NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 8 DECEMBER 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond te booten is. DAVENTKY, 1600 M. Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.50 Concert. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9.50 Lezing. 10.05 Pianomuziek. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Concert. HILVERSUM, 1050 M. ,5.Concert. 6.45 Duitsche les. 7.45 Politiebericht. 8.10 R. K. Radio-avond. 10.Persberichten. 10.10 Muziek. I I KöNlGSWUSTERH., 1300 M. 7.20 Operette in 3 acten. Daarna nieuws. 9.50 Muziek, P AKI JE (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Koersen en persberichten. 8.Koersen en persberichten. 8.20 Koersen en persberichten. 9.05 Concert. ring van de Groninger kanalen zal ko men. Spr. wenscht met mededeelingen over de wegen te wachten tot het we genfonds ter sprake komt. Verder doet spr. nog eenige mededeelingen over de aannemers van waterstaatswerken Op een vraag van den heer HIEM- STRA zal de MINISTER onderzoeken of het mogelijk is de combinatie keet- en putbaas te verbieden. Door verschillende leden wordèn nog plaatselijke belangen naar voren gebracht, waaraan de MINISTER aan dacht zal schenken. De heer WINTERMANS (R.K.) be spreekt de subsidie aan den A. N. W. B. en de K. N. A. C. voor wegwijzers. De MINISTER meent, daj deze sub sidie noodig is en dat van een aanbod van kosfelooze levering en plaatsting niets te verwachten is. Spr. verzocht de verdere behandeling aan te houden tot Donderdagavond. Daarna wordt de .vergadering te 1.10 verdaagd tot Woensdag 1 uur. EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 7 Dec. geopend 8 uur 45. Voorzitter J. J. G. baron v. VOORST TOT VOORST. Installatie- Arntz. Het lid der Kamer, de heer Arintz iwordt door den VOORZITTER alsnog beëedigd en neemt zitting, nadat de voorzitter hem met zijn benoeming iheeft gelukgewenscht. Berichten van verhindering. Ingekomen zijn berichtèn van ver hindering van de heeren Verheyen, wegens gezondheidsredenen en De Wit wegens een reis in het buitenland Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale Afdeeling besloten heeft morgen 11 uur in de afdeelirigen be halve het wetsontwerp tot goedkeu ring van het Belgisch Tractaat nog eenige andere wetsontwerpen te doen De'S^DE ZEEUW (S.D.) zest dat het hem spijt, dat hier een afdeelings- omderzoek zal moeten plaats hebben van het ontwerp tot goedkeuring van het Belgisch verdrag, dat is aangeno men met een stemmenverschil van 3 stemmen terwijl, ware .de Kamer vol tallig geweest, de stemmen zouden hebben gestaakt. Spr. begrijpt niet, dat de regeering het heeft aangedurfd dit onitwerp. dat niet gedragen wordt door de publieke opinie van het Ne- derlandsche volk, naar deze Kamer te verzenden. Dit acht spr. geen wijs beleid. (Interruptie: De Tweede Kamer heeft het ons toegezonden). De heer DE ZEEUW: Dat is formeel juist, maar de regeering liaB een daad kunnen verrichten, waardoor het niet noodig was geweest' dit ontwerp te behandelen. Spr. drukt er zijn spijt over uit, dat de regeering ons dit ontwerp heeft toegestuurd. De VOORZITTER merkt op, dat de regeering niet anders- heeft gedaan dan hetgeen de Grondwet haar voor schrijft. De vergadering wordt geslo ten. UIT DE OMGEVING. A r Burgerlijke stand. Geboren: D.v. A. M. Griffioen en Groeneveld. Zoon v. A. Daas en Pels. Z.v. M. Doornheim en r. Dv. T. VerJupn en Lekkerker kei. J. C. Verhorst en le Olercq. D.v. w. Verzaal en Molleman. Z.v. F. den Bosch en Abshoven. Z.v. A. Groen-- hof en Post. D.v. M. H. van Wageningen en Waltman, levenl. Gehuwd: J. van Of wegen, :im. 21 j. en A. Verhagen, jd. 18 j. A. Rijnsburger jm. 27 j. en A. P. van der Stoel, jd. 21 jaar. Overleden: