NIEUWE LE1U3CHE COURANT VAN VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 29 Sept., 's avonds acht u. „Volkshuis", Apothekersdijk. De heer A. Smit over „Het nut van Esperanto" De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 September a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kon Rapenburg 12, Telefoon 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des De Koningin bij de manoeuvres. Op de Leusder hei nabij Amersfoort heeft de Koningin gisteren de leger- öefeningen bijgewoond. Zij kwam met haar «gevolg gister morgen ongeveer half acht op den weg UtrechtAmersfoort ter hoogte van het gebouw van den Protestantenhond Daar verliet men de drie auto's, waar mede men van den trein was gekomen en steeg hier te paard. H. M. was verge zeld van een hofdame en van de hee- ren baron Bentinck, opner-stalmees- ter, schout hij nacht Baudin, chef van het Militaire Huis van de Koningin, majoor Ruys, adjudant vande Konin gin en luitenant-oardonnance-officier Phaff. Zij was gekleed in een grijs rij- costuum. Gereden werd naar de commando post der roode partij in liet z.g. ravijn van de Stomperd, onder bevel van ko lonel Van Mens, commandant van de 'lichte brigade. Daar was luitenant-ge neraal Muller Massis, commandant van het veldleger, die cle oefeningen leidt. Hij geleidde H. M. door het ge vechtsterrein tot aan den weg Maarn Oudleusden, waar hij paal 7 weer in de auto's werd gestapt. Vervolgens bezocht de Koningin ver schillende stellingen der aanvalende partij en het commando daarvan aan de Mof bij den weg Leusbrcek—Wou denberg. Doarna reed zij langs den Arnhem- scben weg, den Doodeweg. de Laan-191 en den Utrechtschen weg terug om ivog even te vertoeven bij e ïn 'mitrail leurstelling ter verdediging van het* /feenie-kamp. Toen keerde zij naar den gereedstaanden trein in Sosstduinen terug. Gedurende het laatste gedeelte van den toch verrichte een vlieger-es kader verschillende luchtoefeningen. Op den vastgesteklen tijd van 11.20 vertrok de Koningin van Soestduinen om naar de residentie terug te keeren. De Koningin is gistermiddag te 12 u. 52 min. per staatsspoor van de manoeu "vi'es te 's-Gravenhage teruggekeerd. 3Je Koninklijke familie naar Het Loo. De Koninklijke familie zal beden in den namiddag naar Het Loo vertrek ken. Ambtswoning Burgemeester van Amsterdam. Dr. C. J. K. van Aalst, president van de Ned. Handel Mij., heeft onder me- deüeeling. dat hij, hoewel hij hoopt njog geruimen tijd in Amsterdam werk- araam te zijn, over eenige maanden zijn hoofdverblijf elders zal vestigen, zijn thans vrijkomende woning Hee rengracht 502 aan de gemeente aange boden om te dienen als ambtswoning voor den burgemeester Dit schitterend aanbod, dat getuigt van grooten burgerzin en waarin ook een bewijs van sympathie voor den burgemeester, den heer W. de Vlugt, te zien is, is door B. en W. met-groote ingenomenheid ontvangen. Eenige vertrekken in het kapitale en voorname heerenhuis zullen als ontvangzalen worden ingericht, welke inrichting ook door burgers van Am sterdam zal worden verzorgd. Daar voor is een comité van vooraanstaan de Amsterdammers gevormd onder voorzitterschap van den heer S. P. v. Eegheïi, dat het daarvoor benoodigd bedrag, hetwelk op f 60.000 wordt ge schat, zal beschikbaar stellen. D^e burgemeester dié er prijs op stel de* 'om persoonlijk van dit aanbod me- deüeeling te doen, toonde zich daar voor in zeer hooge mate erkentelijk en men twijfelt niet. of ook de burge