NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 OCTOBER 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. JJAVEJSITKY, 1600 M. 5.3 Kinderuurtje. 6 20 Muziek. 7.20 1 xjdsein, weerbericht, nieuws. 8.— Lezing. 8.20 Concert. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Zang en muziek. HILVERSUM, 1050 M. Matinee H. D. O.-orkest. 5.Fransche les. 5.30 Duitsche le3. 0.SGiisienconcert. yiool en piano. 7.l'u luie bericht. 7.05 Boekhoudles. 8.10 Persberichten. 8.20 V.A.R.A.-avond. xo.Persberichten. KöN 1US W USTERH., 1300 M. 8.20 „Das Konzert", van H. Bahr. Daarna nieuws. 10.50 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. 2. Voorstel van B. en W. om tusschen de Driesprong en de Ringvaart een dui ker te leggen in de Kanaalstraat, om de gronden langs de zuidzijde van de Kanaalstraat af te wateren naar de noordzijde van die straat. 3. Voorstel van B. en W., om langs de Westzijde van den Heereweg een te- f el trottoir te leggen vanaf Vreewijk tot e Lisserbrug. 4. Verzoeken om subsidiën voor het jaar 1927. a. Van de gemeentelijke Landstorm- commissie „Zuid Holland-West"; b. van de R. K. Geitenfokvereeniging „De Werkmanskoe". c. van de vereeniging „Pro Juventu- te", in het Arrondissement Haarlem; d. van de R. K. vereeniging „Moeder schapszorg", kweekschool voor vroed vrouwen te Heerlen; e. van de R. K. muziekvereeniging „Adolf Kolping". 5. Verzoek van het bestuur der Chr. H. B. S. te Leiden, om een bijdrage voor 2 leerlingen uit deze gemeente in de kosten van onderwijs over het jaar 1924. 6. Verzoek van de vereeniging „Pluim vee- en Konijnensport Lisse en Om streken", om een medaille beschikbaar te stellen voor de door haar in Dec. 1926 te houden tentoonstelling. 7._ Voorstel van B. en W. en de Com missiën van het Gas- en Waterleiding bedrijf tot vaststelling van een veror dening, regelende het financieel beheer van de bedrijven der gemeente Lisse. 8. Voorstel van B. en W. en de Wa terleidingcommissie, om bepalingen vast te stellen voor de levering van water voor particuliere brandblussching. 9. Voorloopige vaststelling van de re kening der gemeente over 192.5. 10. Comptabiliteitsbesluit. 11. Aanbieding van de gemeentebe grooting 1927 en de begrootingen 1927 van het Gas- en Waterleidingbedrijf. 12. Ingekomen stukken en mededee- lingen. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente c*> vrijdagavond half acht. Voorzitter de heer G. v. d. Valk Bouw man, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed en geeft vervolgens ge legenheid tot het voorlezen van de no tulen der vorige vergadering, die on veranderd worden vastgesteld. Vervolgens doet de voorzitter mede- ideelïng, dat J. de Lange z\jn schuld aan de gemeente, groot 1 167,86, heeft afgedaan. Ingekomen zijn eenige brieven van Ged. Staten, behelzende goedkeuring v. fenomen raadsbesluit-en. Aanbesteding eeft plaats gehad van de noodslacht- plaats; het werk is gegund aan de laag ste inschrijvers, de Gebr.oeders Mol, voor f 44,30. De muziekvereeniging „Devote" heeft haar rekening ingezonden over 19*25, die sluit met een nadeelig saldo van f 96,85; aan deze vereeniging zal f 100 subsidie toegekend worden. De gymnastiekvereniging „Sparfca" heeft een ongezegeld adres ingezonden, waarin gevraagd wordt in het oefen lokaal in de gemeenteschool