NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 29 Sept. 'sav. aclit uur, Jeruël, Middeistegr. 3. Samenk. Spr. Ds Hoekendijk van Botterdam. Woensdag 29 Sept., 's avond? acbt u. „Volkshuis", Apothelcersdijk. De heer A. Smit over „Het nut van Esperanto" De avond-, nacht en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Sept. tot en met Zondag 3 October ais. waargenomen door de apotheken van de H. H. D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406 en G. H. Blanken, Ilooge- woerd 171, Telef. 502. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des 'Francqui weilgerde eenige verkla ring tegenover de journalisten af te leggen ,maar de correspondent van Belga meent te kunnen zeggen, dat, wat Francqui in het bijzonder interes seerde inlichtingen zouden zijn ge weest over het tijdsverloop dat men te Parijs noodig acht voor het welsla gen van de pogingen om tot een wer kelijke stabiliteit van de Fransclie munt te geraken. Natuurlijk is geen •van beide ministers geneigd, iets, wat dan ook, daarover los te laten. Het onderhoud van Poincaré en Francqui Ds volkomen vriendschappelijk geweest Zij hebben elkaar nogmaals de stand punten uiteengezet, van waar zij uit gaan, terwijl de overwegingen in Frankrijk, en België verschillend kun nen zijn. De correspondent van Belga voegt eraan toe: De besprekingen van de beide staatslieden hebben, welver- staan, di't# standpunt niet gewijzigd. Als men rekening houdt met de vriendschappelijke betrekkingen tus- scihen de beide landen, en hun verlan gens om die te handhaven, kan men zich dan niet erin denken, dat .Fran cqui ten minste, hij gebrek aan beter Poincaré de verzekeriing heeft ge vraagd, dat Frankrijk binnen de maat van het mogelijke, niets zou doen om de verwezenlijking van de Belgische plannen te' verhinderen? Dit verzoek zou zichzelf rechtvaardigen door den dikwijls opgemerkten samenhang lus fcchen de Belgische en de Fransclie Franc. Kan men eraan twijfelen, of Poilncaré heetf beloofd, Francqui te dien aanzien voldoening te schenken? ENGELAND EN CHINA. Een verklaring van Baldwin. Baldwin heeft in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de jongste ge beurtenissen in China. Hij gaf eerst een overzicht van'de bekende gebeurtenissen op de Jangtse en deelde vervolgens in antwoord op een vraag mee, dat voor wat de vloot betreft, de regeering van oordeel is, datna aankomst van de thans onder weg zijnde versterkingen, het vliegtuig schip Hermes en een flotielje van een groepsleider en acht torpedohootjagérs da strijd krachten in de Chineesche wa teren voldoende zullen zijn voor de be scherming van de Engelsche onderda nen en belangen. Wat het leger betreft is tot dusverr^ geen enkele militaire tnsschenkomst vereischt geweest. Er zijn dan ook geen troepen of vliegtui gen naar China gezonden. Op de vraag of er met andere betrok ken mogendheden overleg gepleegd .was inzake den toestand en eventu eel e gemeenschappelijke bescherming van de vreemde kolonies antwoordde Baldwin, dat de regeering het de taak van iedere regeering op zichzelf acht om de noodig© maatregelen te nemen ter bescherming van haar onderdanen, al naar de omstandigheden zulks ver- eischen. Wat betreft de inneming "van Han- ikou en Hanjang door de Kantoneesche troepen, deelde de premier mee, dat er wel wat beroering heeft geheerscht, doch dat feitelijk de Engelsche handel en nijverheid te Hankou geen overlast hadden ondervonden. De uitbreiding van de krijgsverrich tingen tot het dal van de Jangtse heeft het beschieten van Engelsche koop vaardijschepen ten gevolge gehad. Hierover zijn vertoogen gericht tot dén goeverneur van Kanton en thans schijnt het ^schieten van koopvaar ders als vrijwel geëindigd beschouwd- te kunnen worden. De laatste berichten wijzen op een lichte vérbetering in den toestand op dfe- Jangtse en men hoopt, dat als ook bet tweede schip van de bij Wansjen in beslag genomen bodems za 1 zijn teruggekeerd, er spoedig een verdere verbetering zal intreden. Primo de Rivera's plannen. •Nu in Spanje de eerste Nationale (Vergadering