NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1926 BINNENLAND. Prins Hendrik gaat de Blesbosch- werken bezichtigen. Prins Hendrik zal deelnemen aan een excursie, welke door het Kroon domein gemaakt wordt ter bezichti ging van de Biesboschwerken. Prins Hendrik maakt den proeftocht der „P. C. Hooft" mede. De Prins heeft de uitnoodiging aan genomen van de Stoomvaartmaatsch. „Nederland" waarvan hij bescherm heer is, om van 27 tot 29 Aug. den proeftocht mee te maken van de tnieuwste boot der maatschappij, de „P. C. Hooft." Het gedenkteeken voor Jnliona van Stolberg. Naar de „Tel." verneemt heeft het Nationaal Comité tot het oprichten van een gedenkteeken voor Juliana van Stolhorg vier beeldhouwers uit- genoodigd om vóór 1 December a.s. een ontwerp in te dienen voor een sym bolisch monument. Deze beeldhou wers zijn: Theo van Reyn, mej. G. Ruel^ Wenckebach en B. M. A. Ingen Housz. In plaats van eerstgenoemde was aanvankeijk Hildo Krop uitgenoo digd, doch deze heöft voor de uitnoo diging bedankt. De Ruïne Duurstede. Te Wijk bij Duurstede hebben de heeren dr. J. Kalf, dir. van het Rijks bureau voor Monumentenzorg te 's- Gravenhage, prof. ing. v. d. Steur te Delft en W. Croockewit, secretaris van de Utr. Monumentencommissie, zich op de hoogte gesteld van den toe stand, waarin de ruïne „Duurstede" verkeert. Gêtracht zal worden om, zoo mogelijk met steun van Gemeente, Provincie, Rijk, de Utr. Monumenten commissie en particulieren tot een restauratic over te gaan. Een incidentje. In de zitting van de Haarlemsche rechtbank heeft gisteren een incident plaats gehad. Bij een verduisterings zaakje maakte de verdediger, mr. Rijke, de opmerking dat hier vermoe delijk iemand in de gevangenis zai gaarn wegens een verduistering van jl 1-300, waarvan een f 1000 door borg stelling is gedekt, terwijl in de stad een zaak bekend is, waarbij een mil- ilf.oen gulden is verdwenen, in welke J.aak geen vervolging wordt ingesteld. I De vertegenwoordiger van het O. M. mr. Hoyer, zeide dat de verdediger on gepaste critiek oefende op het O. M. Het kon do verdediger niet bekend zijn of er al een onderzoek ingesteld is en of er alsnog een vervolging zal worden ingesteld. De verdediger zeide nog dat hij geen critiek had bedoeld op dezen officier van justitie en trok tenslotte zijn woorden in. De schade der ramp op Sumatra. Een Aneta telegram meldt dat de schade aan het particulier bezit in de oriderafdeeling Padang Pandjang toe gebracht buiten de hoofdplaats be draagt f 1.175.000; Padang Pandjang f 574.000; Fort-de-Kock f 200.000; Solok f 632.000. De totale schade ter Suma tra's Westkust bedraagt ten minste tien millioen gulden. Prov. Staten van Overijsel. .Tot lid van de Prov. Staten van .Overijsel is ter voorziening in de va cature, ontstaan door het vertrek van den heer T. Plantenga, benoemd ver klaard do heer B. J. Holtrust te Has selt, meldt de „Prov. Ov. en Z. Crt." De stadsrechten van Baarn. Op 26 Augustus a.s. zal het«600 jaar 'geleden zijn dat bisschop Zweder van Culenborch, de Utrechtsche landheer, Baarn opnieuw de stadsrechten ver leende die door brand en plundering waren verloren gegaan. Een eigen burgemeester en zeven schepenen kre gen het bestuur in handen, doch het recht van ommuring heoft de stad Baarn nooit verkregen en nadat in 1481 op Kerstavond, do opbloeiende stad door de Hollanders in de asch was