NIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 NOVEMBER 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 2 November, 's av. acht uur Si .ds-Gohoorzaal: Concert door het Utr. Orchest, uitg. v. d, Mij, voor Toon kunst Nienwe Wetering. Dinsdag 2 Nov., 's avonds half acht: 2e Winterlezing. Spr. de heer L. Penning van Utre'.ht. Woensdag 3 Nov., 's avonds acLt u. Jemël, Groenest. 16. Sanienk. Spr. de heer E. de ng, van S<'hieda-n, over: „Christus onze blijdschap". Woensdag 3 Nov., 's avonds acht uur Jeruël, Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Oegslti*3st. Donderdag 4 November, 's av. acht uur, Rehoboth-kapel. Open bare Verg. der A.-R. Kiesver. Spr. Ds. K. Schilder, over: „Het debat bij de Koeien". Vrijdag 5 November, 's av. kwart over acht.' Stadsgehoorzaal: Concert door het Boheeimsch Strijkkwartet. Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. Ver. „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 November a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Briesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. ketting, étui met schrijfbehoeften, ko- peren mondstuk van een trompet, bon- boekje, rozenkrans in étui, gabardine regenjas, handschoenen, alpacca beurs je met inhoud, zilveren broche met 2 steentjes, rol koperdraad, houten hoe pel. koffertje inh. motorgereedschap, kindertaschje (ledig), damestaschje w. inhoud, zilveren dameshorloge, waar aan eindje ketting, gekleurde vulpen houder, schoolagenda van i.ouwri<ü^ zilveren broqhe, gouden ring gemerkt G. v. d. B. familieportret, notitieboekje van Mej. Oudshoom, rozenkrans, zwar te reticule inh. een zakdoek, dames ceintuur, studieboekje „Paedagogiek" naehtzak inh. 3 kluwen zijde, vaar boom. zwarte kinderkous, autobinnen- en buitenband, vingerdoek met servet ring, broche met roode steentjes, mo torbroek, bril met doublé haken, boter- hammentaschje inh. notitieboekje, de fecte vulpenhouder in lederen étui, ge fleurde doek, trouwboekje van A. J. Verbeek, ijsmuts, deksel van een melk bus. jongenspet. duimstok, loopeend, autoband met velg, rijwiel gem. Sham rock. oude jongensjas, kralen halsket ting, dameshoed. Gevonden in de Electrische Tram (stadslijn): Damesparapluie, dames taschje met inhoud. Gevonden in het. postkantoor. Para- pluie, heerenstrikje, paar handschoe nen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten Politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur nam. BINNENLAND. De organisatie van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Evenals voor de departementen van Marine en Oorlog is door den Mi nister van Financiën, voorzitter van den Raad van Ministers, een commis sie ingesteld, wélke de organisatie van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal onder zoeken en daarover een rapport zal hebhén uit te brengen aan de Bezuini- giïigscommissie. In eerstbedoelde commissie zal be noemd worden: tot lid en voorzitter: W. F. Pop, voorzitter van de Bezuini- gingscomimissie; tot leden: ir. J. A. Kalff, lid van de Bezuinigingscommis sie; mr. J. Woltman voorzitter der Centrale Commissie van Georgani seerd Overleg in Ambtenarenzaken; Jhr. Mr. C. Feitb secretaris-generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weterffech., D. Visser^ chef dei* af deeling Kunsten en Weten schappen van het Departement van Onderwijs, Kunsten en 'Wetenschap pen; G Pippel, hoofdcommies bij het Departement van Onderwijs, K. en W. Bepaald is dat het adviesbureau Hyrnans en van Gogh in deze comanis sie zal zijn vertegenwoordigd en daar in een stem zal uitbrengen, terwijl de heeren W. F. Pop en ir. J A Kalff zich van het deelnemen aan stemmingen zullen onthouden De commissie is heden tot het aan vangen der werkzaamheden bijeenge roepen Het Ned.