NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 8 DECEMBER 1926 UIT ONZE INDIEN. EX.GOUVERNER-GENERAAL G. VAN LIMBURG STIRUM NIET NAAR INDIë. De heer Lievegoed, Oud-Hoofdredac teur van de Locomotief berichtte aan dat blad, dat de oud-gouverneur-gene raal van Limburg Stirum een reis naar Indië zou maken. Aneta meldt nu, dat de berichten als zou de gelezen landvoogd, graaf van Limburg Stirum voornemens zijn naar Indië te komen, van de meest ge zaghebbende zijde zeer positief wor den tegengesproken. Wel bestaat de kans dat mevr. Van Limburg Stirum alleen een korte rei? naar Indië zal maken; wellicht zijn hierdoor bedoelde berichten in de we reld gekomen. EEN KAMPONG AFGEBRAND. De kampong Batangmata in het Sa- leierche nabij Makassar is vrij wel geheel afgebrand. De schade be draagt 13 mille. Er was niets verze kerd. Onvoorzichtigheid was de oorzaak van den brand. VERDERE ONLUSTEN IN WEST- SUMATRA. Communisten vennoord den het adathoofd te Loeboek Minteroen. Mi litairen bevrijdden een ontvoerden opppasser. Militaire versterking is n:-ar Solok vertrokken. Padang is Zaterdag en Zondagavond streng bewaakt. De wegen waren afge Zrt en de voetgangers werden gefouil leerd. DE „BONDOWOSO" VASTGELOOPEN De „Bondowoso" van den Rotter- damschen Lloyd is bij den Hoek van Losari vastgeloopen: He ,Menado" (van •dezelfde reederij) is uit Cheribon ter assistentie gezonden. Een. volgend telegram meldt: Het s.s. „Bondowoso" van den Rot- terdamschen Lloyd is weer vlot geko men. PROF. OPPENHEIM VOLGT MUURLING OP. Naar wij vernamen, is prof. mr. Op- penheim, die toevallig op weg was naar Indië en eind November te Bata via verwacht werd, voorloopig be noemd tot tijdelijk opvolger v. wijlen den heer Muurling. DE PROVINCIALE OPCENTEN. Naar het „Nieuws v. d. Dag v. N.-I.' verneemt, besloot de Raad van Indië unaniem, om conform andere adviee- zpn, de regeering te adviseeren, de provinciale opcenten-heffing niet goed te keuren. VOLKSRAAD. De voorzitter van den Volksraad heeft in de rede, waarmede hij de zit ting sloot, geconstateerd, dat er een goede verhouding bestaat tusschen Volksraad en Regeering. Hij riep den aftredenden leden een woord van af scheid toe, waarna de laatste zitting van den huidigen Volksraad gesloten werd. KOELIE-MISHANDELING. De Raad van Justitie te Batavia veroordeelde v. H., administrateur in het Palembangsche, wegens koelie mishandeling. tot een maand gevange nisstraf en ontsloeg van rechtsvervol ging in dezelfde zaak controleur de B.. die van hetzelfde beschuldigd was. Het Haagsche Aneta-kantoor merkt hierbij op, dat het Cultuurboek voor Ned.-ïndië een waarnemend admini strateur H. v. H. noemt van de onder neming Taba Pinggin, bij Moeara Bliti en dat de Regeeringsalmanak een con troleur B. B. C. F. de B. noemt, van de onder-af deeling Moesi-hoeloe (Moeara Dliti). MARIETJE. De befaamde Marietje van Oordt v/erd eenigen tijd geleden, wegens ter Oostkust van Sumatra gepleegde op lichterijen, tot enkele maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Het is grappig om thans te hooren. wat de eerste streek is, waaraan Marietje zich na ommekomst van haar straftijd heeft schuldig gemaakt. Het Dagblad weet daarvan het vol gende te vertellen: Marietje heeft zich na haar straftijd onder een valschen naam natuurlijk, verloofd met een officier. En toen ten paleize te Rijswijk een avondfeest Werd gegeven, verscheen