TELEGRAMMEN. NIEUWE LEiDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1926 Kadio-Programma.- Wat er vanavond 10 booten ts. JJAVEWIKÏ, 1600 M. 4.30 Concert. 6.35 Iünderuurtje. 7.2U ïijüsein, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianocomposities. 8.Muziek. v:j 8.20 Concert. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Zang en muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.30 Concert. 7.i'oimebaricht. 7.45 Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-omroep. 10.Persberichten. KöNIÜSWUSTERH., 1300 M. 8.20 Kom. Opera. Daarna nieuws. - 10.50 Muziek. PARIJS (Radio-Paris), 17.50 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 5 SEPTEMBER. HILVERSUM. 1050 M. 6.— Uitzending van den Kerkdienst uit de Geref. Kerk van Water graafsmeer (Amsterdam-Oost) op Ds. W. VAN 'T SANT. Orgelspel. Votum en Zegengroet. Zingen Psalm 86:3. Lezen: De Geloofsbelijdenis. Zingen: Avondzang vs. 7. Mededeeling tekst: Psalm 63: 4a: Uwe goedertierenheid is beter dan het leven. Lezen Psalm 63. Gebed. - Zingen Psalm 631 en 2. ie ged. der preaicatie. Tusschenzang: Psalm ^3:13'. Slotgedeelte der predfcatie. Dankgebed. Slotzang: Ps. 89:1. Zegen. Te St. Petersburg wordt een proef nomen met het opstellen op verschillen de punten der stad van posten van draadlcoze telefonie, voorzien van luid .prekers, die geregeld de programma's van verschillende binnen- en buitenland ,che stations zullen laten hooren en bo vendien het voornaamste binnen- en buitenlandsche nieuws bekend zullen ma ken. de Oekrajine zullen in den loop, van dit jaar naar het Zuiden van de Oekra jine verhuizen 14.300 gezinnen en naar andere streken van de Unie 10.000 ge zinnen. GEMENGD NIEUWS. ZWARE BRAND TE ROTTERDAM. De schade bedraagt twee ten. Gistermiddag omstreeks vijl uur heeft op het terrein van de Nederland: sche Spoorwegen aan den Baukelsdicta te Rotterdam een zware brand ge woed. Tegen vijf uur was de voorman A. (Mulder in deze loods, welke gedeelte lijk als werkplaats, deels als bergplaats' dienst doet bezig de asnummers vanj de zich in net gebouw bevindende rij tuigen te controleeren. Wijl het binnen nog al vrij 'duister was, gebruikte hij bij zijn. werk een olielamp. Bij het uitblazen daarvan vloog een vonk op het dekkleed van een goederenwagen, welke mét strooi gevuld was. In een oogenblik vattel dit kleed vlam. De werkman trachtte] nog het dekkleed van den wagen af te trekken. Hij werd echter vrij ernstig, aan den linkerarm gewond. Het vuur (deelde zich spoedig daarna aan het istroo mede, en weldra was de ge- hee-le wagèn in vlammen gehuld. De zeven werklieden, die zich in de loods bevonden, stelden onmiddellijk alle pogingen in het werk, om de an dere wagens in veiligheid te brengen. In de loods bevonden zich n.m. behal- mz de reeds genoemde met stroo gevul de wagen, nog twee splinternieuwe' electrische wagens, bestemd voor den dienst Den HaagRotterdam, welke) oenige weken geleden 'door "Beljnesi Fabrieken te Haarlem waren atg&'e- vercT en eerst onlangs nun proernt ne6 ben gemaakt. Bik dezer wagens kost ongeveer f 50.0C0. Vports waren er een bagagewagen van een Ü-rijtuig, en twee passagiersrijtuigen, een goederen wagen en een rangeerlocomotief mei tender. Allereerst werd nog getracht de nieuwe electrische wagens te redden, doch het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de werklieden moesten vluch. ten, sommigefi zelfs met achterlating, van hun kleeren. Van voorman Mulder ging het geheele weekloon ten bedrage van f45, dat zich in zijn jasje bevond, verloren. Van de andere arbeiders gin gen eveneens kleinere bedragen in de vlammen op. De brandweer, die met veel mate riaal uitgerukt was, stond, voor een vrij hopelodze taak, daar