WAA ZATERDAGS NAAR WAALS, Prima Wii leEakf Eng. Ledikas! f§ KOOPT BBJ fT/EUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 SEPTEMBER 192? DAG-AGENDA. Zondag 26 Sept. 1926. Jeruël, Mid- .delstegr. 3. Samenkomst om tien uur en half zeven. Spr. de heer v d Horst. Woensdag "~29 Sept 's av. acht uur, Jeruël, Middelstegr. 3. Samenk. Spr. Ds Hoekendijk van Rotterdam. Woensdag 29 Sept., 's avonds acht u. „Volkshuis", Apothekersdijk. De heer A. Smit over „Het nut van Esperanto" Maandag 4 October neemt waar de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 528. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Sept. tot en met Zondag 3 October a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406 en G. H. Blanken, Hooge- woerd 171,. Telef. 502. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeést zal worden, waargenomen door dr. Varekamp. Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des volgde gedragslijn, die, wil zij doel tref fen, ook door de gemeente dient te Worden gevolgd. De inspecteur heeft daarop terecht de aandacht van het gemeentebestuur gevestigd. In dat ver band hebben de opmerkingen van den 1 inspecteur, die in deze vraag zijn' over genomen, dan ook een juiste strek king; het instituut der woningbouw- yereenigingen, zooals de wetgever zich dat gedacht heeft, is niet berekend op 'de taak van woningproductie. De door den inspecteur geopperde bezwaren val yen weg, zoodra hei gaat om de zaak, 'dat is in overeenstemming met des Wetgevers, bedoeling. 3. Uit 'de beantwoording van de twee de vraa/g volgt, dat deze vraag ontken nend Dhoet worden beantwoordt. Naar de oivdergeteekende meent, is bet ad vies van den inspecteur in overeen stemming met de bedoeling van de ■wet. Het bevat een critiek, die gericht as op uitbreiding van de taak der wo- •ningvereenigingen buiten de grenzen van de wet. 4. Door het antwoord'op vraag 3 was ifyraag 4 buiten beschouwing gebleven. Reclame en natuurschoon. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben een circulaire tot de bur gemeesters in deze provincie gericht, .waarin zij er op wijzen, dat in (Ten .laatsten tijd meermafen reclamebor den worden aangetroffen in het lande^ lijk deel van gemeenten, voor welker plaatsing de ingevolge de prov. recla me-verordening vereischte vrijstelling door Ged. Staten niet is. verleend. In verband hiermee wordt den bur gemeesters verzocht, ertoe te willen rnedewerken,- dat door een scherp toe zicht van de gemeentepolitie de nale ving dier verordening zooveel mogelijk worde verzekerd. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. D'e voorbereiding der ontwapenings- conferentie? De volkenbondsvergadering heeft gis- tVavond eenstemmig goedgekeurd de resolutie der derde commissie, dat de [Ontwapeningsconferentie voor de vol- fende volkenbondsvergadering zal be-' ooren plaats te vinden, tenzij materiee le onmogelijkheden dit verhinderen. Er gjug geen groot debat aan de panneming der motie vooraf. Inderdaad is thans over het ontwa- ipeningsvraagstuk niet veel meer te zeg- &en, de daden zullen nu moeten volgen. In antwoord op Boncour's verklaring dat Frankrijk zich bezwaarlijk een in ternationale conferentie tot regeling van de maLximumbewapening der verschil lende landen zou kunnen denken zon der volkenbondscontróle op de naleving daarvan, antwoordde lord Robert Ce cil, dat hjj overtuigd is, dat ook de contrólekwestie wel tot overeenstem ming zal kunnen worden verkregen. Engeland schijnt in dit voor Frank rijk essentieele vraagstuk dus tot eon- Bessies bereid te zijn, en als ook Italië denken zou als Cecil, zou ongetwijfeld de kails op succes der