DE JUISTE BEHANDELING VOOR INDIGESTIE "nieuwe lëïüsühe: courant van vrijdag DAG-AGENDA. Vrijdag 3 September, s avonds 9—10 uur. Gebouw Ned. R.-K. Volksbond, Steenschuur 15. Tentoonstelling van vervaardigde teekeningen, en hout- en marmerstalen. Zaterdag 4 Sept. 's middags van 2—6 uur idem. Zaterdag 4 September, Concertzaal „rUnion", Steenstraat, Tentoonstelling van gekweekte planten. Zondag 5 September 's morgens tien uur en 's avonds half zeven „Jeruël". Middelstegracht 3. Samenk. Spreker de heer F. V. Schalkwijk van Amsterd. De avond- nacht- en Zondagsdienst •der apotheken wordt van Maandag 30 Aug. tot en met Zondag 5 Sept. a.s. door de apotheek van den heer P. du Croix, lapenburg 9, telef. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des De indijking van den Biesbosch. Woensdag is door de aannemers Van Dongen en Van Hoven, het laatste der vijf gaten, het z.g. Noorderdiep, gedicht. De te dichten opening was 70 m. breed. Te zes uur 's morgens werd met het werk begonnen, te twee ;uur was liet voornaamste deel van het jwerk onder de knie. Men had een brug geheid waarop dubbel spoor was ge- legd. Ttisschen die twee spoorlijnen I was eeai open ruimte. Er reden vijf {locomotieven om de met zand en klei geladen wagons over de brug te trek- •/ken. Op de brug werden dan de wa- jgons gekipt in de vrijgehouden brug- ruimte. Zoo heeft men de laatste ope ning in den Zuid-Westdijk gedicht, waardoor het in te polderen gebied ithans geheel vrij gemaakt is van het buitenwater. Bij het belangrijke werk waren o.m. tegenwoordig de burgemeester en een 'der wethouders van onze gemeente, -de hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat, de heer Van Elselingen. en natuurlijk ook 't dageliiksch bestuur Mer Vereen. De Biesbosch en de direc tie der uit te voeren werken, de hee- ren BrouWer en ir. Verhoeven. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Het mijnwerkerscongres. V Op de gister gehouden conferentie) van de districtsafgevaardigden heeft het hoofdbestuur van het mijnwerkers) verbond een blanco* volmacht ge vraagd om de onderhandelingen te her openen en aan de regeering naden uit te werken voorstellen te doen. De vergadering was eenigszins over bluft door dit plotselinge verstrekken de voorstel en de afgevaardigden vara Zuid-Wales verklaarden, dat zij eerst onder elkaar overleg wilden plegera alvorens hun standpunt in de alge^ meetfile vergadering te bepalen. A(ndere afgevaardigden verklaarden: zich toen ook voor onderling voor overleg en de conferentie werd. dien tengevolge om 1 uur alweer geschorst '3 Middags hebben de sectie-vergade>- rm^en plaats gehadj en tegen; 5 uur ris ae algemeen© vergadering heropend) In deze vergadering zijn de voor etellen van het hoofdbestuur met on geveer 557.000 tegen 225.000 stemmen) aangenomen, zoocfat een commissie uit :|dat bestuur de vrije hand heeft gékre* gen om hetzij met de regeering, hetzij rechtstreeks met de eigenaars, hetzijl met beiden te onderhandelen, zoowel over l'oonen als werktijden. De eenige oorspronkelijke eisch, waaraan ook deze commissie nog ge bonden zal' zijn, is diet betreffende het sluiten van een overal geldige natio nale overeenkomst. De voorstellen, die '!de commissie, naar men verwacht van- Idaag reeds, zal doen omtrent loonera 'en werkuren, zullen dus niet door af zonderlijke eigenaars voor bepaalde Idistricten kunnen aangenomen' of af gewezen worden. DB KWESTIE DER RAADSZETELS. Treedt Spanje uit? De vertegenwoordiger van Havasl l'te Genèv© verklaart te kunnen meel ideelen, dat de regeering te Madrid) zonder het besluit van den Raad in zake het rapport van de studiecommis sie af le wachten, besloten heeft, reeds, thans bekend te maken, dat zij verder teen belang heeft bij oen arioeid vani en Volkenbond. Binnen 24 uur zal het secretariaat een officieels nota uit iMadrid geworden, welke dit besluit) 'meedeelt. V DE VOLKENBONDSRAAD. De eerste zitting. Onder voorzitterschap van den iTsjechischen minister van buitenl'and- Bche zaken Dr. Benes, is gisteren v.m. 