NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 NOVEMBER 1926 0 A M E S K L E E DIN 6. GEMENGD NIEUWS. Met een dolkmes gestoken. In den nacht van Zondag op Maan- !dag heeft in een woning in de Zwij nenstraat te Rotterdam een drama plaats gehad waarbij een vrouw den; Unan met wien zij Samenleefde, zeer ernstig met een dolkmes heeft ver wond. Naar hetgeen men tot nog toe te we ten is kunnen komen, heeft deze tra gische gebeurtenis zich als volgt af gespeeld. De 36-jarige werkster M. F. v. Üi. T. Idie samenleeft met den 24-jarigen J. Rosheuvel, kwam hedennacht te on geveer één uur in de woning in de 2 wijnenstraat thuis. De man stond haar boven op te wachten en schold haar uit, daar zij volgens zijn meening veel eerder thuis had moeien zijn. Hij maak te zich daarbij driftig en pakte de vrouw bij haar hals, zoodat zij daar. leenige "blauwe plekken kreeg. Dezej jmishandeling was echter niet ernstig. (Toen R. meende, dat hij de vrouw voldoende had laten merken, dat hijl kwaad was, ging hij op een stoel zit ten. De vrouw die door de behande ling buiten zich zelve van woede wasi eraakt, rende op een kast toe en haal- e daaruit een groot, betrekkelijk ischerp dolkmes te voorschijn. Daar- piee snelde zij op R. toe, die zich met £oo spoedig kon verweren, en gaf benu een steak in zijn buik, zoodat een die pe, 2 o.M. breede wonde ontstond, waarbij de ingewanden ernstig werden gekwetst. Rosheuvel liep in zijn angst de trapi af en de straat op, waar hij ineen, zakte. Eenige burgers zagen hem daan zn waarschuwden de politie en den .Geneeskundigen Dienst. De man was hoewel hij hevig bloedde, nog bij ken- ïis en zeide tegen de agenten, toen zij hem ondervroegen: „Ik zeg niets". Hij] werd ten spoedigste naar het Zieken huis aan den Goolsingel vervoerd. Daar de politie wist, dat hij met dqj vrouw in relatie stond, ging zij het] auis binnen en arresteerae de werk ster. Deze verklaarde, niet precies te weten, hoe het gebeurd' was, doch ge>- Maken te hebben, omdat zij zich moest verdedigen. Deze verklaring is vrij wel geheel onaannemelijk. Heden was de toestand van R. zóó érnstig, dat hij niet kon worden veil hoord. De vrouw is in verzekerde be waring gesteld. Brand. Zaterdagavond ontstond vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen brand in de woning vari J. v. K. achter de villa Heesterheide te Ede. Door spoedig optreden bleef de brand tot een kamer beperkt. Ver zekering dekt de schade. Deo del ijk mij no«n gel uk. Zaterdagmorgen is de meester houwer T. de Vonken uit Simpelveld in Staats mijn "YVilhelmina door een stuk hout tegen het onderlichaam getroffen. Na 'het ongeluk is de man per rijwiel naar! zijn woning teruggekeerd. 's Nachts moest de man echter naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen worden overgebracht, alwaar hij Zon dagavond om half negen is overleden. V. was 35 jaar oud en laat een vrouw en 3 kinderen achter. Onder een wagen geraakt. Men meldt uit Doetinchem: Zondag had de landbouwer Pr uit 'Zeddamnet ongeluk onder een paard' en wagen te geraken met het gevolg: dat hij zeer ernstige kwetsuren be kwam. In hopeloozen toestand is hij: in het R.K. Ziekenhuis te Doetinchem] opgenomen. Gasvergiftiging. In de wo ning van den 76-jarigen A. v. V. aan 1de vrouwesteeg te Gouda beeft zich in den nacht van Zondag op Maandag) :een geval van gasvergiftiging voorg© Idaan. In verband met een ongesteldheid] Bliep de heer A. v. V. in een bedstede! gelegen tusschen huiskamer en keu ken, terwijl zijn echtgenoote boven sliep.Des morgens beneden komen de, nam zij een sterke gaslucht waar. 