i BINNENLAND. NEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld- tocht van het Leger des Heils in do tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts .en des De avond-, nacht- en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Augustas a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. een groote .schare vooral des avonds naar het terrein bij de Lammermarkt opgaat" en zoo haar belangstelling toont in hetgeen daar wordt gespro ken. Gisteravond was de groote anti- drankmeeting aan de orde. Ook nu waren velen opgekomen. Tot voor den ingang stonden de menschen te luis teren. De samenkomst stond geheel in het iteeken van den strijd tegen het alco holisme. Verschillende medewerkers gaven van de ellende, door drankmis bruik in onze samenleving gesticht, een aanschouwelijke voorstelling, ter wijl redevoeringen werden gehouden door- brigadier J. P. Rawie en adju dant W. Kolder, die de meeting* leid den. Onder hun bezielend woord zql- leta wellicht vele hoorders tot de over tuiging zijn gekomen, dat in de levens taak van den Christen ook is opgeno men het bestrijden van een volkszon de als het drankmisbruik, dat zooveel geestelijke en zedelijke ellende heeft, verspreid. Bovenal werd er natuurlijk op ge wezen, dat alleen bij Jezus kracht is te vinden om de zondige neigingen tegen te gaan en inplaats van die te volgen* Hem het. leven met al zijn ver takkingen toe te wijden. De samenkomst van hedenavond •wordt voorafgegaan door een optocht, die kwart over zeven van de Heeren straat zal vertrekken. Morgenavond hoopt Dr. K. J. Brou wer van Oegstgeest in de tent op te d-eden. Het Residentie Oxkest. Door Het Residentie Orkest zullen f'n het a.s. seizoen in de Stadsgehoor zaal drie concerten in abonnement ge geven Worden. De datums daarvan zijn vastgesteld als volgt: Maandag 1 N'oveiïtber, Maandag 31 Januari, cn vrijdag 18 Maart. Abonnementen zijn verkrijgbaar bij ?e firma Eggers, Botermarkt 14, al- A'ahr tevens plaatsen voor de drie con ?erten kunnen besproken worden. Op een der concerten zal een golist /Medewerking verleenen. j Hondensport. Op de laatstgehouden ledenvergade- Ting van de politiehonden „Dresseer- Jlirb „Geduld Overwint" te Zoeter- voude en omstreken is benoemd als tweede dresseur de heer Abelman, >oor de binnenkort te houden groote demonstratie met politiehonden. Voor het tweede gedeelte van het ^toarieel examen is geslaagd Mej. A. D. Tu9veld alhier. De heer Wf E. Termond alhier daagde voor het examen Nijverheids onderwijs, akte Nb. Wij vermeldden gistepen een ge- zal van mishandeling, waarbij een imbtenaar van het Burg. Armbestuur was betrokken. Thans vernemen wij lat niet dè genoemde H. T. de schul- lige is, doch dat juist de ambtenaar lac. M. hen), H. T. voor zijn woning *an den L. Rijndijk, een klap heeft ge geven, nadat hij eerst T.'s moeder had oeleedïgd. T. is dus hiermede in zijn recht, hersteld. Op het terrein bij den molen de /alk werd gisteravond éen 18-jarig jongmensch, J. S. aangesproken door fenige personen van denzelfden leef- )ijd, die hem geld te leen vroegen. Meteen pakte een van hen zijn arm /ast, waarbij zijn polshorloge losraak te. S. die blijkbaar aan een ernstige perooving dacht en lijfsgevaar vrees- Je, vond het geraden ervan tusschen- ait te gaan, met achterlating van zijn ttorlage. De politie doet onderzoek. j— In de Ivorevaarstraat brak gister middag de koppelstang van een wa- fen der Scheveningsche tram die daar Jioor 30 minuten vertraging had. Mej. M. van de Hoogewoerd wei d gistermiddag op de Utrechtsche brug jnet haar rijwiel van achteren aange beden door een onvoorzichtig autobe stuurder, die haai* nog met zijn voer- yuig wilde passeeren toen dit door de nadering van een collega uit de tegen >vergestelde richting reeds niet meer ïiogelijk was. D^ juffrouw bezeerde zich aan ar- inan en beenen, en had een ernstig be schadigd rijwiel te betreuren. Belanghebbenden kunnen ten po- tttiebureele worden ingelicht aangaan le een klein bruin hondje (reu) met vitte pootjes en staande ooren, dat onbeheerd is aangetroffen en tijdelijk /oor den eigenaar ter beschikking ge houden wordt. 