'de volkenbondsraad precies om 11 Uur in geheime zitting bijeengekomen. Het volkenbondssecretariaat heeft van demi 'Spaanschen vertegenwoordiger te Ge neve de officinale mededeeling ont vangen, dat de Spaanscbe vertegen1- wcerdiger niet aan dei volkenbonds- 'raadszitting zal' deelnemen. 'Kort voor 12 uur werd' de geheime) zitting gesloten en nam de openbare) zitting een aanvang. Slechts 8 leden) van den raad waren aanwezig. De| voorzitterszetel' werd ingenomen dooP Benes. Rechts van Benes zaten Bri- and, Scialoja, Vander Veld© en Guani, terwijl links van hem sir Drummond,. Chamberlain, graaf 'Isli èn Prof. Un- 'deii hadden plaats genomen. De ver tegenwoordigers van Spanje en Bra zilië waren niet aanwezig. Onmidddellijk nam de raad de om- vangrijke agenda in behandeling. Prof. JUncfen bracht namens de ogiumcom- RECLAME. bestaat uit het overwinnen van de oorzaak der aandoening het overmatig zuur waardoor de teergevoelige voering der maag wordt aange vallen en waardoor pijnlooze, normale spijs vertering belemmerd wordt. Voor dit doel be staat niets dat even goed is als het gebruik van een half theelepeltje Gebismureerd Mag nesium, waardoor het zuur onmiddellijk on schadelijk wordt gemaakt, de pijn en onge makken tot bedaren worden gebracht, de ontsteking der weefsels verzacht wordt en Uw maag in staat wordt gesteld haar werk te verrichten op eene pijnlooze normale wijze, rrobeert het eensl Let eens op hoe de pijn verdwijnt alsof zij is weggetooverd! Koopt nog heden Gebismureerd Magnesium bij Uw apotheker, en eet wat gij wilt, wanneer gij wilt en zonder U te behoeven te bekommeren over pijn of ongemakken die volgen zullen. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten ten prijze van f 1.per flesch. missie rapport uit, terwijl' Chamber lain rapport uitbracht over de kwes tie :der kinderbescherming. Daarna werd1 de openbare zitting) feslöten en ging de raad weer in ge- eime zitting. De eerstvolgende open bare bijeenkomst wordt heden om B.3Q n.m. gehouden. Naar verluidt zul en de kwesties in zake Danzig en het Saargebied eerst na het toetreden van Duitschland tot jden volkenbond in den raad behan- (d'era.' worden, opdat Duitschland del 'besprekingen kan bijwonen. Mello Franco. Mello Franco die gedurende dri'el jaar als vertegenwoordiger van Bra zilië te Genève aanwezig is geweest, is gisteren naar Parijs vertrokken, vara waar uit hij zich naar Rk> de Janeiro/ zat begeven. De voorzitter van de Volkenbonds vergadering. Naar in wel onderrichte kringen tel Genève verluidt, zal de Joego Slavi sche minister Nintsjitsj tot voorzitter van de Maandag te Genève bijeenko mende volkenbondsvergadering wor den benoemd. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Woe Pei Foe van bet tooneel verdwenen. Chineesche berichten uit Sjanghai melden, dat Woetsjang gisteravond is gevallen en dat Wei Pei Foe, de com mandant van het Noordelijke leger, gistermorgen is gestorven. Een belangrijk deel van het Cantora leger wordt gevormd door het propa ganda-corps, dat de troepen vergezelt •en het land tegen de Noordelijken! tracht op te hitsen. Waarschijnlijk zal fetracht worden, de bewegingen vara et Noordelijke leger te bemoeilijken door het uitroepen van stakingen, voor al langs de spoorlijn. De Cantonregeering tracht verder ■een overeenkomst tusschen Engeland) J apan en Amerika