zal bijeenkomen en er langs constitutionneelen weg een kabi- ïiet zal worden gévormd, heeft Primo de Rivera in een persgesprek ver klaard, dat hij geen premier van dit nieuwe kabinet wil worden. Na een ikorte rust hoopt hij op een of andere post in het leger te worden geroepen, in overeenstemming met zijn rang. Hij wenscht in alle bescheidenheid dat niemand zich hem meer herinneren zal, hetgeen het beste teeken is dat alles goed gaat. Ik ben niet ijdel, zeide hij, ik weet tflélke kleine resultaten ik heb bereikt <én ik erken de hulp van God, die het mij mogelijk heeft gemaakt de moei lijke taak van over 25 millioen Span jaarden te regeeren, te verrichten. Wanneer mijn taak is volbracht, stel Ik mij voor eenige relilgieuse plichten te vervullen om' mijn geest te sterken. Daarna zal ik een gewone Spanjaard worden, rustig mijn einde afwachtend. KORTS BERICHTEN. Het aantal wcrkloozen in Enge land bedroeg 20 dezer 1.532.000, een vermindering van 19.524 vergeleken hij de vorigfc week. Een neutraliteitsverdrag tussen en Rusland en Lithauen is gisteren ge- teekend. In verband met de instorting van de nieuwe Oderbrug bij Gartz zijn drie personen gearresteerd. In Hamburg dreigt een bootwer kersstaking, waarbij 10.000 arbeiders betrekken zijn. De strijd tusscben landdag en re geering is in Polen in vollen gang. In breede parlementaire kringen wordt de herbenoeming van het kabinet Bartel in zijn oude samenstelling als een uitdaging beschouwd. Een slaapziekte-epidemie in Ja pan heeft reeds verscheiden slachtof fers geëi'scht. UIT DE OMGEVING. BOSEOOF. Gemaonteraad De raad vergaderde Maandagavond 7 uur in het .genreentehuis alhier. Voorzitter de heer P. A. Coign, bur gemeester. Secretaris; de heer C. van Heesen. Aanwezig alle leden. Ka opening worden de notulen vast- De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. Voor kennisgeving aangenomen, met uitzondering der adreseen van de bouw 'vereenigingen ,,St. Joseph" en „Onze Woning", houdende verzoek om grond en bouwvoorschotten voor den douw van resp. ro en 20 arbeiderswoningen, nvelke Dij punt 23 zullen worden be handeld. Het adres van den heer P. Loei, hou dende verzoek onr den termijn van ont ruiming van twee onbewoonbaar ver klaarde woningen in de Bidderbuurt alsnog met zes weken te verlengen. wordt in handen van B. en W. gesteld, ter fine van advies, aangezien de Ge zondheidscommissie meet worden ge hoord. B. en W. deelen mee, dat aan den heer G. Loef, op diens verzoek eervol ontslag is verleend als volontair ter secretarie, en voorts, dat de gemeente- begrooting voor den dienst 1927 w. s. in de eerste week van November a.s. zal worden behandeld. Op de vraag vao den heer A. Brand, gedaan in een vorige vergadering, om te overwegen of het nie; wenschelgk is een raadscommissie voor de gemeente bedrijven in te stellen, deelen li. en W, schriftelijk mede, die hiervoor bij B. en W. met de minste behoefte bestaat, De heer Brand zegt in de vorige ver gadering de vraag te hebben gedaan om de volgende redenen, Allereerst is er een electriciteitsbedriji! bijgekomen; 2e. na de opheffing .van de vorige raads commissie is het ledental van den ge meenteraad uitgebreid tot 13. Nu krijgt men het idee, dat een raalsiid zoo bui ten alles blijft. Daarom blijft spr. van. van meening, 'dat het beter is om tot hei instellen van een Bedrjjvencommissie over te gaan. Spr. dient daarom de volgende motie in: De Raad der gemeente Boskoop van oordeel, dat het wensch-eljjk is met liet oog op het uitbreiden der gemeentebedrijven in verband met het in bedrijf stellen van het electriciteitsbedrijf om over te gaan tot het instellen van een Com missie van Bijstand en Beheer der Ge meentebedrijven, noodigt B. en W. uit om stappen te nemen tot de instelling hiervan. De Voorzitter zegt, dat een Comm. voor de bedrijven geen studiecommissie is. doch dat zij B. en W. bjj moet staan in het beheer' der bedrjjven. Nu is het inderdaad moeilijk voor een raadslid om zich in de zaken in te werken. Bij be drijven kent men nu eenmaal financieel technische