C. J. B. L, Barning, wedn. van M. M. Piek, 78 j. H. Roest, wedn. van M. v. d. Berg, 77 j., overleden te Utrecht. A. Britsemmer, echtg. van W. iFoekking, 51 j. J. Spaan, 60 j. J. Kerkhoven, echtg. van H. P. Ca tor, 71 j. J. A. Kemp, jm. 3 j. C. Zeestraten, wed. van D. Vrieskoop, 80 j. BODEGRAVEN. Een dochter van den heer S. aan den Zwammerdamschen straatweg wilde Zaterdagmiddag iemand per roeiboot overhalen, toen zij van den kant gleed en in den Rijn terecht kwam. Ze kwam er met den schrik en een nat pak van af. Een frisch bad. Een 12-jarig zoontje van K. had een puistje in het gezicht, wat hij had stukgekrabd. Bloedvergiftiging was het gevolg, waaraan het kind eenige dagen later is overleden. HILLEGOM. ^^ÉÉÉIi A.R. KIESVEREENIGING. Maandagavond hield de A.R. Kies- vereen. N. en O. alhier een ledenverg. Na opening door den voorz. W. J. Buurman en lezing der notulen door den secr. werden eerst eenige huis houdelijke zaken afgehandeld, waarna werd overgegaan tot stemming van candidaten voor de a-s. Provinciale Statenverkiezing. Gestemd werd vol gens de statuten, ons door den Staten- kieskring toegezonden. Een comm. van twee personen hield/zich bezig om den uitslag der stemming vast te stel len. De secr. D. v *1 Egmond Jr. leid de een onderwerp in: „Is een A.R. pro gram wen schel ijk?" Heel duidelijk bracht de inleider naar voren de werk zaamheden en de werkwijzen van de Provinciale Staten, om daar ook bij uit te laten komen hét verschil tus- sohen een rechtsche en een linksche meerdenheid der Staten. Hij spoorde ten slotte aam om krachtige propa ganda te maken omdat met deze stem ming geen stem gemist, maar juist stemmen gewonnen moeten worden. Op deze inleiding volgde een aan gename en leerrijke bespreking. Door de comm. wordt nu bekend gemaakt de utislag der stemming: No. 1 W. Warnaar 169 p: 2 J. O. Vermeer, 130 p; 3 J. v. d. Steen, 103 p; 4 J. V. van Zanten 89 p; 5 J. P. Segers, 86 p; 6 dr. J. G. van Es, 51 t>* 7 J. B. H. Gro tenhuis, 51 p; 8 Dr. C. A. de Bruyne, 46 p; 9 H. van Zonneveld, 39 p; 10 C. Eggink Jr. 30 p; 11 T. Kralt, 29 p; 12 S. Sohoneveld, 26 p; 13 A. Beyman, 25 p; 14 J. Noorland, 24 p; f5 Mr. F. H. v. d. Tas 22 p; 18 F. Eikerbout, 15 p; 19 T. van Egmond, 12 p; 20 A. War naar Jr. 6 p. Voorts kon er op deze verg. een vijf tal nieuwe leden ingeschreven worden D. C. van Egmond Sr. ging tenslotte voor in dankgebed, waarna" de voorz. de verg. sloot. KATWIJK AAN DEN RIJN Toen de groentenhandelaar B. Z. uit de Voc'straat de Bruggestraat in reed, schrok zijn hit voor een daar mu- siceerend draaiorgel. Het paardje ging er van door en was door Z. niet te hou den. In de worsteling wie het winnen zou, geraakte Z. onder den wagen, daar na kantelde de wagen en zoo ging het de ophaalbrug over, de Laan in. Daar geraakte het,voertuig met de hit bekneld tusschen de boomen en kwam zoo tot stilstand.. Z. kwam er best af. Van de wagen war*: de veeren gebro ken. Alleen dus materieele schade. Donderdag is er in het gemeente huis gelegenheid voor in- en her-inenten De behandeling geschiedt kosteloos door Dr. Cleveringa. KATWIJK AAN ZEE, Haringafslag van 7 Dec. 1926. Prijzen per kantje. Aanvoer partij en. 184 k. volle haring, Eng. walvangst 20,8019,45. Id. wrak, 12 k. 18,25 17,45. LRö haring, Eng. wal v., 13 k. 17,6016,90. Steurhanng, Eng. walv. 145 k. 17,7516,50. ld. droog, 14,65 8.45- NOORD WIJK. Gemeenteraad. Voorzitter Jhr. W. C. van Panhuys, burgemeester. Afwezig j}e heeren Dr. H. van Nes en P. Admiraal. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een verzoek van L. van Duyn om op grond van art. 13 L. O.