NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 OCTOBER 1926 man ue inbrekers waren ten getale van drie. Een van hen is aan ae po litie bekend. Na den marsch van het 13e. De beide soldat^i, die wegens de licten bii de relletjes te Maastricht na den bekenden marsch van het 13e reg. inf. voor den krijgsraad te 's-Hertogcn bosch hebben terecht gestaan, zijn ver oordeeld tot reep. zes en a'ne maanden met in arreststelling. Pakhuis ingestort. Donder idagmorgen vertoonde de voorgevel van een pakhuis in de Molenstraat te 's-Hertogenbosch, groot© scheuren. Bij onderzoek bleek, dat het geheel© ach tergedeelte was ingestort. Het pand' werd niet gebruikt. De politie heeft veiligheidsmaatregelen genomen. Overreden en gedood. Gis termorgen werd door den auto G 47634 uit Amsterdam, bestuurd door Iden chauffeur J...C. Jansen, een vier jarig zoontje van den heer Maarten JLelie overreden en op slag gedood. De auto is door de politie in.oeslag genomen en de chaufufeur voorloopig aangehouden. Gistermiddag is op het Hoorn werk te Deventer, het en-jarig roontje van de familie Koseboom, dat op den aanhangwagen van een vrachtauto zat en daarvan af wilde springen, onder een der achterwielen geraakt en ge dood. De „Nieuwe zorg" gelicht. Gistermorgen heeft de bok „Salva- tor" van de Berging Maa..schappij v. d. Graaf en Koelman te Rotterdam het ijzeren schip „Nieuwe Zorg," dat in de Gouwe te Gouda is gezonken en waar bij twee mènschenlevens te betreuren vielen, gelicht. De lijken van de slachtoffers, de 26- jarige Adriana Johanna Oostrom en haar kind van 14 weken zijn gevonden en naar Montfoort vervoerd, waar heden de teraardebestelling geschiedt. iVechtpartij aan boord. Het Engefsche s.s. ,?Antwerp" van de 'Harwichline heeft gisternacht te Vlis- singen aan wal gebracht een passagier van Noorsche nationaliteit, die bij een vechtpartij aan boord door een revol verschot was gewond. Hij 'is m het ziekenhuis aldaar opgenomen, waar hijl gistermiddag overleed. Het blijkt, dat hii "met twee 'aritt- genooten te Harwich aan boord van de „Antwem" was gekomen, die later bij een ruzie hun revolvers op hem hebben afgeschoten. Deze twee Noren zijn te Antwerpen gearresteerd. Het lijk is door politie m beslag genomen. Auto-ongelu k. Donderdag, lom ongeveer 6 uur is bij Abeele op den weg VlissingenMiddelburg, een auto uit Groningen, die had moeten uitwijken tusschen de rails en niet tij dig meer op den weg kon komen, Idoór. -de electrische tram aangereden en geheel vernield. De inzittende wist zich tijdig te redden. fTussohen de dorschmachine. Het 5-jang dochtertje van den pachter Kasper op het Kampereiland werd bii het dorschen gegrepen dooi de koppeling van de as der dorsch machine. Het kmd werd op slag ge- Idöod. Ontploffing. In de woning van den heer v. K. te Urmond had in de kachel een ontploffing, plaats; ver- schillènde kleine kinderen zaten om de kachel 'n ontploffing plaats. Ver kreeg een stukje kool in net oog, de kleine werd naar de oogenkliniek te Maastricht overgebracht. Het oog wordt als verloren beschouwd^. Malversaties te Woerdien. Te Woerden zijn twee personen op last van den Officier van Justitie tei Utrecht ma rrest gesteld, verdacht van frauduleuze handelingen ten nadeel© van het Centraal Magazijn van Mili taire kleedmg en uitrustingen, dat te IWoerden is gevestigd. De controleur van de militaire administratie te 's- Gravenhage heeft onregelmatigheden ontdcl-t in heit financieele beheer van het magazijn, en in verband hiermede