a: NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1926 CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Lisse, J. L. del .Vries te Rijnsburg. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Meliskerke, A. da Blois te Dirksland. Te Vlaardingeni H. A. Mjnderman te Lisse. Bed'ankt: Voor Leiden, A. del Blois te Dirksland. Bevestiging, Afscheid en Intrede. Ds. B. Klein Wlassink te Leen w arden hoopt Zondag 10 October 1926 afscheid te nemen van de Hervormde) gemeente re Leeuwarden en Zondag 17 October 1926 zijn intrede te doem te Bathmen (Dr.na bevestigd1 te zijnl door prof. dr. A. J. de Soppen, hoog leeraar te Leiden. Zondag heeft ds. D. Tromp, des namiddags te half drie afscheid ge nomen van de Xed. Herv. gemeente te Lemele en Arcfaem (O. I, wegens ver trek naar Heerlen (LTot tekst was gekozen 1 Thess. 2 12. Aan het eindi van de godsdienstoefening volgden vel schillende toespraken, die beantwoord! werden door cis. Bal van Hellendoornl namens den ring Ommen en door as. P. Visser van Lemelerveld als consu lent. Van de ring-predikanten was ver der nog aanwezig dr. Visbeek vat» Heemse. Door de gemeente werd den scheidenden leeraar met zijn gezin toe gezongen Ps. 121:4. Cand. A. D. R. Polman, van| Groningen, hoopt a.s. Zondag zijn in trede te doen in de Gerei. Kerk van: Reden, na des morgens bevestiga te z'ijn door Ds. Idema van Winsum. D s W. L. M u 1 d e r deed Zon dag intrede in de Ned. Herv. Gern. te Voorlhuizen, na bevestigd te zijnj idoor Ds. van Apeldoorn van Ben- nekom, met een predicatie over Jes. 52 7. De nieuw e leeraar deed intrede met een leerrede over Hebr. 4 12. Na door Ds. H. A. de Geus van i"VVaddinxveen,_ met een leerrede over Lucas 10 3, o en 6 bevestigd te zijn, deed Ds. H. J. van Schuppeni Zondag intrede in de Ned. Herv. Gem. te Ouaewaier me; een predicatie over Lucas 19 6b. De nieuwe leeraar werd. toegezongen Psalm 134 3, waarna Ds. J. Hoek c an Oudewater, hem nog toe sprak. Zondag nam Ds. A. D e k k e r af scheid van de Ned. Herv. Gem te lOpheusden met een predicatie over 2 Petrus 3 18. Gebruikelijke toespraken volgden. Ds. HJ. Hak, gekomen van, Domburg, deed Zondag j.i. zijn in trede irr de Ned. Herv. Gem. te Alk maar, na 's morgens bevestigd ie zijni door Ds. A. Verwaai, van Alkmaar. De nieuwe leeraar deed zijn intrede met een predikatie over 2 Cor. 5 20. Afscheid Dr. J. Watcrink. i Dinsdagavond heelt dr. J. Vv'aieruik, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Amsterdam (groot), die onlangs be noemd wérd toi buitengewoon lioog- Jeeraar in de paeiagogiek en de cate- chetiek aan de Vrije universiteit, at- scheid genomen van zijne gemeente. De Keizersgrachtkerk was geheel be zet, toen dr. V'aterink om acht uun den dienst met gebed opende, liet vootl lezen 2 Petrus 1 en de gemeente vr- zuchtl e zingen Ps. 16 3 en Ps. 19 3, 4 en 5. lot tekst had spr. gekozen 2 Petrus 1 16—19: „En wij hebben liet proteusche woerd, dat zeer vast: is, en gij doet wel, dat gij daaropi acht heul, als op een licht, schijnen de in een dtfistere plaats, totdat de dag aanlichte, en de morgenster opga in uwe harten". De kerk van Jezus Christus liter op aarde, aldus dr. V., is een strijden de kerk. Maar de rijndom van dé kin deren Gods is, dat zij, in hun kamp legen den geest dezer wereld, én in Jtunne vrees, Jezus mogen zien rirZijne heerlijkheid. De toekomst des Konmgs rs dè toekomst der gemeente. De strijd Wan den Konirfg is onze strijd, 's Kop pings overwinning wordt de overwin ning der gemeente. Heit is goed voor de gemeente, wanneer zij zich met deze vragen bezighoudt. Over