NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1926 (JIT DE OMGEVING OBOS'i'UHEST. De Winkelweek, (Vervolg). Nog even aangeloopen bij den boek handel van den neer J. v. Veen in de Geversstraat, waarvan die etalage mét die van v. d. Burgh en de Bruin een goed figuur maakt, en dan gaan we verder naar de Kempenaerstraafc Hier klopt het hart van de winkel week 1926,want hier wonen de deel nemende winkeliers voor het meeren- deel, en dicht bij elkaar. Het begint al met de slagerij van den heer J. Los,_ die wel weet, welk vleesch hij in de kuip heeft, en er blijkens zijn verlokkelijke uitstalling op gerekend heeft, dat gedurende de winkelweek een extra fijn lapje op tafel komt. Van net eaele rund moet het ook de heer A. Meyer hebben, die aan de over zijde een etalage laat zien met keurig schoenwerk. De luxe uitvoering van som mige modellen is een speciale bezichti ging waard en de expositie is ook fijn tjes. We moeten weer oversteken om te zien wat de heer J. G. Schrijver van zijn pas gemoderniseerde etalage heeft gemaakt. Het resultaat is alleszins be vredigend. De aantrekkelijke partij Ka- rel I sigaren in verschi.lende afmetin gen en verpakkingen maakt door de smaakvolle groepeering veel indruk. Van veelzijdigen aard is hetgeen ge- exposeerd is in de etalage van den heer H. Kranenburg, die even verder zijn schatten uitspreidt. Maar in weerwil van die veelsoortigheid, misschien juist daardoor, is een fraaie expositie ver kregen. Een met smaak gekozen greep uit de kruidenierswaren en comestibles, die hier worden omgezet. De drukkern van den heer A. J. Duy verman doet naar naam eer aan door een expositie van sch. jjfbelioeften, druk werk, enz., die getuigt van een oor- spronkeijjk inzicht en goeden smaak. De niet overladen collectie poseert heel mooi op den artistieken achtergrond Natuurlijk bleef cok dit jaar ae rij wielhandelaar W. Overvliet niet achter. Ook zgn etalage draagt het kenmerk van bijzondere zorg voor een goede uitstalling. Klein maar fijn lijkt ons de etalage van den kapper H. v. Bellen, die een collectie parfumerieën in een zorgvul dig gekozen omgeving heeft uitgestald Uit een oogpunt van verkoopkracht •is de etalage van den heer W. J. Woes tenburg geslaagd. Deze beweegt zich feheel op het gebied van radio- en huis oudeljjke installaties. De aandacht, die deze uitstalling geniet, is wel ver klaarbaar. De slagerij van den heer C. J. v. d. Zalm kan met haar etalage ook voor den dag komen. Die keurig opgemaakte hammen en worsten moeten wel heel sterk de vleescheiijke lusten prikkelen. Aan de overzijde nemen we een kijk je bij den melkhandel der fa. F. v. d. Kloot, die ook weer met succes deel neemt. Waarover Oegstgeest zich be zorgd mocht hebben te maken, zeker niet over haar melkvoorziening. De heer H. v. d. Leeden, een be kende in de kruidenierswereld, heeft iaan de bezichtiging van zijn etalage nog een kansje om te winnen verbon den, n.I. in den vorm van een prijs raadsel, dat betrekking heeft op de caf- feme-vrije Hag-koffie, waaraan een groot (J^el van de expositie is gewijd, o.a. de mooie achtergrond. Een buiten gewoon fraai bewerkt tableau voor Ver- kades biscuits vormt hiermede een keu rig geheel. Op iftt gebied van lingerieën enz. is voor onze dames heel wat te zien in „De Kleine Kapel", die even verder exposeert. De heeren zullen zich allicht meer interesseeren voor de fijne siga- renmerken, die de heer Bol in zijn pas geopend maar reeds goed loopend ma gazijn voorradig heeft. De nette etalage