DEWELFSCHOEN H. SIMONIS, NIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 NOVEMBER T926 DAG-AGENDA. Zondag 7 Nov., 's morgens toen uur „Jeruël", Middelstegraeht 3. Samenk.: Spr. de heer J. Sevensnia, van Am sterdam. s Avonds half zeven de heer y. d. Horst. Sassenheim. Dinsdag 9 Nov. 'sav. half acht „Concordia" Openb. Verg. v. „Patrimonium." Spr. de heer J. Hol lander van Den Haag, over: „De oude ■banier hoog." Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. Ver. „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door de apotheek tan den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. A.s. Zondag 7 Nov. zal de dienst van Dr. Blote en Weebers worden waar genomen door Dr. v. Voorthuysen. A.s. Zondag 7 Nov. zal de dienst van Dr. Janssens worden waargenomen door Dr. Rassers. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Te Renkum is, als gevolg van den was van het water op den Rijn, de gierpont opgebroken. Alleen voetgan gers worden per roeiboot overgezet. De Rijn valt. Te Looveer bij Lobith is de pont uit den Rijn genomen en geschiedt de overtocht per bootje. Het water is vallende. Prov. Staten van Zuid-Holland. De najaarszitting 1926 van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland zal worden geopend op Dinsdag 7 Dec. a s Kosten vervolging nalatige kiezers. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de bur gemeesters opgaaf gevraagd van de kosten, welke de naleving van art. 149 der Kieswet ten opzichte van de in 1925 gehouden verkiezing van le den van de Tweede Kamer voor de ge meenten heeft meegebracht. Het spoorwegongeluk bij De Vink. Naar wij vernemen heeft de commis sie door den minister van Waterstaai. belast met het onderzoek naar het spoorwegongeluk bij De Vink, aan de directie der Ned. Spoorwegen toezen ding verzocht van de machinisten rapporten betreffende de treinen, waarop in het tijdvak van 1 Aug. (den dag van aanvang der werkzaamheden tusschen Den Haag en Leiden) tot en met 9 Sept. (den dag van het ongeval) melding gemaakt wordt van hevig schudden ten gevolge van den slech ten toes/tand van de spoorbaan. Een luchthaven in Twente. Gisteren heeft te Enschedé een bij eenkomst plaats gehad van burge meesters van Twentsche gemeenten inzake de vestiging van. een luchtha ven in Twente. Koopen en verkoopen van huizen. Donderdagmiddag stond voor de Rechtbank te Groningen terecht, ter zake van poging tot oplichting, de 25-jarige makelaar K. L., aldaar, die ervan beschuldigd werd op allerhan de ontoelaatbare manieren met het koopen en verkoopen van huizen ge tracht te hebben, goedgeloovige men- schen op te lichten voor aanzienlijke bedragen. Nadat verschillende getuigen waren gehoord, eischte het O.M. tegen bek!, een boete van f 1000, subs, een gevan genisstraf van drie maanden. De verdediger, Mr. W. J. M. Wier- sma, betoogde, dat verd. geen straf baar feit heeft gepleegd. Indien de Rechtbank dit evenwel toch van oor deel is, achtte pl. hier een boete alles zins de aangewezen straf en geen hech tenis.. Uitspraak 11 November a.s. "buitenland.^ HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Bo onderhandelingen hervat. Gisteren zijn in Downing Street on derhandelingen gevoerd over de oplos sing van het mijn conflict, en er zijn groote vorderingen gemaakt. De be middelingscommissie van het vakver- eenigingscongres werd gistermorgen door Baldwin ontvangen. De kolencom missie uit het Britsche kabinet woon de de bespreking voltallig bij". De bemiddelaars verklaarden, dat de mijnwerkersexecutieve hen had ge machtigd, districtsregelingen te aan vaarden, mits de waarborg zou wor den gegeven, dat dezelfde nationale beginselen, welke in de laatste natio nale overeenkomst waren belichaamd, ook in alle