een twee tal kasten, die hinderlijk znn, te mogen verwijderen. Besloten wordt, het adres niet in behandeling te nemen, doch de gymn. vereen, te machtigen, deze zaak te regelen. Aan de Chr. H. B. S. te Leiden wordt iop haar verzoek een subsidie van f 415,40 toegekend voor een 7-tal leer lingen uit deze gemeente, die in 1924 de genoemde school bezochten. Aan de orde is de vaststelling der verordening heffing schoolgeld. De heer Klaver wil de klasse van f 700800 (5 cent) laten vervallen en d$ klassen 1222 met vijf cent ver- hoogen. Dit voorstel wordt verws^pen met de 8temmen van de heeren Vervark en Kla ver voor. De verordening wordt ongewijzigd weer opnieuw voor 1 jaar vastgesteld. Verzoek bestuur Herv. school om gel den te mogen ontvangen voor de stich ting van een'school voor gewoon lager onderwijs; en een verklaring van ouder3 die voor hun kinderen openbaar onder wijs verlangen. B. en W. stellen voor, aangezien het aantal wettige handteekeningen minder dan 40 bedraagt en er ook geen sprake is van overbevolking der bestaande bij zondere schcol, en ook overigens aan de ^-ettelijke bepalingen niet is voldaan. het verzoek van de hand te wijzen, mede werking te weigeren en geen gelden toe te staan. Na de uitvoerige motiveering van den voorzitter gaat de raad hiermee aecoord. De voorzitter deelt nog mede, dat binnenkort tot benoeming van een nieuw hoofd der openbare school zal worden overgegaan. In den legger der wegen en voetpaden is een kleine wijziging aangebracht; goedgekeurd. Eenige wijzingen der begrooting '26 Worden goedgekeurd. Ten slotte komt aan de orde de be grooting van en dienst 1927. De heer Vervark stelt voor, to-t op zichter der waterleiding op een salaris van f 950 niet een 52-jarig persoon, doch een jonger iemand te benoemen. De heer Klaver wil sollicitanten op roepen voor de betrekking van gemeen teopzichter der waterleiding en een ge schikt persoon benoemen, die geheel los van de gemeente staat. Het voorstel van B. en W. luidt: J. G. Meerburg te benoemen tot opzichter bn de waterleiding en ambtenaar der arbeidsbemiddeling met den titel van femeentebeambte. Dit beteekent voor e gemeente een bezuiniging van f 500. De heer Groenendijk is tegen benoe ming zonder sollicitatie. Het voorstel om sollicitanten op te roe pen, wordt verworpen met de stemmen van de heeren Klaver, Vervark en Groe nendijk voor. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten, de benoeming aan te houden tot de volgende vergadering. Eventueele sollicitanten hebben gelegen heid tot 1 Nov. zich aan te melden. Verschillende vragen over de begroo ting worden door den voorzitter beant woord De heer Klaver stelt voor het loon der losse gemeentewerklieden van f 3 °P .f 3>5° per dag te brengen. Dit voor stel wordt niet ondersteund. De begrooting wordt vastgesteld en het heffingspercentage plaatselijke in komstenbelasting gesteld op 1. (v. j. V2 pet). Bij de rondvraag brengt de heer Kla ver de w^gverbetering met goudalithe in sommige gemeenten Razerswoude, Alkemade ter sprake. Kunnen B. en W. niet eens informeeren of dit niet beter is dan grint? De prrjs is f 1 per vierk. M. De voorzitter zegt dit toe. Te half 10 sluit de Voorzitter de ver gadering. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje, .Ds. A. J. Ruys. Herdenking 50-jarige Evangeliebediening. Nam. 5 uur in Ire ne. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Rehobothkapel, Ds. K. Schil der. Gisteren had een arbeider, werk zaam op den Leiderweg, het ongeluk met zijn rechterhand bekneld te raken tusschen aldaar liggende kabels. De punt van zijn wijsvinger werd afgedrukt zoodat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Ds. Ruys, die gisteren zijn 50-jarige ambtsaanvaarding herdacht hoopt a.s. Zondag alhier op te treden tot het houden van een gedachtenisrede. Het aantal woningbureau's in de gemeente is weer met één toegenomen, zoodat we er drie rijk. zijn, n.l. het Cen traal Woningbureau, De Jongh's Wo ningbureau en Woningbureu Proper. Deze laatste zijn ontstaan door ont binding van het bureau De Sleutel. Dus ook op dit terrein keus te over. RIJNSyJURG. Burgerlijke stand. Geboren; Jacob, z.v. P. Heemskerk en T. Zandbergen. Maria Johanna, d.v. H. Noort en J.,M. van Klaveren. Geertruida Jacoba, d.v. A. Heemskerk en A. van Beelen. Alberta d.v. C. Colijn en K. J. van der Zwan. Wilhelmina Adriana, d.v. C. van den Bosch en J. P. Kort. Willem, Z.v. H. van den Haak en J. Baars. Getrouwd: J. Schone veld, jm. 24 j. en J. Zandbergen, jd. 20 j. Ondertrouwd: S. de Mooij, jm. 26 j. en Chr. J. Glasbergen, jd. 26 j. Th. de Mooij, 46 j. en J. Rietnoven,'37. jaar. Overleden: Catharina, Johanna, 2 m., d.v. J. H. Glasbergen, en H. de Mooij. De burgerwacht alhier hield Don derdagavond een geanimeerde ledenver gadering bij den neer H. Coster. Na opening door den voorzitter, den heer H. W. Grimbergen, en voorlezing van de notulen door den secretaris den heer C. Haasnoot, volgde het jaarver slag van de bondsvergadering te Am sterdam, door den heer Jde Z/waan. De voorzitter prees diens verslag om stijl en inhoud, en dankte den heer Z. voor de vervulling zijner taak. Hierna verkreeg Kapitein J. W. F. 'Bakhuijs, toegevoegd aan den inspec teur van id-e burgerwachten, het woord, die evenals den sergeant kampwachter Schouten, de vergadering als gast bij woonde. Allereerst wees spr. op het succes van de dóór hem ingestelde schietwed strijden, waaraan thans ongeveer ioco man deelnemen, en waarvoor reeds 700 prijzen werden aangeschaft. vVel een bewijs met weiK een sympa thie deze wedstrijden zijn ontvangen. Uit de onlangs medegemaakte ma noeuvre's deed spr. vervolgens meJe- deeling van de gedane ondervinding. De vermindering van het beroeps kader deed, naar spr. deed uitkomen, geen goeds verwachten voor de tuch, in het leger. In verband ook met de meeting van de A. J. C. in Den Haag, deed spr. uit komen, hoe de burgerwaeh.en nog niet overbodig zijn. Spr. spra.K zijn groot vertrouwen, uit in .ue RijnsDUigsche Burgerwacht, wier capaciteiten hij prees. vervolgens w^rue:-, naar aanleiding van een aanbeveling van kapt. Bakhuis besloten vcor schutters met diploma A uit gezamenlijke vrijwillige bijdragen in te stellen een Oranjekruis, ie behalen in schietwedstrijden in drie houdingen, waarbij minstens 135 punten moeten worden 'behaald. Hierna reikte kapt. Bakhuijs aan de daarvoor in aanmerking komende schut ters diploma's en kruisjes uit, verge zeld van een toepasselijke toespraak. Nadat de voorzitter den kapitein dank had gebracht, werd overgegaan tot de behandeling van huishoudelijke zaken. Alvorens