-Belgisch verdrag. De Brusselsche redacteur van de „Maasbode" meldt: Naar ik verneem wordt bier de aan leiding tot bet bericht van de „N. R. Crt," inzake Eupen-Malmédy en be- voordeeling van Antwerpen gezocht ln een onderhoud dat Francqui een viertal jaren geleden te Berlijn met Duitsche autoriteiten heeft gehad en waarbij men hem uitlatingen in den mond heeft gelegd die hij zou hebben uitgesproken. Verder was Francqui ginds niet als minister maar als financieel gedele geerde van de regeering-Theeunis om er in verband met de terugname door het Reich van de in België gebleven marken te spreken over Belgische te genprestaties bij het regelen der se- questiezaken. Daarbij werd niet over de kwestie hupen-Malmedy gesproken. Een leder-controlestation. Dezer dagen is in Den Haag een vergadering gehouden van vertegen woordigers der besturen van de bon den van schoenmakerspatroons en schoenwinkeliersvereenigingen. De vergadering werd geleid, door mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar. Besloten werd een vereeniging Leder controle-station op te richten. Het doel der vereenigi'ng is de fabricatie en het verwerken van goede kwaliteit leder te bevorderen. Een der middelen hiertoe is het vaststellen van normen, waaraan onverzwaard zoolleder dient te voldoen. Het onderzoek van het onder con trole van het station staande leder zal geschieden door het Rijksproefstation ten bate der Lederindustrie te Waal wijk. De vergadering droeg het uitwer ken der genomen besluiten inzake de oprichting op aan mr. van Hellenberg Hubar en F. Hessels, bondsadmini- strateur. Bies Natalis Ned, Hande'shoogeschool Ter gelegenheid van de herdenking van den Dies Natalis der Nederland- sche Hantlels-Hoogeschool zal de Rec tor Magnificus op Maandag 8 Novem ber a.s. in eene openbare senaatsverga dering in de Groote Zaal der Hooge- school te Rotterdam des namiddags te drie uur een rede uitspreken. Bijslar op de fabrieksturf in Drente. Naar het Corr. Bur. thans mede deelt, heeft de minister van Binnen!. Zaken en Landbouw een brief tot de Vervenersbonden in Drente gericht, waaraan het volgende is ontleend: De bijslag op de fabrieksturf wordt maar voor eenmaal gegeven, omdat de bedoeling is geweest de overproduc tie weg te krijgen, en dit resultaat, naar verwacht mag worden, zal wor den bereikt. Indien de verveners nu weer te veel gaan graven, zou het erh ter weer geheel te niet gaan. Daarom wordt bekend gemaakt, dat niet weer een biislagregeling zal worden getrof fen. Deze bekendmaking geschiedt reeds thans, opdat bij de a.s. veenver- koopingen de koopers niet meer beta len dan de natuurlijke ontwikkeling van de prijzen zal toelaten. De minister doet een beroep op alle verveners in Drente om in het belang van het geheele bedrijf ertoe mede te werken, dat in 1927 niet te veel fa brieksturf wordt gegraven. Uit de Mijnindustrie. Woensdag 3 November a.s. wordt een vergadering gehouden van de contactcommissie in de mijnindustrie Aan de orde zal komen het schrijven van de samenwerkende mijnwerkers- bonden,waarin wordt aangedrongen op wederinvoering van den 6-ureu' dienst op Zaterdag 1 December a.s. Verder komt aan de orde de collec tieve arbeidsovereenkomst, en het me chanisatie-rapport van den R.-K. Mijn vverkersbond. Bij de contactcommissie voor het mijnbedrijf is ingekomen een schrij- ven van den Nederl. Mijnwerkersbond Dit schrijven gaat na hetgeen gepubli ceerd is in Limb. Dagbl., Volkskrant en de „L. K." inzake het verloop van de onderhandelingen tot verkrijging van den zes-urendienst op Zaterdag en zegt dan, dat uit de gegeven citaten moge blijken, dat herhaaldelijk hetzij rechtstreeks, hetzij zijdelings wordt te kennen gegeven, dat de directies zich hebben laten beïnvloeden door mgr. dr. Poels. Mocht dit zoo zijn, dan zoo wijst het schrijven erop, was naar de meening van den Ned. Mijnwer kersbond in dit conflict nog geen be middeling noodig en mocht deze om- standigheid zich hebben voorgedaan, dan zou men naar een anderen be middelaar hebben moeten uitzien. Dit schrijven zegt voorts, dat door de loo- pende geruchten het werk in de con tactcommissie wordt in discrediet gebracht, en daarom vraagt men den directies om inlichtingen, teneinde bij een bevestigend gntwoord