gelegd, was het alweer met het stederecht gedaan. Sedert is Baarn een dorp gebleven, dat in de vorige eeuw zelfs niet meer hechtte aan het oude St. Nicolaas-stalswapen en dit door een stijgereud paard verving. Besmettelijke ziekten. In de Staatscourant van gisteren wordt een opgave van het aantal aan gegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 8 tot en met 14 dezer bekend gemaakt. In totaal kwamen voor: 16 gevallen van buik- typhus (waarvan 2 in Amsterdam, 2 in Den Haag en 2 in Rotterdam); 203 van roodvonk (waarvan 43 te Am sterdam, 23 te Den Haag en 55 te Rotterdam); 54 van diphtheritis (waar van 21 te Amsterdam, 1 te Den Haag en 4 te Rotterdam); 2 gevallen van dy senterie (Staphorst); 2 van meningitis encephalitis lethargica (Winschoten) (Amsterdam en Brunssum); 1 van en 4 van poliomyelitis anterior acuta (waarvan 1 te Den Haag), fiet reizigersverkeer op de spoorwegen Het stations- en treinpersoneel bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft de volgende instructie ontvangen: „Op dagen van overdruk verkeer zooals thans des Zaterdags moet vertraging bestreden worden o.a. door niet te spoedig over te gaan tot ver traging gevende trein versterking en door in geen geval tot overbelasting van treinen te besluiten. Op deze da- gen moet niet tot onvoorziene trein- vars ter king worden overgegaan, indien daardoor belangrijke treinvertraging zou ontstaan; desnoods zal een aan tal reiziger» met staanplaatsen genoe gen moeten nemen, terwijl zoo noodig. kan worden overwogen, eenige reizi gers tot een volgenden trein achter te houden." 'I Geschil op de Utrechtsche groenten- veiiinq. In het geschil tusschen het veilings- bestuur enl de han dels veree n ig i n g „Ons Belang" is nog geen wijziging gekomen. De handelaren en venters hebben zich heden op de markt van groenten en vruchten voorzien. Toen; de veiling een aanvang nam, hadden de in „On9 Belang" georgani seerde kooplieden alïen hun plaatsen ingenomen, om. op die manier te voor komen, dat anderen de groenten en vruchten zouden opkoopen. Er werden dan ook bijna geen za ken gedaan, terwijl de prijzen ver on der het normale bleven. Nederland en Turkije, Het ministerie van buitenlandsche Zaken deelt mee, dat volgons ingeko men telegrafisch bericht van Hr. Ms. gezant te Konstantinopel, met de Turksche regeering nota's zijn gewis seld, waarbij de d.d. 11 Februari j.l. gesloten overeenkomst, die voorloo- pig de handelsbetrekkingen regelt tusschen Nederland en de Turksche republiek, voor een tijdsduur van 10 maanden is verlengd. Het grafmonument voor Generaal Van Heutsz. Naar de Tel. verneemt, is het niet mogelijk gebleken om het grafmonu ment voor wijlen generaal J. B. van Heutsz dat op de Nieuwe Oosterbe- graafplaats te Amsterdam zal verrij zen, in het a.s. najaar gereed te heb ben, zoodat de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van den gene raal zeer waarschijnlijk in het voor jaar van 1927 zal plaats hebben. Inmiddels zijn de ontwerpers van het grafmonument de heeren B. M. A. Ingen Housz en ir. D. Roosenburg met de uitvoering er van begonnen. Het grafmonument zal worden ge plaatst te midden van een half-cirkel- vormig grasperk achter het gebouw tje dat zich vooraan op de begraaf plaats bevindt. Aan de achterzijde van het monument komen twee boogvor mige heggen, die aansluiten aan de groote populieren