kwesties. Nu staat de zaak zoo, dat B. en W de .bedrijven geheel beheerschen en in het geheel niets voe len voor een commissie, integendeel, zij zullen een dergelijke commissie een bezwaar vinden. Het geeft een admini stratieve rompslomp, bovendien werkt de commissie bij verschil van meening met B. en W. niet verhelderend, terwijl de verantwoordelijkheid, bij B. en W„ blijft. Dat de raadsleden onkundig blij ven van de bedrijven ,kau geen motief zijn; immers al het mogelijke wordt ge daan om den Raad zoo volledig mogelijk in te lichten. De heer Brand vraagt, wanneer een dergelijke commissie dan wel noodig is. De Voorzitter zegt, dat dit het geval kan zjjn, wanneer de Wethouder over ta weinig tijd beschikt, of wanneer een wethouder niet ovj-r de noodzakeljjke kennis bescniKt. Dit is nu niet het geval De heer Brand vindt het ingenomen standpunt van den Voorzitter een ge vaarlijk standpunt. Immers komt er later b.v. bjj een nieuwen Wethouder, een commissie, dan is dat het teeken, dat de nieuwe wethouder niet over de noo- uige capaciteiten beschikt. De heer Noest vindt het juist een .argument om thans te besluiten tot het 'instellen van een dergelijke commissie, aangezien dan de pas wordt afgesneden om van den nieuwen wethouder te zeg gen, dat hij niet over voldoende capa citeiten beschikt. De heer Grootendorst zegt, dat de heer Brand niet heeft aangetoond, het nut der Commissie. De heer Brand wil nu een commissie opdringen B. en W. hebben er niet de minste behoefte aan die bovendien, de heer Brand zegt het zelf, niet eens ter zake kundig is. Na nog eenig debat wordt de motie van den heer Brand in stemming ge bracht en verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Naar aanleiding van een vraag van den heer i'. D. Noes», betreffende de evviiLieale plannen tut verbetering van lie Zijde, gedaan in een vorige vergade ring, deeieii B. en W. mede, dat de nuauige voorbereidende werkzaamheden werden gedaan, doch dat nog niets de finitiefs daaromtrent is te zeggen. De verbetering zal in elk geval groute kos ten met zich brengen. Tot i'eden van de commissie voor on derzoek van begrootingen en rekeningen ttorden benoemd de neeren J. J. Groo tendorst, A. Brand en p. Loef, terwijl tot plaatsvervangend iid worui benoemd de neer P. D. Noest. Tot gedelegeerden van de gemeente ia de Pesturen van bouwvereenigingen worden benoemd: in het oestuur der woningbouw vereen, „linze Woning", tie heeren J. Spruyt en A. Nijhoï; in liet Pestuur der woningbouw vereen „Patrimonium" de heerea de heeren P. Loet en A. Brand; in liet bestuur der woningbouwvereen. „Bt. ooseph' de heeren W. C. van Aieef en D. Mesman. De heeren Mesman en van Kleef drin gen er op aan, dat voortaan de onder werpen ter behandeling op de «genua's van dp bouwvereenigingen zullen wor den vermeid, aangezien er soms geen enkel punt behoeit Gehandeld te women wanrby 11e beiangen der gemeente ter' sprake komen. 'lot geuelegeerden der gemeente in het bestuur der Coöperatieve vereeni- giiïg „De Boskobpsdie veiling' wor den gekozen de heereh J. j. Grooten dorst en C. J. van der Wolf. in de vacatMe C. P. Driesprong in het B. A. wordt voorzien door uiens herbenoeming. Tot leden van tie- Comm. van Toe zicht op het L. O. worden benoemd da heeren J. Bruins, P. tZjjtierveid en H. Boer, zulks ter voorziening in de va caturen, ontstaan door de periodieke aitreding van de heerea J.. Bruins en P. Bijtierve.d, tc-rv.ij 1 voorts de heer j. V,. van der Btam;~móesc -anreden, omdat geen kinderen.meer van hem ter schele'gingen. Na eenige LiseuSie wordt aan de Geur. C. J. Houtman èn J. J. Hout man een vergoeding."toegekend van 160 gulden, voor afstand ter bestemming voor oen publieiten dienst van een strooi grond aan de Steileh. Hiernoor wordt een nog eenigszins behoorlijken toegang tot de Ste.ien ge waarborgd. Aanbieding door B. en W. ter vaat- stelling van twee conceptbesluiten, strekkende tot wijziging der gemedite- begrooting voor den dienst 1926. ï)e heer van Kleef zie; op deze be- groutingswijz:ging 'nbeurag v. f16500 als gedeeite van het