NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 18 NOVEMBER 1926 ZEEUWSCHE STEMMEN. 'tis me gedurende den tijd, dat ik liet genoegen had in Leiden te wonen, meermalen opgevallen, dat vele Lerde- naars de gewoonte hebben met een ze kere minachting over hun woonplaats te spreken. Van de Rotterdammers is het be kend, dat ze er een eer in stellen in de tweede koopstad des lands te wo nen. Zij zijn trots op hun woonplaats, welker voordeelen zij gaarne roemen. Van de Hagenaars geldt hetzelfde in zeker niet mindere mate. Friezen en Groningers spreken vaak met een ze kere voorliefde van hun provincie en ook de Zeeuwen schamen zich vol strekt niet voor hun afkomst. Vele Leidenaars echter weten van de plaats waar ze geboren en getogen zijn of waar ze hun brood verdienen, weinig of geen goeds te vertellen. Ze vinden Leiden een primitief stad je, er is weinig te beleven en vooral over.de bestrating en de belasting ra ken ze niet gemakkelijk uitgepraat en uitgeklaagd. Nu kan worden toegegeven, dat de belastingen in Leiden inderdaad aan den hoogen kant zijn en dat de toe- «tand van verschillende straten, in meer dan één opzicht nog wel wat te wenscken overlaat. ïn meerdere straten vindt men nog de gevreesde gladde of ronde keien, aan kuilen ontbreekt het vaak niet en een wandeling op een regenachtigen dag langs een gedeelte van de Hooge- woerdb.v. kan niét bepaald als een onverdeeld genot worden aangemerkt. Alles is echter betrekkelijk op deze Wereld en dat gevoelt men ook wan neer men een vergelijking maakt b.v. tusschen Leiden en sommige Zeeuw- scke stadjes. De kelen die in Leiden in elk geval .ei de üi\zonderingen behooren, zijn bier n heel wat straten, behalve in het li'-uwe stadgedeptlo regel, en als in Ten tijd van net jaar de regen neer plast, terwijl de bieienwagens hunne op dit oogenblik belaas niet al te "tostbare vracht vervoeren, dan schijnt een tochtje over de Hooge- woerd, waar tenminste nog de veilige trottoirs zijn, een te begeeren zaak. En wat de belastingen betreft, valt een vergelijking lang niet altijd ten hadeele van Leiden uit. In het belas- tingbetalen heeft men het ook in ver schillende plaatsen in Zeeland tame lijk ver gebracht en dit valt temeer op, als men het electrisch licht, dat in >eiden voor een inderdaad zeer civie le ii prijs te verkrijgen is, moet missen Nu zal men misschien denken, dat ■k van Zeeland al een zeer slechten ndruk heb gekregen. Dit is echter niet iet geval. Mijn bedoeling was niet. ieeland in een kwaad daglicht te stel en, maar alleen om te doen uitkomen, iat vele Leidenaars, als ze gaan kla gen over wat naar hun mee nine niet n orde is, wel een beetje mochten in binden, terwijl hun lof over wat inder- iaad lofwaardig is, wel wat hooger gestemd kan zijn. Want heusch, zóó slecht is het in meiden nog niet gesteld. Ik zou haast zeggen, daarvoor heeft jhr. de Gijselaar we] gezorgd en ik beschouw het dan ook als een zeer te ♦©treuren zaak, dat hij zich genood zaakt heeft gezien ontslag te vragen. Voor Leiden beteekent dit heengaan ^en zware slag en ik kan me voor stellen, dat het voor een man meteen zoo werkzaam karakter als Jhr. de Gijselaar, niet gemakkelijk moet zijn gevallen dit besluit te nemen. Toch verwondert het mij aan den anderen kant ook weer niet al te zeer, dat hij tot dit besluit is gekomen. Hij is niet gewoon zijn werk uit handen te geven of de dingen half te doen en waar hii allicht gestaan heeft voor de keus zijn werkzaamheden belangrijk