NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1926 mengde commissie voor de stenografie In de vacature, ontstaan door het af treden van den heer Verheyen (die ver klaart heeft niet voor een herbenoe ming in aanmerking te willen komen), .wordt gekozen de heer Haffmans. In de vacature, ontstaan door het af treden van den heer Van Wassenaer van Catwijck. die eveneens verklaard heeft zich niet voor een herbenoeming beschikbaar te stellen, wordt gekozen de heer Polak. Het derde aftredende lid, de heer Slingenberg, wordt herkozen. De gekozene verklaren hu# benoe ming te aanvaarden. Commissie voor de verzoekschriften De VOORZITTER benoemt tot leden van de commissie voor de verzoek schriften de heeren Polak, De Jong, Van Nagell van Ampsen, Michiels van Kessenich en De Savomin'Lohman. Adres van Antwoord. Aan de orde is het gewijzigd ont werp van antwoord op de Troonrede. Het concept adres wordt z. h. s. vast gesteld. Het adres zal aan de Koningin wor den aangeboden doorde commissie van redactie, te weten de heeren Briët, Van der Hoeven, De Jong, Blomjous en Steger met den voorzitter. De vergadering wordt tot nadere bij eenroeping gesloten. TWEEDE KAMER. "Vergadering van Donderdag 23 Sep tember, geopend te 1 uur 10 minuten. Voorzitter: JHR-. MR. CH. J. M. RUYS DE BEERENBROUCK. Installatierede van den voorzitter. Nadat de heer SCHOKKING (C.-H.) Jfrslag heeft uitgebracht van de aan bieding van de nominatie voor het voor zitterschap aan de Koningin en het K. B. houdende opnoeming van Jkr. Mr. Ruys de Beerenbrouck tot voorzitter der Ka mer is vcoffelezen, houdt de VOORZIT TER staande de' volgende rede: Geachte medeleden, Op voordracht der Kamer door H. M. de Koningin ten tweede male tot het voorzitterschap geroepen, past mij aller eerst een woord van oprechten dank voor het in mii gestelde vertrouwen. De vaste wil net vaderland te dienen vereenigt ons, hoe uiteenloopend oyeri- gens onze meeningen ook mogen zijn. Dit geve ons allen moed en kracht b^j het hervatten cnzer werkzaamheden. Niet weinig zal in het bétonnen zittings jaar vaa de Kamer gevergd worden, uithoudingsvermogen en zelfbeperking zullen daarbij vaak in toepassing moe ten worden gebracht. De goede gewoon te getrouw, zal de behandeling der Steatsbegrooting in dit kalenderjaar ge ëindigd moeten zijn. Voordien zullen, poóar verwacht mag worden, nogeeni- ge belangrijke wetsontwerpen afgehan deld zjjn. Moge het ons gegeven zijn, onder Gods zegen, nuttigen arbeid te verrich ten in het belang des lands. En hiermede verklaar ik het voorzit terschap te aanvaarden." Deze tede wordt door de Kamer staan de aangehoord en met applaus ontvan gen. Vaste Commissies. De VOORZITTER benoemt tot leden van de vaste Commissie voor Buitenland- sehe Zaken de heeren Heemskerk, No- lens, Marchant, Schokking, Vliegen en Dresselhuys en tot leden van de Vaste Oommissie voor de Staatsuitgaven de heeren Van Vuuren, Vliegen, Rycke- vorsel, Oud,- Schouten, Van Gfin enLo- vink. InterpeUatie-Crampr. