CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen. p EERSTE BLAD. Belangrijkste nieuws in dit Nummer 7«» JAARGANG ZATERDAG 11 DECEMBER 1926 NUMMER 200O CHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS BUREAU: Hooigracht 35 TeL 1278, Postgiro 58936 Leiden - - Posfhox 20 i, ADVERTENTIE-PRIJS! In Leiden en buiten Leiden wav agenten gevestigd zijn Per kwartaali 2.50 Per week0.19 Franco per post per kwartaal 1 2.90 Gewona advertentlën par regel Ztft cent Ingezonden Mededeellngeo, dobbal iazlau Bi) contract, belangrijke radactie. J Kleine advertentiën bi) vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden dng#4 Ii)ke geplaatst ad 40 cent Middelen tot herstel. Wann-eer wij erkennen, dat -God in zijn natuurverbond ons allen een rui me plaats aan zijn disch toebedeelt, en daartegenover zien dat er toch een verbroken evenwicht bestaat, waar door velen gebrek lijden, dan brengt dat de verplichting mede om naar middelen tot herstel om te zien. De zonde heeft gemaakt dat het gan sche schepsel zucht, verwachtende de verlossing. H'ier is door Gods genade ook een voortdurende strijd. Hoeveel ook de zonde bederft, Gods genade zegeviert wanneer wij op de uiteindelijke din gen zien. Hieraan is het ook toe te schrijven dat er soms zoo betrekkelijk weinig toe noodig is om wat reddeloos ver loren scheen weer op te beuren. Een zieke kan aan den rand van liet graf zijn, zoo dat men elk oogerublik hei uit blazen van den laatsten adem vreest. Een geringe wending kan het behoud zijn. Zoo ook in het Maatschappelijke le ven. In Italië was het een hopelooze botsing tusschen verschillende maat schappelijke stroomingen, zoodat nie mand iets goeds verwachtte. Daar komt een Mussolini, die dood eenvoudige middelen te baat neemt en dwingt hem te volgen en ineens komt er 'opleving. Dat is natuurlijk geen ge zonde opleving. Het Italiaansclie volk zal moeten leeren uit het fascisme het goede te halen en dat over te bren gen in zijn maatschappelijk leven. Ook in ons land scheen het hope loos te staan voor eenige jaren. Wij hadden noodig iemand die met vaste hand ingreep. Tot die taak werd Mi nister Colijn geroepen. Wat hij tot stand bracht, was op zichzelf zoo groot niet. Bezuiniging hier, een betere regeling daar, verhoo ging van inkomsten elders, deze op- zichzelf eenvoudige zaken waren sa men het middel, dat ons land voorde dreigende inflatie, met de treurige gevolgen daarvan, bewaard bleef. AI die maatregelen waren op het oogen- blik wel niet aangenaam, maar ach teraf gezien zal toch niemand kunnen zeggen dat het hem in de vitale le vensbelangen heeft geschaad. Wij zijn in leven gebleven en hebben, bij wij ze van spreken, geen: boterham min der gegeten. Nog pas heeft de tijdelijke Minister Francqui bij onze zuidelijke buren door een eenvoudige daad het heele maatschappelijk leven gered door de stabilisatie van den franc. Om nog een laatste voorbeeld te noemen, onze landgenoot Mr. Zimmer man heeft d dar om zoo grooten dank geoogst, omdat hij met eenvoudige middelen het Oostenrijksche maat schappelijk leven en de Oostenrijksche staatsfinanciën weer op de been heeft gebracht. Zoo bok is het naar onze meening slechts een vraag van ernstig een drachtig willen dat, onder den zegen des Heeren, ons kan redden van de moeilijkheden in. het maatschappelijk leven met betrekking tot de vraag naar een genoegzame plaats om te werken en te eten. Nu is het echter steeds weer dit ge brek, dat ieder aan een eindje touw gaat trekken en de eene hierheen trekt en de ander daarheen. In stede daarvan moesten allen aan één