GEMENGD NIEUWS. Scheepstij dingen. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1926 niet geslaagd was daarbij in het bij zonder hulde brengend aan zijn secre taris. En dit was zeer zeker terecht, het Comité in zijn geheel heeft zich werke lijk geen moeite en tijd gespaard om al les te doen slagen. Van deze plaats ook hulde aan deze heeren t.w. Caspari, Averdieck, De Bruijn, Lubbe Thzn., Meijer en de propaganda-commissie de heeren Woestenburg, van Ingen Schenau en Hienkens. Hierna voerde nog verschillende hee ren het woord. De heer Kuipers sprak nog een bijzonder woord van dank aan het adres van den Burgemeester voor de welwilende medewerking wat mu ziek en sluitingsuur betreft tijdens de winkelweek, sprak er zijn spijt over uit dat er zoo weinig was gevlagd. De plan nen voor de toekomst werden huishou delijk besproken en als we dan zagen het enthousiasme om Oegstgeest groot te maken dan wordt het zeer zeker wat een der sprekers er van wilde maken, n.l. een elderado. Om alle sprekers te vermelden zou •e ver voeren, voldoende zij nog te ver melden, dat door eendrachtige samen werking van niet uitsluitend den mid denstand, doch van alle warmvoelende Oegstgeesters in het algemeen zeer ze ker deze zoo mooie en bij uitstek gun stig gelegen plaats nog verder is te brengen op den weg van bloei en voor uitgang. En als men gadesloeg den ge- zelligen omgang en prettig samenzijn Van den handeldrijvenden midden stand zou men haast gaan gelooven dat ze elkaar hier zien, niet als concurren ten, doch uitsluitend als collega's die slechts gezamenlijk één doel hebben, n.l. saam te werken tot bloei van hun zaken in 't bijzonder en tot bevordering van het Oegstgeesterbelang in 't alge meen. Onlangs werd bij raadsbesluit be sloten tot aanschaffing van een uur werk in den toren van het raadhuis. Dezer dagen zal met deze werkzaamhe den een aanvang worden gemaakt. Het adres terzake personeele be lasting, waarvan dezer dagen sprake was, en waarop door de Koningin af wijzend is beschikt was niet van de gemeente doch door verschillende in gezetenen ingezonden. De winkelweek, zooals reeds op gemerkt is, is er een met een staartje. In Hotel „Het Witte Huis" had een bij eenkomst plaats van industrieele en handeldrijvende middenstanders onder leiding van Mr. Kappeine de Copcllo, die belangloos het initiatief had geno men. De opkomst was bevredigend en na een kleine uiteenzetting gaf hij het woord aan den heer Ingenool, directeur van het Neutr. Middenstandsburr.au in Den Haag, die bepleitte „neutrale orga- nrsatie". Het gevolg was, dat staande de ver gadering een voorloopig comité werd gevormd om te komen tot een Neutrale Middenstandsvereeniging in federatief verband met den bond. Gekozen werden Mr. Kappeine de Copello, J. Uittenbo- gaard, M. C. van der Burg, J. Erades, W. J. Woestenburg, A. J. Duiverman en W. Mulder. VOORSCHOTEN. Door prachtig weer begunstigd is gisteren met groote opgewektheia al hier de Koninginnedag gevierd. 