de zeker •beid van de kraent en de toekomst on- zes Heeren wil hij spreken en staaf, achtereenvolgens uitvoerig stil bij deze drie punten, de zekerheid, zooals zij .gepredikt wordt door het ge.uigenisi der openbaring, zooals zij vast ligt door het geloof der openbaring em zooals zij triompheeren zal door del voleinding der openbaring. Aan het slot van zijn rede richtte hij 'de gebrui kelijke toespraken tot de predikanten, de ouderlingen en de corporatieleden. Met dankgebed en hei zingen van Ps 122 3 werd gesloten, waarna de ge meente haar scheidenden leeraar de .bede uit Ps. 134 toezong. Ds. J. D, Boerkool. Door den kerkeraad der Geref. ICerk van Velsen is aan Ds. J. D. Boerkoel, die reeds eenige weken ongesteld is, voorloopig een ziekte-verlol toegestaan van 3 weken, om elders door rust weer op krachten te komen. De apologie van het Christendom. De Dr. A. H. de Hartog-stichting, heeft benoemd tot curatoren van dem bijzonderen leerstoel voor „De Apo logie van het Christendom" bij de fa- eulteit der Godgeleerdheid aan dei Rijks Universiteit te Utrecht de hoeren, dr. C. U. Ariens Kappers, dir. Cen traal Instituut voor hersenonderzoek tei Amsterdam, prof. dr. F. M. Th. Böh]i en prof. dr. F. J. J. Buytendijk, hoog- Heeraren te Groningen, mr. J. C. gr^ai van Randwijck, burgemeester van A- mersfoort, Jacs. Rustige, secretaris der Stichting te Amsterdam. Deze curatoren benoemden, tot hoog- Jieeraar dr. A. H. de Hartog, predikant te Amsterdam. Veel ol weinig? De Duitsch-Evang. Kerk te Jahrn- dorf in het thans Oostenrijksche Bur gerdam, 1 raagt een predikant en biedt daartoe hec volgend cractement aan: 600 shilling, contant per jaar, 1250 kg. tarwe, 162o kg. koren, loOO 'kg. gerst 6 „klafter" hout, 15 juk achtergrond! in vruchtgebruik met eigen bearbei ding en woning. Hierbij "komen nog| als „emolumenten": van de dorpsge meente 50 liter wijn en een gift op St. Bartholomeüs-dag; en als bijverdienste de gebruikelijke vergoeding voor on derwijs en correspondentie vanwege den staat. Schoolcommissie. In de vacature ontstaan in de Plaat selijke Schoolcommissie door ontslagne ming van het lid den Heer J. vanBer- kel, stelt de Plaatselijke Schoolcommis sie de navolgende aanbeveling. 1. Mejuffrouw H. J. Doove, Onder- wi jzei es bij het Bijzonder Lager Onder- wils. 2. Mejuffrouw W. P. Wijtenburg, On derwijzeres bij het bijzonder Lager On derwijs. Secretariaat Curatoren Gymnasium. Ter vervulling van de vacature van secretaris van- het College 'van Cura toren van het Gymnasium, ontstaan door het eervol ontslag verleend aan Mr. E. Schotman, draagt dit 'College voor: de heer Mr. G. J. van Deventer. Hoofd ambtenaar ter Gemeente-Secretarie te Leiden. Tijdelijke onderwijskrachten. Bij raadsbesluit van den 24en Au gustus 192; werd besloten de dames Dr. S. Hoffcer en Dr. E. A. W. Broes van Dort, voor deur cursus 192; 26 te bestendigen respectievelijk a's tijdelijk leerares in het Nedsrlandsch en'in het Puitsch aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Voorts werden bij raadsbesluit van 28 September d. a. v. de heeren J. van Daalen, Litt. Doets. en W. Ruys eveneens vcor dien cursus aan gemelde onderwijsinrichting bsronnd resp. als tijdelijk leeraar in het Nederlandsch en in het Duitsch. Aangezien het B. en W. met de Com missie van Toezicht op en den In specteur van het •Middelbaar Onderwijs gewenscht voorkomt, deze tijdelijke aan stellingen te verlengen voor den duur van den cursus 1926/27, geven zü den Raad in overweging deze tijdelijke aan stellingen te verlengen voor den duur van den cur3us 