4 Heden werd de Jan Steenten- loonstelling bezocht door den 30.000 jezoeker. Hem werd. het hoekje van t^of. Martin tel* hand gesteld. Get Nederlandsch-Belgische verdrag. In een dezer dagen gehouden huis houdelijke vergadering van de afdee- Jing Vli9singen van den Central en ^ederl. Ambten aarsbon d, groep loods wezen, heeft de heer Waterberg ge sproken over de Scheldebeloodsrig in verband met het Nederlands oh Belgische verdrag. Aangenomen werd een motie, waar in er bij de Staten-Generaal op wordt aangedrongen, het verdrag slechts dan te aanvaarden, wanneer de daar in voorkomende bepaling betreffende de uitoefening van het loodsbedrijf op de Schelde zoodanig wordt gewij zigd, dat de schade, welke aan de be langen van het personeel van het Ne derlandsche loodswezen wordt toege bracht, wordt opgeheven of voorkomen. Er werd bij de besprekingen o.a. betoogd, dat bet Belgische loodswe zen gunstiger komt te staan dan het Nederlandsche, vooral als juist blijkt te zijn, dat de vaste lijnen buiten het verdrag zullen vallen en dus ook in het Oostgat gebruik zullen kunnen maken van Belgische loodsen. Minister Lambooy. De Minister van Oorlog en van Ma rine a.i., de heer Lambooy heeft zijn werkzaamheden aan zijn departe ment heiwat. Donderdag 26 Augustus 1926 ver leent de Minister weder audiëntie aan het Departement van Oorlog. Minister De Geer. De Minister van Financiën is van zijn huitenlandsch verlof terugge keerd en heeft in het laatst van de vorige week zijn werkzaamheden op het Departement hervat. Postcheque- en Girodienst. Door den Directeur-Generaal is be paald, dat de kantoren op den verjaar dag van H. M. de Koningin voor den postcheque- en girodienst voortaan gesloten zijn, behalve voor het aanne men van stortingen, waarvan spoed ig-handeling of spoedbericht wordt ge vraagd en voor het uitbetalen van cheques, waarvan de adviezen zijn voorzien van de aanteekening .,spoed- behan deling". Ook zullen de kantoren op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), posibewijzen en kwi- tantiën, alsmede voor 'de distributie van pasmunt. Het centrale girokantoor zal op vorengenoemden dag eveneens geslo- t» n zijn, behalve voor de afdoening van stortingen, girobiljetten e.n :be- que-adviezen, waarvan spoecibehancie ling wordt gevraagd. Prettige verhouding. In het Volkshuis te Kerkrade hoeft een bespreking plaats gehad van na genoeg alle raadsleden, behoorende tot de R.-K. partij in zake de gerezen kwestie tusschen de wethouders over het loco-burgemeesterschap. De overgroote meerderheid der raadsleden heeft den huidigen loco burgemeester, den heer Limpens, een schrijven doen toekomen, waarin op het ten spoedigste houden van eene gemeenteraadsvergadering wordt aan gedrongen. Burgemeester Babets keert intusschen 31 Aug. van verlof terug. Boetvaardige communisten. De aardbevingsramp in S. W. K. heeft, aldus de J. B. een wijziging ge bracht in het gedrag der communis ten ter plaatse, aangezien deze de aard beving hebben beschouwd als 'n straf hun toegemeten voor hun roode ideeën, door Allah in den aardbevings vorm nedergezonden. De inwoners van negri Kotta Lawas (het beruchte com munistische centrum) hebben zich in optocht naar den assistent-resident begeven, teneinde ampoen (vergiffenis) te vragen. De noodtoestand in het Veehouders- en Veekandelaarsbedriji, Zaterdag j.l. had opnieuw een ver gadering plaats van de Utrechtsche prov. bonden op het gebied van de veehouderij en den veehandel. Den 28en Juli j.l. hadden deze organisaties besloten te streven'naar het totstand- brengen van een landelijke in plaats van een in verschillende deelen van het land te voeren provinciale actie. Hiertoe blèken de beide groote boeren bonden, de Chr. Boeren- en Tuinders- bond en de R.