laan. Consulaire dienst. Op vragen van bet Tweede Kemer- lid Kortenhorst in zake bet wederom bezetten van de gesloten vice-consu- laten te Crefeld, en te MünchenGlad- bach, heeft de minister van buiten landsche Zaken geantwoord: In verbandmet de organisatie van den consulairen dienst in West-Duitsch land hebben reeds in het vorige jaar verschilende onderzoeken plaats ge-^ had, waarbij ook de vraag, of het voor de belangen der in die districten ge vestigde Nederlanders en voor den Nederlandschen handel op Duitsch- land al dan niet noodzakelijk was, bovenbedoelde vice-consulaten te handhaven, meermalen onder de oogen werd gezien, zonder dat noch tans daarbij die noodzakelijkheid af doende bleek. De beide genoemde vice-consulaten ressorteeren onder bet consulaat te Dusseldorp, dat de werkzaamheden dier vice-consulaten heeft waar te ne men, zoolang die posten onbezet zijn. Nu de posten eenigentijd onbezet zijn geweest en dus beoordeeld kan worden, of de conclusie, waartoe de bovenbedoelde onderzoeken hebben geleid, is de minister van buitenland sche zaken voornemens opnieuw te doen nagaan, of de Nederlandsche be langen, ondanks het feit, dat Dussel dorp van Crefeld.. en Munchen-Glad- bach uit in weinig tijd en met weinig moeite te bereiken is, door het onbe zet blijven van die posten zouden worden geschaad. Mocht dit laatste het geval blijken, dan zal de benoeming van een hono- rairen consulairen ambtenaar voor beide ressorts worden overwogen. De Nat. Chr. Geh. Onth, Vereen. Verschenen' is 'het jaarverslag vani ide Nat. Christen GeheelonthoudersH vereeniging die 25 Aug. a.s'. te Am-, sterdam in jaarvergadering bijeenkomt Als voornaamste gebeurtenis in het afgoloopen vereènigingsiaar memo reert de secretaris, Ds. D. V. Kreve len, van Lichtenvoorde, het feit vani de benoeming tot Minister van' Arbeid vaa den voorzitter, Dr. J. R. Slote- maker de Bruine. In zijn plaats treedt nu als tijdelijk voorzitter op Ds. P., Veen, van-Utrecht, Met opgewektheid mochten hoofdbestuur en hoofdkan toor het algeloopen jaar den arbeid voortzetten. De verhouding, tot de Ge rief. Vereen, voor Drankbestr. en de samenwerking met haar, waar moge lijk. laat niets te wenschen over. Tot; nadere omschrijving dep wederzijde sche rechten bestaat geen reden. Het hoofdbestuur hield zich o.m'. bezig met de kwestie van de j distel verdeeling der subsidie van Prov. Sta ten. Het fonds „Hulp in Nood" bleef funcTioneeren. De afd. brachten daar voor samen f 636.84, terwijl' Zeist f ,715; afdroeg aan bazaropbremigst. Desgevraagd adviseerde het hoofd bestuur afwijzend inzake het houden) van een niéuw volkspet ïtionhement Plaatselijke Keuze. Via „Enkrateia" fwerdi de Secretaris afgevaardigd'na an, het in Juli te Dorpat (Estlanp) ge houden Intern. Congres tegen het 'Al coholisme. Noode bewilligde het be stuur in de opheffing van het Ghr. gesticht voor drankzuchtige mannen „Het Hietveld" zulks om financieel© iredenen. Bij 'de internationale „Het blauwe kruis" bleet 'de vereemgingj aangesloten, terwijl zij 'haar propaganj jdist afstond voor een tournee door België. In Enkrateia en Nat. Commu tegen het Alcoholisme werkte de ver* iceniging samen. Plannen tot het hou den van een radio-avond werden over1 (wogein. De Centrale Raad kwam twee) maal in vergadering bijeen. Opgericht weiden 17 nieuwe afdoe ningen, opgeheven werden er 13. On-> Jdanks deze stijging verminderde liet* fLerfeintal met bijkans 450 en bedraagt, [het nu 11304, georganiseerd in 232 iafde-elingen. 