's Morgens werden detradition eel e volksspelen gehouden als Ringrjjden, iBoegsprietloopen. enz. Middags trokken de schoólkinderen Sn de stralende oranjezon door het dorp, begeleid door de twee plaatselijke mu ziekkorpsen. Op de Voorstraat werden vaderland- sche liederen gezongen en de Klepper- marsch van Morks uitgevoerd, die aller laardigst klonk. Nadat de kinderen getracteerd waren werden verschillende spelletjes gespeeld die veel belangstelling'.trokken. Het avondfeest trok veel publiek. De Voorstraat was voor het eerst jelectrisch geïllumineerd. Jammer, dat die verlichting wat mager was. De vroo ljjkheid was er echter niet minder om. Hieronder laten wjj den uitslag der verschillende wedstrijden volgen. Vrije Baan: i. Derojêe. D. J. iLoa. B. 0. Bolle. G. J. Yperlcton. L. v. Maurik. J. Hakker. Vogelschieten: D. J. Brinks.R. v. Mulligen. H..v. d. Burg. A. J. Turion;. G. v. d. Plas. G. J. Yperlaan. v. Abtsr- woude. J. Synenburg. Personeele Baan. i. N. v. d. Eist. 2. J. B. de Groot. 3. W. Ju. 4- B. de Lij Jr. 5. v. Mulligen. 6. A. v. d. Valk. 7. D. Limburg. S. L. J. Loa. 9. G. Yperlaan. Tonnetje Kruien. 1. B. v. d. Horst. 2. A. Meyer. 3. B. v. Manen. 4. M. v. d. Vossen. 5.1 E. v. d. Weide '6. M. Hoormans. 7. W. Schip aan Boord. 3. Jac. Visser. 9. Cor v. d. Heiden. 10. Cor Waaver. 11. J. Kooy. 12. Cor Niers man. I3. J. v. d. Broeke. Rozenbajan: G. de Vos. G. J. iOppelaar. W. Ju. L. J. Los. 0. v. Eg- mond. B. C. Bolle. J. Noort. J. Hakker. 1, F. v', -.Vliet en Miejj. G. Groe ft n g r ij den met Paard en 1. F. v„ Vliet en Mej. G. Groene- wegen. 2. A. v. _d. Meer" en Mej. C. v d Meer. 3. J. v. Leeuwen en Mej. N. de Jong. 4. W|. Nel en Mej. N. de Jong. 4, W!. Nel en Mej. J. Nel. Troostprijs C. Doe.v.vijk en Mej. Ko nijnenburg. R ngrijden per fiets. 1. j. Br-kKCi. 2. D. Kuneken. 3. C. 1. Ku- neken. 4. G. Niersman. 5. H. Zuider duin. G. H. Deurloo. V. H. v. Es mond. 8. G. Niersman. 9. P. C. N:ei-amua. Mej. v. d. Hoeven (Da- mesprijs,). Bocgsprietloopen. T c n g e r. s. 1. Gijskooij. 2. Jac. Jansen. H. v. Oudshoorn. 4. W. Jansen. 5. A. v. d. Waard. 6. Joh. Jansen. 7. J. Anker 8. W. Siebrecht. 9. Alb. Brouwer. 10. E. Jursens. 11. F. v.d Touw 12. K. Wiolleswinkel. 13. A. Fortgens. 14. C. Dijkman. 'Zakloopen: 1. A. .Vermeer. 2. |W'. Oorschot. 3. L. Zwetsloot. 4. D. Brouwer. 5. L. Wassenaar. 6. P. v. Kampen. 7. D. Teunissen. 8. H. Bern mer. 9. G. Zonneveld. 10. H. Niei- meijer. 11. D- Lubbe. 12. J. Fokker. 13. A. Belt. 14. J. Zwetsloot. 'Vi.ersierde voorwerpen in Idien Optocht: 1. Hoofdt. 2. Lep pink. 3. Rijsdam. 4. v. Lochem. 5. Ewijk. 6. v. d. Ster. 7. Waasdorp. B Waaijer. 9. Cotti v). Ree. 10. Ri-eltt hoven. K ussenslaan: 1. P. v. d1. Wall. 2. J. v. Veen. 3. K. Oudshoom. 4. IW'. Hoogendoorn. 5. J. Overduin. 6. S. Solleveld. 7. J. Waasdorp. 8. P. Dou- wes. 9. W, Hoogendoorn. 10. Th. v. d. Hoeven. 11. B. v. Adrichem. 12, W. Schrijvers. 13. W. Focke. V.Taggetje steken: 1. Cor v. Leeuwen. 2. Betty Kooij. 3. Riek Cu- temborg. 4. Rika Teske. 5. Rilda Zwet sloot. 6. Letta Taure. 7. Rika Niesten. 8. Jo Waaijer. 9. Arie v. d. Marei. 10. Lena v. d'. Hoeven. Tl'. Jhohny Pen. 12. Theo v. d. Klauw. 13. Mina Groe- mewegen. 14. Josia Toeten©!. 15. Frida Bauer. Mvuiltje loopen (meisjesj: 1. Greta Brouwer. 2. Sjaan v. Lubbe. 3. Stien de Graaf. 4. Toos V. 'Wissen. 5. Wijna v. Wissen. 6. Venna Overduin. 7. Anna Koopman. 8. Marie v. Kooij. 9. Katrien Hogervorst. 10. Margd Nieuwendijk. 11. Dora v. Vliet. 12. Cato van Veen. NOORD WIJKERHOUT. Een 7-jarig zoontje van den heer A. v. Ruiten alhier overkwam gister een ernstig ongeluk. Hij zat bij zijn broer op den bok van een boerenwagen, juist bij de draai op den Boerenburgerweg viel hij er af en kreeg het wiel over de buik. Liet het zich eerst nog niet zbó ern stig aanzien, hedenmorgen is hij naar het St. Elisabeths Ziekenhuis te Leiden vervoerd en aanstonds geopereerd. Zijn toestand is ernstig. De Commissaris der Kóningin in Z.