1926/27. Verbouw Cornells Spronghol. Regenten van het Cornells Sprong- hof hebben vergunning verzocht tot het afbreken van een 15-tal woningen in dat hofje, gelegen aan het Rapenburg, hoek Doezastraat. alsmede tot den bouw, ter plaatse van de af te breken wonin gen, van 17 nieuwe woningen en een archief gebouw, overeenkomstig de bij het verzoek overgelegde en in de Lees kamer ter inzage liggende teekeningen. Het aantal gebcuwen in het hofje zal derhalve volgens het plan worden uitgebreid met twee woningen en een areniefgebouw, voor welke uitbreiding ingevolge het bepaalde bü art. 17 van de verordening op het bouwen en sloo- pen vergunning is vereischt. Tegenhet plan bestaan bü B. en W. oreene bedenkingen en zü geven den Raad mitsdien "in overweging do vereischte vergunning voor het uitbrei den van het aantal gebouwen in het Cornells Spronghof met twee woningen en een archiefgebouw te verleenen. Verhuur voormalige vlscbwlnkel. In verband met het in de Raadszit ting van 21 December 1925 behandel de ten aanzien van de verhuring^ van den voormaligen gemeentelijken visch- winkel in het perceel Vischmarkt 18, stelden B. en W. alsnog de gelegenheid open zich als gegadigde voor dien win kel aan te melden. Toen bleek, dat een verhuring alleen van het benedengedeelte op grootemoei lijkheden stuitte, doch daarentegen ver huring van den winkel met de boven woning gemakkelijker zou gaan, be sloot net College bedoelde bovenwoning, "die was verhuurd voor f 260,nel jaar, vrij te maken. Met het cog op den in acht te nemen opzeggingstermijn, kon de ontruiming echter niet op korten termijn plaats vinden. Het pand werd inmiddels opnieuw en thans derhalve in zjjn geheel te huur aangeslagen. Een drietal aanbie dingen, affe tegen een jaarlükschenhuur prijs van f 750,-, werd ontvangen, zoodat een huuropbrengst ten bedrage van f 860,— in totaal, als zou zija verkregen, indien het voorstel van 21 December j.l. was aangenomen, zelfs ook na openbare tehuur-zetting yanhet perceel niet meer kon worden Gereikt Met de Commissie van Fabricage zijn ,B. en W. van oordeel, dath et meest in aanmerking komt de aanbieding van den fruithandelaar M. Laman. Belang hebbende gaat acccord met de aan de verhuring te verbinden voorwaarden, volgens welke o.m. het gebouw in den tegenwoordigen toestand moet worden aanvaard, behoudens, dat de gemeente zal zorg tlragen voor het in goeden staat- bfengen en houden van het dak en de goten. Voorts reserveert de ge meente zich het recht de huur tusschen- tüds met een termijn van drie maanden op te zeggen. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Frabricage, ge ven B. en W. derhalve in overweging, den winkel met- bovenwoning aan de Vischmarkt No. 18, met ingang van een nader door hen te bepalen datum, te gen een jaarlijkschen huurprijs van f 750,té verhuren aan M. Laman, alhier, op de in de Leeskamer ter visie liggende voorwaarden. Aankoop strooier, grond. B. en W. deelen mede, dat in ver band nut do- luk: inving ter plaatse, eenige at: 1 ':j 1 rond aan dc gemeente moeten wor.1 —•'•'"dragen de te worden bestemd voor het publiek verkeer. Zp stellen overeenkomstig het advies van de Commissie van Fabricage, voor, om zonder eenige kosten voor de ge meente, de navolgende perceeltjes grond in eigendom en onderhoud bij de ge meent-e over te nemen zulks onder de gewone, voor dergelüke overdrachten gebruikelüke voorwaarden: twee strookjes grond, beide deeluit makende van net perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie D. No. 1666 (Hcogewoerd hoek Korevaarstraat); een