ïs daarvan wel een bewijs. Tenslotte echter zullen heer en dame elkaar weer vinden bij de etalage van de banketbakkern der firma H. de Groot en Co., want de heerlijkheden, die daar - icog en smaak streelen, zullen wel overal hun weg vinden. En hiermede nemen we ook van de Kempenaerstraat af scheid. Bjj de opening in „Het Witte Huis" waren behalve de gisteren genoemde autoriteiten bij de opening tegenwoordig de heer. J. Uitenbogaard, voorzitter van de Coop. Boerenleenbank, de heer Kort man, namens de plaatsalnke afd. van de Hanze, de héér Chris Jansen, namens het Controle-bureau van de Hanze, de heer Ingenhool, directeur v. h. Neutr. Middenstandsbureau in Den Haag, de .heer J. v. d. Steen, voorz. v. d. Cnrist. Middenstandsvereen. te Leiden, de heer C. Korteweg, voorz. v. d. Neutr. Midden standsvereen. te Leiden. De voorzitter, de heer G. D. Caspari, sprak zjjn voldoening uit over de groo te belangstelling, niet slechts om den steun dien het Comité daarin ondervindt maar vooral als een bewijs van samen werking tusschen de winkeliers. Er is, aldus spr., geen eerlijker middel om reclame te maken dan de winkel week, omdat daarbij de speciale eigen schappen van iedere zaak naar voren komen. De eerste winkelweek hier verleden jaar onder voorzitterschap van den heer J. B. Kortman gehouden, slaagde goed en heeft bij alle winkeliers een ge voel van groote voldoening nagelaten. Helaas kan de heer Kortman niet meer de leiding op zich nemen, en nu heeft dit comité zich met de organisatie 'beiast. Spr. dankte allen, dre het heb ben gesteund, in het bijzonder de Mid- denstandsvereenigingen en den burge meester, welken jaatste spr. dankte voor zijn beschermenden steun en onder ap plaus een fraaie bloemenhulde "Teer de. De burgemeester daarop het woord nemend hield een openingsrede. Toen wij het vorige jaar hier bijeen waren, aldus spr., was net voor de eer ste maal, dat alhier een winkelweek zon gehouden worden uitgaande van de winkeliers en neringdoenden zelf in deze gemeente. En dat men ze thans herhaalt, is mjj een bewps, dat de win kelweek van het vorige laar een succes is geweest en door eendrachtige samen werking van den handeldrnvenden mid- mstand levensvatbaarheid heeft. Voor het gemeentebestuur is dit een mleiding geweest, om, waar het sym pathiek staat tegenover hèt streven van dit comité gaarne gevolg te geven aan de (litnoodiging om de opening bjj te wonen en voor den burgemeester om haar te openen en het eere voorzitter schap te aanvaarden. W'jj verheugen er ons over, dat be- langhebbtmden meer en meer tot het in zicht kissen, dat om een eerlijke con currentie die dcor ligging nabij een froote stad dubbel moeilijk is het oofd te bieden, er iets gedaan moet den om de ingezetenen tot zich te trek ken, door feien te toonen. dat men hiel even goed en billjjk kan verkrijgen, wat velen nog yeel te veel elders zoeken En dan is er zeker geen beter middel denkbaar dan een winkelweek, waarbij men niet alleen laat zien wat voor handen is, maar ook wat uit een oog punt vai#' smaak en kunst kan worden tot stand gebracht. Ik wensch u toe, dat ook deze winkel week, waaraan vcor uw comité en voor belanghebbenden veel moeite en zorg verbonden is geweest, weder een goed resultaat zal opleveren en het voor de neringdoenden een spoorslag zal zijn om op den weg van eendrachtig samen werken vcort te gaan. De belangen van hen zullen op den duur hierdoor wor den gebaat en het welzijn onzer ge meente bevorderd. Deze winkelweek strekke tot bloei