rij der hoofdstad zal dit vorstelijk ge schenk en de daaraan aansluitende sympathieke daad van het comité met voldoening en waardeering vernemen. Reorganisatie Depart, van flfïnrine. De Commissie, welke «ie organisatie van het Departement van Marino zal onderzoeken en van haar onderzoek aan de Bezuinigingscommissie een rapport zal hebben uit te brengen, is thans volledig samengesteld als volgt: Lid en voorz. de heer W. F. v. Vuur ogen, voorz. der Bezuinigingscomm.; leden: ir. J. A. Kalff, lid van die com missie, mr. J. Woltman, voorzitter van de Centrale Commissie voor Geor ganiseerd Overltg in ambtenarenza ken, A. van Hengel, raadsadviseur in algemeenen dienst bij het departement van Marine, de heer T. I) C Meynekc. administrateur bii genoemd departe ment; de heer E. A. Becht, referenda ris bij- genoemd departement. In deze commisi»? zal het advies bureau Hymaus en Van Goch vertegen wooröigd zijn en daar een «tem uit brengen, terwijl Je heeivn Pop -n Kalff zich van deelneming aan die stemmingen zullen onthouden. De ongeregeldheden te Assen. De heer Schaper, lid-van de Tweede Kamer, heeft aan dep minister van oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister be#reid, ten spoedig ste een ernstig onder'zoek in te stellen naar de ongeregeldheden, die Maan dag 20 September j.l. in het garnizoen te»Assen plaats vonden, en in het bij zonder te onderzoeken; le. hoe het kon gebeuren, dat ten aanzien van het 12de regiment infan terie oefeningen werden gehouden, die in verhand met de heerscliendc tempe ratuur blijkbaar te veel vergden van het uithoudingsvermogen van den troep; 2e. hoeveel uitvallers dit regiment op genoemden dag telde; 3e. of en in hoeverre liet cptreden van de wacht en de militaire politie den eersten keer gewettigd was en waarom, nadat deze ingerukt waren, de wacht wederom in het geweer word geroepen; 4e. hoe een man als de sergeant van Munneke, die naar het schijnt buiten de relletjes stond, doodelijk kon wor den getroffen? II. Wil de minister aan de Kamer zoo spoedig mogelijk de resultaten van dit onderzoek mededeelen? Minister Kan weer naar Drente. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw mr. Kan. brengt vandaag weder een bezoek aan Drente, waarbij verschillende ontginningen van het Staatsboschbeheer zullen wor den bezichtigd. Tevens staat op het programma een bezoek aan het Witteveen en aan Protestantsche wijkverplegingen. Eindelijk stelt de minister zich voor, nog besprekingen te houden met enke le deskundigen inzake de vervening en wat daarmede samenhangt. Verlaging bestelgoederontarief tier NecUrlandsche Spoorwegen. Naar men ons mededeelt, worden de vrachtprijzen voor het vervoer van bestelgoederen met ingang van 1 Oct. a.s. verlaagd. De vrachtprijzen zullen dan bedra gen voor een zending, wegende: Tot 1 K.Gf C.30 Van meer dan 13 K.G. - Ü.40 Van méér dan 35 K.G. - 0.50 Deze vrachtprijzen gelden, in tegen stelling met vroeger, voor liet vervoer tusschen, alle stations in het land. dus onafhankelijk van den doorloopenden afstand. Ook de vrachtprijzen voor zendingen van meer dan 5 K.G. onder gaan verlaging, doch alleen op de hoo- gere afstanden, hoven 100 Kilometer namelijk. In aanmerking nemende het goed- koope afliaalloon der Nederlandsche Spoorwegen, kan men voorlaan een zending van 5 kilogr., afgehaald bij afzender van hüis te Amsterdam bij voorbeeld, en bezorgd ten huize van geadresseerde b.v. te Maastricht, ver zenden voor f 0.60. Brengt afzonder