'Het bleek, dat de kamer, waar de man sliep, met een groote hoeveel heid gas was gevuld, doordat de gas kraan van de lamp openstond. De man verkeerde in ernstigen be- wusteloozen toestand. De ontboden ga neesheer vreesde het ergste. Met be hulp van een zuurstof-apparaat slaag- 1de de E.H.B.O. er na twee uur in de. bijna geheel gevloden levensgeesten Weder op te wekken. V. is naar het v. Iterson Ziekenhuis overgebracht. Hij 'maakt het redelijk wel. Inb'raak. Te Swalmen is1 in gebroken in de woning van den pan- nenfabrikant L. F. -Voor een waarde van f300 is er aan zilver ontvreemd. Plotseling- doodgebleven. De 70-jarige A. K. gewoond hebben de in de Pupillenstraat te Rotterdam zakte toen hij 'bij: "de gasfabriek Keile- haven aan het wandelen was, plotse ling meen. De man werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, doch bleek bij aankomst reeds' (overleden. Aangehouden. De politie heeft een dezer dagen een vróuw aan igehouden, die in Amsterdam zoowel als elders tal van oplichtingen had. 'gepleegd. Zij was gehuwd met een En- gelschman, een ingenieur, die zonder werk was en zijn vrouw er op uitzoudl om door middel van waardefooze che ques, geld te verkrijgen. De vrouw nam haar intrek in békende hotels, waar: zij haar rekening met een chèque op 'n Engelsche bank voldeed en daarbiji nog een bedrag terug ontving. Een der Ams'terdamsche hotels is zelfs op gelicht voor een bedrag van ruim 2200 gld. Toen de vrouw hier ter stede aangehouden werd, had zij 'juist; een hotel in Haarlem als slachtoffer gezocht. Heden is de dame, die sinds- Juli het beroep van uit logeeren gaan en geld toe ontvangen uitoefende, ter beschikking der justitie gesteld. Botsing. Zondagavond om streeks 10 uur zijn op den Haagweg! nabij Delft een autobus van de H.'f.M. en een luxe autoi van een inwoner van Schiedam tegen elkaar gereden. Ten gevolge van den schok, zwaaiden bei de voertuigen om elkaar heen. De autobus reed' tegen een boom en d& luxe auto kwam dwars over flen wég; op de tramrails te staan. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. Het, tramverkeer heeft door het ongeval ernstige stagnatie ondervonden. De in zit tend.en van de luxe aut o hebben; geen letsel gekomen, van (de passagiers van de autobus werd een oude man •door glasscherven verwond. D o o- 'd e 1 ij k o n ge v a 1. Gister morgen omstreeks half zeven is een werkman, werkzaam op de Tilburg- sche Melkfabriek, wonende te Esbeeki ter hoogte van den Hilvarenbeekschen weg met zijn motor op een kolenkail gereden en onmiddellijk gedood. Brand op het dak. Zaterdag omstreeks halftwee is brand ontstaan op het dak van een pand aan den Carnisse-singel 'te Rotterdam, bewoond idoor de wed. ErkeJens. De brand ont stond, doordat gestookt werd in een kachel, die een zoogenaamden loozen schoorsteen had. Het blusschingswerki leverde veel moeilijkheden op, omdat de brand voornamelijk woedde tus schen de plafonds. Met zes slangen opi de waterleiding is men er ten slotte in geslaagd het vuur méés ter te worden. Het pand heeft veel waterschade ge kregen. Zij waren niet vergeten. In de school naast de Funenkade te' Amsterdam, werden twee broertjes ont dekt, die daar na schooltijd vertoefden; Het onderzoek, dat de politie beeft ingesteld, bracht aan het daglicht, dat van vergeten van 'de kinderen geen sprake was. Zij zijd, zoo> is opgemerkt, om vier uur naar buifen gegaan, doch, zijn, zoo verklaren ze, wat bet verdere van hun avonturen betreft, toen allei kinderen het gebouw hadden verlaten, weer naar binnen geslopen en wel met de bedoeling iets weg te nemen. Toen het hoofd der school 'de ronde deed,, hebben ze