in te krim pen of af te treden, kan ik mij leven dig voorstellen dat hij de knoop radi caal heeft doorgehakt. Ik vind het jammer voor Leiden dat d© burgemeester heengaat en voor Jhr. ide Gijselaar, dat hij het werk hetwelk hem zoo lief was geworden, moet neer leggen. Het is het beste om evenals bij alle ander© dingen ook hier de lichtzijden te zoeken en dan kan zeker als een lichtzijde van den vertrekkendcn bur gemeester worden aangemerkt, dat hij kan zien op een schitterenden staat van dienst en dat hij gedurende den tijd van zijn burgemeesterschap, zeer veel tot stand heeft mogen helpen brengen. Ik zal hierover niet verder uitwei den, vooreerst omdat het hier niet de plaats is en dan ook, omdat het ge héél overbodig kan worden geacht. Ook w-ie niet in de gelegenheid was iweleens achter de schermen te kijken, weet wel, dat men overal de hand van Jhr. de Gijselaar kon herkennen. Nogeens, voor Leiden vind ik het jammer, dat hij heengaat. Maar ook hier geldt, dat* de mensch wikt. maar tiat God beschikt. Ik hoop van harie, dat de wetenschap, dat ook deze din gen liem uit de hand Gods toekomen, den burgemeester in staat zal stellen etraks zonder al teveel weemoed van zijn mooie werk te kunnen scheiden en dat hem nog een lange en zeer heldere levensavond zal worden ge schonken. Met belangstelling wacht ik af, wie straks /als opvolger van Jhr. de Gijse laar zal optreden. Er zijn al verschil lende namen genoemd, maar al teveel waarde kan ik aan die geruchten niet toekennen. Als ik bedenk wat er in Leiden voor een burgemeester te doen is, hoe hard er gewerkt moet worden en hoeveel tact er noodig is om de niet altijd even rustig© en vaak ver moeiende raadsvergaderingen te lei den, dan komt het mij voor dat ver- echillende personen, die genoemd wer- niet tenvollc voor dit werk bere kend zijn, en dat men, ook in hun eigen belang niet op een benoeming kan hopen. Mijn bedoeling was echter niet over Leiden, althans niet alleen over Lei den te schrijven» maar ook wat van Zeeland te zeggen .Ik ben echter een beetje afgedwaald, wat mij misschien als oud-Leidenaar vergeven zal wor-' den. Wanneer de redactie geen bezwaren maakt, hoop ik later gelegenheid te hebben mijn plan uit te voeren. Z. GEMENGD NIEUWS. Zwaar weer op zee. De 1 g- ger Annie, VL Jl, schipper P. Zuur mond, van de Algen*. Rèederij en Han del Mij., te Vlaardingen, is met aek- schade binnengekomen. Zaterdagavond tijdens 't stormweer had het schip van" hevige stortzeeën te lijden, waardoor enkele luiken over boord gingen en de verschansing ge deeltelijk werd vernield. Het schip, sloeg halt vol water. De bemanning be leefde angstige oogenblikken. Geluk kig bleven de pompen werken en kon het schip behouden binnenkomen. De kinderen weer.thuis. Er werd kort geleden me.ding ge maakt van een woningontruiming t© Trincenhage. Een gezin met zes kin deren kwam op straat. De menschen zochten toen beschutting onder een over latten gespannen zei.doeKi. Men ontfermde zich over de kinderen. Blijk baar op advies van den VcogIcLjraad, besliste de rechtbank, dat de kinde ren voorloopig aan een stichting moes ten worden toevertrouwd. De V oogdij- raad zou, zoo werd gezegd, zonder een volledig onderzoek to_- zijn advies, ge komen zijn. Ee.i argument moet o a. geweest zijn, dat de ouders de kin deren 's nachts aüeen onder het, >.eil neten. rfti gcbeuidj «-racjt i-ê g'_nu>-deren nogal 111 beweging.' under, protest der ouders werden de kinderen op een goe den