NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 21 DECEMBER 1926 fc DAG-AGENDA. Dinsdag 21 Dec. 's av. 8 uur Foyer Stadsgehoorzaal. Ducanola-avond te geven door fa. C. F. v. d. Does. Woensdag 22 Dec., 's av. acht uur. Stads-Evangelisatie, Morschweg 59, Wijdingsavond. Maandag 27 Dec., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Symphonie Concert der Haarl. Orkestvereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zaerdag 25 December (le Kerstdag) waargenomen worden door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Zondag 26 December (2e Kerstdag) neemt waar de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des Zondags. gelden zagien we in een godsdiensti ge samenkomst personen van zoo ver schillende richting] op kerkelijk en po litiek giebièdi te zamen, wat stellig niet "beteekent, dat ze het met de sprekers) (eens wanen op het punt van beschou wing van den Engelenzang. BINNENLAND. BLOEMBOLLENCULTUUR. Gisteren is. te Haarlem de 154ste al- gemeene vergadering van de Vereeni ging voor Bloembollencultuur gehou den, onder leiding van den heer E. H. Krelage. Deze herdacht in zijn openingswoord liet verscheiden van mr. H. C. Drcs- selhuys, eerelid van de vereeniging. De terugblik op het afgeloopen jaar leerde,, zoo zeide hij vervolgens, dat de export, ondanks de invoerbelem- meringen van Amerika, met een paar •millioen kilo toenam, maar dat de waarde van den uitvoer wegens prijs daling met een paar millioen gulden verminderde. Dit feit bevestigt, wat ieder wist, n.l. dat de topjaren voorbij zijn, maar stemt overigens tot tevre denheid. Verder wees spr. op de be langwekkende onderzoekingen van prof. Blaauw te Wageningen en zette daarna uiteen, dat het in het belang van de bloembollencultuur is, dat we tenschap en praktijk hand aan hand gaan. Aan het slot van zijn openingswoord herinnerde spreker aan de dezer da gen tot stand gekomen commissie, die zal hébben té adviseeren over een reor ganisatie van den economischen voor lichtingsdienst. Het hoofdbestuur, zeide hij, acht het onjuist, dat in die commissie voor vertegenwoordigers van den tuinbouw geen plaats is inge ruimd. De tuinbouw heeft te zeer belang bij idezen dienst en bij den Jandbouw- yoorlichtingsdienst, dan dat hij bij een commissie als deze zou kunnen of mo gen worden uitgeschakeld. Naast de hoofden van die diensten behooren vertegenwoordigers van de gebrui kers van die diensten in de eerste plaats in die commissie zitting te heb ben. De invloed op de verdere ontwik keling van deze staatsorganen mag niet- uitfeluitend gelegd worden in han den van den Nijverheidsraad, zooals bij de tegenwoordige samenstelling van de commissie vrijwel het geval is. Het hoofdbestuur heeft er daarom bij den iTuinbouwraad op aangedrongen, dit bezwaar tegen de samenstelling van 'da commissie aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw kenbaar te maken. Na de openingsrede van den voor zitter werd medegedeeld, dat alle af- öeelingen zijn vertegenwoordigd. Als algemeen" secretaris-penning meester werd voor den tijd van 5 jaar herbenoemd de heer H. J. Voors. Hierna werd de kwestie van een eigen gebouw aan de orde gesteld. In de vorige vergadering was behan ideld het voorstel van de gemeente Heemstede Spaar en Hout te koopen, met omliggende gronden, voor 75.000. Daarna was ingekomen een aanbod van de gemeente Haarlem om 100.000 bij te dragen in de stichting van een nieuw, eigen gebouw. De besprekingen werden in de vori ge vergadering geschorst, en het blijkt