeft, gezet. Tot nu toe moest voor invoer van een partij jenever een „permis" wor den gevraagd en als regel gold, dat deize alleen, en nog slechts voor kleine hoeveelheden, aan diegenen gegeven werd, die ook in 1917 (midden in den oorlóg!) jenever ontvingen en deze voor hun huitenlandsche cliëntèle noo dig hadden. Nu zal de invoer dus weer vrij zijn. Verschillende bars kondigen reeds met grooten ophef aan, dat weer Holland sche „jeneviévre'' te krijgen is. DE SCHEEPVAART OP DE SCHELDE Men meldt uit Vlissingen: Op de reede: van Vlissingen liggen verschil lende schepen voor anker, die niet verder kunnen wegens gebrek aan een voldoend. a&jital Belgische loodsen. BUITENLAND. BE IMMIGRATIE-WETTEN IN DE VER. STATEN. 30.000 buitenlanders uitgezet of geweerd. Het jaarverslag van den Amerikaan sehen minister van arbeid is dit jaar in zooverre erg leerzaam, dat er. aller duidelijkst uit valt op te merken, dat de wetten en reglementen betreffende de immigratie nog steeds buitenge woon streng worden toegepast. Uit bedoeld rapport blijkt namelijk o.a., dat in 1926 meer dan 10.000 Weem delingen, die in het gebied der Ver. Staten leefden, doch wier legitimatie papieren door de autoriteiten onvol doende werd geacht, onverbiddelijk werden uitgewezen. De -berichten uit Washington voe gen hieraan; toe, dat'dit nog 1400 meer is dan in 1925. Dit cijfer is intusschen nog verre van het totaal aantal vreemdelingen, wien gedurende hetzelfde -jaar de toe gang tot de .Ver. Staten werd ontzegd. Het rapport "an Davis stelt het cijfer dergenen, die naar Amerika gekomen het niet vérder brachten dan het quarantaine-station op Ellis Island, op 10.550. TEGENSPRAAK. De „Daily. Mail" meldt, dat Sir Eric Drummond heeft medegedeeld, dat het bericht van een Duitseh- pers-, agentschap, volgens, hetwelk hij zijn ambt als secretaris-generaal van den Volkenbond zou neerleggen- en het aanvaarden van' een Britschen gezant sehapspost zou overwegen, geheel on juist is. DE TOESTAND IN ALBANIë. Een staatsgreep aansaantle? Volgens de Servische Politika, in deze geen onverdacht - zuivere bron, heeft Italië beloofd den Albaneeschen premier Achmed Zogoe te' steunen bij zijn poging om zich tot koning üit te laten roepen. Zijn eerste' poging is echter reeds mislukt. Achmed Zogoe had zich tot Frankrijk gewend, maar Frankrijk had het zijn steun ontzegd, daar het in Albanië geen monarchie wenscht en omdat het ook niet bijzonder vee.l sympathie vöoiv den persoon van Ach med koestert. Mussolini was er niet in geslaagd het standpunt van Farnkrijk te wijzi gen. Ook Chamberlain had zich tegen het plan uitgesproken. A'ch/med zou zich nu alleen met be hulp van Italië tot koning willen la ten uitroepen, in de hoop, dat de groo te mogendheden zich later wel bij de uitgmaakte zaak zullen nederleggen, vooral omdat het Italiaansche hof Achmed een Italiaansche prinses tot vrouw zou hebben toegezegd. DE CONVENTIE VAN WASHINGTON Duifschland bereid tot ratificatie. Volgens een Berlijnsch correspon dentiebureau 'heeft de rijksregeering Albert Thomas, den directeur van het internationaal arbeidsbureau mede gedeeld, bereid te zijn de overeen komst van Washington, betreffende den 8-urendag, to ratificeeren, zoódra de nieuwe Duitsche arbeidswet, die de noodige bepalingen voor de toe passing der overeenkomst bevat, in den rijksdag zal zijn aangenomen. De rijksregeering verwacht, dat deze wet eind April of begin Mei