NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 2 DECEMBER 1926 Radio-Programma. Wal et vanavond Ie booten Is. DA V ENTRY, ióoo M. Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.50 Concert. 8.Lezing. 8.20 Concert. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Lezing. 10.50 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. .30 Concert. .15 Lezing. 6.45 Begingen Burgerlijk recht. 7-45 Politiebericht. 8.10 Aansluiting aan het concertge bouw te Amsterdam. In de pauze Persberichten. 10.10 Muziek. KöNlGSWUSTERH., 1300 M. 7.50 Declamatie 8.35 Zang en muziek. Daarna nieuws. 9.50 Muziek, PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. Zuivere muziek. De eischen van een zoo zuiver mo gelijke muziekweergave door den luid spreker, konden aanvankelijk niet ge heel vervuld worden, aangezien de luid spreker zelf niet in staat was de toege voerde stroomwisselingen zonder onzui verheden in geluid om te zetten. Door de thans vervaardigde^ luidspre kers zonder hoorn en zonder ijzermem- braan wordt dit bezwaar echter opge heven. Het zal dus aanbeveling ver dienen zeer veel aandacht te wijden aan de constructie van het ontvangtoestel om te voorkomen, dat de zuiverheid der weergave geschaad zou worden. Goede laagfrequentie-traasformatoren en het aanbrengen van een__ voldoende negatieve roosterspanning bij de laag- frequentie-versterkerlampen zal, naast de zorg voor een niet overbelaste eind- lamp en een niet te sterke terugkoppe ling, noodig zrin om bij de betere kwa liteit van een luidspreker de zuiverheid der weergave niet te verminderen door minder goede eigenschappen van het ontvangtoestel. Houdt men deze eischen echter in het oog, dan kunnen wjj zeggen, dat zuivere weergave van allé radiomuziek thans mogelijk is Nieuwe berichten over den Rijnland zender. Mot den Rijnlandzender, welke de Tele funken-Maatschappij, Berlijn, bouwt, worden thans geweldige vorderingen ge maakt. De eerste mast is geheel opgesteld; de tweede heeft reeds een hoogte van 70 M, bereikt. Ook de montage van den zender vor dert uitstekend, en zal in circa 14 dagen gereed zijn. Van buiten, aan de gebouwen waar alles is ondergebracht, is goed te zien, dat zij hun voAooiing naderen. Naar mededeelingen van^Telefunken en te oordeeien naar den oogenblikkeljj- ken stand van het werk, kan in begin December met de zendproeven worden den begonnen. Regeeringscmrcep in Portugal. De Portugeesche staat zal een omroep dienst instellen, die dagelijks om 11 uur (W. E. T.) d.w.z. om 11.20 Nederland- sche tijd, politieke en dagelijksche be richten van algemeen belang zal uitzen den, eii in noodgevallen op gelijke wijze directe regeeringsberlchten aan het vólk zal bekend mak^n. Daar de dagtaak der Portugeezen later begint en eindigt, bekoelt het late zenduur geen verwondering te wekken, Gewoonlijk ga:t men om 9 uur 's avonds aan tafel en het uur van uitzending, is nu zoo gekozen, dat de meeste menschen thuis zijn om de berichten te kunnen opvangen. De nieuwe goliiengtevardeeling. Volgens mededeel.ng van Telefunken zenden van November af de hcofdzen ders op de volgende, uitsluitend voor hen vastgestelde golflengten: Munchen 535-7, Beriju-Witzleben 483.9, Eiberïeld-Langenberg 46S.8, Hamburg 394.7, Frankfurt a. Main 428.6, Stutt gart 379.7, Breslau 35.7.1, Neurenberg 329, Leipzig 322.6, Munster-Westfalen 241.9, Durtmund 283, Koenigsberg (Pr.) 3°3 M. Brief uit Sassenheim XXXIII. Amice, Zoo is dan ons jaarlrjksche St. Ni co! aasf eest weer in aantocht. De jongere generatie heeft al eeni- gen tijd kunnen genieten van de aan» trekke'ijke uitstalling van allerlei moois en allerlei lekkers, en telt nauwkeurig de dagen en nachten, die ons nog van het groote feest