districtsregelingen zouden worden opgenomen. Na de hemiddelingsommissie te heb ben gehoord, verklaarde de premier zich bereid, de executieve der mijn werkers te ontvangen. In verband hier mede begaven de mijnwerkers leiders zich naar Downing Street, waarna de bemiddelingscommissie vertrok. Een der leden dier commissie ver klaarde: „De onderhandelingen zijn definitief geopend, en wij stellen de iziaak thans in handen van de mijn werkers." De besprekingen tusschen de leden voorkomt en geneest voetgebreken. Nederlandscli Octrooi No. 4466. Voor Leiden alleen verkrijgbaar in* het Grootst en Goedkoopst Schoenmagazijn Haarlemmerstraat 138 - TeleL 699. Vraagt uitvoerige Prospectus. N.B. Speciaal adres voor ijzersterke Schooüaarzen. der regeering en de" mijnwerkerslei ders werden onderbroken voor het noenmaal en later op den dag voort gezet. Inmiddels is de regeering, naar verluidt, in contact getreden met de associatie der mijneigenaars. Toen de mijn werkers leiders gister avond van Downing Street vertrokken, werd medegedeeld, dat de besprekin gen hedenmiddag zouden worden voort gezet. Men venvacht, dat de mijneige naars vóór dat tijdstip een bezoek, aan Downing Street zullen brengen. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. Krasse ïeqeeringsmaatregelen. Het Italiaansche kabinet heeft gis teren een aantal belangrijke besluiten genomen. Alle reeds verstrekte pasvisa voor buitenlandsche reizen worclen inge trokken. met uitzondering van die van hen, die zich reeds in het buitenland bevinden. All© reeds verleende ver gunningen voor buitenlandsche reizen worden eveneens ingetrokken. Lieden, die voortaan het land verlaten zonder een geldige pas, zullen zwaar worden gestraft. Hetzelfde geldt voor hen, die anderen trachten te helpen uit het land te ontkomen. De grenswacht krijgt bevel te schieten op iedereen, die tracht op ongeoorloofde wijze de grenzen te overschrijden. Dagbladen en tijdschriften, die <le huidige regeering niet steunen, wor den voor onbepaalden tijd verboden. Alle partijen, vereenigingen en orga nisaties wier handelingen tegen de re geering zijn gericht, worden ontbon den. Het ongeoorloofde dragen van in signes van vereenigingen of staatsin stellingen wordt eveneens zwaar ge straft. Een politieke politie zal aan de militaire worden toegevoegd. Het wetsontwerp, dat de doodstraf voor bepaalde politieke misdaden voorziet, is eveneens gisteren gepubli ceerd. Art. 1 zegt, dat wie een hande ling tegen het leven, onschendbaar heid of persoonlijke vrijheid van den koning, koningin, kroonprins, den re gent of hoofd van de regeering onder neemt, met den dood zal worden ge straft. DREIGENDE STAKING IN DE RIJN SCHEEPVAART. Zal de arbitrale uitspraak bindend worden verklaard? Ondanks het feit dat de onderhan delingen betreffende de verbindend verklaring der arbitrale uitspraak in zake het loonconflict bij de Rijn- scheepvaart in het rijksministerie van Arbeid te Berlijn tot geen resultaat ge leid hebben is de minister bevoegd de uitspraak bindend te verklaren. In de kringen der organisaties wordt deze bindendverklaring binnen zeer korten tijd verwacht. De toestand is thans zeer kritiek ge worden. De organisaties beleggen in alle Rijnsteden vergaderingen ten einde den datum vast te stellen waarop de staking zal ingaan. Als de uitspraak niet verbindend wordt verklaard is de staking onver mijdelijk. Geruchten, dat de staking reeds gis teravond zou uitbreken, zjjn echter voorbarig -gebleken. Zooals hekend werd de arbitrale uit spraak door de werkgevers afgewezen doch door de arbeiders aanvaard. De ze laatsten kunnen zich dus niet tegen een verhmdén dverklaring verzetten. KORTE BERICHTEN. In den loop der onderhandelin gen over de salarissen der ambtenaren werden