staten-generaalI uit de omgeving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 NOVEM BER 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond te booten ts. DAVENTKY, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.50 Concert. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9.35 Gedichten. 9.50 Boerendansen. 10.05 Lezing. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Concert. HILVERSUM, 1050 M. 4.45 Concert. 6.45 Duitsche les. 7.45 Politiebericht. 8.10 Ned. Chr. Radio-vereeniging. Uuitzending van de Evangelisatie-sa menkomst van het Comité voor Stads evangelisatie te Deventer, in de Luther sche Kerk. Sprekers: De heer P. O. Tjjssen, over: „Geloors- behoefte". 1 Ds. O. v. d. Zaal, over: „Geloois Ds. J. P. van Heest, over: „Geloofs strijd". Verder zang en muziek. 10.Persberichten. KöNIGSWUSTERH., 1300 M. 7.50 Concert. 1 Daarna nieuws. PAKIJS (Radio-Paris), 175° M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasbencnten. 8. so Concert. Er is groote schade aangericht in !de huizen der mijnwerkers, die reeds ernstig leden onaer de gevolgen der1 staking. GROOTE BRAND BIJ TOKIO. In een Noordelijke voorstad van To kio is tengevolge van het inslaan van !den bliksem een groote brand uitge broken, waardoor 14 fabrieken en on geve er 50 woonhuizen in asch zijn ge legd. In een andere voorstad werden 15 fabrieken en 230 woonhuizen door brand vernield. Duizenden menschen zijn zonder on derdak. EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 16 November. Geopend te 8.30 uur. Voorzitter: J. J. G. baron van toorst tot Voorst. De heeren ANEMA en DE GIJSE LA AR, in het gebouw der Kamer aan wezig, nemen zitting, na in handén van den voorzitter de gevorderde eeden te hebben afgelegd en door dezen met hun verkiezing te zijn gelukge- wenscht. Ingekomen zijn berichten van afwe zigheid van de heeren van Lanschot wegens ongesteldheid, de Vlugt we gens ambtsbezigheden, de Vries we gens gezondheidsredenen en Wibaut wegens ambtsbezigheden. Commissie voor de verzoekschriften De VOORZITTER deelt mede, dat de Commissie voor de verzoekschrif ten tot haar voorzitter heeft benoemd den heer De Jong. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale afdeeling, besloten heeft, hedenavond een zevental wetsont werpen in de afdeelingen te doen on derzoeken en ook morgenochtend een aantal andere wetsontwerpen. Hij deelt verder mede, dat het zijn voornemen is de Kamer w„eder tegen 7 December bijeen te roepen om dan in de afdeelingen den volgenden dag te doen onderzoeken het wetsontwerp, dat betrekking heeft op het Verdrag tusschen Nederland en België. De vergadering wordt verdaagd tot nadere bijeenroeping. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 16 Nov. Aan de orde zijn de algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting voor 1927. De heer ALBARDA (S. D.) laakt de politiek, gevoerd -door het kabinet-Co lijn. Dit kabinet heeft wel eenige ont spanning gegeven, maar van een kloeke wending is geen sprake. Bezuinigingen mogen niet plaats hebben ten koste van sociale en cultureele zorg. Bij oorlog en marine liggen millioenen voor het grij pen. Komende op de sociale maatregelen deelt spr mede, dat hjj zijn desbetreffen de motie gewijzigd heeft. Zij luidt thans: „De Kamer, van oordeel, dat indie ning van een wetsontwerp nopens mede zeggenschap van arbeiders in onderne mingen en bedrijven gewenscht is, gaat over tot de orde van aen dag*'. Spr. spreekt den wensch uit, dat er spoedig een parlementaire regeering kan komen, aangezien de tegenwoordige toe