scheiden. En er zullen er ook wel onder de oude ren zijn, die tegenover den goeden Sint niet geheel onverschillig staan. Er v/orden tegen dit jaarlijks weer* keerend feest wel eens bezwaren geop perd., en ik zou niet graag willen be weren, Amice, dat al deze bezwaren van allen grond zijn ontbloot. Er wordt ze ker wel eens heel wat geld uitgegeven bij deze gelegenheid, dat beter anders zou kunnen worden besteed. Maar dat neemt niet weg, dat ik, ooh al erken ik deze bezwaren, het toch zeer zou betreuren, als we ons St. Ni- colaasfeest zouden moeten missen. Want we hebben toch behoef ie aan een gelegenheid om onze kinderen en elkander eens een tastbaar bewijs van onze liefde en toegenegenheid te geven. Dat zien we in landen als Engeland en Amerika. Hier kent men geen St Nicolaas, maar daar wordt het Kerst feest tot een feest van het geven en ontvangen van geschenken en verras singen. En dit stuit mij altijd ©enigszins tegen de bprst. Ik weet wel, dat deze gewoon te hier ook zoo langzamerhand begint in te burgeren," maar 't is hier gelukkig nog lang niet zoo erg als in de landen die ik zooeven noemde. En dat is maal goed ook want vooral met het oog op onze kinderen wordt de aandacht van het eigenlijke Kerstfeest zoo gemakke lijk afgeleid. En daarom, Amice, laten wij dan ons St. Nicolaasfeest maar in eere houden Ik denk trouwens, dat onze. winke liers ook niet veel zouden voelen voor een actie om den ouden Sint aan kant te zetten. Wij hebben allen wel eens behoefte aan „een dubbeltje tusschen de cen t-en" en onze winkeliers kunnen ook wel eens zoo'n weekje gebruiken, dat ei eens wat meer wordt omgezet dan ge woonlijk. Nu hebben de winkeliers in een plaats ató Sassenheim over 't algemeen geen gemakkelijke taak. Sassenheim tcfch is een sterk vooruit gaand en welvarend dorp. Er woont hier heel wat van het „beter gesitueerde pu bliek". Dat brengt met z oh mee, dat er hier voor den winkels tana ook meer is te verdienen, dan in een klein onbeteeke- nend afgelegen plaatsje. Maar het brengt ook' mee, dat het pu bliek hooge eischen stelt. Vooral waar van uit Sassenheim verschillende groo te steden zoo gemakkelijk en vlug zijn te bereiken. En van het publiek mag niet worden verwacht, dat men zich tevreden stelt met mindere kwanteit of duurdere prijs alleen omdat men den plaatselijken, win keistand wenscht te bevoordeelen. Nu geloof ik wel, Amice, dat de Sas- senheimsche winkeliers over het alge meen zeer goed tegen 'hun taak zijn 'opgewassen. Maar ik ben er niet zoo zeker van, dat het Sassenheimsche publiek zich wel steeds eerst afvraagt, of iets even goed in Sassem te koop is, voordat men naar de stad trekt. Er is veelal een zeker vooroordeel dat onze menschen toch wel niet tegen hun collega's in de stad kunnen con- curreeren. En dit vooroordeel moet weg. Het mag dan waar zijn, dat in verschil lende gevallen een "slatlsmagazijn, door dat men grootere hoeveelheden omzet, misschien wat goeikooper inkoopt, daar staat tegenover, dat de stadswinkeiiers in 't algemeen ook heel wat zwaardere lasten hebben. Daarom hoop ik, Amice, dat men ook nu eerst eens aan onze Sassemsche winkelstand zal denken. Laat men de etalages eens gaan zien, en is er dan het een of ander, wat men in Sassenheim niet of niet naar genoegen kan krijgen, dan is het nog vroeg genoeg om naar de stad te gaan. Sassenheim en de Sassemsche winke liers moeten samen vooruit. Daarom juich ik het toe, dat onze wakkere uitgeversnrma J. W. de Gray- ter pogingen in het werk siert, om door het uitgeven van een propaganda-gius voor Sassenheim aan dit doel mee te werken. ik vertrouw, dat de sympathie voor dit plan algemeen is, maar dat men ook zijn sympathie eyen in een daad over zal zetten, dour ëén of meer exemplaren van deze gids te bestellen. Ik kan nu ai verzekeren, dat het een zeer mooi boekje wordt. Voor ik eindig, wil ik je er nog even aan herinneren, dat de heer Diemer van Rotterdam a.s. Donderdagavond in „((Joncoruia' hoopt te spreken over „Medezeggenschap". ik mag er zeker wel op rekenen* dat je dan ook present bent? Sassenheim, 2 Dec. '26. SASSEMER UIT'de omgeving. RIJNSBURG. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd brand ontdekt in een hooiberg van J. van den Dijk alhier. Ook een nabijstaand broeikastje werd ernstig beschadigd. De schade was niet erg groot, want spoedig was de brandweer ter plaatse, die de brand spoedig yrist te stuiten.- KOUDEKEHK. Men schrijft ons: Zoo af en toe worden do wolveehou ders in onze gemeente opgeschrikt, doordat loskopende honden het op hun schapen hebben gemunt. Een vorig jaar waren het schapen van v. d. B., welke door het water heen naar hun buren werden gejaagd.. Naar men zei, was het hondje van P. B. de schuldige. Een poosje geleden moesten de scha pen van den veehouder W. v. E. het ontgelden. De hond van den burgemeester pro beerde n.l., of bij deze dieren de wol neg vast zat. Blijkbaar was dit niet het geval, want met wol in zijn bek kwam het dier bij zijn meester aan. De schapenhoeders moegen dus wel op hun hoede zijn. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. v. B., een bankwerker en G. een sla ger, thans in het huis van bewaring in Den Haag, waren verbaliseerd we gens rustverstoring. Eisch 3. G. J. W., chauffeur te Leiden, heeft met een vrachtauto, komende uit de G 1*0 ene steeg, een luxe auto aangere den. Het ging er om of beklaagde ai of niet signalen had gegeven. Beklaag de beweerde van wel. Getuigen Diese- raad en Mevr. van der Aa, beweerde van niet. De laatste pleitte voorts cle mentie voor beklaagde. De zaak werd uitgesteld om getuigen a decharge te hooren. S. v. L. uit Leiderdorp had zeven varkenshuiden aan keuring onttrok ken, terwijl zijn dorpsgenoot J. de J. varkens ter markt had geleid die lij dende waren aan mondzeer. Beiden moesten hun overmoed met een eisch tot ƒ5 boete of 5 dagen beltoopen. I. Z., een slager uit Leiden, had na den wettelijken tijd beclrijfsarbeid la ten verrichten. Zelf was h\j niet ver schenen, zoodat alleen de getuige Collee werd gehoord, 5 of 5 dagen. De chauffeur W. A. K. uit Leiden, had op den Hoogen Rijndijk door on voorzichtig rijden met een auto, een aanrijding veroorzaakt. Als getuigé werd gehoord de heer Nijland, luite nant van de jagers. Hij weet de aan rijding aan het nonchalante rijden van bekl. Een getuige a decharge koA met zijn verklaring bekl. niet redden. De ambtenaar eischte 10 of 10 dagen C. Z., slager te Leiden, stond reeds een vorige maal te recht wegens het onbeschermd gebruiken van een ma chine. Bekl. betoogde nogmaals dat de imachine moest worden schoonge maakt en dat men hem dan iedere week op dat oogenblik wel kon verba liseeren, daar om die machine te kun nen reinigen, de bescherming moest worden weggenomen. Het optreden als getuige van den controleur der ar beidsinspectie Knetsch, werkte abso luut verkeerd op des slagers vreed zaam gemoed. Get. Bernard, ondervraagd wat hij op het oogenblik van het verbaal in den winkel deed, gaf op deze viermaal herhaalde vraag steeds ten antwoord: „De molen ging niet". Tenslotte legden hij en de jongeda me, die toen eveneens in den winkel aan 't werk was, verklaringen af in den geest van bekl. Toen de ambte naar hierop f 10 of 10 dagen eischte, sloeg bekl. hard met den vuist op de balustrade en verliet dan hevig mop perend het gebouw. A. S., uit Leiderdorp, had in zijn inrichting winkel en verlof voor al coholvrije dranken vier personen s