NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1926 Will Ut BLIiOEM ZEGGEN. De Koninginnefeesien. De „Nieuwe Meerbode", oils A.-R. or gaan voor de Haarlemmermeer, schrijft: Over het algemeen hebben de fees ten, welke er, gehouden Worden ter viering van den verjaardag der Konin gin, een ordelijk verloop. Natuurlijk gebeurt er hier en daar wel eens iets, dat onverdedigbaar is. Een dronken man, een vechtpartij, zijn op een zeer enkele plaats de jam merlijke metgezellen van een feest, welk ook. Die misbruiken moeten gekeerd. Echter onbehoorlijk is het, om te ^oen gelijk „Het Volk" doet, deze din- Jen bijeenzamelen om daarmede de jranje-herdenking in een ongustig licht te stellen. Deze manier van handelen kan er iiiet mee door. De vraag rijst bovendien: wie zou- len het zijn welke de wanklanken op iie feesten laten hooren? Zouden het anti-rev. of Christ.-hist. urgers. zijn? Ieder weet van niet. Er is veel meer grond voor de veron terstelling dat deze lieden zeer nauw verwant zijn aan de socialisten. Daarom paste den socialisten te zwij /en. Wanneer we in bovenstaande rege- en een onverdiende smet afwerpen /an onze Oranjefeesten zooals die als egel in onze streek gehouden wórden, lan is dat alleen om der rechtvaardig heids wil. Omdat we meenen dat deze feesten tiet verdienen dat men ze dronke manspartijen of kermissen noemt. Het grootste deel dier feesten ver dient betere naam. Uitsluitend om de rechtvaardigheid /erdedigen we dus onze Oranje-fees- 'en, maar niet omdat we de Oranje herdenking met een volksfeest, zulk een uitnemende vorm vinden, voor de vreugde over onze gespaarde Vorstin. Een Christelijke Oranje-vereeniging, jelijk Aalsmeer die heeft, is veel heter. Alleen daardoor is het mogelijk, de jaardagen onzer Vorstin te gebruiken vóór de sterking van het drievoudig noer: God, Nederland en Oranje. Een neutrale herdenking moet het voornaamste van dit snoer, God, er Duiten laten. ft en Christelijk© Oranje-vereeniging ware dus veel beter. Maar waar dit niet mogelijk is,moet nen zich met het mindere tevreden .tellen; met de Koninginn^feesten, en daaruit weren, alles wat tegen de Christelijke zeden ingaat. Uit het Sociale Leven. mONGRES CHR. WERKGEVERSVER EENIGING. (V er volg J. Bet Nederlandsch Belgische tractaat. Prof. de .Vries, die over dit onder werp refereerde begint met te zeggén, Jat er na de talrijke publicaties geeni •oieuwe gezichtspunten te openen zijn. Toch is iedere poging om opnieuw be- 'angs telling in het tractaat te wekken, Joe te juichen, daar de vérgaande be- leekenis ervan nog niet algemeen be- geft wordt. De kritiek op het verdrag' heeft! ,©enig succes gehad, daar in het aan- (vullend protocol van 18 Mei i.l. aan.- leenige bezwaren is tegemoet gekomen,, maar de hoofdbezwaren zijn gebleven. (De memorie van antwoord van den. 'minister l>s niet in staat geweest dei (ongerustheid weg te nemen. Het verdrag wordt op tweeërlei wij ze verdedigd: sommigen verdedigen jden inhoud of achten althans de be zwaren niet overwegend; anderen ge- Ven toe, dat het verdrag alleen naar zijn inhoud beoordeeld, verwerpelijk is, maar meeaten dat andere omstandighe- Iden tot aanvaarding nopen. De bezwaren tegen den inhoud zijn fcoowel van politieleen als van econo- mischen en financieelen aard. Daar het niet mogelijk is, alle onderdeelen van het verdrag uitvoerig te bespre ken, bepaalt spr. zich voornamelijk tot -et Schelde-regiem en het kanaal Ant werpenMoerdijk. Na een schets van de tegenwoordige egeling en de resultaten daarvan, ^eeft spr. een overzicht van de bepa- •ingen van het verdrag betreffende net Scnelderegiem.. De politieke bezwaren tegen deze re geling zijn vierledig. Ie. het ongerege'd laten van de kwes tie der doorvaart van Belgische oor- ogsschepen langs de Wester-Schelde. 