de zending zelf aan het station of aan de bestelhuizen aan, dan is natuurlijk niet meer dan f 0.50 verschuldigd. Ook het bestelgoedsnelvervoer onder gaat een verlaging in dezelfde mate als het gewone betselgoederenvervcer, eri blijft derhalve 50 pet. duurder dan de vrachtprijzen voor gewoon bestel- goederenvervoer PatrimoniuKi's gouden jubileum. De commissie voor het jubileiAf.i- fonds van het verbond Patrimonium, hield Woensdagavond in „samenwer king met de Haagsche Afdeeling in de Nieuwe Zuiderkerk aldaar een feest avond, welke door Hilversum radio grafisch werd uitgezonden op tien tallen van plaatsen door Patrimonium afdeelingen is beluisterd geworden. De kerk was met een compacte mas sa tot iri de hoeken gevuld. Te 8.10 opende de voorzitter van de Haagsche ^.fdeeling, de heer W. Heins, de samenkomst met te doen zingen Ps. 95:1, het lezen van Hand. 4:23— 31 en gebed. Spr. riep vervolgens de aanwezigen en degenen die hun me dewerking ver le enen in deze samen komst het welkom toe en wees op het veelomvattend werk der Haagsche af deeling. De heer J. Schouten, lid der 2e Kamer en wethouder van Rotterdam, begon zijn toespraak met de opmer king. dat de actie voor de viering van het gouden jubileum van het verhond bij sommigen de vraag deed rijzen of gezien de veranderlijke maatschappe lijke* verhoudingen Patrimonium niet moet worden opgeheven. Met de jubi- leumcmmissie beantwoordt spr. die vraag ontkennend. Patrimonium wil zijn de organisatie van allen, die be- geeren het Christelijk beginsel in# de maatschappelijke samenleving uit te dragen. Het positiéf Chr. beginsel stelt ook zijn eisch voor den mensch in de verhouding tot zijn medemensch. Het woord Christelijk-sociaal houdt een belijdenis in, die zooals elke belijdenis een thetisch en een antithetisch ka-' rakter draagt. Spr. wees nader op de onderscheiden beteekenis van het be grip Christelijk-sociaal. Zoo poneert het woord Christelijk-sociaal. aldus spr. ons Christelijk beginsel dat God als de auteur van al het geschapene erkent. Voor ons, aldus spr. staat vast daL de sociale strijd er niet een is van barmhartigheid, maar om en voor het recht. Zoo is het woord Christelijk- sociaal een program. Naar dat program willen we heel ons volk trekken en Patrimonium moet overeenkomstig de behoeften van on zen tijd in de gelegenheid gesteld wor den dat program tf te werken. De strijd tegen liberalisme en 'socia lisme wordt zwaarder. Het gevoel stelt zijn eischen en men roept in bree- den kring onbevredigd door de leer van het gezond verstand, om religie, Nu wordt voor ons, aldus spr. de strijd zwaarder, want moeilijker is te bestrijden een partij die zich religi eus noemt, dan een die van het brute materialisme uitgaat. Zoo moeten we strijden tegen de pseudo-religie, die niets gemeen heeft met het kruis van Christus- RECLAME. Boekhandel J. du Pon vraagt een netten JONGEN voor den winkel Haarlemmerstr. 81 Anderzijds is daar de verzwakking van het rechts-, het plichts- en het ver antwoordelijkheidsbesef. Waartoe dat lijdt in gezins- in huwelijks- en fami lieleven, ja in heel onze maatschappij, is in onzen tijd duidelijk zichtbaar. Tegenover de revolutioneering van de massa tegenover de z.g. nieuwe re ligie is er veel dat ons benauwt, maai we deinzen niet, want het woord van God, dat ons dit voorzegd heeft, geeft ons innerlijke rust en zoo heffen we, vast van gang, de aloude banier van het Christelijk-sociaal beginsel op en vechten we voor ons