NIÉUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1920 De brandweer te Batavia. De beer A. Leeflang, commandeur bij bet brandwezen en secretaris van den Utrecbtscben Brandweerbond, maakt een studiereis over Java. Van de Ba- taviascbe brandweer verklaarde bij o.a.: Tb ans kom ik op bet brandweerwe zen van Batavia, superieur in alle op zichten. De brandweer van Batavia kan een vergelijking met die van Am sterdam of Rotterdam met glans door staan". De Nieuw Guinaa-eipedltie. De „N. Soer. Cour." wijst nog eens op bet voor de Amerikanen pijnlijk ver loop van de huidige N. Guinea-expedi- tie. Het verloop der expeditie-geschiede- nis aldus het „Nieuws van den Dag v. N.-I.", dat reeds dadelijk den opzet ondeskundig noemde is één door loopend bewijs geweest dat wij van den aanvang af het onzakelijke en ondes kundige der plannen hadden doorzien. De Amerikanen bleken zóó slecht toe gerust, deden dermate onhandig en on systematisch, dat men op een gegeven moment zelfs de veronderstelling lan ceerde, dat men met een min of meer verkapte film-onderneming te doen hadl Het feit echter alleen reeds dat onze nieuwe G.-G., jhr. De Graeff, de lieden bij de Ind. Regeering had geïn troduceerd, schonk voldoenden waar borg dat dit althans niet het geval kon zijn. Toch blijft de mislukking der Ame- rikaansche plannen (dat er nog iets van terecht komt, nu de vliegmachine bereids buiten gevecht werd gesteld, is het gevolg van Nederlandsch werk en gevolg van omwerking van het Amerikaansche schema door Neder landers) een tamelijk onaangename zaak ook voor den nieuwen landvoogd. Het moet voor Z. E. onprettig zijn, dat een door hem geïntroduceerde groep vreemdelingen (wie hij overigens moeilijk die introductie kon weigeren!) in het openbaar zulk een fiasco maakt, terwijl er voor Ned.-lndië be langrijke financieele opofferingen het gevolg van waren. Immers Nederlandsche correctie, Ne- 'derlandsche collaboratie ter uitvoe ring van de Amerikaansche plannen bleken noodzakelijk, en zoo werd Indië in een soort van avontuur betrokken, waarvan wij thans met inspanning van alle krachten en met opoffering van heel veel geld nog wat behoorlijks trachten te maken. Topzwaar] Het „Soer. Hdbld." meldde in eene beschouwing, dat er op de Oosterlijnen ■der S.S. meer dan 400 ambtenaren te veel in dienst waren. Een correspondent van het „Bat. iNwsbl." geeft de juistheid dier mede- deeling, wat de hoofdzaak betreft, toe, maar schrijft: „De dienst loopt over van hoofd- en bijnahoofdambtenaren, is beslist top zwaar dn dat is oorzaak, dat er een te veel aan ambtenaren is; zonder Ingrij pende veranderingen, waarbij aan kant wordt gezet, wat niet past bij den hem toevertrouwden arbeid, naar boven en naar beneden, kan re evenwel van eeni ge vermindering van personeel geen sp'rake zijn. Er is een teveel aan perso neel en toch niet direct een surplus; vermindering zonder meer zou den 'dienst storend beïnvloeden; eerst wan neer tot selectie en jukte bezetting op bureaux en posten wordt overgegaan, kan vermindering volgen". Relletjes Poelan Tello, De hoofdleider der relltjes te Poe- lau Tello zijn veroordeeld: twee tot vijf Jaar, twee tot vier en twee tot drie jaar gevangenisstraf. i Zodemnisdrljl. De Raad van Justitie te Makasser beeft dokter R., wegens het plegen van zedenmisdrijf met een minderjarige verpleegde bij verstek tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. UIT DE OMGEVING. fUJNSBURO Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdagmiddag half 8. Voorzitter: de lieer J. L. Bosscihieter burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter stelt aan de orde de