dag door veldwachters wegge haald en naar het gestient gebraent. Het Bureau voor ^roëideisiecht, als mede de Voogdijraad, lieoben zich ecli ter verder met de kwestie bemoeid. Dezer dagen ontvingen de oudujrs nu bericht, aac een eisen tot onue-tmg uit het oudernjk gezag niet verder in behandeling zou worden genomen dooi de rechtbank. Groot was de vreugde, over den terugkeer der kiudcxen in net gezin, weine m>g verhoogd werd door dat de menschen thans ook een WO' ning neb oen gevonden. Een verzuim? De reizigers, die gistermorgeno-m 11 u. Z4 min. den trein uu ymegien naar ïvxaas- tricht vertrokken zijn, hebben eenige benauwde oogenoiinkon doorgemaakt Even vóór het station Keuver voei- de men den trein, die m vone vaart reed, slingeren en schonken, zoo-dal men niet anders dan een ontsporing verwachtte. De trein kwam evenwei zonder ongeiUKken te Koer mond aan, in den restauratiewagen was aanmer kelijke schade aangericht, en net. per soneel verkeerde in zenuwachtigen toe stand. lu K.M. vóór het station Reuver was de trein op een zijspoor geieid. Verzuimd was, den .machinist daar ken nis van te geven> zoodat deze met volle stoom wa-s doorgereden. Op de klachten van de passagiers, bij den chef te Roermond werd geant woord, dat de zaak onderzoent zal worden. a ader meldt men aan de N. R. Ct.: Een wisselwachter heeft, hoewel de beide lijnen vrij waren, den trein o\er de zijlijn gevoerd; hij had vergeten den wissel om te zetten, .ue trein had een vaart van ongeveer 80 K.M. Op een auto geschoten. Een nader onderhoek inzake den ge- signaleerden „aanval" te Arcen, op- twee heeren uit Venio, die Dinsdag nacht per auto den rijksweg passeer den, heeft aan het licnt georacht, dat de schoten gelost zijn door rijks-amb tenaren,, die controle Kienden op irau duleus vervoer. Toen-dë auto niet stil hield bij het zwaaien van een rooda vlag, werden twee schoten .m de lucht felost. Van een overval oi poging tot erooving is dus geen sprake. Ongelukken. In de oliefa- briek de Zaan te Koog aan de Zaan is gistermorgen de arbeider W. Masi in een pers bekneld geraakt. In ern- stigen toestand is de man naar, do klinieken overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Gistermiddag! heeft de 21-jarige» J. O. v. M., toen hij in de Eerste Gij- zingstraat te Rotterdam onder een stelling stond, een bak met kalk op het hoofd gekregen. Hij is ernstig ge wond en met een hersenschudding in het ziekenhuis aam den Goolsingel ter verpleging opgenomen. Ve rjkeersongeval. Dinsdag middag tegen vier uur reed een vracht auto van den kaashandelaar H. Scheer te Schoonhoven in de gemeente Wil- linge-Langerak, toen, nabij Koekoeks veer, de auto in een diep paahden- spoor geraakte, dat juist door de weg werkers was bijgewerkt. De chauffeur, de 24-jarige A. Muilwijk, kon den wa gen niet meer op den weg houden en deze geraakte in de Binnenlek. M. wist zwemmende deii kant te bereiken. De auto is later in den avond gelicht. Een walrus bij.Nieuwediep. De Heldersche bevolking, doch in het bijzonder de vletterlieden en vis- schers, worden de laatste dagen druk: bezig gehouden met de verschijning van een walrus, in de onmiddellijke om feving van de haven. Zelfs waagde het eest zich Zondagavond tusschen het havenhoofd en werd later opgemerkt opzij van een botter Verleden week Donderdag werd het beest voo-r het eerst gezien. Het be vond zich toen achter den strekdam) aan den overkant van de haven. En kele botters hebben jacht op het dier