2e. De regeling van de rechtspositie van doorvarende schepen. 3e. De groote bevoegdheden, welke aan de Commissie van beheer zijn toe gekend, waardoor ook aan de Zeeuw iche oeverlanden groot nadeel kan wor den berokkend. 4e. Blijft het Wielingen-vraagstuk ongeregeld. Verschillende bepalingen! van het verdrag, welke onderscheid maken tusschen de Neiderlandsche en, Belgische gedeelten van de Schelde, maken dat deze onzekerheid tot be denkelijke gevolgen zal leider. Bovendien zijn er ernstige finan cieel© en economische bezwaren, aan welke iii het Protocol slechts op éém punt is tegemoet gekomen. Het be ginsel, dat de stroom te allen tijde moet beantwoorden aan de eischen, welke zoowel door den vooruitgang van den scheepsbouw als door de toe nemende behoeften van de scheepvaart worden gesteld, is zoo onbepaald en verstrekkend, aat het niet aanvaard kan worden. Evenzoo is het gesteld) met de bepaling, dat Nederland voort aan ook in de kosten van verbetering aal bijdragen. Spr. staat ten slotte nog stil bij dei bepalingen omtrent de loodsgelden en de beloodsing van de Schelde, welke hij zeer bedenkelijk acht, alsmede bij' de regeling omtrent het kanaal Gent- Terneuzen en de visscherij op de Schel! de, waarbij het eenzijdige karakter van het verdrag wederom duidelijk tot uiting komt. Daarna behandelt hij het kanaal Ant werpenMoerdijk. Aanvankelijk door den minister als een kwestie \an niet groote beteekenis beschouwd, wordt*. et thans door hem uitvoerig verde digd. Spr. bespreekt vervolgens de verde diging in ae memorie van antwoord en komt vooral op tegen de uitspraak, .dat we de trits der Nederlandscne en Bel gische havens als een natuurlijke geo grafische gemeenschap moeten be schouwen tegenover de Fransche en Duitsche havengroep; dat we moeten letten op wat vereenigt, en naar betera verstandhouding moeten streven. De beginselen zijn voortreffelijk, maar in houd en geest van het verdrag zijn hier juist niet mee in over eens tjeim- ming. Spr. toont de groote voordeden, welke dit kanaal Antwerpen zal bren gen, nog nader aan en bespreekt ver volgens nog de concurrentie .van da Belgische binnenscheepvaart, welke daardoor mogelijk'wordt, de regeling van de kosten, en den gratis sleep dienst. Na enkele opmerkingen .over de ove rige kanalenplarmen behandelt hi] het argument dat het tractaat, ondanks de bezwaren, toch aanvaard moet wor den, cmdat de regeering, in moei lijke omstandigheden, na op politiek' terrein overwinnaar te zijn gebleven, zich tot deze economische concessies bereid heeft verklaard. Dit standpunt acht hij onjuist. Er zijn ook niet al leen* economische, maar tevens 'ernsti ge juridische bezwaren. België heeft in 1920 de onderhande lingen afgebroken, in de hoop spoe- tiig in een sterkere positie te staan. Wij stonden daaraan en. staan nog ge heel vrijSamenwerking met België wenscht ieder, maar ais gelijke par tijen. De Kamer mag dit tractaat niet aan vaarden; zij neme een motie aan, waar in de cnoverkomenlijke bezwaren te gen het tractaat worden aangegeveni en de regeering; verzocht wordt, nieu we onderhandelingen met België tej openen. De rede van prof. De Vries vindt aan het slot toejuiching-. Aan het debat namen deel' de hee- ren Diemer, van Gunsteren en Besse- laar. De