ontwapeningscon ferentie aanmerkelijk vergroot zijn, doch zal ook Italië willen toegeven? Lord Cecil deed een indruKwekkend beroep op de pers, 'om in de maanden, die ons nog van de ontwapeningsconfe rentie seheiden, ertoe bij te dragen, dat de openbare meening zich immer krach tiger voor beiangrijke bewapeningsver mindering uitspreekt. Zonder oniwape- ning geeu vrede, zeide Cecil, en daar om is bet absoluut noodzakelijk," dar de (ontwapeningsconferentie slagen zal. Na Cecil uitte von Schubert den wenscb, dat de ontwapeningsconferen tie er toe zou medewerken, dat de on gelijkheid in bewapening worden ver minderd. De Duitsche gedelegeerde sprak in zoo tactvolle woorden, dat ook de Fia.iSühe delegatie meedeed aan bet applaus, dat op de in goed Fransch Uitgesproken rede van Vou Schubert volgde. Een Britsch-Chineesch Incident. Bij den aanvang van de volkenbonds- vorgadering gisternamiddag heeft de Chineesche gedelegeerde, in opdracht zijner regeering, een verklaring afge legd, waarin hij mededeeling deed van diverse incidenten, welke uen laatsten tijd in China hebben plaats gehad, bij welke incidenten Britsche strijdkrach ten betrokken waren. Het meest ernstige dezer incidenten werd veroorzaakt, zeide de Chineesche gedelegeerde door een Britsche kanon neerboot, die den sen September het vuur opende op een Chhineesche stad en RECLAME. lutfeloopers f 0,45 Cocosfapijt 1,05 Prima Deurmatten 0,80 Chinamatten 1,02° Bataat Linoleumwas gr. bussen 0,49 Bataaf Meubelwas 0,15s Moderne gestreepte Karpetten 4,70 Groote Karpeimatten 185 x 250 2,70 Gordijn-Pluche 0,95 All' over nets 0,25 Moquette Taieüdeeden 3,50 Wollen Tatelkleeden 3,15 2-personns Kapok Bedsteden, Bed, Peluw en 2 Kussens 118,50 1-persoons Matras - f 5,90 2-pers. Matrasstel, Matras, Peluw en 2 Kussens f 16,55 Oriedeelio 2-pers, Damast-Matras- siel, Matras, Peluw en 2 Kussens, prima wolvulling 148,50 2-persosns Leidsche Wollen Dekens i 5,80 2-persoons gestikte Dekens 5 6,00 voorzien van solide roestvrije Matras f Verkoop. 1ste en ède Etage - Per lift te bereiken. er meer dan 100 soldaten doodde. Daarna hebben andere Britsche kruisers de groote scheepskanonnen in actie ge steld en duizenden burgers gedold, ter wijl bovendien talrijke huizen werden verwoest. De Chineesche soldaten sagen zich genoodzaakt, het vuu. ti b.an woorden, om zich te verdedigen. Ingevolge deze incidenten, aldus ver der in de Chineesche verklaring, die van internationale beteekenis zijn en den vrede in het verre Oosten in gevaar brengen, ontving de Chineesche dele gatie van haar regeering order, de aandacht van den volkenbond op die ieiten te vestigen. Burggraaf Cecil antwoordde op de verklaring van deii Ciiineeschen gedele geerde, dat hij niet ge waarschuw,i was, dat deze kwestie in den volkenbond ter sprake zou worden gebracht en da t. hij derhalve geen instructies van zijn regeering hau, om er op te am woorden. Nochtans uit kon hij zeggen, das co Britsche regeering het hoegenaamd nieo eens is met den Chinees enen, gedelegeer de en dat haar zienswijze van deze lIü- neesche verklaring aosoiuut verschilt. Onderhandelingen zpu gaande om de ze incidenten hij te leggen, maar zoo danige declaraties, ais uoor dein Chinee- sclien gedelegeerde zijn geuaan, Zijnmet bijzonder geschikt, cm een vreedzame regeiing te vergemakkeien, zeide Ce cil. HET BRITSCHE ML3NCONFLIGT. Weer op het doode punt. Gisteravond heeft een Britsche ka binetsraad plaats gehad, ten einde cle situatie te onderzoeken, voortgevloeid uit het afbreken der onderhandelingen met betrekking tot het mijnconflict. In den brief van de regeering aan den secretaris van de mijnwerkersfe