beëediging van het nieuwe raads lid, den heer C. D. v. d. Vijver. De heer v. d. V ij v e r legt in de handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af. De voorzitter wenseht den heer v. d. Vijver geluk met de aanvaarding van zijn lidmaatschap van den raad en hoopt, dat het hem gegeven wor den moge, langen tijd in het belang der gemeente werkzaam te zijn en hij onder den zegen van Boven mag me dehelpen, veel goeds tot stand te bren gen voor de gemeente. De heer v. d. V ij v e r dankt den 'voorzitter voor de vriendelijke wen- schen; door dezen uitgesproken en wordt door de andere leden van den raad gelukgewenseht. Vervolgens leest de voorzitter de notulen der vorige vergadering, 'die onveranderd worden vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o. de begrooting van den Vleeschkeurings- dienst te Katwijk voor het jaar 1927, het door de gemeente Rijnsburg ver- schuliflgde bedrag is f23.84. alsmede eenige goedkeuringen van genomen raadsbesluiten door Ged. Staten. Ook is ingekomen een schrijven Van den raad van Katwijk, waarin wordt voor gesteld over te gaan tot de oprichting van een eenvoudige, centrale slacht- plaarta. B, en W. bieden aan den raad aan de gemeénterekening dienst 1925. De inkomsten van den gewonen dienst bedragen f 137.001.35 de uitgaven f 127.269.67%, zoodat een batig slot ont staat van f9.731,68. De ontvangsten van den buitengewonen dienst zijn f 195.265.76, de uitgaven f 188.604.45%, zoodat een batig saldo ontstaat van f 6661.30 Tot leden der commissie voor het nazien dezer rekening wor den benoemd de heeren W. L. v. d. Gugten, J. de Haan en T. Kralt. Ingekomen is een schrijven van G. Hansen e.a. waarin gevraagd wordt handhaving der verordening winkel sluiting en een schrijven van D. W. Notenboom en anderen, waarin ophef fing dezer verordening gevraagd wordt. De voorzitter herinnert er aan, hoe indertijd het motief, waarom de verordening Winkelsluiting werd vast gesteld was, de noodzakelijkheid van bezuiniging tijdens de mobilisatie. B. en W. stellen voor, de verordening thans op te'heffen, met dien verstan de, dat wanneer er misbruik van ge maakt wordt op Zaterdagavond, zoo dat de Zondag er bij betrokken wordt, B. en W. met een nieuw voorstel zul len komen. De heeren Kort en Kralt zijn voor handhaving der verordening, vooral met het oog op den Zaterdag. De heer Knijff is voor opheffing der verordening behoudens op Zater dag. De heer v. d. V ij v e r is voor handhaving der verordening, omdat er anders een ongeregelde toestand ontstaat. De heer J. Sc ho n e v e 1 d vindt de verordening, waarover het thans gaat, een onrechtmatige verordening en bepleit daarom ontheffing. Wel wil spr. een nieuwe verordening voor den Zaterdagavond. De heer v. d. G u g t e n kan zich met het voorstel van B. en W. wel veree nigen, omdat deze verordening uit den distributie tijd met de' lichtbespa- ring afkomstig is. De heer S. Schoneveld. weth. acht, dat er, nu de distributietijd ach ter den rug is, geen bezwaar bestaat de verordening op te heffen, 't Gaat alleen om den Zaterdagavond in ver hand met de Zondagsheiliging. Na nog eenige bespreking stelt de voorzatter voor, dat B. en W. in de volgende vergadering een voorstel zul len doen tot winkelsluiting om 11 uur op Zaterdagavond. De tegenwoordige verordening zal evenwel pas Worden opgeheven, als de nieuwe in werking treedt. Aldus wordt z.h.st. besloten. In de voordracht zétters (vacaturen van de heeren J. van Iterson en H. Star) worden gekozen de heeren: J. van Iterson, T. Kralt, P. Kort Sr. en Dr. Jonker. B. en W. stellen voor. de huur op te zeggen van het land aan den Oegst