voorzitter stelt namens het be stuur de volgende conclusie voor: De Chr. YVerkgevers-Vereeniging, gehoord de inleiding en de bespreking] van het verdrag NederlandBelgië acht dit verdrag op, grond van de bijl de inleiding en de bespreking aange voerde gronden, zoowel uit politiekei als ook economische overwegingen vol van onoverkomenlijk grifOte bezwaren, voor Nederland, en verzoekt mitsdien de Tweede Kamer dit verdrag niet? goed to keuren, en aan de regeering te verzoeken wederom de onderhan- Idelngen met Beligië te openen, op dat een nieuw verdrag tot stand korne,, dat aan deze bezwaren tegemoet komt; De vergadering vereenig'de 2ich hier mede. De voorzitter dankt prof. de Vries en schorst daarna de vergadering. Na de schorsing van de vergade ring begaf men zich naar de Lloyd- kaae, om aan boord te gaan van het' stoomschip Tjerimai van den Rotter- damschen Lloyd, waarvan de directie! een maaltijd aanbood. Bij dezen maaltijd, die als naai- ge woonte alle eer aandeed aan de keu ken en den wijnkelder van den Lloyd,, was de directie vertegenwoordigd door de heieren W. Ruys 'Sr. en W. Ruya Bzn. Tafelpresident was de heer H. Diemer. De heer W|. Ruys heette de gasten, welkom. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat zoo velen gehoor hadaeni gegeven aan de uitnoodiging van deru Lloyd en hij stelde een dronk in op de gezondheid van de Koningin, den Prins en Prinses Juliana. Staande zong men het Wilhelmus, dat de muziek S;peelde. Achtereenvolgens hebben daarna 't woord gevoerd de heeren Diemer, F. L. van den Bom, oudt-minister van Dijk, Snoeck Henkemans, dr. Beumen mej. mr. Frieda Katz en de heeren dr. Nederbragt en prof. dr. de Vries.. De vergadering van gisteren. De jaarvergadering van de Christe lijke Werkgeversvereniging werd gis termorgen voortgezet met een huis houdelijke bijeenkomst, waarin door den secretaris en. den penningmeester de jaarverslagen werden uitgebracht. In bet jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, mr. H. H. Ste- neker werden gememoreerd de onder werpen, waarmede de vereeniging zich in het afjgeloopen jaar bezig hield, waarvan wij vermelden de re geling der ziekteverzekering, de han delsvoorlichting, het verdrag Holland- België, 't verdrag met Duitschland, de werkzaamheden in den Nijver- heidsraad en in andere raden en com missies. Het vervangen van 't maand blad de „Christen Patroon" door de „Mededeelingen" bleek een verbetering te zijn. In de vergadering van. gistermiddag werd het woord gevoerd door mr. G. H. A. Grosheide, uit Amsterdam, die een referaat hield over: De nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschap pen. In het kort wordt allereerst na gegaan de economische beteekenis van de Naamlooze Vennootschap, en gewe zen op het feit, dat een wet van 21 artikelen geholpen door de recht spraak een dergelijke ontwikkeling van het instituut heeft mogelijk ge maakt. Verschillende debacles deden roe pen om een z.g. scherpe wet op de Naamlooze Vennootschappen. Nu er een ontwerp is, komt er van alle zijden critiek. Vrijwel niemand is er, die het ontwerp zooals het. thans er ligt, volledig voor zijn rekening neemt. Spreker wijst er op, dat de vraag van het Staatstoezicht op de geheele Naamlooze Vennootschap, niet alleen op de oprichting, opnieuw een onder werp van gedachtenwisseling uit maakt. In het algemeen kan een der gelijk toezicht niet aanbevelenswaard worden geacht. Gewezen wordt op het ontbreken van een regeling der Commanditaire Vennootschap op aandeelen. van de nationaliteit .der vennootschap en het weglaten van enkele artikelen, welke thans in de wet voorkomen. Naar het oordeel van spreker zal ten opzichte van tal van bepalingen moeten worden geregeld wat rechtens is, wanneer aan de voorschriften der wet niet is voldaan. Artikel 36a bepalende, dat vervallen van de deelname van een, op zichzelf geen invloed heeft op de rechtsgeldig heid der deelneming der overblijven de vennooten wil spreker in tegen stelling met het advies van den nijver heidsraad handhaven en verduidelij ken. Gewezen wordt op de bezwaren van het publicatievoorschrift in arti kel 37c. Inzake den stortingsplicht op de aandeelen wenscht spreker eenige ver duidelijking van de 'décharge van den aandeelhouder, die niet heeft volge stort. Ook reeds bii de behandeling van de paragraaf „Aandeelen" komt uit, flat de wet, door de statuten vrij te laten in het regelen van de rechten aan de diverse soorten van aandeelen verbonden, bij het bedrijf een zekere vrijheid laat. Bij het vermogen wordt onderschei den tusschen de regelingen die beoo gen te maken, dat het vermogen vol gens de bepalingen der acte ontstaat en die welke dienen om het behoud van het vermogen zooveel mogelijk te waarborgen. Ten opzichte van den inkoop van eigen aandeelen en de vermindering van het kapitaal deelt spr. het gevoe len van den NijverheMsraad. dat het gewenscht is de formeel© procedure- regeling uit het ontwerp te vermijden Gek bij deze bepalingsserie laat 'de wet ruimte voor een reeks vragen. Bij de balansbepalingen wil spr. handhaven het recht der algemeene vergadering tot vaststelling der ba lans en verliep en winstrekening, al toont hij met voorbeelden uit de prac- tijk aan. dat hieraan bezwaren ver bonden kunnen zijn. Zeer gewenscht is, dat de bepaling omtrent den Ac countant wordt gewijzigd in dien zin, dat ook beperkte accountantsopdrach ten mogelijk zijn, terwiil Commissaris sen het recht moeten hebben een ac countant te benoemen, ook al is er een door de algemeene vergadering van aandeelhouders aangewezen. Spr. is voorstander van splitsing der Vennootschappen, waarhii "niet al leen als cr-üerïum moet worden aan genomen, of de aancleelen op naam staan. De grens is moeilijk. Bij de bespreking van de algemeene vergadering v. aandeelhouders juicht spr. toe de handhaving van de moge lijkheid van verplichte regeling van het stemrecht, alsmede het niet over genomen zijn van de bepalingen be treffende de bescherming der minder heid. De regeling in het oorspronke lijke ontwerp Nelissen neergelegd, ver dient weinig aanbeveling, Uitvoerig wordt daarna nagegaan de regeling betreffende de andere orga nen der Vennootschap. Directie en Commissarissen. De bepaling van art. 49a ontmoet bij hem dlthans in den vorm. waarin dit in het ontwerp is opgenomen, .groote bezwaren. Na in het kort te hebben besproken het enquêterecht en enkele bepalingen betreffende de ontbinding en de over gangsbepalingen besluit spreker met als zijn gevoelen kenbaar te maken, dat de eisch. het ontwerp niet aan te nemen, te ver gaat. doch dat het ver langen om meerdere wijzigingen en rustige overweging van al hetgeen te gen het ontwerp te berde is gebracht, alleszins aanbeveling verdient. In de huishoudelijke vergadering van gistermorgen werden de aftreden de bestuursleden, de heeren F. L. v. d. Bom en B. van Eesteren herkozen. De voorgestelde wijzigingen in de statu ten en het huishoudelijke reglement werden goedgekeurd. Het finantieel verslag evenals het jaarverslag wer den eveneens goedgekeurd. In