J. PONTIER, Boekhandel J. DU PON, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZAfERDAG 21 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld tocht van hot Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Zondag 22 Aug. 's morgens tien uur en 's avonds half zeven. „Jevuël", Mid- de'stegracht 3. Samenk. Spr. Dr. Over- hoseh. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" ICempenaerstraat 4, des nachts en des A.s. Zondag 22 Augustus zal de dienst worden waargenomen door Dr. Kors, Rassers, Starck. De avond-, nacht- en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Augustus a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Tim mermans, Telef. 390. De belasting op motorrijtuigen. Ingediend i9 een wetsontwerp tot wijziging van art. 31 bis 5 der wet op de personeele belasting 1896, hetwelk inhoudt de schrapping van de woor den „of hoofdzakelijk" in gemeld ar tikel. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat volgens het bestaande ar tikel als belasting voor motorrijtui gen, die uitsluitend of hoofdzakelijk voor het beroep of bedrijf van den be lastingplichtige worden gebezigd, ver minderd wordt tot de helft van de be dragen, die geheven worden voor de motorrijtuigen, die niet voor beroep of bedrijf worden gebruikt. In verband met het feit, dat het aan tal motorrijtuigen, dat, naar de mee ning van den minister tegen de be doeling van den wetgever wordt aan gegeven als gebezigd voor beroep of bedrijf en met het arrest van den Hoogen Raad van 19 November 1924, waarbij is beslist, dat het woord hoofd zakelijk niet moet worden opgevat in den zin van „anders dan bij uitzonde ring", wordt thacns voorgesteld de woorden „of hoofdzakelijk" te schrap pen en dus voortaan de reductie al leen te verleenen voor motorrijtuigen, die uitsluitend voor de omschreven doeleinden worden gebruikt. Hierbij merkt de minister op, dat deze wijziging er niet toe zal leiden, dat voortaan reeds een enkel buiten de omchrijving vallend gebruik de re ductie zal doen teloor gaan, aangezien de administratie zich bij de toepassing der wet steeds op het standpunt heeft gesteld, dat het wourd „uitsluitend" niet al te streng moet worden opgevat. Cs wet op de openbare middelen van vervoer. Naar de „Tel." verneemt kan bin nen enkele dagen de afkondiging van de Wet op de Openbare middelen van Vervoer, die op 14 Juli j.l. door de Eerste Earner werd aangenomen, te gemoet gezien. De wet die, naar men weet, een re geling voor het autobusvraagstuk be- vat^ zal op den dag na de afkondiging in werking treden. Het geschil op de U treeft ïsche Groenienveling. In 'n drukbezochte ledenvergadering van de koopliedenorganisatie „Ons Belang", werd besloten aan het vei- lingsbestuur schriftelijk mede te dee- len dat de organisatie bereid is de „taking' direct op te heffen, onder voorwaarde, dat het verbod van toe gang tot de veiling van de twee be- tuursleden en de twee kooplieden wordt ingetrokken, en het geschil, in een op later datum te bepalen bijeen komt zal worden besproken. Met eenparige stemmen werden de eischen van het veilingsbestuur: er kenning van foutieve handelwijze door „Ons Belang", opheffing der sta king onderwerping der kwestie aan arbitrage, toezegging dat nooit meer tot staking zal worden overgegaan, afgewezen. Met algemeene stemmen werd be sloten den strijd voort te zetten. Naar verluidt, worden door de le den van „Ons Belang" maatregelen getroffen hun groenten te betrekken uit de rondom Utrecht liggende plaat sen. Voorzichtigheid bij gebruik van gloeilampjes. Naar aanleiding van het bericht over een doodelijk ongeval, overko men aan een fabrikant te Amsterdam doordat hij gebruik maakte van een (defect) gloeilampje deelt