hiertoe werd overgegaan, vroeg de heer A. Zandbergen nog,of aan de leden, evenals aan die van den Vrij willigen Landstorm, 'geen mobilisa- tiekruis kon worden toegekend. Kapt, Bakhuijs antwoordde, dat hier voor géén gelden zijn uitgetrokken. Overigens stond spr. ze.r sympathiek tegenover dit idee. en gaf hij liet be ftuur in overweging een verzoek in te dienen aan de inspectie der burgerwach ten. Mededeeling werd gedaan van een te Leiden te houden bijeenkomst van burgerwachten uit de omstreken van Leiden, op 13 Nov. a.s., gevolgd door een maaltijd en een gezeiligen avond, waarvoor zich vele aanwezigen als deel nemers opgaven. Nadat hierop de prijzen aan de prijs winnaars van de schietwedstrijden wa ren uitgereikt, werden nog eenige prïj zen verloot, ten bate van de kas, vo,or aanschaffing van een nieuwe buks. Hierop sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank. Bij de Schiétvaardigheidsproef voor leden van de Burgenvacht alhier, gehouden door kapt. Bakhuijs, toege voegd aan den Inspecteur voor da Bur gerwachten in Zuid Holland, slaagden voor diploma in A met bijbehoorend zilveren kruis, de leden G. Vos, J. van Rootselaar, C. Haasnoot, G. van Vliet, P. van Klaveren, Jan Oudewater en J. Kromhout. Voor diploma in C. met bijbehoorend bronzen kruis zijn geslaagd de leden: Jac. Zwaan, Adr. den Heijer, W. v. Egmond, J. Oude water, O. van Delft, L. P. van Egmond, L. Driebergen, T. Heemskerk, J. J. v. d. Weijden, P. van Egmond, J. v. d. Gugten, O. van Vliet, J. v. Iterson, D. Cederhout, J. Zwaan, A. Paauw, C. Zwaan en J. v. Klaveren. De uitslag van de dezen zomer gehouden prijs-schietwedstrijden voor leclen van de Burgerwacht alhier is als volgt: 1. C. v. Klaveren Pzn, 2. H. J. Grim bergen, 3. C. Haasnoot, 4. F. Heemskerk 5. C. v.- Delft, 6. G. van Vliet. U (Driebergen. 8. J. Kromhout. 9. H. Ra vensbergen. 10. Jac. Zwaan. 11. L. v. Egmend. 12. J. Oudewater. 13. D. Ce derhout. 14. J. v. Rootselaar. 15. Joh. Oude water. 16. P. v. Egmond. 17. Joh. v. d. Gugten. 18. A. A. de Monrje. 19. Adr. den Heijer, 20. A. Paauw. 21. G v. Vliet. 22.'J. J. v. d. Weijden. 23. A. Zandbergen. 24. J. v. Kralingen. 25. C. v. Vliet. 26. F. v. d. Ploeg. 27 J. v. Iterson. 28. P. v. Klaveren. 29. W. v. Egmond. 36. H. G. Hoge woning. 31. J. Zwaan. 32. J. Brussee. 33- D- v- Egmond. 34. J. de Koning. 35. A. Star. Bloemenhandel. 't Gaat vlifg deze dagen in den bloemenhandel. A an Herfstasters is er veel aanvoer en dit artikel schijnt men tamelijk goed te kunnen plaats ui Ook komen veel Tros grysanthen, waarvan vooral de beste kwaiteit goc-1 weg gaat, varieerend van f 0.30—0 43, Dahlia's gaan in de beste kwaiteit van 1 2.203.30, minder goede van f MO1.80, Pompon-Dah lia's brengm van f 0.450,90 op. As ters van f 0.30 -1.20, vooral wit gaat vlug weg Herfstasters van f 40.50, Climax G7 per 100 bos. V/ ASSENAAR. Herwonnen Levenskracht. Het is moeilijk te zeggen, dat „Her wonnen Levenskracht'' alhier gister zijn 5-jarig bestaan „vierde' De voor zitter deelde mede, .lat besloten was geen uitvoering te geven, maar dat men imeer heil verwachtte van een pro paganda-avonl. De zaal van het patronaatsgebouw was flink bezet en al was er dan geen uitvoering, werd er toch genoten van de schoone rede van Pater Borreireus. Z.Eerw. was verheugd dezen avonn