zij daar heel deftig als de verloofde van den lands verdediger en werd aan Z.Ex. voorge steld. Helaas duurde de vreugde slechts kort, want een onder de gasten aan wezige politieman herkende de jonge dame en waarschuwde haar gelukki gen verloofde haastiglijk, wie zijn fi ll ancée in werkelijklioid was. Waarop deze haar ijlings en ongemerkt buiten liet paleis lopsde.... GOED NIEUWS VAN DE KATOEN CULTUUR. De katoenheesters in Nickerie (in tie West) hebben zich beter hersteld van de rupsaanvallen dan men durfde verwachten. In een interview, dat de heer Fairweather onlangs aan een blad verleende, schatte hij het ver'ies op de helft van den oogst, doch merk te daarbij op, dat er eenige hoop was, dat een grooter deel van den oogst zou terechtkomen. Dit laatste is inder daad het geval geweest Men heeft nu goede hoop, dat driekwart van den oogst zal terechtkomen. Dit geldt voor de Sea Islandkatoen. De Egyptische variëteit, waarvan een aanplant van ruim honderd akkers in Nickerie is, heeft erger geleden. NICKERIE AANGEVALLEN DOOR.. VARKENS. Men schrijft uijt Nickerie aan de West; Wat een opschudding was er de vorige week in Nieuw Nickerie, toen een kudde boschvarkens zijn gebruiko üjke woonplaats verliet, resoluut de rivier overstak en de stad trachtte te veroveren. De stad verdedigde zich dapper. Geweerschoten weerklonken aan alle kanten en het eind was, dat aan menig braadspit denzelfden avond een extra lekker boutje hing. Uit het Sociale Leven. DE STAKING TE BEVERWIJK. Omtrent de staking der metselaars en opperlieden bij dèn aannemer Schelvis te Beverwijk vernemen wij van de zijde der stakers het volgende: „Indien de heer Schelvis het werk zelf uitvoerde, zou er geen enkele re den voor dit conflict Bestaan, daar meer dan hét bepaalde contractloon wordt uitbetaald. Maar het metsel werk is omder-uitlbesteed aan z.g.n. „dui'zendpoote.rs" en hierbij geldt als regel, dat dan aan metselaars fl en aan opperlieden fÖ.90 per uur wordt uitbetaald." Dit laatste werd door een anderen aannemer bevestigd. Een met den aannemer en de onder aannemers gehouden conferentie heeft geen resultaat gehad, terwijl nog geen enkele organisatie zich met dit con flict, dat geheel onorganisatorisch is opgelet, heeft bemoeid. DE WINKELSLUITING TE DELFT. De Hooge Raad heeft gisteren ver worpen het cassatieberoep van G. R winkelier te Delft, die door de Haag sche rechtbank wegens overtreding van de verordening op de winkelslui ting te Delft, is veroordeeld tot 50 ct boe'e. De kantonrechter te Delft had in eerste instantie verdachte ontsla gen van rechtsvervolging. Hiermede is beslist, dart het betreffende artikel in de verordening on de winkelsluiting verbindende kracht heeft HE^ PAT.ETS VAN tyv.js ROODEN TRANSPORTARBEIDFRSFOND. Tot j.l. Maandag huisd^ het hoofd- bestutn -r-zifi den. Centra^n Bond van Transportarbeiders, voorzitter de hr Joh. Brautigam, in een kanita&l hoe renhuis aan den s-G ra vend ijk vate Rotterdam. Hoewel de vraag had kun nen rijzen, ot deze stand niet te rood was, misgunnen wij den esdeapeeschen georganis eerden geenszins een behooT fijk bondsgebouw. Thans zou dez© vraag geen nut meer hebben. Men. is n.I. verhuisd en heeft, zoo vertelt het „Ov. Dgbld.", een der voortreffelijkste huizen van Rotterdam betrokken, een aristocra tisch gebouw aan den weidschen Heemraadsingel, eertijds bewoond door den heer Paul