te verhinderen door, zich buitengewoon goedgunstig tegen over laatstgenoemd land te toonen. Aan de autoriteiten van Woetsjau. (ten Zuiden van Woetsjang geleden)' is bevel gegeven om het Memorial-ziei kenhuis weer aan de Amerikaanschel baptisten terug te geven. Verder is/ bevel' gegeven, buitenlandsche zende lingen te beschermen. Berichten uit Japansche bron uit Sjanghai melden eveneens dat Woet sjang Woensdagavond door de Can- ton-troepen is bezet. In dein morgen, hebben zij Wei Rei Foe's troepen ten) Zuiden van Woetsi^ng aangevallen en verslagen. Tegen het vallen van dera avond kwamen de eerste Cantonneezerj Woetsjang binnen. Dit bericht wordt bevestigd in plaatselijke Chineesche bankierskringen, doch een pfficieele) bevestiging ontbreekt nog. De North China Daily News" pu bliceer t het volgende telegram: Uit! Peking wordt officieel gemeild, dat (W|oe Pei Foe door zijn ondergeschik ten al^ bevelhebber is afgezet. Hij) is thans op het oorlogsschip „Yangjt- se" eigenlijk een gevangene, terwijl' generaal Tsjing Yoen Ao tot com mandant der troepen is benoemd. De spoorwegramp in Spanje. Volgens te Madrid ontvangen be richten zijn 25 personen gedood en' 130 gewónd bij 'het spoorwegongeluk! dat Woensdag bij Tortosa plaats had. Van de 190 passagiers zijn er slechts) weinigen geheel ongedeerd gebleven. Het ongeval had plaats, juist toen) de trein met groote snelheid reed om ondervonden vertaging in te halen. Bijna alle wagens1 hebben ernstigie) schade bekomen. Ontroerende tooneelen speelden zich af. Met groeten spoed werd heit red- (dingswerk begonnen, dat evenwel opi groote moeilijkheden stuitte. Niettemin zijn thans alle gewonden in het zie kenhuis opgenomen. KORTE BERICHTE». 'Aan Tomski, 'den so vjeta f ge vaar digde naar het Engelsche vakvereëni) gingSGongres is den toegang naar En-* geland geweigerd. Rusland en Afghanistan hebb'eni leen waarborgverdrag gesloten. De ministers van Pangalos mo gen voorloopig Griekenland niet ver laten. In zijn toespraak tot het nieuwe) congres heeft president Calles van (Mexico verklaard, dat de regeieringi vast besloten is, de naleving van de) wet op de kerkgenootschappen at tej (dwingen. De Amiral' Pierre, de postboot |naar Madagaskar, die Abd el' Knm overbrengt naar Réunion, is gister avond vertrokken. In de conferentie over de Ame) rikaansche voorbehouden ie Genèvei werd ten aanzien vaa.'bri """irbehoud) waarin Amerika het vetorecht vraagt' voor het inwinnen van een advies van, 'den volkenbondsraad bi) het internatioi male gerechtshof, het denkbeeld naan voren gebracht met Amerika in na dere gedachtenwisseling te treden. Bij, de vaststelling van het rap port van de volkenbondscommissie) 'voor de reorganisatie van den volken- bondsraad heeft de vertegenwoordi ger van Uraguay zijn amendement om: vast te leggen dat aan de Latijnsch- Amerikaansche staten dne niet-perma- 'nente zetels moeten worden toege kend, (ingetrokken. In zake de schadeloosstelling! zou, (de ex-keizer van Duitschland een corn promisvoorstel hebben gedaan dat ver| schillende tegemoetkomingen heeit te) bevatten. KERK EN SCHOOL»! De Synode te Assen. (Zitting van gistermiddag). De zitting van gistermiddag ving aan met het zingen van ps. 146. Prof. dr. T. Hoekstra van Kampen rapporteerde over de kerkrechtelijke zijde van het bezwaarschrift, dat dr. N. D. van Leeuwen van Harkeina Opeinde hij de Synode indiende. Het rapport kwam tot de volgende conclusie: Mitsdien stelt uw commissie voor, in betrekking tot de klacht van dr. van Leeuwen te besluiten. De Synode spreekt uit: a. dat er kerkrechtelijk geen be zwaar bestaat, dat een bezwaarschrift tegen een besluit van een Synode in dogmatici© wordt ingediend