geesterweg bij de Vuilnisbelt, tenein de tot verbetering aldaar over te gaan. Besloten wordt aan den heer v. d. Burg tegen Kerstmis a.s. de huur op te zeggen. Bij de rondvraag vestigen de heeren Knijff en Jonker de aandacht op den hoek van de Hofstraat en de Burgstraat; kan die bocht niet wat ronder gemaakt worden met het oog op het autoverkeer. De heer S. Schoneveld. weth. antwoordt dat deze zaak de aandacht reeds heeft van B. en W. De heer v.d. Gugten vraagt aan wie de brug bij de Bakkerstraat, waar de tram overheen rijdt, behoort; het is noodig dat deze brug geverfd wordt. Spr. maakt voorts aanmerking op het donkere gedeelte bii het post kantoor; men kan daar de bus niet vinden. De voorzitter antwoordt, dat de eerste zaak zal onderzocht worden door B. en W. terwijl de tweede zaak met 15 Sept. in orde komt als de lan taarns vroeger aangaan. De heer v. d. V ij v e r heeft in het gemeenteverslag gemist de opgave van het aantal leerlingen der Julianasch. en der school aan de Smidssteeg. De heer J. Schoneveld spreekt een woord van afscheid tot de leden van den raad bij zijn vertrek naar elders. Zeven jaar is spr. lid van den raad geweest. D© eerste jaien waren niei óe prettigste in verband met de houding van Ged. Staten ten opzichte der salarissen. Nil de raad zich gecon formeerd heeft aan deze besluiten, is er een rustiger sfeer gekomen in den raad en spr. uit den wensch, dat dio rust moge bestendigd blijven. Spr. dankt inzonderheid den voor zitter voor de welwillende houding, door hem ingenomen en wenseht al len toe, dat het hun wel moge gaan. De voorzitter dankt, mede na mens de leden van den raad. den heer Schoneveld voor het door hem ver richte in het belang der gemeente en. wenseht hem Gods zegen toe in zijn verder leven. De voorzitter beantwoordt nog eenige vragen, die hem gedaan zijn. Het gemiddeld disconto bii de Bank van Ned. Gemeenten is 4 pet., het va- reert tusschen 2 en 6 pet; dit op een vraag van dr. Jonker. Op een vraag van den heer v. d. Gug ten antwoordt de voorzitter, dat het gedeelte van den walkant bij de we duwe v. d. Eijkel niet bij de gemeente in onderhoud is. Ten slotte komt aan de orde het voorstel-Katwijk inzake de oprichting eener centrale slachtplaats. Vóór 1 Juni *27 moeten de slachtplaatsen aan bepaalde ei9cihen voldoen, vandaar dat de oprichting eener centrale slacht plaat9 wordt voorgesteld als de sla gers niet bereid zijn hun slachtplaat sen daaraan te doen voldoen. De heer Jonker stelt voor de sla gers der gemeente bijeen te roepen, teneinde deze zaak te bespreken. De voorzitter antwoordt dat dit in de bedoeling ligt De heer S. Schoneveld. weth. merkt op, dat we hier voor een nieu we zaak staan, waar heel wat kapi taal aan vast zit. Daarom moeten we eerst weten, hoe Katwijk zich deze zaak voorstelt. Te ruim 10 uur sluit de voorzit- t e r de openbare vergadering en gaat de raad in geheime zitting. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter 'de burgemeester. Afwezig met kennisgeving wegens ziekte de heer Bouwmeester. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Bouwmeester al eendgen tijd ziek i9. Spr. hoopt, dat de heer Bouwmees ter spoedig hersteld weer in de ver gaderingen van den raad zal mogen verschijnen. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: le. Aanbie ding gemeenterekening dienstjaar '25 De rekening, door den gemeente-ont vanger opgemaakt, sluit in ontvang sten op f 192.767.55% en in uitgaaf op f 161.844.56#, zoodat er een batig 9aldo is van f 30.922.99; 2e. aanbieding gemeente-begrooting, dienstjaar 1927, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad f 176.56559. 