de direc teur-generaal van den Arbeid mede, dat hier geen defecte lamp gebruikt werd, doch een, die volkomen was en zooals er tallooze gebruikt worden, zonder dat men weet in levens gevaar te verkeeren. Het was een lamp met schroef fit ting, waarbij de koperen lampvoet buiten den lamphouder 5 A 6 militne- ters uitstak, zoodat dit gedeelte, het welk zeer dikwijls onder spanning staat, aangeraakt kan worden. Deze aanraking had dan ook blijkens den afdruk van een vinger op dat gedeelte plaats. Doordat de getroffene natte kleeren en schoenen aan had en de garagevloer uit aarde bestond, waren deze omstandigheden voldoende om een stroom door het lichaam naar de aarde te doen gaan, waardoor de man gedood is. Dit geval toont ons voor de zooveel ste maal de gevaarlijkheid aan van het gebruik van lampen, voorzien van een schroef fitting» waarbij cU Wmp- houder in den regel geen voldoende bescherming aanbiedt. Alleen het ge bruik van bajonetfittingen of van zulke schroeffittingen waarhij de lamphouder zoodanig is geconstrueerd dat het koper van den lampvoet geheel is afgesloten kunnen aan ongevallen van deze soort een einde maken. De staking bij „Heemai". Gisteren zijn door de besturen der drie bij de staking bij „Heemaf" be trokken Metaalbewerkersbonden ver gaderingen gehouden om de loopende zaken te behandelen, o.a. het posten en het gereed maken der loonlijsten Omtrent te nemen maatregelen ten aanzien der ongeorganiseerden was op het oogenblik nog niets bekend. Omtrent de aanleiding tot de sta king werd van arbeiderszijde nog me degedeeld, dat de uurloonen bij „Heemaf" h. i. laag waren. Hierover waren reeds meermalen klachten geuit op de organisatie-ver gaderingen. Deze klachten klemden h. i. te meer, omdat de vacantie- en feestdagen niet naar het uur-inkomen maar volgens de uurloonen werden vergoed, hetgeen een schadepost in houdt voor de betrokken arbeiders. De Rijksweg HaarlemAlkmaar. Het Tweede Kamerlid Boissevain heeft den minister de volgende vra gen gesteld: le. Is het den minister bekend, dat het wegdek van den Rijksweg Haar lemAlkmaar, in het bijzonder tus- schen Beverwijk en Castricum, in zeer verwaarloosden toestand verkeert? 2e. Wat is hieraan in de laatste 2 jaren gedaan en welke maatregelen staan voor 1926 en 1927 op het pro gramma, om hierin verbetering te brengen? Jhr. E. von Rose, f Te Grundhof, Luxemburg, is dezer dagen plotseling overleden de ver dienstelijke secretaris der vereeniging „Volksweerbaarheid", Jhr. E. von Bose, gep. Luit.-Kol. van het Ned.-Ind. leger, off. in de orde van Oranje-Nas- sau, ruim 71 jaar oud. Met groot leedwezen vernemen wij dit bericht. De heer von Bose heeft 26 jaar lang de vereeniging „Volksweer baarheid" gediend, eerst als propa gandist en later als secretarfis en re dacteur van het blad „Allen Weer baar". Voor twee jaar geleden sprak hij ook ter gelegenheid van het 350-jarig herdenkingsfeest van Leiden s ontzet, bij het monument van v. d. Werf. Wij verliezen in hem een ijvtraar voor een Weerbaar Nederland. RECLAME. RECLAME. PÊjnSiJke Vosten Stukgeloopen, Geblaard of Branderig, verzacht en geneest men met PUROL BUITENLAND. Zaterdag 21 Augustus HEROPENING van Boekhandel J. DU PON, Haarlemmerstraat 81, Leiden - Telefoon 655 Kom even kijken naar onze gerestaureerde zaak en etalage. Schilderijen, Platen, Lijsten, Teksten, Kerkboeken, Bijbels, Boeken en Studieboeken «rvw Itfo 5&B Voor Reclame geven wij op vertoon van deze BON 2^3 gedurende de maand AUGUSTUS 100/o Korting op al onze artikelen, behalve boeken. Tevens ontvangt elke 10de kooper een luxe vulpotlood en elke 100ste kooper een vulpotlood dat vier kleuren kan schrijven, Haarlemmerstraat 81, Leiden INTERNATIONALE CONTROLE OP DE