NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 26 NOVEMBER 1926 Uil DE OMGEVING, ALPHEN AAN DEN RIJN. Het bouwen van éen fa-brieksloods met kantoor ten behoeve van de N.V. R'henania aan de Spoorhaven, is op gedragen aan den aannemer Donker alhier voor f 11.599. BOSKOOP. Mej. C. Koetsier, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen voor apothe- In hotel Klaassen heeft een bijeen Komst plaats gehad, waarin als spr. op- ra:! de heer Paree uit Amsterdam, met net onderwerp: „Het nut voor kinderen van speeltuinen". Met behulp van lichtbeelden heeft spr. op zake iike wijze verteld de ontwikke ling van de speeltuinen in Amsterdam, waar de kinderen op nuttige wijze be ziggehouden worden, Ook Mej. Jolles, die in de pauze als spreekster optrad, heeft daar zeer veel van medegedeeld. Na afloop der lezing werd een bestuur samengesteld, en werd tevens medege deeld, dat in de e.v. '"-rgadering een rapport zal worden uh .cbracht, omeven tueel alhier over te gaan tot stichting van een speeltuin. Tot notabelen in de Ned.- Herv. Kerk zijn gekozen de heeren J. H. Mo tor en KI. v. Kleef. Op 6. io, 13 17, 20 en 22 De cember zullen er alhier in het veilings gebouw speciale beshulstveilingen ge- Houden worden. Voor het kantongerecht te Al phen heeft weder een caféhouder uit deze gemeente terecht gestaan, wegens het hebben van bezoekers na 'savond3 10 uur in zijn café. Eisch en vonnis f 8 boete. De bezoekers zagen zich. f 5 toege wezen. Aan het postkantoor alhier zijn de volgende onbestelbare brieven terug te bekomen: H. Rose en Co., Portmouth en Co. Zie- silonk te Bienen Mühl. Zondag a.s., voorm. 9.30 en t$m. 6 uur hoopt in het gebouw Salvatori op te treden de heer W. G. de Jonge. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Alber ius Jacobus, z.v. W. Honcoop en A. Kranenburg. Adriaan, z.v. P. Clement en P. E. Bax. Prijna, d.v. J. J.'Oppelaar en H. M. Griekspoor. Gerrit, z v. A. vau Middelkoop en A. van de Roemer. Ma ria Jannetje, d.v. L. Bras en G. Hoo- gendoorn. Trfintie, d.v. A. Sas en G. Kort. Job, z.v. G. van Breugel en W. van der Plas. Anna Willy, d.v. W. Kamp en F. Bakker. Grietje Levina, d.v. C. J. Mcens en J. Paar.berg. Epke, z.v. P. Bouwhuis en T. idrjpkema. Dirkje, 'dv. C. Bakker en G. Schutte. Cverleden: Te Ha trlem, Pieter Hame link, 23 j., geh. met J. van Huizen, .ïeuntje Siebeling, 40 j., gen. met J. J. Lodder. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de heer W. Teijn, c'hef-monteur bij de fa. J. Spruyt, elec- tro-technisch Bureau, te Boskoop in Irene een radio-demonstratie. De zaal was met een groot aantal genoodigden gevuld. Te ongeveer 8.15 werd aangesloten op Hilversum, waar voor dezen avond voor de microfoon optrad voor de Ned Ghr. Radio-vereeniging de heer M. J. Leendertse te. Ginneken, over: Wat jonge menschen mc<gen en moeten le zen. Met volle aandacht werd naar deze uitzending geluisterd. Het gedemonstreerde toestel was een 3 lamps toestel, fabrikaat Smit uit Slikkeveer. Het toestel ziet er zoowel van bui ten als van "binnen keurig uit en is liet nieuwste type SW 3 ontvangtoe stel. De lampen zijn ingebouwd. Het toestel heeft één voltsaccu, met 1 voltslampen, de accu beeft een uithou dingsvermogen van 7 maanden. Echter jammer, dat er vele lucht- storingen waren waar te nemen, waar mede de demonstratie veel te verdu ren had. Onze- dorpsgenoot, de heer