strookje grond, deel uifmaken-'e van het perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie E. No. 926 (Rapenburg); een strookje grond, deel uitmakende van perceel k?d. bekend p^meente Lei den, Sectie I No. 2591 (Middelstegrach* een sticokje grónd en Water, deel uitmakende van het perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie 0. No. 169 (Zoeterwoudsche weg); l een strookje grond, deel uitmakende van hst perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 3809 (Oosterstr.); een strook grond, deel uitmakende van het perceel kad. bekend gemeente Leiijen, Sectie P. No. 1061 (Fagelstri, van Ledenberghstraat en van Oldenbar- neveldstraat); eer. strook grond, deel uitmakende van het perceel kad. bekendgemeente Leiden, Sectie P. No. 533 (Hooge Morschweg); een en ander zooa'is op de overge legde situatie-teekeningen is aangeduid. Verlichting schoolgebouw. Voor een goede verlichting van He aan de Yrcuwcakerksteeg gelegen lo kalen van de onlangs verbouwde ge- meentelüke school,, in het bpzonder van de benedenlokalen, is hetgewenscht, dat de gemeente den eigendom ver krügt van het hcekperceel Lange Ag- nietenstraat No. 19, en het zich daar naast bevindend perceel No. 17, dat aan de achterzijde met een open erf grenst aan de Vrouwenkerksteeg. Wel iswaar wordt tot nog toe de verlichting van de schoo'.vertrekken, tengevolge van den lagen bouw weinig belemmerd, doch. indien deze perceelèn te eeniger tijd hcoger werden opgetrokken, zou daarvan in ernstige mate hinder worden ondervonden. De gemeente is nu ih het bezit van een aanbieding, op grond waarvan de ge meente deze perceelen, die respectie velijk 30 en 31 c.A. groot zü'n, kan aankcopen voor f ioco,een koopsom, welke B. en W. aannemelijk voorkomt Zü geven in overweging te besluiten tot aankoop van deze perceelen en de voor den aankoop vereischte gelden, met inbegrip van de kosten van over dracht enz., een en ander tot een be drag van f 1160,ter beschikking te' stellen. De Le-idsche kelderkweslie. De Arrondissements-Rechtbank te's- Gravenhage. heeft bp vonnis van 16 October 1924 ten name en ten verzoeke van de N.V. Maatschappü totE xploi- tatie van Tramwegen te Haarlem tegen de gemeente Leiden de onteigening uit gesproken van een stukje grond aan het Steenschuur, groot 35 c.A., straat en gang, in de registers van het kadaster als ongenummerd eigendom der Gemeen te vermeld, met bepaiing van het bedrag der schadeloosstelling op f 1.003,50. In de onteigeningsprocedure, is des- tüds Adriaan van Veen Wzn., süjter alhier, tusschengekomen, bewerende dat hü en dusn iet de gemeente Leiden T- eigenaar was van den keldergang. Op grond van de tegenspraak, welke deze bewering van de zijde der ont eigenende partü ontmoette, is van Veen daarop door de rechtbank voorshands buiten geding gesteld en i3 de ont eigeningsprocedure verder tegen de ge meente Leiden voortgezet, waarna het bedrag der schadeloosstelling door de onteigenende partij is geconsigneerd. Later, op 16 Maart 1925, heeft het Rflk de geconsigneerde som aan de ge meente uitbetaald. Inmiddels blijft van Veen van mee ning, dat hq eigenaaar was van den keldergang, in verband waarmede^ hü bn ^eurwaardersexploit van 30 Julij.l de gemeente heeft doen dagvaarden voor de rechtbank te 's-Gravenhage, om haar te hcoren veroordeelen tot uit- keering aan hem, van Veen, van de ontvangen schadeloosstelling met de ren te van dit bedrag h 5 pet. 