door den oeconomischen raad aan den Rijksraad zal worden toegezonden en dan nog voor het begin van de zomervacantie in den rijksdag zal worden behandeld. DE VRIJGEZELLENBELASTING IN ITALIë. Het huwelijk een uitkomst. Mussolini heeft in den kabinetsraad afgerekend met de jonggezellen, die het huwelijk schuwen. Indien ik hen, zoo zeide de Duce, zou kunnen dwin gen te huwen, zou ik het doen. Men kan de onpatriotische, egoistische jonggezelden echter een drankje in geven in den vorm van belastingen, waardoor zij tot de overtuiging zullen komen, dat het veel verstandiger is een levensgezellin te kiezen, dan een vrijgezel te Wijven. De landen, die uit traagheid, egp'v me of liefde tot de dolce for niente de gezonde ontwikkeling van het volks wezen verwaarloozen, zijn op genade of ongenade overgeleverd aan hun sterke buren, die zorgen voor den groei hunner natie. Mussolini zeide voorts, dat nie mand, die geen twee jonge burgers aan den staat heeft geschonken, aan spraak zal mogen maken op steun van den staat. Wie door nieuw-maltliusianisme de ontplooiing van het gezin tegenwerkt, aclit de premier een verrader van den staat. Deze zal echter zooveel lasten op de schouders van de jonggezellen Jaden, dat zij het huwelijk als een uit komst zullen beschouwen. SPOEDIGE ONTRUIMING VAN RIJNLAND. Zonder financieele concessies van Duitschland. De correspondent te Berlijn van de „Neue Freie Presse" meldt: In Berlijn sche kringen, die in nauwe relatie staan met de Duitsche regeering, heeft men vernomen, dat op 31 Jan. 1928 het Rijnland geheel ontruimd zal wor den. ,Op grond van de te Genève ge voerde besprekingen zal er thans te genover de ontruiming van het Rijn land in geen geval sprake zijn van financieele concessies van Duitsch land; deze concessies zullen uitslui tend worden gevonden op het gebied der veiligheid. Frankrijk stelt voor, dat na de ont ruiming van het bezette gebied een commissie zal worden ingesteld, di9 zekere controleerende bevoegdheden zal hebben, doch een civiel karaker zal dragen en niet alleen het gedemili tariseerde Rijnland, doch ook het om ringende Fransche en Belgische ge bied zal controleeifen. Ook op den eisch van DuitsChland, dat deze com missie niet in het Rijnland, doch in een neutralen staat gevestigd zal zijn, doch wanneer zij wel in het Rijnland zetelt, dan ook in het Fransche en Belgische grensgebied gevestigd zal zijn, schijnt Frankrijk bereid te zijn, in te gaan. BETONNEN PLATFORM INGESTORT Dertig arbeiders het slachtoffer. In Pont a Mousson bij Metz is een Parijsche firma bezig met den bouw; van een hoogoven. Toen gisteren drie groote helonpa- len van "1.20 M. in doorsnee en 25 M. lengte zouden worden opgericht, en door middel van een platform met elkaar zouden worden verbonden, store te dit met donderend geraas ineen. Dertig arbeiders, werden meegesleurd. Zes hunner waren terstond clood. ter wijl de anderen voor het mearendeel zwaar gekwetst werden. De oorzaak van de ineenstorting ïsi* nog niet bekend. DE COMMUNISTEN TE KOWNO NIET TERECHTGESTELD. Smeiona heeft het dcodlvonnis verzacht Uit Köwno wordt het bericht tegen gesproken, volgens hetwei'k do vier* communisten, de raddraaiers, die cloor den krijgsraad ter dood waren ver oordeeld, geëxecuteerd zouden zijn. De staatspresident "Smetona he&ft in tegendeel aan deze vier communisten/ gratie ver send, omnidde lijk nadat het doodvonnis was geveld. DE BELGISCHE DIAMANT