werden tegen een 51-jarig aannemer en een 60-iarig bureelambtenaar ar restatiebevelen uitgevaardigd. Beiden zijn naar het Huis van Bewaring te Utrecht overgebracht. De directe aanleiding van deze ar restaties is volgens het „U. D." een fraude, ontdekt in de houtleverantie. Na een voorloopig onderzoek is geble ken, dat er gelden zijn uitgegeven voor do levering van'hout, dat nimmer geleverd 'is. Het hout werd door den aannemer steeds volgens 'n zekerbon- nenstèlsel geleverd. Vanwege het ma gazijn werd een bon verstrekt, waar voor de leverancier dan later het geld inde. Nu is aan het licht gekomen, door vergelijking van het aantal bon nen met het in de laatste jaren ge leverde hout, dat er bonnen zijn ge schreven en geld is uitgetrokken voor hout, dat eenvoudig nergens te vinden is, omdat het nooit werd geleverd. Een haL jaar geleden is den kapi tein Eggink uit 's-Gravenhage <.pge: dragen het Magazijn te recrganisce- ren, en onder diens leiding zijn ver schillende malversaties ontdekt. De nieuwe leider stond voor een chaos, een warwinkel van financieel behoor. In die laatste zes maanden kon er pior- se.ing dertigduizend guicRn bezuinigd woruci. Dertigduizend gulden, die uit- fetrokken stonden op ae begrooting, leken in het geheel niet noodig te zijn. Was er anders in één jaar voor houtleverantie f üö.OOU noodig het laatL half jaar is gebleken dat i'bOÜ ruim vo.doende was. Ook met de loo- nen van het personeel was reemd omgesprongener werd betaald v >or „over-uren'die de menschen m het geheel niet gemaakt hdaden. Het poi soneci klaagde niet anders werd men eenvoudig ontslagen RECLAME. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 6Qct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Erogisten RECHTZAKEN, KANTONGERECHT HAARLEMMER MEER. Terecht staat als eerste bekl. H. J. H. caféhouder. Stationsweg Hillegom, wiens zaak de vorige week is aange houden, om den verbalisant te hooren. Bekl. had voorgegeven dat de bezoe kers» niet in het lokaal waren geweest,, maar in de woonkamer, wijl zij een bollenzoeker naliepen en vermeenden, dat deze bij H. was binnengegaan. Bekl. houdt zijn bewering staande, ook dat hij absoluut niets heeft ge schonken. De verbaliseerende agent Gerrit Versteeg, gem. politie te Hille gom verklaart dat de bezoekers, de heeren Miedemeier en Guldenmond in het lokaal aanwezig waren, en daarna naar de woonkamer zijn gegaan. Ook tegen deze heeren heeft hij proces-ver- Baal opgemaakt; het was hem be kend dat bekl. ijieerdere malen na slui tingstijd bezoekers had. Ook, de bezoe kers hebben 'n brief geschreven, waar in zij toegeven in de woning te zijn geweest, evenals bekl. had verklaard. Eisch voor het na sluitingsuur bezoe kers in huis hebben f5 of 5 d; uit spraak conform eisch. H. J. N.-schilder te Vijfhuizen Haarl- meer, is ten laste gelegd door snel rij den het verkeer in gevaar He'hebben gebracht. Bekl. die eenige janen in In- dië is geweest en daar ook dienst ge daan heeft als verkeersagent, zegt zeer goed de wet op het verkeer te kennen, en beslist geen schuld aan ae aanrij ding te hebben. Getuige Cornelis Lod der, landarbeider, verklaart geheel rechts van den weg te hebben gereden, toen hij door bekl. werd aangereden. Hij kan zich niet herinneren hoe het geval is toegegaan," hij was direct bui ten kennis. Op de vraag van den amb tenaar van het O.M. of hij dan niet be merkte dat een motorrijwiel achter hem was, zegt hij ook dit niet te we ten. Get. Willem de Jong verklaart, dat getuige