WAALS KOOPT BIJ WAALS UWJ^EÜBELEff Ontvellingen NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 OCTOBER 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien Is. DAVENTRY, :6oo M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws, Lezing of muziek. 8.20 Kevue. 9.50 Lezing. 10.05 Pianomuziek. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Zang en muziek. j HILVERSUM, 1050 M. 3JConcert. .5.'Duitsche les. 5.30 Fraosche les. 6,Boris Lensky, viool. 7..Cursus voor Boekhouden en Han delskennis, door den heer J. Pei- ser Jr. 8.10 Persberichten. S.20 V.A.R.A.-avond. KöNIGSWUSTEKH., 1300 M. Concert. Daarna nieuws. Muziek. PAKIJS (Eadio-Paris), 1750 11. Concert. Persberichten. Koersen en Havasberichten. Concert. ZONDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM, 1050 M. sp.50 Uitzending uit de Rem. Kerk te. P 'i Amsterdam. cjp- Uitzending van een kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk aan de v Laarderweg te Hilversum. De hear J. VALK. 7.50 ,9.5° 5-05 5-55 18.20 18.50 HET VERGELIJK MET DE HOHENZOLLERNS. Door den Prulslochen Landdag aangenomen. Da Pruisische landdag heeft gesternten! het compromis met de Hohenzollerns ook in UieBdo lezing aangenomen. Da Burgerlijke partjjem stemden vóór, te gen alleen de communisten, terwijl de sociaal-democraten voorzoover zet althans aan de stemming deelnamen blanco hebben gestemd. 'Het heeft weer heel' wat voieten inl de aarde gehad, voor men tot stem ming kon overgaan, daar de commu nisten met alle middelen, geoorloofde zn ongeoorloofde, de behandelingvani het ontwerp trachtten te saböteeren. Ze «varen onuitputtelijk in het bedenken van voorstellen, 'die niets om hét lyï 'hadden, maar die ze telkens weet; uit voerig Beten toelichten en nauwelijks <vas die eene communist van het spreek gestoelte verdwenen, of "de andere jtonu er al weer op. Hun eindeloozö 'redevoeringen bestanden hoofdzakelijk' uit scheldpartijen tegen 1de sociaal-de mocraten en de ministers, en iedere! schimpscheut werd door da publiekö tribune demonstratief toegejuicht. Tenslotte werd het compromis aan genomen met 258 tegen 37. stemmen len 55 'onthoudingen. Tegen terugkeer van den ex-keizer, i De sociaal-democratische partij in Hen Rijksdag'heeft een wetsontwerp in gediend, bepalende dat de leden van de gewezen keizerlijke familie het be treden van Duitschen bodem kan wor den ontzegd en dat leden van He la- milie Hohenzollem uit Duitschland ge zet kunnen worden. Het wetsontwerp ontzegt 'den gewe- ,'en keizer elk oponthoud in JJuitsch- ,and voor den 'duur van rijn leven; zou hij zich desondanks naar Duitschland begeven, Han zou Pruisen het recht krijgen al rijn 'bezittingen in Hezen bondsstaat in beslag te nemen. KORTE BERICHTEN. Het Ooatenrijksche kabiiïeUR'a- mek beeft wegens on ver vuïb are eis chen ;der Bondsambtenaren ontslag inger Idiénd. IjT Bij een gevecht tusschen roode troepenafdeëlingen en 10overbenden 'm Rusland, zijn 79. bandieten gevangen genomen. Horthy, heeft het ontslag van het kabinet-Bethlen in Hongarije niet aan vaard. Prins Carol zou binnenkort naai Boekarest terugkeer en en in zijn vroer gere rechten worden hersteld. .Volgens een bericht uit Genèvel zou Mussolini een onderhond me,t S.tre- semann wenschen. Het Lam Gods van !de Van Eycks te Gent zal' niet, zooals eerst in de bedoeling lag1, naar de Loiiden- sche tentopns telling' worden overge bracht. 