ONTWAPENING. Het standpunt van Nederland. Engeland, Amerika, Italië, Japan, Chili en Zweden hebben zich in de militaire sub-commissie voor ontwa pening krachtig verzet tegen de Fran sche these om, ter wille van de veilig heid, een strenge internationale con trole op de bewapeningen te organi- seeren door middel van een interna tionale commissie van deskundigen te Genve, die klachten over niet-naleving der overeenkomsten met betrekking tot de ontwapening zou onderzoeken, als ook enquêtes zou houden in zake het agressieve of defensieve karakter van bepaalde ontwapeningen. De oppositie verklaart in een min derheids-rapport, dat een dergelijke commissie gevaarlijke initiatieven zou kunnen nemen, en onder politieke in vloeden zou kunnen staan. Dat Nederland niet formeel tot deze oppositie behoort, beteekent niet, dat het de Fransche these geheel aan vaardt. Het Nederlandsche standpunt is tegen internationale controle ter plaatse of betrefende bepaalde aange legenheden van zuiver nationale ver dediging. Nederland is evenwel niet tegen internationale organisatie tot verzameling en publicatie van gege vens betreffende de bewapening. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT, Vervroegde Parlementsheropening. De commissie uit het kabinet, diel zich speciaal bezig houdt met het con flict in de kolenindustrie, is gistermor gen bijeengekomen ter bespreking vani jden toestand, geschapen aoor het af breken van de onderhandelingen tus» schen mijneigenaren en de mijnwer kers in de bijeenkomst van Donder dag. Het bestuur dier mijnwexkersfe'deira- tie is gistermorgen eveneeins bijeenge komen en besloot de regeering offi cieel' in kennis te stellen van het mis' lukken der onderhandelingen. In Labour-kringen wordt de opinie» gieuit, dat een interventie van regeei- ringszijde welkom zou zijn, doch tot idusver heeft de regeering van de zijct- de der mijnwerkers nog geen daartoe), strekkend verzoek ontvangen. Een ander bericht meldt nog: De mislukking der onderhandelin gen tusschen mijnwerkers en mijneige naars maakt, het bijeenkomen van parlement tegen het einde dezer maand bijna onvermijdelijk. Er was overeengekomen, dat het reces zou voortduren tot 9 November» Idoch dat, wanneer het mijnconflict niet geëindigd mocht zijn, het pariet ment op 30 Augustus bijeen zou ko men, ten einde den geldigheidsduur! van !de noodwet te verlengen. Hier voor zullen waarschijnlijk twee dagen» (Voldoende zijn. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Bezuinigingsmaatregelen. De maatregelen, welke de Fransche regeering nemen zal, ten einde aanj het publiek een aan den staat bezuiniging- gen op te leggen, zijn gistermorgen; jaoor aen ministerraad goedgekeurd., De genomen maatregelen hebben/ jeen tweeledig doel, namelijk in de eer ste plaats inkrimping van de uitga ven der bestuurslichamen en ten tweei (de vermindering van de kosten voort het levensonderhoud. De maatregelen van "de eerste 'ca tegorie zijn tamelijk vaag aangegeven. Bezuinigingen zullen worden toege past door samenstelling van open bare diensten en door vereenvoudiging der procedures, waar dit mogëlijk is. Speciale instructies zijn gegeven aan de prefecten om de departementale administraties tot het uiterste te ven jeenvoudigen. De maatregelen die genomen zul len worden om de kosten van het le vensonderhoud te verminderen, doen denken aan de beperkingen tijdensl den oorlog. Het publiek zal worden gedwongen zooveel mogelijk oudbak ken brood te eten. De maaltijden in/ de restaurants zullen voorts worden beperkt tot twee schotels, doch als thans dezelfde.uitlegging wordt gege ven aan het begrip „schotel", als ini 1918, zal deze bepaling geen groote opofferingen van net publiek