J. PONTIER, Boekhandel J. Du Pon. SfiS NIEUWE LElDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 OCTOBER 1926 DAGAGENDA. Sassenheim. Zaterdag 30 October, 's* middags drie uur: Jaarl alg. verg. van aandeelh. in de N.V. Baartman en Koning, ten kantore der Vennootschap Zondag 39 October, 's morg. tien en 's avonds half zeven, Jeruël, Groenest. 16, Samenk. Spr. de heer J. v. d. Zwart. Zondag 31 October, 's morgens tien uur en 's avonds half zeven Jeruëi. Middelstegra. 3, Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Dinsdag 2 November, 's av. acht uur Sl .ds-Gehoorzaal: Concert door het Utr. Orchest, uitg. v. d, Mij, voor Toon kunst Nieuwe Wetering. Dinsdag 2 Nov., 's avonds half acht: 2e Winterlezing. Spr. de heer L. Penning van Utre-.ht. Woensdag 3 Nov., 's avonds acht u. Jeruël, Groenest. 16. Samenk. Spr. de heer E. de ng, van Schiedam, over: „Christus onze blijdschap". Woensdag 3 Nov., 's avonds acht uur Jeruël, Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Oegstg^cst. Donderdag 4 November, 's av. acht uur, Rehoboth-kapel. Open bare Verg. der A.-R. Kiesver. Spr. Ds. K. Schilder, over: „Het debat bij de Koeien". Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. Ver. „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 November a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. A.s. Zondag 31 October zal de dienst van Dr. Bruining worden waargeno men door Dr. Poortman. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal wodren waargenomen noor Dr. Tim mermans, Telef. 390. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" ICempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. 'dat hij nogmaals vo.or de vereenigmgl zou mil en optreden om dan van zijn reis naar Venetië te vertellen^ applaus) Daarna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur nog een 5-tal sprekers bereid had gevonden, jn aa volgende) maanden lezingen voor de vereenigmgl fte houden, in hoofdzaak der techni sche onderwerpen, zooals de sluis bouw te IJmuiden, electrische tractie, betonbouw e>.d., aizoo een rijk voorzien programma. Als lid* tot de vereenigmgl wensoh- ten toe te treden de heeren 1. van Iter son en ArnoMus, elk door een twee. tal leden voorgesteld; in de volgende vergadering zal de ballotage plaats hebben. Nadat de rondvraag gehouden was die niets opleverde, sloot de voorzitter ide vergadering. Pontschool-examens. Voor het examen Steno-Typen, afge nomen door de Ver. van Dir. v. Pont- scholen slaagden: de heer J. G. Rozen- boom en Mej. A. J. Visser, alhier. Idem voor kantoorstenograaf in de Engelsohe Taal: Mej. G.'E. Guldemond te Lisse. Idem voor Nederlandsche Taal: Mej. W. M. v. d. Vliet te Lisse. Idem voor Machin©schrijven: de da mes H. J. Mulder, E. G. Remmelen- kamp, C. Teljeur, alhier en A. C. van 'Wijngaarden, te Koudekerk a. d. Rijn en de heeren A. Bergman, H. P. Hon> bergen en J. Langeveld, alhier. (Opgeleid door de Pontschool, Hooi gracht 5). Tehuis voor veczwakte kinderen. Het Tehuis voor verzwakte kinderen uitgaande van de Stadsevangelisatie Jeruël, Middelstegraciit zal a.s. Maan dag-1 November des morgens te Huur officieel in gebruik worden gewonnen. Verschillende dames-heeren zijn tot bijwoning van deze plecbtigüeid uit- genoodigd. Uitslag van de verloting ten bate van de Vereen, tot bestrijding der T. B. C. 5 22 46 53 55 131 143 176 193 204 214 217 218 220 1229 231 245 286 287 289 291 i5°I 341 344 358 378 422 429 44° 443 476 492 493 522 545 I548 567 594 604 632 637 651 694 702 719 733 778 783 791 823 827 830 864 894 903 915 953 992 1013 1036 1040 1046 1047 1066 1067 1075 1082 1095 1096 1141 i145 1159 1174 1189 1203 1211 1226 1232 1247 1274 1277 1290 1304 1342 1367 1452 1476 1512 1564 1570 1604 11625 1646 1668 1709 1713 1818 1877 1959 1990 De naam van da pop is „Coba". Da pop met wieg is gevallen op Ne 78. De schilderijen zijn gevallen op de iNos. 107 en 120. De prijzen kunnen afgehaald worden bp Mevrouw de Gijselaar-Viruly. Museum van Oudheden. Gaarne vestigen wij de aandacht op de lezing van dr. H. Frankfort Dins dag 2 November a.s. in het Rijksmu seum alhier zal houden over het z.g. Psireion te Abydos en zijn beteekenis Malgens die jongste opgravingen. 