wel, ald'us het hoofdbestuur, dat het goed gezien is, te wachten, tot de ge dragslijn van Haarlem hekend zal zijn. Het is het hoofdbestuur onverklaar baar waarom in den Haarlemschen raad ontstemming heerschte over de •door het hoofdbestuur gedane vra gen. Door zijn antwoord heeft de raad echter bewezen, dat deze vragen nood zakelijk gesteld moesten worden. Het antwoord' van hpt Haarlemsche ge meentebestuur maakt nadere overwe ging noodzakelijk. Het hoofdbestuur, dat dit antwoord 's morgens ontvangen had, kan uit den aard der zaak nog niet veel mede- deelingen doen. Er valt uit af te-lei den, dat de bijdrage, door Haarlem be schikbaar gesteld1 tot een maximum van J 100.000 zal worden terugge bracht tot vermoedelijk 45.000, in ge val mocht worden overgegaan tot den aankoop van Spaar en Hout voor 75.000. Het hoofdbestuur zal de zaak zoo spoedig mogelijk onderzoeken, op dat in Januari een buitengewone al- gemeene vergadering kan worden ge houden om deze zaak opnieuw aan de orde te stellen. Deze mededeeling werd onder de grootste stilte aangehoord en zonder discussie voor kennisgeving aangeno men. Eenige voorstellen, het scheidsge recht betreffende, werden daarna aan de orde gesteld. Er was een voorstel van het hoofdbestuur om geschillen uit overeenkomsten voortvoeiende, aan het scheidsgerecht te onderwer pen. Naar aanleiding van een voorstel I isse wilde het hoofdbestuur een com missie benoemen, die de wenschelijk- heid zou hebben te overwegen van een regeling, waardoor een nieuwe uit spraak van het scheidsgerecht wor.it mogelijk gemaakt, indien ze door een der partijen wordt verlangd. Deze voorstellen werden aangeno men. Gekozen werden als leden van het Hoofdbestuur, ter vervulling van de vacatures, die op 31 dezer ontstaan door het aftreden van de heeren W. van der Laan en J. Pereboom, die niet herkiesbaar waren, de heeren J. Vare kamp, te 's-Gravenzande en J. A. van der Voort, te Sassenheim. Verdër werden over de begrooting uitvoerige besprekingen gehouden. Het koelen van bollenschuren. Gistermiddag heeft ir. J. F. H. Koop man uit 's-Gravenhage een inleiding gegeven over het koelen van hollen- schuren. Het koeien is bij de. bollenlcweekers in hun bedrijf van groot belang gewor den, omdat de ervaring heeft geleerd, •cliat om bollen af te leveren met de grootste broeicapaciteit zij hij het prepareeren na een periode van ver warming er een van verkoeling moe ten doormaken. Voor beide perioden is het zeer nut tig de schuren waarin deze bewer king plaats heeft, zoodanig te constru- eeren, dat zij zoo warmtedicht moge lijk zijn. met andere woorden, dak en wanden moeten een minimum van warmte doorlaten. Het zijn vooral de ramen en buitendeuren die een groote warm te-transmissie hebben en voor wier rekening een aanzienlijk deel der brandstoffen komt. Met formules en een grafiek liet spr. zien hoe groot dit deel is en hoe wen- schelijk het is dit te verminderen. Het weglaten der ramen brengt een be langrijk economsch voordeel en maakt de schuur inwendig donker, hetgeen ook voor de bollen gunstig is. Ventila tie kan op doelmatige wijze verkregen worden met kleine regelbare openin gen, waarmede ook het ontstaan van voor de bollen nadeelige koude lucht- stroomen wordt vermeden. Toepas sing van kunstmatge ventilatie met behulp van electrisclie ventilatoren kan hierbij van groot nut zijn. De'temperatuur die voor het koelen bij het prepareeren van liyacinthen- bollen ook uit onderzoekingen van prof. Blaauw te Wageningen noodig is