bii dezelf de Synode, die dit besluit nam. b. dat het besluit van de classis Drachten niet af te keuren is. omdat de classis uitsprak, dat dr. van Leeu wen verplicht was in de gegeven om standigheden, n.l. nu de Synode in het einde van Augustus weder vergader de, ziin bezwaarschrift bii de Synode van Assen in te dienen, aangezien het niet gewenscht is, met de indiening van een gravamen lang te wachten, c. dat bovendien thans behandeling van dit gravamen niet kan uitgesteld worden, omdat dr. van Leeuwen, zon der daartoe door iemand verplicht te ziin, zijn gravamen gepubliceerd heeft d. en hiervan mededeeling te doen aan dr. van Leeuwen van Harkema Opeinde en de classis Drachten. Na eenige discussies Werden deze conclusies met een kleine wijziging vastgesteld. De zitting wordt hierop geschorst tot 'savonds 7 uur. De Syfiode zal dan in comité-generaal bijeenkomen. In deze zitting werd een samenspre- king gehouden met ds. W. E. v. Duin. Een telegram van H. M. de Koningin. De Synode mocht van H. M. de Ko ningin het volgend telegram ontvan gen: Ik betuig de Gereformeerde Ker ken van Nederland mijn oprechten dank voor de mij aangeboden geluk- wenschen en ben zeer geyoelig voor de daarbij uitgesproken heilbede. (w.g. Wilhelmina, (Zitting van gisteravond.; De zitting van de Generale Synode van gisteravónd werd geheel in co mité-generaal gehouden. In het eerste deel van de zitting was Ds. W. E. van Duyn aanwezig, die door den praescs met een hartelijk woord werd verwel komd. Naar wij vernemen, ontving Ds. van Duyn in deze zitting ruime gelegenheid, om zijn bezwaren en zijn standpunt nader uiteen te zetten. In het rapport der kerkrechtelijke commissie over het rapport der Com missie van Advies, uitgebracht in de zitting der Synode van gisteren wordt o.a. het volgende betoogd: .,'Wat den omvang van het mandaat ;der commissie betreft, in punt 5 van art. 246 der Acta staat, dat deze Com missie van Advies benoemd wordt, om wanneer elders dan in Amsterdam Zuid scheuring ontstaat, van advies te dienen. Over de bemoeienissen der commissie van Advies met de verschil lende zaken, welke achtereenvolgens in het rapport worden opgesomd, wordt voorgesteld, het beleid van de Commissie van Advies ten opzichte van al deze zaken goed te keuren. Met waardeering heeft de commissie ken nis genomen van de handelingen der Commissie van Advies ten aanzien van de zaak-Zandvoort en zij stelt voor, dat de Synode haar goedkeu ring hecht aan hetgeen de Commissie van Advies in dezen heeft gedaan. Wat de verschillende raadgevingen betreft, is Uwe Commissie van oor deel, dat de Commissie van Advies hierin met wijsheid en tact is opge treden, zoodat zij der Synode voor stelt, ook deze handelingen goed te keuren. Ten slotte zij uwe commissie nog deze opmerking veroorloofd, dat het mandaat der Commissie van Ad vies thans is afgeloopen en de Synode de vraag onder de oogen zal hebben te zien, of wederom een commissie van Advies met hetzelfde mandaat zal benoemd worden." De synode besloot, de conclusies der commissie te aanvaarden en het rap port der Commissie van Advies in de acta op te nemen. Zendeling A. van Os. „De Hope Israels", het orgaan van de Ned. Vereeniging van Israël, bevat ditmaal o.m. een afscheidsartikei van den heer A. van Os, den bekenden zen deling onder Israël. Met wijlen Zendeling Korff mocht ik aldüs de schrijver vele jaren lang den inhcua" v.