3e. Benoeming van een lid der com missie tot het natiën der rekening en begrooting wegens periodieke aftre ding van den heer P. C. G. v. Dooren. In plaats van den heer van Dooren, die niet herkiesbaar is. wordt geko zen de heer Rodewijk met 7 van de 10 stemmen. 2 stemmen bekwam de heer Rotteveel en 1 stem de heer Horsman. Tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade wegens pe riodieke aftreding en ontslagaanvrage op 1 Januari 1927 van den heer J. J. van der Meer wordt met 9 van de 10 stemmen gekozen de heer G. Holscher terwijl aan den heer van der Meer eervol ontslag wordt verleend. Tot lid van het algemeen burgerlijk armbe stuur van Rijpwetering, wegens perio dieke aftreding van den heer G. van cier Meer op 1 Januari 1927 wordt met algemeene stemmen de heer van der Meer herbenoemd. Evenzoo wordt herbenoemd de heer C. Heemskerk tot lid van het algemeen burgerlijk arm bestuur van de Vrije en Lage Boek horst onder Oud-Ade. Bii he; opma ken van de voordracht ter benoeming van twee leden voor het College van Zetters voor-'s Rijks Directe belastin gen, waarvoor B. en W. aanbevelen bet aftredende lid P. de Jong wethou der en wegens ontslagaanvrage en periodieke aftreding van den heer J. J. van der Meer, den heer C. van der Meer merkt de heer van der Gee9t op, dat het college van Zetters bestaat uit bijna alle leden, bèhooiétide tot het dorp Roelofarendsveen. Spr. zou het wenschelijker vinden indien de ledan weer over de buurtschappen verdeeld werden. De Voorzitter antwoordt den heer van Ier Geest, dat het lid zya van dit college bijna geen beteekenis meer heeft. In geen drie jaren hebben Ü3 le den vergaderd. Spr. heeft er geen be zwaar tegen de voordracht te wijzigen en stelt voor den heer van der Geest op de voordracht te plaatsen in de plaats van het door B. en W. voorge dragen lid G. van der M:cr. Zonder h.s. wordt de volgende voordracht op gemaakt: Voor het aftredende lid P. de Jong de heeren P. de Jong als no. 1 en 3. Strijk als no. 2. Voor het af tredende lid: J. J. van der Meer no. 1 J. van der Geest, lid van den Raad en no. 2 E. J. Rodewijk. Bij de vaststelling van de vergoe ding per leerling uit te keeren aan de bijzondere schoolbesturen over het jaar 1924 deelt de Voorzitter mede, dat het bedrag dier vergoeding thans definitief kan worden vastgesteld op f 11.45. Dit bedrag is reeds eerder voorloopig vastgesteld, doch aange zien d© rekening over 1924 zonder op merkingen door heeren Ged. Staten is vastgesteld geworden, ondergaat dit bedrag geen wijziging. Tevens deelt de voorzitter mede, dat nu de reke ning over 1925 is opgemaakt, ook het bedrag over het jaar 1925 reeds voor loopig is vastgesteld en wel op f8.63. Dit bedrag zal later na de rekening over 1925 weer definitief vastgesteld dienen te worden. De heer Rotteveel vraagt of aan de bijzondere schoolbesturen thans de overige 20 pet. wordt uitbetaald, waar op de Voorzitter bevestigend ant woordt. De heer Rietbroek zou 't gewanscht vinden, indien nu reeds aan de bij zondere schoolbesturen Wordt kennis gegeven van het bedrag per leerling over 1925. D© heer Rotteveel vraagt nog of in dien blijkt dat de schoolbesturen meer hebben uitgegeven dan f8.63 of deze het meerdere bijbetaald krijgen. De Voorzitter antwoordt, dat aan de bijz. scholen nooit meer wordt ver goed dan het bedrag, dat de openbare lagere scholen per leerling heeft ge kost. De mandaten van de rekening wijzen zulks uit en deze worden door heeren Ged. Staten gecontroleerd. Hierna wordt z.h.s. het bedrag der vergoeding over 1924 vastgesteld op f 11.45. In bespreking komt het voorstel van B. en W. oan