9 af deelingen mochten [een jubileum vieren. Het .verslag, dat verhaalt van onderl {scheiden plaatselijken arbeid, memo* ireert' het sterven van een zestal' voor aanstaande leden, terwijl het uitvoeri ger stilstaat .bij'het heengaan van Dr. J. C. de Moor, den vice-voorzttier van jde'Gèref. Vereen, voor Drankbestrij ding; etn in „Enkrateia'een bekend; figuur. Het Uniehuis te Beekbergen en Dr. Ariëns te Maarssen, de generaal der, (Roomsche drankbestrijding, vierd/en hun zilveren jubile/um. Tenslotte me- [moreert het vérslag de verschijning; van het rapport-v. d. San'de inzake ben jperking- van "de drankfabricage dooi; (rantsoeneering etn v. d. Meulen's lij vig boek over „De waarheid omtrent* '[het Amerikaansche alcoholverbod". - Aan het jaarverslag van de com missie van redactie ontlesnen we dat „De, Wetreldstriid" en „Het vrije volk" beiden weekbladen oer veréenjgïng,. verscherfem in resp. 250Q en 3400 éx. Het kerstno. van „De wereldstrijd' verscheen in 30.000 ex., terwijl de al- (manak „De lichtboei" in 105Ó0 ex. [het licht za.g. De oplaag van het we tenschappelijk tijdschrift „Enkrateia'" steeg, doordat een 30-tal afdeelingeru wan de Ger. Ver. v. Drankbestr. abon nementen namen. Een 5-tal brochures» en tractaten werden in een tptjaalop- faag vain 40.000 ex herdrukt, ook za gen enkele nieuwe uitgaven hét licht, eeniging werd geexposeerd te Wester De eigen tentoonstelling der ver- tento onsteil ing wordt overwogén._ haar en Zutphen^. 'Reorganisatie idler De rekening en verantwoording der commissie sluit met een eindcijfer van f 16.793.39V2. Er is een achteruitgang van f585,24. EEN UITSLUITEND VLEESCH- DIEET. De bekende poolonderzoeker Vilh- jalmur Stefansson heeft niet alleen gedurende vele jaren de poolstreken onderzocht en doorkruist, maar hij heeft ook bij zichzelf en anderen on derzoekingen gedaan over den invloed van een dieet, dat uitsluitend bestond uit vleesch en visch. Hij schreef hier over een boek, dat in Amerika veel be langstelling heeft gewekt. Naar aan leiding daarvan heeft C. Lieb uit New York een artikel geschreven in het „J. of the Am. Med. Ass." waaruit wij het volgende overnemen: Stefansson is maar weinig ziek ge weest in zijn leven; hij leed aan maze len en bof tijdens zijn jeugd cn in den winter en de lente van 1918, toen hij in het verre Noorden was, leed hij aan typhus, longontsteking en borst vliesontsteking, hij bleef toen drie maanden in bad. Gedurende de eerste drie of vier dagen van het begin der ziekte, toen hij hoofdpijn en koorts kreeg, wa9 hij in een kamp. Hij moest toen veertig Eng. mijlen in een sneeuw stórm loopen tot hij in een bewoonde plaats kwam, waar hij het gewone dieet kreeg van de typhuslijders, mei weinig of geen vleesch. Het ging niet goed met hem, daar om nam hij zijn behandeling in eigen handen, liet zich per slede 300 Eng. mijlen ver brengen, naar het hospitaal te Fort Yukon. Gedurende dezen tocht at hij eerst bevroren rauwe visch en later groote hoeveelheden vleesch en visch, soms gekookt, soms rauw en licht bevroren. Spoedig nadat hij dit dieet begon werd hij weer beter: de tocht duurde 27 dagen; bij aankomst was hij 13 kg. zwaarder dan bij het begin en genezen van zijn typhus. Van de elf en een half jaar, dat Ste