de middagvergadering heette de voorzitter, oud-minister J. J. C. van Dijk en de heeren J. A. de Wilde en Schermbeek in het bijzonder welkom/ Minister Donner had. een telegram van verhindering gezonden. Na het referaat van mr. G. G. H. Grosheide over de nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschappen (zie bo ven) waarop geen debat volgde, sprak de heer K. Kruithof, voorzitter van 't Christelijk Nationaal Vakverbond woorden van dank voor de uitnoodi ging in deze vergadering te verschij nen. Spr. gaf de verzekering, dat het Christ. Nationaal Vakverbond op het zelfde Christeliik standpunt wil staan als de Christ. Werkgevers-vereen. Namens de A.R. Kamerfractie sprak oud-minister van Diik vervolgens dankwoorden, zeggende, verheugd te zijn, hier vraagstukken, die van groote beteekenis zijn voor land en volk te hebben mogen hooren bespreken. Spr. gaf de verzekering, dat het contact tusschen Christ. Werkgeversvereni ging en A.R. Kamerfractie door de laatste zeer wordt gewaardeerd, daar op deze wijze een band wordt gevormd tusschen alle christelijke «roepen in het maatschappeliik leven in de over tuiging, ctat op elk maatschappelijk tererin het recht Gods dient te wor den gezocht. Het Tweede Kamerlid en wethouder van Rotterdam, de heer J. Schouten hield tenslotte een opwekkende rede. waarin hij het nut der Christelijke Werkgeversorganisatie naar voren bracht en wees op de plaats, welke zij tusschen de liberale en revolution- naire groepen dient in te nemen. Spr. schetste uitvoerig, hoe moeilijk de positie der Christ. Werkgevers is, daar zii belijden, dat de maatschappij een geheel is, dat de aarde aan alle menschenkinderen is gegeven en dat de mensch al zijn gaven en krachten ten nutte van zijn naaste aan moet wenden en in alles de gehoorzaam heid aan Gods wet moet betrachten. Spr. wees op het groote gevaar, dat ontstaat indien de economie los ge maakt wordt van de ethiek en be sloot met een peroratie op het maat schappelijk leven, beantwoordende aan de eischen Gods. Na dankzegging door den voorzitter werd de vergadering met gezang en gebed gesloten. Opleiding van werkloozen. In »,De Opbouw", het orgaan van? den Ned. Chr. Bouwarbeiaersbond, worden hierover de volgende opmer king ongemaakt In Utrecht is men bezig met de op leiding van metselaars. Men z^l opper lieden en timmerliedei: mere*en tr ch- ten te loeren, om redei men eenér- zijds eent ekort aan metselaars meent te kunnen oonstateeren en/ anderzijds werkloosheid onder andere groepen van bouwvakarbeiders bestaat. Het is niet voor de eerste maal, dat dergelijke pogingen worden onderno men. Éenige jaren terug, tijdens de (hoogconjunctuur in- het bouwbedrijf,, zijn in meerdere plaatsen metselaars opgeleid. Tijdens de opleiding gaf het werk der leerlingen doorgaans grond voor foede verwachtingen. De epieiding] eeft een aantal personen het bedrijf ingestuurd. Wij hebben echter den in druk (vaste statistische .gegevens ont breken; dat de méést en zich in de prac- tijk van het vak niet duurzaam als vak man hebben kunnen handhaven. 