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van den heer Corner om verlof tot het richten van vragen aan den Minister van Koloniën met betrek king tot de houding der Indische regee ring ten opzichte van de bekende plan nen van den Politiek-Economischen Bond (Departement Oost-Java), om met steun van den Java-Suikerwerkgeversbond een anti-communistische acrie te ontvouwen. De VOORZITTER stelt vcor het ver zoek 'toe te staan. Dienovereenkomstig wordt besloten. De interpellatie zal worden gehouden iop een nader te bepalen dag. Af deelingen. De Kamer gaat over tot het trekken der afdeelingen. Vragendag. IAJs vragendag wohdt bepaald eiken iVrijdag te kwart voor vier. Als zoodanig worden door den voor zitter benoemd de heenng Suring, Krij |rer. Drooglever Fortuin, Cramer en Biileveld. Na de verkiezing van yoorzitters en ondervoorzitters der afdeelingen, waar toe de Kamerzitting eenigen tijd ge- schorst wordt, deelt de voorzitter mee, dat als voorzitters zijn aangewezen de heeren Dr. de Visser, Heemskerk, AI- barda, Ketelaar qn Notens. Regeling der werkzaamheden. De voorzitter deelt- mede, dat del 'Centrale Sectie heeft besloten Dins dag 5 October half 'twee en volgen de dagen het onderzoek der staatsbe groting te doen aanvangen. De heer K. TER LAAN, (s.d.a.p.j vraagt ook te willen overwegen het ontwapeningsontwerp der sociaal-de mocraten aan de agenda toe te voer Ken. De heer DRESSELHUYS fv.b'.; zou er bezwaar tegen mak-en indienj !het verdrag met België reeds op 19 petober zou moeten worden behan deld. Immers er zulten wel 3 weken; noodig zijn om de memorie van ant woord te bestudeeren, indien deze zal' zijn verschenen. De VOORZITTER zegt nog geen voorstel te hebben gedaan, ma^r al leen een voornemen te hebben aange kondigd. Zeker zal spr. den noodigen, tyd geven om van de memorie vaa; antwoord kennis te nemen. Gaarn'oi zal spr. overwegen wat hij kan do-en om aan den wensch van dèn hear Ter Laan tegemoet te komen, als het eind verslag zal zijn" uitgebracht over biet 'ontwapeningsontwerp. Overeenkomstig het voorstel van clen voorzitter wordt besloten. Vragendag. De heer dr. DE VISSER (c. h.) "vraagt den minister van oorlog ot het juist is, dat hij voornemens is de ca valerie' te verminderen met 200 paar den en ot. zulks geen bezwaren opleL vert voor de paraatheid van bet wapen' en ol'dit niet in strijd is met 's mi nisters toezegging o-p 27 Mei geen re organisaties te zullen aanbrengen zon der de Kamers daarin te kennen. De MINISTER VAN OORLOG de heer Lambooy, deelt mede, de Ka mer niet te zullen overvallen met be langrijke reorganisaties. De mogelijk heid om het vred-esbestand der ruiterij, te verminderen, is aanwezig. Spr. meende, dat de Kamer daartegen geen| bezwaar had. Toen spr. echter bleek, dat daartegen bezwaren van de zijde- der Kamer rezen, heeft spr. d© uitvoe- «ring van dit voornemen geschorst. De minister moet echter be-zuinigen, waar dit mogelijk is en de samenstelhngi der cavalerie komt hem voor vatbaar te zijn voor vereenvoudiging. Er zijn in oorlogstijd 8500 man bij 'de cava lerie, die geen functie hebben als strijdbaar huzaar. Deze kunnen wel als wielrijder dienst doen, maar daar voor heelt spr. geen huzaren noodig. Er zijn thans 300 paarden meer dan er manschappen bij^de cavalerie zijn. Het is zeer goed moge-lijk da verdere! sterkte met 23 paarden per ascadron te verminderen. De paraatheid van de cavalerie met het oog op mobi lisatie wordt bij de organisatie van spr. niet geringer en veeleer grooter. Spr. heelt n.l. voor alle diensten, die met. rijwielen kunnen geschieden rijwielen beschikbaar gesteld. Zonder deze bezuiniging zou het ac cres op de begrooting JLH millip-en hebben bedrag-en wegéns noodzake lijke vermeerdering van pensioenen; enz. Overigens levert deze reorgani satie -geen bezwaar op voor maatre gelen ter handhaving, der orde ef voor bijstand. Legerleiding. De heer