Lodder uitweek voor een meisje, dat rechts aan den weg stond, en op datzelfde moment, toen hij iets naar links reed, werd hij aangereden. Get. Lodder was toch volgens deze be slist rechts op den weg gebleven. Get. Cornelis Zoeters zag het ongeval ge beuren voor het ouderlijk huis. Deze get. zegt, dat het meisje niet rechts, maar geheel links in het gras op de berm stond, en get. Lodder reed links. Bekl. heeft een teekening hoe het ongeval geschiedde, welke overeen komt met de verklaring van den laat- sten gteuige. Get. Lodder, die aange reden werd, heeft 5 dagen buiten ken nis gelegen, is 14 dagen verpleegd ge worden, zijn rijwiel is totaal vernield en ook zijn costuunf. Van verd. is het motorrijwiel in beslag genomen, waar van de remmen niet deugden. Get. J. G. van Kalmthout, garagehouder te Hoofddorp wordt beeëdigd als deskun dige, waarna hij verklaart dat de rem men absoluut versleten waren. Bekl. kan zich dat niet indenken, daar hij geregeld de remmen gebruikt, en niets heeft bemerkt. De zaak wordt 8 dagen aangehouden, om nog een deskundige te hooren. De ambtenaar van het O.M. wijst de getuigen Lodder en de Jong op hun onbetrouwbare verklaring, het welk voor hun wel eens gevaarlijk kan worden. Getuige Lodder zegt niets po sitiefs te kunnen verklaren. W. F, K. koopman uit Amsterdam, is verdacht vani het aanleggen van een verboden loterij te Hillegom tijdens de volksfeesten. Bekl. zegt dat er geen lo terij heeft plaats gehad. Dit is hem ook niet ten laste gelegd, zegt de ambte naar. Get. Mej. Hoogkamer te Hille gom bad een lootje a 25 cent gekocht in de hoop een pop te winnen, (de rechtbank was een gesorteerde poppen winkel, er waren uitgestald een aantal poppen en een Teddybeer)). Twee po litieagenten waren gekomen en had den bekl. geverbaliseerd. De juffr.had om haar kwartje terug gevraagd, maar had het niet terug gekregen. Get. A. Th. Steenbergen, te Amsterdam, heeft bekl. geholpen. Deze Amsteraamsche jongen was werkloos, en dacht wat bij zijn baas te Verdienen. Hij gaf een zoo duidelijke verklaring van den loten en niet lotenverkoop, en hoe de loting en de niet-loting geschiedde, dat bij er ten slotte zelf verward in raakte en aan zijn baas vroeg: hoe is bet nu eigenlijk? Waardoor het str&kke ge zicht van de rechters in een l%ch ver anderde en ook de balieluisteraars in lachen uitbarstten. Het O.M. zag maar van verder verhoor af. Tegen bekl. werd f25 of 5 dagen geëischt, met teruggave der poppen. Uitspraak f 20 of 5 d. met teruggave. C. L. mamufacturier te Zwanenburg Haaidemmermeer) heeft de motor- en rij wiel wet overtreden door met zijn motorrijtuig niet tijdig uit te halen voor een hem achterop komend motor rijtuig. Bekl. zegt eerst geen signalen gehoord te hebben, zoodra hij die hoor de heeft hij uitgehaald. Mej. W. Veri nand te Haarlem verklaart als getuige dat de chauffeur van haar auto eeni- gen tijd herhaaldelijk heeft gesigna leerd met claxon en hoorn. De amb tenaar vroeg f8 of 8 d. Uitspraak con form eisch. C. van der P. stroorijder te Haarl - meer, had aan zijn vrachtauto het letter- en nummerbord niet goed zicht baar bevestigd. Bekl. zegt: een politie agent heeft me gezegd: u mofet het daar plaatsen en een ander weer: hier moet het zitten. De. kantonrechter raad de hem aan twee borden te plaatsen, want een er van kon onzichtbaar zijn wanneer de wagen geladen is. Eisch f3 of 3 d. Uitspraak conform. J. V. vrachtrijder te Woubrugge, bad aan zijn vrachtauto wel het nummer, maar niet de letter verlicht gehad. Bekl. bekent zoo gereden te hebben, doch daar was eerder nooit aanmer king op gemaakt. Bekl. was geverba liseerd door den majoor der rijkspoli tie op den Aalsmeerderweg te Haarl.