deratie, Cook, wordt gezegd, dat de re geering van meening is, dat het niet waarschijnlijk is, dat de voorstellen der mijnwerkers vroeg of laat toj. een regeling leiden Daarom is de regeering niet bereid verder te gaan dan Bald win's voorstellen van 17 dezer. Het staat de federatie nog steeds vrij deze voorstellen aan te nemen, door den practischen stap te doen tot districts-onderiiandelingen' over te gaan en de overeenkomst later te doen onderzoeken door een onpartijdige rechtbank voor dié gevallen, waar af- gewekenw ordt van de oude werkuren. In een commentaar op dezen brief heeft Cook gezegd, dat er geen kans op regeling was, indien de regeering "in deze houding blijft volharden. De mijnwerkers-executieve zal beslissen of het noodig is een nationale gedele geerden-conferentie bijeen te roepen. KORTE BERICHTEN. Stresemann heeft gisteren aan het Rijkskabinet rapport uitgebracht over zijn yverk te Genève. De regeering keurde de houding der Duitsche dele gatie goed en benoemde een commis sie voor de voortzetting van de onder handelingen met Frankrijk. De Duitsche ministerieele com missie voor de voorbereiding van de verdere onderhandelingen met Frank rijk zal bestaan uit de ministers Stre semann, Curtius en Reinhold. D-e Chine ezen hebben op de Jangt- se een Amerikaansch schip beschoten en een van de opvarenden gedood. *Het Belgische index-dijfer, vast gesteld op 15 September, bedraagt voor het heele rijk 684 tegen 681 een maand geleden. Brussel komt, onder al de groote centra, aan het hoofd met 734; daarop volgen Antwerpen met 723. Gent met 695 en Luik met 678. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Predikbeurten Néd. Herv. Kerk: v.m. io en n.m. 61/2 uur Ds. G A. Putt. Geref.-Kerk: v.m. 10 o-m. 61/2 uur Ds. Jok. Dam. te Geref. Gemeente: V.m. 10 uur preek- lezen, n.m. 6% uur Ds. van Reeneu. BOSKOOP. De Gemeenteraad zal vergaderen op Maandag 27 September a.k, des avonds om reven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen 'van de vergadering van 2} Augustus 1926. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Mededeeling van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van den heer Abr. Brand om te overwegen of het niet wenseheliik is een Raadscom missie voor de Gemeentebedrijven in te stelten. 6. Mededeeling van B. en V.. naar aanleiding van een vraag van den heer P. D. Ncest, betreffende de eventueels plannen tot verbetering van de Zijde. 7. Voorstel van B. èn W. om over te gaan t ;t de benoeming van 3 leden der Commissie voor onderzoek vanbe- grootingen en rekeningen. 8. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot d9 benoeming van 2 gedele geerden van de gemeente in de Bestu ren van Bouwvereen:ging?n, 9. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van 2 gedele geerden der gemeente in het Bestuur der Coöp. Vereeniging „de Boskoopsehe Veiling'. 10. Aanbieding dcor B. en "W. van een Voordracht, ter voorziening in een vacature in het Burg. Armbestuur, ont staan door da periodieke aftreding van den Heer C. P. Driesprong. 11. Aanbieding dcor B. en W. van aanbevelingen, ter benoeming van 2 leden der Commissie van Toezicht 00 het algemeen vormend lager onderwijs, ter voorziening in de vacatures ontstaan door periodieke aftreding van de heeren J. Bruins en P. Zjjderveld. 12. Voorstel van B. en W. om goed te keuren, dat aan de Gebr. C. J. en J. J. Houtman, een vergoeding wordt betaald van f 160,voor afstand ter bestemming voor den. pub'ieken dienst van een strook grond aan de Steilen. 13. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van twee concept-besluiten, strekkende tot wijziging der gemeente- begrooting voor den dienst 1926. 