propagandist te mogen zijn voor Her wonnen Levenskei i.t. Spreker wees erop, dat de Katholieken, hoewel zij in de eerste plaats vc.or de ziel zorgen, het lichaam niet verwaarloozen. Ook wij zeide spreker, mogen enV moeten ijveren voor de volksgezondheid. Daar mee handelen we in den geest van Christus, die leegde „Zoek eerst het Rijk Gods, maar niet „Zoek alleen het Rijk Gods" Vervolgens gaf Z.Eerw. een beschrijving van de vreeselijke ver woestingen door de T.b.c. aangericht en toonde aan, welken invloed deze,, ziekte heeft op het zieleleven. Hij wek te daarna allen op tot daadwerkelijke s.teun aan Herwonnen Levenskracht, hetwelk zorgt, dat de lijders verple ging vinden volgens het Katholiek be ginsel. Spreker zette verder uiteen, dat onze steun een aad van liefde is en een apostolaat. Aan het slot verklaarde spreker, dat hem niets anders overbleef dan bede len. Hij deed een beroep op de vrijge vigheid van allen in naam der Chris telijke, apostolische en sociale èharitas en inJozus Naaim. Na pater .Borrmeus sprak de heer van der Laan. Deze spreker gaf in zijn rede meer de feiten en cijfers. Feit is, dat zoovelen om opneming vragen en dit hen dan in uitzicht moet w^rderfc gesteld. De cijfers wezen uit, dat met geringe offers allen zouden kunnen worden geholpen. Ongewijfeld zijn na de aansporing van den heer van der Laan ri nieuwe contribuanten toegetreden. De 11a af loop gehouden collecte bracht ook nog een aardig bedrag binnexc Burgerlijke Stand. Geboren: Her- mina Johanna, dochter van D. L. Den ker en J. van Kuijlenburg; Johanna Martina, dochter van C. Rijsdijk en M. C. Remmers waal; Adrianus Handri- kus, zoon van C. J. Orie en J. Heems kerk: Johanna Petronella Wilhelmina dochter van B. Visser en D. G. Philip- po; Cornells Jacobus, zoon van J. P. Knijnenburg en Th. de Groef; Overleden: P. J. Prins, oud 15 j. Ondertrouwd: P. J. v. Zijl en P J. Overgauw; J. van Os cm VV. van Oosten; P. C. van Egrnond en E. J. G. de Jong; H. Maalerink en A. van Egmond Gehuwd: M van Veen en A. Kahn. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Dorp. Zondag voorm. 10 uur Ds. Dcais- zelmann, nam geen dienst. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. v. d. Heyden. Kievitskbrlc voorm. 10 uur Ds. Gravemeyer, van 's-Gravenhage. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor het Kantongerecht alhier wer den Wpeiibdag 19 zaken behandeld, .alle bestemd voor openbare zitting. De eerste was een landbouwer, en veefokker, uit Leiderdorp,' G. v. E.,. die beklaagid was margarine in voor raad te hebben gehad. Bekl. had ver zet aangeteekend. Nu werd gehoord; de rijkszuivelvisiteur Geelhoed, die verklaarde dat G. v. E. de boter wel verkocht had, al was heit ook in de fa milie gebleven. De ambtenaar vroeg bevestiging van het gevelde vonnis., zijnde f3 of 3 dagen. Voortgezet werd ook de zaak tegen F. A. L. S. uit Boskoop, die turf molm als kamerplantenmest, onder dén liefelijken naam van „Mora" had ver kocht. Als getuige werd nu gehoord de heeU Middelkoop, chauffeur die a's compag non in deze mestfabriek was gesigna leerd. Deze zeide echter er niets van? te weten. Eisch f30 of 10 d. Een boertje uit Zoeterwoude, IT. C. O. had op een Zonldag op de aanma ning van den Zoeterwouidschen veld wachter niet willen doorlcopen. ,,'t Is