met de ze omstandigheden in het vervolg re kening te kunnen houden en den le genden den kop te kunnen indruk ken, die bij een ontkennend antwoor den zieh vormen Griffier Prov. Staten van Zeeland. Naar wij vernemen, zijn op de alpha bel Is de voordracht voor de benoe ming van een griffier van de Staten van Zeeland geplaatst de heeren mr. Th. Donner, hoofdcommies ter secre tarie te Apeldoorn, mr. M. A. Stufker.s hoofdcommies ter prov. griffie te Zwolle, en mr. B. D. H. Tellegen, hoofd commies ter prov. griffie van Zeeland Woeker en zijn bestrijding. De Ver. voor Armenzorg en Welda digheid houdt Donderdag 11 en Vrij dag 12 November a.s. haar 19de alge- meene vergadering in de Ridderzaal te 's-Graveuüage. Het congres staat onder leiding van mr. dr. A. F. baron v. Lijnden Op den eersten dag zal dr. P.Droog- leever Fortuyn een causerie houden over „het systeem van controlewonin gen". In den middag van denzelfden dag zal een bezoek worden gebracht aan de Haagsche controlewoningen en aan de inrichtingen der Vereeniging Tehuis voor Onbehui9den, wo de hessier-Stichting. 's Middags te halfzes ontvangt het gemeentebestuur het congres ten stadhuize. Vrijdags heeft een bespreking plaats van het onderwerp „De woeker en bestrijding". Prae-advies over dit RECLAME. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. onderwerp is uitgebracht door de hee ren P. J. Fortanier, directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, te Botterdam; J. P. v. d. Tak, directeur .der Stadsbank van leening te Amsterdam: mr. dr. C. v. d. Bergh, lid der Tweede Kamer en de Gem. Commissie in zake de woèkerbe strijding te Amsterdam; en mr. G. C. J. D. Kropman, advocaat en procureur te Amsterdam. Belastingvermindering voor Land goederen. Waar gebleken is, dat van verschil lende zijden belangstelling bestaat voor vermindering van de belasting voor landgoederen, die in het belang van het natuurschoon behouden moe ten worden,, meldt men het Corr. Bur. dat eenige dagen geleden bij gemeen schappelijke resolutie van de minis ters van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Financiën een com missie is ingesteld, welke tot opdracht heeft een onderzoek te verrichten naav den aard en den omvang van de gel delijke offers, welke voor den Staat zouden zijn gemoeid met de invoering van een of meerdere maatregelen door den Boschraad in zijn advies van 12 Maart 1925 aan eerstgenoem- den minister aanbevolen. Die commiz-sie bestaat uit de hee ren E. Kleyn, directeur van de regis tratie en domeinen te Leeuwarden, lid en voorzitter; E. D. van Dissel, dir. van het S-taatsboschbeheer; J. P. van Lonkhuysen, dir. van de Ned. Heide Mij. te Arnhem; K. I. B..A. de Coster, bezuinigingsinspecteur bij het Dep. van Financiën; L. A. Ruys, rentmees ter van de goederen Middachten en Kernhem, te De Steeg, leden; en A. J. van Soest, ontvanger der registratie en domeinen,'werkzaam aan het Dep van Financiën, secretaris. Thans is aan deze commissie mede opgedragen de voorbereidng van het in de TroonVede voorgestelde wetsont werp betreffende zekere fiscale ver zachtingen, die verbonden zullen wor den aan een vrijwillige beperking van het beschikkingsrecht over bepaalde landelijke eigendommen. De vee-uiivoer naar België. De Brusselsche redacteur van de „Maasbode" meldt: Dr. Berger heeft, ih tegenwoordig heid van ministers Boels en van den Belgischen inspecteur van den veeart- senijkundigën dienst, den heer de Roo, het, Nederlandsch standpunt betref fende de import van Nederlandsch vee in België uiteengezet. Het voorstel komt hierop neer, dat van quarantaine zou worden vrijge steld het Hollaiidschè vee, dat gedu rende drie wekén vóór den import in België niet op de markt zou zijn ge weest; dat afkomstig zou zijn uit niet besmette'hoeven; dat met het serum ingespoten en ten" bewijze daarvan met een officieer merk zou zijn getee- kend. De heer de Roo merkte op, dat het Hollandsche serum niet zoo afdoende is als wordt beweerd en hij haalde in dit verband een