F. K. ROOMIJS Fa. F. v. 1 Mocca L H. BRIJEN, Turfmarkt 7 B. DE KONING De Kracht in ons Hoofdhaar. VANILLE VERFR1SCLT VOEDT VERSTERKT Drogisterij J. VRIJENHOEK NIEUWE LE1DSCNE COURANT VAN ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1926 UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Gemeenteraad Woensdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden, met uitzondering van de heeren Prins en Th. H. Vogels. De vaststelling der notulen van de vorige vergadering wordt uitgesteld. Ingekomen is een rapport van den heer Kriens, houdende mededeeling van de opname der boeken en kas bij den kassier-boekhouderder bedrijven.' V ordt voor kenn'sgeving aangenomen Een adres van het bestuur der Coop. Vereen. „Samenv rking", houdende een verzoek, om een beschoeiing te willen doen aanbrengen langs een gedeelte van het toevoerkanaal brj de graanmalerij wordt om advies in handen gesteld van E. en W. Ter tafel komt vervolgens een ver zoek van den heer J. Prins Jr., archi tect alhier, om ontheffing yan het ver bod, vervat in art. iÓ5bis in de alge meens politieverordening der gemeente, Adressant wil een duinterrein, gelegen aan den Meijendelschen weg voor een gedeelte afgraven, teneinde op dat ter rein een Vijftal landhuizen te kunnen stichten. De Voorzitter zegt, dat het wel niet de bedoeling van den Raad zal zijn feweest, toen hij de verbodsbepaling in et leven riep, om elke afgraving van duinterrein te verbieden. Het onder havige verzoek heeft slechts betrekking op een gedeeltelijke afgraving, terwijl het omliggende terrein ongerept zal blijven. De heer Prins komt thans ter verga- De Voorzitter Jicht aan de hand vi* de overgelegde teekening de bedoeling van adressant toe. De heer Versteeg is van meening, dat er weinig bezwaar tegen inwilliging aanwezig is. Het ontworpen plan sluit aan bij net naastliggend terrein. _De Voorzitter zegt, dat de zaak toch niet zoo eepvoudig is. De heer Prins wil een afzandern stich ten en daarom is het wel noodig, dat ten opzichte van het vervoer van zand en de eventueele beschadiging der- wegen voorwaarden worden opgelegd. Het is niet de bedoeling Van B. en W. om voor de Maatschappij „De Kieviet" langs wier wegen het vervoer zal plaats vin den, in de bres te springen, maai- meer om algemeene voorwaarden aan te ge ven. De heer Wouters heeft begrepen, dat de op te leggen voorwaarden meer spe ciaal in het be ang van de Kieviet zijn gemaakt en vindt zulks niet noodig. et is hier een kwestie oï er al dan niet mag worden afgezand. De wegen zijn publiek en moeten dienen voor practisch gebruik en nu gaat het niet aan, be palingen 4>t bescherming der wegen in het leven te roepen. Bovendien is het goed, dat de wegen in de J viet worden beproefd, temeer, daar de gemeente te eeniger tijd de wegen moet overnemen. De heer Versteeg vraagt, af de Mij. de Kieviet met adressant een overeen komst heeft getroffen. De Voorzitter zegt, dat de onderhan delingen zijn gevoerd, maar toch heb ben B. en W, gemeend, voorwaarden te moeten opleggen, opdat niet enkel de, wegen der maatschappij, maar ook d| van de gemeente door de proef zullen worden getroffen. B. en W. hebben bet afzanden niet als normaal zandvervoer beschouwd. Overal elders worden daar voor speciale maatregelen getroffen. De heer Wouters Wijst erop, dat, wan neer de gemeente lastige voorwaarden oplegd, de zandaanvoer, welke noodig is, van eiders zal geschieden. De heer Drop staat zeer sympathiek tegenover het voorstel. Met het nemen der voorgestelde maatregelen wor\ voorkomen, dat toestanden in het leven worden geroepen als voorheen zijn voor gekomen op den Meijendelschen weg. oor te stellen voorwaarden wordt voor komen, dat aan eigendommen, van