door de Oostenrijkscbe regee ring nieuwe voorstellen gedaan. Ten gevolge hiervan is een gunstiger stem ming ontstaan, zoodat er thans kans bestaat op een regeling. Tot dusver zijn in de Oostelijke Pyreneeën 21 Italianen en 102 Span jaarden gearresteerd. Te Managua (Nicaragua) had een hevige aardbeving plaats. Verscheide ne personen werden gedood. De mate- rieele schade is aanzienlijk. Bij een aardverschuiving in; Colum bia moeten meer dan ICO personen ge dood en 60 gewond zijn. Te Londen waren in 1925 9000 schoolkinderen verkeersslachtoffers. De heer Dufour-Feronce, de nieu we ondersecretaris-generaal van den Volkenbond, kan zijn stamboom terug voeren totKarei de Groote. UIT DE OMGEVING. OEosronesr. Donderdagavond was door 'des Antirev. Kiesvereen. „Nederland en lOranje" alhier een openbare verga dering uitgeschreven in de Rebobothl kapel, waar als spreker hoopte op tel treden Ds. IC. Schilder, predikant der' .Geref. Kerk alhier. Deze openbare vergadering was bedoeld als ïnluiding der wintercampagne in verband met de verkiezing-en in 1927 en Ds. S. zou] Clezen avond de principiesle politiek belichten. Ds. S„ bekend om zijn welversneden pen en levend woord was dan ook een waarborg dat de avond zou sla gen. Omstreeks acht uur opende da waarn. voorzitter de heer van Esch. de bijeenkomst en ging voor in gebed. Hij wees 'in zijn openingswoord op den chaos op politiek terrein en op de verbroken coalitie en het is daar om goed, dat we weer eens worden) verhelderd door een principieel© red-el en hij 'bracht dank aan Ds. S. dat| hij hiertoe dadelijk bereid was gevon den. Hij verontschuldigde tevens da afwezigheid van de heer en bestuurs leden T. van Egmond (voorzitter) en C. de Graaf in verband met de raads vergadering waarin de gemeentebe- greeting in behandeling kwam. Hierna kreeg Ds. S. het woord, die| tot onderwerp had: „Het debat bij- de koeien". Hij begon mot o-p te mer ken, dat het onderwerp misschien ve len wat vreemd zo.u klinken doch het: inderdaad geenszins was. Het debar bij de koeien is ontleend aan het boek van Nietzsche, getiteld „Zaratustra". In den breede schilderde hij 'het le ven van Nietzsche, die geboren m dei pastorie, is geworden de grootste God loochenaar. Nietzsche was een genie,, die zich niet kon voegen naar de ge lijkvormigheid óf traditie doch allesi wat zwak was wilde vernietigen om alleen het sterke, het machtige te he lhonden en te doen zegevieren. Hij- verachtte het zwakke en nietige, hij) verachtte de massa en Ds. S. wijst hier op het gevaar wanneer men zijn beginsel verzaakt, want Nietzsche met zijn genie, zijn prachtgeest, zijn poëti sche en filosopnische beschouwingen had kunnenzijn een heraut voor het Christendom doch is geworden juist door te breken met traditie en begin sel liet grootste gevaar en heeft de) meeste afbreuk gedaan aan dat gene wat zijn vader van den kanseli predikte. Nietzsche met zijn onrustig en geest,, was reeds op 30-jari^en leeftijd hoog! leer aar, doch gaf er dit ambt aan om de wijde wereld in te gaan en een, bittere levensweg is hem niet gespaard) gebleven, het loon van hfen, die met alles breken, en hij is tenslotte ïni krankzinnigheid gestorven. Ds. S. schildert dan hoe ontroerend! het is te zien hoe God nog profeteert door middel van den krankzinnigen Nietsche, die in dezen toestand brief jes aan rijn vrienden schrijft en dezei onderteekend' mee „De Gekruiste" o£ met „Dionysos" (God van Vreugde),; In deze namen spreekt de geest van Nietzsche over waar hij tijdens zijn be wuste denken steeds mee bezig was. Na nog verder 't leven van Nietz- echo te hebben belicht, komt hij tot zijn eigen ijk onderwerp. Nietzsche dan heelt zijn denkbeel den verwerkt in het boek Zaratustra. Zaratustra is de stichter van