het terrein, waar de loods zich bevonïï, zeer moei lijk te bereiken was en zich voorts het gebrek aan water ernstig deed ge- voelen. Op het terrein was n.m. nergens: waterleiding aanwezig, zoodat het wa ter uit de slooten, waarin zich meer, modder dan wlter bevond, meest ge pompt worden*. Voorts deed aanvankelijk het ge rucht de ronde, dat een tankwagen) met gas gevuld, op het punt stond te ontploften. Daarom werd bevel gege ven, niemand op het terrein van aen-' .brand toe te laten. Uit een ingesteld: onderzoek bleek echter, dat de tank wagen reeds in veiligheid gebracht was Te halfzes stortte do loods in, en toen zag men eerst welke verwoesting het vuur binnen had aangericht. Van alle zich in de loods bevinden de rijtuigen waren niet veef meer dan: eenige rookende geraamten overgeble ven. Van de splinternieuwe electrische wagens zag, men niets meer dan het verkoolde geraamte. De overige wa gens waren door de verzengende hitte ineengeschrompeld en totaal onherkerij baar geworden. Te zes uur "kon een groot "deel van het bluschmateriaal inrukken. De schade bedraagt ongeveer 2 ton. Lijk opgehaald. Gisteravond heeft de rivierpolitie uit de Waalhaven) te Rotterdam nabij het terrein van) Swarttouw het lijk opgehaald van een, onbekende man, vermoedelijk een zee man. Steigerhout op het hoofd.— Per auto van den G. G. en G. D. is -naar het Wilh. Gasthuis vervoerd een) 32-jarige timmerman, die op het bouw werk in de stallen der Heinekem's Biet brouwerij te Amsterdam een stuk stei gerhout op het hoofd'had gekregen en) bewusteloos was geraakt. Onbewaakte overwegen. Een 24-jarig reiziger van- de firma! Dros te Texel, de heer J. Stompedis- sel, wonende te Helder, is Donderdag middag met zijn auto bij den tweeden, -onbewaakten overweg bij Oudeslüis te gen den sneltrein gereden, die om 3 u. 55 uit Helder vertrekt. De auto werd geheel vernield en stortte van pl.m. 3 m. hoogte in een gracht. De neer Stompedissel werd er uit geslingerd en brak op twee plaat sen een van zijn been-en. Per auto' werd hij naar het Marine-hospitaal tet Helder vervoerd. ÜÏT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Huldiging P. Batelaan. Vrijdagavond had de huldiging plaats van den heer Bat.elaan, door de Anti Revolutionairen. Na eerst 's middags al in den raad gehuldigd te zijn, werd er een drukbe zochte receptie gehouden. Maar de avond was het hoogtepunt van den dag, immers de heer Batelaan werd nu gehuldigd door zijn kiezers Half acht zou de opening der vergadering plaats hebben, maar het werd iets later. De voorzijtter der A.-R. Kiesvereeniging, de heer P. v. Nes Czn., verzopht de ver gadering te zingen psalm 118 vers 7, waarna hij ons voorlas psalm 103 en voor ging in gebed. In zijn openingswoord zegt de voor zitter, dat wij niet allereerst hier ge komen zijn om een mensch te danken, maar dat lof en dank ock dezen avond, allereerst toekomt aan onzen God. Spreker merkt op, dat er waarschijnlijk wel wat wierook voor den jubilaris zal worden gebrand, en dat is niet ver keerd als wij maar bedenken, dat het God geweest is, die den heer Batelaan tot een zegen heeft doen zijn voor Bo degraven, dan zal onze dank niet blij ven staan bij hetgeen de heer Batelaan voor ons deed,maar zal opstijgen tot God, voor hetgeen Hij ons in den jubi laris gegeven heeft. Nadat gezongen is wordt, het woord verleend aan het oud-raadslid J. J. Veerman, die ais rasecht Bodegraver, zal spreken namens liet Anti-Revolu tionaire volk van Bodegraven In prettigen verteltrant gaat spreker de historie na van Bodegraven vanaf 25 jaar geleden, telkens daar iets uit opdiepend wat in verband staat met den heer Batelaan. Spreker noemt ver schillende eigenschappen op, die de heer B. gemeen heeft met liet Bode- gravensche volk, waaruit blijkt, dat hij een rasechte Bodegraver is. Spre ker bidt hem voorts Gods zegen toe op zijn levenspad, en biedt hem namens de Anti-Revolutionairen aan, een di- vxm en een enveloppe met inhoud. De heer Batelaan is zichtbaar ge troffen door de vele bewijzen van lief de voor zijn persoon e:i zijn werk. pe neef van den jubilaris. <!e heer Baan Batelaan, spreekt namens de A.