machtiging tot het tref fen van voorbereidende maatregelen tot onderhandsche wederverhuring van de landerijen te Huigsloot in het jaar 1928 en wel aan dezelfde perso nen, die thans huurders ziin. De Voorzitter zegt. dat bij de pu blieke verhuring in 1923 door verschil lende huurders de vraag werd gesteld waarom in het contract van publieke verhuring niet meer de bepaling van de 5 optiejaren voorkwam. In verband met de stijgende huurprijzen in die jaren waren B. en W. en ook de raad niet voor een langeren termijn dan 5 jaren te verhuren. AVel deed spreker de toezegging t.z.t. te zullen overwegen indien de omstandigheden daartoe aanleiding gaven, de huurtermijn der landerijen weder met een zeker aantal jaren te verlengen, alles echter behoudens goedkeuring van den Raad en heeren Ge dep. Staten. Verschillende huurders hebben zich thans tot B. en W. gewend met ver zoek hun land weder voor vijf jaren te mogen inhuren. B. en W. hebben tegen de inwilliging van dit verzoek geen bezwaren, daar door aan het ver zoek der huurders gevolg te geven, dit voordeel wordt bereikt, dat deze hun land ook in het laatste jaar van hurmg van behoorlijke en voldoende bemesting voorzen, waardoor 't land wat bodemgesteldheid betreft niet ten achter raakt. Voorts zjjn B. en W. van meening, dat bij openbare ver pachting geen hoogere aanbieding zal worden verkregen. Verder deelt de Voorzitter mede dat van alle huurders slechts één van de twee perceelen, welke hij thans in huur heeft, niet meer voor denzelfden prijs wil inhuren. B. en W. hebben aan dien huurder bericht, dat zij hier mede geen genoegen kunnen nemen, zoodat hij of niets of beide stukken moet nemen. Voor deze stukken heeft zich reeds een andere huurder aan gemeld. De heer Los vraagt of die huurder al bericht gezonden heeft op het laat ste schrijven van 't gemeentebestuur. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Voorts herinnert de heer Los aan de oommissie voor de landerijen te Huig- sloot. Spr. zou gaarne zien, dat het land eerst eens opgenomen werd. De Voorzitter was reeds van plan de commissie uit te noodigen. Nu evenwel blijkt, dat die commis sie niet meer voltallig is, stelt de Voorzitter voor de commissie aan te vullen met de heeren Los en Rotte veel, waartoe z.h.s, wordt besloten. De heer Rotteveel vraagt naar ver schillende voorwaarden van het con tract en wijst er voorts op, dat eenige huurders het land aan derden verhu ren. Ook laat de bewerking van het land bij enkelen nog wel wat te wen- schen over. De heer Rodewijk heeft tegen de wederverhuring der landerijen in be ginsel geen bezwaar, mits aan de huur ders van de tuinlanden te Roelof arendsveen dezelfde rechten worden verleend, indien zij eveneens een ver zoek mochten indienen. De Voorzitter zegt, dat hem heden morgen toevallig een dergelijk verzoek reeds heeft bereikt. Dé man zou er nog eens kalm over nadenken en dan met een verzoek tot den raad komen. Spr. voelt er veel voor om den man te helpen en zal dan ook zijn verzoek in de vergadering van B. en W. steu nen. Hierna wordt in beginsel besloten tot onderhandsche wederverhuring over te gaan en worden B. en W. ge machtigd alle voorbereidende maatre gelen te treffen. Het suppletoir kohier hondenbelas ting, dienst 1926 wordt z.h.s vastge steld op een bedrag ad f 25. Bij de wijziging gemeentehegrooting dienst 1926 deelt de voorzitter mede, dat enkele posten telaag zijn geraamd en derhalve aanvulling behoeven. Na deze toelichting wordt de begroo tingswijzigiging z.h.s. goedgekeurd. Een zestal réclames schoolgeld wor den in behandeling genomen en wor den alle afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behoor de o.a. de vaststelling door heeren Ged. Staten van de gemeenterekening dienst 1924, sluitende met een batig saldo van f27.010.18. Verder de goed keuring op eenige comptabele beslui ten door heeren Ged. Staten. Een ver zoek van de gewestelijke landstorm commissie Zuid-Holl. West om voor het jaar 1927 een subsidie te mogen ontvangen van f50, op welk verzoek afwijzend werd beschikt. En tot slot werd goedkeuring ver leend aan de rekening van het be stuur der gemeente-armen van Rijp wetering, sluitende met een batig sal do van f 1491.67%. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt of de oude spuit van de Veen niet naar de Kaag kan overgebracht worden. Er komen de laatste dagen in de omgeving nog al eens branden voor. De Voorzitter licht de oorzaak van de vertraging nader toe en doet toe zegging de spuit naar de Kaag over te zullen brengen. Verder vraagt de heer Rietbroek of in verband met de weinige opbrengst der gewassen het niet wenschelijk zou wezen om een partij van de waarde volle hoornen, welke de gemeente langs de wegen heeft te gelde te ma ken. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo gemakkelijk zal gaan, want de hoornen mogen zonder toestemming van het staatsboschbeheer niet ver kocht worden. Eenige jaren geleden heeft de ge meente zulks ook geprobeerd en het antwoord luidde, dat de hoornen goed gezond waren, doch nog niet rijp. De Voorzitter zegt evenwel toe deze aan gelegenheid nog eens ter sprake te brengen in de vergadering van B. en W. De heer Rotteveel zegt, dat met het oog op het verkeer het wel wen schelijk zou wezen als de boomen ge rooid konden worden. Voorts vraagt spr. of omtrent de overname van den weg langs de N. Wetering tot den Zijl dijk al iets w.i' bekend is. De Voorzitter antwoordt or.n in nend. Bij het bezoek van den n^er Commissaris der Koningin verleden Woensdag heeft spr. nog eens met klem de aandacht op het zware on derhoud van de wegen in deze gemeen te gevestigd. De Commissaris wist van de plannen af, zoodat spr. op een spoedige beslissing in deze vertrouvvt. De heer Rotteveel vraagt of het niet wenschelijk zou wezen eens een proef te nemen met het bitumen van wegen. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. juist verleden Maandag hebben be sloten een proef te nemen met het maken van 500 vk. M. Guadalitedek. De heeren de Jong en van Dooren klagen over den slechten weg in het dorp de Veen. De Voorzitter zegt, dat binnenkort met het herstellen van de gaten zal begonnen worden. Verder merkt de heer van Dooren op, dat verschillende lampen van de straatlantaarns defect ziin. De Voor zitter zegt toe, deze te doen herstellen Nada nog door een der leden over de baldadigheid in de Veen den laat- sten tijd gepleegd is gesproken, welke baldadigheid groote afkeuring ver dient, doch waarvan de daders zeel* moeilijk te pakken genomen kunnen worden wegens de weinige medewer king van het publiek zelf. wordt de vergadering door den Voorzitter ge sloten. ROELOFARENDSVEEN. Gisteren zijn, zooals hekend is, vier kinderen voor een maand vertrokken naar Egmond aan Zee, om daar naar hartelust te kunnen genieten van zee- en hoschlucht. Wat een moeite en kosten dit wegzenden van de kinde ren met zich heeft gebracht, kan een buitenstaander niet gelooven. Maar dank zij de energie van onze sympa thieke verpleegster Zr. Einnige, is al les toch op tijd en goed in orde geko men. 