den Per- zischen godsdienst; of deze man inder daad geleefd heeft staat niet vast en is ook van geen belang. Nietzsche nam dezen man als figuur, en liet hem spreken wat in N. zelve lieefde en Ds. S. wijst er op hoe fijn en scherp Nietzsche schrijft in dit boek en elk woord als 'tware is een purel- ldroppel, die hij legt in den mond van Zaratustra. Zaratustra, aldus de legende, wasi geboren onder bijzonder© omstandig heden en werd vervolgd door toove- naars, doch wist telkens te ontsnap- Een en door zijn schijnbare onschendi aarheid was hij de aangewezen man een nieuwe religie te scheppen en daarom neemt Nietsche hem als fi guur om hem te stellen tegenover'Je zus. De lachende Zaratustra tegenover den weenenden Jezus. Zaratustra be geeft zich in de stad „bontekoe" (we reld) en walgt van haar, daar zij zich vergaapt aan nietigheden en geen po ging do,et tot geestelijke verheffing. Hij treft ze juist aan bij1 het aanschou wen van een koorddanser en ook he den ten dage, aldus Ds. S. zou hit- ze gevbnden hebben bij voetbalspel) of ander vermaak, althans met bij 'dat gene wat geestelijk verheft. Zaratustra' veracht die stad bontekoe en gaat naar de bergen, waar hij een bede laar ontmoet die een gesprek voert] bij de koeien. Dit bevreemd Zaratus tra en hij vraagt hem opheldering. 'Ook deze man was in de stad bonte koe geweest en had zelf weelde ge kend, en ontroerd door de ellende) van stad bontekoe was hij begonnen lafenis te brengen en armen te verza digen, doch hij was hierin geheel te leurgesteld. Lichamelijke bevrediging werd dankbaar aanvaard doch van geestelijke lafenis wilde men niets we ten. Hij is toen gegaan naar de koeien io»m verder te leven in algeheels pas siviteit. Ds. S. wijst er op hoe dezei verhalen van •Nietzsche zijn ontleend aan Iden Bijbel' en het dus maar geen fabeltje! is wat hier door Nietzsche wordt ge schilderd, doch zeer zeker onze volle! aandacht verdient. Na hierop verder' te zijn ingegaan werkt hij iiader uit drie stellingen. Nietzsche (in tien vorm) van Zaratustra) veracht en versmaadt het zwakke en doet niets dan vernieti gen; de bedelaar bij de koeien ver acht en haat eveneens doch gaat in volle passiviteit zijn leven; Jezus zoekt het zwakke en leidt een leven van ac tiviteit en passiviteit, beikj© vereenigd in gehoorzaamheid. Juist dit laatste moet ook ons be ginsel zijn en tegenover Nietzsche, die 3e wereld wil her- of 'vervormen met adelaarstro,ts en slangenwijsheid, wat hij eveneens ontleend heelt aan den, ,Bijbel stellen wij' Jezus,, die gezegd' heeft, dat wij onzen weg moeten gaan, met slangen voorzichtigheid inaar bo vendien met duivenoprechtheid. En dan moet het bij ons niet gaan ter wil le van de Staat, Kerk, Colijn of wie (dan ook, doch het moet gaan ter wille Gods. Na nog te hebben herinnerd aan het woord van Guido Gezelle, die het wo nen niet op de bergen en ook niet on der de bergen, doch in het open veld1 in zijn werk bezingt, gelijk ook de A.- R. Partij haar weg in nederigheid moet gaan, waarbij allen moeten mee werken en zich niet terughouden, om dat dit of dat nu niet heelemaal in overeenstemming is met zijn eigen den ken of 'doen, besluit hij zijn rede, die in ademlooze stilte werd aangehoord. De heer van Esch brengt dank en wijst op het vele werk dat dezen win ter wacht en roept aller medewerking in.Noodig is, dat allen waarvan wei niet zeker zijn, de lakschen, enkelei koeren worden bezocht en bewerkt, wat zeer noodig is. Hij wijst nog öp de afscheiding van de S. G. P. en de) H. G. S., wat hij wijt aan te weinig politieke scholing. Na verder nog ge wezen te hebben op de bestaande prol pagandacommissie en aangespoord te) hebben de door haar te houden ver gaderingen steeds bij te wonen, ein digt Ds. Schilder met gebed. De A.