-H. bracht gisteren een bezoek aan ohze gemeente. Ter zijner eere wap perden vele vlaggen. - tOUDELERK. De aan den Hoogen Rijndijk ge- Btationneevde Commies bi] 's Rijks belastingen, de hoer A. de Waal, wel ke op zijn verzoek zou overgeplaatst worden naar Rijsoord, is ingetrokken,, en zal nu met ingang vain 1 October) a.s. overgeplaatst worden naar Krim pen a. d. IJsel, en alsdan worden be vorderd tot Co'mmies-dienstgeleider. Onze plaatsgenoot, de heer Dr. J. van der Lee, is voor het tijdvak van 1 September 1926 tot 1 Septem ber 1927, benoemd tot leeraar aan da .Middelbare Koloniale Landbouw school te Deventer. Terwijl het 3-jarig zoontje va» den heer G. D. van Leeuwen in de Hoogewaard op den weg aldaar liep te spelen, werd het door een aldaar passeerende personenauto aangereden) waarbij het jongetje een hoofdwonde) opliep en een beentje bezeerde. Hoe wel een zijner schoentjes totaal werd' opengespleten, liep het ongeval nog wonderlijk goed af. Dr. Vlaanderen, al hier verleende de eerste ljulp. De be stuurder reedmet ©en matigen gang en treft in dezen niet de minste schuld SASSENHEDS. Bij 'de gemeentepolitie alhier is gedeponeerd een jöngénspet. Zondag v.m. 10 en n.m. 5 uur Da. Predikbeurten. Chr. Ger. Gem. J. B. G. Croe3 van Bussum. Bed. H. Avondmaal. HAZERSWOUDE Dinsdag 31 Augustus wapperda van onderscheidene openbare gebou wen en van vele particuliere wonin gen de nationale vlag ter eere van| H. M.'s verjaardag. De Chr. Oranjevereen. alhier had) een openebare vergadering beleed, dia fehouden werd in de Ned. Herv. ierk. Aan den avond van den dag was het ruime kefkgebouw goed ge vuld, waarbij we o.a. opmerkten da burgemeester onzer gemeente, de héér J. v. d. Meulen. De voorzitter der Oranjevereen., dei heer B. Offringa, opende het feeste lijk samenzijn, verzocht te zingen Ps. 150 1, las een gedeelte van Ps. 118, en ging voor int gebed. Daarop werd' door hem een kort openingswoord ge sproken, waarbij een woord van wel kom werd gericht tot den Burgemees ter, tot het zangkoor, dat voor deza gelegenheid1 zich had samengesteld, o» der leiding van den heer D. Pels enl tot den spreker van dezen avond, Ds. J. H. F. Remme van Amsterdam. Door het zangkoor werden een 3-tal coupletten van het „Wilhelmus" te» gehoore gebracht, waarop de feestrede naar optrad om te spreken over „Prins Willem van Oranje, de vader des va derlands". Uit de rijke historie van dezen groo- ten geloofsheld bepaalde spr. ons i» korte trekken bij verschillende raome» ten van dit veelbewogen leven. Bij da duistere tijden toen te midden vanl bloed en tranen, van geloofsvervolging en dwingelandij door Gods voorzienig beid en onder Zijn leiding den bandl werd ge'legd tusschen 'Nederland e» Oranje den band die thans na meer dan 350 jaren niet verbroken is. De boeiende rede werd afgewisseld Nadat door allen was gezongen een 24al coupletten, van het Wilhelmus, ging Ds. Remme voor in dank aa» den Heere. Burg. Stand. Bevallen: C. Bon tenbal, geb. v. d'. Kaa, Z.; A. W'. del Ruijter, geb. v. d'. Meij', Z.; B. W. Staring, geb. Bouwman, D.; J. W', van Nierop, geb. v. d. Meer, Z.; J. de Goede, geb. Hommels, Z. Ozerleden: D. .G. Schippers, 64 jr., wed. van M. Kramers. Gehuwd: H. B. Ribben, 22 jr., e» C. C. Hoogeveen, 21 jr. HET WARMONDERHEK. door gemeenschappelijk zingen van 105 1 en 5 en het zingen va» het zangkoor. Aan het einde werd door het koor aangeheven „Dankt, dankt nu allen God", waarop de voorzitter een woord van dank bracht aan den