wie ook, schade wordt berokkend. De heer Versteeg is van oordeel dat de gémeente zich niet in deze kwestie moet mengen. De is er Prins is het daarmede eens en wijsi erop, dat alle wegen in den omtrek van de Haven evenzeer te lij den hebben van het vervoer Hij heeft wel eens gehoord, dat de wegen zeer oppervlakkig zijn aangelegd en niet tegen een eenigszins beduidend vervoer bestand zijn. De Voorzitter wijst ar op, dat adres sant zelve heeft ingezien, dat hij met de Mij. De Kieviet diende te onder handelen. Ht zegt, dat er een groot verschil is tusschan gewoon vervoer van zand en dat van een afzanderij. De heer Prins vindt het kwantum, dat hier vervoerd wordt, niet zoo be duidend om daaraan zulke zware voor waarden op te leggen. De Voorzitter zegt, dat het in de be doeling ligt een veel grooter kwantum te doen vervoeren. De discussie omtrent deze aangele genheid duurt daarop nog.geruimen tijd voort, terwijl weinig nieuwe argumen ten worden aangevoerd. De Voorzitter leest tenslotte de op te leggen voorwaarden in hun geheel voor, waarna met 9 tegen 3 stpmmen de gevraagde ontheffing wordt verleend. Tegen stemden de heeren C. C. v. d Kroft, J. Th. Wouters en L. A. F. Prins Aan.de orde is thans een verzoek van de gewestelijke Landstormcommissie Z. Holland-West, om een subsidie van f50 ten behoeve van de Vriiwilligen Land storm over het jaar 1927. Wordt inge willigd. Verder brengt de Voorz. ter tafel 'n voorstel om het politiecorps uit te brei den met 4 agenten 2de Klasse. De heer Provo Kluit zou gaarne zien, dat er nog een of twee man bijkwam, opdat een geregelde bezetting van het politiebureau gewaarborgd zou zijn. De Voorzitter zegt, dat hieraan wel op een andere wijze kan worden tege moet gekomen. De heer Mansveldt zou gaarne zien, dat aan den Deijl een agent werd gesta- tionneerd, zulks met het oog op de vele gevallen van straatschenderij in die uurtsohap. De Voorzitter zegt, dat het woning gebrek zulks niet altijd mogelijk maakt Naar aanleiding van een vraag yan den heer Patjakkers inzake toezicht in de duinen, zegt de Voorzitter, dat het in de bedoeling ligt 2 man speciaal met duintóezicht te' belasten en 2 voor het regelen van het verkeer. Bü de rondvraag wijst de heer van Barneveld op vervuiling .van de pomp bp de Haven. De Voorzitter zegt hiertegen maat regelen te Villen nemen. De heer Gussekloo wijst op den slech ten tp es tand van de Paauwlaan. De Voorzitter zegt een onderzoek toe Hierna sluiting. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Dorp. Voorm, 10 uur, Dr. Schokking van Leiden. Nam. geen dienst. Kie- vitskerk. Voorm. 10 uur, Ds. Gravemey er, van Amsterdam. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. EBBBÈiaHEHea VERKRIJGBAAR BIJ: MELKINRICHTING Lange Dieisieeg 10 Kempenaersir. 32Oegstgeest Melkinrichting „DIJK EN RIJK", Hooge Rijndijk 20, en aan de wagens. in een blokje a 40 cents. Maarsmaussieeg lëiéu Als altijd beter voor lager prijs. Dürer haakzij 8 ct. Strengen wol 3 ct. Kluwen wol 6 ct. Groote knot ten wol 50 gr. 35 ct. Wol met zijde, groote knotten 42 cent. D. GOEMAAT - Rijnsburg. Een Dagmeisje gevraagd, van 's morgens kwart voor 8 tot 4 uur voor lichte hui selijke bezigheden, met hulp v. werkster. Lange Mare 78. Burgerwoonhuis te koop aangeboden. Te bevra gen Maredijk 13, vrij op naam. Najaar 1926. Zie onze speciale Etalage het nieuwste wat gebracht wordt voor het aanstaande najaar is geëtaleerd. Concurrentie, wegens onze geringe exploitatiekosten. Specialiteit witte woll. doeken. D. Goemaat - Rijnsburg. Automobielen. Stalling en Reparatie-inrichting ook voor Ford, Chevrolet en Citroën. Minerva-Garage. Inkoop van Automobielen, Motoren en Machinerieën. Te koop een Har- ley-Davidson, volledig uitgerust, loopt schitterend. Langestraat. 