avonds na sluitingstijd ontvangen. Het waren A. H., A. S., M. en K, en de A. de V. Nu stonden zij alle vijf voor den Kantonrechter. Daar het hier geen „bierhuis" gdld sprak de ambte raar de vier bezoekers vrij. Tegen A. S. eischte hij echter f 3 of 3 dagen, daar volgens een arrest van den Hoo gen Raad hetzelfde sluitingsuur als voor café's ook gold voor een „huis waar men gelagen zet" en als zooda nig kon het bedrijf van S. worden be schouwd. J. J., een qlectriciën uit Leiden, was beklaagd op de Breestraat de tramlijn met een auto te hebben versperd en cp herhaald bellen van den trambe- siuurder de baan niet te hebben vrij gemaakt. Drie getuigen waren gedag vaard, maar toen de eerste van hen, de trambestuurder v. d. Star verklaar de dat dit niet het geval was vol gens hem was beklaagde van uit de Papestraat tegen de tram opgereden konden de twee andere getuigen wel verder zwijgen en sprak de ambte naar bekl. vrij. B. v. D., een koopman uit Wasse naar, was eenigen tijd geleden ver oordeeld omdat hij met zijn auto in Oegstgeest ter hoogte van het Groene Kerkje, een onderwijzer voor den grond had gesmakt. Daarvoor was zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar ingetrokken en was hem bovendien 50 boete of 50 dagen opgelegd. Nu stond hij terecht beticht van het feit, dat hij toch weer een auto had be stuurd. De man bleek nogal obsti naat en toen de ambtenaar nu nog eens 50 vroeg, was hij heelemaal niet meer te houden. W. R., te Leiden, had zonder ver gunning gevaren in de wateren onder Oegstgeest. Hij zeide niet te weten, dat het niet mocht. Eisch 8 of 8 dagen. H. H., een Leidsch sigarenmaker, was op een avond door een vrienrl meegenomen om een borrel te gaan urinken. Hij zeide een flijd lang niets te hebben gehad en kon er daardoor niet meer tegen. Eisch f 3 of 3 dagen. DE AANRIJDING OP DE~ KONINGS KADE IN DEN HAAG. Het Haagsche Gerechtshof zou gis teren uitspraak doen tegen mr. dr. W. M. W., bankier te Wassenaar, die in eerste instantie door de rechtbank al daar, was veroordeeld tot veertien da gen gevangenisstraf, ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Het zou aan verdachte's schuld te wij ten zijn geweest, dat in den nacht van 15 op 16 Febr. 1.1. een aanrijding heeft plaats gehad tussclien zijn auto en een taxi op de Koningskade bij de Bosch- brug, bij welke aanrijding een onge veer 20-jarige jonge dame het leven verloor. Bij interlocutoir vonnis besliste het Hof, dat het onderzoek ter terechtzit ting onvolledig is geweest" en dat als nog als getuigen c. q. deskundigen ge hoord moeten worden mr. G. Scholten rechter-commissaris bij de Haagsche rechtbank en de artsen Rochat en Vos. Dit nader onderzoek zal plaats hebben Woensdag 15 Dec. des n.m. twee uur. Gemeenteraad Leiden. Zitting van heden. De vergadering wordt heropend om 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, Jhr. Mr. Dr: N. C. de Gijselaar. Weth. Meynen zet zijn rede voort In antwoord op oen opmerking van Mevr. van Itallie, dat B. en W. ver ontwaardigd zouden zijn over de aan drang om per circulaire de ouders te bewegen hun dochters naar de Meis jes H.B.S. te zenden, antwoordt spr. dat van verontwaardiging geen sprake is. De vrouw als lid van Commissies van 'Toezicht op het Onderwijs. B. en W. gaan in die richting. Of het Cu ratorium van het Gymnasium dat ook zal willen weet spr. niet. Een open bare school aan den Haagweg zullen B. en W. overwegen als de noodzake lijkheid zou blijkerï. Nu is dat nog niet gebleken. Een Dalton-onderwijs- proef moet stranden op de weigering van medewerking van den -Inspecteur van het Onderwijs. De heer Verweij wenschte nog een opleidingsschool voor U.L.O. omdat kinderen moesten worden afgewezen. Dit