't Zou zoover -niet gekomen zijn als niet een instelling en enkele inwo ners van de Veen met een gul hart een bijdrage hadden gegeven om tege moet te komen in de kosten van uit zet en verpleging. Daarvoor past hier dan ook een woord van oprechten dank aan alle weldoeners en vooral ook aan het bestuur van de naai- krans, die zich zofli bijzonder voor dit liefdewerk geïnteresseerd heeft. Mis schien, dat enkele Veenders, aan wie nog niet gevraagd is om een offertje nog dezer dagen- een dergelijk ver zoek zullen ontvangen. Mogen zij dan eveneens gaarne hun gift, hoe klein dan ook geven, om zoodoende ook iets bij te dragen tot het verschaffen van een heerlijke en weldoende vacantie- tijd voor onze kleine zwakke qorps- genooten. OEGSTGSE9T. Dinsdagavond was in het Hotel het Witte Huis prijsuitdeeling door de Win kelweekcommissie. De voorzitter, Gas pari, sprak zijn groote blijdschap uit over de zoo goed geslaagde winkel week, het féést van de handeldrijvende en indu9trieele middenstand, en con stateerde dat de winkelnering trots kon zijn op wat was tot stand gebracht Den eere-voorzitter, burg. Van Griet- huijsen was verzocht de prijzen uit te deelen, doch een schrijven van verhin dering was binnengekomen, waarbij Z.E.A. zich waardeerend uitliet over de winkelweek en vooral ook dank bracht voor het ordelijk verloop. De voorzitter bracht warme hulde aan den Burgemeester voor zijn mede werking tijdens de winkelweek. Ver volgens'schetste hij. de steun ontvan gen van het muziekgezelschap van het personeel der N.Z.H.T.M., want juist de muziek is het geweest, die het mee9t heeft bijgedragen tot het welslagen, al dus de voorzitter. Verder bracht hij dank aan den heer G. J. Lubbe, die het vergaderlokaal geheel met bloemen had gevuld welke bij het einde door de dames mochten worden medegenomen en tenslotte was 't laatst aan de beurt de politie, en de voorz. sprak wel zeer in den geest van de commissie en allen die in eenig verband tot cleze winkel week hebben gestaan toen hij dit corp9 zijn bijzondere dank betuigde voor de medewerking waardoor ordelijk ver loop mogelijk was. Ziet men den veld wachter meestal als de man der ge rechtigheid we hebben ze hier geheel anders leeren kennen en hun medewer king wordt op hoogen prijs gesteld. Een en ander verwierf warm applaus. Onder afwisseling van een stukje pianomuziek van de heeren Hoogeveen en Van der Zalm had de prijsuitdeeling plaat9 op zulk 'n geestige wijze en van humor'doorkruide gezegden, dat ieders lachspieren het vaak moesten ontgel den. De eere-prijs van den Eere-voorzitter, een verguld zilv. medaille viel ten deel aan den heer Schrijvers. Eerste prijs, mooiste etalage, een be ker met deksel, van de Chr. Midden- standsvereen. afd. Leiden, aan den heer van Bellem; Eerste prijs verkoopkr. etalage, idem van de Coöp. Neutrale Boerenleenbank, aan Hoogeveen; Tweede prijs verkoopkr. etalage, ver guld zilveren medaille van wethouder Spaargaren, aan Woestenburg; Tweede prijs mooiste etalage, verg. zilveren medaille van wethouder Ru benkamp, aan Wiesbroeck; Derde prijs mooiste etalage, verg. zil veren medaille van Dr. Timmermans, aan de firma Rooijakkers en Kamsteeg Vierde prijs verkoopkr. etalage, verg. zilv. medaille van de Neutr Midden- standsvereeniging, afd. Leiden, aan de firma Van der Zalm. Vierde prijs mooiste etalage, verg. zilv. medaille van de Oranjever., aan De Bruijn, terwijl de secretaris van het Comité de heer Averdieck de eer had den voorzitter de 3en prijs verkoopkr. etalage uit te reiken eveneens een ver guld. zilveren medaille van de Hanze afd. Oegstgeest. De voorzitter richtte nog een bijzon der woord van dank aan de mede-co mitéleden en propaganda-commissie, die hem zoozeer tot steun waren ge weest en zonder wier hulp hij zeker

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6