'Zeer belangrijk. „Jeruël, Middelstegracht 3. Zondagmorgen tien uur hoopt de redacteur van de „Marana- tha-bode" F. V. SCHALKWIJK, van Amsterdam, te spreken over: „Het wezen des H. Geestes" en des avonds „Het werk des H. Geestes. Toegang geheel koste- oos. Komt tijdig voor zitplaats. Vraag prijsopgaaf bij W. H. BEIJ, schilder, Kraaier- straat 23. Dagelijks te ontbieden tegen scherpst concurreerenden prijs. Solied werk. Rijwielen in uitmuntenden staat, met ga rantie. 1 Transportrijwiel f 45. 1 Damesrijwiel met torpedonaaf f 27.50, 1 Heerenfiets vrijwiel en handrem f 25.Lantaarns van af f 1,95, Banden f 1,75, Repa- ratie-inrichting^ Aanbevelend, Fa. wed. C. Dusoswa, Levendaal 93. Esperanto Spoedig zullen de nieuwe cur sussen een aanvang nemen. Geef u dus nu reeds op aan onder staande adressen P. Hoope, Middelweg 27B. J. Massaar, Tollensstraat 4. Bloemkoolzaad „Leoerf". De ondervinding bewijst, dat vertrouwd zaad een hoofdver- eischte is voor een goed gewas. Bestelt daarom uw bloemkool zaad en andere zaden bij N,V, L. P. Duyvesteyn, te Lóosdui- nen. Prima kiemkracht. Absoluut vertrouwd. Vertegenwoordiger Tj. Kuypers, Leiden. Tel. 1452. Gevraagd per 15 Sept. een Meisje dat eenvoudig kan koken, liefst buitenmeisje boven de 20 jaar, voor d. en n., P. G„ loon f 30 per m., f 40 waschgeld. Oudeliedenhuis, Heerengracht 35. Doet uw Voordeel! Koopt uw Wiegen, Luierman den, Rieten Stoelen, Wasch- en Fietsmanden, Luxe Mandenwerk enz, aan de Rietenmeubelmakerij en Reparatieinrichting van K. de Boer, Kra^ierstraat 15. Tramhal te Hoogewoerd-Kraaierstr., Lei den. Turfstrooisel. Vanaf heden geregelde aan voer van prima kwaditeit droge fijn-fijne, gewoon fijfle en grov^ Turfstrooisel in balen. Afnemers, die hunne bestelde hoeveelheid wenschen te ontvangen, gelieven daarvan tijdig kennis te geven. Gebrs. den Haan, Rijnsburg Telef. 3. Kalkbemesting. Uit voorraad direct leverbaar desverlangd franco bestemming, fijne kalkmergel en Landbouw- kalk, zoowel stoffijne schelpkalk in 25 kilo papieren zakken, als gebluschte Belgische kluitkalk, in 50 kilo jute zakken. Aanbe velend, Gebr. DEN HAAN, Rijns burg, Tel. 3. Gevraagd een flinke Dagdienstbode, zelfst. kunnende werken en koken v. g. g. v„ hulp van werkster. Loon f 7.per week. Adres Witte Singel 22. Te koop bij H. Binnendijk, Zuidsingel 2, 100 Meter Puin, 6000 stuks Waal steen, een groote party Afbraak. Gevers Deutz Bewaarschool Leidsche Buurt, Oegstgeest. Er kunnen nog enkele leerlin gen aangenomen worden ook gelegenheid voor overblijven in de middaguren. Aanmelding bij 't Hoofd aan de School. Het Bestuur. Een degelijk, flink Meisje voor heele dagen gevraagd", zelf standig kunnende werken, een voudig koken. Getuigen verlangd. Klein gezin. Loon f 6.Mevr. Izaks, Nieuwe Rijn 16 (Boekh, voorh. C. Kooyker) Geen win- kelwerk. Leidsch Dierenasyl. Lage Rijndijk, Leiderdorp, Dierenvrienden, haalt tegen bil lijke vergoeding een hond of poesin ruil voor een goede be handeling krijgt gij gezelligheid en trouw. Steunt ons door lidmaatschap. Radio. Te koop 4-lamps apparaat met luidspreker. Geheel compleet en absoluut nieuw. Prima onder- deelen. 25 Stations gegarandeerd. Prijs f 165. Zonder verplichting demonstratie bok tijdens kerk diensten. Hooge Morschweg 46. Te Koop twee perceelen beste tuingrond circa 800 roe, gelegen aan ruim vaarwater. Te bevr. bij N. v. LEEUWEN. Café Nieuwe Aanleg, Wassenaar. Orgel Aangeboden een prachtig on derhouden mahoniehout orgel. Mooi van toon, 3l/a spel, door- loopende harp, fluit enz. 15 reg. Bill, prijs. Te bevr. 