J. J. C. VAN DIJK, vraagt den minister of deze principieel© wij zigingen wil brengen in de legerlei ding en ol 'hij daaraan geen uitvoering wil geven zonder de Kamer te heb ben gekend. De MINISTER VAN OORLOG zegt reeds te hebben medegedeeld, dat de meest gewenschte toestand is, dat in oorlogstijd het opperbev-el en de' legerleiding in één hand zijn v-ereenigd' Spr. heeft geen bezwaar ertegen de Kamer te kenn-en in de- voorgenomen wijziging in de hoogere bevelvoering, doch wij ét erop, dat onder minister van Dijk een aigebeele wijziging is ge bracht in de noogere be^ewoering zon der dat de Kamer daarin is gekend. Spr. is tot de conclusie gekomen, dat er in vredestijd bezwaar is verbonden aan het ondergeschikt matt-en van den chef van den general-e-n stal aan den commandant van het veldleger. Maar met het - oog op oonogstijd, wanneer één vafc beide luitenants-ge neraal tot opperbevelhebber moet wor den benoemd, di-en-en beiden het over de legerleiding ©ens te worden. Spr. blijft van meening, dat in ooriogscijd. opperbevelhebber en commandant van het veldleger één moeten zijn. Waar de inzichten daarover een oer zoozeer uiteenloop en, acht spr. het meer doel treffend de oplossing afhankelijk tei stellen van hei inzicht van de autori teiten, die bij mobilisatie aan het be wind zullen zijn. Wat het commando over de vesting Holland betreft is spr. niet voornemens opnieuw een afzo-nder lijken titularis daarvoor in aanmerking te brengen. Er is reeds een regelïngi daarvoor getroffen. Het bureau der vesting Holland moet ressorteeren onder den comman dant van het veldleger. De heer J. J. C. VAN DIJK, \~raagt of hij goed begrepen heeft, dat de minister zijn voornemen niet zal uit voeren, voordat de Kamer daarover een debat heeft kunnen houden. De MINISTER antwoordt, dat de functie van commandant van de ves ting Hc-lland niet meer bezet is, noch de functie van sious-chei van den ge neral en staf. De toestand blijft op dit punt, zooals hij was. Met de vermin dering van het bureau der vesting Holland denkt spr. voort te gaan. Interpellate. De heer L. DE .VISSER (c. p.) vraagt verlof den minister van oor log te interpelleer en over de relletjes te Assen en te Ede, en de naar aan leiding daarvan gedane aanschrijving. De heer K. TER LAAN (s.d.a.p.) vraagt verlof den minister van oor log^ te interpell-eeiren naar aanleiding van de gebeurtenissen te Assen en el ders gedurende -de- herhalingsoefenm- fen in verband met d-en toestand van et leger en de kansen op promotie van het officierscorps. Op voorstel van den VOORZIT TER wordt besloten dez-e verzoeken; in een volgende vergadering te behan delen. Dé heer DUYS (s. d.jDuymaer will interpelleeren, waarom hij generaal isi geworden. (Gelach en rumoer.) Ontwapeningsvoorstel. De VOORZITTER deelt mede, dat de commissie van rapporteurs over heli ontwapeningsvoorstel nog niet gereed! is kunnen komen met haar eindverslag en mitsdien wordt Voorgesteld den ter mijn daarvoor te verlengen. De heer K. Ter LAAN geeft uiting aan zijn grievende teleurstelling over, het feit, dat over het ontwapenings voorstel nog steeds geen eindverslag is uitgebracht, hoewel reeds in Juli de memorie van antwoord is versche nen. De heer DUYMAER VAN TWIST (a.r.j: De zaak is veel te ingewik keld. De heer K. TER LAAN: dat is niet waar. De heer VERAART, r. kj zegt dat de zaak zeer -eenvoudig is. In de com missie van rapporteurs is er bezwaar tegen gemaakt, deze zaak in den