gebleken, is zonder koelmachines met het d'oor spreker uitgedachte systeem op natuurlijke wijze te verkrijgen, door gebruikmaking van het beginsel van kou-accumulatie, zoo noodig ver sterkt door koeling met water uit den grond. In aansluiting op een grafiek der buitentemperatuur in de maand dat gekoeld moet worden, toonde spreker aan, dat de temperatuur s nachts be langrijk lager is dan de gewenschte koeltemperatuur, overdag daarente gen hooger. Door het opzamelen van de nachtkoude en die overdag te ge bruiken, kan de bedoelde lage tem peratuur vrij constant gedurende dag en nacht in de schuur worden gehou den. De schuur moet daarvoor ven wel op speciale wijze worden gebouwd en voorzien zijn van wanden, plafonds en vloeren die, behalve uit een voor sterkte noodig gedeelte nog uit een kou-accumuleerend en een warmte isoleerend gedeelte moet bestaan. Voor ieder speciaal geval dient nagegaan te worden, welke maatregelen op de meest doelmatige wijze daarvoor zijn te gebruiken en of combinatie van ge noemde gedeelten mogelijk is Spreker gaf bij een teekening een beschrijving van een bollenschuur volgen»- het systeem Koopman, waar van men de beginselen terugvindt in tie schuren en prepmeer-afdeelingen, die naar de plannen van spreker cn onder zijn toezicht, bij verschillende kweekers zijn gebouwd en alle aan de daarbij gestelde eischsn hebben vol daan. Spreker wees er op, dat het niet al leen zaak is dergelijke inrichtingen goed te bouwen, maar,ook goed te be dienen met gebruikmakng van enkele eenvoudige practische meetinstrumen ten. Spreker gaf op wat de aanleg en bedrijfskosten zijn van schuren en af- deelingen, volgens zijn systeem inge richt. De koelkosten komen, inclusief rente en aflossing der geheele inrich- tng, op nog geen kwart cent per bol. De kosten behoeven den kweeker dan ook allerminst van toepassing van het systeem af te schrikken. Voor het koelen van tulpebollen heeft prof. Blaauw als de gunstigste een temperatuur gevonden, die met dit systeem in de zomermaanden niet te bereiken is. Daarbij zal 'n koelma chine moeten te hulp komen. Bouw wijze/volgens dit systeem, maakt even wel, dat men met oen minimum koel vermogen uitkomt, wat ook geldt ten aanzien van de noodige brandstoffen gedurend de daaraan voorafgaande verwarmingsperiode. Tegenover de ge wone schmvn levert dit systeem een besparing der brandstoffen van rond 50 pet. In zeer enkele gevallen is reeds een koelmachine in bollenschuren toege past. De inrichting was daarbij inge wikkeld en in aanleg en bedrijf duur. Wanneer zoo'n machine moet worden toegepast, dan kan dit met een veel eenvoudiger en belangrijk goedkooper inrichting gebeuren. Ook is het moge lijk in plaats van een koelinrichting van ijs «rebmik te maken, wat de aanr legkosten zeer vermindert. Daar het hier gaat om installaties, die maar een korten tijd van het jaar in gebruik zijn, spelen de kosten van aanschaf fing relatief een grootere rol dan de bedrijfskosten. Voor ieder speciaal ge val moet' cle onpartijdige deskundige nagaan wat de beste oplossing is. Tenslotte deelde spreker nog iets mede omtrent een inrichting diep in den grond, diè prof. Blaauw bij zijn laboratorium heeft gemaakt en waar in verlaging van temperatuur ook op natuurlijke wijze wordt verkregen. Hoe groot temperatuur, vochtigheids graad, enz., in dien kelder, die nu juist gereed is, zullen zijn, zal eerst proefondervindelijk moeten worden bepaald. Verder zak nog nagegaan moeten worden of dergelijke kelders voor het bedrijf der