voorbeeld aan van met dat serum ingespoten runderen, die bij een jpngste tentoonstelling te Brussel toch, met mond-en klauwzeer bleken besmet te_zijn. Waarop de heer Berger terecht reserves maakte om trent de omstandigheden waarin en de wijze waarop dat serum zou zijn toegediend. Beide partijen zullen nu. hun. conclu sies in een rapport vastleggen, waar na weer andere besprekingen zullen volgen. BUITENLAND. DE MISLUKTE AANSLAG OP MUS SOLINI. Maniiestaties ter eere van den Dnce. Te Rome en in alle andere steden van Italië hebben nihnifestaties plaats jreiia ter eere van Mussolini. Mussolini is rnet zirr' ao/in te Forli aangekomen ei» werd, er geestdriftig ontvangen. De koning heeft hem- telegrafisch zijn hartelijke gelukwensehen doen toekomen. Gelokwenschec. De Paus heeft, zoodra hij van de droevige gebeurtenissen in kennis was gesteld, Mussolini geluk gewenscht met ziin behoud. De H. Vader spreekt tevens zijn in nig leedwezen uit over dezen nieuwen aanslag. Ook ,Briand heeft in een hartelijk te legram aan Mussolini dezen gelukge- wenseht met zijn ontsnapping aan den aanslag. Ongeregeldheden te Milaan. In Milaan is het na het bekend wor den van dan aanslag op Mussolini tot ongeregeldheden gekomen, De fascisten liepen in grooten getale naaride redactiebureauz van de „Avan ti" en de communistische „Unita" waar zij den inventaris kort en klein sloegen. Aan het station werd de lei der der socialisten Balestri aangeval len en ernstig mishandeld. LITAUEN EN WILNA. Een verkarinq der Lltansche i&geering Zaterdag j.l. heeft de Lttausche mi nisterpresident, tevens minister van buiten Lands ehe zaken, Slezervicius, in een exposé voor de commissie van bui- tenlandsche zaken de verklaring neer gelegd, dat de Litausche regeering nim nier erkend heeft en nimmer erkennen zal de beslissing van' 15 Maart 1923 van den gezantenraad, betreffende de demarcatielijn tusschen Litauen en Polen. Volgens die demarcatie-lijn werd het Wilna-gebied aan Polen toe gekend. De mogendheden aldus de Litau sche verklaring, die in den gezan tenraad vertegenwoordigd zijn, hebben geen enkele juridische bevoegdheid ten opzichte van het gebied van' 'Wilna, en Litauen heeft die jurisdictie van den raad ook nimmer aanvaard. En ondanks de verklaring van den gezantenraad d.d. 20 October j.l. ziet Litauen geen enkele reden, om de kwestie andermaal te bespreken. Litauen heeft een verdrag gesloten met de regeering van de unie der sov jet-republieken, uitsluitend met het doel, een factor te worden bij de hand having van den vrede aan de Oostzee. De betrekkingen tusschen Litauen en Polen zullen niet normaal worden, ze zullen zelfs gevaarlijk worden voor den vrede, zoolang de kwestie—Wilna niet op wettelijke en rechtvaardige wij ze geregeld is. Een zoodanige regeling is de wensch van heel de Lituasche natie." DE DREIGENDE VERKEERS- STAKING TE BERLIJN. Kans op bijlegging? De stemming, onder het personeel van de autobussen, te Berlijn, heeft tegen alle «verwachting in, 'niet de ver- eischte meerderheid van vóór sta. king opgeleverd. Zoo veel heeft het echter niet gescheeld, want er ont braken maar 100 stemmen aan. In ieder geval zal het personeel der au tobusondernemingen dus niet aan een eventueel© staking deelnemen. Men gelooft, dat onder 'deze om standigheden ook de conducteurs en de bestuurders van de ondergrond- baan wel me: z ch zullen iat:?i» praten De arbiter Wisseil heeft met de vertegenwoordigers van personeel en werkgevers reeds gisternamiddag in het hangende geschil onderhandelin gen geopend. In het lóonconflict bij den viaduct spoorweg is een vergelijk tot stand gekomen, hetwelk door de vertegen- woordigers van het personeel reeds is geteekend, zoodat men heden geen staking vervacht. Volgens mededeeling van de direc tie der „Algemeene Bvriijnsphe Omni- busmaatscüappij" is de voor een sta king noodjge drie vierde meerderheid' niet verkregen. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Ccok over de bemiddelingspogingen. Cc:k heeit gister te Leigh in Lan- cashire gesproken. Hij zeide, dat hoe zeer hij ook met Thomas en de andere gedelegeerden van de vakvereenigin- gen van meening verschilde over de mogelijkheid van een oplossing zoo als zij die trachtten te bereiken, noch hijzen, noch een der andere leden van het federatiebestuur hun naam van leiders waard zouden zijn, als zi] een mogeiijKe oplossing door persoonlijke animositeit zouden willen beletten. A oigens de JLondensche bladen heeft dezelfde Cook Zondag in Liverpool wel wat krasser woorden gebezigd. Hij zeide o.m.: „Ik waarschuw het -Lngelsche volk, dat de mijnwerkers, ais zij gedwongen worden tot langer werken, met meer zullen voortbren gen. Zij .zullen in de mijnen afdalen maar meer vernielen dan produceeren' J zuli?n dan een guerilia-coriog voa. ren en den strijd verbitterder dan ooit voortzetten. Aan dien strijd zal tederei man, rouw en kind deetnemen en hit zai met eindigen voor het toryisme en Kapitalisme vernietigd zijn en een nieu we aera is ingeluid, waarin eenige eerbied voor menschenwaarde en men- sclienzielen zal' bestaan". Cook zeide te hopen, dat de vak vereenigingen Dinsdag de uitvoerbaar- hem van een embargo zullen overwe gen en dat zij AA oensdag tot de hef fing van een hoofdeiijken omslag zul len besluiten. tYer der verklaarde hij, dat de mijn- werkersieiders geen nieuwe voorwaar den hebben aan te bieden. Zij zuilen bij hun voorwaarden van April blijven. Als de yakvereenigingen weigeren de mijnwerkers verder te steunen zul len dezen do,or de economische' om standigheden woeden gedwongen hun punten te overwegen. In zijn red© te Leigh heeft Cook dat de leiders ho pen, dat ze oensdag van het vakver- ©emgtngscongres een heffing van de ioonen van alie aangesloten arbeiders, zullen verio-ijgen, maar dit beteekenda niet dat daardoor de strijd onnoodigi zou worden verlengd. .Ook met krac'i? tiger rtnancieelen steun zouden de Iet dera blijven streven naar een spoe dige maar eervolle oplossing. KORTE BERICHTEN. Het aantal steuntrekkende werk- loozen in Duitschland bedraagt meer dan 11/4 ïnillioen. De Duitsche patroonsbonden rich ten tot de rijksregeering en de politie ke partijen het verzoek geen gehoor te geven aan liet drijven van de vakbon den naar een wet tot verplichtstelling van den achtuurs werkdag. Kondilis heeft een boodschap tot het Griekscbe volk gericht om het te waarschuwen tegen de monarchisti sche actie. Op den partijdag van het centrum te Erfurt heeft Marx over de Fransch- Duitsche toenadering gesproken. „Thoi ry kan niet meer ongedaan gemaakt wor den. Coolidge zal nogmaals op de rati ficatie der schuldenregeling door Frankrijk aandringen. Er wordt sterke stijgt^ van den Rijm in Duitschland gemeld. Enkele kleinere Duitsche rivieren zijn reeds buiten haar overes getreden. Er be staat gevaar voor overstrooming van Brunswijk en omgeving. Op enkele plaatsen in Duitschland is sneeuw ge vallen. De broodprijs te Brussel is met ingang van 1 November gebracht op 2 fr. 80 per kilo. Dat is juist het tien voud van vóór den oorlog! Grootvorst Cyril, een der preten denten naar den Russischen troon, heeft eenige dagen te Weenen vertoefd, Hij tracht een groote leening te sluiten ten gunste der Russische monarchis ten. Hij heeft verklaard, dat binnen 2 jaar de monarchie in Rusland hersteld zal zijn(?) UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. In vervolg op'ons bericht in ons blad van gisteren, kunnen we mededeelen, dat Mevrouw van Meurs, geb. Weersma is gehuldigd op een wij'ze, zoo echt, zöó epontaan, dat het geen wonder was dat de jubilaresse zeer onder den indruit was. Het ambt van verloskundige is een gewichtig ambt, eischt bijzondere tact en kennis, gepaard aan toewijding en liefde, en onze verloskundige heeft bo» ven allen lof haar functie in die 25 jaren waargenomen, getuige ook de hulde, - gebracht namens oud-patiëntea 's Morgens te 11 uur vervoegden en W., en enkele leden van den Ge meenteraad zich ten ten haren huize. De burgemeester sprak namens het kollege van B. en W. en gemeenteraad, toen hjj de jubilaresse danlc bracht voor alles ,wat zij als zoodanig had gedaan in het belang harer patiënten en hij' getuigde van de toewijding, waarmede zij haar werkkring in gemeentedienst had vervuld en bood naast de gelukwen sehen een stoffelijk blijk van waardeé- ring aan in den vorm van een vulkachel wat met het oog op het seizoen weV zeer op zijn plaats is. 