's avonds na 6 uur, Oude Vest 75. Reiziger Deor reorganisatie biedt zich aan reiziger voor Leiden en Omstr. Goed verkooper. Beste getuigschriften ten dienste. Geneigd tot andere werkzaam heden, als incasseerder of iets dergelijks. Br. ond. No. 6285 Bur, v. d. BI. SBUgT" Wij noodigen U beleefd uit lot het doen eener keuze uit onze uitge breide collectie nieuwe en ge bruikte piano's en orgels. Vaste prijzen. Degelijke garantie. Te Huur een BOVENHUIS met woon- en slaapkamertje en overloop, liefst bejaarde men- schen of klein gezin. Huurprijs f 3.—. Burg. Venèdepark 24. Voorschoten. RIJWIELEN. Opruiming van alle in Voor raad zijnde nieuwe en 2e handsch Heeren- en Damesrijwielen. Prij zen vanaf f 15,met garantie. Buitenbanden vanaf f 2.50. ERADES, Rijwielhandel, Molensteeg' 8, bij de Doezastr. Gevraagd net eerlijk MEISJE leeftijd 14 jaar, voor den dag en een flinke hulp in de huishou ding, voor aUe voorkomende werkzaamheden, voor dag en nacht. Adres Groenhovenstr. 13. Gebruikte Orgels. Door inruil vele voorradig. Af levering onder bekende garantie. Reeds een goed Orgel voor f 60,—. AdresL. H. BRIJNEN, Turfmarkt 7, Leiden, Oliegoede ren. Gegarandeerd droog en water dicht bij het van ouds gunstig bekend staande adres D. GOEMAAT - RIJNSBURG Laagste prijzen. Kruisbroeken f 3.50, Jekkers f 5.Jassen f 7.Smeer voor doorslaande oliegoederen 60 ct. p, bus. BOEKHOUDEN. Opleiding voor practijk en examens. 1 Gunstige resultaten. Billijke condities, t T, KAMMINGA, Witte Singel 57. Wenscht U Koeksoorten, van zuivere grond stoffen bereid, dan is Uw adres J. Chouïour, Hooigracht 72. Gebr. DEN HAAN leveren uitsluitend in prima kwaliteit, onder volle garantie, alle soorten Kunstmeststoffen, Kalkmergel, Landbouwkalk in papieren- en jute zakken, Land bouw- en Groentenzaaen, Turf strooisel in balen en Turfstrooi- selpaardenmest. Rijnsburg. Tel. 3. INMAAK. AZIJN per Literflesch 25 cent. Idem gepasteuriseerd 30 cent. Krui- den-Azijn gepasteuriseerd 35 ct. Deze Azijn behoeft niet te wor den gekookt. Flesch 10 cent statiegeld. Leidsche Azijnmakerij, Nieuwstraat 13—15 Tel. 1403. GELD altijd beschikbaar voor Hypotheek (le en 2e) en voor Credieten (Bouw-, Handels-, Auto- crediet, enz.) dok Voor schotten! voor ambt.z.b.). Kantoor Vergouwen HEERENGRACHT 53. Engels en Frans. Hervatting der lessen deze week. Nog een paar uur beschikbaar. B DE WITTE, Eng. Midd. O. Jan van Goyenkade 4. Aangemaakte verven in alle kleuren Vakkundig bereid Haarl.str. 117 - Tel. 2491 Recht over de Hartebrugkerk, BS Haarlemmerstraat, Mi Donkersteeg 2-4-6. Opgericht 1375. De Septembermaand, het Najaarsseszoen begint Wij brengen-wederom nieuwe artikelen, als altijd van prima kwaliteit, voor de allerlaagst denkbare prijzen. Hieronder volgen els voorbeeld enkele noteeringen: Wollen Hindervesten, verschillende aardige07 kleuren, 2,10 1,B7 1,01 Wollen Damesvesten, zeer nieuw, 3,65 7 17 3,25 2,65 4,4/ IJzersterke tangens- truien, aparte kl. 17 1,97 f,75 l,4l Blauw Kamgaren longensbrosken 1 07 2,22 2,07 1,3/ Waterdichte Capes voor Jongens en Meisjes, prima Wollen Slol, n cc 4,35 3,95 0,03 Pr. Wollen Sportkousen, prachtranoen, n 7c 0,98 0,90 0,83 U,/D Extra (ijne Sportkousen, 1.5VI35 1,15 llzerstsrite School- kousen, 0,96 n cfl 0,89 0,79 li,03 Onze bekende Belg. Wollen Kousen „Prima", zwart, br„ beige, enz., onovertr pracht- kwa!„ door den lagen ir.