1 Uit het Sociale Leven. Chr. Nat. Vakverbond. Door het Dagelijksch Bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond is aan de rechtzinnige kerkeraden, predikanten en godsdienstonderwij zers van de verschillende kerkelijke gezindten de volgende circulaire ver zonden: „Weleerwaarde en Eerwaarde Heer en, Wij meerien ook thans, ons weer met vrijmoedigheid tot U te mogen wenden, om de zaak der Christelijke vakbeweging in Uwe aandacht aan te bevelen. Wij zijn dankbaar voor den steun ons het vorig jaar door de Ker ken verleend. Wij danken speciaal de talrijke predikanten, die ten vorigen jarg door ons gehouden propaganda- vergaderingen hebben bijgewoond, en door hun woord de zaak der Christe lijke vakorganisatie hebben onder steund. RECLAME. Mahonie Huiskamer, bestaande uit: Dressoir lafel 2 Fauteuils - 4 Stoelen Theetatel Rooktafel Spiegel COMPLEET Bezichtig onze Etalage Haarlemmerstr. 130-936 7263 1215,- 'oinia .rinyjli 099§i9; Ook dit jaar heeft onze Christelij ke vakbeweging weer een groote pro pagandacampagne opgezet. Door het Christelijk Nationaal Vakverbond worden, te beginnen op Maandag 18 October a.s., in de wekjen 1829 Octo ber, op ongeveer 80 plaatsen groote propaganda-vergaderingan gehouden. Deze propaganda-vergaderingen zijn be doeld als inzet der huisbezoek-propa- ganda, die ook dezen winter weer zal ter hand worden genomen. Wij meenden goed te doenj, ojok nu wederom hierop Uwe aandacht te ves tigen en de zaak der Christelijke vak beweging opnieuw in Uwe aandacht aan te bevelen. Ook thans richten wij- het dringend verzoek tot U, ook in Uw ambtelijk werk met de groote be- teekenis der Christelijke vakbeweging rekening te willen houden en wanneer zich daarvoor de gelegenheid voor doet, de aandacht der Gemeente op de (Christelijke vakbeweging en haar werk te vestigen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN a. d. RIJN. De gemeenteraad zal vergaderen op Donderdag 21 dezer, des namiddags, te 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorstel Van B. en Vf. tot een pax- tieele wijziging van het stratenplan van de gemeente Oudshoorn. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Prins Hendrikstraat aan den heer W. van der Bijl q.q. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan den heer G. de Jeu q.q. 4. Voorstel van B. en W'. tot aankoop van strooken grond langs den Gouw- sluischen weg en de Prins Hendrik straat van verschillende eigenaren. 5. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een strook grond, gelegen binnen het hek om het kerkgebouw aan de Hooftstraat van den kerkeraad der Geref. Kerk van Oudshoorn. 6. Voorstel van B. en W. om aan het Bestuur van het Departement Alphen aan den Rijn der Maatschappij tot nut van 't Algemeen te verhuren vier loka len van de O. L. school aan de School straat voor zijn ambachtsteekensehooL 7. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de slachtplaats aan de Rijnkade aan F. Sehmaf alhier. 8. Voorstel van B. en IV. om afwij zend te beschikken op het verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie Z. Holland-West te Schiedam om over '27 een subsidie van f ico uit He gemeente kas te mogen ontvangen. 9. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen eener verordening, houdende eischen voor vergunnings- eu verlofs- localiteiten. 10. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de verordening voor de openbare lagere scholen, en het onder wijzend personeel dier scholen. 11. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot aanvulling v. de Algemeene Politieverordening.. 12. Benoeming, van twee leden van 't •Algemeen Armbestuur wegens periodie ke aftreding van de heeren H. S. van de Putte en A. D. van Vliet. Aanbevolen worden voor de vacature van de Putte: 1. H. S. v. d. Putte. 