zich op een der WLO.'s: verstopt. Dit werd niet opgemerkt, zoo 'dat het gebeurde eerst bemerkt werd, toen de koster der Funenkerk het licht aan én uit zag gaan. De knapen hebben van de politie van het bureau Kattenburg een vader lijke vermaning gekregen en zijn toen naar huis gezonden. Na strijd' met den storm. De Zuidwester storm van Zaterdag heeft aan verschillende vissoherssche- pen veei schadei toegebracht. Zoo is gistermiddag de IJmuider stoomtreiler „Union IJM 67" binnen- Ses leept door de „Invoerno IJM 158" >e „Union" die de schroef verloren had, werd stuurloos op eenigen af stand van Terschellingerbank aange troffen. Toen 'de „Invoerno" de „Uni on" eenmaal op sleeptouw had geno men, begon een zwaren tocht. Niet minder aan driemaal werd de verbin ding door den storm verbroken, doch telkens kon zij, zij' het met de groot ste moeite, worden hersteld. Over een traject, zoo verhaalde een ider opvarenden, waarover men in ge wone omstandigheden twee uur doet, werd nu niet minder dan 24 uur ge daan. Maar eindelijk werd de „Union" dan toch gistermiddag om 4 uur veilig en wel binnengebracht. (Wat een rat deed. Zondag avond heeft het zuidelijk deel van Vlïs, singen tijdelijk in het du is ter gezeten, doordat de electricïteitslevering was gestoord. In het overige deel der stad] en ook te Middelburg, dat door de zelfde centrale wordt bediend, ent- Stond bij tusschenpco-zen een sterke vermindering van het licht. Een onderzoek bracht aan het licht,, dat een rat deze storing veroorzaakte. Zii was in een transformatorhuisje bin néngedrongen, maar had haar zwerf tocht, door aanraking met den stroom van 3000 volt, met den dood moeten bekoopen, waardoor de storing was' ontstaan. Zonderlinge concurrentie. Tegen een motorsohipper te Enkhui zen is proces-verbaal opgemaakt we gens poging tót het doen stranden van een schip. Toen namelijk een vlet- terman bezig was het in 'den nacht van [Woensdag op Donderdag j.I. gestran de klipperschip vlot te brengen, had de piotorschipper uit concurrentiestrijd] herhaaldelijk getracht, den ankerket ting van het vlotgebrachte schip'stuk te zeilen, wat groot gevaar opleverde] voor schip en bemanning. Dam doorgebro ken. Zater dagnacht woedae ook boven Coevor- den en omgeving een hevige storm, vergezeld van veel reg'en en hagel. Door het opstuwende water in de dam bij de nieuwe schulsluis in de Lutter- hoofdwijk doorgebroken, waar door de feheele schutkolk vc'l water stroomde, len geheel nieuwe dam zal moeten worden gelegd, voor de werkzaamhe den aan den sluisbouw kunnen wor den voortgezet. Daad van een waanzinnige. Te Erfscheidenveen heeft gisteren, een 51-jarige man getracht^ in een vlaag van waanzin zijn 76-jarige moe der met een zeis te doolden. Na den aanslag heeft de dader zich door verdrinking van het leven be roofd. De toestand van het slachtoffer is ernstig. De dader was een oppassend man, maar in den laatsten tijd niet geheel toerekenbaar meer. Armoede «\hunt hier de voornaamste oorzaak le zijn ge weest, meldt het V.D.-bureau. Inbraak te 'Assendelft. iVoor eenige weken werd in da buurt schap Vrouwenverdriet, gemeente As- send'elft, ingebroken bij een petroleum! vrouwtje, van wie algemeen werd aait igencmen, dat zij arm was. Vermist werd een bedrag van ruim f2100 aan zilvergeld. Het is de rijksveldwacht gie- lukt, den vermoed'elijken dader van de inbraak te arresteeren. Het is de ruim' 50-jarige IC, die gedurende tal van ia- ren brugwachter was op .de tolbrug) bij' Vrouwenverdriet, jen' thans een boer derijtje dreef. Het viel de rijksveld wacht op, dat K. zijn boerderij zooi uitbreide© door een tweetal