J. H. de Koning nabij de Doesbrug was bereid bevonden om liet toestel nog een 14 dagen voor een ieder in zijn woonka mer ter beluistering te plaatsen. De landbouwer van E. ontdekte, dat in den Doeshofpolder drie van zijn beste schapen-waren verscheurd. Ver moedelijk zijn hier weder honden aan het werk geweest. Burgerlijke stand. Geboren: Bertua z. v. J. P. Redegeld en J. W. de Witti. Willem, z.v. H. W. Heijkoop en A. Michielen. Pieter, z.v. J. Versagut en L. de Box. NGORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. io en nam. 5 uur, Ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Gommerd van Aalten. KGCRB VJ 2 JK-EIN NJEN Predikbeurten. Geref. Kerk. V.m. 10 en nam. 3 uur, D. J. de Groot, cand. te Zandvoort. NQORDV/IJSEBHOUT, A.s. Vrijdagavond 7 uur Ouderavond in de Ned. Herv. School, onder leiding van Ds. P. Hofstede. Aanbesteding voor een woonhuis volgens de bepalingen der Landarbei ders wet. ten behoeve van J. C. de Kan, alhier gcliojuden, is ingeschreven door de h.h. W. J. v d Klugt voor f3000, H. Bouwmeester voor f2945.15. J. D. Westrik f2824, J. W. v. Parera f2635, P. Laros en Zn. f 2690. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Be heer C. van Vuuren liceft aan den Go o weg. hoek N-ijb oer slaan. er. tnooi hoenderpark geopend met ruim 600 hcenders OEGSTOEEST. Gisteravond gaf de Ghr. Gem. Zang- vereen. Hiallelujah aan den Morsch- al'hier haar vierde uitvoering onder leiding van haar geacht en en bekwa men Directeur D. van Wouw. Omstreeks kwart na acht opende de eere voorzitter T. van Egmond de bij eenkomst door het gemeenschappelijk laten zingen van psalm 95 vers 1 waarna hij voorging in gebed. Bij deze gelegenheid, aldus de eere voorzitter is er voor mij weinig te zeg gen, want we zijn niet gekomen om een rede te hooren, doch om ie luis teren en te genieten van zang en mu ziek. De zangvereeniging hoopt dezen winter tweemaal een uitvoering te ge ven, waarin hij een ernstig streven ziet onj te trachten wat te zijn en te worden. Hij spoort dan ook allen aan, die tot heden geen lid of donateur (trice) zijn als zoodanig zich heden avond aan te melden. Hierna -zet het gemengd koor in met het Bondslied van Graaf van Hogendorn om een be gin te maken aan het uitgebreid pro gramma, niet minder dan 14 n,um" mers. Vervolgens No. 2 de Nachlhym- n'e van G. L. de Pauw, no. 3 de Mei zang van Pylmon, 4 Viooltjes van Nienhuys, 5 Zonsondergang van Tol lens Hzn. welke werkelijk verdienste lijk waren uitgevoerd, 'behoudens een onzuiverheid in de voorlaatste zin van lied no. 5. Het dameskoor zong zeer verdien stelijk het Kerstliedje van Loots' en Vertrouwen van Frank Abt, en een warm applaus bleef dan ook niet uit. Hierna kregen we te hooreni een mandolinesolo door Mej. Kop met pi anobegeleiding van den Directeur. Uit gevoerd werd Andante Religioso van Oscar Klose en Fantasie uit de Opera „Troubadour" van Verdi. wat een da verend applaus verwierf, vooral het laatste was eenig. Mej. Kop werd ge huldigd met een lint, wat in 't ver volg haar mandoline zal tooien als aandenken van dezen mooien avond, die voor haar in 't bijzonder een suc ces was. De pauze, die hierna volgde was wel verdiend en een reepje van 5 cent was zoo gewild, dat spoedig alles was uit verkocht. Het tweede gedeelte werd ingezet met Soli deo Gloria door D. v. Wouw, waarna No. 9 Voorjaarsbezieiing van Heye en 