- meer. Eisch tegen bekl. f3 of 3 d. De kantonrechter vraagt of bekl. het nu heeft veranderd. Het was iïu in orde. Uitspraak f2 of 2 d. Uitspraken: J. B. Haarl.meer, mo tor- en rijiwielwet f3 of 1 week t.s., C. van L. Haarl.meer id. f4 of 4 d; E. D. Haarl.meer id. id. f4 of 4 d; W. E. Alkemade id. f4 of 4 d; P. van N. Haarl.meer, motor- en rijwiel wet f 5 of 5 d; W. R. Haarl.meer art. 327,5 f 3 of 3 d; P. V. Haarl.meer ongeval lenwet f 10 of 10 d; J. R. Haarl.meer, ongevallenwet f8 of 8 d; *K. v d V. Haarl.meer, loterijwet f 15 of 10 d; L. S. Haarl.meer, A. P. V. Haarl.meer f 4 of 4 d; G. van B. Haarl.meer id. f3 of 3 d; F. H. Hillegom, leerplichtwet f5 of 5 d; H. N. zonder bekende woon plaats art. 458 f8 of 8 d. Ons Babbelhoekje. iieste jongens en meisjes, De briefjes zullen we maar weer voor op laten gaan. En dan is het allereerst aan de beurt. ,„Hessie". Zoo zwerfstertje, ben jij daar ook weer? Daar ben ik blij om. En dat nogal in de week, dat je' jarig bent. Je hebt je op je verjaardag zeker voorgenomen, om voortaan weer trouw mee te doen, is 't niet? Heb je een pret tigen dog gehad met je verjaardag? Daar hoor ik zeker volgende week wel wat van he? „Blondine". Dat is een verbazend aar dige jurk, die je voor het „gym" moet hebben. Wat zal het een aardig gezicht zjjn, die meisjes bfl elkander te zien in die mooie costuumpjes. Wat moeten de jongens dragen? Ook zoo'n aardig pak- je? Ja, vond je het letterraadsel moei lijk? Dat ben ik van jou niet gewend. Vergeet mij nietje". Hoe komt bet 'toch meisje, dat, een raadsel dat Blom dine wel opgelost heeft, jij niet vinden kunt? Doen jullie dat dan niet samen? Dat mag gerust hoor. En, me dunkt als je het samen doet, ben je ook veel gauwer klaar, want, wat de een niet weet, raad allicht de ander. Vertel mjj een volgende keer maar eens, hoe dat in elkaar zit. Of is het een geheim! Leuk, als dat meisje mee gaat doen. Is ze voor het eerst in Holland? „Sneeuwklokje". Ja, dat is aardig he, als je eigen raadsel in de courant staai. Deze week heb ik er weer een geplaatst Zoo, was je mij verleden week vergeten? Nee maar, dat is niet mooi hoor. Enfin, nu heb je beter opgepast, zullen we maar denken. Ik ben het met je eens hoor. 't Is soms al aardig koud. „Rozeknopje en Reseua". Zeker had ik jullie gemist Dat kan immers niet anders? Maar nu begrijp ik, hoe de zaak in elkaar zit. Wat zulien juilie een han dige meisjes worden, ais je nu moeder als zoo goed kunt helpen. Dat is wel flink hoor. Ja, 't is veel prettiger als de babbeihoek 's Zaterdags meekomt. Et zijn veel kinderen die 's Zondags da raadsels oplossen. „Zwartje en Biondje'. Natuurlijk had ik jullie gemist. Wie zou nu zulke trou we inzenosters als jullie zijn, niet missen Gelukkig dat het met het meisje, dat toen aangereden is, goed gaat. Wat zou het vreeseljjk voor naar zijn een been te moeten missen. Ja, soms is bet al aardig .koud. Je hebt gelijk hoor, spel letjes in huis doen kan ook wat gezellig zijn. „Braamstruik en Denneappel". Zoo, hoef ik Demieappel niet te beklagen'! Des te beter. Dat is zoo. Als ^t geen fa milie van baar was, kon zij ook moeilijk meer. Ja, 't schiet al weer op naar baat verjaardag. Dat is zeker niet te wen scben, dat ze die op bed door zou moe ten brengen. Als er ijs is, doen jullie zeker veel aan rijden, is 