gemaakt. Echter zonder resultaat. Eenige personen hebben toen op het beest geschoten. In het logge lichaam, dat door het schot geraakt was, kwam beweging. De groote slagtanden plant ten zich in de zware steenen van den strekdam, woelden er eenige los, en toen veraween het hier in de zee. Het beest is zekér wel zes meter lang en heeft fiaar schatting' een gewicht van eenige honderden kilo's. Zondagmorgen begaven zich vijf ste vige vietteriieden naar dé haven, ho pende het beest Weer op de.i strekdam aan te treffen. Hun tocht was niet te vergeefs; het dier had zich weer op den dam ter ruste gelegd. Gewapend met een kabeltouw en stevige stukken hout trokken de mannen op het dier at Op de klappen, die men het .toe diende, reageerde het absoluut niet. Eerst toen het kabeltouw o-m het li chaam was bevestigd, en de mannen krachtig begonnen te trekken, kwam er beweging in den ko.ossus. Met en kele spiongen verdween liet dier in zee, ae mannen meetrekkend. Het touw schoof o'. ef het "gladde lichaam- van den walrus- heen en hij was nier door weer verdwenen. Nadien is hij niet meer opgemerkt. Overreden. Gisteravond liep- de broodbezorger L. Nierkens op den Middenweg nabij het Ajax-terrein te Amsterdam met een broodkar van de fa. Moes aan de rechterkant van den weg, in de richting van de iHnnaeus- straat. Achter hem naderde in de zelf de richting» een autobus van de Gooi- Express. De bestuurder van de auto bus schijnt, naar het V.-D. burea meldt, ae kar niet te hebben opge merkt en reed tegen den linkerkant van de k-ruk der kar aan. De kar maakte een slingerende beweging, de bru^doezureer kwam onder de auto bus terecht en werd eenige me ers mee gesleurd. De bestuurder van de auto bus r.-emde uit alle macht en bracht daardoor de bus spoedig tot staan. Het slachtoffer was echter, toen het onder de bus vandaan werd gehaald, reeds oveneden. De politie heeft vast gesteld. dat de voetremmen niet al te best werkten en Meit proces-verbaal tegen den bestuurder opgemaakt. Kindermishandeling. Een gehuwde vrouw, 'thans te Rotterdam wonende, is door de Rechtbank aldaar vrijgesproken van het haar ten laste felegde veroorzaken door schuld van en dood van haar zoontje van elf maanden. Het Haagsche Hot nam aan, dat net aan de schuld van verdachte te wijten is, dat in het begin van dit jaar te Maassluis haar zoontje van elf m?"""" den is overleden. Het Hof achtte de schuld van vendjacxite ge^eguu n de verwaarloozmg van de voeding, kleeding en verdere [verzorging van het kind. Verdachte werd veroordeeld tot 6 weken hechtenis. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DSM RIJN. Aanvulling der agenda voor de vergadering van des raad dezer ge meente op Donderdag a.s., des namid dags te 2 uur. 6. Benoeming van een iid van de Commissie 'van Toezicht op het Middel baar onderwijs, wegens periodieke af treding van den heer Mr. A. Korver. Door de commissie worden aanbevo len de heeren: 1. Mr. A. Korver. 2. A. J. Groen Med. Drs. BOSKOOP. Ten nadeele van C. K. alhier, is een belangrijke partij visch gestolen. De politie Keeft de zaak in onderzoek. De heer R. H.' v. d. Heulen, com mies ter secretarie in deze gemeente, slaagde te Amsterdam voor het examen staatsinrichting "M. 0. Het leiïnen in vensterbanken en winkelramen wil er, vooral bjj het jon gere geslacht, nog niet uit. Tegen een aantal jongens uit deze gemeente is thans wederom proces-ver haal opgemaakt. - De oudste mannglgke ingezetene, de heer D. v. Gemeren, is gister in den ouderdom van 93 jaar overleden. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau in lichtingen te Dekomeh. Een beiastingrijwielmerk, een schooi- etui, een haarstrik, een huissleutel, en een portemonnaie met inhoud. Zondag: 21 November, v.m. 9.30 uur hoopt voor de coafessioneele ver- eeniging op te treden de heer W. G. de Jonge. Nam. 6 uur, Ds. Luuring uit Hazers- woude. In verband met art. 8 der Hinder wet hebben B. en W. alhier besloten, de beslissing op het verzoek om ver gunning tot net oprichten van en slacht plaats met rookkast op het terrein aan de Zuidkade, ingediend door den heer A. v. d. Hoeven te verdagen. Op grond van art. 28, ie lid b, der dienstplichtwet, is aan den buiten- fewoon dienstplichtige A. P. Ravestein er lichting 1925'alhier, door den Mi nister van Oorlog, voor den dienstplicht uitgesloten. HAZERSWOUDE. In het lokaal „Salvatori" heeft Ds. Bieshaar, Zendingsdirector te 's Graven hage, in het belang van den Geref. Zen- dingsbond, een rede gehouden, naar aan leimng van Gen. 49:22, waarin spr. in treffende woorden de Zendingsgedachten vertolkte, en gelegenheid vond den ar beid der Zending, als zijnde een Gods bevel, zijn gehoor op het hart te binden. Gewezen werd op de moeite en zor gen, welke die arbeid vereischt maar ook op den plicht, welke ieder Christen heeft, om den arbeid der Zending met gebed en gaven krachtig te steunen. Een collecte die gehouden werd bracht op de som van f 111, Het ernstig woord ward met klim mende aandacht door het vrjj talrijk gehoor gevolgd. Door het bestuur van de Haaers- woudsche Droogmakerij zal op Maan dag 22 Nov. a.s. schouw worden ge houden volgens art. 5 en 21 der ver ordening. Door den Kerkeraad der Gerei Kerk zjjn eanuidaat gesteid voor ouder ling de heeren Joh. Hassefras en B. van Wieringen en voor diaken de nee- ren W. Slootweg en Jac. de Wilde. Aftredend en niet herkiesbaar is dit jaar als ouderling de heer D. de BriRjn uzn., en ais diaken de heer IJ. de Brujjn Jzn. Vrijdagavond a.s., des avonds 7 uur, zal nojr Ds. Luurmg in het catechi sat.e.okaal aan den Kijndijic By bei- lezing woraen gehouden. HAAHnEoliuËHMEER Burger.ijke stand. Geboren: Hen- dricus iranciseus Jdar.no.omeus, z.v. J. Dammers en tl 0. van Kampen. Johan na marune, d.v. D. B. vv e.sz en H. man nin je. jonanna thnresia, U.V. C. L. Pij pers en C. M. Mesman. Uver.e„en: Aagje Alewun, 73 jaar gen. ine. r. Hoeg aad. mgnes Hug'.r,.eri 08 j., geh. mét j. Homan. oacjoa van Veen, 23 j., ongeh. Kuert den Ouden, 66 j., we-r. van- A. Kiedeinans. &A1WUK AAN LLH. In deiv laten avond overkwam de 83-jarige wen. Ida Noorduin, wed. Drie bergen een gro.t onge.uk. Door een xai kwam zij een been te breken. haar overbrenging naar het zieken huis in ..Duinoord' werd noodig geoar- cee d. Ha.r twee kle n-inderen, me. wie zü samenwoon., waren Kop onder den indruk van het gebeurde. LSiimaiiuni'. Burgergjke smjid. Overleden: The odoras jonannes He.ns, 83 j., wedr. van Johanna van den Brink. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zendingscollecte in de Ned. Herv, Kers ahier gehojoen, heeft op gebracht de som van f 332,35. U*y» In de voorlaatst gehouden verga dering van den gemeenteraad werd he- slo.en tot overname óf juister nog tot het gratis aanvaarden van een uriehoekig stuk grond, eigendom van den heer Kubenkamp geiegen bij Bijdorp daar waar de van Wj itenb-.cnweg met de Rhijngeesterstraa.weg samenkomt. Dit gedee.te is thans van gemeentewege bestraat en van een trottoir voorzien, weike wordt doorgetrokken tot de Schou tenbrug. Het gemeentebestuur is er telkens weer op uit, om de gemeente mooier te maken en tevens het verkeersbelang te bevorderen. Desniettegenstaande zijn er a'tijd prut telaars, die vinden, dat „dit" nog wel wat kon wachten, of „dat veel noodzake ljjker is Zij vergeten, -dat msn niet oyeral tege N lijk kan zijn, en bovendien zjjn er nog factoren als particuliere belangen, die in acht dienen te worden genomen of rekening mee moet worden gehouden. Verder is er soms nog particuliere te genwerking een voorbeeld is het niet kunnen doortrekken van de Duin zichtstraat ,difc; een ro! speelt. De overheidstaak is in t algemebn au eenmaal zeer aan critiek onderwor pen, doch in dit verband, ten opzichte van ons gemeentebestuur allerminst op haar plaats. Gistermorgen kwam mevr. v. Roy en, wonende in de Deutzstraat, alhier per rijwiel uit de richting Leiden door de Qeversstraat rjjden. Zjj passeerde-aldaar een met een hond bespannen groentenwagen van M. uit Rijnsburg. Op een gegeven moment schoot de hond naar Mevr. B. toe en beet een groot gat in haar.jnantel. Deze groenteman werd door de politie aangehouden, doch weigerde schade vergoeding te betalen, wat toch alles zins billjjk zóu zjjn. Proces-verbaal zal nu volgen en de genen, die het geval hebben gezien, wor den beleefd verzocht zich ten raadhuize bij de politie even te melden. VOORHOUT. Burgerlijke stand- GeborenAlida, d.v. W- Heystek en J. van Egmond. Wilhelmus Petras Cornells, z.v, G. M. Prins en G. M. Vester. Leonardus Jo hannes, z.v, P. J. v. d. Berg en'Q- E. A. van der Hoeven. Gevestigd: Th. C. van der Prjjdt en eehtg., van Ned. Oost Indië. Vertrokken: Ch.. M. Simonis en gezin naar Sassenheim. D. M. Eerkens, "Mr Rotterdam. M. C. v. d. Mejj, naar Lei den. WOURBUSèB. Bij het „Raadsel en Uytleg" vaa de Wcubrugsche Vrijheidsboom, aan eok nog gevoegd worden, de nota van de kosten, deze luidt: „Anno 1795". „Het Ambagt van Esseinker.En heer Jaeobswoude. Debet aan de Weduwe Maarten van der Vaart en Zoon, wegens gedaane arbeydsloon en Leverantie, alst volgt: Januarn, 20. Gelevert Een besten Regten En getapten Steng. 12 gulden, 10 stuyver. ZOETER WOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Wil- helmina Maris, d.v. J. Tijesen en M. G. Koot Adriana Alida, d.v. C. J. van der Eist en P. van Gastelen. Adriana, Clasina Helena, d.v. Chr. van Meurs en A. C. E. Straathof. Ondertrouwd: Dirk van Egmond, 29 j., vaji Valkenburg en Barbara Los, 21 jaar. Getrouwd: Gerardus Theodoras van der Zwet 21 j., van Alkemade en Maria Johanna Turk, 21 j. Hendrikus Wilhel mus de Wit 23 j. van Alphen aan den Rijn en Theodora Maria Straathof, 23 j. Johannes Wilhelmus Zwartjes, 25 i. en Cornelia Johanna Maria vaa der Ploeg, 22 jaar. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Maandagmorgen waren bij het kanton gerecht maar weinig zaken aan de orde. De iste was van W. H. uit Leiden, die gevischt had met een palingfuik en daal mee tegen de wet gezondigd had. De vo rige maal had hjj verklaard, dat het cor pus de.icti siechta bestond uit twee vleu- gem, waarmee alleen absoiuut niet kon gevischt worden. De getuigen verklaarden echter an ders. De gi-mtente-veidwaciiter Mulder Sr. hal zeif gezien, dat beklaagde de visch eruit haalde. Mulder Jr. verklaarde juist het tegen deel van wat bekl, zeide. Het waren geen vleugels zonder fuik, maar het was eeu fuik zonder vleugels. Ook getuige J. Hanjnoot verklaarde, dat