kweekers prac- tiscli en economisch zijn. NED. CHR. GYMNASTIEK-VERBOND Bovengenoemd Verbond komt Za terdag 8 Januari a.s. te LRrecht in al- gemeene vergadering bijeen in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschap pen. NEDERLAND EN DE ACHT-UREN- WET. Aan de hand van de Memorie van Toelichting tot de begrooting voor 1927 geeft de „Echo dé la Bourse1' een uitvoerig overzicht van het Nedcr.Iand- sche standpunt in zake de acht-uren- wet en de ratificatie van de Conven tie van Washington. De „Echo11, die -in financieel e krin gen veel gezag gëiiiet, besluit dit over zicht aldus: „Het is dus duidelijk dat Nederland de Conventie van Washington in de huidige omstandigheden niet zal goed keuren. Het is ook -duidelijk, dat Ne derland' zoo lang mogelijk wil vast houden aan de lenigheid van zijn eigen wet. Op beide punten staat Nederlands besluit vast. De redenen kennende, waarop die beslissingen zijn genomen zijn wij verplicht te erkennen, dat de houding die Nederland aanneemt, de eenige redelijke is; zij berust op voor ingenomenheid, noch mysticisme, noch reactie en is uitsluitend ingegeven door de zorg, dén socialen, vooruit gang te doen steunen op een .sterke econorpische baèis. Zij getuigt van den terugkeer tot gezónde regeeringsme- thoden11. Het blad hoopt dat ook in België een dergelijke ommekeer plaats zal hebben. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. In aansluiting bij het bericht om trent het bevestigen van het royement van de heeren Wijnkoop en Van Rave- steijn uit de Communistische Interna tionale deelt „Het Volk11 mede, dat cle (gereconstrueerde) C. P. H., d. w. z. de Partij van Wijnkoop, Zaterdag een vergadering te Amsterdam heeft ge houden, waarin zij kennis nam van „een zoogenaamd royement11* van Wijnkoop en Van Ravesteijn, doch ver klaarde, dat dit op een vergissing moet berusten, gegrond op onkunde omtrent de wezenlijke situatie der re volutionaire 'beweging in Nederland en besloot „omtrent gemeld bericht bij de communistische internationale in beroep te gaan11. - DE NIEUW GEBOUWDE WONINGEN IN „MAAS EN WAAL." Te Wamel is een druk bezochte ver gadering gehouden van de besturen van de R.K. vereenigingen uit Dreu- mel, Wamel en Leeuwen ter bespre king van de kwestie der hypotheek- verleening op de. nieuw gebouwde, hoofdzakelijk voor arbeiders bestemde woningen. Er is n.m. ontevredenheid ontstaan over de ongelijke verdeeling van lasten, die op de door den waters nood getroffenen zijn gelegd. Terwijl de gelden door de regeering onvoor waardelijk beschikbaar waren gesteld, zijn de niewvgebouwde woningen, waarop reeds oude hypotheek rustte, opnieuw met. eerste hypotheek belast. Ook met grond is dit voorgevallen. Aan de betrokken bewoners is gead viseerd .de hun voorgelegde hypotheek acten niet te teekeneji. HET NEDERLANDSCH BELGISCH VERDRAG. In een Vrijdag gehouden vergade ring van de Amsterdamsche Sociaal democratische Studentencluh, is "met algemeene stemmen een motie aange nomen, waarin de vergadering „haar houding bepalende ten opzichte van de actie, die thans in de studentenwe reld wordt gevoerd met het doel, bij de Eerste Kamer op verwerping aan te dringen, van .het Neder-landscth- Belgische verdrag, als haar meening uitspreekt, dat de studenten in deze, zoowel uit politiek als technisch-eco- nomisch oogpunt zoo gecompliceerde kwestie niet tot oordeel en bevoegd zijn." NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS. In de algemeene vergadering van het Nederlandsch Instituut van Ac