'Onze landgenoot, dr. Frankfort, heeft vele jaren onder leiding van den bekenden Engelschen Egyptoloog Flin Iders Petri in Egypte opgravingen ver richt en heeft in het afgeloopen win terseizoen zeil de leiding gehad van RECLAME Zoo even verschenen le Aflevering van het Dagboek, Goud, Wierook en Myrrhe door Ds. IC. Schilder, Oegstgeest. Vraag bij ons even inzage. Wij zenden U gaarne de eerste aflevering op proef. Elk nieuw versch. boek direct bij ons verkrijgbaar. Profetisme door Dr. Severijn. Inleiding Zielkunde f 6.75 door Bavinck. De Wederkomst v. Christus Ds. Berkhof f 3.90. De Gonkelboer, A. K. Straatsma f 2.90. Moeder Stieneke door Wilma f 3.90. Heeft U al Licht in den Rook en de Openbaringen door Ds. K. Schilder. Wij hebben Muziek voor Orgel en Piano. Muziek Zelfbindbanden waarin ieder zelf muziek kan inbinden. Muziek op Cijferaccoorden, zonder notenkehnis direct te bespelen. Modeplaten. Schilderijen. Teksten. Doozen Post. Kantoorbehoeften. Lijstenmakerij. Boekbinderij. J. PONTÏER, Boekhandel J. Du Pon, Haarlemmerstr. 81, Tel. 655, Leidien .de [Opgravingen die vanwege 't Egypt Exploration Society in Abydos het midi tdelpunt van den Oud-Egyptischen Osi- jisaienst gedaan werden, ter nadere vaststelling van de beteekenis van het z.g. Osireion. Dit zeer merkwaardige gebouw is| tot nu toe altijd gehouden voor een zeer ouden tempel, ten dienste van den Osiris-cultus, die in Abydos van oude tijden af gebloeid heeft. Dr. Frankfort is gedurende zijn op gravingen gekomen tot een andere meening en houdt het Osireion voor een cenotaaf van koning Seti I (1315 —1292 v. Chr.). Ned. Herv. Jorr^l. Bond. (Het district „Rijnstreek" van de Ned Herv. Jongel. Bond, hield Donderdag avond 1.1. een Districtsvergadering, in het vergaderlokaal der Ned. Herv. Jon gel. Vereen. „Calvijn" Stille Rijn 13, alhier. De opkomst was zeer goed te noemen. Voor de pauze werd een bij- bebespreking gehouden over Lucas 10 vs. 112, die ingeleid wrerd door den heer V. H. Mulder uit Alphen. Na de pauze trad de heer P. J. van Dijk al hier op met een zendingsonderwerp en de lieer C. Corterus uit Bodegraven met een inleiding over M.O. Christen dom en Socialisme. Paedagogische Bibliotheek. Naar wij vernemen is de tentoonstel ling dezer vereeniging gisteren ook be zocht door den Burgemeester. Op veler verzoek zal de tentoonstel ling ook hedenavond van halt zeven tot tien uur geopend blijven. "Door de politie zijn een tweetal verdachten in arrest gesteld in ver band met den diefstal in de vleesch- warenfabriek van V. Het zijn J. G., een vroegere knecht van V. en C. P. Ontvreemd is een heerenrijwiel,, dat onbeheerd stond voor een wonmgl op den Ouden Rijn. De Wissellooper J. S. kwam gis termorgen halt '11 per rijwiel uit de Lokhorststraat en wilde de Pieters- kerkstraat in. Hij nam zijn draai tel ruim, met het gevolg, dat hij in aan rijding kwam met een woonwagen, die uit de Pieterskerkstraat in dë rich ting van de Pieterskerkgracht kwam. Hij reed tegen het paard op, dat bo ven op zijn rijwiel terecht kwam. Het rijwiel was geheel vernieid, docli man en paard kwamen er gelukkigi heelhuids af. RECLAME. IWfti Prima rood geruite Op vertoon van dezen bon 1 w cis. in Qsiober één dag alles oralis ANTWOORD Mr. KNIBBE AAN DE SYNODE TE ASSEN. Blijkbaar te laat voor deze synode, (liet is