2. A. Kerkvliet. en voor de vacature van 1. A. D. van Vliet. 2. C. den'Dubbelden. hazerswoude Predikbeurten. Ned.' Herv. Gem. iVoorm. 9.30 uur, H. Avondmaal, en 6.30 uur, dankzegging, Ds. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam 6.30 uur, Ds. Gispen. hillegom. A.s. Vrijdag zal alhier ganda vergadering gehouden werden voor de Christelijke vakbeweging, waai in als sprekers hopen op te treden ds heeren J. 3, Ruppert Jr. over: „Met vernieuwde kracht voorwaarts", en J. A. Schaafsma, met het onderwerp: „Nis mand kan worden gemist". katwijj aan den rijn. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bolles Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam 6 uur, Ds. ri. Metering. In verband met het vergaan den Katwijksche Iqgger, heeft H. M. do Koningin can den burgemeester hars deelneming betuigd, en hem verzocht haar van het een en ander op de hoogte te willen stellen a,!smede inlichtingen te willen geven over de KW. 105. De burgemeester heeft schriftelijk de deelneming van H. Maan de nage laten betrekkingen overgebracht, waas aan toegevoegd waren enkele hartelijke woorden zijnerzijds. De restauratie en vergrooting del Geref. kerk nadert haar voltooiing, zoa dat bvt nieuwe gedeelte spoedig in ge bruik kan worden genomen. Van binnen is de kerk er zeer deo'i verfraait en geeft thans een gezellig laanzien. Nu men de plaatsen gaat verdeelen, blijkt het, dat 111 verband met de aaiw vraag, do uitbreiding geen overdadige weelue is geweest. Omtrent de verbouwing komen we later nog eens terug. KATWIJK AAN zee. De KWj 103 behouden Hedenmorgen is de KW; 103 van de reederij Taat, met vernielde zeilen te IJmuiden binnen gesleept door een Stoomtreiler. Aan boord was alles wel Het schip was Noordelijk afgedreven, totdat bovengenoemde treiler het op pikte en binnenbracht. Aan boord was 18 last pekelharing. Vandaag worden veel vaartuigen bin nen verwacht. Gistermiddag ongeveer half vier had alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van 11. Plug die Zaterdag op zoo'n noodlottige wijz„ in de Noordzee' om bet leven kwam. Reeds vroeg, voor dat de stoet op het kerkhof aankwam, hadden zoowel langs den weg, waar de stoet passeerde als Dij de begraafplaats zich honderden opgesteld. Teen de kist in de groeve was neer gelaten, trad Ds. Voorsteegh van hieï naar voren, Hij schetste de broosheid van het leven. Het heengaan op zoo'n jeugdigen leeftijd en op zoo'n trigische wijze is voor ons allen toch een roepstem. Tot het jongste kind werden nog eenige ontroerende woorden gesproKen over de smart van het sterven van zijn geliefden vader. Hiermede was de plechtigheid alge- loopen. 1 1 Allen verlieten diep onder den indruk den doodenakker. noordwijk. yyf; Hedenavond zal het de laatsts avond zijn, dat jongelieden, die ge durende den winter opgeleid wenschen te worden voor Land- en Tuinbouw kunde, zich kunnen aanmelden. noordwijk aan zee. Alhier zijn aangespoeld een staart van een vliegmachine, gemerkt S. 1113 en een Engelsche boei,, met een lang stuk staaldraad er aan. A.s. Maandag zal alhier een propa- gandavergadering voor de Christelijke vakbeweging gehouden worden, waarin als spreker hopen op te treden de liee ren A. v. d. Heyden met het onderwerp „Met vernieuwde kracht voorwaarts", en J. A. Schaafsma, over: „Niemand kan worden gemist". noordwijkerhout. Gistermiddag had de ruim 2o-jari ge timmerman L„ van NoordwijK, bij lie in herbouw zijnde villa „Dijk en Burg", aan den Boerenburgerweg, het pngeiuk van het