countants op 18 dezer gehouden, zijn in de plaats van de aftredende be stuursleden, de heeren J. Hörchner en H. Maasdam, die niet terstond her kiesbaar waren, benoemd de heeren W. A. Hamelberg en H. R. Reder. Het bestuur voor 1927 is samengesteld a.v. G. P. J. Hogeweg, voorzitter; J. Th. v. Douwe, W. A. Hamelberg, L. van Kam pen. H. R. Reder, J. F. Starke en J. van Hamers veld, secretaris. De heeren E. van Dien en G. W. Frese ^ijn tot eerelid der vereeniging benoemd. HET DANSEN OP ZONDAG. Mr. G. van den Berg (s.d.) heeft nu bij den raad van A'dam een voorstel ingediend inzake het dansen op Zon dag. De strekking van zijn voorstel is het dansen op Zondag onder de beper kende bepalingen, die thans voor het dansen in het openbaar zijn gesteld, vrij te laten. De voorsteller zegt in zijn toelich ting, dat de toepassing van art. 4 der Zondagswet in onze groote steden niet mogelijk is en dan ook althans na den middag niet geschiedt wat betreft con certen en tooneelvoorstfellingen. Hij meent dat het dansen' in het openbaar op één lijn met concerten en tooneelvoorstellingen gesteld moet worden. BUITENLAND. STRESEMANN TE HAMBURG. Zijn rede over de Buitenlandsche politiek. Dr. Stresemann heeft gisteren een bezoek aan Hamburg gebracht Gisteravond heeft de senaat in de groo te feestzaal van het raadhuis Dr. Stre semann een diner aangeboden, waar toe voornaamste personen op het gebied van politiek, kunsten en weten schappen bij het consulaire corps uit- genoodigd waren. De burgemeester, Dr. Petersen, be groette Dr. Stresemann en wees er op. dat de politiek van ,den rijksminister van buitenlandsche zaken voor de be vordering van de goede betrekkingen tusschen Duitsch'and en het buitenland in het bri&onder voor de Hansa-steden van veel'beteekenis is. De Belgische consul-generaal begroet te Dr. Stresemann uit naam van het geheele consulaire corps en drukte er zijn voldoening over uit, dat het con sulaire corps thans gelegenheid heeifc Dr. Stresemann persoonlek te leeren kennen. Dr. Stresemann hield daarop een uit voerige rede, waarin hjj er op wees, dat de schommelingen in de binnen- landsche poLtiek geen wijziging zullen brengen in den koers van de Duitsche buitenlandsche politiek, die tot nog ._toe gesteund wordt door de overgroote meer uerheid van het Duitsche voik. Hoewel er zich moelijkheden zullen voordoen en een terugslag steeds moge.ijk is, is het a.gemeen besef, .dut de ingeslagen weg de juiste is. De resultaten van de laatste vergade ring te Genève, het vaststellen van 'n definitieven termijn voor de opheffing der militaire controle en een overeen komst, .waardoor de investigatiebevoegd heden van cfen volkenbond zijn vast gelegd, noemde Stresemann een belang rijken stap voorwaarts. Het is echter nog siechfcs een etappe; en op den duur is liet een onmogelijke toestand, die niet vereenigbaar is met het beginsel van gelijke rechten.in den volkenbond, dat men algemeen vrijheid tot bewapening laat bestaan, en een enkelen staat volledige ontwapening voorschrijft en dezen staat eenzijdig wil controieeren Het werk van jLocarno en Duitsch- jandsch toetreuen tot den Volkenbond hebben een goeden en zekeren grond slag geschapen, waardoor het in den geest van goeden wil- en goede verstand houding mogelijk wordt eindelijk het ge bouw op te trekken, waardoor de volken vreedzaam naast elkaar zullen kunnen wonen en vreedzaam met elkaar zullen kunnen samenwerken. De grondgedachte waarvan de betrokken staatslieden bri de oplossing der. hun voorgelegde