ehchen. In 1918 namelijk kon een maa!ti;d, die slechts uit twee schotels bestond, toch altijd nog omvatten: soep, of hors d'oeuvre, visch of eieren, een zwa nen schotel en kaas en dessert. Bovendien zijn uitvoerde regelingen getroffen om de prijzen te controleer ren. De minister van Handel zal een commissie instellen, die beslissen moet wat een redelijke'prijs is en de minis; ter van Bin: enlandsche zaken z .1 een an/dere commissie instellen, die toe zicht houdt, dat "déze redelijke prijzen, in den kleinhandel niet worden over schreden. De offïcieele prijzen zullen overal worden, a angeplakt. Voor het vervoer van voedingsmiddelen op de spoorwe gen zullen speciale verlaagde tarie ven worden toegestaan. De hoeveel heid producten, die eiken dag op de markten worden aangevoerd, zal ge noteerd worden. Maatregelen zullen, worden genomen om te voorkomen, dat levensmiddelen door de hande'aarsi worden opgeslagen. De ministerraad heeft Chapsal be noemd tot opvolger van Barthou als Fransch vertegenwoordiger in de com missie van Herstel'. Chapsal is thans' senator. "Hij is leider van het minis terie van Handel geweest in 'het jong1 ste kabinet-Briand. Voordien was hiji hoofd van een afdeeling in genoemd' Idepartement. Hij is een autoriteit opi het gebied van handel en economie. Zijn benoeming wordt beschouwd alsi een erkenning van het feit, dat het •vraagstuk der herstelbetalingen voor Frankrijk voor het oogenblik hoofd zakelijk een vraagstuk is van de over (dracht der betalingen in natura. Het herstel van de Deensohe kroon. De deflatie-crisis, die met de stij ging van den Kronenkoers in Dene marken is ingetreden heeft, blij ken gj een correspondentie in de „V. Z.",. haar hoogtepunt nog steeds niet ber reikt. Integendeel nemen de pessimisti sche oordeelen over den toestand van het Deensche economische leven nogl toe. Het indexcijfer 'der groothandelispii]> zen heeft zich betrekkelijk snel bij' |aei Stijging van de kroon aangepast. InJ 'Maart 1925 bedroeg het 236, in Maart! 1926 was het tot 158 gedaaldl en opi (dit in vergelijking met de wereld marktprijzen normale, niveau heeftl het zich sindsdien gehandhaafd. Maar! (de ontwikkeling der prijzen voor ver schillende artikelen loopt nog al1 uit een. Het minst zijn de kieinhandelsprij! zen en die voor fabrikaten gedaald; ook de arbeidsbonèn, de belastingen) jen de huren zijn weinig teruggegaan1.. Het Deensche bedrijfsleven is nog steeds overbelast met onkosten, did zich nog niet aan de koopkracht vanj de nieuwe Kroon hebben aangepast. De loonen zijn gemiddeld met 5°/0 gedaald, maar volgens de meeningl der industrie is een daling met 20°/^ beslist noodzakelrk. Het gevolg van) deze hooge looner. en onkosten is een; geringer concurrentie-vermogen vani ae Deensohe industrie, die op de bin- nenlandsche marlt steeds meer met buiten a..d=cbe concurrentie te kam- thans een derde van de behoefte van; het land, tegen twee derde in normalet tijden. Het aantal werkloozen be- (draagt 50.000 tegen 20.000 in het vo;- rige jaar. De toestand wordt verer gerd door de Fransche en Belgische valuta-concurrentie. Ook de Deensche landbouw is door, |de deflatiecrisis ernstig getroffen. Toen de Kroon het laagst stond,, hebben de landbouwers groote schui lden opgenomen, welker aflossing enj rentebetaling thans, na de stijging vanj (de koopkracht, van de Kroon, op groote moeilijkheden stuit. De oplos ping van de kwestie dezer schulden is een der belangrijkste en moeilijkste problemen van ae Deensohe economi sche politiek. Voorloopig exporteert de Deensche) landbouw nog ongeveer in deaizelfderj omvang als vroeger; in hoeverre deze) export rendeert is een andere vraag. De waarde van den Deenschen ex port bedroeg in