-R. partij heeft alzoo haar» campagne ingeluid en nu actief voor waarts waar het piet de a.s. Staten verkiezing in Z.-Holland ernst is om dat alles moet medewerken om het rechts te houden. Alhier had een aanrijding plaats ter hoogte van Duinzicht. Een autoi botste tegen de stilstaand© auto- „De Sleutelstad" en wel met zulk een vaart dat ide carosserie van dezen auto ver nield werd. De -bestuurder van de luxe auto was de schuldige en ver klaarde zich onmiddellijk bereid 'diei schade te betalen. Het terrein achter 3© villa van Zaalberg (thans eigendom van H. W. Rubenkamp voor wat de villa betreft) is verkocht als bouwterrein. De heer B. uit Overveen gaat er elf 'heerenhui zen bouwen. Jammer dat dit terrein verkaveld wordt. Predikbeurten. Ned. Herv. Genw iVoorra. io uur, in het Groene Kerkje, Zendeling Kooistra, n.m. 5 uur in Irene Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Rehobothkapbl, Ds. Schilder. SASSENHEIM. De openbare vergadering, die de lafdeeling Sassenheim van „Patrimoni- <jun" Dinsdagavond in Concordia be legt, belooft veel' goeds. De heer Hol; lander is een vlot spreker, die ongetwij feld bezieling zal weten .te wekken. Bij alle nieuwe vragen van onzen mo dernen tijd blijft de beteekenis van de loude beginselen dezelfde. Een opwekking om deze oude banier hoog te houden is dus alleszins op haar Laat Concordia Dinsdagavond eens vol zrjn. Predikbeurten. Chr. Geref. Gem. (Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. W. P. v. d. Kodde te Driebergen. Vrijdag 12 November, 's avonds 7, uur, Ds. P. de Smit van Boskoop. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Dorp. Voorm. 10 uur, Ds. Raauws, Zen- dingsdirector te Oegstgeest. Zendings rede. Nam. geen dienst. Kievitskerk. (Voorm. 10 uur, Ds. v. d. Bosch rvaa Is Gravenhage. NOORDWIJK-BINNEN. Predikbeurten. Geref. Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur, den heer M. de Boer Theol. cand. te Amsterdam. KOUDEKERK. -A.s. Maandagavond1 te 7 uur (hoopt de A.R. Kiesver. „N. en O." haar eerste wintervergadering te hou den in het lokaal achter oei' Geref. Kerk. In deze vergadering zal worden ingeleid het onderwerp „A.R. Gemeen- ttie-politiek", door den hoer N. P. 31egtenhorst. Tevens zal in bespreking komen dei samenstelling der candidatenlijst voor de Prov. Staten. Getrouwe opkomst is 'dus zeer gewiensciht. BODEGRAVEN. - De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van Donderdag de gemeente begrooting voor 1927 behandeld. Het totaal van den Hoofdelijken om slag bedraagt f 100.000. Het heffingspercentage zal niet be hoeven tQ worden verhoogd. De begrotingscommissie was tevre den over de wü*.\ waarop naar bezuini ging is gestreefd. Slechts achtte zij het bedrag van f 3000. dat uitgetrokken is voor net Openb. M. 0. te hoog in ver gelijking met het aan het Chr. M. 0. RECLAME. Asthma 1 Het middel dat de benauwd heden verlicht is AKKER's s Abdijsiroop verleende subsidie, dat den hoogste f 50 per leerling bedraagt. Verder 'drong de commissie aan op wegverbetering. De begrooting van het electrisch be drijf sluit in ontvangst en uitgaaf op f 42.170, afgeschreven wordt f 6500. Aan rente en aflossing wordt betaald 9375- Bovendien is r 3000 gereser veerd" voor aankoop van materiaal. To taal wordt een bedrag aan stroomleve- ring geraamd van f 37.600. De gemeentebegrooting sluit op een bedrag van f 240.837,94. Beiae begrootingen worden aangeno men. De raad verleende f 2000 voor het leggen van een rioleering over het ter rein der firma Bos, naar den Rijn. Mede naar aanleiding van een vraag van den heer C. B. Batelaan inzake het melkventen op Zondag, stelden B. en W. algeheele wijziging van de politie verordening in uitzicht. RECHTZAKEN. Een verdediger die