Nijgh, oud-voor zitter van de SchëepVaartvereeniging, Behalv'e deze merkwaardigheid dei Scheepvaartvereeniging is een der meest gehate kapitalistische instellin gen bezit het gebouw een marme ren hall eneen badkamer. Maandagmiddag had de brillante opening plaats. Voor de stijlvolle deur zoemden gedistingueerde limousines; camelia's en andere wondere bloemen wekten bijkans gedachten aan een zwierig-elegante partij, gerokte kell- ners draafden met tea complet", port, sherry en voortreffelijke zoute Dollen tusscnen hun roode broeders en zus ters rond en offreerden met schuch tere amicaliteit. In een dikken damp van sigaren met een bandje wenschten de kamera den elkander geluk met deze prach tige woning, waarin de heer Nijgh, o zonderling toeval, ook thans aanwezig was. Zij waren trotsch en zelfgenoegzaam! m het dure huis, gekocht van het geld hunner arbeiders, boden groote schil derijen, een kaarsenkroón, Veneti- aansch glas en een tapijt, waaraan mo menteel in Smyrna nog gewerkt wordt elkaar met hoofsche bewoordingen ten geschenke. Lustig snorden in elk der weelde rig of althans voortreffelijk ingerich te vertrekken, de gloedmeuwe haar den, ons bewonderend oog ontdekte op een der imposante schilderstukken zoowaar (als symbool voor de mede werking bij de Engelsohe staking?) gigantische bunkermachines afgebeeld! En dan, de badkamer. Elke week, desnoods eiken dag kunnen bonds- voprzitter, vrijgestelden, «typisten en be Idienden m het bad. „Dit fraaie gebouw worde een ves ting, waar alle tegenstanders de tan den op stuk zullen bijten", wenschte de secretaris van het N.V.V. vrien delijk. Ook hoorden wij' de verzuchting slaken, dat mëii binnenkort nog] rij ker gehuisvest móge worden. -Wij bekennen grootmoedig: het ïsi schitterend en wagien daaromtrent slechts schuchter deze vraag: Hoe zal de arbeider nu nog kunnen bemerken, dat hij 'in dit gjebouw aan het goede adres is? Het gehate kapitalisme, bezield door kunstwerken van bijzonder weinig be- teekems, grijnst, immers t' allen kant uit dit rijke bondsgebouw. GEMENGD NIEUWS. Een internationale inbre ker. In September en October, werden in België en Frankrijk ver schillende inbraken gepleegd, waarbiji steeds de brandkasten op dezelfde wij ze en op dezelfde plaats waren gefor ceerd. Daarbij werden aanzienlijke be dragen, tot een totaal van eenige hon iderdduizenden francs buitgemaakt. Acht dagen geleden, meldt de „Tel. hield de Leidsche politie drie mannenj aan, die tot een gedeeltelijke bekente nis van deze inbraken werden ge bracht. Uit hun aanwijzingen viel af te leiden* dat de mwdaden het werk) waren geweest van een bende van vijf man, van wie de hoofdman zich zou hebben begeven in de richting van de Nederlandsch-Duitsche grens. De politie kreeg vermoedens tegen een Italiaan, die in de mijnstreek van Limburg werk had gezocht en op het oogenbhk te Heerlerheide woonde. Ne derlandsche .politieambtenaren deden, in gezelschap van een Belgischen re chercheur, een inval in 's mans wo ning aan de Kelkstraat. De man - had opgegeven C. O. te heet en en 31 jaar oud te zijn. Haj. is reeds meer dan een jaar in de mijn streek woonachtig en geruimen tijd als mijnwerker werkzaam in do Oranje Nassaumijn. Voor hij zich verweren kon werd'hij' geboeid. Toen men de woning onder zocht, zag hij plotseling kans "met zijn tanden een kaart te bemachtigen, wel ke hij begon op te eten. Met ae