- R. raadsfractie den jubilaris toe, schet sende hoe vinnig de strijd in 1901 was om den heer B. in den raad te krijgen, waar hij met zijn overleden wapenbroe der B. van Trilt, zulk een groote kracht ontwikkelde, en het gemeenteleven langzamerhand in goede banen heeft geleid: afschaffen van kermis, geen voetballen meer op Zondag, gebed in den raad, enz. Spreker wenscht den Ju bilaris en zijn familie Godszegen toe. De secretaris der Centrale Kiesver eeniging district Bodegraven, de heer C. S. Muiswinkel van Zwammerdam, vértelt iets uit de tijden toen de heer Batelaan met zijn vri&nd- van Triet, zulk een kracht ontwikkelde in de Cen trale. Verleden jaar, aldus spr., ging je ons verlaten, maar jog, we zijn groote kerels, maar toen we je zagen weg gaan toen waren er tranen in onze oogen en wij dachten, die zien we niet meer terug, en kort daarop moest je naar het Ziekenhuis, en wij dachten dat je ging sterven, maar Hij heeft jc genadig willen oprichten, laten" we Hem dan danken voor Zijn genade, en laten wij hopen, dat die genade jouw levensavond beschijnen mag. Burgemeester Tal&nui van Zegveld spreekt als lid van do Centrale enkele woorden van geluk wens ch Spreker heeft niet lang met den jubilaris mo gen samenwerken, dus kan hij niet in de historie teruggaan, maar hij felici teert den heer Batelaan, en hoopt dat God hem nog genade en eere mogen geven, voor zijn gemeentelijk leven, maar ook voor zijn geloofsleven. Spre ker wekt ons enthousiast op om onze oude beproefde beginselen te blijven verdedigen. De heer P. Maaskant spreekt als vriend, hij zegt dat hij aan den heer B. veel verplicht is, want door diens be moeiing is hij benoemd tot hoofd der M.u.l.o.-chool. Spreker wenscht hem God zegen toe voor huis, maar bovenal voor hart, hopende dat God met Zijn genade moge doorbreken, om het voor u lich£ te maken, en uw geloofsleven te versterken. De voorzitter der Centrale, de heer Bas Batelaan, preekt daarna als vriend en neef den jubilaris toe. Het is hem een voorrecht hem te mogen fe- liciteeren, hij had het vérleden jaar niet durven hopen, maar God lieeft de ziekte afgewend, laten we Hem daar voor danken. Spreker herdenkt ver schillende episoden uit liet le^en van den jubilaris. Alsnu krijgt de jubilaris zelf de ge legenheid een woord te spreken, en het trof ons dat hij zoo ontzaglijk veel 'weet van de opkomst onzer A.-R. partij Alle datums en ministeriel en voor vallen werden uit het hoofd, zoo maar naar voren gebracht, m^t bijzondere dankbaarheid gewaagde spreker van zijn oprichting van het ziekbed, God heeft mij uitgered, laten we hem er al leen voor danken. Voorts gewaagde spreker van zijn liefde voor Bodegra ven, en de liefde van Bodegravens bur gers voor hem. De heer van Nes sprak nog een kort slotwoord, waarna hij voorging in dank zegging. De heer C. Batelaan Bzn., hield tij dens de vergadering een muzikale voordracht getiteld Oom Piet, terwijl de dames C. Batelaan, G. de Jong en A. Zaal het muzikale gedeelte verzorg den. Ruim halft twaalf gingen allen, en dat waren velen, welvoldaan naar huis. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. voorin. 10 en 0.30 uur Us. G. A. Pott. Geref. Kerk voorm. iu en nam. 0.30 uur Us. joh. Uam (.Voorher. tl. Avondmaal.) Geref. Gemeente voorm. 