-K. Boeren- en Tuinders- bond, in principe bereid. Zij verklaar den in dezen samen te werken met het K.N.L.C. Van deze laatste organi satie was evenwel ter vergadering nog geen bericht binnengekomen, wat men meende, dat wel verband kon houden met het aloude vrijhandels principe. Als onderdeel van de actie is n.l. herhaalde malen als een der midde len, die in den noodtoestand verbete ring kunnen brengen, genoemd het verbieden van den invoer van huiten landsch vleesch of het heffen van een hoogere belasting daarop. Van alle landbouwkringen gaat een zeer sterke drang uit, om spoedig han delend op te treden, waarbij men al gemeen wijst op de ons omringende landen, die hun eigen welvaart door allerlei maatregelen en voorschriften trachten te bevorderen, zoodat ten slotte het kleine Nederland als enkeling de deur nog geheel open houdt. Behalve genoemde Centralen hebben zich vóór de landelijke actie verklaard de Ned. Bond van Melkveehouders en de Ned. Bond van Veehandelaren, zoodat van de vijf in aanmerking ko mende landelijke organisaties, reeds vier verklaard hebben in samenwer king in dezen geest te willen handelen Binnen enkele dagen zal, naar wordt aangenomen, ook het K.N.L.C. fcün tandpunt hekend maken, waarop men zoo spoedig mogelijk zal trachten over leg te plegen met de regeering. Een kommakwestie. In de vergadering van de Eerste Kamer van 9 Juni 1.1. merkte jhr. De Gijselaar hij de behandeling van eenige ontwerpen van naturalisatie op, dat de titel van een er van luidde: „Naturalisatie van M. L. Bétrix, we duwe van B. L. Gerard, en 19 an fleren en voegde er hij: „Als die dame nu al 19 ander© echtgenooten heeft ge had, is het dan niet overbodig, haar nu nog het Nederlandsche Staats burgerschap toe te kennen?" De minister van Justitie antwoord de hierop en te recht „Wat be treft de kwestie, die de heer De Gijse laar meer als note gai© naar voren heeft gebracht, van de weduwe van Gerard en 19 anderen, ik geloof, dat dit een voorbeeld is van het nut van komma's, want ik meen, dat, in ver band met de komma, die achter B. L. Gerard is geplaatst, er niet de minste twijfel aan kan bestaan, dat die 19 an deren met het weduwschap van die dame niets te maken hebben". Wat is nu, zegt mr. C. Bake in het „W.bld. v. h. R.", het dwaze van het geval? Dat èn in het opschrift èn in de considerans van de wet, zooals zij in Staatsblad no. 175 is afgekondigd, de komma, die in het ontwerp op beide plaatsen achter den naam Ge rard was geplaatst, verdwenen is. Moest jhr. de Gijselaar dan ten slotte toch nog in het gelijk worden gesteld? BUITENLAND. HET brïtsche mijnconflict. De werkhervatting. Zooals gemeld heeft gisterochtend) weer een groot aantal mijnwerkers hetl werk hervat in Nottinghamshire en] Derbyshire, ofschoon Cook en andere) leiders van het week-end gebruik ge- 'maakt hadden, om naar deze distric ten te komen en daar alles in hetl werk stelden, om deze stakingbrekers! tot reden te brengen. Men verwacht, dat het voorbeeld de zer mijnwerkers in de thans begonnen week veel navolging zal vinden. Tot1 dusver echter heeft m de andere groo te districten een zoo groote werkher vatting niet plaats gehad. De voorwaarden, waarop in de Mid lands door een zoo groot aantal ar beiders het werk hervat is, houden) concessies in, zoowel' van de mijneige naren als van de arbeiders. De mijnwerkers zullen een half uur langer werken. Zeven maanden lang zullen zij nog de loonen van vóór dei staking ontvangen. Daarna kunnen zij! rekenen op een toeslag van ten minste» tien procent boven de minimum-loo- nen van* 1921. De overeenkomst is echter voor dei arbeiders minder gunstig dan de rege ling van 1924. Den arbeiders wordt verder een aam deel aangeboden in de toekomstige) welvaart; van de surplus-opbrengst zal 85 procent ten goede komen aan dei loonen en 15 procent aan de winst. Ofschoon dit minder is dan de vroe gere verdeeling (87 voor de loonen) en 13 voor de winstis