't niet? Je hebt er daar tenminste volop gelegenheid voor. „Juniora". Zoo, ben je ziek geweest meisje? Wat scheelde er aan? En ben je nu weer heelemaal beter? Ja hoor, t is nu al wat gezellig bij de kachel 't Ging best met je briefje. Ik kon het heel goed lezen tenminste, 'k Zou haast zeggen; Wel te rusten, Juniora, omdat je laatste zin mij vertelde, dat je naar bed ging. „Waterlelie". Je hebt geljjk, dat was een fout. Ik had bet Blondje en Zwart je willen vragen. Lses maar het briefje dat ik hun nu schrijf, dan zul je het zien. Ja, 't worden al heele avonden Maar ais men veel te doen heeft, is de langste avond nog te kort he? Een sprei is ook zoo'n groot stuk, die heb je niet ineens af. „Boschviooltje". Natuurlijk, als jij zooveel kleedjes maakt, moet moeder er toch ook een hebben. Gelukkig maar, dat het zoo goed is uitgevallen, 't Is go wichtig hoor, een kleedje te maken, dat heel naar Amerika gaat. Van welke kleur maak je dat? „Anemoon'. Dat begrijp ik best hoor dat je verleden week geen tijd meer bad iom te schrijven. En dat je eens een keertje van de raadsels overslaat is ook zoo erg niet. 'k Heb liever een briefje zonder raadsels, als In 't ge- heel niets. Best, ik wil graag volgende week een lange .brief van je hebben. „Heidebloempje". Dus je vond hei er gezellig? Dat is prettig. Nee hoor, dat is niet zoo erg als je voor een keer tje alleen het letterraadsel inzendt. Ge lukkig maar, dat je het al overschreven had he, anders had je al die moeite voor niets gedaan. Wil je ze thuis van mij terug groeten? „Goudblondje". Zoo, was je mij haast vergeten? 't Is mooi hoor. Prettig he, dat je drie dagen vacantia krijgt, ai valt het dan ook een beetje tegen, dat je niet uit logeeren kunt gaan. Zeker, houd ik ook van handwerken. Jij hebt al heel wat gemaakt hoor. Is je nichtje erg ziek? „Rie". Dat noem ik boffen, Jarig te zijn en dan juist vacantie te hebben. Als je dit leest, is je verjaardag aï weer voorbij. Je vertelt er mij volgende week zeker wel alles van. Wat scheelt er aan Gr ie, dat ze er niet is? Nee, dat« boek ken ik niet. De oplossingen van de volgende week Bijn: 1. De bloem van den roem groeit op den akker der verdienste. Onderdeelen: Sterren, Draden, Pag., Rood, Medemblik, Olie, Dennen, Toet een, Raven, Leen, Vrek. 2. Matrozen. 3. Vanilleijs. 4. Oude kranten. 5. Levertraan. En hier volgen de nieuwe raadsels: i. Mijn geheel bestaat uit 39 letters en is een bekend spreekwoord. De in- en uitstapplaata van een tram noemt men 9 10 n 67. Veel kinderen moeten 30 31 12 13 5 24 19 22 36 8 gebruiken. 1 4 5 14 2 23 20 37, 38 is een plaatsje bij Nijmegen. 16 15 3 17 26 18 8 gebruikt men'voor 25 21 3s 36 19 39 is een jongens naam. 27 33 34 28 26 is nu. 32 29 13 11 is een kleur. 2. Ingez. door Blondine. Hoe komt het. dat de eene bakker grooter brood bakt dan de ander? 3. Ingez. door Sneeuwklokje. De luie doet het, de doove hoort het, de arme heeft het en de blinde ziet hei Wat is dit? 4. Ingez. door Heidebloempje. Hoeveel is 2 pond en een meter. 5. Ingez. door Goudblondje. Waar trouwen meer vrouwen dan man nen? Ziezoo jongelui, jullie kunt weer voor uit. 't Worden nu al weer gezellig' lan fe avonden, dus nu maar dapper aan et raden. De vorige week klaagden veel kinderen, dat het letterraadsel wat moeilijk was. Maar ik geloof, dat het deze week wel weer makkelijker zal gaan. Nu neem ik afscheid met vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. TINE EN DORA. Maar zeven gulden. Dora was er van geschrokken. Hoe zou ze die aan vader durven vragen? Hij zou immers willen weten waarvoor ze het geld noodig had? En leenen? Van de juffrouw misschien? Maar die zou het natuurlijk aan vader vertellen. Ze wist heusch niet, hoe ze aan het geld komen moest. Als Jet maar wilde wachten Daar hoorde ze haastige voetstappen achter zich. 