spreker voor zijn bezielend woord en aan het zangkoor en zijn leider voor de verleende en zeer gewaardeerde medewerking. Men schrjjft uit Leiden" aan het „Va derland" Als men vanuit de richting Den Haag Leiden het dorp Warmond wil bereiken, moet men eerst het .Warmonder Hek passeeren. Dit hek, van kunstig smeedwerk, en met verscheidene familiewapens ver sierd, is geplaatst juist aan de andere zjjde van de brug over de Leidsche Vaart en geeft toegang tot den straat weg naar warmond! Niemand echter mag het hek pas seeren zonder den steeds aanwezigen tollenaar het recht tot passage betaald te hebben. De simpele wandelaar mag voor 11/2 cent voorbij, de fietsrijder voor 5 cen( en verdere voertuigen al naar gelang het aantal wielen, dat het vehikel heeft, Mede in verband met het op komst zijnde wegenbesluit wordt op dit oogen- blik vanwege het Rijk een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om de tollen in ons land, overblijfselen van vcorbjjgegane tijden en niet meer pas send in het modern verkeer, op te hef fen. Dezer dagen is ook een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om den tol van het Warmonaerhek opgeheven te krijgen. Van de secretarie te Warmond kan de met dit onderzoek belaste ambte naar reeds verschillende gegevens krij gen, doch, evenals wij, ter gelegen heid van ons onderzoek naar de woon plaats van Jan Stjeen ter plaatse, werd ook deze ambtenaar voor verdere ge gevens verwezen naar den ouden heer Machen, die ook thans weer zoo wel willend was, ons het een en ander' over het Warmonderhek méde te deelen. In oude tijden, zoo vertelde' de heer Machen ons, bestonden daar waar thans tol wordt geheven, twee veren, n.l. aan de eene zijde in eigendom van den ^.bt van Egmond, bezitter van het landgoed Abspoel, en aan de andere zijde van den heer van Warmond. Déze heeren hadden elk een veerman, die penningen van de schippers voor hén in ontvangst namen. Den I4.en Februari '1486 gaf de heer van Warmond het gedeelte van zün veer in pacht aan hét klooster van ae Bernardünen tegen een jaarlijksche ver goeding van zes ponden. Bij de Reformatie in 1572 werden de kerkelijke goederen geconfiskeerd en bij de confiskatie van de bezittingen van het Bernardjjnepkiooster werd ook het recht van het veer in beslag ge nomen. De toenmalige Heer van Warmond Jonker Jan van Duyvenvoorde, was hiermede niet tevreden en richtte zich tot de Staten van Hólland en West- Friesland om zijn bezit -weer terug te krijgen. Dit gelukte hem; hij besluit van 14 Januari 1593. .werd hjj „geauto riseerd om te mogen-bewerken en we der te aanvaarden" het veer tot aan de Reformatie namens den heer van Warmond door het Bernardjjnenklooster beheerd. Den li den Maart van datzelfde jaar verkreeg Jonker Jan van Duyvenvoor de tegen betaling van 99 Ponden en veertig groots Vlaams het Pond (van ruim één gulden j het recht over het veer der audere zijde, dat tot dien da tum aan den Heer van Egmond had toebehoord, en werd het geheel door de Staten a|an den Heer van Warmond getransporteerd. Nog eenmaal werd er een aanval op de verworpen rechten gedaan en wel in 1795 tijdens de Fransche revolutie. Daar alle heerlijke rechten bij die gelegenheid als vervallen verklaard wer den, wilde men ook het recht van den Heer van Warmond als vervallen ver klaren. Het Hof besliste echter, dat het in easu niet handelde over een heerlijk, doch over een zake lijk recht en kre gen de Municipalen van Warmond,, van wien dit verzoek