het slechts eeni onderdeel van een uitgebreide rege ling. Men zegt, dat het oud-lagerhuislid) Houston, directeur van verscheidene froote mijnen, deze voorwaarden zou ebben gesteld. Hij noemde deze voor. waarden een eervol vergelijk. De mijni •eigenaren hebben in het betrokken) district zooveel geboden alè zij maar konden en niet het minimum, zei 'hij. De mijneigenaars verklaren dat voor Donderdag ot 'Vrijdag a.s. het volle) effect van de beweging, om het werk) te hervatten, niet beoordeeld kan wor gen. Cook's verklaring. Reuter meldde dat Cook, de secre taris der Mijnwerkersfederatie, in eeni rede bad verklaard, dat de onderhan delingen tot bijlegging van het conflict nog niet beëindigd waren. „Iemand! anders komt tusschenbeide", zei hij. De Britsche draadlooze dienst be richt echter, dat £ooks verklaring Waarschijnlijk „op een misverstand bei rust", daar er geen wijziging in den) algemeenen toestand is gekomen enj er geen vooruitzicht is. dat de regee- ring iets zal doen vóór dat het dui delijk is dat een actie kans op suc ces heeft. de burgeroorlog in china. Generaal Feng nog te Moskou? .Volgens bericht uit Riga aan de „Times" stelt Moskou alle pogingen in het werk om den. terugtocht van het „nationale" leger in China tot staan te brengen. Naar verluidt, zou genoemd leger in de afgeloopen weten onderhandeld hebben met Moekden en was de ont ruiming van den Nankowpas een der preliminaire voorwaarden van T3jang Tf-o Lin. Feng Yoe Hsiang, de bekende op perbevelhebber der nationale strijd krachten wiens terugkeer naar bet front herhaaldelijk uit Moskou wordl gemeld, moet nog steeds in de omge ving van Moskou zich bevinden, waar hij. naai* het heet, studie maakt van het sovjetsysteem en speciaal van de organisatie van het roode leger. In een interview over den burger oorlog in zijn land, verklaarde Feng, dat er voor de „nationale" troepen nog wel kans was op de overwinning, in dien zij erin slaagden zich te vereeni gen met de troepen van Canton. Het meest hoopgevende symptoom achtte Feng evenwel de oneenigheid in de legers van Woe en Tsjang. Dat het „nationale" leger onderhan deld zou hebben met Tsjang Tso Lin, achtte Feng niet onmogelijk, en blijk baar keurde hij zoodanige onderhan delingen in de gegeven omstandighe den goed. HET SPOORWEGONGELUK BIJ LERTEE. Twee belangrijke arrestaties. Naar van bevoegde zijde uit Hanno ver wordt meegedeeld, is het aan de recherche van Hannover gelukt, twee belangrijke arrestaties uit te voeren. In de buurt van Leiferde zijn twee lieden gearresteerd, wier gedrag ver denking had gewekt. Reeds bij het eerste verhoor door de politie kwa men de gearresteerden met elkaar in tegenspraak. Bij een uitvoerige con frontatie beschuldigden zij elkander, dat zij van de misdaad afwisten. E4ru.der. gearresteerden is naar Han nover gebracht om daar uitvoerig te worden verhoord. De politie was op dit spoor gekomen doordien vroegere gevangenen te Celle hadden verklaard, dat twee tuchthuisboeven kort vóór hun ont slag uit de gevangenis de mogelijk heid van een aanslag op den spoor weg hadden1 besproken. Het „8 Uhr Abendblatt" verneemt uit Hannover, dat de Duitsche rijks spoorwegmaatschappij den wissel wachter Klussmann, die kort na het ongeluk van den D-trein BerlijnKeu len 'n van Hannover komenden trein tegemoet ging en een signaal gaf om te stoppen, waardoor een nieuw onge luk vermeden werd, waarvan de ge volgen niet te overzien geweest zou den zijn, een gratificatie van 1000 M. heeft geschonken. JAPAN'S EMIGRATIEPOLITIEK. Een belangrijke wijziging. Een verklaring van groote beteeke- nis betreffend Japans emigratie-poli tiek is afgelegd door een persoonlijk heid van het ministerie van Buiten- landsche Zaken, die me#dedeelde, dat op 11 September een Zuidzee-handels- conferentie zal worden geopend. In de verklaring werd gezegd, dat Japan zijn emigratie-politiek grondig gewijzigd heeft, nadat het de nutte loosheid en de dwaasheid