koeien aan te koopen en zijn huis te laten opknap pen. Een gedeelte van het geld is "bij! het daarop gehouden pnderzoek in zijn bezit gevonden. Land- en Tuinbouw. „BEWAARKOOL". Het uitgestrekte tuinbouwgebied Langendijk en omstreken is wel de voornaamste streek, waar de bewaar- kool, die 's winters in schuren of boe ten wordt opgeslagen, wordt ver bouwd. Een ruim afzetgebied voor de ze kool is een eerste voorwaarde om van een loonende teelt te kunnen spre ken. En is de teelt der bewaarkool niet loonend, dan is het eindresultaat der tuinbouwerij doorgaans onbevre digend. De laatste jaren was het ge mis van een voldoend afzetgebied oor zaak, dat het in den tuinbouw hokte. Men voelde vooral het gemis van Duitschland aan de markt. Het gevolg was, dat de verschillende centrale vei- lingsvereenigingen een zeker percen tage van den omzet afstonden, om in het buitenland reclame te maken, ook door middel van kookdemonstraties voor onze koolsoorten. Dat deze recla me resultaten zal hebben gehad, staat buiten twijfel," doch het zoeken nhar nieuw afzetgebied blijft nog steeds ge boden, vooral terwijl Duitschland dreigt, voor een groot gedeelte als af zetgebied voor dé Langendijker be waarkool verloren te gaan. Thans wórden intensieve pogingen in het werk gesteld om den koolex port naar Amerika te bevorderen. Be sprekingen zijn reeds gevoerd door het Centraal Bureau der Veilingen in Nederland met de directie der Hól- land-Amerika Lijn over een doelma tige inrichting voor het verzenden der kool (koelruimte in de schepen) en de te voeren reclame voor de Holland- sche kool in Amerika. De verschillen de exporteurs, wier belangen met die der tuinders in dezen hand aan hand gaan, beijveren zich ten zeerste om relaties in de nieuwe wereld aan te knoopen die er toe kunnen leiden, dat belangrijke quantums kool daarhen in consignatie als Anderszins kunnen worden gezonden. Het vorige jaar is men reeds met een voorloopig succes in die richting werkzaam geweest. Verschillende factoren wijzen er op, dat met grond een definitief gunstig resultaat zal worden verkregen. EEN NIEUWE MESSTOF. Door de Badische Aniline- en Soda- fabrieken is een nieuwe kunstmest be reid welke 20.6. pet. stikstof en 52.5 pet. fosforzuur bevat en met den zoo welluidenden(l) naam van diammon- phos werd gedoopt. Het is een che mische verbinding van ammonia en fosforzuur, waarschijnlijk van de sa menstelling (NH4) 2 HP04. De meststof bestaat volgens mede- deeling van de importeurs, uitslui tend uit korrels, welke zich met iede re machine goed laten uitstrooien. Zij bevat geen kristalwater, is goed in water oplosbaar en niet hygroscopisch Daar het nieuwe product gemakke lijker, sneller en vollediger in water oplost dan alle andere gemakkelijk oplosbare fosforzuur-meststoffen, ver deelt het zich na het uitstrooien zeer snel en gelijkmatig in den bodem, zoodat de planten het fosforzuur snel Ier en beter kunnen opnemen. In verband met het hooge fosfor- zuur-gehalte zal deze meststof wel nooit in groote hoeveelheden worden gebruikt. De importeurs dealen trou wens ook mede dat, indien in verhou ding tot het fosforziiur meer stikstof toegediend moet worden, het is aan te bevelen, de ontbrekende stikstof door een latere gift van bijzonder gemakke lijk oplosbare stikstofzouten aan te vullen. Bij de wijze van gebruik gelden de zelfde regels als voor zwavelzure am moniak en superfosfaat. Diammon- phos kan voorts zonder bezwaar met kalizouten worden vermengd. KAASDAGEN IN ZUID-HOLLAND. Aan een artikel in het Nederl. Week blad voor Zuivelbereiding en -handel ontleenen we, dat in den achter