kinderspul" betoogde het boer tje. Wie kwamme uit de Kerk en stingei wat te prate. „Was er dan geen op stootje?" vroeg de Kantonrechter. „Bel' nee" zei 't boertje, Maar langzamer hand kwam he't toch voor den dag, dat er een woordenwisseling geweest was om de somma van een stuiver, die 't boertje schuldig was voor het stallen van een fiets. Maar „niks geen ruzie hoor". Toen 't boertje hoorde dat de amb tenaar f4 eischte, ofschoon „der toch niks niet beurd was", ging hij pro- test-eerende af. A. v. d. Wj. uit Leiden, recidivist wegens dronkenschap. De verba'isant- haa hem ter ontnuchtering in een ka mer in het politiebureau opgesloten. „Niks van aan, die vent kan zeggen wat hij wil. Een gat in me kop hebben ze me gegooid, 'khad wel dood kenne weze", zei beklaagde. Eisch f 4 of 4 dagen. v. d. W|. zegdei vast toe, wel 4 dagen te zullen gaan zitten. De heer B„ handelaar in muziek instrumenten, had op een laten avoiict trek in gerookte paling. ITij vervoeg de zich bij de fa. Sp. te Leiden, waar kwart over elf aan zijn culinaire nei gingen werd tegemoet gekomen. W. S., huisvr. van Sp., zou wegens deze wetsovertreding f4 ot 4 dagem tegen zich hebben hooren eischen als ze present was geweest. F. R. te Leiden, die er geen be paald vak op na houdt, had in liet tras van 't Plantsoen gèloopen. „Met én been", zei hij, „per ongeluk om een visschie te vangen", f 1 ot 1 'dag. J. v. L. uit Noordwijk haJa zijn loop knecht 's Zondags melk doen vervoe ren en dit bovendien op onhygiënische wijze. 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen. IW. B. v. d. V. te Noordwijkerhout. had op den Gooweg niet willen uitwij ken voor een achteroprijdende auto, ofschoon de bestuurder" der laatstö auto onophoudelijk zijn hoorn had la ten galmen. Alle inzittenden der twee de auto verklaarden, dat v. d. V. had kunnen uitwijken, maar niet wilde, f 15 of 15 dagen. Voortgezet werd de zaak tegen P. JJ. chauffeur te 'Oegstgeest, die na een champagnefuif, ter gelegenheid van de opening van een automobielenzaak, oen auto vatj de Coöperatieve Keukenl had aangereden. Nu werd een getuige h décharge gehoord, de heer K. Veel1 mocht dit1 echter niet baten. De ambtenaar eischü f30 of 10 dagen. W. de R., te Leidien. had op 'de Lam mermarkt een wielrijder aangereden' daar hij zonder aamrijzing te geven, van richting veranderde. De aangereden fietser werd met nog twee anderen als getuige gehoord, f 10 of 10 dagen. G. W. te Leiden, had op de Bree- straat links gehouden met het gevolg, volgens verbaal, dat pok hij tegen een fietser was opgetornd. Bekl. zeide dat de fietser tegen hem was aangereden. Na getuigenverhoor eischte de amb tenaar f 10 of 5 dagen'. Laatste Berichten. Gpsziinfl Koloniaal Instituut Amsterd. Hedenmiddag heeft H. M. de Konin gin te Amsterdam het nieuwe gebouw van het Koloniaal Instituut geopend met de volgende rede: Gaarne voldoe ik aan het verzoek om dit indrukwekkende gebouw in te wijden, ook omdat ik er prijs op stel mij op dit gedenkwaardig oogenblik te kunnen aansluiten' bij de hulde, die terecht gebracht is aan allen, die aan de totstandkoming van het Koloniaal Instituut hebben deel gehad. •Cog herinner ik mij levendig hoe de heer Crenier mij voor het eerst vol geestdrift over zijn met den heer Hu- brecht beraamde plannen sprak. Wat zij, mannen