INDUSTRIE. Naar uit Antwerpen aan het Pers bureau V. D. gemeld wordt, schijnt een aantal juweliers zich niet te willen houden aan de arbitrale uitspraak om 10 loonsbijslag te verleenen. De wei gering van deze juweliers heeft bij de diamantbewerkers ontstemming te weeggebracht. Verscheidene juweliers hebben een ledenvergadering van de B.J.V. aangevraagd, die nog dezer da gen gehouden zou worden. KORTE BERICHTEN. De sterkte van het i Belgisch^ leger is voor 1927 op 42000 man vast gesteld. De Kamer van Koophandel te/ Brussel heeft den wensch uitgespro ken, dat de minister van Financiën er toe zal overgaan, het geheel e douane onderzoek van passagiers der national le treinen in den trein zelf te doen geschieden. f Her Barmatproces zal 11 Jan. a.s. aanvangen. Den opstand tegen de Canton- iTeigeermg in Honan en 'Hoepeh ach ter het front 'der Cantontroepen wordt giemeld. Een Duitsche luchtvaart-spion is in Frankrijk' gearresteerd. De Duitsche rijksminister van ar beid heeft de vertegenwoordigers van; patroons en werklieden in de schoen industrie uitgenoodigd tot een confe rentie op Donderdagochtend te Ber lijn. Op initiatief van den minister van openbaar onderwijs is besloten, dat voortaan alle Italiaansche offici- eele documenten, afkomstig van de regeeringsdepartementen, behalve derj, gewonen datum, dien der fascistische} jaartelling, begonnen met den fas- cistenopmarsch naar Rome, zullen dra gen. Berichten uit Kowno melden, dat het rustig is in Litauen, en dat de or de hersteld is. De communistische bei weging sterft uit. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. De Raad dezer Gemeente zal ver gaderen op Donderdag 30 December 1926, des namiddags 0111 2''2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming van twee leden van de Commissie van ïoeziCht pp. het lager onderwijs, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van de heeren A. J. Zwartelè en O. P. van der Bie. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: 1. A. J. Zwartelè. 2 .T. A. van Raav. 1. C. P. van der Bie. 2. D. Ham. 2. Vaststelling Raadsbesluit tot ver lenging van den ontruimingstermijn van de woning gemerkt D 164. 3. Wijziging begroeting, dienst 192S. 4. Reclames schoolgeld. v Ingekomen stukken en mededeelln- geh. Door de Gemeentepolitie alhier Ia naar Haarlem overgebracht een zekere P. C. T. alhier, wegens pleging van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. Burgerlijke stand. GeborenAdria- nus Christianas, zoon van A. Kalker en G. l'Ami. Jaeoba Johanna, d. v. G. Willems en A. Kinkel. Cornells Ni- colaas Maria, z. v. J. Halvemaan en C. Spring in het veld. Johannes Adrianus zt v. C. W. Kortckaas en M. M. A. Roeien. Adrianus Theodoras, z .v. C. J. van Haastregt en G. M. Bouwmeester. Ondertrouwd: Johannes MartinusHoo- genhoom, 41 j. en Helena Elisabeth Ma ria van Stein, 22 j. ICostelooze inenting, Op onderstaan de tijdstippen en plaatsen zal gelegen held gegeven worden tot ko te'ooze in enting en herinenting van 'Te ingezete nen, die zich daartoe bij de gemeente-' geneesh.-vaccinateurs zuilen aanmelden, Ten huize van Dr. A. van der Bijl te Oudéwetering op Donderdag 6 Janu ari 1927 des middags te 12 uur; in de Paroch. Jongenssch. te Roelofarendsv. op Zaterdag 8 Januari 1927 des namid dags te 4 uur; in de 0. L. School te N. Wetering op Vrijdag 7 Januari 1927 des middag te 12 uur; in de R.