van zijn vroegere pogingen had geconstateerd, om Japanners te zenden naar streken waar zij niet gewenscht werden. Voor de toekomst heeft Japan dan ook het voornemen, Hokkaido, Formosa en andere bezittingen te koloniseeren, maar het wil geen emigranten meer zenden naar Australië, Canada of an dere landen, in het besef, dat de vroe gere politiek veel onaangenaamheden heeft veroorzaakt. Japans politiek is thans zijn handel met andere landen uit' te breiden, vooral langs de Stille Zuidzee, terwijl de regeering de industrieel en en fabri kanten aanmoedigt, alles te doen, ten einde de fabricagekosten te verlagen, de kwaliteit hunner artikelen te ver beteren en groote exportzaken te be ginnen. Een wetsontwerp, dat een program ma voor de emigratie naar Hokkaido omvat, zal tijdens de komende zit tingsperiode aan het Japansche par lement worden voorgelegd. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO Een regeling aanstaande? Onder voorbehoud deelen wij vol gend telegram mede, door Reuter dt. 23 dezer 'uit Mexico geseind: Een regeling van het godsdienstge schil in Mexico zou thans aanstaande zijn, als gevolg van een onderhoud der bisschoppen met Calles. De bisschop pen waren over de resultaten van dit onderhoud voldaan. Calles deelde hun mede, dat de be paling, volgens welke de priesters zich' moeten doen inschrijven, van zuiver administratieven aard is en dat het) hoegenaamd niet in de bedoeling der regeering ligt, zich te mengen In godsdienstige aangelegenheden. De bisschoppen van hun kant zou- deh zich verzoend hebben met hetl standpunt, dat er „als 'de kerken zich aan de wetten onderwerpen, geen bei- letsel meer is voor een hervatting van den Katholieken eeredienst". REVOLUTIE ÏN GRIEKENLAND. Pangalos te Athene. Pangalos, de gevangen genomen did tator, is aan boord van dein torpedor- jager /,Leon" naar Athene overge bracht, waar hij in het militaire hos pitaal is opgesloten. Pangalos zal zich voor het hoog- rechtshof Te verantwoorden heb- n, evenals eenige oud-ministers. Toen de auto," welke Pangalos naar) Athene terugbracht, de wijk der vluch telingen (doorreed, werd hij door dd menigte aangehouden, welke Pangalosi wilde lynchen. De bewakers slaagdeni er met moeite in om Pangalos te be vrijden. Mevr. Pangalos vermocht zich niet in te schepen. De bladen melden dat er meerdauj driehonderd contracten betreffende le veringen voor openbare werken doori Pangalos' ministers zijn onderteekend. Een ingestelde enquete heeft aange- êtoorid dat het hier een waar schan daal betreft. Behalve Pangalos, een onderstaats secretaris, de procureur der republiek der Tepubliek en twee of drie andere) personen, zijn alle gearresteerden in) vrijheid gesteld. DE VOLKENBOND. De a.s. zitting van den raad. De zitting van den Raad van dern Volkenbond zal 2 September te Ge- nève geopend worden. Benesj zal tij dens ae zittting het presidium voeren* Internationaal wisselrecht. Volgens een besluit van den Yolken| bondsraad is de. heer ,W. Westerman» gewezen president-commissaris van de „,Robaver", uitgenoodigd als Neder- landsch_venegenWourdiger in de com missie voor studie van het Internatio naal Wisselrecht, welke November bij- teenkomt. KORTE BERICHTE* De Sjeik Hamed Hajari, cic eerste) godsdienstige autoriteit in de Djebel- Drcese, die over een greoten invloed) beschikt, welken hij' geruimen tijd ge bruikte om den opstand op gang tej houden, heeft zich onderworpen. Zondag had onder groote be langstelling ae zevende bedevaart naail de IJzergraven plaats. De iritergeallieerde-Rijnland-com) missie heeft het bezette gebied open" gesteld voor het geheele Duitsche»' luchtvaartverkeer. Het sovjet-agentschap meldt, dat! 