groot ste moeite werd hem de kaart weer afhandig gemaakt. Op de kaart komt oen adres vo-or, dat misschien van groote waarde zal zijn. Geld nochinbrekerswerktuigen wer den in Me woning gevonden. Zwaar geboeid werd de man naar het hoofd- ureau van politie overgebracht. G a s ver g i ft i g i rig. Een fa- mi Ie, wonende in een benedenhuis aan den Brooderwóe te Kampen, nam gis termiddag een sterke gaslucht waar. Bij onderzoek bleek, dat de 73-jarige bovenbewoonster, bewusteloos te bed lag, terwijl een gaskraant je open stond' onder een pannetje melk. Na bijna twee uur werkens met een zuurstofapparaat keerde wel de pols slag, teru'g, maar niet het bewustzijn. De toestand der patiënte is bedenke lijk. Branden. Te Blijham is gis teravond geheel- uitgebrand de bak kerij 'van E. Edskes. De oorzaa3c was tfen schoorsteenbrand. Te Stob^egat (Fr.) is Zondag morgen de boerderij van C. Schiero door onbekende oorzaak afgebrand. Van de veertien koeien kwamen er dertien om. Geheime distilleerderij. Te Heiligerlee is gisteren door com miezen bij den smokkelaar W. B. een di stileer nestel in beslag genomen. Gestolen effecten. Eeni gen tijd ge! eden zijn op zeer listige wij- zo de destijds bij den heer P. C. Tee- kens te Gouda ontvreemde effecten op één stuk na, gedeponeerd bij een bankfirma te Amsteiiiam, die op de ontvreemde effecten een groot bodrag in contanten aan den aa no ieder in voorschot op den evemueelen verkoop heeft gegeven. De uuudsche politie stedt met et bij' haar aanwezige signalement van clen aanbieder een uitgebieid onderzoek in. JJe in beslag genomen ePecten zijn de doponeerd ter griffie van de recht bank te Rotterdam. Doofstomme a a n ge re den. Te Bennebroek is Maandagmiddag de ongeveer bO-iarige dqofstomme sclioen maker Blok.ana, wonende te Heem stede, door de stoomtram aangere den en zwaar veijmiakt. Hij werd naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd; zijn toestand is zeer ernstig. Verdronken. Men meldt uit Eindhoven: Maandagavond werd in de rivier de Dommel net lijk gevonden van oen man. Het bleek te zijn W. v. d. Wiel een 60-jarig koopman uit Gestel. Deze moet door een noodlottig ongeluk te water zijn geraakt; hij was 's middags naar de Dommel gegaan om daar fui ken te zetten. Alweer de „werkman". Uit een perceel in de Valeriusstraat te Amsterdam zijn eenige gouden siera den ontvreemd. Men heeft vermoeden op een persoon, die voorgaf den muur tusschen bedoeld perceel en het be lendende te moeten nazien. Ongewe nschte klanten. Ook die tweede persoon, die op clan- 'destiene wijze was binnengedrongen in een sigarenwinkel van de le Kat- tenburgierdwarsstraaf, te Amsterdam, is thans aangehouden. Gebleken is, dat ongeveer 7000 sigaretten zijn ont vreemd!. Oplichting? iVrijdagmiddag vervoegde zich bij een banke tbakker te Rijswijk iemand, die voorgaf in op dracht van een bekend philantroop en kindervriend te handelen. Hij 'be stelde voor eenige honderden guldens) aan chocolade, suikerwerken, Sint Ni- oolaasp oppen, en borstplaat, ten be hoeve van een kinderfeestje, op Maan dag 6 December te houden in den Die rentuin in Den Haag. De banketbak ker, die door nachtelijk overwerk de bestelling met ijver uitvoerde, kwam! Zaterdag tot de conclusie dat hij eeni ge lekkernijen niet op tijd zou kunnen' leveren. Hij stelde zich telefonisch m verbinding met bewusten philantroop ten einde hem daarmede in