aantal van definitief teleurgestel- den is slechts 6 geweest. De vergroote aanvraag was het gevolg van een te voren gevoerde actie daartoe. Het bleek, dat sommige ouders niet overwogen hadden of het wel in het belang der kinderen was. De heer Sijtsma vraagt van wie de ze actie is uitgegaan, waarop hij geen antwoord ontvangt. De Wethouder vervolgt en zegt dat B. en W. niet op het voorstel kunnen ingaan omdat dit zou ingaan tegen een besluit van den Raad van 1922, in welk besluit is neergelegd een split sing tusschen de scholen. Het is niet gebleken, dat er behoefte bestond. Spr. noemt enkele cijfers van nog beschikbare plaatsen op de aanwezige scholen, in totaal 378 plaatsen. De actie indertijd gevoerd is in Soc. Dem. kringen met leede oogen aange zien, hetseen de teleurstelling van die zijde verklaard. De zitting duurt voort. AANBESTEDINGEN. Vanwege den Rijkswaterstaat is hedenmorgen aan het gebouw van hei Prov. bestuur te 's Gravenhage aanbe steed het verbroeden van den Rijksweg Roomhuis-Den Deijl van K.M. 10077 in de gemeente Wassenaar. De raming bedroeg f 23.500. Laagste inschrijver L. Timmer te Wil lemsdorp voor f 18.975. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak geologie: de< hoer JCosijn. Candidaats examen rechten: mej. M. A. J. v. d. Brandhof. STADSNIEUWS. BELANGRIJK VOOR DE RADIO LUISTERAARS TE LEïBEN EN OMSTREKEN. Door de drie hier ter stede geves tigde Radio-vereenigingen zijn een 2- tal adressen opgesteld, één gericht aan den Gemeenteraad, waarin wordt verzocht de z.g. Recognitie-verorde ning zoodanig te wijzigen, dat voor taan voor het hebben van antenne's over den openbaren weg geen belas ting meer zal worden geheven, het geen thans nog wel het geval is. en één aan de Directie der N.Z.H. Tram weg Mij. waarin wordt gewezen op de enorme storingen welke door de luis teraars te Leiden en omstreken wor den ondervonden door het vonken van de beugels der tramwagens, en ver zocht wordt daaraan door het aan brengen van kool-contacten een einde te maken. Luisteraars welke aan een of aan beide hun adhaesie wenschen te be tuigen, kunnen dit doen door hun schrijven dienaangaande te zenden aan het adres van den heer H. M. van den Bos, 'Rijnsburgerweg 185, te Leiden. Deze adhaesie betuigingen moeten echter vóór den lOen Decem ber a.s. zijn ingezonden, terwijl voor hen die aan beide adressen adhaesie willen betuigen, voor ieder afzonder lijk schrijven wordt verwacht dus 2 stuks. DE ALMANAK VAN HET LEIDSCH STUDENTENCORPS. De almanak van het Leidsch Stu dentencorps, de 113de jaargang, is he den, in het bekende blauwe bandje, bij den uitgever Van Doesburgh ver schenen en vanmiddag op de gebrui kelijke wijze door de almanak-redac tie van het Leidsch Studentencorps „rondgereden." TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) NAPELS, 2 Dec. (VD) Een he vige storm heeft de stad geteisterd en op verschillende plaatsen veel scha de aangericht. De bliksem sloeg in een particulier huis, dat in lichte laaie vloog1. De bewoners vluchtten ver schrikt. Een zich in d::- woning' be vindende vrouw kon zich evenwei niet in veiligheid brengen. Zij kwam in de vlammen om. De brandweer slaag de erin uitbreiding van den brand te voorkomen. Ook sloeg de bliksem in een vuurwerkfabriek, die ontplofte. De fabriek werd totaal vernield. Vele telefoon- en telegraaflijnen zijn ge- stoord. SHANGHAI, 2 Dec. (VD) Tenge volge van het uitbreken van gevechten binnen de stad Fooohow in de pro vincie Fukien verkeeren meer dan 200 Amerikaanscbe missionairissen in g©: vaar. De Amerikaansche consul Rice, heeft gisteravond naar Shanghai •om assistentie geseind. De „torpedoja ger „Hart" is gisteravond dringend naar Fooohow vertrokken. Ook