-wet een rij wiel beschikbaar te stellen aan zijn zoon die te Noordwijk aan Zee de Christelijke school bezoekt. B. en W. stellen voor een rijwiel be schikbaar te stellen in gebruik en on derhoud, wat voor de gemeente een uit gaaf zal mede brengen van f4 per maand. Twee adressen inzake te verleenen subsidie aan de vereen, ter bevordering van vreemdelingenverkeer zullen bij dj begrooting woraen behandeld. Verder worden wegens periodiek af treden herbenoemd tot leden van de com missie van Toezicht op het L. O. de heer Ds. Koers en Mei. M. C. Brunnings Tot weeshuismeester de heer C. M. van der Lee en tot gasthuismeester de heer C. v. d. Niet. Tot gemeente-geneesheer voor 1927 wordt benoemd de heer J. A. Coenraads Nederveen, arts alhier. Ingekomen is een verzoek van den klokkenist L. iBank, om zijn salaris te verhoogen van f 150 op f 300, om reden dat hij na de restauratie van den ge meentetoren verplicht is, dagelijks den toren te beklimmen om de klokken op ter winden, terwijl voordien dit slechts driemaal per week noodig was. B. en W. stellen den raad voor dit verzoek in te willigen. Aldus wordt besloten. Hierop besluit de raad een gedeelte van de Schiekade, dat voorheen ver huurd werd aan H. V. d. Haak, thans te verhuren aan G. Kooimans en Zn, voor een jaarlijkschen huurprijs van 215 gulden. Thans komen aan de orde de gemeen te- en bedrijfsbegrootingen 1927. Eerst rdt aan de orde gesteld de gemeentebegrooting 1927. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene «beschouwingen wordt slechts door den heer Caspers gebruik gemaakt. Deze verklaart zich accoord met de opmerkingen, die de commissie tot on derzoek van rekening en begrooting in haar rapport haait gemaakt betreffende de vuilnisbelt. Op de begrooting is ge raamd voor het wegvoeren van vuil van den reinigingsdienst in totaal ruim 4500 gld., n.l. 4300 M3. vuil a f 1,05 per M3. De heer Caspers heeft nu een inge zetene ontdekt, n.l. de heer Steenvoor- den, die bereid is het vuil weg! te voeren a f 0,80 per M3. Dit zou een bezuini ging beteekenen van ongeveer f 1100 per jaar. De voorzitter zal dankbaar van deze mededeeling in de vergadering van B. en W. gebruik maken. Spr. Kan niet zonder nader onderzoek zeggen hoe lang het bestaande contract met den tegen- woordigen weghaler van het vuil nog loopt. De heer Caspers merkt nog op, dat de kosten van het wegvoeren nog be langrijk minder zouden bedragen, in dien de vuilnisbelt aan een groot vaar water was gelegen. Bij de behandeling van den post „Mee ding en uitrusting van politiedienaren" deelt de voorzitter mede, dat in Leiden de vergoeding voor schoeisel voor de agenten reeds een paar jaar is gesteld op f 1,30 per persoon, terwijl het hier nog f 1,40 bedraagt. Namens B. en W. sielt spr. voor als nog te besluiten die vergoeding ook voor onze gemeente te bepalen op f 1,30. Aldus wordt besloten. De heer Den Hollander maakt be zwaar tegen het voorstel om de toelage v. h. gebruik van rijwielen door amb tenaren te verlagen van f 60 op f 50, terwjjl B. en W. voorstellen den post „onderhoud van rijwielen voor de po litie" te verhoogen. De Voorzitter merkt op, dat de po- litierywielen door alle agenten woraen bereden. Dat maakt verschil. De Voorzitter stelde nog voor om de rijwieltoel'agen voor den commissaris en dén inspecteur van politie op f 60 te gouden, waarmede de raad accoord ging De heer Balkenende verzette zich te gen het voorstel van B. en W. om den post van waagmeester op te heffen. De raad vereenigde zien met algemee ne stemmen met het voorstel van den heer B., om de bestaande functie te handhaven. De jaarwedde van den opzichter der begraafplaats lasschier, wordt overeen komstig het voorstel van de commissie van onderzoek overgenomen door B. en en verhoogd van f 300 op ,f 400. Na eenig debat werd óp voorstel van B. en