meineed uitlokt. Voor de buitengew. kamer der Am) sterd. Rechtbank stond gisteren een] 23-jarig reiziger terecht wegens heling, gepleegd bij e»©n berooving in mede werking met een publieke vrouw. Een getuige die geregeld bij dezei vrouw op bezoek komt, beriep zich op geheugenzwakheid. De president, Mr. Enthoven, maakte, get. erop opmerkzaam, dat znn verkla ringen op sommige punten belangrijk verschilden van die, welke hij voor den Rechter-commissaris had afgelegd. De verdediger, Mr. L. E. Movig, ver klaarde destijds aan get. gezegd te heb- (ben, dat hij niet gebonden was aan verklaringen, die hij voor den rechter Commissaris had afgelegd en deze bg de openbare behandeling zou herroepen. e Teen de rechtbank haar verwonde ring hierover te kennen gaf, zeide de verdediger, dat hij gemeend had dit vrijelijk te mogen peggen, daar get. hem destijds verklaard h£;, dat hij bri den rechtercommissaris onwaarheid had gesproken. De President zeide dit optreden van den verdediger zeer bedenkelijk te ach ten. De Subst. Officier vafe Justitie, Mr. van Lier, zeide van gevoelen te zijn, dat hier door getuige meineed wordt gepleegd en requieerde dat hij deswege onmiddellijk in gijzeling zou worden ge isteld. Spr. sprak het vermoeden uit, dat hj-1' mogelijk sprake is van poging tot uitlokking van meineed door den verdediger, en deelde mede, dat op grond hiervan tegen dezen een voor onderzoek zal worden ingesteld. De geheugenzwakke getuige zeide nu, „zich ineens weer ailes te herinneren" en iyrxiep zijn heden afgelegde verkla ringen. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 5 Nov. ge opend te 1 uur. Voorzitter jhr. mr. Cih. J. M. RUYS DE BEERENBROUCK. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelt voor. de be raadslagingen over het Belgisch ver drag te hervatten a.s. Dinsdag 1 uur en des avonds 8 uur te vergaderen. Spr. stelt voor de belastingpolitiek uit te schakelen bij de algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting Voorts stelt spr. voor den spreektijd bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting te bepalen op ten, hoogste drie uur voor de R.K. en de sociaal-democratische fractie; voor de antirevolutionaire fractie op ten hoogste twee uur, voor de christelijk- historische fractie op ten hoogste 2 uur, voor den Vrijheidsbond en de vrij zinnig-tiem oer aten 13/4 uur en voor de Staatkundig Geref. partij, den Plat- telandersbond. de Communistische par tij en de Herv. Geref. Staatspartij op ten hoogste 3/4 uur, en bij de replie ken de helft van dien tijd. De heer L. DE VISSER (C.P.) betwist langer spreektijd. De heer SCHAPER dringt aan op langer spreektijd voor de kleine par tijen. De VOORZITTER bepaalt nader den spreektijd van de kleine partijen op een uur. Dienovereenkomstig wordt besloten. Afgedaan worden een 18-tal kleine wetsontwerpen en conclusies die alle zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen. Aan de orde is daarna: Interpella tie over de Militaire incidenten. In de eerste plaats die van den heer L. H. de Visser. Besloten wordt de interpellatie van den heer K. ter Laan gelijktijdig te behandelen. De heer L. de Visser (C.P.) betwist dat de aanleiding tot de incidenten ge legen is in de ontwapeningsmeeting van de S.D.A.P. tegen het Militairisme. De grond is gelegen in de afkeer van ons volk tegen het Miliitairisme. Daarbij komt de overtuiging, dat ons land toch niet te verdedigen is, de te genzin tegen den dienst waardoor men uit het gezin en uit zijn betrekking wordt gehaald, het onoordeelkundig optreden van de meerderen en de slec'h te behandeling, o.a. het; slechte eten. Spr. wijst eroip dat indertijd Minis ter Al ting -von Geusau op den goeden

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2