was uitgegaan, nul op 't rekest. Het recht was echter sinds vele jaren overgebracht van het heffen van tol gelden te water naar dat van heffing van tolgelden te land, In het jaar 1902 was het recht in bezit van de Heeren van Warmond Freu le van der Wijck. echtgencote van graaf Leopold van Lflnburg Stirum. In dat jaar werden de verschillende eigendommen te Warmond publiek ver kocht, waartoe ook behoorden gebouwen weilanden, inclusief het recht van het heffen van tolgelden. Voor een bedrag yan ongeveer twintig pluizend gulden werd dit recht met de gebouwen en weilanden direct ter rech terzijde vp.n het hek gekocht door den heer Leene. Deze verkocht voor enkele jaren de bebouwde en onbebouwde ei- endommen voor goeden prijs, doch hij leef bezitter van het hek en de daar bij behcorende rechten. 'Voor 1902 hadden de toenmalige eigenaars aen tol verpacht aan de fa milie Feun, doch veel leverde de tol toen niet op. In den regel hield toen een oud lid van de familie Feun toe zicht op den tol, welk toezicht niet scherp behoefde te zijn, daar het ver keer slechts matig was. Door de enorme uitbreiding van het februik van de fiets, door het steeds rukker wordend auto-verkeer en door het feit, dat Warmond. «val door liefhebbers van de watersport, steeds meer een gezochte plaats is, is het bezit van den tol aldaar een goudmijn Op onze vraag, hoeveel de tol nu wel opbracht, antwoordde de heer Machin dit niet precies te weten, doch meende met het noemen van een bedrag van 1620.C00 gulden per jaar niet ver van de waameid af te zijn. Toen wjj op onzen terugtocht den heer Leene ook onze schatting betaal den, vroegen wij hem, of hij wist, dat er sprake van was -jjn tolrecht af te koopen. Hij zelf beweerde dit niet te weten „anderen weten altijd meer dan je zelf' maar wel deelde hij mede, dat men hem wel dankbaar zijn mocht, indien hij er voor gevonden zou worden zijn recht te verkoopen. JNiet alleen, dat het recht zich uit strekt tot tolheffing, maar ook heeft hü zeggingschap over het maken van bruggen, enz., die een nieuwen toegang tot Warmond zouden geven. 3 Vermelden wij nog, dat er behalve door het Warmonder Hek nog twee toegangen zijn tot Warmond, waar geen tolrecht bestaat. aar de een is een omweg en de ander een landweg, terwijl de Konink lijke weg de weg door het gebied van komng Leene door het „War monder Hek" gaat. Giftige vloer- en wandbedekking. Dr. VV. R. H. Kranenburg waar schuwt in het ,jNed. Tijdschr. voor Geneesk.' tegen het gebruik van „Tri- noline", een vloer en wandbedekking ter vervanging van linoleum, die on geveer een jaar geleden in den handel i9 gebracht door een Berlijnsche firma. „Trinoline" is een nitroverbinding. Zijn hoofdbestanddeel is het brandba re nitro-cellulose. Bij een onderzoek in het laboratorium van de Technische Hoogeschool te Stuttgart is gebleken, dat deze stof reeds bij betrekkelijk la ge temperatuur ongeveer 112-125 gr. C.) begint te ontleden onder vrijwor ding van groote hoeveelheden damp, van overeenkomstige samenstelling als de rook, ontstaande bij verbran ding van deze stof; een analytisch on derzoek van den rook toonde de aan wezigheid aan van koolzooi. kooloxyde salpeterig zuur, blauwzuur, benzol- en nitro-benzol, phenol, nitrophenol en homologen: nagenoeg alle vergiftige stoffen. Bij proeven In het Pharmakologisch Instituut der Berlijnsche Universiteit werd aangetoond, dat In den zomer door zonnewarmte reeds bij 30—40 gr. C. en in denwinter door