ons liggenden zomer op 16 plaatsen in Zuid-Holland kaasdagen zijn gehou den. Ingezonden werden in totaal 954 kazen, waarvan als eerste soort wer den gekeurd 268 kazen, als tweede soort 324 kazen, als derde soort 205 kazen, terwijl 157 kazen afwijkend wa ren. De kaasdagen zijn naar schatting door 3000 personen bezocht. De schrijver van het artikel ver meldt, dat op de drie plaatsen, waar zoowel in 1925 als in 1926 een kaas dag is gehouden, n.l. Peursum, Al- ï-ihcn a. d. Rijn en Renuwijk, op den cwooden kaardag een vooruitgang in do kwaliteit der liaar. waar to nemen, welke te Peur,sum en Alphen zelfs zeer sprekend was. Hoogst waar srliijnlijk is dit sterk in de hand ge- Als men de mode geheel zou willen volgen, éou men bij een bruinen, een bordeaux-rooden, een terra-cotta of een groenen mantel een hoed in dezelfde kleur moeten dragen. Het is nu zoo geheel anders dan in de voor afgaande seizoenen, toen men b.v. bij een ma rine, een zwarten en een groenen mantel een licht grijs dopje droeg. De hoeden waren'toen bijna allemaal klein en vele dames, welke kleine hoeden niet flatteeren werden bijna ge dwongen een klein dopje te koopen. Er is, nu gelukkig veel meer keus. [Voor iedereen is er een geschikt model. Het coquetto jonge- meisje kan bij haar zwart jaquet een pittig hoedje vinden naar haar eigen keus en ook voor de oudere dames zijn er bijzondere mdoie modellen, die niet te jeugdig en toch ook weer niet te ouwelijk staan. Er worden kleine en groote hoeden gedragen. Slappe vilten hoeden zien we wel het meest, omdat zoo'n hoed bij een robe-manteaux, een mantel-costuum, een eenvoudigen en een ge- kleeden mantel altijd goed staat omdat er in vilt een groote kleurenvoorraad aanwezig is. De duurdere hoeden zijn zijden velours model len, die evenals de vilthoeden met een simpele lintversiering en een paar elégante deuken ge garneerd zijn. Van velours worden hooge modellen met geklokte randen gemaakt, die we verder zelf naar eigen keuze door. er een paar deuken in te geven „leqk" kunnen maken. In zijden velours en vilt worden ook hoeden gemaakt waarvan de rand van achteren plat tegen den bol gelegd wordt en de voor- rand het gezicht gedeeltelijk overschaduwt. Ook ziet men kleine vilten dopjes met eep naar beneden geslagen rand. Wanneer zoo'n model in beige uitgevoerd is, is er een zwart ribslint om den bol gelegd, terwijl tegen den binnen kant van den naar beneden geslagen rand eveneens een dergelijk lint geplakt is. De ver-, siering die op zoo'n model aangebracht is, is uiterst eenvoudig en zoo'n hoedje kan werke lijk iedere dame dragen, zonder dft zij bang behoeft te zijn er te opzichtig uit te zien. De meer gekleede hoeden zijn van zijden flu weel gemaakt. Deze hoeden dio er noeal kost baar uitzien worden, veel bij bontmantels ge dragen. werkt door het houden van kaascur sussen in deze twee plaatsen. Vermoe deljjk zal er echter ook weer verband bestaan tusschen de in 1925 gehouden kaasdagen en de daarna opgekomen behoefte aan cursussen. Het instituut der kaasdagen zal, meent schrijver, een krachtig hulp middel blijken te zijn om den lust tot meer vakkennis en bet meer vragen van voorlichting aan te wakkeren. En dit is een zaak van niet gering belang, omdat de hoeveelheden op de boerde rij gemaakte kaas nog altijd een groot percentage van onze totale kaaspro ductie uit maken. Scheepstij dingen. HOLLA ND-AMERIKA LIJN. MOERDIJK, Rott. n. Vanv. p. 14 Vliss. (uitg.) LOCHKATRINE, Rott. n. Vanc. 11 te Los Angelos. NICTHEROY, Antw. n. Vanc. 12 van San Franicsco. PARANA 12 van Rott. te Seattle. BLOMMERSDIJK 14 van Montreal te Rotterdam. LOCIHIMONAR 14 van Vanc. te Rott. LEERDAM 14 v. New-Orleans te Rott. DINTELPIJK, Rott. n. Vanc. 13 te Cristobal. BEEMSTERDIJK, Galveston n. Rott. p. 14 nm. Lizard. NIEUVV-AMSTERDAM 13 v. N.