vaderlijk erfdeel, voor ons Patripionium! Dr. K. D ij k, Geref, predikant te Den Haag-West, hield een rede, getiteld: „Toenadering eischt Gods orde en de zer tijden nood." Dr. Dijk ving zijn toespraak aan met te wijzen op het lied van dén Christen- dichter Da Costa, waaruit spr. een re gel nam als titel van zijn onderwerp. Da Costa zag met zijn zienersblik hoe in de toekomst het anarchisme den weg zou banen voor het despotisme. Daarm liet hij het aloude beginsel hoo ren: Geen valsche gelükheid, geen klas senstrijd. maar toenadering eischt de orde Gods en dezer tijden nood. Dat geldt ook voor onzen tijd, nu het val sche beginsel, zij het in fijner vorm, steeds breeder schare bekoort. De roo de Zondag bracht de sprake dat steeds meerderen aan de religie ontzinken. Deze demonstratie bracht geen toe nadering noch vrede. Achter het ge roep om ontwapening beluisteren we de schrille klanken van klassenhaat en nijd. Bang heeft deze demonstratie ons niet gemaakt, omdat we het socialisme in aard en wezen kennen en weten dat het laatste woord is aan onzen Koning. Wel zijn we verontwaardigd om het misbruiken van den Zondag en liet verstoren van de godsdienstoefenin gen en spr. wil daaraan ook van deze plaats uiting geven. Daar is anderzijds het reactionaire liberalisme, dat ook bij sommige Chris tenen ingang vindt. Alom is er verwgr ring. Daarom roepe Patrimonium om die toenaderng. God heeft niet een grauw veld ge maakt, maar hoogten en diepten en cle ongelijkheid is Zijn orde vyor het leven De heilige orde Gods wil een ontincc ten van alle rangen bij de onderschei den "variaties. Daarom moet er over eenstemming komen, dat is de ware democratie. Met een krachtige peroratie om den waarachtigen vrede na te jagen, krach tens Gods heilige orde, besloot spr. z'n geestdriftig woord. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 67:3 sloot Dr. Dijk de welge slaagde herdenking m#t dankzegging. Ze werd o'.m bijgewoond door het 2e Kamerlid, wethouder Mr J. A de Wil de en afgevaardigden van enkele om liggende Patrïmoniumafdeelingen. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. „Geen voldoends basis." H.et uitvoerend bestuur der mijnwer- kersfederatie' heeft bij de regeering del - Ivoorstellen ingediend tot regeling van het steenkool conflict. De mijnwerkers zullen volgens die voorsteLen een voor- loopige regeling accepteeren, die eeni directe hervatting van het werk moge lijk maakt op een loonschaal, die niet' lager is, dan de loonschaal, die is aangenomen volgens de regeling van Een definitieve nationale overeen komst zal' vastgesteld worden door een, arbitrage-rechtbank, die zal' beslissen! over die loonschaal en de verwerkelij king van de reorganisatie van de in dustrie, overeenkomstig de aahbever lingen van de steenkool-commissie. De zittingen van het bestuur ziin tot Maandag verdaagld. .Van gezaghebbende zijde wordt ver nomen, dat de regeering overtuigd is1, dat de mijnwerkersvoorstellen niet ge acht kunnen worden een mogelijke ba sis te vormen voor beëindiging vani het steenkoolconflict, en dat dé onder handelingen over deze voorstellen de finitief gesloten zijn. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De voorbereiding der ontwapenings conferentie. De Volkenbondsvergadering hield, gistermorgen een bijeenkomst waarin, in de eerste plaats de' bijeenroeping. van de internationale ontwapenings conferentie besproken werd. De Fransche gedelegeerde Boncour diende de resolutie in, welke verlangt, dat de ontwapeningsconferentie, behal ve in geval' van materieele onmogelijk heid, vóór September 1927, dus vóór de volgende gewone bijeenkomst van- de volkenbondsvergadering wordt bij eengeroepen. Paul Boncour herinnerde'aan al hfet- feen de Volkenbond reeds heeft ge- aan om de mogelijkheid te scheppen van een algemeene vermindering der bewapening. Deze pogingen moeten onafgebroken worden voortgezet. Pel ^overeenkomst van Locarno heeft dein weg gieëffend en een nieuwe en be tere atmosfeer in Europa geschapen. De voorbereidende commissie heeft samen met de technische subcommis sie reeds waardevollen inleidenden ar beid verricht, zoodat de bijeenroeping van de internationale conferentie vóór de e.s. volkenbondsvergadering mo gelijk schijnt en ook werkelijk moet worden doorgezet. Verzet tegen overijling. De Volkenbondsvergadering zal zeer waarschijnlijk deze week nog niet woo den beëindigd. Weliswaar had het bu reau der Volkenbondsvergadering^ op aandringen van voorzitter Nintsjitsj, ,die Maandag in Warschau wilde zijn, andere plannen en hadden reeds de- gedweeë voorzitters der commissies in de laatste dagen alle kunstgrepen; bedacht, om de debatten zooveel mo gelijk te smoren en de nog aanhangige, kwesties zonder grondigte voorafgaan de bespreking eenvoudig af te hame ren op een de Volkenbondsvergade ring waarlijk onwaardige handelwijze, doch eindelijk schijnt gisteren verzet tegen deze "overijlingsmethodein ont waakt te zijn. Toen namelijk bekenid werd, dat de voorzitter zelfs nog late avondverga deringen wilde houden voor bet af- ;doen van de rapporten der verschil lende commissies en dat hij 'Zater- idagmidddag wilde blijven doorverga deren totdat de gedelegeerden uit hon- §er of moeheid alles maar zonder ver- ere discussies zouden goedkeuren, hebben eindelijk dei moedigste gedele geerden, onder wie natuurlijk jtir. Lou' !aon, lord Robert Cecil en Nansen, behooren, een gemeensciiappelijleen stap bij Nintsjitsj ondernomen en hem! te verstaan gegeven, dat zij tot het houden van avond- en nachtvergade ringen hun medewerking weigerden te verleenen. Het schijnt, dat 'deze stap eindelijk/ succes heeft verkregen en dat Nints jitsj zicht hans naar den wensch den meeste gedelegeerden, om de aangele genheden der volkenbondsvergadering op de normale wijze te kunnen behan delen, zal schikken. HET INTERNATIONALE HOF. De reserves der Ver. Staten aanvaard De conferentie der staten, die het protocol van het permanente Hof van; Internationale Justitie in Den Haag onderteekend Hebben, heeft gisteren het protocol aanvaard, waarbij de vijf reserves der Vereenigde Staten wor den aanvaard, De conferentie heeft echter besloten tot het aanbrengen van een niet onbe langrijke wijziging, namelijk dat de staten, die het protocol onderteekendj hebben, het recht hébben, het tweede -deel der vierde, benevens de belang rijke vijfde reserve op te zeggen, in dien minstens twee-derde hunner van lneening zijn, dat de regeering der Vereenigde Staten van deze reserves' een gebruik maakt, dat naar de. mee ning der overige ómderteekenaars vgn het protocol niet te rechtvaardigen is. Het protocol zal heden door de bijl het Permanent Hof aangesloten staten! worden onderteekend en vervolgens' aan elk der betrokken regeëringen toe gezonden worden. DE POLITIEKE TOESTAND IN POLEN. Toenemende oppositie tegen de regeering. De begrootingscommissie van den' Poolschen landdag heeft besloten, de begrooting met o7 millioen te ver