10 uur preeklezen, nam. 6.30 uur Ds. G. varu Keenen. OEGSTGEEST. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur in het Groene Kerkje Ds. P. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk vvm. 10 uur en n.m. 514 uur in de Rehoboth-kapeï Ds. K. Schil der. Den 3den September vierde de Ed. Achtb. lieer van Griethuijsen, burge meester-secretaris dezer* gemeente z\in 7osten verjaardag. Geheel in overeenstemming met zijn erscon, werd "deze dag in'alle stilte erdacht. Er was dan ook geen rucht baarheid aan gegeven. Desniettegenstaande was het toch bc kend geworden, zoodat hij van verschil lende autoriteiten, notabelen en ing. zetenen geiukwenschen had in ont vangst te nemen, terwijl zijn woning als t ware in een bloemhof was her schapen. De leden van den raad en de amb tenaren, hoewel respecteerend zijn ge voel voor eenvoud en bescheidenheid, hebben toch gemeend op ^le meest be scheiden wijze uiting te geven aan hun biTjüe daniiuaarheia en oprecn.en eer bied voor zijn persoon en werk en heb ben hem 's avonds om 7.30 uur een se renade gebracht met de muziek van het personeel der N. Z. H. T. M. Waar het- zoo eenvoudig mogelijk-zou plaats hebben, zou slechts één namens allen het woord voeren, wat geschiedde bij monde van den heer Donk, die den jarige in hartelijke bewoordingen ge- iukwenschte. De burgemeester dankte voor de toe gesproken woorden en zeide zeer ver rast te zijn, doch stelde deze attentie op zeer hoogen prijs. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur/Bs. JVionut Voorm. bed. H. Doop. Gerei. Kerk. V oorm. 9.30 en nam. 0.30 uur, Ds. T. D. Wouustra. WöUiiflüüÖE. Gedurende de maand Augustus hebben de voegende personen zien nier gevestigd Jan Kooien uit Woerden. Nies ja Groenendaal uit Zuilen. H. C. Lmd- hout uit Oude Tonge en J. H./E. Verstappen uit Ammerzoden. Vertrokken zijn: C. G. L. Wortman naar Alkemade. H., W. Turk naar Voorschoten. J. J. de Bruin naar Alke made. M. C. de Blanken naar Rijn- saterwoude ep H. v. d. Boon en ge zin naar Zeist. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 en nam. 7.30 uur, Ds. Joh. Kijne. Vcorm. Bed. H.~ Doop. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 7 uur, Ds. Le Ccintre van Bergen op Zoom. Een drietal'jongedochters alhier, de dames N. Bik, K. Hoogteijling en A. Slingerland, hebben zich op ver zoek tot een comité gevormd om alhier te arbeiden s*"»r onze T.B.C.-lijders, welke verpleegd worden in het Chr. sa natorium Sonne vanck". Moge dezen arbeid ook hier door ve len gesteund worden, mede als een of fer dc«£ dankbaarheid, dat de Heere ons spaarde voor die krankheid. Het voorstel van B. en W. om de Kerkbuurt te bestraten met een ver hoogd voetpad, vincjt bij de betrokken eigenaren daar geen bijval, wat voor hef algemeen belang te betreuren is. Beter onthaal vond het plan bij d eigenaren van het voetpad cen Westen van de Woudwatering, doch verschillen de hunner willen nog verder gaan en zullen den raad verzoeken er een rij weg van te maken. Dit is echter een bezwaar. De groote kosten kunnen niet opwegen tegen het luttele gebruik dat er van gemaakt .kan worden, trouwens de gebouwen onder vinden nu reeds het nadeel als er met zware vrachten over gereden wordt. Onze voormalige plaatsgenoot de heer G. van der Veen, behaalde bij zijn landbouwacte een sfete voor tuin bouwkunde L. O. 1Op initiatief van den heer J. van Geer, zg'n de leerlingen der Chr. school op den verjaardig der Koningin getrac teerd en werd een optocht gehouden door ons dorp. VOORSCHOTEN. De gemeenteraad komt in 'opei- bare zitting bijeen op Dinsdag ,as des avonds te 8 uur, ter behandeling van de volgen^ agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentebe-grooting '-7 3. Benoeming lid Comm. van Toe zicht op het Middelbaar Onderwas, 4. Benoeming leden Commissie Bad huis. 5. Besluit Comptabiliteit. 