van den plaatseljjlfbn handel. En hiermede verklaar ik de winkel week voor geopend. (Applaus). De heer Xngenooi, directeur van het Neutr. Middenstandsbureau te Den Haag, uitte de wensch dat deze winkel week voor de vorige week niet zal on derdoen en hield voorts een pleidooi vcor de eenheid van alle middenstan ders, die zich mee moeten vereenigen opdat ,4'j in een krachtige organisatie den ncoaigen steun vinden in den strijd tegen allen die in dezen tijd haar be staansrecht betwisten. De heer X v. d. Steen voorzitter van de Chr. Middenstandsvereeniging te Leiden, sloot zich 'daarbij aan, en fe liciteerde den üegstgeester Middenstand^ met z'n burgemeester, die er blijkbaar' oog voor heeft, dat met het bestaan van den middenstand -de geheele maatschap pij is gebaat, Moge deze winkelweek de winkeliers dichter bij elkaar brengea. Nauac de heer A. J. Donk had gesproken namens de vereeniging van Bloembollencultuur afdeeling Oegst geest, richtte de heer Gdiris Jansein uit Amsterdam het woord tot de aanwe zigen als directeur v. h. centrale Hanze- Bureau. Deze Spreker bracht behalve de algemeene Middenstandsbelangen ook de plaatselijke situatie ter sprake. Hij waarschuwde tegen de oprichting van een winkeliersvereeniging die alleen het maken van reclame zou beoogen, en drong er op aan, dat ieder zich naar eigen beginsel zou organiseeren. Per manente samenwerking zou dan uit deze tijdelijke kunnen worden geboren. (Ap plaus). Hierna voerden nog het woord de heer Uitenboogaard namens de Coöp. Eoerenleenbank (waarvan ook door middenstanders niet-landbouwers steeds meer gebruik wordt gemaakt; de heer Kcotsman namens ae plaat selijke Hanze, de heer Kuipers namens de afdeeling Leiden van den Caféhou- dersbond en Dr. Timmermans namens de Oranjevereeniging (waaruit de win- kelweekoommissie is voortgekomen.) De heer Casparie dankte de verschil lende sprekers, en booa alle aanwezi gen namens de Commissie een autorit langs de versierde étalages aan, waar van door vrijwel allen gaarne gebruik werd gemaakt. Voor d. afrit werd door den heer Slegtenhorst nog een foto ge nomen. Dcor een onverklaarbare naaamver- wisseling spraken we gisteren vaij de drogisterij van den heer de Bruin, ter wijl natuurlijk bedoeld was de drogiste rij van den heer M. C. v. d. Burg. Al hét loffelijke dat van deze etalage is te zeggen, komt dus op rekening van den neer v. d. 'Burg. De welwillende lezer zal de fout reeds hebben hersteld, maar wij geven toch gaarne deze aanvulling. Door den heer A. D., alhier ia een klacht gedaan terzake vemielingi en zonder vergunning zijn woniingl binnentreden door A. v. Ri., J. P., E. S., Pt H. R„ D. T. \V|. en A. J, C, allen te Leiden. Bedoelde heeren hadden een reen bootje gehuurd en de rijwielen in on derpand gegeven en toen rij 'hotboot- ie in beschadigden toestand terug- trachten, wilde D. f 5,waarborg som als reparatiekosten. Dit wilde de) heeren niet en toen weigerde hij da rijwielen at te geven waarmede de heeren niet erg content waren en zei toch hebben medegenomen na inslui ping en bedreiging, een en ander vol gens mededeeling van D. Een procesverbaal is gevolgd, alzoo) een muisje met een staart, Tegen G. H. te Leiden is proces verbaal opgemaakt door den Hoofd conducteur der Ned. Spoorweg-Mij.,, terzake overtreding art. 11 van het A. R. D. bij 'den spoorlijnovevweg Broekweg. Gisteren had het dipiomazwemi men plaats in Poelmeer. Ve eitch: ge kleed 100 M. borst en oü M* ro^zv. c.n- men. Geslaagd de heeren: O. A. Verschoor, Wj Verboom, J. A. Backer, en J. B. J. Planjer al kier.