14. Voorstel van B. en-W. óm te be sluiten tot invoering van een z.g. hon denpenning. en, in verband daarmede, tot vaststelling van een nieuwe veror dening op de heffing en van eene op de invordemng van hondenbelasting. 15. Aanbieding dcor B. en W. ter vast stelling van een concept-aanvulling der Algemeene Politieverordening. 16. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van de rekening van ontvang sten-en uitgaven over het jaar 1925, van.de Gasiabriek en de Waterleiding. 17. Aanbieding dcor B. en W. ter foedkeuring van de rekening van in- omsten en uitgaven van het Burg. Arm bestuur over' het jaar 1925. 18. Aanbieding door B. en W. van de rekening van inkomsten en uitgaven óver 1925 van de gemeente Boskoop, met daarbü behcorende bescheiden. 19. Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-begrooting, met daarbij behoo- rende memorie van toelichting en ver dere bescheiden, voor den dienst 1927. 20. Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-1 epuc tiDgen voor 1927 van het Electiiciteitsbedrijf, de Gas.abriek en de Bronwaterleiding. 21. Aanbieding door B. en W. van de begrooting van ontvangsten en uit gaven van het Burg. Armbestuur voor het jaar- 1927. 22. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot vernieuwing van een gedeelte der bestrating van de Zijde vanaf de Dorpstraat W.Z.. tot het kantoor van de ïirma D. A. Koster. 23. Voorstel van B. en W. om in beginsel uit te spr;kon, dat het nood zakelijk is, ten hoogste 15 woningen bouwen, ter vervanging van z.g. krot woningen en ter opneming van ag.n. onvolledige gezinnen. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Door de maatschappij tot detail verkoop van petroleum „De Automaat" te 's-Gravenhage, is aan Burgemeester en Wethouders een verzoek gericht tot het oprichten van een ondergrondsche jretroleumbewaarplaats met aftap inrich ting op haar terrein aan den Zijdeweg. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 heerenrijwiel en 1 zoo goed als nieuwe carbidlantaarn Tot hulpstraatmaker in deze ge meerite, is dcor- Burgemeester en Wet houders aangesteld G. Stigter wonende alhier., Zoncag 26 September v.m. 91/2 en n.m. 6 uur hoopt voor de confessio- neeie vereeniging ia het gebouw „Sal- vatori' op te treden, Ds. J. J. v. d. Wall, uit Breda. HAZERSWOUDE Predikbeurten Ned. Herv. Gem.: half elf en half acht Ds. Luuring. Geref. Kerk: half elf en half acht, Ds. Gispen. Door het bestuur van de Ambachts polder zal op Dinsdag 5 October a.s. schouw worden gehouden over alle wa teringen, bruggen, hoofden, wijken, sloo ten en Kunstwerken in den polder ge legen. Bij den heer v. K. in de Roemer, heeft men "getracht inbraak te plegen, maar door net geweldig aanslaan van den bond daarin verhinderd, koos men het hazenpad. Ook b ijden heer H. in den Loetweg, werd een bezoek gebracht, echter met hetzelfde resultaat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ned. Hervi Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur Ds. Bol- lee. Geref. Kerk: Voorm. half tien en 6 uur Ds. Metering. Naar we vernemen zal dezelfde Pro pagandaciub op Woensdag 6 October weer een radic-avond beleggen, waar dan als spreker zal zijn te licoren: Ds. van* Ar kol die da,n zal spreken ever zijn reis van dezen zomer naar Palestina. Ook zal die avond weer warden afge wisseld (door zang. De werkzaamheden aan de tram baan aan de Sandthan over den Ka- naalbrug vorderen diens goed. Denke lijk zal de verlegging van het geheel wel samenvallen met het vervangen der waterleidingbuizen dcor de Duinwater- maatschappij te Leiden waarvoor ge durende een 14-tal