's jaars van den dag der dagvaarding af, tot dien der voldoening, benevens de kosten de zer procedure. Het komt B. en W. voor, dat door de gemeente tegen dezen eisch op goeie gronden verweer kan worden gevoerd. Under verwüzing, voor wat die gronden betreft, naar het advies van den rechts- f deerden raadsman der gemeente van September j.l. en naar de rapporten van den waarnemenden archivaris, waarnaar in dit advies wordt verwezen, stellen B. en W. den Raa,d voor te be sluiten, dat de gemeente tegen den in- gestelden eisch zoowel in eerste instan tie, als, zoo noodig, in hooger beroep en in cassatie verweer zal voeren. Ben W. teekenen hierbij aan, dat de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen zich indertijd bereid heeft verklaard, de gemeente te vrijwaren voor het geval van Veen een procedure tegen de gemeente mocht beginnen, in verband waarmede thans hare instem mng met het voareni van verweer tegen den ingestelden eisch gevraagd werd en veritregen. Eeaicoting Keuringsdienst van Waren. B. en W, bieden den gemeenteraad aan, de begrooting van den Keurings dienst van Waren vcor liet district Lei den, vcor den dienst 1927, vergezeld van een toelichtende memorie. Onder mede-deeling dat do Commissie voor den Geneeskunuigni Dienst enden Keuringsdienst var. Waven teg n deze begroeting geen bezwaar hooit, geven zü in overweging to: vz over te zaan. Afbraak oude Invalidenhuis. De Commissie van Financiën deelt nieae, dat bü haar geen bezwaren be staan tegen den begrootingsst-aat, ge voegd bij net voorstel van Burgemeester en Wethouders, inzake hetd oen afbre ken van het voormalige Invalidenhuis c.a. aan den Middelweg en tot het doen inrichten van het daardoor vrükomende terrein tot kaasmarkt. GEMENGD NIEUWS. De onbewaakte overwegem. Gistermiddag omstreeks twaall uur! is bij Epe de 70-jarige vrouw E. op een onbewaakten overweg door dei» motortrein ZwolleApeldoorn gegre pen en op slag gedood. De vrouw, die een kruiwagen voortduwde, was zeer doof, waaraan vermoedelijk het ongeval te wijten is. Een jonge dokter gearres teerd, Te Holten is Dinsdag ge arresteerd de geneesheer E. C. L. R., die voo-r dr. Gerritsma aldaar tijde lijk de praktijk waarnam. De jonge dokter waarnemer zo,u zich schuldtgl hebben gemaakt aan homo-sexuede handelingen met patiënten. Hij! is van morgen gevankelijk naar Almelo, over gebracht. Gebarsten lascbplaten. Gistermorgen heeft een reizigler aani het station der. Eleotrisch© spoor aan het Hofplein té Rotterdam den, bestuur ider van den tot vertrek gereedstaan- den stoptrein van 10.10 en den sta tionschef gewaarschuwd, dat even bui ten de kap twee lascbplaten van del rails gebarsten waren. Blijkbaar had de ploeg werklieden, die bezig waren aan het verwerken, van de grintbedding, noch de ploeg baas zulks opgemerkt. Verdronken. De 16-jartge A. v. d. V., te Hoensbroek, die met nog twee andere kameraden was gaan ba den, is in een plas op de Brunssum- merheide verdronken. Te Weurt is het zoontje van deni heer A. G. uit Rotterdam, dat tijdelijk in genoemd 'dorp vertoefde, al spelen de te water geraakt. Toen hulp op daagde, bleek het knaapje reeds ven dronken. Door een paard getrapt. 1 Onder Buitenvelderc kreeg Dinsdag morgen bij 't inspannen van een, paard de veehoudersknecht G, de V. zulk: een trap van het beest, dat zijn rech terbeen brak en hij bovendien nog in wendige kneuzingen bekwam. Per auto werd hij naar het gasthuis vervoerd. Aan de- gevolgen oiverledeiti. In het gemeenteziekenhuis te 's- Gravenhage is overleden mé-vrouw v. d. Linden uit Delft, die j.l. Zomdag onder Wassenaar door een motorrij der werd aangereden. Zij is niet meer bij kennis gekomen. Aan den dood ontsnapt. Te Hoeven, bij Oudenbosch, is