*% dit orgaan der. Neder- landsche Vereeniging vcor Israël ver zorgen. Na zijn verscheiden vonii s r, c eeni ge kopv van zün nam, ei 4' iic ver der, geholpen doar van Zen deling Kammeijer, gezorgd ^dat dit blad geregeld verscheen. Thans gaat de Redactie gedeeltelijk in andere handen over, en ben ik ook van deze taak ontheven. Hartelijk dank ik vei#*lezersdie nu en dan de goedheid hadd'en ëén waardee rena woord over den inhoud vH i dj blacu mondeling of schriftelijk tot mij te. richten. Eenigen voegden meer dan eene extra gave voor de .Zending^ónder Israël hieraan toe. Hartelijk dank ook hiervoor. #J| V En nu nog het vriendelijk verzoek aan allen: Blijft den arbeid onder Israël steunen met uwe gaven en met uwe gebeden. Voor de laatste maal ook mijne her innering £an den Grooten Verzoendag. Deze valt dit jaar op Zaterdag 18 September en dus samen met den Sab batdag van Israël. Vrijdagavond 17A September gaan bei de in. Waar dit kan, kome men, in grooter of kleiner kring, samen tot gebed voor de „beminden om der vaderen wil". Waar dit niet kan, gedenke men in de stille binnenkamer Jacobs kroost voor den troon der genade. „Och. dat Israels verlossing a»it Zion kwame bljj've onze bede. Alle vrienden en vriendinnen Israels, allen, die mij, om mijns werks wil, lief gehad hebben, .mij hebben gesteund, gastvrii pntvangen en ^voortgeholpen, zeg ik' nóg eens hartelijk dank. God zegene den arbeid mijner op volgers tot heil van Israël en tot ver heerlijking van Zijnen Naam. Jan de Bakto-raam. Te Woerden zal het Jan de- Bakker- ©denkraam aan de Kerkvoogdij der ed. -Herv. Gemeente overgedragen wor den in een bijzondere kerkdienst op Woensdag 15 September a.s. Bü deze gelegenheid zal het woord ëevc-erd wórden door Ds. Jac. Eringa, s. W. de Lange, die de rede bij de (onthulling houdt, &n den heer P. J. Brunt, ais voorzitter der Kerkvoogdij. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. De Kantonrechter had deze week 27 zaken te behandelen. De eerste zaak was van H. M. te L e i- d e n. Hij had in het Noordeinde het verkeer in gevaar gebracht door met een motorrijtuig het midden van de straat te houden. Get. v. B., politie agent, was niet verschenen en get. H. kon niet zeggen of de motorrijder niet eerst rechts had gehouden. Op dergelijke losse gronden meende de ambtenaar, dat geen veroordeeling kon volgen en vroeg vrijspraak. Twee jeugdige jongelieden uit Noordwijk hadden het zeildoek van een tent vernield. Bovendien hadden zij badstoelen omver gegooid en meer der gelijke baldadigheden. Get. A. de W. had het niet zelf ge zien, hij had slechts de toestand ge constateerd. Daar echter de beide jon gelieden C. v. d. W. en A. de J. niet waren verschenen eischte de ambte naar f 10 of 10 dagen. J, v. I. te Leiden had als bestuur der van een autobus hardnekkig ge weigerd uit te wijken voor de Haagsche Tram rijdende in de Haarlemmerstraat Als getuige traden op de conducteur en de wagenbestuurder van de tram, met het gevolg, da,t de ambtenaar voor J. v. I. f 10 boete eischte. Voor een soortgelijke overtreding stond J. H. M. uit Den Haag terecht. In Sassenheim had hij met zijn auto een Ford je de vrijheid van het ver keer belemmerd door zigzagsgewijs over den weg te rijden om zoodoende een andere auto een Hispano geen gelegenheid te geven te passeeren. Er werden gehoord 3 getuigen; V. en S., de gebruikers der Hispano, bevestig den het verbaal, terwijl Kurt Offerman een jeugdig Duitscher in het Duitsch hetzelfde verhaal als beklaagde gaf. Eisch f 12 of 6 dagen, waarop M. hoo- ger beroep aankondigde. C. V., tuinder en veehouder te Z 0 e - ter w oude Weipoort was be schuldigd vleesch van een doodgeboren kalf aan de keuring te nebben ont trokken. Hij had het aan een buurman ter verdere behandeling gegeven. V. had bij schriftelijke verklaring het misdrijf erkend, hij verklaarde dat buurman het kalf gevild had. 