- B. Kapteyn, Sassenheim-. C. J. Meskes, Warmond. ,\V. Ritman en Ir. v, d. Goot Lewe. Dames» Mej. v. d. Burg, Mej. Brou wer, Mej. Planjer, allen alhier. Mej', Pos, Warmond. Mej. den Ouden, Leiden. VOORSCHOTEN. - Burgerlijke stand. Geboren: Adri- anus Petrus, 'z.v. A. O. v. d. Hulst en G. W. de Haas. Gehuwd: H. Krijt, 28 j. en J. Werk hoven, 30 j. DE HERKOMST ONZER VRUCHTEN. De vruchten die gedurende den zo mer, herfst en winter op onz© tafels prijken, zijn voor het meerendeel niet inlandsch, zelfs niet van Europee- schen oorsprong, doch ingevoerd, vaak reelds lang geleden, soms zelfs in voorhistorischen tijd. De eerste speci mens kunnen overgebracht zijn hetzij doormenschen, hetzij door vogels. Aardbeien, waarvan tegenwoor dig zulke schoone variëteiten ge kweekt worden, zijn meestal afkomstig van kruisingen tusschen de Virgini- sche aardbei (in 1629 in Engeland in gevoerd) en de Chileensche aardbei (in 1715 in Frankrijk ingevoerd). De framboos is afkomstig uit t gematigd Europa en komt in 't wild in Azië voor. De Abrikoos, die men lang heeft gemeend, uit Armenië te komen, komt uit China; maar in 't wild is het niet de geurige vrucht, die wij kennen. Reeds vóór 2000 jaar prijkte de abri koos op de tafel der Grieken en Ro meinen. De perzik ging door voor uit Per- zië afkomstig, wat echter niet het ge val is. Reeds in zeer oude tijden ken den de Chineezen haar; China wordt trouwens als het land van herkomst aangegeven door de Candolle, die in "deze zaak autoriteit is. De b r u g n o n, een perzik met glad de huid, groeit in 't wild in China. De kers, de fameuse kers van Montmorency (soort knapkers met korten steel uit de prov. Montmoren cy), is voortgekomen uit de more 1, die aan de oevers der Caspische Zee geboren is. Linnaeus heeft de kersen met de pruimen tot één genus ge bracht. De beide oorspronkelijke soor ten, waaruit onze gecultiveerde ker sen schijnen voort te komen, zijn: ie, de Vogelkers (Prunus avium) in 't wild groeiend in Azië (de wouden van Ghilan, 't Zuiden van den Caucasus en Armenië), Europa en Algiers; 2e. de gewone kers of morel (Prunus Ce- rasus), in 't wild groeiend tusschen de Caspische Zee en Constantinopel. De knapkersen en de krieken zijn uit de Vogelkers (Prunus Avium) voortgeko men. Van de pruim bestaan ongeveer 300 gecultiveerde variëteiten, waar schijnlijk afkomstig van de twee wil de soorten: de eerste is inheemsch in Anatolië, den Caucasus en Euro- peesch Turkije. De Reine-Clauden, St. Catharina-pruimen, de pruim d'Agen (suikerpruim) e.a. zijn voortgekomen uit de Prunus insititia; de mirabellen uit de Prunus diviricata, afkomstig uit Perzië en de "kusten der Pontische Zee. De peer, waarvan zoovele varië teiten bestaan, is voortgekomen uit de Pirus communis. De peer waaruit de perencider bereid wordt, is voortge bracht door de wilde peer en heet ge ïmporteerd uit Armenië. De kwee is afkomstig uit Oost- Europa den Caucasus en de omstre- kenij der Caspische Zee. Al onze appels komen van de ge wone appel (pirus Malus) die in heel Europa en in Klein-Azië tot aan Per zië in het wild wordt gevonden. De amandel (die tot hetzelfde ge slacht behoort als de perzik) is afkom stig van den Antilibanos, Transcauca- sië, Mesopotamië, Perzië en Turke stan, en groeit eveneens in 't wild in Algiers. De v ij g, waarvan de plantkundi gen niet met zekerheid de plaats van herkomst hebben kunnen ontdekken, schijnt uit de streek der Middelland- sche Zee te