fansson in de poolstreken leefde, at hij negen jaar lang slechts vleesch of visch en dronk slechts water. Zout gebruikte hij bij uitzondering. Stefansson is thans 47 jaar; hij ver keert in blakende gezondheid en werkt veel; schrijft boeken, houdt voor drachten en reist veel. Hij gebruikt nu een gemengd dieet, maar zijn voor liefde gaat toch naar rauwe visch en rauw vleesch. Bij geneeskundig onderzoek bleek hij volkomen gezond te zijn. G. Lieb somt de volgende punten op, die het* leven van Stefansson betref fen: le. Hij bracht 111/4 jaar in de Pool streken door. 2e. Gedurende 9 jaar leefde hij uit sluitend van vleesch en visch, echter niet achter elkaar. 3e. Negen maanden lang proefde bij geen groenten, vruchten of brood 4e. Zoowel zijn gewicht, als zijn phy- sieken en psychische gesteldheid was het beste, toen hij uitsluitend vleesch gebruikte. 5e. Hij kon dit dieet zoowel in de warmte als in de koude verdragen, en zoowel.in rust als in beweging. 6e. Hij leed nooit aan constipatie. 7e. Zoowel zijn haar als zijn tanden zijn in een uitstekenden toestand. Het voorbeeld van Stefansson staat niet alleen. Ook de Eskimo's van wie bekend is, dat ze vaak lang leven; eten ongeveer uitsluitend vleesch en visch. En in Amerika schijnen er ook dergelijke vleescheters te zijn: C. Lieb deelt mede, dat hij enkele patiënten heeft behandeld, die drie keer daags biefstuk en niets anders eten. Hoewel .deze mededeelingen onge twijfeld van belang zijn voor de ken nis van het dieet van den mensch en geen steun geven aan de meening, dat nierziekten en jicht in verband zouden staan met te veel vleeschge- bmik, moet men toch opmerken, dat er groote bezwaren zijn aan het uit sluitend eten van vleesch en visch in onze streken. Want vermoedelijk zal de goede werking van het vleesch en vischdieet wel hierin gelegen zijn, dat het4 rauw wordt genuttigd. Wij zijn veelal gewoon enze typhuspatiënten rauw zeer fijn gesneden vleesch te geven. Maar vooral de onderzoekin gen van den Fransdchen geleerde Riehet, hebben doen zien, welk een verschil er is tusschen rauw en ge kookt of gebraden vleesch. Richet be smette honden met tuberkelbacillen; daarna voedde hij sommigen met rauw vleesch en deze genazen; de an dere kregen gekookt vleesch en gin gen dood. Richet heeft getracht var. zijn vondst gebruik te maken voor de behande ling van de tuberculose der mensehen Daar het bezwaarlijk was zooveel rauw vleesch aan de "patiënten te ge ven, perste hij het vleeschc (paarden- vleesch) met een sterke pers uit, domp te het vocht bij heel lage temperatuur snel in en gaf deze substantie aan zijn patiënten. Richet zelf deelt mede, dat hij suc cessen heeft verkregen met deze medi catie, maar anderen hebben dit tot he den niet kunnen bevestigen. In ieder geval is het wel duidelijk uit de proe ven van Richet op dieren, dat het vleesch of de visch rauw moet wor den genuttigd en dit gaat goed in de poolstreken, maar niet in onze breed te, waar het rauwe veesch erf de rau we visch veel te spoedig bederven. Ook de aanwezigheid van voo.