dagen het rij verkeer langs den Sandtlaan zal worden afge sloten. Hierdoor zal men het ongerief langs dezen nogal drukken weg slechts een'maa. hebben KATWIJK' AAN ZEE. Haringafslag van 22 Sept. 1926. Prijzen per kantje. Voile haring (ZuidJ'. f21.9524.15: .Maatjesharing (Zuid) £1919.50; IJie haring f 14.5016.50; Steurharing f 18.6020; Makreel f21. Eén inwoner aan de Tramstraati miste zijn rijwiel, hetgeen hij in dei straat onbeheerd had laten staan. KOUDEKERK.' Predikbeurten Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur en n.m. 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk: v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur de Eervv. liter van den Bos, Theol. Gand. te- Leid airdorp. In de Ned. Herv. Kerk alhier, werd Zondag j.l. voor 'teerst in gebruik gesteld het eiectriscii licht en de Kerk telefoon. Door Ds. Israël werd Zondagmorgen vanaf don kansel openlijk dank gebracht aan allen, die hieraaan hebben mede gewerkt, inzonderheid ook de Commis sie van Bijstand en hij sprak hierbij den wensch uit, dat de giften in ruime mate mogen bjj een vloeien voor a! de verbete ringen die aan het Kerkgebouw zoowel in- als uitwendig worden aangebracht. Naar men ons verzekerde, schijnt de kerktelefoon en het nieuwe electrische licht in alle opzichten te voldoen. Ook is men reeds klaar gekomen met de cen trale verwarming. Het uitwendige van het kerkgebouw is" ook zeer verfraaid door de algehgele nieuwe lelbedekking van het dqk en de aangebrachte nieuwe dakgoten. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het Nederlar.dsche Roode Kruis, heett opgebracht netto f 4,889. LEIDERDORP. -Gisteravond werd in Irene alhier de Christelijke Volksbibliotheek hero pend onder voorzitterschap van den heer D. de Haas.- Tevens waren aanwezig de heeren C. Veefkind, J. de Jong en W. Bos. De bibliotheek bevat 692 a, en 120 b boeken. Binnen eenige weken wordt de biblio theek met een groot aantal boeken ver meerderd. Gisterenavond werden voor_ het eerst 55 boeken ter lezing uitgereikt. Daar het bestuur nog boeken van het vorige jaar niet heeft'terugontvangen, is spoe dige terugbezorging wel gewenscht. 'Ook heeft men besloten dat hij of zij die de boeken langer dan den vast- gestelden tijd (14 dagen) in bezit houdt, van verdere lezing uitgesloten zal wor- den. Predikbeurten Ned. Herv. Gem.: V.m. 10 uur de heer Bergstra van igstgeest. N.m. 6V2 uur Ds. Mondk Geref. Kerk v.m. 9Vs ©a n.m. 61/2 uur, Ds. Th. H. Woudstra. leimuiden. Toen 'de koopman H. alhier j.l. Maandag jnet zijn galanteriewagen, bespannen met een rut, zijn gewonen! tocht zou aanvangen, schrok het paardl en liep achteruit op een sloot aan. H. sprong van den wagen at en tracht te den boel te redden, maar het was ta laat, wagen en paard gingen te wa- RECLAA1E. Boekhandel J. du Pon vraagt een netten JONGEN voor den winkel Haarlemmerstr. 81 ter. De hit was echter spoedig op het droge en doordat de wagen met leen zeil was bespannen, kwam koop man H. er met eenige lichte schade, posten af. Nadat hij van den schrik was beko men, kon de reis worden voortgezet. NOORDWIJK. Rectificatie. Naar men ona van bevoegde zijd© opmerkt, behoeft ons bericht, voorkomende in ons blad van 22 September onder Noordwjjk, eeni ge verbetering. Den heer N. M. Louwrier, uit Lei den, is njet benoemd tot particu lieren klerk ten kantore van den ont vanger der Rjjks Directe Belastingen te Noordwjjk, maar als tijdelij ke schrijver aangesteld. Ter voorkoming vah misverstand zü« dit vermeld. NOORD WIJK BINNEN. Predikbeurten Geref. Kerk: v.m. 10 uur Ds. N. H. Koers vat Noordwijk aan Zee. Bed. H. Avondmaal. Nam. 5 uur Ds. Haspers van Koudekerk. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. F. G. Hos- pers. Geref. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Has pers te Koudekerk en n.rni. 5 uur Ds. N. H. Koers. NOORDWIJKERHOUT. Predikbeurten N'ed. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, de heer P. Siderius van Katwjjk aan Zee. OEGSTGEEST. Predikbeurten Ned. Herv. Gem.; v.m. 10 uur in Irene, Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5V2 uur in de Kehoboth-Kapel, Ds. E. D. Kraan van yiaardingen. Er zal gelegenheid'zijn tot vacci natie op Woensdag 29 dezer in het raadhuis en op 1 December in de open bare lagere schcol aan den Morsch, tel kens des namiddags 1 uur. Mej. M„ dienstbode alhier, had haar gouden remontoir gereed gelegd om te worden afgehaald ter reparatie. Een -oogenbük iater was het verdwe nen en bieek zoeken tevergeefs. De politie ste.t een onderzoek in. RIJNSBURG E.'r is in sommige soorten bloemen ïwerkeiijk een opleving van den han- ïdel te bespeuren. De Trosgrysanthen van gcede kwaliteit zijn op heden nog al gevraagd. Deze gaan van 19 tot 40 et., Dahlia's var:earen van 50100 ct., extra kwaliteit tot 230 ct., Montbre- tia's 1x520 ct., Asters wit 2540' ct. Andere kleuren van 1827 ct., Gla diolussen komen niet vee! meer en gaan van 4090 ct., Pompon-Dahlia's van 3050 ct., Herfstasters van f 7f 10 per" 100 bos, Anjers 912 ct. Nadat tevoren alle voorbereidende werkzaamheden waren verricht, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag de trambaan aan de Sandtlaan, behou dens een stukje brj den heer van Delft, verplaatst. Des morgens kon het verkeer over de nieuwe baan geschieden. Een bejaard man, de beer C. Kra'it, mocht dezer dagen het genoegen smaken, de 3-jarige T., die te water was geraakt en reeds zinkende was, te redden. 3ASSENHEIH. De Rjad dezer gemeente zal ver gaderen oensdag 29 September a.s., des namddag 7 uuri. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren^ Kers Corne'is. ;:eon van J. van der Niet en M. de Monjje. Cornelia, dochter van J. van der Nie; en M. de Monjje. Gerard, zoon van G. Koopman en B. Sissingh. Cornelia George, zoon van B. C. Branse en C. Reeser. Ondertrouwd: M. van Veen en A. E. Kahn. J. A. Snelderwaard en T. Akker man. J. L. Mackenzie en J. A. Kiel.' J. den Teorn en J. C. Mulder. Gehuwd: S. Mik en M. Zuiderduin. W. B. Alkemade en "C. G. M. van Eeden. G. L. Heemskerk en M. Cl. Westgeest. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk, (Dorp) v.m, 10 uur.en n.m. 6V2 uur Ds. Dönszelmann. Kievftskerk v.m. 10 uur Ds. Schokking van 's-Gravenbage. Predikbeurten Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. -Toen eenige werklieden des mor gens op hun werk kwamen aan de Pa- pogaaienlaan, bleek dat er in den nacht één of meer onbevoegden ook op her terrein waren geweest, en een looden buis met kranen hadden medegenomen. Het geval is bij de politie bekend gemaakt die een onderzoek instelt. WOUBRDOGE. Onze plaatsgenoot, de heer K'. van Laar, hoofd der O.L.-School, werd: gisteren Denoenrd tot hoofd der O.L. School no. 1 te Woudenbérg. De school aldaar is een /esmans- school en telt 320 leerlingen.^ Eindelijk is dan het onooglijk hou ten. gebouwtje, dat in 1794 aan da achterzijde van het historisch kerkge bouw alhier is geplaatst, door de hand des sloopers gevallen. Sedert I9°5 rs steeds geschreven dat dit aanbouwsel het monumentaal gebo#wontsierde; met het nieuwe gedeelte zal nu een aan vang gemaakt worden. Of het met de steensoort uit 1653 zal opgetrokken wor den, konden wij niet te weten komen, 't zou anders wel wenschelijk ziin-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2