komen, voornamelijk Sy rië. De druif Is reeds zóó lang gecul tiveerd, dat zijn ware vaderland onbe kend is, 't is onzeker of de druiven die men thans in 't wild vindt, afkomstig zijn van pitjes die door vogels over gebracht zijn. De kruisbes is afkomstig uit ge matigd Europa, den Caucasus, de Hi malaya en den Atlas. De roode aalbes komt in 't wild voor in Europa tot in Noord-Rusland den Caucasus, de Himalaya, Mands- joerije, Japan en Noord-Amerika. De zwarte aalbes groeit in 't wild in Zuid- en Midden-Europa, de Himalaya en Japan. De n o o t is afkomstig uit de Cau- casische landen, Perzië en Noord-Indië De sinaasappel komt waar schijnlijk, hoewel de plantkundigen het niet kunnen bevestigen, uit Zuid- China en Chochin-China. In de XlVe eeuw is ze naar Europa gekomen. De man der ij n is van dezelfde herkomst ais de sinaasappel. De ci troen oorspronkelijk uit Indië, is tegen het einde der IV'e eeuw in Italië ge ïntroduceerd. den over „de Vreemdelingen te Pa rijs", de zoogenaamde valutareizigers, die den laatsten tijd Panjs en Frank rijk bezochten. Wij' ontleenen aan zijn brief het volgende: 't Woord klinkt hard, maar we mo gen het hier toch wet zeggen: 't was een bende, die naar Parijs kwam. Zóói lomp, zóo onbeschaafd en zoo otibet- Schaamd was die menigte, dat 't onsi in het geheel niet verwonderde, dat; het overal ten slotte tot onaangenaam heden kwam. Met knuisten vol bank papier zaten ze te geuren in cafe's en restaurants. Men heeft bijv. een) Amerikaan gezien die uit zijn hotel' wegging en niets dan biljetten van duizend francs uitdeelde aan portier, chausseurs en liftjongens. Maar het zijn niet alleen de Angel- Saksische bevolkingen, die zich ab soluut misdragen. Ook aan de Duit- schers met hun goldmarken en helaasi ook aan vele Hollanders moet mem hetzelfde verwijt maken. Als ik u ver tel, dat ik een bekend Haagsch straat type, een orgeldraaier op krukken (ie dere Hagenaar kent hem) hier heb zien zitten in één van de duurste re staurants, dan zegt ge misschien, dat! ik overdrijf, maar ik geef de ver zekering, dat het de zuivere waarheidi is. Zelf kon ik het niet gelooven en; ik ben met opzet vlak naast hem gaan, zitten om er me van te overtuigen. En ja hoor de man spreekt natuurlijk geen woord Fransch daar begom hij in het Hollandsoh te bestellen: Soep. Dat begreep men. Biefstuk (in 't Fransch bifteck) Toen dat op was: Nog een biefstuk. De man heeft zoo zich te goed gedaan aan 3 biefstukken. Daar goor hij twee flesschen champagne over uit en toen stond hij hikkend op en maakte een gebaar. Men begreep het gebaar niet en toen het geluia vam een autohoom nabootsend: otemebiel. Zijn hoogedelgestrenge bestelde een taxi pm zich rond te laten toeren. En ook hebben we even stil ge staan toen we in 't voorbijgaan een; meneer en een mevrouw tut de Am- etelstad luidkeels dit gesprek hoor den voeren: ,,'t Sai maen 'n sorg saan.,, 2G frankies veur 'n guldetje.. „Twintig nou al f"as 't soo deur- gaot dan kraegen we alles nog feur niks. Lame dan nau maor es 'n sampie be stellen. „Obersampanje". De kellner informeert welk merit). ,jWa staat die gooserik nou te leu teren...