althans niet meer als ingeko men stuk vermeld) heeft de heer Knib- be op den brief van de Synode van 22 October een uitvoerig antwoord inge zonden. Daarin weerlegt hij verschillende uitspraken, waarvan wij het volgende aanhalen: Met betrekking tot de kwestie van Caspar Coolhaes zegt de lieer Knibbe: „Men zou het ongelooflijk achten, maar het is waar. Deze predikant is nooit veroordeeld enkel en alleen om dat hij niet wilde onderteekenen. Wel zijn hem een aantal stellingen (dat is nog wat anders dan een vage verkla ring) voorgelegd, waarmede hij zich toenmaals kon vereenigen. Hij ha-d dan ook geen bezwaar schrif telijk te verklaren, dat hij de leer in deze theses begrepen voor goed hield en de contrarieleer verwierp. Er werd om de maat vol te meten juist niet van hem onvoorwaarde lijk onderteekening geëischt, maar er werd gevraagd te onderteekenen of anders te weerleggen!" Daarmede was deze zaak nog niet op alle punten beslist. Ook uit het ver volg blijkt niet vani een overeenstem ming met de procedure Geelkerken. Spr. meent dat dit proces Coolhaes geen vergelijk met het proces Geelker ken kan doorstaan. Integendeel, zegt de heer Knibbe, het geding van Cas par Coolhaes is daarvan een doorloo- pende veroordeeling. Bij de verdere afwikkeling stelde Caspar Coolhaes op de Provinciale Synode vanj Zuid-Hol land zelf een schuldbekentenis op, welke echter niet voldeed. Een andere welke hem werd voorgelegd, weigerde liij te teekenen. Werd hij enkel en al leen om die weigering geschorst en afgezet. Geen sprake van. Van die wei gering wordt in het s9horsingsbesluit, door de Staten van Holland niet ge sproken, zelfs met geen woord gereipt. Verklaringen als deze honden uitne mende diensten bewijzen om tot over eenstemming te komen. Toen echter de leer van Caspar Coolhaes veroor deeld werd, werden die verklaringen zelfs niet meer genoemd en volgde men een andere methode. Hoe het mogelijk is, dat er in het eerste rapport verklaard wordt „dat de Synodes onzer kerken bij elke proce dure over de leer bijna altoos op de zelfde wijze hebbeft gehandeld als door Uwe Synode is geschied" en ten bewijze daarvan onmiddellijk bet ge val Coolhaes wordt vermeld, is mij ten eenenmale een raadsel." Na een weerlegging van de opvat ting der Synode over het proces Bal- thasar Bekker, vervolgt hij: „Bij Ds. G. en vooral ook bij de later geschorste predikanten werd anders gehandeld. Van een scherp en zuiver veroordeel en van ieders opvatting is geen sprake geweest. In het dogma- tisch-exegetiscli rapport komt o.a. geen behoorlijke motiveering voor, waarom Ds. G. de uitdrukkelijke eisch gesteld moest worden, dat hij zonder eenig voorbehoud als „de eenig mogelijke „en uitsluitend ware" de traditioneele opvatting zou aanvaarden. Er wordt veel gesproken van „dis putabel stellen" een woord dat door zijn onvaste beteekenis onheilvol voor onze Kerken genoemd moet worden." Schr. komt nog eens terug op de on derstelling, dat een onnauwkeurigheid van de rapporteurs aanleiding tot mis verstand gegeven heeft. „Blijkbaar toch meenden de Rappor teurs, zegt hij, dat het voldoende zou zijn, als in onze Kerken geen andere opvatting werd verkondigd, dan dat de Paradij sb ijzonderheden zin tuigel ij k waarneembaar waren, zonider dat zij meenden te moéten eischen het zonder eenig voorbehoud aanvaarden van het „eenig mogelijke en uitsluitend ware" der traditioneele opvatting. Hierbij moet opgemerkt worden, dat de Rap porteurs tot de oorspronkelijke conclu sie kwamen, le. nadat de betrokken aangelegenheid wekenlang ini de Com missie was,behandeld; 2e. nadat het antwoord op de 19 vragen deugdelijk was bestudeerd en 3e. nadat Ds. G. door de SyrJode mondeling was ge hoord. Naar mijn meening terecht, achtten de rapporteurs