hoogen steiger te' val len. In ernstigen toestand werd hg opga- nomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur, Ds. P. Hofstede. RIJNSBURG. Alles blijft, voornamelijk doordat de aanvoer zeer beperkt is als gevolg van den regen en den storm, waardoca veel vermeld is, zeer duur. Dahlia's gaan van f 34, en de kwa liteit laat nogal wat te wenschen-over. Grysanthen, voornamelijk de Tros-gr> santhen, waarvan de meeste aanvoer is, gaan ook graag weg en brengen tot 56 cent per bos op voor eerste kwal. Wat van buiten komt en dus minder goed is, gaat ook nog tot 34. Pompon-Dahlia's van 50110 cent. SAS8ENREIK. In de Geref. Kerk alhier zal a.s Woensdag 20 October, des avonds ts 8 uur een uitvoering van gewijde mu ziek worden gegeven door Mevr. Rie Wüstenhoff-Stark te Amsterdam, alt. en den heer H. M. Keuuing, orgel. Programma. 4. Dorische Toccata, J. S. Bach. Orgel-solo. 2. a. Du bist, o Herr, mein Schirm und Schild. b. Gott erhöre mein Gebet. c. Gott 1st mein Hirte. A. Dvorak, Zang met orgel-begeleiding. 3. Pastorale, C. M. .Widor. 4. Marche Héroïque, C. Saint-Saëns. Orgel-solo. 5. a. Ich bin der Welt abhanden go- kommen. b. Um Mitternacht. G. Mahler. Zang met orgel-begeleiding. 6. Cantabile, César Franck. Orgel-solo. 7. a. Ik wil mij gaan vertroosten. Oud-Nederlandsch lied. b. Houd Gjj mijn handen beide, F. Silcher 17891860. c. Jehova, J. K. Gerold 17451822. S. Improvisatie over Psalm 46:1. Voor verdere bijzonderheden verwij zen we naar de in dit no. voorkomende advertentie. wassenaar. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Dorp. Voorm, 10 uur, Ds. Bakker van Amsterdam, nam. 2 30 uur, Ds. Donszei mann. Bei. H. Doop. Kievitskerk, Vocn middags 10 uur, Ds. Donszelmann. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. WOUBRUGGE. Predikbeurten. NeJ. Herv. Gem. Voorm. 9.30 uur, H. Avondmaal en n.uv 6.30 uur, nabetrachting, Ds. Joh. Kijnq Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nanv 6.30 uur, Ds. van Recnen, tijdelijk te- Driebergen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Geer- truida, d.v. C. J. van Haastregt en M. •Rotteveel. Cornelis Johannes, z.v. L. C. van der Poel en R. Cath. Hofstede. Gjjsbertus Petrus. z.y. J. ,G. Mulder en Th. Heemskerk. Ondertrouwd: Adrianus Jozephus van ;Mil, 29 jaar en Maria Johanna Vrees wijk, 27 jaar. Overleden: Maria Rotteveel, 39 jaar, echtg. van O. J. van Haastregt. RECLAME. Geschaafde Huid, Schrammen en Schrijnende Plekken, Huidwondjes Brand- en Snijwonden genezen met Doos 30-60-90 ct. Tube 80 ct. PU ROL Toepassing Arbeidswet. De Leidsche Vereeniging van Indus- trieelen 'heeft tot den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid! het volgen de verzoek gericht: Creeft met verse huldigden eerbied te kennen: De Leidsche vereeniging van Indus- trieelen, dat de bedrijven van hare la den thans door de daling der valuta van België, Frankrijk en Italië, zeer groote nadeelen ondervinden tengevol ge van de in de laatste maanden sterk toegenomen uitvoer van Belgische, Fransche en Italiaansche fabrikaten naar Nederland en andere landen te gen prijzen verre beneden den Neder- landschen kostprijs; dat dientengevolge bij deze bedrijven een zeer sterke achteruitgang der af levering is ingetreden door gebrek aan opdrachten van hun binnen- en buiten landsche afnemers, die thans deze op drachten in de genoemde landen doen uitvoeren; dat ojxze vaderlandsche industrie toch reeds op de wereldmarkt een on- gelijken kamp te strijden heeft door de ook in verhpuding tot andere lan den te hooge productiekosten en alge