batig saldo van den dienst 1925 gebracht. Spr. meende, da; dit ici.eiijk bij ue begrotingsbehan deling ter spiake mos, worden ge- bra.ht. De Voorzitter geeft toe, da; men (fit punt bjj het begrootingëdebat zou kun nen wenschen. Na nog eenige di:eus:ie gaat men in geueime vergadering. Na heropening der openbare verga dering worden de wijzigingen conform conèept vastgesteld. Voorstel van B. en W. om in begin sel uit te spreken, dat het noodzakelijk is ten hoogste 15 woningen met Rijks- steun te bouwen, ter vervanging 'van z.g. krotwoningen en ter opneming van z.g. onvolledige gezinnen. in verband met de ingekomen adres sen van 2 ivoningbouwvereenigingen om grond- en bouwvoorschotten, stellen B. en W. tevens voor om uit te spreken lat in 1927 geeh woningbouw zal plaats vinden. De heer van der Wolf heeft met ge noegen het voorste], beoogende op- -uiming van krotwoningen, gelezen. Maar anderzijds kan hij zich niet veree- aigen met het voorstel, om de bouw vereenigingen steun voor het stichten van woningen, te onthouden. En wel te meer. omdat in deze gemeente nog een groot gebrek aan woningen bestaat. Spr. wenscht daarom net voorstel in tweeën te splitsen: ie. om in beginsel te besluiten de krot woningen op tg ruimen door stichting van 15 eenvoudige woningen; 2e. de mogelijkheid te laten om an dere arbeiderswoningen te bouwen. De heer Houdijk betreurt het voorstel van B. en W. om geen voorschotten te verleenen in 1927, aangezien de vraag uaar woningen nog zeer groot is. De heer van Kleef is van meening, dat er inderdaad krotwoningen moeten wor den opgeruimd, en daarom is het noodig, nat deze 15 huizen er komen. Spr. wil echter deze voorwaarde stellen, dat de menschen, die er in zullen komen, min stens 2 jaren in deze gemeente hebben gewoond. Spr. kan zich verder met de voorstellen van B. en W. vereenigen. De heer Noest wil weten, wie er in deze huizen zullen komen. Er doen zich zoo vaak gevallen voor, dat de men schen zeggen, wjj kunnen t meer huur betalen, terwgl toch het tegendeel waar is. Voor zulk soort menschen mo gen 'deze huizen niet worden bestemd Voorts vraagt spreker, hoe zullen de ze woningen er uitzien? Zijn het een kamerwoningen met een keukentje. Wie beoordeelt wie er In deze huizen ko men? Waar komen deze huizen te staan? Naast de huizen op-b.v. de Emmakade of op een apart stuk land. Spreker hoopt dat dit laatste niet het geval zal zijn, want dan gevoelt hij meer voor contro le-woningen, waar men de menschen leert hoe men moet wonen. De heer Boekraad kan zich vereeni gen met het voorstel van B. en W. om het opruimen van krotwoningen te be vorderen door de stichting van een 15- tal eenvoudige woningen. Echter is hij een voorstander voor het verleenen van voorschotten aan woningbouwvereeni- gingen, en kan hij in dit opzicht niet meegaan met het voorstel van B. en W. De Voorzitter beantwoordt den spre ker. Si' bestaat geen bezwaar om het oor;;,el overeenkomstig den wenschvan den heer Van der Wolf te splitsen. Het motief, dat er een groot gebrek aan woningen is, zal wel altijd blijven be staan. Over het eerste halfjaar 1926 hebben zich in deze gemeente 17 ge zinnen meer gevestigd, dat dat er ver trokken zijn. Boskoop is nu om ver schillende reden een zeer gezocht oord. Ei- is een mild Burgerlijk Armbestuur en er komt hoegenaamd geen werkloos heid voor. Ook de Bouwvereeniging „Pa trimonium is voornemens om eenbouw- aanvrage voor een 12-tal woningen in te dienen, zuodat de totale aanvrage pl 111. een 30-tal woningen bedraagt Bpreker vindt het verstandiger, dat de bouwvereenigingen eerst eens een jaar hun nieuwe woningen exploiteeren en dan eens zien, of ér nog groote behoef te aan woningen is blijven bestaan. Er mag piet vergeten worden, dat met in begrip van de kosten voor de te stich ten 15 eenvoudige woningen, een kleine 335.000,in de Woningbouw is ge stoken. Voor het opruimen van krotwoningen moet inderdaad iets gedaan worden. De plannen zijn besproken met den heer HoofdTnspecteur. De huizen zullen voi doen aan redelijk te stelten eischen. B. en W. zullen wel