kennis tei stellen. Deze heer toonde zich zeer ver baasde daar hem van een bestelling niets bekend was en hij ook geen kin derfeestje in den Dierentuin had geor ganiseerd. Men kan zich de teleurstelling van den banketbakker indenken. Hij gaf onmiddellijk kennis van het geval aan de politie, die hem .adviseerde de be stelling op het aangegeven uur aan, den Dierentuin te laten bezorgen. Mis schien had men met een sluwen op lichter te doen, die zich met de> be stelling aldaar wel uit de voeten zou maken. De bakker trachtte de bestel ling Maandagmorgen aan den Dieren tuin at re geven, doch men wist daar van niets, zoo dat de knecht onverrich ter zake terugkeerde. De politie stelt thans een uitgebreid onderzoek in. Tot: heden is de opdrachtgever nog niet Opgespoord. Auto tegen een boom. De kaashandelaar De .Vries reed Maan dagmiddag met zijn vrachtauto van üe wekelijksche kaasmarkt te O tidewa ter, naar huis. Even buiten de kom de zer gemeente raakte de stuurinrich ting defect, waardoor de auto tegen een boom botste en in elkaar gedrukt werd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De mede-inzittenden, de heer Roelofs uit Gouda en diens zoon, werden aan gelaat en beenen gewond. Bij den jóngen drongen glasscherven in den polsj - De Idaders gemaskerd. Men meldit aan de „L. K." uit Muit stergeleen De onlangs mishandelde Jos. H., die zoover genezen was, dat hij zich weer naar de mijn Maurits kon bege ven, werd weer overvallen nabij 'het huis Koekamp door twee personen, die vermomd waren met een rooden zakdoek, H. bekwam een diepe won de over het voorhoofd. Op zijn hulp groep kwam de landbouwer Clerks ie daar dicht bij woont toegeloopen met een stallantaarn in de hand. Dei twee individuen hadden daar blijkbaar niet van terug; zij grepen den gewon de H. en droegen hem een eind naar de Gel eenbeek mee. Toen namen zij die vlucht. Depolitie werd gewaar schuwd en de'mishandelde is weer on der dokters behandeling. Verder wordt nog gemeld, dat men den gewonde e en briefje op- de kleeren gestoken' had, waarop stond: „Jozef, ik krijg, •Marie niet, maar jij ook niet, dan wordt je nog eerder "vermoord". Aangeschoten en gauw ge raakt. Teen Zondagavond een tweetal jongelui, uit Breda, van Ou- denboscn per fiets huiswaarts keerde, ontmoetten zij aan de Kruisstraat een drietal personen, die merkbaar onder den invloed van drank vei koereien. Een der fietsers waagde hot cp te merken, dat het drietal wel wat anders dan pompwater „op had", waarop de licht geraakte aangeschotenen de twee wielrijders van hun rijwielen sleurden, hen schandelijk misnandeiden en de fiotsen in elkaar trapten. Aangifte is gedaan bij de politie te 'Oudenbosch. INGEZONDEN. AAN ALLEN DIE IN ONZEN ZEN- DINGSARBEID MEDELEVEN! Dank aan onzen trouwen God en de vele vrienden der Zending vervult bins. De „Zendingsweek" heeft tot op he den niet minder opgebracht dan f 138.856 en een bij-zondere gift van f20.000. is totaal f 158.856. Dat is een verrassend mooi bedrag- Hoevelen betoonden bun toewijding, wie zal tellen de gebeden die tót God werd en opgezon den lederen dag opmieuw hébben wij ons verbaasd over de vele bewijzen van hartelijk medeleven, over de vele wer kelijke offers welke gebracht werden. Wat een vriendelijke, bemoedigen de brieven ontvingen wij! Door al die zegeningen zijn wij nu zóó ver dat wij, ondanks de groote zorgen van September en