't Was Jet Koning. „Wacht even, Dora, ik ga mee", hijg de ze, toen ze bij haar was gekomen. Dora was niets blij ever die onb moeting. Hoe graag ze anders ook met Jet meeging, nu had ze haar wel wil len ontloopen. Natuurlijk zou Jet er beginnen. En ja, 't was zoo. „Zeg Dora, heb je het geld nu mee gebracht?" vroeg Jet. Dora schudde het hoofd. „Ik durf het niet vragen", antwoord de ze. „Kun je het oiet .zoolang van je vader gebruiken en het later weer te ruggeven?" vroeg Jet. Nu werd Dora boos: „Plaag me toch niet langer", zei ze, „Zelf heb je mij altijd geld aangeboden en nu wil je het opeens terug hebben Dat is ook een mooie vriendschap". Even flikkerde er iets valsch in Jets ocgen. „Zoo", zei ze, „wil je mij nu gaan verwijten? Weet je wat? Als je niet zorgt, dat ik morgen mijn geld heb, zal ik Eet zelf wel aan je vader gaan vra gen". Juist waren ze aan den winkel ge kotmen. Boos gingen de twee meisjes uiteen, ieder afzonderlijk naar binnen. Maar in Dora's hoofd hamerde het Hoe valsch van Jet. Haar te dreigen naar haar vader te gaan. En %e zou het doen ook, daar kende Dora naar genoeg voor. „Beken het dan liever zelf", fluisterde de stem van haar geweten, „je vader zal het je best vergeven". Maar Dora luisterde niet naar die stem. Liever Zon ze op middelen boe ze toch aan geld zou komen. 't Was acht uur De winkeljuffrouwen bij de firma van Leeuwen maakten zich gereed om naar huis te gaan. In de garderobe waren ze bezig hun hoeden en mantels aan te doen. Daar kwam plotseling de chef binnen „Dames", zeide hij, „voor ge naar huis gaat, wilde ik nog even een klein onderzoek instellen, 't Is geen prettig werk wat ik te doen heb, maar het moet gebeuren. Van middag om 5. uur miste ik op het kantoor een briefje van tien gulden. Om vier uur had ik het -zeil op het bureau neergelegd, dus in dat eene uur is het verdwenen. Ik wilde nog niet dadelijk aan diefstal denken, maar heb eerst overal gezocht. Doch 't is nergens te vinden. Nu kan ik mij niet voorstellen, wie uwer ik verdenken moet, en daarom verzoek ik u allen mij uw tasch of beurs na te laten zien. Be grijp wel, dames, 't is mjj niet in de eerste plaats om die tien gulden te doen dat verlies zou ik wel kunnen dragen Maar 't is voor ma een zaak van het grootste belang te weten, dat ik eerlijk personeel in mijn dienst heb, en daarom moet de kleinste diefstal onderzocht wor den". Op de meeste gezichten stond ver bazing, op sommige verontwaardiging te lezen, toen mijnheer uitgesproken was „Maar mijnheer", antwoordde een der oudste verkoopsters, ,,'t kan toch best zjjn, dat iemand van ons tien gulden 01 meer van zichzelf bü zich heeftf. „Zeker juffrouw, dat kan ook, maai ik weet het nummer van het briefjA dat ik mis". „0, begin u dan maar niet mjf, zeil dezelfde juffrouw, terwijl ze mijnheer haar tasch overgaf. Mijnheer was blij, dat deze juffrouw, die al zoolang in zijn zaak werkte; dit voorbeeld ga£ Hij wist best; dat zij he* niet zou gedaan hebben, maar nu zou immers niemand kunnen zeggen, dat hij iemand in 't bijzonder verdacht? Zorg vuldig onderzocht hü haar tasch en na haar nog enkele andere juffrouwen. Nu kiwam hrj aan een groepje jongeren- waar ook Tine en Dora brj waren. Opeens klonk er een luid gesnik en vloog er een beursje voor mijnheers voeten. Iedereen keek naar den kant waar het vandaan kwain. Daar stond Dora Steenbergen met de handen voor het gelaat, hevig te schreien. 