}?" .We zijn maar verder gegaan. Land- en Tuinbouw. ongeveer even hoog zullen zijn als ver teden jaar, terwijl men deze op dei Europeesche markt niet zal kunnen bereiken. Vreemdelingen te Parijs, Henry A. T. Leaturge n schrijft im een Parijscnen briet aa 1 ecnige bla Uitvoer van veeteeltproducten. „De Veldbode" vraagt zich af in welke opzichten de uitvoer van onze veeteeltproducten met name die van paarden, verbetering behoeft. Na dankbaar te hebben erkend wat onze regeering ten aanzien van den uitvoer van onze koüdbloed-paarden naar Duitschland beeft weten te ver krijgen (wij kunnen thans tegen het zelfde recht importeeren als Belgic; di. tegen 140 Mark per paardI), wijst de redactie op de slechte regeling in zake het verkrijgen van uitvoercerti- ficaten. Dit is een gevolg daarvan, dat men twee organisaties naast elkaar laat wérken. De redactie wenscht de keuring van voor uitvoer bestemde paarden op te dragen aan den veeart- senljkundigen dienst, evenals dat ten aanzien van het rundvee plaats heeft en welke regeling uitstekend function- neerd. De concentratie van allen uitvoer in één hand moet leiden tot het ver- veelvuldigen van de gelegenheid tot keuren en het verminderen van die kosten. Het invoerrecht van f 84 per paard is al hoog genoeg, zoodat de Nederlandsche regeering de kosten voor uitvoer niet nog hooger moet maken dan strikt noodzakelijk is. Voorts is het niet te rechtvaardigen, dat onze regeering jaarlijks meet dan een millioen gulden overhoudt op de keuringen voor uitvoer van veeteelt producten. Dat men de onmiddelijk- belanghebbenden de in onze moderne tijden onvermijdelijke „ambtenarij' laat betalen, daartegen is absoluut niets in te brengen, maar dat de over heid groote sommen verdient op door haar volgens wettelijke bepalingen in het algemeen belang verleende dien sten, acht de redactie op zijn zachtst uitgedrukt „onbehoorlijk". Zij is daarom van meening, dat de staat zijn keuringsgelden tot redelijk peil moet terugbrengen en niets mag nalaten om door de meest practische regeling de kosten van uitvoer zoo klein mogelijk te maken. De znlvelmarkt. In het tweede kwartaal van 1926i was de melkproductie in de meeste! streken grooter dan het vorige jaar. Naast de groote toeneming van. de productie in alle landen werkten, de economische crisis, die de wereldcon sumptie beperkte, en het dalen dei1 valuta in Frankrijk, België qriz. on* ■gunstig op den afzet der zuivelpro ducten, zoodat aan een verlaging dei" prijzen niet was te ontkomen. De groote productie, ook van bo ter en kaas, in den voorzomer zal ook in de komende maanden van invloed zijn op de prijzen. Over het algemeera schijnen deze anders hun laagsteau stand te hebben bereikt en verwacht! men bij .afnemende productie langza merhand een verbetering van prijzem en afzet. Men meent dat in Amerika de prijzen in de eerstvolgende maandj LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. P. T. Wijsman, Landarbeider, Nach- tiegaallaan 2. A. J. van der Maat„ dienstbode, B reestraat 36. J. Lu cie, Fabrieksarbeider, Utr. Veer 31 F. B. L Linthorst, slager, N. Bees tenmarkt 2. M. Bruinse, Trompstrl 29. Wed. BosmaDijkstra, Hooigï!. 99. G. van EwijkMeijer, Pioenstri. 21. P. J. v. Zanden, Diefsteeg 17. G. A. Righart van Gelder, huisknecht, Hieynsiusstraat 3. M. O. H. Monta- jius, Korevaarstraat 43. J. Straathof, Langegracht 107. M. N'„ J. v. Kra lingen, letterzetter, Heerenstraat 149. M. Beltermann, dienstbode, Janvos- Sensteeg 52. A. J. v. d. Hoef, dienst-» bode, Rijnsb.weg 66. O. J. M. v. d- Klaauw, Groenhovenstr. 5. P. S. H, v. d. Vaart, winkelbed., Wolsteeg 2. W. Smit, officier Ned. Leger des Heils, Beestenmarkt 34. A. M'. vani Campen, E. v. Hoogeveenshofje 21l W. Bres, smid, Levendaal, 14o. Mt dief BeerBeurse, Evertsenstr. 