va- cantietijd ai te doen. Spr. heeft thans1 vernomen, dat op 15 October verga dering zal worden gehouden om heb eindverslag vast te st-elle-n. De heer ALBARDA, (s. d.) meent, dat politieke overwegingen niet vreemd, zijn aan deze houding der commissie) van rapporteurs. De heer OUD (v. dj verklaart als* lid der commissie van rapporteurs het hiermede volkomen eens te zijn. De heer DUYMAER VAN TWJST- ;(a. r.J zegt niet van zins te zijn hetl ontwerp iets in den weg te leggen; maar de memorie van antwoord heeft, meer weg van -een verkiez ingscou rant (Gelach.; De heeren VERAART en K. TERi LAAN replice-eren onder groot ru moer. Laatstgenoemde blijft erbij, dat hij voor deze houding van de commis sie van rapporteurs geen bijzondere sympathie kan hebben. Besloten wordt ten slotte den ter mijn voor het uitbrengen van het eind verslag te verlengen tot 15 October. De vergadering wordt te halt 5 ver daagd tot Donderdag 14 October. Brief uit Sassenheim XXXI. Amice! Ik weet niet of je Zondagavond ook in de gelegenheid bent geweest de Haagsche betoogers terug te zien koe ren. Er kwamen door ons dorp tal van auto's met partijgangers; onophoude lijk kwamen ze langs. En ik moet bekennen, dat ik van •deze beweging wel eenigszins oriiler den indruk kwam. Tachtig duizend betoogers! Dat is geen kleinigheid. En het feit, dat de ze menschen door valsche leuzen wor den opgefvekt, ja opgezweept, veran dert hieraan niet zoo. heel veel. 'tZijn in alle geval lui, waar nog éenige „fut" in zit. Die voor hun beginselen zich nog wel eenige moeite willen getroos ten. Dat zagen we ook hier verleden jaar, toen de heer K. ter Laan kwam spreken voor de Tweede Kamerverkie zingen. Hier is geen afdeeling der SD. AP. maar door de partijgenooten van Hillegom werd alles gerégeld Ondanks de verschrikkelijke hitte ondanks de dagtaak die deze mannen en vrouwen hadden verricht, kwam men per auto en per fiets naar Sassenheim, om hier de vergadering met hei zingen van So cialistische strijdliederen op te luiste ren. En de opgewektheid waarmede dit alles gedaan werd, maakte me be schaamd. Onwillekeurig moest ik me afvragen zouden we bij ons Toldoende menschen kunnen vinden, die ook zoo warm loo- pen voor hun beginselen, dat ze er evenveel voor willen doen? En deze vraag, a.mice, drong zich ook Zondagavohd aan 'mij op. Een paar auto's hadden in ons dorp wat pech, en de betoogers werden al spce.dig omringd -door de Sassenheim- sche jeugd, die ze op allerlei Oranje liedjes tracteerde. De gedachte greep me aan, dat cr, als God het niet verhoedt, allicht wel onder deze jeugdige zangers en zange ressen-zullen zijn, die nu zingen van „Oranje boven" maar die/als ze 15 of 20 jaar ouder zijn de socialisten met hun stem steunen. Want, amice, de vijand rust niet, en slaapt niet; hij werkt met onverbidde lijke gedurigheid door. Het Socialisme moge falen, overal waar het in prac- tijk wordt gebracht, de socialisten la ten zich niet ontmoedigen, maar hou den vast. Ze mogen al eens tijdelijk worden teruggeslagen, maar al spoedig tocnen ze dat ze allerminst verslagen zijn. En terwijl men zoo in het vijande lijke kamp rusteloos voortarbeidt en zich wapent voor den strijd, is er bij ons veelal een moeheid en een mat heid,* die beangstigt. Hoe anders zou dit zijn, als. wij Christenen ons wat meer bewust wa ren van onze idealen. Indien dé il lusies van den Socialist hem reeds tot zooveel arbeid, en zooveel krachts ontwikkeling in