touw trekken, dan zou men spoedig het groote schip in de gewenschte rich ting zien bewegen. Dat is ook een gevolg der zonde. Op zichzelf goede middelen worden aan gewend tot een verkeerd doel, of wor den eenzijdig toegepast, zoodat zij hun doel missen. Ook hier zijn wel zekere lijnen aan te geven die met beginselen verwant zijn en die in een bepaalde uitwas als het ware culmineeren, tot hun grootste hoogte komen. Zoo was b.v. het systeem onder libe rale regeerimg en liberale maatschap- pij opvatting, gericht op een groote productie met verwaarloozirg van de distributie en de consumptieregeling. Als er maar veel verdiend werd, dan kwam er welvaart. Om veel te ver dienen meest men veel produce eren. Ddt stelsel vindt dan eindelijk zijn hoogtepunt, en meteen ziin uitwas, in ihct Taylorstelsel en dergelijke. Een ander streven gaat van Socia listische gedachte uit. Niet de enke ling mag de productie of de distribu tie in handen hebben. Dat moet de gemeenschap doen. De gemeenschap, niet in dien zin, dat ieder op zijn ter rein daarin een taak vrijwillig op zich neemt, maar een regeling van staats wege met dwingend gezag opgelegd. Sommige bedrijven reeds dadelijk in handen van de Overheid, om zoo al lengs-alle productie, het bankiezen inbegrepen, -onder staatsbestuur te brengen. Deze socialisatie is nog steeds het ideaal waarnaar gestreefd wordt. Het is slechts een kwestie van taktiek dat men er tegenwoordig niet moer van hoort. Deze socialisatie greep over een belangrijk tijdvak heen in de toe komst. Dat alleen heeft, bezinning ge bracht in de roode gelederen. Maar dn \Vezen is de socialisatie nog steeds het doel en is het bekende socialisti sche rapport nog een sterk socialisti sche grondwet. #D aar tegenover moet er bij ons zijn een nauwlettend acht geven op alle maatschappelijke verhoudingen. Productie, distributie en consump tie moeten harmonisch in elkaar slui ten en moeten allen in staat stellen te leven en met blijdschap die levens taak te volbrengen. De Liberale economie ging fout toen zij alleen lette op de voortbrenging en schier geen aandacht schonk aan de verdeeling. Nimmer make men ziich onzerzijds schuldigr aan eenzij digheid. Onze aandacht moet vooral gericht zijn op nuttige voortbrenging. Vooral de landbouw voortbrenging is van groote waarde. Maar ook toeneming van de nijverheid die voedingsmidde len produceert, die kleeding en schoei sel vervaardigt, die zich bezighoudt met artikelen voor den woningbouw, met de vervaardiging van nuttige ge bruiksartikelen, moet door ons wor den voorgestaan, boven die nijverheid die artikelen van luxe en genot pro duceert. Naast deze nuttige nijverheid hebben wij dan een gansche reeks van onmisbare navenbedrijven, als het bankwezen, transportwezen, scheep vaart, gas- en eleciriciteitsvoorziehing mijnontginning enz. Tot onze taak behoort dan ook zoo veel in ons vermogen is de distribu tie te vereenvoudigen. Het aantal zelfstandige of schijnbaar zelfstandige tusschenpersonen is in verhouding tot de diensten die zij bewijzen veel te groot. Het komt voor dat goederen door de handen van 15 of 20 personen gaan voor zij de bestemming bereiken. Het noodzakelijk gevolg hiervan moet zijn een te duur artikel, maar ook verspilling van arbeidskracht. Ons Maatschappelijk leven moet juist zoo weinig mogelijk verspilling teweeg brengen. Hierin heeft de Overheid een taak om in de eerste plaaits uitwassen te gen te gaan en door regelen te geven het maatschappelijk leven in den jdis ten koers te stuwen. De Overheids taak ligt hier veel meer in bewaring dan. in