het eerste halfjaar, van 1926 Kr. 729 millioen, tegen Kr 970 millioen in het eerste halfjaar van 1925, waarbij rekening is te houden met de ontwikkeling van den Kronen koers. Da waarde van den import ba [droeg in dezelfde periode Kr. 746 millioen tegen Kr. 1046 millioen v. j. KORTE BERICHTEN. Polen en Spanje blijven een vas ten zetel in den Raad van den Vol kenbond eischen. De studiecommissie inzake de re organisatie van den Volkenbondsraad is tegen 30 Aug. te Genève bijeengeroe pen. Volgens een bericht uit Weenen zou de onderteekening van 'n vriena- schaps- en arbitrageverdrag tusschen Polen en Zuid-Sla vië te Genève plaats hebben tijdens de Volkenbondsverga dering. Ruth Fischer is uit de Duitsche communistische partij gezet. Te Genève heerscht de meening, dat de groote mogendheden Spanje Tanger zouden willen gunnen als ver goeding voor de onthouding van een permanenten Raadszetel in den Vol kenbond. De onrustbarende berichten over Tanger worden van daar uit tegen gesproken. Gemeentelijke Aankondigingen KERK EN SCHOOL. Hollandsche Kerk te Roupaix. Zondag 29 Augustus a.s. zal het 65 jaar geleden zijn, dat de Hollandsche kerk te Roubaix (Noord-Frankrijk) werd gesticht. Dit feit zal worden herdacht in een specialen herdenkingsdienst, te hou den op bovengenoemden dag in de Hollandsche-Vlaamsche kerk, gelegen aan de Rue de la Redoute No. 39, al daar, aanvangende 2V» uur. Behalve door den voorganger der gemeente Ds. J. Rijks, zal ook het woord wor den gevoerd door den heer J. Pierson uit Parijs en den heer Chr. Apetz, ouderling der gemeente, terwijl de sa menkomst zal worden opgeluisterd door de dames Jo Kuipers (zang), Jo Meeuwse (viool) en den heer Henk van Steenhoven Jr. (Orgel), allen uit Am sterdam. Na afloop van den kerkdienst zal door het muziek-ensemble „Meeuwse" een concert worden gegeven in ver hand met den jaardag van H. M. de Koningin, op welk concert bovenge noemde solisten zullen optreden. Mede door vriendelijke belangstel ling en steun van enkele families uit Amsterdam en van den Nederland- schen gezant te Parijs, werd het M. E. in staat gesteld, zijn medewerking te verleenen aan de herdenkings-samen- komst en het concert te kunnen hou den. Op beide zijn alle Hollanders, in Noord-Frankrijk aanwezig, van harte welkom. De toegang is vrij. Zending op Soemba, De Soemba-deputaten der Gerei» Kerken durven nog niet adviseeren om binnenkort over te gaan tot de uit zending van een 2en predikant voor Soemba-West. Afraden durven ze ook niet. De beslissing laten ze aan de S part. synodes over. Wordt hun op dracht tot uitzending gegeven, dan is reeds een student» die zich bereid ver klaarde, aanwezig. In Zeeland moet de zaak van den 2en miss. pred. nog wat wachten voor het medische werk, dat nog verdere uitbreiding, ook nu, behoeft. Prof. Dr. G. H. Kuhn. f Donderdag is te Bern, 77 jaar oud, Bewaarschool Elisabethshof. Burgemeester dn Wethouders vani Leiden brengen ter kennis van 'belangt (hebbenden, dat 'de openbare bewaar school in het Elisabethshof wegens» werkzaamheden niet heropend wordti (op Dinsdag 24, doch op DonderdagV Augustus a.s. Leiden, 21 Augustus 126. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. 