minderen. De mi:-'., ar van financiën heeft ver klaard, dat, indien het parlement dei voorloopige begrooting verwerpt, dei regeering hieruit de noodige gevolg trekkingen zal maken. Deze mededeeling heeft te War schau groote beroering veroorzaakt. De regeering schijnt vast op haar standpunt te blijven staan, terwijl an derzijds ook de oppositiepartijen niet willen tQegeven. De toestand is nog gecompliceer der geworden doordien de motie vani wantrouwen, door alle rechtsche par tijen met inbegrip van de Witospartij' tégen de ministers van bimienlandsehe: zaken en van onderwijs ingediend, ook door een deel der minderheiden/wordt gesteund. Daarbij 'komt, dat de'stem ming door de aankomst van generaal1 Malezewski, die in het kabinet-Witos,1 minister van oorlog was 'en .thans door de regeering op vrije voeten is gesteld, nog ongunstiger ten opzichte van de regeering is geworden. Vele duizenden waren Woensdag avond bij het station bijeengekomen, waar de 'generaal zou aankomen. Toem hij verscheen, werd hij "met luid hoera gegroet, en door de menigte naar zijn! auto gedragen, terwijl men uitroepen hoorde: „weg met Pilsoedski". Een sterke politiemacht moest ont boden worden om de orde te handha ven. Er heerscht thans te Warschau een atmosfeer gelijk "aan die tijdens de laatste dagen Voor de gebeurtenissen, in Mei. KORTE BERICHTEN. De boycot te Hongkong is offici eel geëindigd. Stresemann is gisteren te Berlijn aangekomen en heeft aan Hindenburg verslag uitgebrachtover zijn werk zaamheden te Genève. De Grieksche minister-president Kondilis heeft zijn politieke partij ont bonden en zou voorneméns zijn, zich uit de politiek terug te trekken. De vakvereenigingen in den En- gelschen scheepsbouw aanvaarden on der voorbehoud maatregelen om heter tegen de buitenlandsche concurrentie opgewassen te zijn. De express-trein ^oor Siberië is nabij Hirosjima (Japan) ontspoord. Verscheidene wagens zijn totaal ver nield.,, Het aantal dooden bedraagt 20, het aantal gewonden meer dan 80. De Mexicaansche Kamer heeft het verzoek van het Katholieke Eptecopa&t Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen, ten aanzien van den dooi het Comité voor Centralen Wijkarbeid op 12. 13, 14 en 15 October a.s. in de Stadsgehoorzaal te houden bazar, ontJ heffing is verleen dvan het sluitings uur voor winkels. Leiden, 23 September 1926. N. C. DE GIJ SELA AR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. in Mexico, om wijziging van de bepa lingen voor het uitoefenen van den godsdienst, afgewezen. UIT DE OMGEVING. OEGSTGBEST. Omtrent dei verlichtingsbelastingw verordening kan ter verduidelijking, nog worden glemeild, dat deziei bedraagt/ 5 pet. van de huurwaarde der per ceel en volgens de kadastrale leggers. Deze belasting is verschuldigd door del eigenaars .van perceel en, gelegen aan openbare wegen of wateren waar van gemeentewege een kabel is gelegd/ waardoor aansluiting mogelijk is ges. worden. De belasting is dus niet af hankelijk van de aansluiting, doch. wordt bepaald door de ligging der per - oeelen. Verder loopt het belastingjaar van 1 Jan. tot en met 31 Dec., men dien verstande, dat geen belasting ver-, schuldigd zal zijn voor in 'den loop van 't jaar' nieuwgebouwde perceelen terwijl tevens wanneer een perceel' 12 maan den achtereen ongebruikt is geweest 3/4 van de betaalde belasting wordt te rugbetaald," wanneer de desbetreffende, eigenaar hiertoe het verzoek doet. Een) en ander heeft nog Kon. goedkeuring