voortbrenging. Gaan wij een volgend maal op on- derdeelen van dit vraagstuk nader in. STADSNIEUWS. TENTOONSTELLING LEIDSCHE RADIO VEREENIGING. Gisteravond te 8 uur, had in „Oud- Hortuszicht" de opening plaats van de tentoonstelling der Leidsche Radiover eeniging. Te ongeveer kwart over 8 opende de voorzitter van bovengenoemde veree niging de vergadering met een harte lijk, welkomstwoord tot de aanwezigen de pers, en in het bijzonder tot den heer Sluiters, die namens de Philips- radio een lezing zou houden. Spr. wekte, gezien de vele antenne's die verrijzen, de amateurs op, lid te worden van de afdeeling, die, hoewel reeds twee jaren bestaande, nog niet voldoende bekend is. Hij wees er op, dat deze tentoonstel ling uit twee af deelingen bestaat: een van rddio-handelaren, die hiertoe be reidwillig hun medewerking hebben verleend, en een van amateurs. Ook was aanwezig een radio-boek handel, waar men de nieuwste boeken op radio-gebied kan verkrijgen. Ten slotte wees spr. nog op een zeer nuttige instelling, n.l. een Informatie bureau, waar amateurs, die met even tueel© moeilijkheden aan. hun toestel te kampen hebben, terecht worden ge holpen. Het lijkt ons, vooral voor beginne lingen, zeer gewenscht, hier hun licht eens op te steken, daar zij met hun „gezoek" hun huren danig van den „Mexiikaanscihen hond" kunnen doen „genieten Hierna gaf hij het woord aan den lieer Sluiters, die een lezing hield over „Luidsprekers" en in het hijzonder over den Philips luidspreker. Spr. begon met ei- op te wijzen, dat het luidsprekers vraagstuk een der moeilijkste is, daar de luidspreker. wil hij goed zijn, de laagste tot de hoogste tonen moet weergeven. Aan de hand van enkele teekenin- gen wees spr. er op, hoe men in het begin voortarbeidde op het telefoon principe, doch dit weldra moest prijs geven, daar dit niet voldeed. Glashelder zette spreker uiteen, wel ke methode men nu volgde, wilde men een goede 1 uidsprekeron tvangst ver krijgen. Na nog de weergave van verschil lende muziekinstrumenten behandeld te hebben, b.v. hoe het komt, dat men verschil hoort tusschen den toon vau een fluit en die van een viool, liet spreker zien, hoe men harde muziek, b.v. orkest, verzwakt, zonder het ka rakter van orkest te verliezen, en zachte muziek, b.v. viool, toch volko men recht te doen wedervaren. Aan het einde van zijn rede werd spreker beloond met een hartelijk ap plaus, dat wel verdiend was, daar de hoorders spreker nu wel zullen gelijk geven, toen hij aan het begin zijner rede opmerkte, dat het luidspreker- vraagstuk een der moeilijkste was. De voorzitter der L.R.V. was de tolk van allen, toen hij den heer S. dank te voor zijn helder betoog. Was er aanvankelijk nog weinig be langstelling, tijdens de rede van dan spreker was deze zoo toegenomen, dat de zaal flink bezet was, en de geëx poseerde toestellen werden druk be zichtigd. Het. behoeft niet te worden gezegd, dat zij, die een radiotoestel wenschen aan te schaffen, hier ruime keuze heb ben. Het was mischien wel gewenscht, dat men alle toestellen op eenzelfde station liet afstemmen, gelijk dit op meerdere tentoonstellingen geschiedt, daar het een allesbehalve aangenaam gehoor is, Hilversum, Daventry en Ra dio-Paris door elkaar te hooren, ver menigvuldigd met het aantal nog „zoo kenden." Wij kunrien overigens een bezoek aan deze tentoonstelling wel aanbeve len; er is veel bezienswaardigs. M. A. STEINS f Gistermiddag is alhier op 45-jarigen leeftijd na een langdurige ziekte over leden de heer M. A. A. Steyns, leeraar in de lichamelijke opvoeding aan de H.B.S. en het gymnasium, comman dant der Leidsche burgerwacht en re serve kapitein bij de infanterie. RIJKSPOSTSPAARBANK LEIDEN. Aan het postkantoor Leiden en d« bijkantoren werd, in denr loop de maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 118347.54 en terugbetaald f 123737,76. Derhalve minder ingelegd dan terug- bteaald f 5390.22. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 119. Hieronder 130 formulieren ad fl in spaa.rbankzegels van 5 cent en-213 ad fl in spaarbankzegels van 1 cent. Door tu9schenkomst der kantoren werd ter Directie op staatsschuldboek jes ingeschreven nominaal f2400, en afgeschreven f3600. Derhalve minder in- dan afgeschreven f1200. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER OPLEIDING TOT INSTRU MENTMAKER. Zooafls dezer dagen werd meege deeld, had heden de viering plaats van het 25-jarig bestaan van de Ver- eeniging tot Bevordering van de Op leiding tot Instrumentmaker. Deze herdenking had hedenmiddag plaats in de groote Collegezaal van het Natuurkundig Laboratorium. Prof. dr. W. J. de Haas hield daar bij een uitvoerige rede. Maandag ho pen wij op deze herdenking terug te komen. MAATSCHAPPIJ VOOR TOON KUNST TE LEIDEN. Na gehouden examen van de Muziek school van bovengenoemde Maatschappij, zijn de leerlingen thans ingebeeld als volgt; Piano: le klas: P. Smits, 'A'. D. Ver hoog, M. W. E. Wiggera, H. Lubick, M. Al- tink, A. M. den Haan, W. J. J. Bulten, W. A. Freyser, J. M. van Zijp, A'. G. J. van der Heyden, D. van der Goot, W. en A'. A'. Storm v. Leeuwen. 2e klas: H. G. P. Smits, M. F. Koert, O. Wirth, A. L. Nicolaas, J. E. M. Plouvier, G. W. M. Grjindem&nn, F. de la Bivière, C. en J. de Jongh, F. A. E. M. Vos de Wael, v. d. Lelie, F? Koet, W. J. v. Ber gé Henegouwen, N. Kruit, N. Bosch, H. G. Hagens, J. F. de Nie, E. Janssen, O. L. Bresson, W. M. van Appel, G. Holtz, M. v. Zijp, H. A'. E. Wennekcrs, B. A. v. Dijk, J. Barendse, A. Verhaar, B. Schinkel, L. Yntema, M. J. v. Geer, Th. J. Dee. 3e klas: A. N. Visser, J. Schreuder, G. Zwarts, A. E. v. d. Brander, A. H. Sleg- tenhorst, C. A. v. Dokkum, D. Lambinon, R. E. v. d. Hoeven, J. de Josselin de Jong, J. A. Driessen, A. A. Groot Enserink, L. Plouvier, N. v. d. Meene, M. J. Noordman, E. B. Hettinga Tromp, W. de Haan, M. Fontein, A. Noordman, A. Busier, J. Ver- haar4 R, J, y, Gelderen, H. P^y. Bosse^ J. B. v. Dijk, M. J. Groen, H. Teller, J. A'.1 Backer, M. Meichlböck, P. J. O. Wijnobel, A. P. Vermeulen, P. O. Krijnen, M. E. Haalebos, W. O. Beumer. 4e klas: A. Veldman, M. J. Veldman, I. Janssens, J. F. Üvieijeraan, J. W. Muller, li. Bruyns, M. M. Bomli, M. de Jong, M. S. Nieuwenhuis, A. P. "Weasels, T. Moolen- burgh, W. Nasveld, Th. W. v. d. Klugt, H. A. Koning, P. J. Óolpa, M. Hagenaar, H. M. Pieper, L. G. do Graaf, P. Kloos. 5e klas: M. Perquin, O. Pierlot, O. Duij- vetter, M. T. Moolenburgh, G. Lambo, G. H. L. Sxeur. 6e klas: S. J. Meyn, M. J. Verhoog, P. A. M. Keesom, O. v. d. Meel, C. W. Oost veen, J. v. d. Zeeuw, P. v. d. Wijngaard. 7e klas: E. Sollcwijn Gelpke, A. M. J. Snoep, J. G. W. Parmentier. 8e Has: W. F. Sikman, W. C. F. Bik. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: J. Spronk, A. G. K. Boeyinga, M. W. Jaeger, J. Tegelaar, B. Wezelen burg, A. Bergmann, E. O. Gooszen, W. Te gelaar, M. P. v. Dijk, J. Kooreman, T. Wartena, J. L. W. Hermanides, S. B. Her- manides, G. J. Nieuwenhuis, J. M. H. Stal- linga, O. K. Noordenbos, W. J. v. d. Broek, C. v. d. Keur, A. v. Oven, mevr. A. Disse- velt, H. de Vries Bobles, O. Bots, M. v. d. Wijngaard, H. v. Berghem, Chr. Snouck Hurgronje, J. F. v. d. Akker, O. M. Dietrich, E. Kloots, M. H. Hammes, M. M. H. Pluim Mentz. Viool: le klas: H. Wissink, M. Elsin- ga, J. F. M. M. Greebe, J. K. J. Muller, H. J. J. A. Niemer, J. W. v. Staden, F. Wen- sinck. 