stand net vertrouwen ondermijnt in de parlementaire democratie, die ook be dreigd wordt door de invloeden uit het Oosten en het Zuiden. De motie-Albarda zal op nader te be palen dag worden behandeld. De heer DE VISSER (C. H.) bespreekt de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten en vraagt een 'overzicht. Verder wijst spr. op de tegenstrijdige besluiten van den laatsten tijd. Spr. acht het vreemd, dat verschillende onder werpen a's Zondagsrust, lijkverbranding enz. niet door dit Kabinet kunnen be handeld worden. Spr. waarschuwt tegen te veel over- heiasbemoeiing. Spr. pleit voor vaste Kamercommis sies. Spr. vraagt klare wijn t9 schenken over de plannen met onze verdediging. Welk stelsel wil de Reeeering? Spr. waarschuwt de Kleine rechtscha groepen voor te weinig actualiteit. De heer DROOGLEEyER FONTEYN (V. B.) acht het begrijpelijk, dat dit ministerie sommige dingen 'laat rusten die zelfs een coalitie-ministerie liet rus- fen. T5e huwelijkswetgeving m&akt z.i. eén uitzondering, ook de landverdedi- ging. De laatste moet internationaal ge zien worden. Ook spr. dringt" aan op definitieve regeling van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De heer HEEMSKERK (A. R.) noemt het een legende, dat de Anti Rev. dit Kabinet zouden tegenwerken. Spr. meent, dat de potemkinfilm ge censureerd moet worden uit overweging van bescherming van de politieke orde. Regeling der Zondags wetgeving is te recht van dit Kabinet niet te wachten wel enkele partieele bepalingen. Dat andere punten niet aan de orde kunnen komen a?s doodstraf, stemplicht afschaffing, enz. ligt niet aan dit Ka binet. De politieke toestand is erger dan de ©breken in de regeering van dit Ka- inet. Spr. dringt aan op spoedige indiening van de ziekteverzekeringwet. Ver der komt hij op tegen sommige subsi dies. Spr. maakt een vergelijk tusschen den opstand in Indië, die veel heeft van het opsteken van den kop als in Rusland met den toestand hier. Gaan o >k wij niet in dalende lijn met ons parlementarisme? De heer BULTEN (R. K.) wil betere zorg voor het onderwijs- Verder dringt spr. aan op afschaffing van de classifi catie van gemeenten. De heer VAN GIJN (V. B.) bepleit een ander systeem van bezuinigen; er ymoet meer gecentraliseerd worden; het Departement van Financiën moet keur hebben. De zitting wordt daarna verdaagd tot 's avonds 8 uur. Avondvergadering. De heer BRAAT (P.B.) zegt 'dat wanneer de minister het niet doet, spr. een voorstel zal doen tot afschaffing! van den zomertijd. De MINISTER van BINNENL. ZAKEN antwo-orrdt dat van spr. niet te verwachten is een voorstel daartoe, wel om de zomertijd reeds in Sep tember te doen eindigen. De algemeene beschouwingen wor den gesloten. Bij de afd. B.B. critiseert de heer VAN AALTEN (V.B.) een circulaire aan de gemeentebesturen. De heer SMEENK (A.R.) noemt dei circulaire meer ondoelmatig opgezet dan kwaad in wezen. Beter is dergelij- circulaires achterwege te laten en de gemeenten niet te bezwaren. De heer VAN DEN TEMPEL (SD keurt ook de circulaire af, speciaal omdat zij een verkeerden weg wijst voor de leeningspolitiek. De heer B.AKKER (C.H.) meent dat de circulaire eenige jaren te laat gekomen is. Spr." wil vrijheid inzake) zlaggen op denverjaardag van H.M. de Koningin; dat moet spontaan ge schieden. Voorts pleit hij voor ver laten van de eendenjacht met een maand. s Mevr. BAKKER-NORT (V.I>.) dringt aan op herziening der Krank zinnigenwet. De mogelijkheid van op sluiting bil niet-krankzinnigen moet voorkomen worden. Mcj. GROENEWEG( S.D.) be spreekt de uitbreiding van Rotterdam. Daar meet grenswijziging komen. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.R.) wijst op de hooge scheepvaart rechten door sommige gemeenten ge heven. Spr. acht scheiding van burger meesterschap van stad en ambt Vol- lenhove noodig. Spr. pleit voor ver- boa Potemkinfilm. De heer VAN GIJN (V.B.) be spreekt ook de circulaire van den mi nister. De Iconen van de gemeente werklieden zijn in vele gemeenten veel hccger dan in het particuliere, in Am- steraam 20 tot 30 pet. De heer LANGMAN (C.H.) be spreekt ook den toestand rond Rot terdam. De stad moet hier samenwer king zoeken met de randgemeenten, dat is beter dan annexatie. De hëer BEU MER (A.R.) bren^C hulde aan die burgemeesters, die de Potemkinfilm verboden hebben. Spr. hoopt op een ingrijpen van den Mi nister. De heer ZANDT (S.G.P.) komt er te gen op, dat vrouwen worden vervolgd wegens niet stemmen en wijst op toe nemend gevaar van tooneel en bios coop. De heer SCHAPER (S.D.) wil geen cencuur op films in besloten zalen zoolang stierengevechten worden te kijk gesteld op stations. Spr. wil be tere verpleging van krankzinnigen. Intrekking trekhondenwet zou betee- kenen het brood ontnemen aan vele armen. Het vlaggen op 31 Aug. moet naar Spr. meent vrijwillig blijven. De heer BRAAT (P.B.) brengt den Minister hulde voor zijn circulaire, versobering in gemeentefinanciën is dringend noodig. Verlaging van loo- nen is noodig. De MINISTER VAN BINNENL. ZAKEN, de heer KAN deelt mede, dat de vlaggenkwestie nog in overweging is. Over herziening krankzinnigenwet zal spr. met zijn ambtgenoot van Jus titie overleg plegen. De toestand van Rotterdam kent spr.; noch naar zijn meening noch uit rapporten blijkt de noodzaak van ingrijpen. Tizake de poterokin-film heeft sn*. de aandacht van den Burgemeester van Amsterdam daarop gevestigd. Het bleek niet meer noodig want die aandacht was te Amsterdam en elders al besteed. De circulaire is geboren uit de omstandigheid, dat bij spr.'s optreden 45 gemeenten om steun gevraagd had den. Er is vaak geleend tot dekking van gewone uitgaven, kasgc-ldleenin- gen werden aangegaan zonder God. Staten te kennen. Door vele gemeen ten werd de rente niet eens betaald. Sipr. herinnert aan de Memorie van toelichting van de wet van 1921, waar in aan den steun werd verbonden een zoo noodig aantasten van de autono mie. Het rapport van de staatscom missie voor 'de herziening van de fi nancieele verhouding kan spoedig ver wacht worden. De circulaire meet opgevat worden naar letter en geest beide. Daarna wordt de vergadering te 10 over 12 uur verdaagd tot Woensdag middag 1 uur. KATWIJK. G3322 3Qïit3raad. (Slot.) De heer Van der Swan zou dó gemeen tezaai beschikbaar willen stillen voor de werklooze visscners, mede in verband met de verordening op het z.g. „beur zen". Den voorzitter is dit voorstel zeer sym patniek. Hij verzoekt den heer Van der Swan daarover eens met hem te komen praten. £r moet iet3 gedaan worden. Tenslotte werden aa uitgaven vast gesteld zooals B. en W. deze hadden entworpen. De Inkomsten werden daarop nage gaan en na verschillende opmerkingen eoor de leden gemaakt, eveneens over eenkomstig het voorgestelde vastgesteld zonder hoofd, stemming. De gemeentebegrooting 1927 geeft de navolgende cijfers: Gewone dienst, in ontvangst en uit gaven f 479.608 32. Hieronder is be grepen de post belastingen ad f 163.000 (als in 1925). Onvoorziene uitgaven f 13-955,S31/2. Inkomsten kapitaaldienst f 145.642, uitgaven f 146.284,61. Bedrijven: Electr.. bedrijf. Gewone dienst in