van den wijden blik en de forsche daad, toen in den geest zagen is thans werkelijkheid ge worden dank zij het inzicht, de geest kracht en de volharding hunner rae^ de werkers; dank zij de offervaardig heid van velen. In een haar waardig tehuis zal 'deze grootsche stichting hare heilzame werkzaamheid ten volle kunnen ont plooien. Maar bovenal vertolkt dit trot sche gebouw, de ernst en zekerheid van onze overtuiging, dat de belangen en nooden van Oost- en West-Indië ook 'die van Nederland zijn en voor goed voorbij de tijden, toen nog maar weinigen hier dat toonden te heseffen. Moge het lot tot in lengte van dagen tegenover landzaat en vreemdeling blijven getuigen, dat deze landen en de groote gewesten van overzee, hoe zeer door wijde wateren gescheiden, in voor- en tegenspoed, in werken en streven, één zijn en blijven. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) WEENEN, 9 Oct. (YD) De gis teravond plaats gehad hebbende onde* handelingen met de vertegenwoordi gers der ambtenarenorganisaties heb ben tot resultaat gehad, dat het sta- kingsbesluit vcorloopig niet zal wor den uitgevoerd. Afgewacht zal- worden, welke nieuwa voorstellen de regeering Dinsdag zal doen. Dit besluit is waarschijnlijk on der invloed van do soc.-dem. vakorga nisaties, die zich tegen de s'taking! ver klaarden, genomen. MARKTBERICHTEN. LEIBEN, 9 Oct. 1926. Vellina Houi- markt. Bloenik. 1529, andijvie 60 1GC, sla 100—250, komk. 6—10, kr-oten 190260, worteltjes -48, roode kool 58, gele kool 59, gr. kool 250320, selderij 90400, bleekselderij 1315, prei 120260, pieters. 100160, rarü- manas 45, rapen 250350 per 100 st. Snijb. 18—42, heerenb. 1932. sprui ten 1217, kroten 23, gek .kroten 6 8, uien 34, postelein 711, spinazie 15200, tem. 2034 per 100 kilo. LEIDEN. 9 Oct. 1926. Eierenveiliug. Aanvoer 2840 st. kipeieren 10851225, eenideieren S9. Handel vlug. LEIDEN, Turfmarkt van 49 Oct. Aanvoer 120.000 lange turf. Prijzen 750850 per 1000 stuks. LEIDEN, 9 Oct. 1926. Botermarkt, prima fahr. boter 2205, prima boe- re mbo ter 235250, goede boerenboter 210225, Aangev. 57-8, 23-16 vaten, we gende 1420 kilo. KATWIJK, 8 Oct. 1926. Eigenheim. 90120. uien 350360, peen per 100 kilo 540680, jjeen per 100 bos 5580, bloemkool 18,80-26,60, roede kool 4— 520, gele kool 440560, Aanvoer 180 x 25 kilo gr: aardapp. 1800 kilo uien, 1800 bos peen, 20200 bloemkool. Telegraiiscïi Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 Oct. 1826, medege deeld door bet Kon. Ned. Mejeorolo- Hoogste Barometerst. 7G1.0 Zurich. Laagste Barometerst. 728,1 Storneway. Verwachting tot den avond v. 10 Oct. Aanvankelijk nog stormachtige, W. tot Z. wind, later krachtige tot matige uit W. richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt met opklaring, aanvankelijk regenbuien, mogelijk onweer, nog iets koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 i_.j: is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 12,8 gr. C. LICHT OP VOCR FIETSERS e.a. Zaterdag 9 Oct. 5.50 nam. WisseInoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn 59.521/» Londen12.12 V* New-York 2.49lSn Parijs7.191/» Brunei 6.921/* Zürich 48.27 Rome i 9.86 Oslo54.727. Kopenhagen 66.327» Stockholm66w727. Weenen 35.227» Praag- 7-41 Madrid 37.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3