'Mogelijk ware het beter, indien heti voornemen bestaat om personen door middel %an een spoed-cursus voor een. ander beroep ie bekwamen, bij voor keur geen werkloozen te nemen. Het komt ons voor, dat onder del croed-gecefende beroeps opperlieden, die vrij geregeld werk vmaen in hum eigen beroep, de beste krachten schui len voor toekomstige metselaars. De- keuze van zulke personen zou echter meerdere opleidingskosten met zichi brengen. Maar dat daaronder de meest! fescnikten zitten, houden we voor ze er. Ten opzichte van timmerlieden,, die tot metselaar moeten worden om gevormd, zijn we van dezelfde mee ning. Wie timmerman is en veel werk! loos, loopt naar onze meening ook als opgeleid metselaar veel werkloos heidsrisico. Zijn kennis van twee be roepen zal hem in een van die twee' niet licht tot een specialiteit inaken. Daarbij komt, dat de werkloosheid van sommigen niet alleen in de vak bekwaamheid, maar tevens in anderei persoonlijke eigenschappen te zee lten is. Werkzoeken is op zich zeit reen arbeid waar men geschikt voori moet zijn. Op de resultaten der opleiding wil- lenn we echter niet vooruit loopen. Het beste is at Je wachten1 of dei ervaring met vorige proefnemingen.' zich herhaalt. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeen teiacd. (Slot;. Van de commissi® voor het grondbe drijf waxen aftredend de heeren J. v. d. Perk en P. Meerburg, die beiden wer den herbenoemd. De heeren W. v. Beelen Czn, J. van Duyn, H. W. Grimbergen, J. Houwaard, L. Kruit en H. Parlevliet, werden her benoemd als leden van de commissie voor de belastingen. In de vacature wijlen Dr. A. J. v. Walsem werden voor de benoeming tot lid der Katwijksche Bouwvereeniging door B. en W. voorgedragen de heeren G. v. Duyn en W. Wouda. Benoemd werd de heer G. v. Duyn. In behandeling kwam daarna een voor stel van B. en W. om aan A. Parlevliet te verkoopen een stuk grond, groot 230 vierk. M„ ten oosten van de Roest v. Limburgstraat te Katwijk aan Zee voor f 4 per vierk. M. vrij gsld, onder bepaling, dat het terrein binnen een jaar moet bebouwd zijn. Het voorstel werd z.n.st. aangenomen. Aan den heer F. de Graaf) winke lier aan de ComiMsdeurslaan "te Kat wijk aan den Rijn Wrd ontheffing ver leend van de bouwverordening voor den bouw van een houten schuurtje achter zijn woning. De heer J. van Duyn maakte er aan merking op, dat het schuurtje er reeds stond, toen de aanvrage werd ingediend. Spr. hoopt, dat B. en W. dit niet meer zullen toelaten. De Voorzitter zei het met den heer v. Duyn eens te zijn. De aanvrager zou zijn verdiende loon krijgen als ae ver gunning werd geweigerd en hij het schuurtje moest afbreken. Weth. h Ouwehand gaf in overwe ging proc&.-verbaal te baten opmaken tegen den bouwer. De heer v. d. Zwan zei niet te kun nen aann'men, dat een aanvrager moet wachter,, totdat de raad vergaderd heeft De heer P. Meerburg meende, dat de aanvrager wel te goeder trouw geweest is. De. heer .W. v. Beelen Czn, zei, dat de man er twee jaar lang iiout en stee nen voor opgespaard heeft. Weth. Ouwehand bestreed het stand punt van den heer v. d. Zwan. Besloten werd, den in overtreding zijnden winkelier een berisping te laten geven. In verband met de tot stand gekomen verbetering yan den Wassenaarschen weg en de te verwachten bebouwing van de daarlangs gelegen terreinen, stelden B. en W. voor om de rooilijn der gevels te bepalen op 14 M.iuit de as van den weg, den afstand tusschen het bebouwde terrein en de as vjn den weg op 8 M. Met het oog op de groote beteekenis van deze bepaling werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten om dit voorstel ter voorbereiding van de behandeling te stellen in handen van een commissie, waarin ditmaal vijf hee ren zitting hebben. n.L: J. Dubbeldam, J. Houwaard, W. Wouda, W. v. Beelen Wz., en J. v. d. Jerk. Dezelfde heeren werden aangewezen voor het gewijzigd uitbreidingsplan te onderzoeken, dat met de verbetering van den Wassenaarschen weg in .nauw ver band staat en