October, goeden moed hebben dat wij zonder tekort zullen sluiten. Dat kan naar onze meening omdat wij een betrek kelijk nog klein bedrag aan gif'en en bijdragen daarvoor noodig hebben. Met vermoedelijk f70.000, zijn wij geholpen, zou ons werk ongestoord kunnen worden yortgezet. Wie zou wil len dat het werk om zulk een bedrag schade zal lijden? Voor dit benoodigde bedrag vragen wij thans uw aandacht; wij leven in het vaste vertrouwen dat God ons hel pen zal. Hij weef wat wij behoeven en bewoog reeds zoo menigmaal men- schenharten om met blijmoedigheid van het hunne af te staan voor ons werk. Ook u weet thans wat wij noodig hebben! 't Zou kunnen zijn dat u nog geen „offer" gebracht hebt, dat God nog iets of veel van bet uwe gebruiken wil om zijn werk voort te zetten! Gods Geest leide en dringe u tot ern stige overweging van de vraag hoe thans te handelen! Straks luiden de Kerstklokken, hier en op de Zendingsvelden! Met blijd schap en geestdrift gaan wij onze feestdagen tegemoet. Laat 't mede door de hulp van ve len, door bet gebed vajn ons allen zóó zijn, dat niet andermaal gevreesd moet worden voor beperking van bet werk, dat altijd weer spreken wil van datgene wat de vreugde is van onze Kerstdagen: Gods liefde geopenbaard ini onzen Heer en Heiland! God zegene u en geve u te doen wat uw hand vindt om te doen. Voor de Hoofdbesturen: J. RAUWS. B. J. C. RIJNDERS. K. J. BiROUWER. Onze postrekening beeft no. 6074. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. M. M. Jekants-Miseré, Breestraat 107; H. Groeneveld, Witte Rozen straat 58a; J. P. van Hooidonk, huis houdster, Oude Vest 103a; J. dé Gel der. zilversmid, v. L. Stirumstr. 26; O. Veltkamp, analyst©, Meerburgerstr. 1 J. A. Verboom, Schrijyersmaat, Mari ne Kustwacht; D. G. E. Stoffer, dienst! bode, Cobetstr. 4; E. G. v. Wpsteir- laak, dienstbode, iW;. Singel 40: A. P. Kalis, Haag weg 18; H. van Lienen* magtazijnbed., M-eidoorastr. 12; H. Poelman, bankwerker* Pioenstr. 5aJ P. v. Idi. Hoogt len fam7 fabrieksaiV brieksarbeider, Conscientiestr. 16; A. G. Fasseur, slager, Koolstraat 7; H. KuiperZwart en fam., Narmstr. 17; .H Heil, Botermarkt 15; P. O. Dubl ld timmerman, Magld. Moonstr. 17; H. Trost, L. v. LeijJenstr. 2a; P. G. A. Timmerman, Fröbelonderwijz>e<res„ Rapenburg 131; H. Samkalden, W. Rozenstr. 16; J. P. Stuy, Zoeterw|.. Singel 65; L. Smitshoek, Steeuistr. 34; C. F. Marsman, dienstbode, Haven 33; H. H. A. Gores, directrice Zita* Noordeinde 44; F. Dee en fam„ con) troleur B. B., Heerengraoht 51; L. D. Barthen en fam., opz. mach. N.IS.„ Haagweg 12; J. v. d. Zwaag, hulpi in de huishouding, Rijnsb.weg 127; P. F. G. van Dijk, kellner, Steemstr.. 25; J. Schoondergang, L. Mare 37; W] Mulder en gezin, behanger, Gasstr. 34; J. W. A. v. d. Veer, Rijnsb.Bingelj 9; J. C. Luijnenburgj,' teekemaar N.S.,i Groenhovenstr. 11; H. J. Schreudeol Kruijsdijk en gezin, insp. Gasfabr.* Trcmpstr. 27; P. Biersteker, Rijnsb. weg 115a; M. G. W. HoogervorsC dienstbode, Papengracht 19; W1. Boer man, dienstbode. Oude Vest 121; I., NagV, dienstbode, Heeirengracht 35; A. C. die Raat, kinderjuffrouw Oegst- geesterlaan 12. Vertrokken. Mej. A. E. M. Straclh v. Schïjndel,, Sassenheim, Bernardusgesticht; Mej.. P. "Bek, Oegsfgieest, W. de Zwijger laan 5; Mej. J. de Boer, Oude Wel-- ^tering no. 33; Mej. A. de Jager, Al phen aan den Rijn, Hoorn 246; Chr. H. C. Holtmark van Dijkerhof, Rotter dam, Banketstr. 