meene onkosten (sociale wetten, loo- nen, belastingen)), maar dat de valuta verhoudingen thans voor de bedrijven van vele onzer leden inderdaad moor dend werken, zoodat geleidelijk stop zetten en ontslag niet zal kunnen uit blijven, met als direct gevolg het op nieuw toenemen van het hier ter stede toch bij voortduring reeds groote aan tal werkeloozen; dat het dus zeer noodzakelijk is, wil onze industrie de concurrentie met het buitenland kunnen volhouden, dat de ze bedrijven de productiekosten verla gen, hetwelk bij behoud van het be staande levenspeil der werknemers al leen kan geschieden door een soepeler toepassing der Arbeidswet; dat immers de valuta concurreecnde landen, Frankrijk, België en Italië, zooals Uwe Excellentie zeer zeker be kend zal zijn, zich niet zoo strikt als hier te lande aan den achturigen ar beidsdag houden, terwijl eveneens in Duitschland, hoewel dit geen valuta- èoncurreerena land is, zeer ruime op vattingen worden gehuldigd ten aan zien van werktijden en overwerkver- gunningen. Wat betreft Duitschland verwijst verzoekster naar het adres van liet Verbond van Nederlandsclie Werkge vers aan Uwe Excellentie d.d. 17 Mei 1926 No. 3808-86 CCB. Italië heeft onlangs den normalen arbeidsdag verlengd van 8 uur tot 9 uur, terwijl de leden der Vereeniging ten aanzien van Frankrijk en België bereid zijn Uwe Excellentie de noodige gegevens over te leggen, waaruit de lange arbeidsduur daar te lande zal blijken. dat het meermalen voorkomt, dat de ondernemers, om de bedrijven gaande te houdeiv en de bedrijfsonkosten te verminderen, opdrachten trachten te verkrijgen tegen zeer lagen prijs, soms zelfs beneden kostprijs, doch dat zjj niet in staat zijn deze uit te voeren, omdat er geen gelegenheid is met in achtname van den wettelijk vastgestel- den arbeidstijd, deze opdrachten bin nen een zekeren tijd af te leveren; dat het xveelal regel is, dat dez© op drachten alleéén met korten leverings7 termijn kunnen worden verkregen en de ondenemers wederom niet in staat zijn dez© opdrachten met het oog op den wettelijken arbeidstijd en de in acht te nemen formaliteiten; dat derhalve, willen de bedrijven zich bij de huidige buitenlandsche concurrentie staande houden, het nood zakelijk is, dat elk bedrijf zonder na_- dere aanvraag de bevoegdheid heefö om, zoo noodig, een zeker aantal uren per dag over te werken met het ge heel© personeel, dus ook met het z.g. beschermd personeel; dat het dus voor de Leidsche Indus trie zeer urgent en noodzakelijk is, dat art. 26 der Arbeidswet na 24 October na 24 October 1926 bestendigd blijft; Tot nu toe kon te Leiden, zelfs on der de werking van genoemd artikel 26 der Arbeidswet, alleen een over- werkvergunning verkregen worden voor personen boven 17 jaar. In de Textielindustrie b.v. is een© overwerk vergunning zonder inbegrip van „de beschermden" vanzelf sprekend waar deloos. Bij eventueel intreden van de zoo zeer gew{enschte seizoen- of andere drukte, zal dan aan alle aanvragen en opdrachten gemakkelijk kunnen worden voldaan. De groote Ifscfcomf- indelingen in de verschillende» markten maken het ondoenlijk om groote voor raden bil de fabrikanten te houden. De grossiers, die vroeger de voorraden hielden ten behoeve van de wink^q liers, doen zulks ooü ü.ieit| meer enl J wentelen het risico af op den fabri-& kant, die dus bij eerste aanvraag moet^ kunnen leveren. U dat in verband met bet hiervorenj vermelde het voor elk bedrijf ge-U wenscht is de beschikking te hebben bepalingen, dat de arbeidsduur per week niet langer dan 56 uur mag be^ dragen