het mogelijk om op de ze basis tot een oplossing te komen. Indien de Commissie met de Synode de rappor tern's op dien weg gevolgd was en Ds. G. ingewilligd had het ver langen om de onzekerheid weg te ne men of hij zintuigelijk waarneembaar heid der genoemde mededeelingen der Schrift in haar aangegeven klaarblij- kelijken zin aanvaardt, als grondslag van wat hij in dezen leert, zou een dergelijke verklaring* allicht tot over eenstemming geleid hebben. Dit is, ook blijkens de gememoreerde gevallen 'n bruikbare methode. Toen echter deze conclusies ter Synode niet werden aan vaard, zijn er andere conclusies ont worpen, waarvan de Synode wist, dat zij ten eenenmale voor Ds. G. niet te aanvaarden waren. Onder een dergelijk zoo sterk gewij zigd aspect had de Synode m.i. niet meer met een verklaring moeten ko men. Toen het der Commissie en Sy node duidelijk was geworden, dat men door middel van verklaringen niiet tot een bevredigende oplossing zou kun nen komen, omdat de opvatting, ook al werd veel toegegeven, toch niet te verzoenen waren, had men over de verkeerde leer van Ds. G. vonnis moe ten vellen. Men had zooals in de door Uwe Sy node tot voorbeeld gestelde gevallen clit kunnen doen in den vorm van stel lingen, theses of artikelen, waarin scherp en zuiver werd aangegeven, waaruit bleek, dat Ds. G. van de ge reformeerde leer afweek. Door onderteekening der bewuste verklaring te eischen werd niet alleen niet aan dien allereersten eisch eener goede procedure voldaan, maar werd ook het stadium overgeslagen, waarin getracht moest worden door het op stellen van verklaringen of anderszins de tegenstellingen te overbruggen. Nu vaststaat, dat de oorspronkelijke conclusies niets anders zijn dan het ontwerp door de rapporteurs opgesteld blijft er, zegt de heer K. zooals reeds is gebleken, een merkwaardig verschil bestaan. Ter opheldering van deze ver schillen wordt door Uwe Synode een verklaring gegeven, welke moeilijk be vredigend genoemd kan worden. Uwe Synode heeft, zooals zij zelf gaarne zal erkennen, toch zeker tot taak onze Kerken volledig op de hoog te te brengen van de redenen, waarom de definitieve conclusies moesten wor den aangenomen en niet met minder kon worden volstaan. Uwe Synode laat slechts als mogelijk veronderstellen, dat de publicatie van het antwoord van Ds. G. (dat reeds een tweetal we ken in het bezit der Synode en buiten zijn toedoen al grootendeels gepuhli-, ceerd was), waarbij hij nogmaals zijn beschouwingen „openlijk propagan- deerde" en in de voorrede de tegenstel ling voor een van principieelen aard verklaarde, een zoodanigen invloed heeft uitgeoefend op eerf aSntal leden en adviseurs der Synode, dat men in dogmatisch opzicht zwaarder eischen is gaan stellen. Vooralsnog acht ik de Synode te hoog staand, dan dat zij op grond van 'n h.i. verkeerde daad van Ds. G. (waardoor zij tucht over zijn handel en wandel zou hebben moeten oefenen, maar niet in dogmaticis boogere eischen stellen), of uit vrees voor de publieke opinie, het hesluit zou hebben genomen, waar door de scheuring is o^Maan. Vcjr zoover mij bekend, is ook aan onize kerken niet medegedeeld, dat het voorwoord aan zijn „Mijn antwoord aan de Synode" de groote verscher ping, bestaand^ in den eisch van „zon der eenig voorbehoud" de traditionee le opvatting als „de eenig mogelijke en uitsluitend ware" te aanvaarden, heeft gewettigd. De gemaakte veron derstelling komt mij dan ook zoo af schuwelijk voor, dat ik weiger baar te aanvaarden. Onze Kerken staan derhalve voor liet feit, dat door Uwe Synoüe een be slissing is genomen, welke een ernsti ge scheuring heeft verwekt, zonder dat kloek en duidelijk is aangegeven, dat een andere beslissing niet mogelijk was. Het komt mij voor, dat Uwe Synode, wil