pro blemen moeten uitgaan, is het besef der solidariteit van de belangen der volken. UIT DEN FINSCHEN LANDDAG. Een motie van vertrouwen in het kabinet. De Finsche Landdag Jieeft met 115 tegen 62 stemmen zijn vertrouwen uit- fesproken in het socialistische kabinet enner. EEN TOESPRAAK VAN DEN PAUS. Tegen de vervolging in Mexico. De Paus heeft gisterochtend een ge heim consistorie gehouden 0111 Comba, den aartsbisschop van Turijn en Laura nuntius te Warschau, tot Kardinaal te wijden. De Paus hield vervolgens een toe spraak, waarin hij, na herinnerd te heb ben aan de gelukkige gebeurtenissen van dit jaar, nog eens de vervolging v. den godsdienst in Mexico laakte. De aanslagen op Mussolini. Na over de Action Frangaise, die dief gleesten in Frankrijk! in onrust houdt, te hebben gesproken, bracht dei Paus1 vervolgens de' aanslagen op Mussolini giepjeegld', in herinnering. L>0 Paus bracht hulde aan Mussolini; ten zeide, dat het land zelt zich in ge; vaar bevond telkens wanneer Musso lini in glevaar was. De Paus wees ver volgens op de welhaast zichtbare tus- schenkomst der voorzienigheid, die in grijpt om hem te beschermen. De Paus zeide het levendig) te betreu ren, (dat terwijl Paus, bisschoppen, priesters en geloovigen zich vereenig- |den in een dankgebed, er gewelddaden» en verwoestingen werden gepleegd op menschen, dinglen, instellingen en haar ketels, zonder at te laten tegenover ide heiligheid der tempels, liet eerwaar- digie gezag der bisschoppen 01 het ge wijde karakter van den priester. De storm is nu voorbij, maar er! blijven treurige bouwvallen over. ;Wjji weten, dat er duidelijke en gestrenge» bevelen zijn gegeven om elke geweld daad te voorkomen, te onderdrukken! en te straffen. Wij verheugen ons over 'deze wijze maatregjelen van de regee ring; toch is het vertrouwen nog met volkomen ten opzichte van de gods dienstige belangen, want het blijkt, dat zich een opvatting, van den staat ken baar maakt, die geen katholieke opvat ting kan zijn. Het blijkt, dat er on danks de bevelen nog vijanden van des maatschappij en den godsdienst zjjn# maar laat ons hopen, dat er geen aan leiding meeer bestaat dergelijke waar nemingen te doen en dat alle reden tot wantrouwen zal verdwijnen en et •een volledige en eendrachtige samen werking zaf ontstaan aan het gemeen schappelijk welzijn en de welvaart. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag heeft in de Notre Dame te Parijs de plechtige ontvangst plaats gehad van 5 Chineesche bisschop pen in tegenwoordigheid van een tal rijke menigte belangstellenden, onder wie*\4jle Cnineezen. Te Fiume hebben botsingen tus schen fascisten en Kroaten plaats ge had. In Engeland verwacht men, dat bij de komende begrooting verlaging van de inkomstenbelasting, waarop men hoopte, niet eens zal kunnen worden overwogen, en dat het voorstel, om het porto voor binnenlandsche brieVbn weer le verlagen tot een penn}% evenmin dit jaar zal kunnen worden aangenomen.' De Sovjetregeering is ten zeerste verontrust over de gebeurtenissen in Litbauen. Zij vreest, Jat de omwenteling in dat land tengevolge zal hebben, dat het garantieverdrag met de sovjetunie zal worden geannuleerd. Volgens den definitieven uitslag der Hongaarsche verkiezingen heeft de. oppositie in totaal 34 zetels verloren. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Vrijdagavond had in de Chr. School aan den Rijndjjk een vergadering plaats van Ouders en voorstanders dezer School. De nieuwe Voorzitter, de heer J. van" Leeuwen, opende de vergadering met een uitnemend openingswq^rd. Hierna gaf hij de leiding over aan het Hoofd der School, den heer Bersma. De eerste spreker was de heer Vat» - Doornik, die in een bijzonder doorwrocht onderwerp behandelde: „Het Verbonds- kind en de uitverkiezing". Het was een studiewerk en toch be vattelijk. Een aangename bespreking volgde hierop.. Als afwisseling gaf de onderwijzeres Mej. Lourens„ op pakkende wijze een ernstige voordracht en de onderwijzer Tennissen van Manen een prachtige solo begeleid door den heer H. van den Berg met orgel. Nu kreeg het woord de heer C. Hoo- geveen. Hrj had een rijmkroniek ge maakt van het gebeurde in de 40 jaren, dat de school bestaat 18861926. Geen. wonder, dat zijn werk een dankbaar ap plaus genoot. j Nu werd pauze gehouden. In dezen tijd werd allerlei werk door: de ouders met zichtbare belangstelling en bewondering gade geslagen. Na de pauze stond de heer J. C.- Ketel op, om namens de ouders 't hoofd en personeel te danken voor hun ijver en de blijdschap uit te spreken, dat het hoofd niet ging vertrekken. Hierop volgde een onclörwerp van den heer Sepers over: „Opvoeding jn het algemeen". Op uitvoerige wijze teekejide de spr, de practische zijde van de opvoeding en gaf allerlei wenken en voorbeelden. Ook hierop volgde bespreking, hoewel kort dcor het late uur. Nog een.paar moo e voirdracht n kwai men aan 't s±et van de onderwijzers Ba-, telaan en Wezelenburg. Al was het laat men luisterde nog jnet aandacht en men genoot. Hierop dankte de heer Bersma allen* die hadden medegewerkt tot het slagen van Jeze Ouderavond en eindigde Ds. Haspers met dankzegging. Toen de- volle school langzaam leeg trok hoorde men algemeen: „Wat een prachtige avond." De nieuwe voorzitter had gelfik, toen hjj sprak, dat door deze avond de eens gezinde samenwerking tusschen schooi en huis en de liefde voor de Christelijke opvoeding zou worden versterkt. Naar men verneemt, is de bazar voor de Chr. Zangvereeniging „K.G.K." alhier, tot nader te bepalen datum uit gesteld. LEIDERDORP. In Januari zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Geref. Jong. Vereen. „Eben - HaëzeF' werd opgericht. Er is een comité gevormd, 0111 deze febeurtenis op passende wijze te her enken. Een tweetal avonden' worden hieraan gewijd. De eerste, een openbare samenkomst in de Geref. Kerk, de tweede, een on derling samenzijn met genoodigden in Irene. Eervol ontslag is aangevraagd te gen 1 Jan. a.s. door den heer K. Mol gemeentebeambte, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. In diens plaats is reeds in den laat- sten gemeenteraad benoemd de heer J. Meerburg, gemeente-opzichter. Burgerljjke stand. Geboren: Corne lls Johannes, z.v.. M. b-aken en A. J. Waajjer. Gehuwd: L. W. Absuoel en A. Wesdgk Overleden: Jacob W es terman, 37 j. NOORDWIJK AAN ZEE. Als ouderling en diaken van de Ned. Herv. Gem. alhier, hebben bedankt de heeren J. Plug en W. L. de Witt, na bij periodieke aftreding herkozen te zrjn. De collecte in ae Herv. Kerk ge houden voor het Kerstfeest der Zondags scholen, heeft opgebracht de som van f85. De eerstvolgende spreekbeurt voor de Chr. Jongelings-Vereeniging „Volg Mjj" alhier, zal worden vervuld door Ds. J. Vermeulen, Herv. Pred. te Gro ningen. Dit jaar zal het Kerstfeest in de Herv. Kerk met de Zondagsscholen, plaats hebben a.s. Woensdagavond, en niet zooa's gewoonlijk op 2e Kerstdag. In de Geref. Kerk zal, mede in ver band met de werkzaamheden aan de can-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2