een zelfde temperatuur in de nabijheid van ver warmingstoestellen vergiftige gassen worden gevormd, terwijl bij verbran ding zeer groote hoeveelheden van ver schillende gassen en dapen in doode- lijke concentratie ontstaan. Andere proeven hebben aangetoond dat „Trinoline" als bedekking van een betonvloer in een „brandvrij" gebouw, wanneer deze vloer van onderen ver bit wordt brand in de bovenverdieping kan doen ontstaan. Trinoline werd op tal van plaatsen in Duitschland reeds als vloerbedek king gebezigd o.a. in een stadsschouw burg ,doch het gebruik is thans in Ol denburg en Beiéren verboden, wegens het vergiftigingsgevaar bij verhitting of brand. Sinaasappel- en citroenschillen. Algemeen bekend is het, dat citroe nen en ook sinaasappelen vitaminen bevatten en wel voornamelijk het vi tamine C., dat behoedt tegen scheur buik. Minder bekend i9 het echter, dat de schillen, die meestal worden wegge worpen, eveneens vitaminen bevatten. Vroeger werden deze schillen meer bruikt dan thans; de tincturen en ex tracten van sinaasappel, oranjeappel en citroenschillen waren vroeger be kende geneesmiddelen; thans worden ze slechcts als smaak-corrigen9 ge bruikt. In de laatste jaren heeft men nu ge vonden, vertelt de J. o. t. Am. Med Ass. dat de witte schil van deze vruchten vitamine B. bevat; terwijl de gekleurde schil bet vitamine A. bevat. Deze vitaminen komen ook voor in de alcoholische extracten, zooals die in de pbarmacopee worden beschreven. Maar deze alcoholische extracten zijn voor algemeen gebruik niet geschikt, Het wachten is nu op een kok, die de schillen geschikt maakt voor men- schelijk gebruik, zonder de vitaminen erin te beschadigen. Of de gedroogde schillen vitaminen bevatteif, is nog niet onderzocht. Ernstig bedrijfsongeval. In Klein-Pest bij'Boedapest is gister morgen een in aanbouw zijnd gedeelte van een fabriek ingestort. Tien lijken en 11 zwaar gewonden zijn onder de puinhvoopen vandaan genaaid. Meni gelooft aat er nog meerdere slacht offers onder liggen. De overval te Bussum. Gisteren is door de justitie te Amster dam de van den overval te Bussum verdachte F. Brummer in vrijheid ge steld. In de instructie, geleid door dem rechtercommissaris mr. V. G. A. Boll waarbij de verdachte, volgens de nieu we bepalingen van net Wetboek var Strafvordering, door een verdediger, in dit geval mr. Max Levenbach, werd bijgestaan, zijn niet minder dan tieni getuigen komen verklaren, dat de ver dachte op den dag van den overval' in de Boazbank te Bussum den gehee- len dag in het woonwagenkamp aan, de Hembrug heeft doorgebracht. Zij noemden tevens ae namen van «al van andere personen» die aüka 'eveneens konden bevestigen, en ga ven, tot staving van hun verklaringen, aanwijzingen, aie bij nader onderzoek volkomen klopten. Onder die omstandigheid achtten noch de substituut-officier van Justi tie, mr. D. K. S. van Lier, noch del rechter van instructie zich verantwoord! verlenging van den termijn der voor- loopige hechtenis, die heden afliep, bij de rechtbank aan te vragen. Gisteren is B rummer dan ook in vrijheid gesteld. Branden. (W pensdagavond heeft in de Harselaarsche eng, onder de gemeente Barneveld, een hevigei brand gewoed. Terwijl men daar be zig was, rogge te dorschen, hebben! vonken uit de dorschmachine het strooi doen vlam vatten. Dientengevolge zijn; door het vuur verteerd ongeveer 250U0i pond stroo, 40 hl. rogge en circa 20 vim nog ongedorschte rogge, alles toe behoorende aan de heeren