's Middags om vgf uur vervoegde het gemeentepersoneel zich bij de jubilares se en de heer Dr. Timmermans voerde namens hen het woord. Geachte jubilaresse, aldus Dr. T., toen u als jonge vrouw besioot uzelf een le vensonderhoud te ssheppen, door u all verloskundige een zelfstandige positie in de wereld te verschaffen, wist u nog - niet, wat u zoudt ondervinden in dezen werkkring, welke vereischt tact, opof fering, liefde tot den naaste en groote kennis van zaken. Het ambt van ver loskundige eischt vooral kennis, weiKe men bij de opleiding daartoe verkrijgt en die nooit mag leiden tot 0 verse hat ting van zich zelve of tot nalatigheid door gewoonte. Noch die overschatting, noch die nalatigheid zijn bij u gerqp^ gelukkig zqt gij gebleven de oplettende, nauwkeurige vrouw, die een verlossing ten voile was toevqrtrouwd en steeds zorgde, dat, wanneer uw hulp noodig was, deze op tijd door u werd verleend. Na verder de bijzondere tact en toe wijding geschetst te hebben, die aan dit ambt verbonden is en welke de ge achte jubilaris steeds boven allen lof beeft betoond, wees Dr. T. er nog op, dat ze nu was opgenomen in het corps oudere ambtenaren, die tot laas hebben, de jongere ten voorbeeld te zjjn, hetgeen de achting voor de gemeen teambtenaren van Oegstgeest niet an ders dan ten goede kan komem A^erder sprak hij de hoop uit, dat de jub. nog vele jaren met dezelfde tact, met de zelfde liefde en toewijding, moge werk aaam zijn, en bood haar een pracütiga echemeriamp aan, vergezeld van een mooie paim. 's Avonus vervoegde omstreeks hak zeven de Commissie van patiënten en- (oud-patiënten zich ten huize van de jub., waar de heer Singeiing het woord voerde. Geachte jub., aldus de heer b., toen eenigen tijd geleden bekend werd, dai U met 1 dezer Uw 25-jarig ambtsjubile-'. ,um als verloskundige te Oegstgeéac zoudt nerdenken, vormden eenige gezins hoofden, hier aanwezig, het plan, om. dien dag niet ongemerkt te laten passee- ren. Wij hebben ons gewend tot uwe tal rijke oud-patiënten, patiënten en bo langstellenden en het zal zeker voor U. (groote voldoening schenken, van mij. ie vernemen, dat ons plan algemeene in stemming vond. Namens hen allen,: wensch ik U van harte geluk en spreek de hoop uit, dat U nog een reeks.yan^ jaren in denzeliden weg moogt werken en in den weg van liefde en toewijding. Uit dankbaarheid bieden wij U naast onze beste wenschen, ais stoffelijk blqk ter herinnering aan, een divan met kleed en tevens een album met de namen det deelnemers, vormende alle oud-patiënten; en patiënten. Mevr. van Meurs dankte zeer aan gedaan voor de haar toegezwaaide lux, welke niet waren woorden zonder inhoud doch welgemeend en ecit, wat deze dag zoo mooi voor .haar m^akt en zij mag. dan Ook wel spreken van een werken onder Gods zegen, als Dr. Timmermans kan getuigen, dat zij niet eene verlossing heeft gedaan, waar de dood, ja zelfs ernstige ziekte mee gepaard ging. De heele Kempenaerstraat was in vlag gentooi e-n döSe dag js voor de jub. zeel- zeker tot een onvergetelijke gemaakt. Zaterdagavond vervoegde zich een persoon bij dep burgemeester, die a er? telde ln het water te zijn getuimeld en graag droge kleeren zou willen hebben» daar hij naar Noordwijkerhout moest. En of de burgemeester nu niet een pakkie voor hem nad. Dat ging zoo maar niet, daar de bur gkineester er nu eenmaal geen klee- dingmagazjjn, uitgezonderd de di» tributietijd op .na houdt. Het jongmensch was niets te spreken en misschien dacht hij wel een burgo meeetersuniiorynj decreet volgt vanzelf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2