ontvang en uitgaaf f 64.309,37. Kapitaaldienst: .ontv. en uitg. f 33.780. Grondbedrijf: Gewone dienst, ontv. en uitgaaf f 541.942. Lapitaaldienst f 114.313,921/2. Gasbe drijf: gewone dienst, ontv. en uitgaaf f 159.768,83. Kapitaaldienst f63.000. Waterleidingbedrijf, gewone dienst in ontv. en uitg. op f 42.402,60. Kapitaal dienst f 9000. Vleeschkeuringsbedrjjf: baten en lasten.f 8660. Bij de rondvraag vestigt de heer vad Duyn de aandacht van B. en W. op de verschillende materialen van de gemeen te, die bij het P. H. kanaal zjjn opge slagen. Is er niet een ander terrein be schikbaar, b.v. bij dé gasfabriek. De Voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht zal hebben van B. en W. Hiena sluiting der vergadering met ge bed, In den gemeenteraad werd beslo ten tot verkoop van 1000 M2. bouw grond aan de fa. Zwanenburg en v. d. Bent, gelegen aan de Voorstraat-Zuid straat, tegenover de O. L. school, te gen den prijs van f 8 per M2. en onder de gewone voorwaarden. Aan de firma werd nog vergund de voorrang den voorrang te mogen heb ben voor de er naast liggende grond tot zoolang het door hen gekochte ter rein van 1000 M. njet is bebouwd. KATWIJK AAN ZEE. Maandagavond vergaderde de A.R. Kiesvereen. alhier. De 2de Voorzitter, dhr. C. v. Tonge ren deed in zijn openingswoord de groo te betéekenis der a.s. Statenverkiezing uitkomen. Verslag werd uitgebracht over de laatste vergadering van de Staten Cen trale. Als afgevaardigden naar de Centrale werden benoemd de heeren M. Bonefaas en G. Poot. Stemming voor de groslijst van namen voor candidaten voor de statenverkiezing volgde. Het volgende tiental namen zal naar de Centrale worden opgezonden. 1. W. Warnaar, Sassenheim. 2. R. Ouwehand, Katwijk. 3. T. Eikerbout, Leiden. 4. V. H. Rutgers, Den Haag. 5. S. Schoneveld, Rijnsburg. Dr. de Bruyne, Leiderdorp. -. Dr. van Es, Leiden. 8. T. S. Goslinga, Leiden. 9. J. v. d. Steen, Leiden. 10. C. Eggink, Voorschoten. Naar aanleiding van een verslag van het j.l. gehouden Centralen Convent ont wikkelde zich een aangename discussie over' „Medezeggenschap". Besloten wordt dezen winter minstens 4 maal te vergaderen, en zoo mogelijk een spreekbeurt te doen vervullen. De vergadering was matig bezocht. HILLEGOM. Vorige week werd alhier in gebruik ge nomen het Geref. Evangelisatiegebouw BH monde van den pastor loci, Ds. J. v. Herksen, droeg de commissie voor Evangelisatie dit gebouw over aan den kerkeraad. Spr. herinnerde daarbij aaa* de tref fende wordingsgeschiedenis. Voor twee laar werd met den Evange- lisatiearbeid begonnen door openlucht- prediking. Maar dit werk groeide zoo uit, dat een wijklokaal onmisbaar werd. Van al len kant werd dit makkelijk gemaakt. Bijdragen en aandeelen stroomden toe. Een Keurig twee klaviersorgel werd door een broeder en zuster der gemeen te cadeau, aegeven. En het gebouwtje, met ruim 150 zit plaatsen mag er wezen. Na de officieele opening werd ter stond een druk bezochte Evangelisatie samenkomst gehouden, waarin Ds. J. v. Herksen en het hoofd der school, de heer J. C. Koning, spraken. Een Evangelisatiekoor bewees uit nemende diensten. Nog werden het geschonken orgel, een geschonken Bjjbel en een wand- tekst dankbaar gememoreerd. LISSE. Maandag 1.1. hield de A.-R. Kies* vereeniging alhier haar haarste verga dering in dit seizoen. Najat de voorzitter, Dr. Th. Ruys Jr. op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak deze een inleidend woord naar aanleiding van de te verrichten werk zaamheden. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: Dr. Th. Ruys Jr., voorzitter; J. yNoorlandt, secretaris; C. H. Herrewijn penningmeester; A. Nag legaal, 2de voor zitter; A. v. d. Zaal, 2de secretaris; G. Vermeer, 2de penningmeester en E. Statema, Algemeen adjunct. De notulen werden onder dankzegging geteekend. Daarna had de verkiezing plaats voor de groslijst voor de Prov. Staten. Le uitslag was als volgt: W. Warnaar 29 J. P. Segers, 25 J. B. H. Grotenhuis 24 J. Nooriandt 23 J. 0. Vermeer 23 C. Eggink Sr. is A. \vatnaar Jr. 18 J. VeuJiuyzen v. Zanten 17 H. v. Zonneveld 16 J. v. d. Steen 14 Dr. C. A. ds Bruyne 14 Ook deze stemmingen werden m. pun- tenstelsel uitgemaakt. Na de pauze hield de Voorzitter, Dr. Th. Ruys een causerie over: „Hoewerkt onze staat35nachine". Hjj sprak hoofdzakelijk over het tot stand komen van de te behandelen wes ten. De aanwezigen hebben er zeer ze ker voordeel mede kunnen doen. Enkele vragen werden door den voor zitter beantwoord, waarna op de ge bruikelijke wijze werd gesloten. VOORgCHOïEH, Gisteravond kwam de A. R. kies- vereeniging in ledenvergadering bijeen. 23 leden waren aanwezig. De waarnemende voorzitter, de heer P. J. H. Pieron, opende de vergadering na het laten zingen van Ps. 119:4 en lezen van Psalm 8 en gebed. Daarna heette hjj allen hartelijk wel kom en wijde eenige sympathieke ivoor .•den aan den voorzitter, de heer J. D. j v. Cuilenborg, die wegens ziekte in zijn gezin, niet aanwezig kon zijn. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. De heer D. J. v. Culenborg brengt ver slag uit van de vergadering der Centrale Hierna wordt overgegaan tot samen stelling van de groslijst voor de Sta tenverkiezingen. Ingekomen is een aanbeveling van Leiden voor haar lijst; ook van andero plaatsen komen lijsten ter tafel en wor den besproken, waarbij opgemerkt wordi dat sommige kiesvereenigingen meer be dacht zijn op vriendeüjkheidjes aan de plaatselijke personen, dan oog hebben voor het algemeen belang. Met algemeene stemmen wordt tenslot te de lijst vastgesteld als volgt: 1. W. Warnaar, Sassenheim. 2. T. S. Goslinga, Leiden. 3. H. v. Zonneveld, Sassenh. 4. F. Eikerbout, Leiden. 5. A. Warnaar Jr, Sassenheim 6. R. Ouwehand, Katwijk. 7. Dr. v. Es, Leiden. 8. C. Eggink Jr., Voorseh. 9. Mr. Rutgers, 's Gravenhage 10. Dr. de Bruyne, Leiderdorp. De heer Taal hield daarna een inïei ding over de beteekenis der Prov. Sta- ten-verkiezingen, waarop een aangena me bespreking volgde. Het plan wintercampagne werd vast- De heer W. Zonneveld Sr. bepleitte 'n actie tot winkelsluiting en melkverkoop op Zondag. Er wera op gewezen, dat dit het mees te succes zal hebben, wanneer zulk een actie van de winkeliers zelf uitgaat. De heer C. Eggink Jr. sprak «een warm woord voor de „Nieuwe Leidsche Courant". Hierna volgde sluiting op de gebruike lijke wijze. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor Doctoraal examen Geneeskunde de heeren: J. Louwerier (Vlissingen), M. J. Kreemer (Den Haag), C. W. Zeppenfeldt (Den Haa^, cum laude; Voor het Candidaatsexamen Godge leerdheid de heer M. Bans (Den Haag) Voor het Doctoraal examen Indisch recht, de heer P. Pauwels. Voor het Candidaatsexamen Wis- en natuurkunde (B) de heer B. Th. Oosterhoff. STADSNIEUWS. Jé. NIEUW SCHIETLOKAAL. Gisteravond had in de Morschpoort- kazerne de opening en het officieel in 'gebruik nemen van het nieuwe schiet- lokaal der Leidsche Burgerwacht plaats. Een der voormalige soldaten- kamers was, daartoe welwillend afge staan door den garnizoenscomman dant, herschapen in een gezellige lo kaliteit, weikei een aangenamen in druk maakte. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van het Dietsch Studentenver bond zal Maandag 29 dezer in het klein auditorium der Universiteit de schrijver Ernest Claes uit Brussel eett lezing over zijn eigen werk houden. De kantonrechter heetf hedenmor gen den trambestuurder A. de K. en den bakkersgezel J. v. H. vrijgespro ken op grond van de overweging, dat bij het ongeluk in de Haarlemmerstr. de grond door'de tram aan het trillen kan gebracht zijn en hierdoor de hand wagen aan het bewegen, waardoor de aanrijding van den laatsten door ck< tram met het bekende noodlottig ge volg plaats had. Hedenmiddag tegen drieën, toen de Reclame-optocht van de fa. Vroom en Dreesmann van het Kort Rapen burg de Breestraat inkwam, had daar een incident plaats. Zekere v. S., die de muzikanten al een tijd had loopen hinderen, werd er door de politic op merkzaam op gemaakt, dat hij daar mee moest ophouden. Hij ging den agent van politie met een beitel te lijf en gaf hem daarmee eenige stooten in zijn hals. De agent weerde zich met den gummistok, ook een der muzikanten wierp zich op v. S en deze werd geboeid naar het po litiebureau gebracht. Laatste Berichten. HET OPROER OP JAVA. Aneta seint uit Batavia data 17 Nov. Hedenochtend hebben zich 49 verzets lieden op het politiebureau aangemeld. De divisiecommandant is naar Ban tam vertrQkken. Te Weltevreden zijn in totaal 465 personen gevangen geno men. De hoofdleiders zijn' blijkbaar nog niet gepakt. Te Bandoeng is het geheele P.K.Lbestuur (Partij Commu nist Indië) gearresteerd. De nacht is overal rustig verloopen. De toestand wordt geïllustreerd door een klacht van de „Preangerbode" dat in hotels en sociëteiten in de hoofdste den de diners-dansants zeer druk be zocht worden, waarbij de ernstige ge beurtenissen werden „weggelachen in flirt en discours/' - M ii i_n TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) ROME, 17 Nov. (VD) Vanat 1 Ja nuari a.s. zullen alle employé's en funa tionarissen bij het Vaticaan moeten, stempelen, wanneer zij hun arbeid aan vangen. De arbeidstijd is bepaald vair 9 uur 's morgens tot 1.30 n.m. Een boetestelsel voor absenten en laatko mers wórdt voorbereid. Deze nieuwa arbei'dsduuur zal met een loonsverhoo- ging gepaard gaan. Een speciale te=?a- .moetkuining zal op Kerstmis worden} uitbetaald. Dit bedrag zal gelijtk staan aan het verschil tusschen ae oude en de nieuwe Iconen o,ver de laatste zea/ maanden van 1926. MARKTBERICHTEN^ AMSTERDAM, 17 Nov. 192G. Veam. Aangev. 214 vette kalv. 110120, 90 110, 66—90, 49 nucht. kalv. 10—18, 600 varkens Ho 11. 8284, 8283, vette var kens 80—82, Overz. en Geld. 82—84, 82—83. KATWUJE, 16 Nov. 1926. Uien 410— 430, ^p-cen 550575, peen per 1C0 bos 680—1070, bloemkool 14001980, roode kool 670820, gele kool 700810. Aanv. 30CO kilo uien, 1800 bos pee(h, 140300 bloemkool. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 Nov. 1926, medege- aeeid door Uei Kon Ned Meieurolo- rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 768.S te Breslau. Laagste Barometerst. 743.4 Vestman. Verwachting tot den avond v. 18 Nov. Matige tot krachtige, later afnemen de Zuidelijke tot Zuid-westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 12.0 gr. C. LICHT OP VOOR F1ETSSRS e.a. Woensdag 17 Nov. 1926: 4.33 nam. 11 Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.35'/. Londen12.13'/,, New-York2.50 Parijs8.59 Brussel Ziirich 48.22'/, Rome .V10.51 Oslo65 05 Kopenhagen6667'/, Stockholm66.70 Weenen 35,20 Praag7.40 MadridWd5

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3