ze onze Kerken en hare leden recht laten wedervaren óf minstens tot het tot het besluit der oorspronkelijke con clusies moet terugkeeren óf alsnog dui delijk zal moeten maken, dat de geno men beslissing de noodzakelijke was en met name niet volstaan mocht wor den met het besluit der oorspronke lijke conclusies." De heer Knibbe vraagt aan de Sy node alsnog duidelijk te willen maken wat onder conformeren moet ver staan worden. Waar men daaromtrent tweeërlei opvatting blijkt te huldigen (zieB 4e der definitieve conclusies) veroorloof ik mij, zegt hij, Uwe Syno de te vragen onze Kerken te willen mededeelen, welke waarde aan dit woord is te hechten. Ik veroorloof mij daarbij op te merken, dat volgens Prof Hepp in de Reformatie van 1 October j.l. het „Persoonlijk aanvaarden" van de zintuiglijke waarneembaarheid der beide Paradijsboomen, meer was dan de Synode recht had te eischen. Ten slotte vraagt hij aan de Synode een woord van vermaan te richten tot onze Kerken, waarin in den weg der verootmoediging tot onderlinge waar deering en liefde wordt opgewekt. De genen, die bezwaard zijn over de be sluiten Uwer Synode worden dikwijls nog maar nauwelijks geduld. „Men beschouwt hen maar al te veel als Gereformeerden van minderen ran'g, wier meeningsuiting vrij onder drukt mag worden. Daarbij moet in de eerste plaats gedacht worden aan de censuur, welke reeds meermalen op bezwaarden is toegepast. Wat de Ge- reofrmeerde Kerk te Leiden aangaat, kan ik wijzen op het besluit van den Kerkeraad om in de Kerkbode geen stukken meer op te nemen, die kritiek oefenen op de beslissingen Uwer Sy node. Dit machtsmisbruik, hetwelk het welwezen van onze Gereformeerde ker ken aanrandt, is geVolgd door een tweede besluit, waarbij zelfs oezwaar wordt gemaakt om advertenties, in dien daar een bepaalde, maar overi gens juiste, aanbeveling van zijn bro.- chures in voorkomt, in de advertentie kolommen toe te laten. Een Gereformeerde Kerk, die geen openbare critiek, welke blijft binnen de grenzen vap belijdenis en Kerken orde, kan verdraken, zal gaani lijden aan eenvormigheid." BINNENLAND. Minister Van der Velde contra de „N.BCt." De Belgische mimster van Buiten- landsche Zaken, Vandervelde, heeft gistermiddag de buitenlandschei jour nalisten ontvangen, ten einde met klem te protest e eren tegen 't bekende artikel in de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" ^n zake 'die kwestie Eupen Malmédy. - „U weet", zeide hij, „hoe zeer ik en naar verlang, dat dit verdrag door hetJ Nederlandsche parlement zal worden goedgekeurd; niet zoozeer op grond| van de économische voordeefen voon beide landen, als wel op grond van een overweging, welke door minister) Van Karnebeek zeer juist is aangege ven en waarop de Times" van heden morgen deelt. Ik kan u niet zeggen, hoezeer ik het eens ben met mijn Ne- derlandschen collega en hoezeer ik eb naar verlang, dat het verdrag geratifi ceerd zal worden. Ik constateer, dat pp het laatste oo- fenblik, op het moment dat het ver- rag in Nederland door de Tweedei Kamer in behandeling zal worden ge nomen, een der belangrijke organen van de openbare meening in Neder land een houding aanneemt, die onzer zijds een zeer krachtig protest moet uitlokken. In de eerste plaats moet ik uw aan dacht vestigen op de methode, welkej hierin bestaat, dat men reeds van te voren verklaart geen rekening te zul len houden mét .een démenti". De minister ontkent categorisch, dat de Belgische regeering een recht van voorkeur van zeer verre strekking voor Antwerpen zou hebben verlangd, als| contraprestatie. „Ik herhaal", zeide hij, „en het is u bekend, dat er nooit on derhandelingen tusschen de Belgische en Duitsche regeeringen zijn geopend) over Eupen en Malmédy". „Nooit", zeide de