-K. Kerk te Rijnwetering op Zaterdag 8 Januari 1927 de3 mie'jags te 1 uur *en in de Openbare School te Kaag op Zaterdag 8 Januari 1927 de3 namiddags te half drie uur. HAARLEMMERMEER. Burgeiaijke stand. Geboren: Jo hanna, dv. J. van Grootveid en W. Spaar garen; Viiilem Klaas, zv. K. Spaargaren en J. Wegman. Maarten Pieier, zv. Th. Mes en D. B. Keesjen. Gerardus Johan nes, zv. J. J. Nooij en M. C. Blonk. Aririaan Johanna, dv. M. P. Straathof en J. van Grieken. leuntje Johanna, dv. J. van der Plas en W. den Dekker. Din geman Theodoras, zv. G. van Lamme-, ren en M. Bakker. Adriaantje Marina en een levenlooze dochter, tweeling van K. Kroese en N. van der Oever. Neeltje Catharina, dv. G. van Leeuwen en Sf. C. Zeilstra, Magdalena Margaretha, dv. C. van der Laan en N. van AndeL Sofia, dv. J. Beers en J, vpn Andel. La venlooze zv. J. Langhout en C. A. H. van Pelt. Getrouwdj Willem Hofman, 19 j. en Johanna Reijnders, 20 j. Overleden: Te Haarlem: Jannetje van Duisen,52 j., geh. met S. Hulsoher. Marinas'wa den Bos,1.39 j., sell, met DL. de Jong. Geertruida Hendrika van der Maar], 19 j., ongeil. Anthonia van Krimi pen, 67 j., wed. v. F. A. Dol, Cornelia Adrianus van der Geest, 35 j., geh. met A. M. Kragtwijk. i HILLEGOM. Het aantal werkloozen alhier be draagt volgens officieele gegevens 185, Burgerlijke stand. Geboren: d. v. E. A. KoppersGroot. Z. v. M. A. P. VerhoevenKuipers. Z. v. J. Rusman Ondertrouwd: P. J. van der Lans en C. C. Sejjsener. H. Montenejj én N. van der Jagt. W. A. HeUendoorn en A. de Ridder. H. Bakker en M. A, - Dekker. Getrouwd: L. Hofman en A. J. van der Beek. M. de Vries en L. A. H. Papendrecht. LEIDERDORP. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is de begrooting dezer gemeente voor 1927 reeds goedgekeurd. NOORDWIJKERHOUT. In de Ned. Herv. Kerk is het Kerstfeest gevierd der Ifcrvormde Zon dagsschool. - De leiding berustte bij Ds. E. Hof stede, welke met gebed opende en in korte trekken het Kerstevangelie aan groeten en kleinen bracht. De circa 65 kinderen hadden eeny-tal Kerstliederen ingestudeerd welke aardig klonken. Aardiger klonken eenige liederen, wel ke den heer Nop, Hoofd der Herv. School, eenige der oudste leerlingen ge leerd had, 2-stemmig. Door Ds. P. Hofstede en den heer IC. J. Nop, werden mooie Kerstgeschiede nissen verteld. De dienende Martha's hadden het druk De kinderen ontvingen mooie cadeaus, en de leidsters der Zondagsschool, ont vingen een hartelijk woord van dank, waarna Ds. Hofstede voorging in dank-' Het diamanten Bruidspaar G. Smit Wijmands, vierde gisteren feest. Nai het opdragen der H. Mis, bood de Bur gemeester, in tegenwoordigheid der feest commissie namens de burgerij, een en veloppe met inhoud aan. De heeren hadden een aardige eere poort opgericht, het Muziekkorps „Jean ne d'Arebracht een serenade, terwijl zeer velen het Bruidspaar hun beste wenschen kwamen aanbieden. 't Was voor de krasse oudjes een zeer aangenomen dag. welke niet spoedig ver geten zal worden. Voor rekening van den heer (X A'. van Paridon, werd heden aan_ de- Heerenduinweg het houwen van een dub bel woonhuis met schuur voor pak- en bergplaats van bloembollen openbaar aanbesteed. Ingeschreven is er als volgt: Gebr. v. Breda, Sassenheim f 20.800,^- J. Sensener. Hillegom 19.800, P. v. Reeiiv/ijk, Sassenheim 19.681, P. Eakker, N.-Vennep 19.3°°, H. VergUDst en Daudy, Lisse,, 18.650, J. ,Wt y. d. Klugt, alhier 18.230,—;

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2