10 Lentenacht van Schubert, wat ook vrij goed werd vertolkt. Vooral mooi was no. 11 Bruidsvaart van Hardanger van K. Jerulf en no. 12 Licht zij uw geest. No. 13 was op verzoek op het pro gramma geplaatst en heeft zeker bij gedragen tot het succes van dezen avond, gezien het enthousiast applaus. Het betrof het Geuzenvendel op thuis- marscih van Sprey, met orgelbegelei ding van den heer Nagtegaal. Het laatste nummer Dankt nu allen God van Valerius was prettige koraal mu ziek. Met de nummers 5, 8 en 12 had de vereeniging al meermalen op een concours prijzen behaald en als ze op dezen weg voortgaat, zal haar succeS zeker toenemen. De tenor, alt en bas waren ook vrij goed en de soliste liet zich niet Vol doend hooren, een volgende maal wat beter. De Eere voorzitter eindigde met een slót woord. Hij was destijds op ver zoek eerevoorzitter geworden onder beding, dat het ook een eer mocht heeten dat te zijn. Er is een tijd ge weest, dat deze eer al heel twijfelach tig was, het waren de kinderjaren der vereeniging, doch thans heeft ze zich zoodanig opgewerkt, dat het inder daad een eer is het eerevoorzitter schap te bekleed en. Hij bracht in het bijzonder dank voor de eminente lei ding van den Directeur, die de talen ten zoover heeft weten op te voeren, dat de Vereeniging tot zulk een bloei is gekomen, dat zij geheel met eigen krachten een uitvoering kan geven, waarbij de kunstminnaars zeker ge nieten en de kunstkenners, vooral wat no. 7 betreft eveneens hier kunst kun nen ontdekken. Hij wijst, nog op den beschavender. invloed, welke er van zang uitgaat, zoodat men door toetreding als lid of donateur niet alleen de Vereeniging steunt, doch medewerkt voor de be vordering der beschaving, wat hij ten opzichte van taalkundige uitspraak ilustreert. Na nog geweien te hebben op de Bazar op a.s. Woensdag ten bate der kas voor de Vereen, laat hij zingen Gez. 96:2, waarna hij sluit met gebedHet was voor de Ver. een suc cesvolle avond. Jammer, dat het ge bouw der Clhr. school er zich zoo wei nig toe leent, daar beperkte ruimte een en ander niet voldoende tot haar recht deed komen. KTJNgBUSÖ In een bijeenkomst van eenige in woners dezer plaits, is besloten tot op richting \jgn een leesgezelschap. Het initiatief hiertoe ging uit van do heeron S. Schoneveld, Dr. H. G. Jonker en C. H. A. Collee. In de .oprichtingsvergadering werden deze heeren gekozen resp. a's voorzitter, penningmeester en secretaris. SGETZRWOUDEL De tuinman Paats, wonende langs het Utrechtsch Jaagpad alhier, werd gisteravond opgeschrikt doordat een ruit bij hem werd ingeslagen. Hij begaf zich onmiddellijk naar bul ten en zag twee schippers, die daar juist voor een schip trekkende pas seerde. Doze daarover goh oord - ver klaarde da! een jongen dat had ge- 'r.rn en hard is weggcloopen. Er was v.m vel ep Le. tloo '.s'ille jaagpad nie- ir rad anders te zien dan de twee schippers. Ra ra wat is dal. De politie doet onderzoek De uit het spoorwegwach tershuis je aan de Weipoort alhier ontvreemde trommel Is in een sloot langs den Ommedijk ahier teruggevonden. Het slot was er afgebroken en de trommel in elkaar gedeukt. De inhoud, die voor den dief waardeloos was, zat er nog me er endeels in. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Werp geen water in een brandend transformatorhuisje. De doodelijke stroom zou U langs den waterstraal kunnen treffen. GEZONDHEIDSRAAD Land- en Tuinbouw. HET VRAAGSTUK DER HASVER- W ARMING. In den loop der jaren zijn de ver- warmingssystemen cp de bloemiste rijen al veel verbeterd, rïihar de kwee kers zijn niet tevreden; zij willen dat er proeven genomen worden met olie, gas en electriciteit. De dure, zwarte brai. Istof moet verdwijnen, ook al om dat er veel arbeid aan verbonden is. In het bekende Duitsche tijdschrift „Die Gartenwelt" is dit onderwerp behandeld door den heer Schlosser, die zijn onderwerp: het verwarmen van kassen en bakken door electrici teit, inleidt met te zeggen, dat deze verwarming nog veel te duur is. Als voorbeeld neemt hij een kas van tien meter lang en drie meter breed en zóó gebouwd, dat, wanneer het buiten 10 gr. Celsius vriest, in de kas een temperatuur behoort te zijn van -fr 3 gr. C. Zulk een kas verliest in 24 uren 70.000 warmte-eenheden. Om dit verlies te herstellen, is noodig 81.5 K.W.-uur electriciteit, zoodat een K. W.-uur op 860 eenheden is te stellen. In 24 uur zou deze verwarming f 7.80 kosten (13 goudmark). Moet cle tempe ra tuur. in de kas door omstandighe den stijgen dan gaan de kosten om hoog. Natuurlijk heeft de schrijver ook uitgerekend, hoeveel de zwarte brand stof voordeeliger is. Een kilo cokes geeft 7500 warmte-eenheden en hon derd kilo's kosten f 1.35 in Duitsch- land. Om nu de 70.000 eenheden te pro duceeren heeft men noodig 18 1/4 kilo cokes, hetgeen dus ongeveer vijftig cent kost, zoodat electrische verwar ming bijna zestien maal zooveel kost als heet water, dat door cokes op tem peratuur gebracht wordt. Misschien is de berekening iets te hoog, zegt de schrijver, immers, bij zwarte brandstof wordt regelmatig door gestookt, terwijl bij electriciteit, zoodra de gewenschte warmte in de kas aanwezig is, de kachel automa tisch buiten werking gesteld wordt. Er gaat dus niets verloren. TEGEN DE RUNDERTUBERCULOSE Op initiatief van den Zuid-Ned. Zui- velbond voor Limburg, den Land- en Tuinbouwbond voor Noord-Brabant, den Chr. Boerenbond en den Bond van Fokvereenigingen, heeft onder leiding van den voorzitter van den Zuid-Ned. Zuivelbond, het lid der Tweede Ka mer, den heer J. Anient, uit Roermond te Eindhoven een bespreking plaats gehad met het doel, te komen tot een georganiseerde bestrijding van de tu berculose bij het rundvee. Op deze zeer belangrijke vergadering waren aanwezig vertegenwoordigers der ge noemde organisaties, benevens ver schillende deskundigen op het gebied der tuberculosebestrijding, als de hee ren dr. Picard, dr. Overbeek, Quaed- vlieg en dr. Tervoert. Uit de besprekingen kwam vast te staan, dat men van het z.g. Friesche systeem, (vrijlating der reactie-dieren) niet wilde weten. Algemeen was men van meening, dat men zoo spoedig mo gelijk moet komen tot een georgani seerde centrale tuberculosebestrijding in Limburg en Noord-Brabant. In ver band hiermede is een commissie van vporbereiding benoemd. BE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING TE BUSSUM. De internationale Pluimveever. „Bussum en Omstreken" wordt Vrij dagmorgen 10 uur officieel geopend. De Ned. Orpingtonclub houdt er haar show met 140 nummers, eveneens de Eerste Ned. Lotharingersclub met 60 nummers. In totaal zijn er 900 num mers hoenders, 200 nrs. krielhoenders 500 nrs. konijnen, 100 nrs waterhoen ders, 150 inzendingen kanaries, 10 aquaria van de Gooische