H. v. Beek, J; Gaasbeek, en R. v. d. Kemp. te iVoorthuizen. Bovendien zijn in vlam men opgegaan de dorschmachine en de tractor, die particulier eigendom waren van genoemden v. d. Kemp. Niets was verzekerd. Gisteren brandden te Velden Schandeloo de schuur en stallen van( den landbouwer F. Steeghs geheel af. Dertien varkens kwamen in de vlamr men om. Verzekering dékt de schade. Te Hengelo (O.; is gistermorgen' de bedden- en meubelzaak van den heer N. van Dijk gedeeltelijk afge brand. Overreden. De man, die Hon dagavond bij den Piasmolen te Mook door de tram is overreden, is thans febleken te zijn, de 75-jarige van der uit Nijmegen. Een honderdjarige. Gis teren herdacht mej. de wed. C. BraatA hart te Ede haar honderdsten geboor tedag. Haar werden verschillende ge schenken en bloemstukken aangebo den. O.a. ontving zij een bloemstuk- van het gemeentebestuur. Zij werd door den burgemeester gecomplimen teerd. Het Edesch fanfarecorps bracht haar een serenade. >k Ernstige mishandeling. V Gisternacht had in de Mortel te 's-N Hertcgenbosch een ernstige vechtpar- tij plaats. Daarbij werd zekere R. B.f vermoedelijk met een bijl ernstig ver wond aan den linkerwang en met eeöl mes in den rechterschouder gestoken. Dr. Mettrop achtte overbrengingnaar het ziekenhuis noodzakelijk. De ver wondingen bleken van emstigen aard. De toestand van B. is redelijk. De politie heeft drie personen gearres teerd. Griezelige vondst. Bij het sprokkelen van hout vond een jongea de bosschen bij Boekei het lijk van,' den 27-jarigen K. uit Venlo aan een. boom hangen. Het verkeerde reeds m verren staat van ontbinding. Vol gens den dokter moet het lijk er al ongeveer een week gehangen hebben. Motorongeval. Te Castri- cum spren^ van een motorfiets de voorband. De fiets sprong over der* kop en de berijder, een Haarlemmer^ werd met een hersenschudding naar Alkmaar vervoerd. Hij reed met een vaart van 50 K.M. HOLLAND-AMEBIKA LIJN. RIJNDAM, Rotterdam naar New 'lork 2 September (i n.m. van 3outhan:iw>n. SFAARNDAM. i September ran Rot terdam te New-Orleana. BURGERDIJK, Rotterdam naar New- Orleans 2 September te Havana. LEERDAM, Rotterdam naar N.-Or leans 2 September te Antwerpen. GAASTERDIJK 1 September vanN. York naar Rotterdam. é«é«DIJK 2 September van Ritter- ydam naar Vancouver. ROTTERDAM, Rotterdam naar N.- York passeerde 31 Augustus (12 n.m.) Kaap Race. BLIJDENDIJK, Rotterdam naar N,- York 31 Augustus (7.24 v.m.,) 120 mijl Z. v. Valentia. HOLLAND-AF RIK A-LIJN. SALABANGKA (uitreis) 1 Septem- ber van Rotterdam. HEEMSkERK (uitreis) passeerde 28 Augustus Dakar. BAT JAN (thuisreis) 31 Augustus te Kilindini. t JAGERSFONTEIN, (thuisreis) 2 Sept. '"RIETFONTEIN, (uitreis) 2 September )te Dar-63 Salaam. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. HERCULES (niei Haarlem] thuisr.f passeerde 1 September Dakar. ALBIREO (thuisreis) 1 September te Havre. HELDER (uitreis) 1 September ts Bordeaux. a HAARLEM, thuisreis, pass. 1 Sept. 'Dakar. ROTTEHDAMSCHE LLOYD. M0NTFERLAND, uitreis, uitreis, 1' Sept. te Buenos Ayres. ORANIA, uitreis, pass. 2 Sept. Dun- geness. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. S0EKAB0EMI, 1 Sept. van Hamburg •naar Bremen. BUITENZORG, 1 Sept. van Rotterdam te Hamburg. 3 DJEUBER. thuisreis, 2 Sept. te dang. PATRIA, thuisreis, pass. 2 Sept. i e- rim. CEYLON' 30 Aug. van l ^-gxong te Batavia. GORONTALO, 2 Sept. »an Panaroe- kan ""r Shanghai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7