W. besloten, dén post onderwijs aan achterlijke kinderen te verhoogen van f 500 op f 1200. De heer an der Niet diende een voor stel in om de subsidie voor de teeken- sekool te verhoogen met f 50, ten einde het beschikbaar stellen van briizen mo gelijk te maken. Besloten werd weer een post van 300 gld. op de begrooting te piaatsen voor ue huurcommissie, omdat het achteraf blijkt, dat het nog niet wenschelyk is haar op te heffen. Door B. en vv'. was voorgesteld de1 sub sidie voor vreemdelingenverkeer te ver minderen van f 450 op f 200 en een post van f 300 te bestemmen voor het maken van reclame en deze in handen uer gemeente te nemen. De commissie van onderzoek kon zich daarmede vereenigen, doch wiide den post verhoogen tot f 6oo„ waartoe be sloten werd. Bij het Hoofdstuk der Bedrijven stel len B. en W. in verband met de stijging uer steenkoienprijzen en het geraamde kleine winstbediag voor een tijdelijke gasprijsvernooging van 0.5 cent. De neer Alkemade stelt voor een ge deelte der winst voor reservefonds te gebruiken. Beide voorstellen werden verworpen. Voor het waterleidingbedrijf is ge raamd een verbruik van ongeveer 200 duizend M3. water, en een netto winst van f 579,58. Voor het electriciteitsbedrp is een winst geraamd van f 3371,31. Hierna werd de gemeentebegrooting vastgesteld met de volgende ramings- cijf ers inkomsten gew. dienst f 476.992,37, uitgaven idem, inkomsten kapitaals- dienst f 194.504,47, uitg. f 178.874,60. NOORD WIJKERHOUT. Burgerlijke staaid. Geboren.' Tho- dora Petronella Johanna, d.v. J. Meijer en A. A. Boon. Andrijntje, d.v. J. Zon derwijk en H. Nagtegaal. Willem Pieter, z.v. D. N. Schouten en P. M. Poulus. Margaretha Cornelia Johanna Maria, d. v. J. A. M. Pijpenburg en J. C. M. van Oerle. Wilhelmus Martinus, z.v. P. G. Maaskant en G. A. de Bruin. Wilhelmina Cornelia Maria, d.v. A. H. Christiaan- se en G. M. Lemmers. Overleden: Leonardus Nicolaas van Schooten, 2 jaar. Frajisiscus Everts, 91 jaar, te Amsterdam. Theodorus van Oor schot, 81 j. te Hillegom. Gehuwd: Cornells de Bruin, 29 jaar en Celina Louise Vereist, 18 j. Johan nes Jacobus Kroon, 29 j. en Petronella ,v. d. Berg, 27 j. OEGSTGEEST. Gisteren, omstreeks half twaalf, reed de heer A. M. de J., wonende te Rotterdam, op den Haagschen straat weg alhier. Nabij de Slaag, waar de weg een bocht maakt, slipte de auto op den betonweg, waardoor de heer de J. znn macht over het stuur verloor en over 'n kleiwal van circa 1.5 M. hoogte reed, om daarna in de sloot terecht te koman. De auto kwam op de zykant tei liggen, waardoor het mogelijk was om door het portier aan de andere zijde er uit te komen, en daarna zijn medepassagiers, een heer en een dame, er uit te halen. Alle drie inzittenden lyaren doornat en werdén bij den heer K. v. Egmond, aldaar woonachtig, by de warme kachel onthaald en van het noodige voorzien. Door de firma v. d. Ameele is de auto wesr op het droge gebracht. De dame bekwam een kleine hoofd wonde, de heeren hadden ren letsel, doch eén hunner verloor zijn bril. Per auto van v. d. Ameele zijn alle drie naar Rotterdam gebracht. Loop der bevolking over de maand November: Geboren 2 jongens en 4 meisjes. Gehuwd 3. r Overleden 1 man en 4 vrouwen. Levenloos aangegeven 1. Ingekomen 40 m. en 55 vr. Totaal 95. Vertrokken 28 m. en 45 vr. totaal 73. Door den controleur van den ar beid, den heer K. te Leiden, is proces verbaal opgemaakt tegen B. K., 'brood bakker alhier, wegens verkoop van versch brood, op een tijdstip, dat alleen „oude cadetjes mochten worden ver kocht. Gisteravond zijn bij de fabriek van de fa^ de Koning 2 schuiten met grind voor de gemeente gezonken. Ze waren te zwaar geladen. Gisteravond werd in „Irene" alhier een vergadering