'Jp deze laatste verklaring kwam hij nu terug en hij had het alleen aan buurman ge geven omdat het huidje nog wel te ge bruiken was. De Kantonrechter zeide, dat Wei- poort, wat dergelijke knoeierijen be treft in zeer kwaden reuk stond. Je wilde dat onbruikbare vleesch zeker nog voor worst gebruiken, zei hij. De ambtenaar achtte de gedane be kentenis van verbalisant voldoende voor een veroordeeling en eischte bij zulke schandelijke practijken zeer te recht een hooge boete. Eisch f 30 of 20 dagen. V. verklaarde hiermede niet accoord te zullen gaan. Voorts vermelden wij nog een lange lijst van veroordeelingen. De namen waarbij geen woonplaats is vermeld zijn ingezetenen van Leiden. Wegens dronkenschap: H. B.; G. van Z., J. M. L., ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; N. B., zwervende tot f 5 of 5 da gen hechtenis; J. W. f 3 of 3 dagen hechtenis; M. W., zwervende f 5 of 5 dagen hechtenis; J. M. L. f 1 of 1 dag hechtenis; L. v. d. B., J. Th. van E., ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; A. J. I., zwervende, f 5 of 5 dagen hech tenis; P. M. van S., P. H., J. A. B., G, de R., Katwijk aan den Rijn, J. G., Sas senheim, ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; J. van A. f 1 of 1 dag hechtenis; H. de R., zwervende, H. R., zwervende, icip- tot f 5 of 5 dagen hechtenis- s_ M. L., J. W., allen te Noordwijk ieder tot f 3 of 3 dagen'hechtenis; A. v. d. M. Noordwijkorhout; P. den IL, Sassen heim; C. v. d. W. aldaar, D. van E., Rijnsburg, ioder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; J. S., Katwijk aan Zee f 1 of 1 dag hechtenis; P. M. van V., Oegstgeest f 3 of 1 maand tuchtschool; A. S., J. v. d. B., J. V., ieder tot f 2 ot 2 dagen hech tenis; M. van R., Noordwijk aan Zee f 2 of 1 maand tuchtschool; G. T. al daar f 2 of 2 dagen hechtenis; G. W., Sassenheim f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Leerplichtwet G. V. f 2 of 2 dagen hechtenis; S. R., huisvr. C. f 1 of 1 dag hechtenis; J. K. huisvr. M.; A. B., huisvr. C. ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; I-I de J „wed. K., Zoeterwoude f 2 of 2 dagen hechte nis; J. D. Noordwijkerhout f 2 of 2 da gen hechtenis; P. de B., huisvrouw P., Noordwijk aan Zee f 2 of 2 dagen hech tenis; A. H. Katwijk aan Zee, f 3 of 3 dagen hechtenis; A. v. d. M., huisvrouw R., J. H., huisvrouw B., G. R., huisvr. v. d. O., N. R., huisvrouw O., D. G., huis vrouw H., allen te Katwijk aan Zee, ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; J. K., huisvrouw M., Katwijk aan Zee f 1 of 1 dag hechtenis; E. v. d. O., huisvrouw G., aldaar f 2 of 2 dagen hechtenis. Wegens overtreding der Pol. Verord. der gemeente Leiden:. A. L. f 2 of 1 maand tuchtschool: J. B. f 5 of 5 dagen hechtenis; J. \V. f 5 of 5 dagen hechte nis; K. P. W. van L. f 2 of 2 clagen hech tenis. Wegens overtreding der Veilig heidswet: S. J. F. f 2 of 2 dagen hech tenis. Wegens overtreding der Motor en Rijwielwet: L. W., Voorhout f 5 of 5 dagen hechtenis; A. P. Noordwijk aan Zee 2 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hech tenis; J. D. f 5 of 5 dagen hechtenis; N. C. O. f 4 of 2 dagen hechtenis; A. E. v. d. V. 2 maal f 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis; A. van Sch., Katwijk aan Zee f 10 of 5 dagen hechtenis; J. S. f 5 of 1 maand tuchtschool; A. B. f 3 of 3 dagen hechtenis. Wegens in rtaat van dronkenschap de orde verstoren: P. A. M. B., Noordwijkerhout f 5 of 5 dagen hechtenis. Wegens straatschenderij: L. P., Rijnsburg f 15 of of 15 dagen hechte nis. wegens overtreding der invalidi teitswet: N. v. d. H., 5 of 5 dagen hechtenis; P. de M., Rijnsburg, f 5 of 5 dagen hechtenis. Wegens overtreding der Ongevallenwet: C. G., Katwijk aan Zee f 5 of 5 dagen hechtenis. Wegens overtreding der