degelijk rekening houden wie er in de huizen zullen komen alleen in die gevallen, waarin werkelijk sprake is van noodzaak. De bedoeling is om de huizen op. 3 plaatsen in deze gemeente te bpuwen. Echtgr niet aan i.e- Emmakade. De heer Nrjhof vraagt of niat onder het oog. mag worden gezien de mogelijk heid om de particuliere bouwnijverheid te steunen door premie uit te keeren. Na nog eenige discussie wordt in beginsel uitgesproken, dat het noodza kelijk is om ten hoogste 15 woningen te bouwen, ter vervanging van z.g. krot woningen en ter opneming van z g. on volledige gezinnen. Deze beginselverkla ring wordt aangenomen met 11 tegen 2 fe temmen. Voorts wordt besloten om in 1927 geen steijn voor woningbouw te verlee nen, dit besiuit houdt tevens in een afwijzende beschikking op de adressen van de Eouwvereenigingen „St-Joseph" en ..Onze Woning'. Dit besluit wordt genomen met 8 te gen 5 stemmen. Thans is aan de orde het voorstel van B. en W. om te besluiten tot in voering van een z.g. hondeapenning en, ia verband daarmede, tot vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing en van een op de invoering van hondenbelasting. De heer Loef ziet het nut van de in voering dezer penning niet in. De heer Noest vraagt hoe B. en W. denken te doen met honden, die opge vangen en niet afgehaald worden. De Voorzitter zegt, dat deze na ver loop van eenige dagen zullen worden afgemaakt. Na nog eenige discussie, waaruit blijkt, da; de raai er ovc-r het algemeen weinig voor voelt, wordt het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Hierdoor vervalt het volgende punt der agenda. Vervolgens worden vastgesteld de re belling pan ontvangsten en uitgaven over hef jaar 1925, van de Gasfabriek en de Waterleiding. Goedgekeurd wordt de rekening van inkomsten en uitgaven van het. B. A. over het jaar 1925. Aangeboden wordt de rekening van inkomsten en uitgaven over 1925 van de gemeente Boskoop, met daarbij be hooiende bescheiden. De rekening v.-ijst de volgende cijfers aan: Gewone dienst: Ontvangsten f 327070,04 Uitgav#n 272585,951,6 Batig saldo Kapitaaldienst Ontvangsten Uitgaven Nadeelig saldo f 54484,081/3 f 633082,72 633686,08 633,36 De rekening wordt gesteld in handen van de commissie voor het nazien van tekeningen en begrooiingen. Voorts bieden B. en aan de one- werp-begrooting met de daarbij behoo rende menibrie van toelichting en ver dere bescheiden voor den dienst 192/, De begrooting wjjst de volgende cij fers aan: Gewone dienst: Ontvangsten f 329861,111/2 Uitgaven „329861,111/2 Kapitaaldienst: .Ontvangsten f 146373,29 Uitgaven 125840,63 De begrooting wbrdt gesteld in han den vande Commissie voor het nazien van de rekeningen en begrootingen. Eveneens worden aangeboden de be grootingen in concept voor 1927 van het Electriciteitsbedriji', de gasfabriek en de bronwaterleiding, benevens die van het Burgerlijk Armbestuur. Ook deze begrootingen worden ge steld in handen van de Commissie voor hetf nazien van de rekeningen en be grootingen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vernieuwing van een gedeelte der bestrating van de Zijde vanaf de Dorp straat W.Z. tot het kantoor van de firma Koster. De heer van der Wolf dringt aan op geruischlooze bestrating. De heer Boekraad is tegen het trot toil- aan den Noordkant. De Voorzitter wijst er op, dat ge ruischlooze bestrating gelegd moet wor den op een zware betonnen onderlaag, terwjjl clan de buizen voor gas- en wo terleiding verlegd moeten worden, het- feen z§er groote kosten met zich zou rengen. De vraag zal echter onder de oogen worden gezien. Spr. is verder van oordeel, .dat het werk afgemaakt moet Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouder::- vai^ Leiden brengen ter algemecne kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de firma J. B.JHeydeman en J. van Ulden en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de fabriek van koek-, banket- en suikerwerken in het perceel Haarlemmerstraat No. 274, ka dastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie II No. 2211; b. P. Fontein Pzn, en