15a- Wied. J. H. v. d. Burg—Wolvekamp,, Valdezstraat 3. W. Barendregt, bier- bottelaar, Molenstraat 39. J. van Ba tenburg, Maresingel 133. J. _Mantel„ huissclullder, Utr. Veer 1. E. Haze- noot, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. A. v. di. Kooij, id. id. M. M. H. Ver- heij, id. id. C. M. Noosten, id. id. J. E. Clumpkens, id., id. I. Zeelenberg,, id. id. K. de Jong, dienstbode, Hug of de Grootstraat I'S. J. J. Kneepkens, en fam., korp. ziekenverpl., v. L. Sti- rumstraat 9. A. N. M. Verhagen, L- Raamsteeg 45. G. Schor.nann, dienst bode, Hoogewoerd'138. C. L. Vogels en gez., Formosasitraat 5a. G. H. Reeuwijk, dienstbode, Rijnèb.weg 181' Vertrokken. J. Wi. N. v. Heel, Voorhout, Niji verheidsschool. E. HoogveldStasen,. Utaiecht, Wilhelm.park 19. J. W. M. Duijnstee, Nijmegen, Pater Brugman- str. 41. Mej. Ll M. A. Borgrink, Leeuwarden, Kelders 21. Mei. H. A. Bolderdijk, [Wassenaar, Park Rijles- dorp. P. J. Jeunen, Sitatrd, St. jro sefstr. 11. Mej. J. J. Bajda, AmstCJl dam, J. J. Viottastr. 23. Mej. H. Oo.fl| terbeek, Den Haag, Gem. Ziekenhuis^ Zuidwal. J. Wk. Bakker, Wassenaar, K. Molenlaan 2. P. de Ru, Lisse, Gracht; weg 63. J. v. Dint,en, Den Haag, Bil- derdijkstraat 54. L. W). v. Wijngaar den, Amersfoort, Arnhemscheweg 48 Me.j L. M. v. Meel, Hiliigersberg, Oranje Nassaustr. 46. B. den Haa.i, Hilversum Slachthuispl. 34. Mej. J- C. Sprenger de Roover, Den Haag,- Hoefkade 470. Mej. C. M. Kriek, Rot teitdam, W. Beukelsstraat 71. J. "W. Dolle, Zoèterwoude, H. Rijndijk 97b. G. P. de Graaf, Amstelveen, Middel- idorpstr. A. G. v. d. Water, Baarn, Rozenstraat 23. A. G. J. de Rooij, Oosi terbeek, Dennekamperweg ö.jVIej- HL M. Dekker, Voorschoten, Rijndijk b.[ d. tram. Ph. A. ;M. v. d. Meer, Oegst geest, H. Morschweg 25. J. P. Koo- loos, Nijmegen, Muchterstr. 22. MjL G. KoekorstVlaanderen, Voorscho ten, Rijndijk 94. A. J. J. Ruik, AlU- Btendam, Pr. Hendrikkade 189. Hu- Sasburg, Avereest, Balkbrug R. O.. G. J. L. v. Dam, Amersfoort, Laan 1914' no. 5. P. R. Devilee, Den Haag1, Falchstrcat 219. I. Zitman, Schoten, Spaanschevaartstr. 52. S. D. Duijver man, Helder, Inst. „Willemsoord' A'. Hartingsveld, 'Haarl.meer, Leimuider* M. Bakkers, Rotterdam, Bergweg 272. fa, Amsterdam, Harten.str.__9. L JV L. vl. Schie, Voorhout, NijverheioSl i school'. Scheepstij dingen. EOLLANB-AMERiTA LIJN. NARENTA, Antwerpen n. San Fran cisco 24 te Swansea. BURGERDIJK, R'dam n. N.-Orleans p. 23 Corvo. GAASTERDIJK, R'dam n. New-York p. 25 (n.m.) Sable Eiland. ROTTERDAM, R'dam n. New-York 26 (2.20 v.m.) v. Southamhpton. HOLLAND-AFRIK A-LIJK. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 26 \r. Port Natal SALABANGKA, 26 v. Antwerpen to A'dam. BREEDIJK, R'dam n. New-York 2-t (5 n.m.) 190 mijl Z.W. van Valentia. BAT JAN (thuisr.) 26 te Dar-es'Saiaam MELISKERK (uitr.) 25 te Delgoabaal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. HELDER (thuisr.) 26 te A'dam. ROTTERDAM3UHS LLOYD. 1NDRAPOERA (uitr.) 26 (9 v.m.) ta Southampton. DJAMBI (thuisr.) p. 25 Kaap del Arml BUITENZORG (thuiesr.) 25 (10.30 mm.) v. Havre. TAMBORA (uitr.) 25 v. Suez. TAB AN AN (thuisr.) 28 (v.m.) te Mar seille verwacht. BUITENZORG (thuisr.) 26 te R'dam. STOOMV. MIJ NEDERLAND. KARIMOEN, 26 v. Hamburg te A'dam. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 26 te Genua. BENGKALIS, 23 v. Java te Yokohama. CELEBES (thuisr.) 26 te IJmuiden. MANOERAN, 26 v. Galveston te Anttt. RIOUW, 25 v. Hamb. n. Bremen. KON. HOLLANDSC3E LLOYD. ZAANLAND, 26 v. Maassluis n. Buenos Ayres. FLANDR1A (thuisr.) 24 v. Rlo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7