Arbeidswet: C. D. V., Rijnsburg, f 2 of 2 dagen hechtenis. We gens overtreding der Vleesclikeurings- wet: G. v. d. L., Leiderdorp f 30 of 15 dagen. Wegens overtreding der Drank wet: J. v. S., Katwijk aan Zee, f 3 of 3 dagen. Wegens overtreding der Vis- scherijwet: A. v. Sch den B., f 5 of 5 da gen; C. H. J. H., Voorhout i 5 of 5 da gen; J. P. A. M. P., F C. P., ieder tot f 0.50. Wegens overtr. van het Binnen- aanvaring'sregl.L. H., Alphen aan den Rijn, f 2 of 2 dagen. Wagens overtr. van het Motor- en Rijwiel regl.: H. K., Voor schoten, f 2 of 2 dagen; A. v. IC., G. D., N. H., A. v. d. R., ieder tot f 2 of 2 da gen; W. F. S., f 3 of 3 dagen: G. v. d. E., Oegstgeest 2 maal f 2 of 2 maal 1 maand tuchtschool; C. B., Th. IL, hei den te Voorhout, J. M. R., L. J. v. d. B P. A. v. W., allen te Noordwijk, A. J. v. d. W., A. R., beiden te Sassenheim. C. J. L., P. A. v. d. K,, beiden te Voorscho ten, ieder tot f 3 of 3 dagen; W. J. v. d. N., Warmond f 3 of 3 dagen; J. S., f 2 of 2 dagen; I. v. d. V., f 3 of 3 dagen; J. H. f 1 of 1 dag; N. L. f 3 of 3 dagen; jVT. Y. f2 of 1 maand tuchtschool; A. W. v. d. H. Noordwijk f2 of 1 maand tucht school; H. K. Voorschoten f 3 of 3 da gen; H. J. v. cl. V. Sassenheim f 3 of 3 dagen; K. K. Lisse f2 of 1 maand tucht School; G. v. d. L. Hillegom f2 of 2 da gen; A. v. d. O., Katwijk aan Zee f 3 of 3 dagen; V. L. v. H. f 5 of 5 dagen; J. P. v. d. H. f 2 of 1 maand tuchtschool R, v. E. Leiderdorp f 3 of 3 dagen hech tenis; W. S.; G. A. V. Wegens overtre ding van het Prov. reglement op de wa teren in Z.-H. (te snel varen): F. v. d. M.; C. v. K. ieder tot f2 of 2 dagen hechtenis; H. v. d. M. f 10 of 10 dagen hechtenis; A. Z. Wassenaar; P. W. M. Katwijk aan Zee; C. A. E. Alphen aan den Rijn ieder tot f 10 of 10 dagen hech tenis; C. K. Warmond f2 of 2 dagen hechtenis. Wegens overtreding der Pol. Verord. der gemeente Leiden: G. R. f 1 of 1 dag hechtenis; F. G. Sch. f 0.50 of 1 dag hechtenis; J. B. f 0.50 of 1 dag hechtenis; A. V. f3 of 3 dagen hechte nis; P. P. D. f 1 of 1 dag hechtenis. We gens overtr. van de Pol. Verord. der ge meente Noordwijk: N. F. B. vToorhout fl of 1 dag; wegens overtreding der Arbeidswet; M. J. F. Katwijk aan Zee 2 maal f2 of 2 maal 1 dag hechtenis; wegens overtr. der IJkwet: W. -I. P. Katwijk aan Zee 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 dag hechtenis; wegens overtr. van het Tramwegregl.: Th. P. f2 of 1 dag hech tenis; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Leiden: B. van M.; B. C.; J. ten H., ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis J. K.; L. P. Rijnsburg; H. v. d. S., zwer vende ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; M. J. van H., f 0.50 of 1 maand tucht school; M. Th. V. E. f 1 of 1 maand tucht school; J. B. f 0.50 of 1 maand tucht school; R. B. f 3 of 3 dagen hechtenis; Wegens overtr. der Pol Verord. Jler ge meente Oegstgeest; P. Ph. f 5 of 5 dagen' hechtenis; A. v. d. L.; C. K. Hazerswou- de ieder tot f 10 of. 5 dagen hechtenis;' J. vanM. Sassenheim; C. J. L. Voorscho ten ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; R. B. Leiderdorp; H. B. Rijswijk ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis. Wegens over treding der Pol Verord. der gemeente Noordwijk: N. F. V. huisvrouw S. Noord wijk aan Zee f 1 of 1 dag hechtenis; N. v d. W. huisvrouw D. aldaar; L. P. B. aidaar; H. L. ieder tot f 1 of 1 dag hech-' tenis; H. P. Noordwijk aah Zee f2 of 2 dagen hechtenis; J. Z. aldaar f3 of 1 maand tuchtschool; P. C. aldaar f3 of 3 dagen hechtenis; F. Y. J. P. V. Noord wijk aan Zee f 1 of 1 dag hechtenis. We gens overtr, der PoL Verord. der ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2