'do regeering van Uruguay de regee ring van de unie der sovjet-republie ken „de jure" erkend heeft. Diploma-1 tieke relaties tusschen beide landen1 zullen onmiddellijk worden aange knoopt. In Sjanghai is de- staat van bej leg afgekondigd. Abd el' Krim zal op 27 Augustus| Fez verlaten met bestemming haar Ca- fcabl'anca, waar hij zich dén. 29sten; voor Marseille zal inschepen. Hij zal worden vergezeld door zijn gezin enl (een officier, die hem moet begeleiden tot aan zijn verblijfplaats. j UIT DE OMGEVING" OEGSTGÏÏEST. De Winkelweek. In café Overdreef heeft gisteravond) de VVinkehveek-commissie vergaderd! om de organisatie van de Donderdag!, as te openen winkelweek te bespreken Het programma, zooals het thans is tsamenggesteld, vermeldt de volgende: hoofdpunten: Officieele opening in een bijeen komst van de deelnemers en de com missie in het Witte Huis, om twee uur. Daarna een autorit van de deelne mers en genoodigden door de ge meente en langs ae etalages. Beoordeeling van de etalages tien deelnemers door de jury te vier uur.,! Waarna des avonds om acht uur •een muzikale ommegang door de ge meente wordt gehouden. .Vrijdagavond zal deze omgang fmeJ' muziek van het gezelschap der N.Z.H., IT.'M.J te half 10 plaats hebben en Zaterdagavond om S uur. De tijd van voorbereiding is niet lang meer. Maar winkeliers zijn ge woon om met hun tijd te woekeren, len'j idaarom hebben wij vón hetgeen Don derdag en volgende dagen te zien zal zijn goede verwachtingen. In de plaats van den heer M., Grimbergen is tot onderwijzer aan de) R.K. School' benoemd de heer A! J. L. Spitzen te Zoeterwoude. Door den Kommies-dienstgeleider alhier zijn in samenwerking met de po litie een zestal rijwielen in beslag ge slag genomen welke niet voorzien wa» ren van een belastingplaatje. BODEGRAVEN. Zondagmiddag kwamen twee au to's met elkaar in botsing op den hoek) Wilhelminastraat-Brugstraat. Van de eene auto werd het voorwiel geheel vernield, terwijl van de andere de tree plank ernstig beschadigd werd. Per soonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Hét is Zondag niet bij één ver keersongeval gebleven; Zondagavondi had er weer een botsing plaats, nu tus schen twee motorrijwielen die, in volle) vaart op elkaar inreden. De berijders! kwamen onder hun voertuigen terecht maar werden gelukkig niet gewond, wel moest een motorrijwiel ter repara tie worden achtergelaten. De Chr. Oranjevereeniging alhier) hoopt 31 Augustus een gezelligen avond te organiseeren, waar een spre ker zal optreden en ook voor muziek! zal worden gezorgd. De Chr. Zangver- een. „Halleluja" zegde haar medewer king toe. Na de vele vergeefsche pogingen! om de Emmakade te bestraten, is de: burgemeester nu bezig, om de bewo ners van de Emmakade voor dit plain te winnen. Het voorstel' is, dat dei helft der kosten door 'de gemeente zal worden betaald. Vorige maal kon geeni [overeenstemming worden bereikt, toeni was het voorstel, dat de gemeente Va zou betalen. Het is' te hopen, jdat* het plan nu verwezenlijkt wordt, want; het is hard noodig. Heden wordt in Hotel van Ros- sum een kaasdag georganiseerd. Men kon gisteren wel bemerken, dat de) aanvoer niet "gering was. Als er maar) Bucoes bereikt wordt. Mej. D. Tuis alhier, s aag'de; voor (het examen Fransch L. O. iDe heer G. Maaskant alhier,, slaagde voor het examen Hoogduit- gche taal, acte L.O. KATWIJK AAN ZEE. De samenkomsten van de Strand levangelisatie zullen deze week voor het laatst gehouden worden. Heden avond 7.30 uur spreken de heer P* Siderius, godsdienstonderwijzer alhier ten Ds. G. W'. Akkerhuis, van Maas sluis, en Donderdagmiddag 4 uur de; heer N. Baas, straatprediker te Ara- gterdam en Ds. I. .Voorsteegh, alhier. NOORDWIJK. Zondag geraakte een tijdelijk al hier vertoevende L., met zijn auto im een sloot. De beide inzittenden kom (den zich nog redden. Door den heer Jonken en personeeli werd de wagen met hulp van eeri kraan uit het water gehaald. Dit ging (echter niet zoo gemakkelijk, daar del auto nogal vastzat. .Verzekering dekt, fcte schande. KATWIJK AAN DEN RIJN. Betreffende het oranjefeest op 30 ,en 31 Aug. a.s. kan nog worden mede-j

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2