staat stellen, welkeen kracht behoorde er dan niet van ons uit te gaan. Want als Christenen be hoeven we ons niet te troosten of op te wekken met de een of andere illu sie, wij mogen en kunnen de wer kelijkheid onder oogen zien. Door deze tegenstelling tussclien menschelijke illusie, en Goddelijke wer kelijkheid, werd ik Zondagavond in bij-zondere mate getroffen, amice, toen ik al dat nietige, aardsche gedoe stel de tegenover de majesteit Gods, die juist Zondagavond in de natuur zoo overweldigend sprak. Men betoogde daar in den Haag voor den vrede, maar de redevoeringen die werden gehouden tintelden van krijgs- iust. Men sprak van ontwapening, maar tegelijkertijd werden de soldaten op gewekt hun geweren op oe eigen offi cieren te richten. Men streed voor medezeggenschap" van den mensch. maar 'ien Schepper van hemel en aarde werd alle mede zeggenschap ontzegd. Welk een grootsche tegenstelling met al dit nietige aardsche gewoel, met dit moeizame menschelijke getob, gaf ons deze heerlijke herfstavond te zien, amice! Gelukkig de mensch. die daardoor voor een enkel oogenblik ge troffen word Hoe vreedzaam goot de maan haar zilveren stralen over het stille avond landschap uit! Welk een majesteit kwam ons in die avondstilte tegen! Hoe sprak uit dit alles Gods goedheid, maar ook zijn goddelijke kracht! En wie dan dezen hoogen God. in Christus als zijn Hemelschen Vader kennen mag, voelt zich, ondanks die menschelijke machtsontplooiing gerust Dan beteekenen al die extra treinen en auto's, al die vaandels en die mu ziekcorpsen, 'dan beteekenen al die 80.000 betoogers niets meer! Dan denkt men bij dit alles aan het woord van den tweeden psalm: Die in den hemel woont, zal lachen; de -Heere zal hen bespotten. Dan gevoelt men dat ondanks al het woeden en woelen 'der volken, dat on danks onze eigen traagheid en lauw heid, God zijn werk zal voleinden. En daq prijzen we onszelf gelukkig amice, dat wij ondanks onze'zonde en ons gebrek, toch iets tot dit grootsche werk bij mogen dragen. L^ten we in deze stemming de win termaanden ingaan. God geeft ons al len een verschillende plaats in het le ven. Hij roept ons niet allen tot het zelfde werk. Maar wej worden we allen tot arbeid geroepen. Dat werk lijkt misschien van weinig beteokenis. Maar laten we trachten ook in het kleine getrouw te zijn, wetende dat alleen alles wat we voor Hem doen, werkelijk groot is. Sassenheim, 23 Sept. 1926. SASSEMF.R. GEMENGD NIEUWS. Een fiets onder een auto-. Gistermorgen re kwart voor zeven- kwamen op het rijwielpad in de Ro3°- straat te Rotterdam vóór pand 222, twee fiet&srs me-t elkaar in botsing. Een hunner viel op zij en kwam juist tusschen voor- en achterwiel* van een, passeer en d-e vrachtauto, van de- melk inrichting „Aurore", bestuurd door li. de R„ terecht. Het achterwiel van den wagen reed d-en gevallene diel toch al leelijk r er-echt was gekomen, over borst en hoofd', zoodat zijn borst kas ingedrukt en. zijn kaak ontwricht1 werd. De man was terstond dood. De chauffeur bemerkte het ongeval pas, toen het achterwiel over oen'wielrijder heenging. De andere fietser reed door en is tot nog toe onbekend. Het sig nalement van den overreden, man luidt leeftijd ongeveer 20 jaar, 1.65 M. lang, tenger postuur, zes wratjes op de- lin kerhand, blauwe broek, blauw colbert- costuum met witte streepjes, lila over hemd met dito slappe boord, wirt-tri- cot ondergoed, geruite sokken, lage schoenen, blauwe pet en