op de secretarie, ter visie zal worden gelegd. Bij de behandeling van eenige over schrijvingen op de begrooting maakte de heer -Houwaard er aanmerking op, dat nu nog een pensioen moest worden ingekocht voor een ambtenaar bjf het voormalig distributiebedrijf. De Voorzitter zei het ook vreemd .te vinden, maar de pensioenwet eischt het. De heer Grimbergen had een post van f 150 gevonden voor het rooien van boomen bij den Tol. Spr. vroeg, of dit moest doorgaan, hoewel daar reeds zooveel boomen zijn verdwenen. Hierop antwoordde de Voorzitter, dat het e<fi aantal dcode boomeö aangaat, die beter kunnen opgeruimd worden De heer Houwaard had onder de in gekomen V,tukken wel een aaitbieding van het Domeinbestuur verwacht. Hem antwoordde de Voorzitter, dat er toch niets was ingekomen. En dan valt er ook niets mede te deelen. Waar niemana voor de rondvraag liet woord had gevraagd, werd hierna de vergadering gesloten. v HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Joiian na Helena Wilhelmina, d.v. H. A. Ver- berne en H. J. Scheunkage. Catharina Petronella, d.v. G. L. Zantvoort en J. Langeveid. Hermanns Willem, z.v. J. H. Oldenburg en G. 0. H. van der Beek. Andies Willem Jacob, z.v. J. Kulk en G. Zorge. Jan, z.v. L. van Hal en A. A. Markus. Ondertrouwd: Johannes Hermanus de Vries, 2S jaar en Marrecje Snijders, 25 jaar. Cornelis Tas, 33. jaar en Jannetje Terlouw, 24 jaar. Joost Koolhaas, 24 jaar en Wiileraijntje van Braak', ai jaar Heiman van Kommer,. 37 jaar en Ca tharina Christina Lahs, 09 jaar. Bernar- dus Perdaan, 34 jaar en Dina Wilhel mina Lamers, c6jaar. Overleden: Maria van 't Riet. 45 J- geh. met C. M. Kroon. Gijsberth Pieter van Weelde, 62 jaar, geh. met A. Peet oom. 1 ROELOFARENDSVEEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is ingebroken in de woning van den heer Th. W. alhier. De dader of daders hebben zich ver moedeljk toegang_ verschaft door open- schuiving van een raam, waarna zjj tot in de slaapkamer van den heer W. zijn doorgedrongen. Daar heeft men zich meester gemaakt van een poi'te- monnaie, inhoudende ongeveer f y en van een portefeuille, inhoudende onge veer f 225. De politie heeft onmiddellpk een uit gebreid onderzoek ingesteld. Het mocht tot heden echter nog niet gelukken eenig spoor te vinden. Scheepstij dingen'. hollane-amekisa lijn. VOLENDAM, 7 (10.10 v.m.) v. Now-YorK te Rotterdam. LEERDAM, R'dam n. New-Ol'leans, p. 6 Ouesssant. BURGERDIJK, R'dam n. New-Orleans 6 van Havana. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BILLITON (uitr.) 6 v. Kaapstad. BAT JAN (tliuisr.) 4 v. Mombassa naar Suez. BLOMMERSDIJK (thuisr.) pass. 7 Vbs singen n. Antwerpen. NIAS (thuisr.) 6 te Antwerpen. 1 RIETFONTEIN, 5 v. Dar es Salaam n. Mozambique. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. HAARELEM, 6 v. Opobn 11 vpaanscb Guinea. KENNEMERLAND (uitr.), li te Ruruto. STOOMV. MIJ NEDERLAND. SINGKEP (uitr.) 4 v. Pt. Swettenham GROTIUS (uitr.) 7 te Batavia. ROTTI (uitr.) 5 v. Medan. P. C. HOOFT (uitr I p. E> Gibraltar. J. P. COEN, 7 v. Batavia n A dam. KARIMATA, 4 v. Batavia n. A'dam KAMBANGAN (uitr.) 7 v. Suez. JOHAN DE WITT (thuisr3 v. Algiers KANGEAN (thuisr.) 6 v. Sabang. ROTTEJKDA74SCHE LLOYD. PATRIA (thuisr.) 6 (2 n.m.) v. Pt. Said KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 0 v. Las Palmas. MAASLAND (uitr.) 6 te Pernambuco KALLAND (thuiesr.) 6 te Bahia WATERLAND, Hamburg n. Antwer pen, pass. 6 Viissingen. ZAANLAND (uitrj Ti St. Vincent

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7