- koers Ihans slechts 1,20 1,03 0,82 0,82 n CO 0,72 0,62 U,3l Damesmaien slechts 1,40 Ter kennismaking met onze wondervolle solide kwaliteiten Stukgoederen onderstaan de REDUCTIE-BONS, slechts tot en met Woensdag 8 September geldig. COUPON 10 El Madapolam. Waarde 4,25, Op vertoon van q qq deze Bon 0,J£ COUPON 10 el onzer prachtvolle Wit Katoen „SPECIflaL". Waarde 5, Op vertoon van Q IC deze Bon 0,/3 COUPON 61/, el beste Hakenkatoen. Waarde 3,90 Op vertoon van Q q 1 deze Bon U,£4 COUPON 6 el Prima Flanel. Waarde 3,30 Op vertoon van q qn deze Bon 00 „Steeds beter en goedkooper dan elders". BALLONS VOOR DE KINDEREN Wie kent niet de sage van Simson, die tegelijk met zijn hoofdhaar ook zijn gewel dige kracht verloor? Hoe stevig het haar met den haarwortel verbonden is, kan men opmerken bij Chineesche artisten, die vastgebonden aan hun haarvlechten in de lucht kunnen zweven. Levende haren laten zich slechts met pijnlijk geweld uittrekken. Haren, die vanzelf uitvallen of in de kam blijven zitten, zijn dood, of wanneer ze een bepaalde ouderdom bereikt hebben uitgegroeid en moeten E laats maken voor nieuwe haren. Het aar van den man heeft een levensduur van 4, dat van de vrouw een van 6 en meer jaren. Ons hoofdhaar is van overheerschende beteekenis voor ons uiterlijk. Achterlijke haargroei en kaalhoofdigheid zouden af breuk doen aan onze voorstelling van een krachtige persoonlijkheid. Begrijpelijk is het daarom, dat onze fantasie zien voort durend bezig houdt met het wonder van den haargroei en allerlei verkeerde denkbeelden hierover verbreid zijn. Het doorgronden van het haargroeiprobleem is slechts enkele mannen der wetenschap gelukt, die zich jarenlang met onder zoekingen hebben bezig gehouden en hun vindingen aan die van anderen hebben getoetst. Autoriteiten op dit gebied zijn Prof. Friedenthal, Prof. Zuntz en Dr. Weidner. De kracht, hierboven kort omschreven, is in elk haar aanwezig, waarvan de cellenvorming niet gestoord is. Alle onderzoekingen hiernaar hebben dit be vestigd. In ons lichaam worden voor den groei actieve substanties gevormd. Deze substanties, drijvende fermenten (Cystine en Cysteine) of groei-aanzetters, bevinden zien gebonden in ons haar. ■Wanneer men aan menschenhaarheete loog toevoegt, worden deze fermenten uit de molekuulbinding vrij gemaakt. Door het op het juiste oogenblik onder breken der inwerking van de loog, ver krijgt men deze groei-aanzetters in geïsoleerden toestand. Dit door Dr. Weidner gevonden procédé geeft houd bare oplossingen, die bekend zijn onder den naam Silvikrin. <- Het heelt in de wetenschappelijke wereld veel opzien gebaard, dat door het inwrijven der haararme plekken met Silvikrin, de verzwakte haarwortels tot n euv/en groei worden aangezet en de door ondervoeding tot den dood ge doemde haren weer nieuw voedsel krijgen. De oplossing Silvikrin geneest ook de verhoornde huid (bij kale schedels waarneembaar door hun glans) en brengt de hoofdhuid en de vergroote vetklieren tot normale functie. Verhoorning cfer hoofdhuid en vergrooting der vetklieren zijn oorzaken van haaruitval en kaal hoofdigheid. Bij lichtere gevallen van Haaruitval gebruikt men Silvikrin-Sham- poon. Het bevordert, door zijn gehalte aan Silvikrin, den haargroei en voor komt en geneest roosvorming. Het pro cédé van Dr. Weidner isrin alle landen gepatenteerd. De vinding is in een interessant werkje ïiader toegelicht, in een ook voor den leek verstaanbare taal. Wij zenden u dit boekje gaarne en voegen 3 pakjes. Silvikrin-Shampoon bij, vol doende voor 6 hoofdwasschingen. Schrijf er direct om, met gebruik making van onderstaanden bon. Aan het Silvikrin laboratorium Schiekade 291 Rotterdam. Als lezer van de „Nieuwe Leidsche Courant" verzoek ik om toezending van het boekje „De Haargroei, zijn Behoud en Herstel'* en drie pakjes Silvikrin-Shampoon, dat het werk zame Silvikrin bevat. Ik sluit hierbij in 40 cent aan postzegels, ter ver goeding van kosten en porto. Naam: Straat: - Plaats: Duidelijk schrijven en ala brief verzenden s.v.p. Knip dezen bon direct uit, uitstel is veelal afstel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 8