Aquarium club en 1800 inzendingen duiven, waarvan 1200 sierduiven en 500 post duiven. Uit het buitenland heeft Ame rika inzendingen kanaries, België postduiven, Duitschland konijnen en Engeland hoenders en eenden. Onder de 24 juryleden zijn mr. G. Scott uit Engeland voor hoenders en dr. Trübenbach uit Duitschland voor duiven. KIPPENTUBERCULOSE BIJ VARKENS. Naar wij in de Boerderij lezen, is bij een uitgebreid, en tot in a^e onderdeelen goed uitgevoerd onderzoek in Nebraska (V. S.) gebleken, dat zeer vaak var kens besmet worden met de kippen- tuberculose. Onderzocht werden alle runderen, var ken en kippen, op 250 groote varkens- fokkerijen. Van de 14.299 onderzochte varkens bleken 2781 of 19.5 pet. aan tuberculose lijdende te zijn. Op de 250 fokkerijen kon in 209 ge vallen met zekerheid de aard der tuber culose worden vastgesteld. Het bleek, dat ruim 58 pet. der tuberculose varkens besmet was met kippentuberculose, ter wijl slechts ruim 5 pet. door runder- tuberculose was aangetast: 6 pet. bleek met beide vormen van tuberculose be smet te zijn. Voor den varkensfokker is dit resul taat van groot belang. Daar in ons land de varkens en de kippen vaak in het zelfde weiland loopen, kunnen de laat ste, indien zij tuberculeus zijn, de eerste gemakkelijkbesmetten. EEN NIEUWE ENTSTOF ÏEGfiN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. Een bijvoegsel tot de St. crt. no 224 bövat een staat van de gevallen van be smettelijke veeziekten in Nederland, voor gekomen gedurende de maand October. Daaraan ontleenen wij de volgende op gave. De cijfers tusschen haakjes dui den het aantal eigenaren aan, onaer wier vee de ziekte voorkwam): Mond- en klauwzeer bi] herkauwende dieren en de varkens (9310); schruft bij de eenhoevige dieren en schapen 363 (17); rotkreupel bij schapen 249 (14); miltvuur onder alle vee 22 (22). MOND- EN KLAUWZEER? Dr. A. Hoefnagel vestigt in De Boer derij de aandacht op een publicatie in hetFransche tijdschrift voor diergenees kunde „Recueil de médicine vétérinaire" blijkens welke de heer Belin, directeur van het bacterioiogisoh instituut te Tours een entstof tegen mond- en klauwzeer heeft verkregen. Deze entstof wordt vervaardigd door runderen gelijktijdig te besmetten met de entstof van menschenpokkën en met de entstof van mond- en klauwzeer. Vier dagen na deze dubbele besmetting ont staan bij de runderen wedsblaren in de mondholte, gevuld met vloeistof, welke vloeistof zoowel de smetstof van de pok- kenrim den mensch als de smetstof der tongblaar bevat. Belih hoopt, dat het hem gelukken zal door met dezen blaarinhoud dier op dier te enten en tenslotte een entstof tegen mond- en klauwzeer te verkrijgen, welke in staat is de runderen langeren tijd on vatbaar te maken voor de ziekte dan zulks met serum het geval is. Het mond- en klauwzeer-serum maakt de runderen slechts voor ten hoogste 14 dagen onvatbaar. In deskundige kringen worden de re sultaten, welke met êelin's entstof ver kregen worden, met belangstelling afge wacht. INGEZONDEN. (Buiten veraniwoorciolijkjieid der Redaciie.J KERSTFEEST ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Hooggeachte: Redactie, Op onze aanvrage om steun voor het Kerstfeest in het Academisch Zieken huis ontving de Directeur de heer Maas: van D. C. H. f 10; A. C. tl; mevr. E. t2.5Ö. Ds. Nauta ontving: met bijschrift, „Zieken gaan vóór" f10; .B W. fl; [Mevr. T. J.