en dat aan de betrokken ar-; beidsinspectie het aantal der gemaak-; te overuren wordt opgegeven. Redenen waarom verzoekster zicÜ i wendt tot Uwe Excellentie met eerbie-.. dig verzoek het daarheen te willen leiden, dat aan de hiervoren geuite wenschen tegemoet worde gekomen. CORRESPONDENTIE. iWiegens plaatsgebrek moet het uit voerig verslag van de opening van het Raadhuis te Voorschoten, alsmede van de gemeenteraden van Hillegpm en Lisse blijven overstaan. Ook voor de Kinderrubriek was geen plaats. f i, !l TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, 16 Oct. (VDj Volgens leen bericht uit Essen heeft het koten syndicaat ten gevotee van heit toene mende kolengebrek de kol en zendingen: naar Rotterdam en Antwerpen beperkt' LONDEN, 16 Oct. (VD) Hevige électrische stormen hebben gister "den, kabeldienst tusschen Engeland en Ame rika verstoord, en derhalve eveneens' het telegraafverkeer in de g-eheele we reld. NEW, YORK, 16 Oct. (Y*D|) 100 politieagenten, gewapend met traan- gasbommen en machinegeweren, be klimmen de bergen van Noord New- Yersey, teneinde acht bandieten op tel sporen, die 300.00U dollar gestoIenEeb ben uit een postwagen teElisabeth. WiEENEN, 16 Oct. (VD) De op volger van Dr. Ramek is ongetwijfeld Mgat Seipel. De verkiezing van heü nieuwe kabinet heeft Dinsdag plaats. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 15 Oct. 1926. Veiling „Ons Belang." Roode kool 460670. savoye 490650, groene 230390, bloemk. 4— 2170, andijvie 50120, kroten 150—240, pieterselie 120240, sla 70210, peen 490—780, kervel 170—210, komk. 2—710 knolselderie 270450, prei 170240, selderi© 80120, rapen 250290, boe renkool 50 200, bleekselderie 2544 meloenen 1035 per 100 stuks. Spinazie 1217, snijb. 4855, heerx- boonen 285048, stamb. 2237, pronkb 450800, druiven 5459, kroten 210— 310, uien 380520, spruiten 125022^ postelein 47, torn. A 207024. B 1580 —1760, CC 620—840. LEIDEN, 15 Oct. 1926. Veiling Hout markt. Bloemk. 1423. sla 80—1, wor». teltjes 4—8, kroten 100180, andijviv 40—90, komk. 47, selderij 80—220, piv terselie 150300, prei 140220, knol selderij 411, ramanas 23. roode k 48, gele kool 4—8, groene kool 250- 50, rapen 260—400, alles per 100 stuks Spruiten 1218, snijb. 1235. beere* boonen 1438, postelein 711, spina zie 1117, kroten 250350, uien 350— 420, torn. 1036 per 100 kilo. LEIDEN, Turfmarkt van 11—^16 Oct Aanvoer lange turf 120.000. Prijzen 75c 8t50 per 1000 stuks. LEIDEN, 16 Oct. 1Ö26. Boleimarkt prima fabr. boter 190, prima boeren boter 215230, goede boerenboter 2- 210 per kilo. Aangev. 68-8, 14-16 vaten? weg. 1555 kilor I LEIDEN, 16 Oct. 1926. Eierenveiling' Aanvoer 2320 stuks. Kipeieren 11125i eendeieren 780—850 per 100 stuks. Handel matig. KATWIJK, 15 Oct. 1926. Eigenheim 80120, uien 4420, peen 030^-840 per 100 bos, bloemkool 2027. roode kool 4430, gele kool 4205. Aanvoer 181 x 25 kilo gr. aardapp. 2500 kilo uien- 2300 bos peen, 30200 bloemkool. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in iden morgen van 16 Oct. 1926, medeg^ cteeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste Bar.m.stand 771.9 Isafjo-rdt. Haagste Bar.m.stand 747,7 ,Vardoe. Verwachting tot den avond van 17j October: Zwakke tot matige, verander-, lijlee wind, meest zwaar bewolkt ot 'be trokken, waarschijnlijk nog nevel, aan," vankei ijk kouder. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. v'V luchttemperatuur. Hedenmiddag 12 uur: 12,0 gjr. C. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag 16 Qct.: 5.35 a.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3