de land bouwer J. R. aan een groot gevaar ont snapt. Met paard en kar wilde hiji iden onbewaakten, overweg aiidaar over steken, toen twee treinen in verschil lende richting arriveerden. Toen de een voorbij was, zette hij zijn paard in beweging; het dreigende gevaar be speurende, sprong hij ijlings van de kar en trok met een geweldige krachts! inspanning paard en voertuig over da rails. Een seconde later snorde de trein voorbij, nog juist het achterstel dier kar rakende. Brand. Te Nieuwe Niadoip is de groote boerenhofstede van den neen Van Kerwerden tot den grond afge brand. Oorzaak onbekend. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Wittstraat 17. J. de Vries en familie landbouwer, Stadhouderslaan ia. J.den Hollander en familie, schipper, Groe- nesteeg 26. I. M. S. v. d. Abeelen, verpleegster, Breestraat 125. IW. F. Wuhl, v. d. Duynstraat 8. H. Visser en familie, arbeider, v. L. Stirumstraat 26. S. van het Veld en familie, arbei der, Doelengracht 7. Vertrokken. J. G. Enders, Nijmegen, Dominica nenstraat 11. M. M. Ootbreen (vr.)Oegst geest, Rhnngeester straatweg J>!i halte J. C. C. Coeland, Burg. Patqnlaan, M Bokma (vr.) Baarn, Weteringstraat 5. Huter-Blootshoofd (vr.) Hardinxveld, No, 29. A. Gottmer, Schoten, Spaarnhoven-, straat 12. C. v. Krieken, Utrecht, H de Grootstraat 34M3. J. G. Riphaagen (vr.) Amsterdam, de Lairessestraat 114, J. Linthorst Homan, Assen, Torenlaan 4. A. de Neef, Breda, Nieuwe Boschstt 8. J. v. Hooidonk, Haarlem, Schalkbuf gergracht 18. A. Mertens, Paderbond (Dl.)? M. Lehnig (vr.) Reitz (Dl.)ï Abr. Tuyl, Vledder, Frederiksoord. P.. van Ham, Rüzenburg, Oosthuizerlaan. G. J. Verboog (vr.) Katwü'k, Zeehospi- tium. Van der HaasHartog, Rotter dam, Vrijenbanschestraat 44a. L. CE Schwenck, Rotterdam, ie Middelland straat 26 I. .J. E. H. de Rhee (vr.) Den Haag. Statenlaan 99. E. v.d Zeeuw,, (vr.) Dordrecht, Torenstraat 32. G.Steg gjnk, Avereest, Balkbrug. J. W. Schuit Den Haag, Parkstraat 91. M. Hoefiaak (vr.) Oegstgeest, Regentesselaan 17. G.- Slikke, Vlaardingen, Hofsingel 58. R v. Lammeren, (vr.) Bussum, ie Achter meulenlaan 10. Splinter, Apeldoorn Bar. Bocheslaan 3. P. Kelderman (vr.), Amersfoort, huize Vleugellaan 19. P,. )D. A. Bontes (vr.Amsterdam, 2e Kost verlorenkade 126. Mej. M. v. d. Wijk (vr.) Egmond a. d. Hoef, Kinderkolonie Op 't Woud. H. F. Freüe, Amsterdam,, Vondelstraat 160. J, L. de Wolf, Den Haag, 0. v. d. Lnnstraat 6. J. v. Schoft IJselmonde, Wjjk B 202. J. J. Vos, Oegstgeest Terweeweg 74. H. v. Berg, Hilversum, H. Laarderweg 2591 A. Flippo, Heemstede, Leidschevaart23j N. Chr. G. Spijker, Ommen, villa „Se nau". A. A. Uolenbrander- (vr.) Den Haag, Ziekenhuis Zuidwal. O. S. Se gaar, Voorburg. Heerenstraat 38. JL Klaveren, Alphen a. d. Rjjn, Hoorn bü de ouders: G. Kwast, Amsterdam, Von delstraat 81. C. M. W. Aerts (vr.) Ven lo, Kaldenkerkenveg 242. J. Mark, Nij megen, Kol. Reserve. G. Goretski (vr.) Voorburg, Westeinde 58. T. Vonk, Oegst geest, De Kempenaerstraat 44b. J. Gu- ley, Den Haag, (Loosduinen) Haagweg 377. J. H. v. d. Vos, Hazerswoude, Dorp D 90. W. M. Ph. Th. Franken (vr.) Rot terdam, N. Binnenweg 391. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK. 20 September van Boston te Philadelphia. GROOT ENDIJK, Vancouver naar Rot terdam, 17 September te Seattle. NIEUW AMS1ERDAM, Rotterdam n. New-Xork, 22 September (3.30 n.m.) van Boulogne. BURGERDIJK, Rotterdam naar New- Orleans, 21 September van Tampica LOC'HKATRINE, Vancouver naar Rot terdam via Liverpool, 20 September '^.25 n.m.) 180 mijl N.