gehouden, uitgaande van de vereeniging van den Christeljjken Handeldrjjvenden en Industrieslen Mid denstand in Nederland, afdeeling Leiden om te komen tot oprichting van een afdeeling Oegstgeest. De voorzitter, de heer J. van der Steen, uit Leiden, opende de vergade ring en sprak een openingswoord. Daarna gaf hij het woord aan den heer L. Attema, directeur van genoem de vereeniging te Hilversum, welke wees op de noodzakelijkheid van het bestaan van een vereeniging. Na de gescWedenis te hebben behan- handeld, hoe oorspronkelijk de Midden stand ongeorganiseerd bleef nog lang nadat de arbeiders reeds sterke veree- nigingen hadden, besprak hij de organi satie der Middenstand vanaf 1906 tot heden, waarbn hij tevens uit deed ko men, waarom het organiseeren der Chr. Middenstanders onder eigen banier ge- wenscht is. Na deze inleiding kregen de veruthil lende aanwezigen de gelegenheid zich uit te spreken; wat het gevolg had; dat alle aanwezigen zich als lid opgaven, zoodat de afdeeling Oegstgeest kon wor den opgericht. Voortoopig zullen de heeren L. van Esch, Nassaulaan en J. den Ouden, Pr. Hendriklaan als voorzitter en secretaris der nieuwe vereeniging optreden, totdat op de binnen enkele weken te houden nieuwe vergadering definitief een be stuur zal worden gekozen. Den voorzitter werd namens de ver gadering door een der Oegstgeestera dank gebracht voor al het werk, dat de Leidsche afdeeling jn in het bijzonder hijzelf in deze gedaan had, waarop de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten werd. RIJNSBURG Donderdag 16 Dec: a.s. houdt de Kiesvereeniging een openbare vergade ring in Concordia, waar als spr. hoopt op te treden, de heer Chr. van den Heu vel, lid der Tweede Kamer, met het on derwerp: „Politieke teekenen des tijds". SASSENHEIM. Gisteravond hield de heer Diemer voor „Patrimoriium" zijn aangekondig de rede over „Medezeggenschap." Het uitvoerig verslag dezer lering hopen wij morgen te plaatsen. De raad dezer gemeente zal verga deren op Donderdag 9 Dec. a.s., des voormiddag» te 10 uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken en mededeelin gen., 2. Eervol ontslag onderwijzeres nut tige handwerken O. L. School. 3. Verzoek eere prijs pluimveetentoon stelling. 4. Benoeming lid Commissie wering schoolverzuim in de vac.-v. d. Lelie. 5. Benoeming lid Commissie toezicht L. O., in de vae.-Mej. v. d. Berg-Pel. 6. Verzoek P. L. van der Geest ver goeding alle kosten bouw Menneweg. 7. Verzoek Protestantsche ziekenver pleging om subsidie voor 1927. 8. Verzoek accountant hooger hono rarium controle administratie ontvanger. 9. Verzoek subsidie Chr. en R. K. Be waarscholen. 10. Comptabiliteit 1926. 11. Toonkamer gasbedrijf. 12. Plan Badhuis. 13. Begrooting Gemeente en Bedrij ven voor 1927. RECHTZAKEN. Gerechtshof te 's-Gruvenhage, Het Hof heeft heden uitspraak ge daan in de volgende zaken: J. de W., sjouwerman te Leiden, is door den Haagschen Politierechter, wegens mishandeling veroordeeld tot f 50 hoete subs. 30 dagen hechtenis. Opnieuw rechtdoende, legde het Hof eenzelfde straf op. M. J. P., los werkman te Voor schoten, is door denz?iiden Politie rechter eveneens wegens mishandeling veroordeeld tot 1 maand gevang?nis- straf. Het Hof bevestigde dit vonms Laatste Berichten. DROEVIG ONGEVAL. Ten huize van de familie Stevens aan den Verlengden Oosterweg te Gro ningen heeft hedenmoigen een droe vig ongeval plaats gehad. Het 13-jarig zoontje, dat op een zolderkamer stu deerde, probeerde gisteravond ver geefs het gaskacheltje aan te maken, dat op zijn kamertje staat. Daarop ging hij naar de woonkamer en zette de gaskraan open. Daar er echter geen geld in de muntmeter zat, ging de kachel wederom niet aan, waarop de