—W. fl; C. F. 10.50; N. N. f5. Bij Prof. Plooi] kwam in: van vier N. N. elk fl (samen dus t4); v. R. f2.50; Mevr. M.O. per giro f2.50; uit de coll. Hgl. Kerk 14 Nov. f'0.5Q van een oud-patiënt; uit de coll. j'.l. Zondag fl; aan huis f0.35 in een envelopje. We zijn dankbaar. Maar hoe eenvou dig ook opgezet, voor onze honder den patiënten en zusters komen wel daarmee niet toe. Kerstfeest zal het'; toch wel wezen. Dat hangt ten slot tel aan de boodschap zelf van Gods wel behagen. Maar zouden er onder de lezers van Uw blad, Geachte Redactie, niet nog velen zijn, die bij zichzelf! denken: we moesten er 'tonze tochi aan doen, om 'tdaar op 't Ziekenhuis voor de min bedeelde zieken tot een feest te maken? Mag ik dan nog eens onze adressen opgeven? Met vr. dank, M. de R„ Uw dw., Ds. L. E. NAUTA, T. v. Goyenkade 8, giro nr. 60684. MAAS, Rijnsb.weg 4, giro nr. 117386. Prof. PLOOIJ, Zoeterw. Singel 29, giro nr. 3563. LIJST VAN VESTIGING EN' VERTREK. Gevestigd. A. S. Spier. Zoeterw. singel 88. H. M. Lone, dienstbode, Donkersteeg! 19 A. A. Meijering, dienstbode. Donkersteeg 19 A. Bahr, dienst bode, Rapenburg 63 F. Schmink en fam„ monteur, Oude Rijn 19a F. Clausen, dienstbode, Rijnsb.weg. 15. G. Norgadrd, Sterrenwacht 9 C. M. Karremans, Haarl.straat 209 T. A. Donkersloot, Oegstg.laan 16. A. M. v. d. Toorn, dienstbode. Steen straat 18 T. M. A. Bergsma, dienst: bode, N. Rijn 62 R. A. A. Brenk- man, Rapenburg 24 K. Terpstra, .H Rijndijk 101 H. W. Straatman Donkersteeg 8 T. P. Oud. dienst bode, Haarl.straat 2l3a. J. L. tem Kate en fam., drogist, J. de Wittstr. 40 G. G. J. Alt, slager, Decimastr. 28a. A. H. M. C. Kessen, Kloksteeg 13 J. T. S. iW'. Arntz, Langebrug^ 14 H. W. Lutzke en fam., directeur bioscoop, Rijnsb.weg 183. J. J. v. d. Reijaen en fam., fabr.arb., Sophia- straat 18 G. J. Boom en fam., los werkman ,v. d. Helmstr. 28 T. B. Adam, Witte Singel 37 P. Brag- gaar, fabr.arb., Kraaierstr. 28. j. C. WalthuisAndriesse, Hooigracht 110a. C. C. v. Egmond, timmerman Bronkh.str. 24. P. Schoutenvan 'Zuilen, Langegracht 64. C. Gulde- mond en fam., koopman, Haagwegi 56. G. de Kok, Haarl.str. 67. LandwaardDeventer, Fokkepl.ein 3. G. de Mooy, dienstbode, Rijnsb. weg 122. M. de Breukelaar, Zoeter- w. singel 92. R. C. v. Staveren, officier reddingsleger, Langegracht 190. H. J. Petersen, Officier red- Idingslegler, Langegracht 190. C. E. iMasse, Doezastr. 43. W. L. Harm/ sen, Da Costastr. 36. A. E. Kist en fam., overste Artillerie, PI. Rijn dijk 63. M. Wenzei, dienstbode, H. Rijndijk 63. -D. van Beek, slager, Haarl.str. 186. P. H. Jenkeuis, Klok steeg 13. L. Choubnicoff, ass. Nat, Lab., W. Rozenstr. 58a. E. Marxl en fam., arts, Rijnsb.weg 96. A. H« v. Klaveren, dienstbode, Stadh.laan la| J. J. M. Poels, reiziger, v L.. Sti- rumstraat 9. H. E. Verhaar, dienst bode, Haarl.straat 117. H. Zijlstrai fam., Steenstr. 6. J. M. v\ d. Endt, Kaiserstr. 13. A." Spilker, dienst bode, Staalwijkstr. 16. R. A. F. KobsStrickimg, Sophiastr. 59a. T. C. P. de Winter en tam., los werk man, Groencordstr. 30. E. .Verwen en fam., Manedijk 13. Vertrokken, J. A. v. Katwijk, vr., Vaassen (Gd Pr. Hendrik weg, bij de ouders J. L. Barkeij, Amsterdam, Bilderdijkka- de 6a. T. Batelaan, vr., Oegstgeest^ De Kempenaerstr. 42 c. O. Ch. Epskamp", Wormerveer, Warmoesstr. 