6. Vcorloopige vaststelling (gemeen tere kening 1925. 7. Voorstel inzake adres A. Anker, betreffende rioleering. 8. Voorstel tot opheffing onbewoon- baarverklaring. 9 Voorstel inzake verieaoingA wacht geidregeling/ 10. voorstel inzake verkoop Oude 0. L. School. 11. Suppletoir kohier Hoidenbcias- ting. 12. Reclames inzake schoolgeld. KATWIJK. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Dinsdag 7 September a.s., aes vcormiddags te 10.10 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Aanbieding gemeenterekening '25. 3. Benoeming leden: a. Commissie voor de Bedrijven. b. Commissie van Fabricage. t c. Commissie voor het Grondbedrijf. d. Commissie voor de Belastingen. 4. Benoeming lid bestuur Katw\jksche BcuwVereeniging. 5. Voorstel verkoop grond. 5a. Voorstel verleenen dispensatie, art*. 22 Bouwverordening. 6. Voorstel tot het stellen van rege len voor de bebouwing, van de terreinen langs den weg van Wassenaar ever Kat wijk naar Noordwijk. 7. Ontwerp gewijzigd uitbreidings plan. 8. Wijziging bc-grooting 1926. 9. Staafr oninbare posten schoolgeld, I92> r» 10. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 9.39 en nam. 6 uur, Ds. Bolie'e Geref. Kerk. Vcorm. 9.30 en nam. uur, Ds. Menering. Voor bereiding H. Avondmaal. HAZERSWOüDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. -10.30 en 7.3° uur, Ds. Luu- ring. Geref. Kerk. Vcorm. 10.30 en 7.3° uur, Ds. Gispen. De leerlingen der Chr. School hopen .Woensdag a.s. een uitstapje te maken naar D older bij Utrecht. De feesten der Wïlhelmi na vereen, alhier zullen a.s. Woensdag worden ge houden, Een uitgebreid programma is samengesteld. Donderdagmiddag zakte een zwa re bestelauto door de hulpbrug. Gevolg was, dat het verkeer voor en kele cogenblikken moest worden ge stremd. Met groote krachtsinspanning mocht men er in slagen, de auto weer vlot te krijgen. Nadat de zaak weer in orde was ge bracht, kon het verkeer weer plaats hebben. NOORDWIJK. Tot agent van politie is benoemd de heer M. Mulder, thans gedurende 't badseizoen'in tijdelijken dienst geweest Burgerlijke stand. Geboren: ^Nico- laas, z.v. G. yan der Voet en M. van Roon. Hendrik, z.v. G. van 't Wout en A. P. Steenvoorden. Marie, z.v. Jacab de Bruin en J. M. C. van Spijk. Jan. z.v. A. Hazenoot en L. Klinkenberg. Francisca Cornelia, Maria, d.v. C. G. J. Alkemade en Th. G. Bobbe. Getrouwd; A. van Eeden. 26 L, te Noordwykerhout en Chr. M. A. Rooq- ers, 24 j., te Noordwijk. NOORDWIJK AAN ZEE. In het Oranjehotel alhier is ge logeerd Dr. Geelkerken. Predikbeurten. Ned. Herv. Gom. Voorm. 10 uur, Eerw. heer E. S. de Nam. 5 uur, Ds. Eijkman van Sebalde- buren." Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. N. H. Koers. 3, Op de Noord-Boulevard had een aanrijding plaats tusschen een IJsco- wagen bestuurd do,or d., van de N. V. IJsco van de Ver. Banketbakkers uit Leiden en een motorrijder. Het was de schuld van J., dat deze aanrijding .plaats had, en wel door diens onoplettendheid. De motor was beschadigd aan de tree plank en het spatbord. De eigenaar van de motorfiets was nogal ontstemd hierover. NOORDWIJKEREOUT. Het 7-jarig zcontie van den land 'bouwer A. v. Ruiten, dat op den Boe- renburgerweg overreden s, is na een ernstige operatie in het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden aan ie gevolgen -overleden. Door het breken van het lamoen sloeg gistermorgen het paard van een melkwagen op hol op de Kerk weg bij ue Schi^persslcot. Gelukkig, dat onze haven nu aan de voorzijde van een iizeren hgk voorzien is, waardoor voorkomen werd, dat het paard een bad nam. De koetsier kwam met den schik vrij. iDraadloo»» diaaatj