'k Geloof dat verder onderzoek over» bodig is, dames", zei mijnheer. „Heb jij het gedaan, Dora?" t Meisje antwoordde niet. Mijnheer bukte zich en raapte haar beursje op. Hij opende het, zocht even, en vond toen in een zij vakje het ver miste briefje. ,,'t Nummer klopt, dames", zeide hü. „natuurlijk kunt u nu allen gaan. Het spüt mij, dat ik de zaak zoo moest aan pakken, maar 't was de eenige manier om achter de waarheid te komen. Ga jij even mee naar bet kantoor, Dora? Terwijl de andere dames nahT hui» gingen volgde Dora al snikkend haal chef. .1 Op 't kantoor gekomen, ging mjjnheer aan zijn bureau zitten en schreef een briefje. 1 Toen wendde bij zich tot Dora. ,,'k Zal je niet vragen, waarom' je dit gedaan hebt, meisje'zeide hij streng Meisjes die stelen, zullen ook we.l fl|et de waarheid spreken, Maar je begrijpt wel, dat ik je niet langer gebruiken kan 'ik Reb een briefje aan je vader ge schreven en hem van het gebeurde in kennis gesteld. Ga nu maar heen". „Mijnheer stamelde Dora, mijn heer 1: Hij wenkte afwerend met de hand. „Ga maar heen, meisje, ik geloof je niet". 1 Er bleef Dora niets anders over dan te gehoorzamen. Snikkend ging ze heen Mijnheer sloot de deur achter haan. Even nog kreeg hij een opwelling van medelijden. Zou hij haar terug roepen? Maar nee, dat ging niet, hi j ls,on geen oneerlijk personeel gebruiken. (Wordt vervolgd). Scheepstij din gen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. GAASTERDIJK, van Rotterdam n. N. Orleans, 28 Oct. bij Ouessant Nieuw Amsterdam, van Rotterdam n. New York. 23 Oct. van Southampton NOORDERDIJK, van Vancouver n. Rotterdam, 28 Oct. te Londen. DINTELDIJK, van Rotterdam naar Vancouver, pass. 29 Oct. Lizard. BL0MMERSDIJK, 28 Oct. van Rot- terdam te Montreal BEEMSTERDIJK, van Port Tampa n. Rotterdam, 28 Oct. van Galveston. LLERDAM, van N. Orleans naar Rot terdam, 28 Oct. van Havana, PARANA, van Rotterdam naar Van couver, 27 Oct. van Cristobal BINNENDIJK, 28 Oct. van Rotter, dam te Norfolk. BOSCHDIJK, van Baltimore naar Rot terdam, pass. 29 Oct. Beachy Hd. MOERDIJK, van Vancouver naar Rot terdam, pass. 29 Oct. Lizard. CARDIGANSHIRE, 26 Oct. van Rot terdam te Ins Angeles. HOLLAND-AFRIKA-LMN. NIJKERK, uitreis, 28 Oot te Dels SPRINGFONTEIN, thuisreis, 28 Oct JAGERSFONTEIN, uitreis, pass. 29. Oct Vlissingen naar Antwerpen. KLIPFONTEIN, uitreis, pass. 28 Oot Dungeness. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DELFLAND, uitreis, pass. 28 Oct Beachy Head. DJOCJA, thuisreis, 29 Oct te An> sterdam. 1 i KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEELANDLA, uitreis, 28 Oct van Pernambuco. I SALLAND, uitreis, pass. 28 Oot Dun geneis. ,1 ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA, thuisreis, 29 Oct van INDRAPOERA, thuisreis, 30 Oct te Suez en 4 Nov. te Marseille verwacht SITOEBONDO. thuisreis, pass. 28 Kaap del Arml TABANAN, uitreis, 29 Oot van Man- KÊRTOSONO, thuisreis, 29 Oot van (Colombo. i 1 STOOHV. HIJ. NEDERLAND. KARIMOEN, uitreis, 27. Oot van Go nua. MAN0ERAN, uitreis, 28 Oot van Port Swettenham. J. P. COEN, uitreis, 28 Oct van Southampton. R0TT1, thuisreis, 29 .Oot. te Suet SINGKEP, thuisreis, 29 Oot ta Ge nua. BALI, uitreis, 36 Oot van Psnang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7