dito werkkiel. V r a c ht-au t o geduikeld. Op den Kanaalweg in den Amsterdam- schen polder is een vrachtauto bij het uitwijken voor twee wielrijders over den kop geslagen, en in een drogel sloot terecht gekomen. De bestuurder, die 'zijn rechter-enkei had verstuikt, is naar zijn woning vervoerd. Brand. In een complex van schuurtjes achter de woning-en aan dei Cronjélaan en de Krugerlaaan te Zeist brak gisteren een felle brand uit, ver moedeiijk in een gr®ot© schuur, inge richt ais timmermanswerkplaats, te vens-opslagplaats van hout. Deze laat ste schuur ging met eenigé kleinere schuren geheel in vlammen op. Da brandweer kon aanvankelijk weinig uit richten, wegens geringen druk op de waterleiding. Door ingekwartierde mi litairen werd krachtig hulp verleend bij; het leeghal-en van de meest bedreigdei perceel-en. Niets was verzekerd. Voor al de timmerman Slichtenhqrst, de blinde mandenmaker Snijders en eeni zekere Hoekstra kregen de meeste schade. Inbrekers gearresteerd. Door een ruft in te drukken in dé» Jongensschool wisten te Breukelen m- irekers een trap te bemachtigen, waar mede zij 'in het R.K. kerkgebouw kon- xien geraken na uitbreking van een, ractn van glas-in-lood. Vanuit hetkerkl portaal hebben zij vervolgens gepoogd) m de kerk te kom-en, doch bij Jrunmei pogingen om de deur te forceer en, zijn zij gestpo-rd en gingen er van door. De politie arresteerde de daders later, toen zij rustig in een hooiberg, lagen te slapen. Aangehouden. Te .Wperdeni is aangehouden een persoon, die in1 combinatie met anderen onlangs in Nieuwerbrug in de Geref. Kerk'in brak. Men vond een volledig stel inbre kerswerktuigen op h-em. Hij bekende. Het 50.000ste bad. Een ge bruik als dit jaar van het zeebad tei Vlissmgen is genomen, mag als re cord voor de badplaats worden be schouwd. De mooie Beptembermaandi heeft mede gewerkt om heit Wpejisdagi te brengent ot het 50.000ste sedert de opening van liet badseizoen 1926. Aan de dame, die dit bad nam, werdi namens de badcommissie een geschenk] aangeboden, terwijl ook aan den voor zitter der badcommissie, den burge meester, -een bloemenhulde werd ge bracht. De chet van het badbedrijfl werd door het personeel gehuldigd. Dro eve toestand. Enkelewei ken geleden brandde te Niëuw-Amster- Idam (gem. Em men) de woning afl bewoond door het huisgezin P. Dej vrouw van P. heeft t.b.c. en haar ia indertijd door een ingezetene een lig- hal verschaft. P. herat direct moeite gedaan, een nieuwe woning te krij gein. -Ook klopte hij bij de autoriteiten aan om een woning van den woningbouw. Daar maakte men evenwel bezwaar hem een woning te verschaffen en zer. „Uw vrouw heeft t.b.c. en. onze wo- mngen zijn voor gezoadeaa» niet vpctf t.b.c.-lijdenden, want t.b.c. is besmet tel ijk". En nu wonen reeds 2 weken man vrouw en 3 kinderen in -een lighal' die vier vierk. M. groot is, 2 vierk M. wordt in beslaggenomen door he bed der ouders. Onder de tafel lig; gei} des nachts drie kleinen. Strak komt er nog een vierde bij, die, danl' -zij de gastvrijheid van de gemeent- Velsén, daar wat op krachten komt Die wordt dan misschien onjder de lel gerstede der ouders een nachtverblij. aangewezen. Gevaarlijk kinderspel. I. de Merwedestraat te Nijmegen speel den twee kinderen met pijl en boog 'de een trof den ander daarbij me' een pijl in het oog, zoodat h-et slacht offer, het zoontje van zekeren P., ver moedeiijk dit oog zal moeten missen. Offerblokken gelicht. De zer dagen