30b; j. Lamens, Deni Haag, Rinocrdastr. 13; J. F. van deil Waals, idem, Scheperstr. 172; Mej. C. van Leeuwen, Voorscho en, hotel) 't Wapen van Voorscho en; G. Meijer, Den Haag, Klimopstr. 243; W. Dros te, Wassenaar, v. Zuylen v. Nijem- veldstraat 84.; Mej. M. Hoogeveen, Noord wijk, Tramsteeg 67Mej. C. van Dal-man, Rijpwetering, bij de ouders: Mej. K. "van Drunen, ZO0- terwoixle, Hooge Rijndijk 38t; L. Bot man, Hillegom, Patrimoniumplein 10; Raden Arneman, Amsterdam, Joris Bancherstr. 1281; H. H. Frehe, Bata via, onderwijzer; Mej. C. Aten, Zaan dam, Westzijde 344; Mej. M. Zwanen burg, Leiderdorp, L. Rijndijk 26; Mej. C. Chr. ter Poorten, Amsterdam^ Har moniehot 69huïs; W. J. Bruins, Rotter dam, Scheveningschestr. 38c; J. Jan sen, Vlissingen. Acasialaan 3: H. J„ J. Koedijk Heemstere, Thomsonlaan) 70; W. O vermeer, Noordwijk, Voor- str. 74; A. M. Verschoor, Oegstgeest Nassaulaan 8; Mej. C. M. v. lol, Den Haag Rembrandtstr. 43; M. Bos, Den Haag, v. Egmondstr. 39; N. v. de Meer, Roelof a rends veen BI '243; H. v. d. Schaaf, Avereest, Balkbrug 212; J. G. d3 Beer, Bergen op Zooim Lieve Vrouwestr. 33; S. Stoek, geb. varid er Vossen, Amsterdam, Dan. Willinkpl. 36; E. L. Meuftelt, Oegst geest, ae Kempenaerstr. 66; C. H. iVlartinot, Den Haag, Laan v. N. O., Indië 3; A. Castolem Dordrecht Spui- weg 40; J. W,. P. Wijsman, Amster dam, J. Franklinstr. 19b; Mej. M. J. Libot, Amsterdam, v. Woustraaö 9LI; Mej. A. M. L. Vlekke, O. eni N. Castel, Stampersgat; Mej. E. Kindb Amsterdam le Heimerstr. 311; Ar, J. v. d. Valk, Oegstgeest, Huize Duin zicht; A. L. J. v. Daaleiij Warmond! Gr. Seminarie-; J. Kuipers, Voorscho ten, Mijngaarde laan 3o; E. C. Geise- ler, Den Haag, Zuid wal 40; J. H. C, Spoor, Amsterdam, 3e Heimerstr. 47- bis; Mej. F. Grosse Feldhaus Rheine (D.) Hermannstr. 34; Mej. A. H. v. d. Mee, Amsterdam, Vaartstr. dObis; Mej. G. v. Leeuwen, Gouderak, bij G, v. Leeuwen; Mej. V. v. Egmond, Den Haag, Ceieoesstr. 79; Mej. H. Biaauw Bafio (Fr.) Den Andel; A. Hontjes„ Den Haag, Gentschestraat 38. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL. R'dam n. Vancouver, 6 te Londen. KINDERDIJK, 5 v. R'dam te Vancouv. N t HENTA, Vancouver n. R'dam 6 te Londen GHOOTENDIJK, R'dam n. Swansea p. f' Lizard. NICTHEROY, 4 v. Portland (O.) naar R'dam. HOLLAND-AFRI KA-LIJN. NIJKERK (thuisr.) 7 v. Port Said. JAGERSFONTEIN, 6 v. Dar-es-Salaam n. Mozaanbique. SPRINGFONTEIN (thuisr.) p. 6 K. Fir BILDERDIJK (thuisr.) 6 ta Kilidini. RANDFONTELN. 7 v. A'dam n. Antw. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. ALBIREO. 7 v. A'dam n. Hamburg. CERES (uitr.) 5 v. Dakar n. Bathurst. REGGESTROOM, 5 v. Seccondee n. Si- nau. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, 7 v. A'dam n. Hamburg. GELRIA (uitr.) 6 v. Santos. OHANIA (thuisr.) 6 v, Santos. KENNEMERLAHD (uitr.) 6 v. Per- uambuco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MODJOKERTO uitr.) 7 te Port Said. INSULINDE (thuisr.) 6 v. Tanger. P4LEMBANG, 6 v. Hamburg n, Rot terdam, bij Gluckstadt geankerd. TERNATE (uitr.) 7 te Belawan. DELI (uitr.) 5 v. Medan. INDRAPOERA (uitr.) 7 v. Tanger. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFD. 7 v. A'dam n. Batavia. KARIMATA uitr.) p. 4 Parim. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) 6 v. Si'.bang. KAMBANGAN (thuisr.) 6 ta Londen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6