minister, „heb ben wij annexionistische doeleinden na gestreefd. Ik wensch niet te polemi- seeren met de bladen, doch wanneer men iets beweert, dat zóó onjuist is en waarvoor geen schijn ot schaduw van gegrondheid bestaat, is dat geen pole miek meer. Wil zijn fatsoenlijke lieden, die tegen een bewering van dien aard' moeten protesteeren". BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Kans op overeenstemming? De executieve van den mijnwerkers bond en de algemeene raad van bet vakvereenigingscongres hebben gister middag een vergadering gehouden. Daarna bad die delegatie van den Algemeenen Raad van het Vakverbond een onderhoud met Churchill, die a'.s eerste minister optrad. De delegatie stelde Churchill eenig6 vragen over, de punten, welke in de bijeenkomst met de mijnwerkers ter sprake waren gebracht. Spoedig daarop ging Chur chill heen om een spreekbeurt te gaan vervullen. Naar verluidt hebben de mijnwer kersleiders op dringend verzoek van den Algemeenen Raad er in toege stemd een tijdelijke hervatting van den arbeid te overwegen, zoolang nog gen permanente nationale overeen komst is gesloten. Een nieuwe confe rentie van mijnwerkersgedelegeerden is noodig om eenige voorloopige rege- ling of wijziging in de politiek van het bestuur der Mijnwerkersfederatie te ratificeeren. De toestand was gisteravond hoop voller. Een rede van Hergt. Dr. Hergt, de bekende leider van d9 Duitsch-nationaen in den Rijksdag, beeft gisteravond in een rede te Lieg- nitz gezegd, dat de Dut9ch-nationalen er naar verlangen weer op productie ve wijze aan de regeeringswerkzaam- heden deel te nemen. Het is het noodlot.van het Duitsche volk, dat de partij 8 jaren lang, afge zien van enkele uitzonderingen, niet daaraan heeft kunnen medewerken. De gang van zaken van de laatste maanden toont aan, dat politieke sa menwerking nationale kracht betee- kenen kan. Locarno heeft deze samenwerking verbroken. Thoiry mag dit echter geenszins doen. Thoiry moet juist de vereischte samenwerking tot stand brengen. Uit bet manifest van de bankiers en handelsmannen blijkt, dat de' Duitsch-nationalen bijdragen kunnen tot de oplossing van alle problemen, die verband houden met het verdrag van Versailles. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Ds. A. M. Boeijinga, predikant bij de Gerei Kerk alhier is ongesteld en kan dientengevolge morgen (Zondag) niet voorgaan in de bediening des WoordS. In rijn plaats hoopt op te treden Da. Dekker, em. pred. te Schevéningen, die tevens het H. Avondmaal zal be dienen. De ongesteldheid van Ds. Boeijinga geeft gelukkig yooralsnog geen reden tot bezorgdheid. LEIDERDORP. In verband met de te Woerden ge pleegde onregelmatighedfen is alhier door de rijkspolitie gisteren gearres teerd de gep. majoor E. Hü is per auto naar Utrecht getrans porteerd. Onder de winkeliers alhier circu leert een adres om aan den gemeente raad te vragen de verplichte winkel sluiting om 8 uur in te stellen. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem .vjn. 10 uur „Irenie"- D8. T. J. Jansen Schoonhoven, Herden king der Kerkhervorming. Geref. Kerk. v.m. 10 en nam. 5.30 u. in de Rehobothkapel, Ds. K. Schilder. Toen gisteren de landbouwer H. met een koe op den Rnnsburgerweg liep, sprong $it dier plotseling voor de tram waardoor een aanrijding onvermijdelijk 'was. De koe kwam er goed af. Toen het dier echter na de aanrijding op zn sprong kwam H. te vallen. Hij werd door Dr. Varenkamp verbo» KATWIJK AAN DEN RIJN. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin mededeelilig ge daan wordt aan de tuinders en koopers dat de groentenveiling volgende week niet meer driemaal, doch twee maal per ■week gehouden wordt, w wel Dmsr dag en Vrijdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2