werden te Maarssen de ot ferblokken gelicht van de R.K. Kerk Ili een kussen gestikt. T* Alkmaar is een kindje van vi-er maat. den, slapende op -een veeren kussen in dit kussen gestikt. INGEZONDEN. (Bul;** verantwoordelijkheid der Reda0ttS4 Als bezoeker van de openbare Feest- vergadering op Woensdagavond in de Stadsgehoorzaal, van den Chr. Vrouwen bond en de Chr. Oranje-Vereeniging, trol mij het zeer matig bszoek aan deZe mooie vergadering. Waar nu dienzeliden avond ook ean Radiorede namens „Patrimonium", be halve nog de Voordorp bazaar in,,Pre diker" werd gehouden," had wellicht bij tijdig overleg een dezer vergaderingen op een anderen datum vprzet kunnen worden. Mag ik in verband hiermede. Uw aan dacht vestigen op een nuttige instelling in mijn vorige woonplaats (Utrecht)? Sedert 1921 bestaat daar een bureau vcor samenwerking inzake vergaderdata (wijlen Dr. de Moor was er jarenlang voorzitter van. De werkkring van dat bureau luidt (verkort): „Teneinde te voorkomen, dat data van openbare vergaderingen of uitvoeringen samen 0'. te dicht bij elkander vallen, hebben eên aantal christelijke vereeni gingen en comite's een Eureau gevormd, tothribevorderen van vcoraf te piegen .overleg. Alle aangesloten corporaties ver binden zich, geeft datum voor een openbare samenkomst vast te stellen, dan na overleg met het bureau, hetwelk deze data boekt en db gevraagde of ncodige inlichtingen en adviezen ver strekt. De contributie bedraagt per corpora tie f 1.—per jaar". n Di(t bureau v/erute naar v/ensch. (Jok waren de (eesten zoo laag. dat geduren de de laUste jaren geen contributie beiicc.de geïnd ie worden, t We staan thans neg .aan liet begin van het seizoen; mi3:chien kunnen de Leii'dsch? Verzeniging?n hiermede haar voordcel doen. Met dank voor de plaatsting, Hoogachtend, Uw dw.dn. S. DE JONG. Dit lijkt .ons indsrda,a'l een bijzonder aanbevelenswaardig denkbeeld. Wie vat de koe tarj de horens? (Red.) Scheepsüj dingen. HOLLAND-AMS3IEA lijn. NIEUW-AMSTERDAM, Rotterdam n. New-York, 23 September (12.50 v.m.j van f,. ithaiiipton. LO'ÓHGOIL, Rotterdam naar vancou ver, 20 Septembef van San Francisco. LOCHMGNAR, Vancouver naar Rot terdam, 20 September te Pcrt.and (Ore). EEMDI.K, Rotterdam naar Vaancou ver, 21 September van Cristobal. holland-afrika-lijn. EILDERDIJK, 23 September van Ant werpen naar Amsterdam. KLIPFCNiEIJN, 23 September van Antwerpen naar Rotterdam. RIJFERifEEK, (uitreis) .passeerde 22 (September Wight. HEEMSKERK, (uitreis) 23 Seiptem- ber t ePt. Natal. BAT.JAN, (thuisreis) 22 September te Marseille. holland west-afrika lijn. RIJNLAND. 23 .September van Am sterdam te Hamburg. eon. hollandsche lloyd. DRECHTERLAND, Amsterdam naar B.-Ayres 23 September te Antwerpen. GELRIA, (uitreis), 2.1 September van Las Palmas. rotterdamsche lloyd. TJERIMAI, (uitreis) passeerde 23 Sep tembar (3 v.m.) Suez. INSULlNDE, Rotterdam naar Bata* via 23 September (1.30 n.m.) t-e Sout hampton.. SLAMAT, (thuisreis) 23 September v, Colombo. stoomv. mij. nederland. J. P. COEN, (thuisreis) passeerde 23 September Pdrim. ENGGANO, (uitreis) passeerde 23 Sep tember Gibraltar. PRINSES JULIANA, (uitreis) 23 Sep tember te Genua. BOETON, (thuisreis), passeerde 21 September Sagres. BATOE, 23 September van Hamburg te Amsterdam. BATOE, (thuisreis), 22 September van aGR0T?US, (thuisreis), 22 September van Batavia. MAPIA (uitreis), 21 September van Sabong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6