rechtverkrijgen den, tot het uitbreiden van :1e zagerij en schaverij van hout op een gedeelte' van pereeel Havenkade No. 2123, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C No. 5697. Leiden, 29 September 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, aan het Gemeentebestuur van Leiden en zijne rechtverkrijgen den, voor een proeftijd, eindigende 1 Maart 1929, voorwaardelijk vergun ning is verleend tot het uitbreiden der Gemeenté-Electrieiteitsfabriek op het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Stctie B No. 2923. Leiden, 29 September 1926. v; AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris nm worden en is dan tegen het idee van den heer Boekraad. Het voorstel wordt vervolgens aan* genomen. Bij de rondvraag stelt de heer Boek raad neg esn vraag: hoe het staat met het adres van de bewoners van het einde van de Bieze om verbreeding van dien weg. Hierbij -merkt de heer Boekraad op, dat deze weg zeer belangrijk ia geworden. Het blijkt, dat, wanneer- de eigenaars van de langs dien weg liggenden grond bereid zijn, een strook af te staan, B. en W. niet ongenegen zijn om tot vei- bree-ding mede te werken. Nadat nog eenige onbelangrijke vra gen zyn gesteld, sluit de voorzitter te middernacht de vergadering.* WOUBRUÖGE. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lis Maria, z.v.' J. W. Waasdorp en E. van der Tang. Cornells, z.v. F. A. IL de Boer en N. van 't Wout. Catharina, Cornelia, d.v. J. Eax eh J. M. Opdam. Loop der bevolking. In de maand September, hebben de volgende personen z!ch hier gevestigd: van Legden uit Alphen aan d.n Rijn'; W. B. van der Ploeg uiUAlkemade. 'W. p. ïloogenboom uit Koudekerk. W. P. van der Weiden uit Zuilen en J. M. Angenent geb. Hulsebosch met kind uit Rijswijk (Z. H.). Vertrokken zijn*: J. Boot naar Rotterdam.^ A. van der Voorn naar Heemstede. K. Jacobs n. Leerdam. D. J. Schijf naar Alphiin a.d. Rij. D-. den Bruin naar Voorburg. H. Laleman naar Leiden. J. Zwiep naar Alphen aan den Rijn. Wed. B. Ivroe3 naar Woerden en G. KroeS naar Bar- woutswaarder. Tjjdens de verbouwing aan liet Herv. Kerkgebouw alhier, moet de ge meente haar klankvol orgel missen. P'e' begeleiding van het gezang vindt na plaats met een groot huisorgel, dat- in het gebouw is geplaatst. De trap naar den toren moest ook worden verwijderd, om in den opgang te voorzien, tot het luiden der klok én om het uurwerk loopende te houden, is een ladder van 41 sporten tot de dakgoot geplaatst, een werk, dat steeds gevaarlijk blijft. Naar w\j vernemen, zal het nieuwe oczaal opgetrokken worden met hand vorm steenen. KOUDEKERK. De Raad dezer Gemeente' zal ver gaderen op Donderdag .30 September; 1926, des voormiddags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededieelingen. 3. Vaststelling baians, winst- en ver liesrekening \v aterleidingbedrijik 4. Voorloopige vaststelling Gemeen te-rekening dienst 1925. 5. Aanbieding Gemeente-beg.rootirigj dienst 1927. 6. Comptabele besluiten. 7. Wijziging verordening op de brandweer. 8. Wijziging aigemeene Politie-ver- ordening.- 9. Adressen van de Vereenigmg-em voor Chr. Middelbaar Onder wijs te Al phen a. d. Rijn en te Leiden in zake liet verleenen van een bijdrage voor) leerlingen uit deze Gemeente. NOORDWUK. Er heeft zich een comité gevormdi dat zich ten doel stelt gelden bijeen! te brengen om te komen tot de op richting van een monument in de Bad plaats X oord wijk ter eere van de nage dachtenis van den freer C. L. C. W. Pickjé, Burgemeester van Noordwijh van 18661885, de stichter vin onza Badplaats, die zijn gezondheid en zijn fortuin opofferde om Noord wijk uitj zijn isolement te verlossen en te ma ken tot een Badplaats. Noordwijk heeft tegenover Burge meester Pické groote verplichtingen ecil wij twijfelen dan ook niet ot vele Noordwijkers en oud-Noordwijkers, zullen gaarne willen medewerken ter eere van 'hem, die de voorwaarden! schiep om Noordwijk te maken tot war. het nu is: een van de eerste en voor* p aam are Badplaatsen vga ons land,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2