-York te Rotterdam. MONTGOMERYSHIRE, Tacona naar Rott. 11 van Astoria. EE;MDIJK, Vanc. n. Rott. 14 v. Chris- tobal. GROOTENDIJK, Vanc. n. Rott. via Bre merhaven p. 14 (1.4 nm.) Niton. SPAARNDAM, Rott. n. N.-Orleans 14 te Tampico. GAASTERDIJK, Rott. n. Galvest. 14 te Tampico. VOLENDAM. N.-York n. Rott. 15 (9 Toque modéllen met groote strikken (va^ zijde of fluweel) die vóór tegen den bol ge» naaid zijn, zijn de modellen voor oudere dames» De gedrapeerde zijden fhnveelen hoed, met den overhangenden bol, wat weer iets geheel nieuws is, staan het aardigst bij joogemeisjef gezichten. Onderstaand "'plaatje, geeft' een ide« van zoo'n model. Op de overhangende bol (de hoed is in goud bruin fluweel uitgevoerd) is een cirkel van- terra colta en be.ige smal geplisseerd lint ge« naaid. Zoo'n versiering wordt meestal op den overhangenden bol genaaid. Men ziet wel op de teekening, dat men altijd een winterhoed; moet koopen, die aan den achterkant geen uit-, staanden rand heeft. Door de groote bontkra* gen zou zoo'n rand gauw slordig worden. Nu nog iets over bovenstaande dames uit^ gaansjapon, (zie afb. 50). Ze is van zilvergrijze, velours chiffon gecombineerd met zilvergrijze' crêpe georgette cn zwart bont. De lange blouse is midden voor doorgeknipt (een onderblouse van zilvergrijze crêpe georgette wordt daar-> door zichtbaar) en eindigt in vier lange punten welke met een seal electric bontrand omlijnd zijn. Het wijde rokje dat uit dien bontrand te voorschijn komt moet zóó ruim geknipt worden dat het inrimpelen bij de aanzetting eveneens een versiering vormt. De ruime mouw wordt met een smalle man* chet afgewerkt. Zie een en ander op de teekening. Patroon volgens 104 cM. gemeten Boven* wijdte a 05 cent, bij onze mode-redactrice mejs Greta Stein, Amstelveensche weg 79II, (vroej ger Corn. Krusemanstraat 51 EI), Amsterdam; nm.) v. Boulogne, 16 4 vm.) voor den Waterweg verwacht. HOLLAND-AFRIK A-LIJN. RANDFONTEIN (thuisr.) via Cardiff p. 14 Ouessant. RIETFONTEIN (thuisr.) 14 (8.5 vm.) 100 mijl Z.O. van Land's End. BILLITÓN (tliuisr.) p. 14 Finisterre. HEEMSKERK (thuisr.) 14 t«. Genua. NIJKERK (thuisr.) 13 v. Mozambique. JAVA (uitr.) 13 van Mosselbaai. NIAS 13 van Amst. te Zanzibar. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 13 van Kaapstad. BILDERDIJK, (uitr.) 13 te Beira. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. IJ-STROOM 14 van Lagos n. Santa Isabel. DJOCJA 14 van Hamb. n. Amsterdam. HELDER (thuisr.) p. 15 Teneriffe. CERES, Amst. n. W.-Afrika p. 14 Eastbourne. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. P-RECHTERLAND (uitr.) 13 van R1o Grande. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MERAUKE 15 Batavia n. Rott. TJERAMI Batavia n. Rott. 15 (9 vm.) van Suez. INSULINDE (thuis;*.) 14 van Belawan. SITOEBONDO (thuisr.) 15 te Londen. TERNATE (uitr.) 14 te Port Said. DJEMiBER (uitr.) p. 15 Ouessant. DELI (uitr.) p. 13 Kaap del Armi. TAB A-N AN (uitr.) 1-1 van Colombo. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (thuisr.) p. 14 Gibraltar. KARIMATA (uitr.) 14 v. Antwerpen. BENGKALIS 13 v. Kobe n. Batavia. GROTIUS (uitr.) p. 15 Gibraltar. ROTTI (thuisr.) 14 te Amsterdam. SINGKEP (thuisr.) 14 te Amsterdam. BOETON, Amst. n. Java 14 vatu IJm. J. P. COEN (uitr.) p. 14 Perim. KANGEAN (uitr.) p. 12 Ouessant. ENGGANO (uitr.) 12 van Padang. KjQN. DER NED^Mtr.) 14 t* Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 9