-W.v an Land's Gevestigd. P. Hartmans, Rapenburg 131. M. Is- bauer,_ dienstbode, Breestraat 173. A. C. Smit en familie, electricien, Ajiothe- kersdük 33. E. Jahns, dienstbode, Bree straat 99. H. E. G. Goebel, Rünsbur gerweg 38. H. J. Venema, Aloëlaan 19 K. W. Lambooy, inspecteur A. P. G, H. Morschweg 46. Wed. H. W. Har denberg-Mulder, Vliet 10. Th. M. Kos ter, Noordeinde 50. E. G. Th. Hanen kamp, Noordeinde 50. D. A. M. An- tonissen, Noordeinde 50. L. Labout, Pie terskerkhof 1. A. J. Th. M. Bians, iSfoord einde 50. H. P. A. v. d. Klei. horloge maker, Noordeinde 31. K. Halbmeyer, Bouwkundig Opzichter-Teekenaar, Bree straat 40. F. J. Bakkers, meubelmaker, Evertsenstraat 44a. J. v. d. Oudenaller en familie, poetser N. S., P. de la Court- straat 26a. M. .Verkerft, huishoudster. De Wetstraat 7. J. L. Spitters en fam„ schoenmaker, Haarlemmerstraat 263. A. van Traa, Noordeinde 52. C. J. H Strang en familie, bedrijfsleider, P. Wil helminastraat 27. K. van Drunen, dienst bode. Breestraat 41. H. P. Baudoin en familie, W. Rozenstraat 4a. G. J. Vet» nekool en familie, Da Costastraat 54. W. F. Wiekenkamp, dienstbode, Witte Singel 19. M. A. de NeefKraan, Ra penburg 110. H. A. H. Pichinot, dienst bode, Lammermarkt 15. A. 0. Vreeling; Apothekersdük 26. M. Testen, dienstbo de, Plantsoen 93. E. Oehmichen, dienst bode, Plantage 8. H. Heigl, bakker, Oos terstraat na. C. H. van Ouuren, dienst bode, Sionsteeg n. L. Halter, smid, Acasiastraat 18. J. G. Chaudron, chauf feur, Lombokstraat 27. J. P. de Bolster, slager, Gerecht 4. P. Butter, Nieuwst 15. A. Bleyenberg en familie, koopman Zoeterw.weg J5. J. G. Kist, Oude Vest 109a. A. G. W. Jansse en gezin, 0.-L ambtenaar met verlof, Hoogewoerd 43a. H. T. de Graaf en familie, hoogleeraaar Witte Singel 86. I. C. van Beek, dienst bode, Rijnsburgerweg 90. H. A. Koe voets en familie, bankwerker, Leven daal 26a. G. J. van Deventer, corn mies-redacteur gemeentesecretarie, J, de id. B0SCHDIJK, Rotterdam naar Boston passeerde 21 (2 uur v.m.) KaapRaca MAASDAM, Rotterdam naar New-Or leans, 22 September te Antwerpen. KON. HOLLANDSERE LLOÏD. ORANIA, (uitreis) 20 September van Santos. MAASLAND, (uitreis) 20 September, van Santos. MAASLAND, (uitreis), 40 September te Santos. ZAANLAND, (uitreis) 20 September te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOÏD. MERAUKE, (uitr.)passeerde 21 Sep tember Suez. MADI0EN, (uitr.) p. 21 Suez. KAWI, (thuisreis) 21 September van Port Said. GORONTALO, 22 September vanOmu ta naar Vladivostock. SIANTAR, (thuisreis) passeerde 21 September Gibraltar. BUITENZORG, (uitreis) passeerde 21" USeptember Sagres. MENADO, (uitreis) 22 September b. Antwerpen. INSU LINDE, 2z September van Rot terdam naar Batavia. INDRAPOERA, (uitreis) 21 Septenv ber van Medan. SÏOOMV. MIJ. NEDERLAND. BALI, (uitreis) passeerde 20 Septem ber .Ouessant. MANOERAN, (uitreis) passeerde 2d September Ouessant. BOEiON, (thuisreis) passeerde 21 Sep tember van Algiers. MAD0ERA, (thuisreis), passeerde 2u September Sagres. 1 RADJA, 22 September van Amster dam naar Hamburg. MAPIA, (uitreis) 21 September teSa.- bang. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, (uitreis) 21 September te East London. HEEMSKERK, (uitreis) 21 September van East London. BATJAN, (thuisreis) 21 September». Genua. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. HERCULES, 22 September van Ko- tonau te Amsterdam. KENNEMERLAND, (thuisreis) 20Sep, tember van Kotonou naar Gr. Popo. RIJNLAND, 22 September van Am sterdam naar Hamburg. ALBIREO, (uitreis) 22 September v., Teneriffe.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6