PEKING, 4 Sept. (VD) De Kanton- neesche troepen zouden Woechang lier, loverd hebben. Omtrent diet lot van! (Wpe Pei Foe is niets bekend. BEZIERS, 4 Sept. (VDj Een. he vige orkaan heeft de omgeving geteis terd. Verscheidene plaatselijke dérail lementen hadden plaats. Een huis stort' tQ in, ten gevolge waarvan drie perso nen werden gedood en verscheidene) gewond. Verschillende kieine landhuis jes werden verwoest. LONDEN, 4 Sept. iVDj De .Ma- drileensche correspondent van de Eve ning News" meldt, dat Spanje niert' voornemens is, onmiddellijk uit den! Volkenbond te treden, üoewel des Spaansche vertegenwoordiger van zijn regeering instructies heeft ontvangen* niet meer deel te nemen aan de zit" tjngen van den Volkenbondsraad. TOKIO, 4 Sept. (VD) De gouver neur-generaal van Korea, generaal K01 idama, heeft de Japansche regeering voorgesteld, in verband met den toe stand in China actief in te grijpen. Hij stelt voor, den spoorweg van Moekl den tot Tjantsin door Japansche troe1; pen te dom bezetten. Verder stelt hij, voor, Japansche oor.ogsschepen actief: te laten deelnemen aan de blokkade» van Kanton. Het actieve ingrijpen vair Japan is noodzakelijk geworden, aan gezien de Japansche kooplieden en m- dustriëelen thans ernstig worden be dreigd BOEKAREST, 4 Sept (VDj Alvo rens naar Genève te vertrekken, had! de Roemeensche minister van buiten landsche zaken, Mitileanu nog een coni terende mee de Joego-Slavische en Grieksche gezanten. Hec verluidt, dac het Bulgaarsche antwoord als bevredi gend wordt beschouwd. Als gevolg hiervan zullen ue vertegenwoordigers' van de Kleine Entente' alsmede Grie kenland voor het verleenen van een) Vluchtelingen-leening aan Bulgarije stemmen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 3 Sept. 1926. Veiling „Óns Belang," Blcemk. 7101240, rabarber 5012Q, perziken 524, meloenen 20 37, konik. 5901080, peen 71012, an dijvie 80280, sla 110—310. selderij 110280, pieters. 50110. kroten 270 380, gr. kool 2-20390. kervel I£0 180, prei 2104, roode kool 440680, savoye kool 7109 per 100 stuks. ■Heerenb. G24, sniib. 1232, uien 64C820, postelein 25. spinazie 2 6, bommen 210aardapp. 410, bas terd 914, fijn 23—27, fijn fijn 54 56, torn. A 1840, B 1680, C f 18. CC 1120 per 100 k.g-. KATWIJK, 3 Sept. 1926. 1926. Eigen heimers 5080, uien 110130, peen p. 100 kilo 7710. p-geo per 100 bos 510 740, blcemk. 92013. Aanv. 300 x 25 k.g. groote aardapp, 1800 bos peen, 21300 bloemkool. LEIDEN, 4 Sept. 1926. Ebrenvclling Aanv. 7540 stuks, kipeieren 7780, eendeieren 610645 per 100 stfiks. Handel matig. LEIDEN, 4 Sept. 1926. Boieimaikt. pri-m afabr. boter 185, prima boeren boter 180—195, Aangev. 8C-8, 17-I6"va- ten, weg. 1905 k.g. Handel vlug. LEIDEN, 20 Aug.—4 3«pt. 192G. Aan voer lange turf, geen aanvoer. 7,258 per 1000 stuks. BODEGRAVEN, 4 Sept. 1926. Aanv. 6800 .kipeieren. 650-720.' 150 eendeie-. ren 6—610. Hanen 75 ct. Duiven 35 ct. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht 1 n den morgen van 4 Sept. 1926, medege deeld duur liet Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barométerst.: 768,7 Brest. Laagste Earo-metefst. 737 Vestman. Verwachting tot den avond v. 5 Sept. Zwakke tot matige, later wellicht toenemende Z. tot W. wind. half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Barometerstand. stand van.hedenmiddag 3 uur 1? aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur 19.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." .Voorm. 8 uur 19ü gr. C. 'a Middags 12 uur B0 gt. C. L. Zwcminr. H. Rijndijk. Voorm. 8 uur 20 gr. C. 's Middags 12" uur 2U.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 2 Sept. 1926: 8.12 n.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3