met de beschreven voorwer-en, zoo- as hij die had gezien, zeer goed kon ge vischt women. Bekl., die eerst nog een reprimande kceeg wegens te laat komen, bleef bij zjjn verk.aring en zjjn get. h dech., .die den vorigen keer reeds gehoord was en nu weer een woordje wilde spreken, werd dat niet toegelaten. De ambtenaar eischte f 10 of 10 da gén en het fuikje. De vleugels heeft bekl. waarschijnlijk ook wel voor het .aatst gezien. Th. B. uit Leiden stond terecht we gen3 het op een rijdende hondenkar te nebben gezeten. Bekl. verledigde zich met de volgende logische redeneering. In het verbaal is sprake van een kar, bespannen met 1 hond. Ik rijd steeds met een kar, bespannen met drie honden. Ergo: Ik kan het niet geweest zijn. Conclusie van den ambtenaar: f 2 of 2 dagen, P. G„ een ingenieur uit Rotterdam, had te Voorschoten gereden met een auto zonder achterlicht. Bekl. zeide, dat het nummerbord waa 'teruggevallen, zoodat het licht niet goed zichtbaar was. De vier gulden boete die de ambte inaar vroeg, vond b^kl. te veel, waarop de kantonrechter hem vriendelijk voor rekende, dat de maximum boete voor dit misdrijf f 100 was,, zoodat hij er met,4 pet. nogal goed afkwam. J. J, Z., een poelier uit Noordwijk had 7 weken, nadat de jachttijd gesloten was, een patrijs in zijn winkel gehad. De poelier verdedigde zich met te zeggen, dat het beest bij hem bezorgd was, toen hij niet thuis m Hy wist toen ook niet, door wien de patrijs was gebracht. Dit gebeurde wel meer en men kwam dan later om geld. De ambtenaar dacht schijnbaar: iver- tel dat maar in De Rijp en vroeg f 5 of f 5 dagen. Een juffrouw, die te laat gearriveerd wps besloot de zitting. Ze had in een driftsloot aan den Lage Rjjndijk te Leiden een emmer vuil ta water geworpen, wat haar een kleine reprimande van den kantonrechter en een eisch tot f 1 boete van den ambte naar bezorgde. Sche eps tij din gen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ARES (uitr.) 16-11 vam Antwerpen. HEEMSKERK (thuisr.) 1S-11 te Mair- seille. HOLLAND 14-11 van Port Natal naar Macuse. RIETFONTEIN (tihuisr.) 15-11 te Duin- SOMMÉLSDIJK (uitr.) 16 v. Pt. Suidan NIJKERK (thsr.) 17 te Dar-es-Salaaan. HOLL AND-AFRIKA -LIJN. DRECHTDIJK, Pacifickust n. Rott. 16- 11 van los Angeles. GROOTENDIJK 16-11 v. d. Pacifickust te Bremenhaven. VEENDAM 17-11 v. Rott. n. New York was 2 u. 30 v.m. in zee. MOERDIJK, Rott. n. Vancouver via Swansea p. 16 Lizard. BREEDIJK, Rott. n. N.-York 16 (12.55 n.m.) 130 mijl Z.Z.W. van Valentia. L0CHG01L, Vancouver n. Rott. via Liverpool 15 8.29 v.m.) 190 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. F BM'STROOM (uitr.) 15-11 te Teneriffe. KON. HOLLANDSCI3E LLOYD. ZEELANDIA (thuisr.) 16 van Rio. FLANDRIA (thuisr.) 15 van Las Palm. GELRIA 17 van. Amst. naar B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI (uitr.) lt-11 van Port-Said. DJEMBER (uitr.) pass. 16-11 Finisterre GAROET 17-11 van Rott. 17 te Batavia KERTOSO'NO (thuisr.) pass. 16-11 Pan- tellaria. SITOEBONDO 17-11 van Batavia 1. v. Londen te Rotterdam. SLAMAT (uitr.) 17-11 van Port-Said. TERNATE (uitr.) 17-11 van Suez. TAMBORA 17 van Rott. n. Batavia. MODJOKERTO 17 van Rott. n. Batavia via Antwerpen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. GROTIUS (uitr.) 16-11 van Algiers. P. C. HOOFT (tihuisr.) 10 (10 vim.) te Amst. verwacht. JOH. DE WITT 17 van Batavia naar Amsterdam. RiOTTI, 17 van 'AMaim te Homburg,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6