noodig. Intusschen een prachtige op lossing, welke toejuiching verdient. Tegen een achttal jongens vani den Morsch is proces-verbaal opge maakt wegens baldadigheid. Zij 'had den n.I'. eenige tonnen met teer ver nield en voor pl.m. f 12.50 schade aan gericht. Oegétgeest wordt allerwege bei* werkt. De Kempenaerstraat en gedeel te Wilhelminapark en een gedeelte in, Poelgeest is geasphaiteerdwe krijgen een electrische verlichting van het ou de dorp; waterleiding vanaf de War- monderweg langs Poelgeester- en Ab* Spoel weg, een nieuwe weg ter af snij' ding bocht Abspoelweg enz. Het gaat» zoo prachtig en het gemeentebestuur is wel' actief in deze. SASSENHEIfX. Burg. Stand. Geboren: Dorothea! Maria Margaretha, dv. C. G. Immer- zeel en J. van Lier op; Bernardus Ma rie, zv. J. Th. Oorschot en H. M.. Opdam; "Jannetje, dv. J. van Til eni P. van Egmona; Gehuwd: [acob Nieuwenhuis, 27 j, en Petronella van Zonneveld; 22 j.; Piet er Dwarswaard, 23 j. en Neeltja Rooza, 22 j. Ondertrouwd: Johannes van der Wil- den, 28 j. én Alida Helena de Rid,deii 24 jaa». Gevestigd: G. M. Haak, Hoofd straat 149 van Leiden; Mej. A. Post, Zuilhofstraat 7 van 's-Gravenhage; F van der .Vliet en gezin, Teijlingerlaai. 37 van New York; A. Hiellendoorn, van Heemstrastraat 14 van Delft; Meji E. Pijpers, Hoofdstraat 197 van Rot terdam. Vertrokken: Mej. J. J. Staring, vat Zuilhofstraat 7 naar 's-Gravenhage; Mej. G. J. van der Lans, van Hoofd straat 30 naar Leiden; P. Nieuwen huis, geb. van Zonneveld, van. Hoofd straat 47 naar Lisse; Mej. J. Roeleven,, van Floris Schoutenstraat 33 naar Zoej terwoucfe; N. Dwarswaard geb. Rooza, •van' Hoofdstraat 93 naar Anna Pau- Ibwnjj; L. J. J. Th. van Ruiten van Teijlingerlaan 41 naar Lisse. De.oudste inwoonster dezer ge meente, A. Roest, geb. van der Voort hoopt Dinsdag 28 September a.s. haan 90en verjaardag te vieren. Het zal'haar' dien dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken, Van de 27 dienstplichtigen dezei, gemeente, lichting 1927, zijn 19 bei- stemd tot gewoon dienstplichtige, ter wijl' de overige 8 dienstplichtigen zijl aangewezen voor buitengewoon dienst plichtige. Voor het Chr. Comité voor Win ter lezingen zullen dezen winter optreden: 6 October: Dr. Joh. de Groot, Ned. Herv. Pred. te 's-Gravenhage „Eens Christens reis door het Heilige Land". 24 November: Dr. B. Wielenga, Gere formeerd Predikant te Amsterdam: ,„De schoonheid' van den Bijbel",. 15 December: Ds. R. Dijkstra, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam: :,De tragische geschiedenis van twee prinsessen Met een vierden spreker wordt nog gecorrespondeerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gis'.cravon da vond hield de A. R. Propagandaciub in de Consistoriekamer een Radicavond. De uitzending had plaats vanwege de Chr. Radiovereeni ging vanuit D^n .Haag uit de Nieuwe Zuiderkerk, waar de Jubileum-Commis sie van „Patrimonium" eene daarvoor bijzondere hüzenkomst had belegd. Als sprekers waren te heéren, de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer en Wethouder van Rotterdam, en Dr. K. Dijk van 's-Gravenhage, terwijl het geheel werd afgewisseld door zang en, orgelspel. Alle3 was zeer goed te hooren en het kan als een welgeslaagde avond worden beschouwd. Het was jammer, dat er niet meer luis teraars waren, maar dit zal zijn oorzaak vinden in de korte voorbereiding, izoodat er niet voldoende bekendheid aan kon, worden geg^v.aiv

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2