'Burgemeester en Wethouders' Van] [Leiden, brengen ter algemeene ken nis, dat door ken vergunmning is ver leend aan de American Petroleum [Company te "'s-Gravenhage, en recht- Merk rij gen]den, tot het oprichten van) leien onaergroinldsch'e bewaarplaats1 voort 4000 liter Benzine, met aftapinrichtmg^ !op den Apothekersdijk, tegenover per ceel 'Apothekerèdijk no. 29, kadastraal bekend Gemeente Leiden, S.ectiè H* no. 3167. [Leiden, 21' Augustus 126. Burgemeester en Wethouders vaÜ ;Leiden; Gezien het verzoek van: a. P. de Lange, om vergunning tob hiet oprichten van eeni koek- en ban ketbakkerij in het perceel Hoogland;-' sche Kerkgracht No. 8, kadastraal be kend gemeente Leiden, 'Sectie I. Now 131; b. G. J. .Verberg, om vergunning tot het uitbreiden van de zuivelinrichr ting in het perceel' Levenldaal No. 81( |en 83, kadastraal' bekend Gemeentei Leiden, Sectie C. No. 1608; o, de N.V. Leidsche MeubelinduS triej om vergunning tot het op richten! van een fabriek voor het vervaardigen) van meubelen in het perceel Utrecht- sche Jaagpad No. 44, kadastraal bo» kend Gemeente Leiden, Sectie M., No. 3763 en 3857; T Gelet op de artt. 6 en 7 der( hin derwet; Geven kennis aan het publiek, 'dat genoemde verzoeken, met de bijlagen/ op de Secretarie dezer gemeente ter! lezing gelegd zijn; alsmede dat bp Zaterdag, den 4en! September e.k., des voormiddags te» half elf uren op het Raadhuis, gelegen] heid zal worden gegeven om bezwa-' ;ren tegen deze verzoeken in te bren gen, terwijl zij' er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerech tigd zijn zij, die niet overeenkomstig! art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zijn; verschenen, teneinde hunne bezwaren] mondeling toe te lichten. Leiden, 21 Augustus 126. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. "Verordening. De Burgemeester en Wethouders! van Leiden doen te wet ent hat door den R.aad dier gemeente, in zijne ver gadering van den 17en Mei 1926, 13 vastgesteld de volgende verordening: Verordening, houdende wijziging vani de verordening van 25 September '2^ Gemeenteblad No. 56) op de .Vee- marlet, gewijzigd bij; verordening van 16 FeDruari.l92o (Gemeentebl. No. 5)* Artikel 1. In het derde lid van artikel 3 vanj bovengenoemde verordening wordtin) plaats van 8V2, 8 en 7 gelezen respeo tievelijk 8, 71/2 en 6V2 en wordt achten het woord „verstande" ingevoegd» „dat in geen geval vee ter veemarkt! wordt toegelaten vóór zonsopgang en"^ Artikel 2. Artikel 25 wordt gelezen als Volgt: „Een verscherpt markttoezichczal inj treden, wanneer en voor zoover, en zal! worden gehandhaafd, zoolang de in specteur districtshoofd zulks bij het dreigen, optreden, of heerschem eeneh besmettelijke veeziekte noodig acht"0: Vastgesteld door den Gemeenteraad, van Leiden, in zijne openbare verga dering van den 17en Mei 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. .VAN STRIJEN, Secretaris. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 31i Juli 1926, No. 26. En is hiervan afkondiging geschied^ waar hef behoort, den 21 en Augustus JL926. f Zijnde deze'verordening aan de .Ge-, (deputeerde Sfaten van Zuid-Holfaind, volgens hun bericht van den 16/16/ Augustus 1926, B, Np. 1355, (2e aid. P.S. Npf 49/2, in afschrift medege deeld. En is' hiervan afkondiging geschied,! waar het behoort, den 21en Augustus ,1926. "f Burgemeester enWethouders voor- Ni. C. DE GIJSELAAR, Burgem.' VAN STRIJEN. Secretaris. hoogleeraar in de geneeskunde aan' de Amsterdamsche Universiteit. j De teraardebestelling zal Maandag 23 Augustus te 12 uur plaats hebben op de famillebegraafplaat9 te Muider berg. Casper Hendrik Kuhn werd den 27- sten October 1848 te Amsterdam ge boren. 'Hij studeerde aan het Amsterdam sche athenaeum en promoveerde in 1875 op een proefschrift: „Over de res piratie-schommelingen der slagader lijke bloeddrukking" Na een jaar lang te Berlijn en te Straatsburg zijn studiën te hebben voortgezet bij Vichow en Von Reck linghausen werd bij benoemd tot lec tor in de gerechtelijke geneeskunde en in de pathologische anatomie. Prof. Kuhn was ridder in de orde it. Zoo deit de .textieüodjiagw 1 07.rl.den prol, ir. H. Kuhn. cwide l,Tan d«a Leeuw,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2