2e klas: P. Schinkel, C. G. S. 'e Boer, H. P. v. Aggelen, Z. A. Smit, J. Voorwin den, A. H. Heering, J. Fros, G. A. Bosch, S. W. v. Egmond. 3e klas: M. Kikkert, C. J. V. Iterson, A. C. H. v. Leeuwen, W. Kasten, J. W. v. d. Zeeuw, G. A. Kal, M. L. Knol, C. M. v. Blom, T. v. Zwieten, B. Horst. 4e klas: A. J. Ensink, L. H. Brijnen, B. v. d. Wijngaard, L. Backer, N. Spaargaren. 5e klas: M. F. de Wilde, J. A. v. d. Made, P. I. J. Dijk, E. v. Nes, W. J. Brou wer, W. v. d. Zeeuw, E. Duyndam. 6e klas: G. J. v. d. Stoel, J. A. Brinks, S. de Jongh, J. W. de Haas, J. W. Dee, G. H. W. Vink. 7e klas: H. M. Boekwijt, F. Parmentier, J. Meylink, H. F. M. Eskens, M. E. Haale bos. 8e klas: A. J. J. Nieuwenhuis, J. J. Dee, M. v. Deene, A. J. Akkerman, M. Muys v. d. Moer, E. L. Nauta. Voorts zijn als privaatleerlingen inge- schreven: P. A. Hazes. E. H. Brouwer, G. E. Goekoop, W. W. J. Muloejc Houwer, J. C. Jansse, L. v. Hoeken, E. W. Gorter, mevr. E. H. v. Blom, W. Kern, Th. J. Kruyt, J. Hennemann, W. Couwenberg, R. Vies. Violoncel: le Idas: Geene. 2e klas: P. Fontein, M. Bruining, A. E. J. Modderman, H. G. de Langen. 3e klas: J. Ph. Makkink, A. A. Moolen burgh. 4e klas: H. v. Beelen, H. J. Heering, O. H. Pel. 5e klas: G. M. Lambrechts. 6e klas: L. J. O. Dee. Voorts zijn als privaatleerlingen ingeschre ven: O. J. v. Sluys, W. Verkade, M. A. L. Kuipers, L. B. Chavannes, O. J. Gelder man. Theorie: le Afd.: R. Schinkel, G. J. Nieuwenhuis, F. v. Zwieten, M. F. de Wilde. 2e Afd.: P. A. Hazes. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: M. H. Hammes, J. Kooreman, E. Kloots, E. A'. L. Modderman. Koorklassen:1e Koorklas AO. en M. Noort, L. M. P. A. Vos de Wael, B. Wezelenburg. le Koorklas B: A. G. J. v. d. Hej'dyen, W. N. Broekhuyzen, B. Huurman, W. J. v. Berge Henegouwen, J. 'A'. Couwenberg, M. W. E. Wiggera, M. C. Hamming. 2e Koorklas B: B. J. S. en H. B. M. v. Dijk, N. E. Splinter, 'A'. Huurman, Sj. J. Hiemstra, G. E. Bosscha, le Solfègeklas A: N. Colpa, M. J. Groen, le Solfègeklas B: J. J. Liese. E n s e m b 1 e k 1 a sG. J. Kloots, T. 'Wartena, M. Huurman, E. O. Cosman, C. W. Fontein, A. E. Fontein, M. O. Duyver- man, H. P. Mens, S. R. Hermanides. Vakonderwijs: mevr. Dissevelt, J. Kooreman, O. Bots, M. H. Hammes, O. M. Dietrich, E. Kloots. Solozang: M. P. Bots, M. J. Lange-' Ier, L. M. Gorter, 'A'. Smink, 'A'. 'A'. 'A'.. Schreeuwe, M. M. Schijfsma, T. v. Tuinen, 'A. J. Molt, E. Sasburg, Th. J. H. en fA'. J. Dingjan, J. J. den Boer, M. L'. Dettmar,,R.. en N. Da amen. Voorts zijn nog als priyaatleerlingerti ingeschreven: R. M. L'. H. Rijckevoxsel, J. j Stallinga, J. H. Bolkenstein. 'Methodische spreekles:' J. Fernhout, W. N. v. Nooten, E. Sasburg, 'A. J. Molt-, A. Hartveld, I. M. S. v. d.' 'Abeelen, P. Brakman. A1 Elementair onderriohtf J. R'. de Josseling de Jong, J. G. v. d. Zeeuw, J. J. L. M. Plouvier, H. J. P. Herrendorf, B. v. d. Lelie, O. de Munnik, 'A'. Hagenaar, >W Ommen, J. W. von Weiier. DANK AAN DE POLITIE. Door den heer ir. H. P. Maas Gees- teranus, is aan de Leidsche politie namens de directie der Ned. Spoorwe gen een' schrijven gericht, waarin dank word-v gebracht yooj ^Jh«t fiai Binnenland. Mooid te Groningen. Buitenland. Hedenmiddag komt de Volkenbonds! raad ès Genève bijeen. Duitschland heelt het statuut van het Internationaal gerechtshof gete^ kead. Maandag wordt in de dlamantindns^ te Antwerpen het werk hervat. dat de recherche onmiddellijk na de ontsporing van den goederentrein bij'' de Haarlemmervaart foto's zijn geno men. Door den sterken mist was zulks .later niet meer mogelijk en de foto's der Leidsche politie hebben dus groo-: te waarde voor het onderzoek. ZIEKTEVERLOF DE KONING. Aan den heer C. de Koning, Direc teur van den Gemeentelijken Reini* gingisd'ienst is wegens ziekte een ver lof van drie maanden verleend. HALLELUJA. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan "der Chr. Zangvereen. „Hallelu ja" hield deze vereeniging in samen werking van de Ghr. Reoiteerclub „U. V.K." gisteravond een uitvoering in de groote Stadszaal. Allereerst betrad de Voorzitter van „Halleluja" het podium om een wel komstwoord te spreken tot den advi seur en den Eere-Voorzitter der Chr. Reciteercluib, de heeren Kuivenhoven en van der Reijden, het Eere-lid van „U.V.K." den heer van der Wilk, die de vereeniiging zoovele jaren met raad en daad heeft bijgestaan, tot de Be sturen de leden dezer vereenigingen, tot de Solisten, de dames Mej. A. v. d. Reijden en Mej. C. van Staveren, en de heeren J. van Waardenberg en W. Boerendonk, tot de afgevaardigden van Zustervereeniginigen, de leden van de Chr. Zangver. „Zingt den Heer" te Zoeterwoude, donateurs, be langstellenden en de pers. Hierna werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het program ma. Achtereenvolgens werd ten gehoo re gebracht „Vaandellied'' van L. Koo ien voor gemengd koor. Ode aan God, afgewisseld met koor, bas-solo, tenor solo en een kwartet; Omnes Amici Mei (Palestrina), voor gemengd koor; Naar Bethlehem (G. Jellesma) voor ge mengd koor, en Licht zij uw Geest (Frits Geerlings) voor gemengd koor. Ofschoon wij niet mogen zeggen dat er onberispelijk geizongen werd, over het algemeen mag meh zeggen, dat er vrij goed gezongen is. Een ver diend applaus volgde dan ook op elk nummer. Voor er pauze gegeven werd, trad de Voorzitter van ..Halleluja" nog maals naar vbren om een bijzonder woord van dank te brengen -aan de Directrice der Zangver. voor haar goe de leiding. Als blijk van waardeering bood hij haar namens de ver. een bloemenmand aan. Voorts een bijzon der woord van dank aan de dames solisten Mej. A. v. cl. Reijden en mej. C. van Staveren, welke ieder een bou quet witte bloemen in ontvangst had den te nemen, en ten slotte aan de heeren J. van Waardenburg en W. Boerendonk. Hiermede was het muzikale en offi- cieele gedeelte ten einde en werd een korte pauze gegeven waarna de Chr. Reciteer club „U.V.K." gelegenheid werd gegeven haar krachten te too- nen. Een drietal nummers werden op gevoerd, die bij het publiek zeer in den smaak vallen. Een daverend applaus was de dank die het publiek deze vereeniging bracht. Tegen het middernachtelijk uur sprak de voorzitter van den Werk mansbond een kort woord van dank. waarmede de feestavond ten einda was. VEREENIGING „DE PAEDAGOGI- SCHE BIBLIOTHEEK." Ons wordt verzocht mede te deelan, dat de heer H. W. ten Seldam, die Zaterdagavond 8 uur in de Kleine Stadlszaal een lezing zou houden voor de vereeniging ,,De Paed. Bibliotheek" daarin door ziekte verhinderd is. Het Bestuur ia echter zoo gelukkig ge weest, den heer G. F. E. Kiers alhier bereid te vinden, in deze vergadering té spreken over: Intelligentie-onder zoek. EXAMEN APOTHEKERSASSISTENT Opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd de dames H. Quispel en M. M. Bu- ningth, beide te Rotterdam, en A. A. Sterkman Krayenbelt, te 's-Graventoa-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 1