zijn* Japansche destroyers naar Fooohow giezcnden om de Tapansche bewoners te beschermen. Uit Foochow wordt gemeld, dat gisteren in den omtrek der stad een gevecht ontstond1 tusschen, de zuidelijke en noordelijke troepen* die geland waren. Het aantal dooden bedraagt ongeveer 1000. Hoewel de provincie Fukien aan de zijde der zui delijken staat, tracht Fengtien troepen te doen landen te Foochow ten einde te beletten, dat de zuidelijken opruk ken naar Shanghai. AMSTERDAM, 2 Dec. (VD) Naar! wij vernemen wordt vanwege het Vol- kenbondssecretariaat onderzocht ot het mogelijk is hier ter stede de eco nomische wereldconferentie te houden. Zoo wordt o.m. een onderzoek inge steld of er voldoende plaats is in ho tels en pensions om de verschillende! delegaties te huisvesten. Verder zijn met vooraanstaande stedelijke autori te tein besprekingen gehouden. BOEKAREST, 2 Dec. (VD) Kerk diensten en nationale feesten werden gisteren in het geheele land gehouden) ter herdenking van den achtsten ver jaardag van die Transylvanische her- eeniging met Roemenië. PRAAG, 2 Dec. (VD) Het Am$ rikaansche legatiegebouw te Praag is! gedeeltelijk door een brand verwoest. Dit gebouw was een der mooiste oudei paleizbn van Praag. De schade is aan zienlijk. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 1 Dec. 1926. Veiling Hcul- msTxi. Bloemkool 1221, sla 36, an dijvie 140240, groene kool 250500, gele kool 69. roode 59, prei 23, selderij 23. knolselderij 36, alles p. 100 stuks. Spruiten 1418, nero 12 16, kroten 34, gek. kroten 68, ra pen 120220, waspeen 7501100. gro ve peen 23, uien. 56, alles per 100 kilo. Boerenkool 2250, andijvie 33 55, beide per kist. GOUDA, 2 Dec. 1926. Veemarkt. Aangev. 6 vette rund. 625 mag. var kens, 383 vette 26 bokken of geiten, 1043 biggen, 520 schapen en lamm. 32 nucht. kalv. Koeien 150300, nucht. kalv. 816, schapen 1624, vette varkens 3435, magere 3040, biggen 1016, bokken of geiten 410. Vette varkens vlugge handel, overige soorten matig. GOUDA. 2 Evee. 1928. Kaasmarkt. Aanvoer 286 vart. 4852 4447, riiks- merk 5053, 46—49, zware f 60. Han del matig. Boter 900 pond, goeboter 1105, weiboter 9095. Eieraanvoer 111 part. Kipeieren 9— 12, eendeieren 79. ALFHEN AAN DEN RIJN, 2 Deer. 1926. Aangev. 41 part. Ie srt. rijksm. 5053, 2e srt. 4G49, ongestempelde 50, zware '54. Handel flauw. VOORSCHOTEN, 1 Dec. 1926. Eieren 11101280, eendekren 11001220 per 100 stuks, huiden 4560 per stuk. LOOSDUINEN, 1 Dec. 1926. Bloem kool 1213. groene kool 280390, roo de kool 220250. spruitkool vaste 1160 1350 per ICO kilo, schorseneeren 670 —820, tomaten 21—23, C 500—1370, CC 100370 per 50 kilo, spinazie 67102 per 4 klo sla 780820 per 100 krop, peen 15001720, prei 330540, selderij 120240, knolselderij 670820 per 100 bos, andijvie 4282, boerenkool 39 64 per kist. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 Dec. 1926, medege- leeid door het Kon Ned Mèteoruio- rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste B aro meter st 769.4 Haparan&a Laagste Garometerst. 736.3 Reykjavik. Verwachting tot den avond v. 3 Dec. Zwakke, later wellicht toenemend© wind uit westelijke richtingen, neve lig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, des nachts lichte vorst of om het vriespunt, later wel licht iets zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.63. LUCHÏTEKPERA JUK. Hedenmiddag 3 uur: 2 gr. C. LICHT OP VOOR Pl^SSRS e.a. Donderdag 2 Dec. 4.12 nam. Wisselnoteerinöen. Amsterdam). Berlijn59.461/» Londen12.1 2 New-York 2.505 Parijs9.55 Brussel 34.81 Zürich 48.25 Rome10.72 Oslo- 63.25 Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.75 Weenen - 35.27'/ Praag7.47 Madrid - - 37.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3