jongen zich ter ruste begaf. De moe der deed 's morgens een tweetal muntstukken in den meter. Het ge volg was, dat de jongen, die toen nog sliep, tengevolge van gasverstikking overleed TELEGRAMMEN. (Draadlooz« dienst.) BERLIJN, 8 Dec. 1926. (V.D.) Naar de ochtendbladen uit Mairtinach (Kan ton Wallis) melden, werden gistermid dag een tiental monniken van het hos pitium op de Groote St. Bernard, die beizig waren zich te oefenen in het ski- loopen, door een lawine verrast. Vijf van hen werden meegesleurd; twee anderen konden worden gered, de drie anderen kwamen evenwel om hetl even. LONDEN, 8 Dec. (V.D.)'Uit Johan nesburg wordt gemeld, dat opnieuw honderden diamanten zijn gevonden in een andere nederzetting van het district Lichtenburg, nabij de neder zetting, waar onlangs diamant werd ontdekt. Vijf weken geleden is er een sjmdi- caat gevormd, tot aankoop van een deel der in. de eerste nederzetting ge vonden diamanten. Dit syndicaat heeft nu reeds 5 pet. dividend uitge keerd. In een groeve werden ongeveer duizend steen en gedolven. (WbEENEN, 8 Dec. (VDj 'Uit Boe karest wordt gemeld, dat Koning Fer dinand voornemens zou zijn zidi ten volledig herstel van gezondheid naad een Fransch sanatorium, te begeven* Tijdens zijn afwezigheid zou een re- gentschapsraacl worden gevormd, waan in ook de Koningin zitting zal hebben., BELGRADO, 8 Dec. (VDj 'Naan de „Politica" meidt heelt "Nmcsjisj een; nota aan de groote. Mogendheden ge richt, waarin gewezen wordt op dej voor Jocgaslavië nadeelige clausules] in het itaiiaansch-Aibaneesch verdrag) en op het gevaar, dat in het algemeent door dit verdrag.' ontstaat voor de vei ligheid, van de Balkan-staten. GENèVE, 3 Dec. (VD) Op gezag! van verschillende staatsbeambten te] Genève wordt verklaard, dat de ex perimenten van Henri'Spaklinger, den! beroemden bacterioloog, met betrek king tot de anti-tuoerculose inspui ting cpf het vee geslaagd zijn Spaklin- ger slaagde er tien jaar geleden ini het vee immuun te maken tegen deze ziekte doch hij weigerde toen dit mid del in omloop te brengen alvorens hijt erin geslaagd zou zijn het zoo goed koop te maken dat het voor ieder be schikbaar is. Thans wordt beweerd) dat hij met zijn experimenten, die uit gevoerd werden onder leiding van: staatsambtenaren, geslaagd is. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 8 Dec. 1926. Veem. Aangev. 24-6 vette kalv. 110120, 94 108, 76—92, 43 nucht. kalv. 13—20, 466 varkens Roll. 8385, 81—83, overzee- sche 8385, vette varkens 80—81. WOERDEN, 8 Dec. 1926. Kaasm. Aangev. 249 part. le srt. 4247, met rijksm. 5154, 4649, zwaardere 54. Handel matig. VOORSCHOTEN, 7 Dec. 1926. Eie ren 11.4012 per 100 st; kippen 75— 175, eenden 120, hanen 90180, konij nen 250260, duiven 2030 per stuk. KATWIJK, 7 Dec. 1926. Uien 340— 370, peen 55.2C, bloemk. 10.5027, roode kool 57.80, gele kool 5.808.10. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 December medege deeld duur liet Kon. Ned. MeieoroJo- rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.3 te Brest. Laagste barometerstand 740.4 te Janmayen. Verwachting: Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijke wind, ne- veiig tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk iets kouder. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.73. LUCHTTE Ax Ei AkUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.6 gr. C. LIGHT OP VOOR it'LAS ;HS e.a. Woensdag 8 Dec. nam. 4.14 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.46 Londen12.127a 'New-York 2.50V8 Parijs9.59 Brussel .r». 34.80 Ziirich 48.22 Rome 10.66 Oslo63 00 Kopenhagen 66.55 Stockholm 66.75 Weenen 35.20 Praag 7.40 Madrid ...»i j 37.95

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3