2a. C. v. d. Berg, Nijmegen,. Postdwarsweg 19. A. J. de Groot, vr., Bussum, Lammert Majoorlaan 2. W. H. Waanders, Den Haag, Trek- weg 170. A. Jongman, id. id. P. J. H. Pesser, Zaandam, Ameland 30b, B. A. fr. Dieben, Haarlem, Gr. Houtstr. 133. W. M. Ballering^ vr., Hazerswoude, bij G. Ballering E' 46. PI. Geversv. Hoepen, Amster dam, Barth, Diazstr. 1811 H. v. Zanten, Deventer, Anenstr. 12. L. Haiter, Rotterdam, Bloemstr. 81c. J. L. Schlingemann, Den Haag, Sche- veningscho weg 10. N. Chr. Korink, Plillegersberg, Straatweg 17. A. Hidding, vr., Den Haag, Rubensstr. 65. Ph. J. Seller, Utrecht, J. P. Coenstr. 32bis. C. Bouwman, Öegsü geest, Rhijngeesterstr.w. 27. M. v. d. Linden, Rotterdam, Essenburgstr. 13a. J. E. Plaggenborg, vr., Em- men, Klazinayecn Woningbouw 54. F. J. Struijkenkamp, vr., Den Haag„ Oranjerivierstr. 26. J. Brouwer, vr* Santpoort, bij mevr. Akkerman. C. Wassing, Heemstede, Geweerstr. 39t J. t. Rcelofz, Weltevreden, ambt. inz. cn acc. J. G. PI. Ploegman, Amsterdam, Tuinstr. 256III. M. Veerverv. der Voorst, vr., Koude kerk, Hoogewaard 59. A. M. Tre soor, vr., Amsterdam, Biiderdijkkadei HI- J. M. Zeegers, vr., Rijswijk (Z.-H.) Residastr. 1. J. P. Verra, Noordw.hout, villa Duinwijk G. Blikman, Amsterdam, Rapenburg 421 44. J. A. v. d. Laan, Ameersfoort, Staticnsstr. 41b. ii. P. A.» Dressel- huis, Voorschoten, PLaagweg 4. E. G. Beryamins, vr., Nijmegen, Oranje- singel 71. A. P. Wallaaxt, Schie dam, Lekstr. Hb. A. J. P. Kos ter, Utrecht, Oudegrachc I72bis. G. E. Oberman, vr., Dokkum, bil D. P. Oberman. f. Kok. Amsterdam, Hoogte Kadijk 142. A. Verhoef, Dordrecht, DubbeMamscheweg 57. H. E. Mathijsen, Den Haag, Staten- laan 103. H. du Mosch, vr., N.- Amstel, Molenweg 22. H. C. A, van Hal, Den Haag, I'heresiastr. 62. D. PI. G. v. der Wilk, Sita CangaJ Ubangi Gabon, Congo Z.-Afrika. J. Ramseier, Haarlem, Ged. Oudegr. -ö. A. C. Wiiiinge, vr., Rotterdam^ Leuvehaven 245."— E. C. W. Bu lling, vr., Groningen, Zusters van LieH de Pausgang. Smits geb. Starink,, vr., Den Haag, v. d. Yennestr. 139. R. Leopold, vr., id., .Mesdagstr. 6, E. en JBooth, Oegs tg eest, Nassau- laan, 25. C. W. Scnlagwein, vr., Den Haag, Spinozastr. 51. C. N, Huijg, Utrecht, Magdalenastr. 9. C. ie Poole, Weltevreden, Stuurmans! leerling. Scheepstijdingen. HO J.L A MD-AFRIK A-LIJN. JAVA (uitr.) 23 v. Port Natal. KLiPFONTEIN (uitr.) 24 v. Kaapstad. BILLITON, 24 v. R'dam te Hamburg. BOEROE, Hamburg n. Antw., p. 24 VJissingen. RANDFONTEIN, 24 v. Cardiff n. Ham burg. HOLLAND WEST-AF&IKA LIJN. IJSTROOM (thuisr.) 25 te Dekema. HELDER, 25 v. W.-Afrika, l.v. Havre te Amsterdam. MINERVA, 25 v. Plamb. te A'dam. REGGESTROOM (uitr.) 17 v. Monro via n. Junk. ROTTERDAMSGHB LLOTD. DJEMBER (uitr.) 24 v. Port Said. KERTOSONO (thuisr.) p. 25 Ouessant. TJERIMAI (thuisr.) 24 (n.m. 5 u.) van Tanger PALEMBANG (thuisr.) p. 23 Sagres STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 25 v. Southampton. J. P. COEN (uitr.) 25 te Sabang. KARIMATA (uitr.) 24 te Genua. KON. UGLLANDSCEE LLOYC. GELRIA (uitr.) p. 24 Las Palmas. MAASLAND (thuisr.) p. 24 Finisterro HOLLA ND-AMERIKA LIJN. CARDIGANGSHIRE, Vancouver n. R'dam, 23 te San Francisco. LOCPIKATRINE, Vancouver n. R'dam 23 te Seattle. MONTGOMERSHIRE, Vancouver n. R'dam 19 v. Los Angeles. KINDERDIJK, Antw. n. Vancouver 20 v. San José. VOLENDAM, R'dam n. New-York 24 1nun.J v, Boulogne,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7