- den mensch schadelijke ingewaadswur- men in het rauwe vleesch en de rau we visch kan een contraindicatie zijn tegen het nuttigen er van. GEMENGD NIEUWS. Een doille homid. Te Elena,, [bij Gaëta, in Italië, heeft een dollei (hond zeventien personen gebeten. Del (beele stad werd door een paniek aan gegrepen. Uit de vensters werd op den hond geschoten, waarbij meerderei personen door verdwaalde kogels wei] (den getroffen. Eerst na geruimen tijd gelukte het den hond te dooden. Smokkelarij. Aan de Prui sischGeldersche greinzen is de smok1, kelarij uit Nederland naar Pruisen weer in vollen bloei. .Vooral vee, kof fie en tabak zijn gezochte artikelen., De Duitsche kommiezen bij het grens; [dorp Burlo hebben in één week buit gemaakt 2 paarden, 3 koeien, 59 var kens, 31 jonge hanen, 130 pond cacaoi en 176 pond tabak (behalve kleinerel hoeveelheden). Een aantal smokke laars is aangehouden. Bus- en tramoingelukken. De laatste elt dagen zijn 74 menschen gekwetst o f door den schrik 'bevan gen geraakt bij ongevallen tusschen trams en bussen te Londen. Voor dei zesde maal kwam Dinsdagnacht een bus met een tram in botsing. "Tien mensohen moesten in een naburig zie kenhuis verbonden worden, doch zij' konnden allen daarna hun weg ver volgen. Noodlanding. Gistermiddag» maakten de vliegtuigen W. 64, W. 67 en W. 55 een oefentocht van De Mok langs de Waddeneilanden onder Har- lingen. Nabij de haven van Harlingen, kreeg de WL 67 een motordefect,, waardoor deze genoodzaakt was te da len. Het vliegtuig werd door de red dingboot de naven in gesleept. Toen, het defect niet onmiddellijk herstel baar bleek te zijn, vertrokken de Wi. 55 en 64 naar De Mok om gereed schap te halen. Aangezien het te laat werd, heeft de herstelling niet meer denzelfden dag plaats gehad. Auto-onge val'. Te Streefkerk fietsten gistermiddag om 12 uur eent man ten een vrouw die ieder een kindl achterop de feits meevoerden, in de richting van Rotterdam. Een achterop rijdende auto maakte de vrouw ze nuwachtig en zij bleef niet rechts hou- |den. De auto week uit, doch reed toeul van den dijk af en ging over den kop. Hij ligt nu onderaan den dijkberm. De inzittenden, dr. van del Vuurst lde| Vries, zijn dochter en zijn nichtje, vie len uit den auto. Het nichtje ver stuikte een pols en den dokter schoot een arm uit den kom; hij heeft waar schijnlijk voorts eanige nbben gebro ken. De dochter werd bewustelooss opgenomen en per ziekenauto naar het diaconessenhuis te Rotterdam ver voerd. (Oplichting. Te Veiilo is gis teren een oplichtster, M. J., wed', van (M., wonende te Kattowitz in Polen„ in hechtenis genomen. Onder den naam van Frau Rompefl (en dien van Ida Mastalerz heeft zijj te Verüo verschillende personen op gelicht voor aanzienlijke bedongen. Zij! verteüjdé dat zij weduwe was van een Duitsch officier, die door een graaf, was overreden en van wien zij 100.00Ü1 (M. als schadeloos stel ling had1 gekte- 'gen. Iw Sittard heeft zij eVeneiens zesl personen opgelicht en te Rotterdam! 'heeft zij getracht een partij', 'bloem kool ter waarde van f 2000 machtig te worden, wat door een toeval is misi lukt. Zij is naar de gevangenis te Roer mond overgebracht, i Een onvoordeelig-e gast. In een hotel' te' ScherpemsSe had ©eh als heer gekleed persoon enkele da gen 'gelogeerd. Maandag ging hij een; tietstochtje maken, maar tot nu tod iis hij nog niet teruggekeerd. De ho telhouder "wacht met de rekening en' pp éen geldkistje roet dat ,opk} 1 (Verdwenen is. v-~' Ontro uwe b leid ie nde. Te As Meai 'is gevankelijk binnengebracht en ter beschikking Van de justitie gesteld1 leen zekére L B., etaleur bij de firma Vroom én Dreesmaiin te Meppel'. B. (heeft zich schuldig gemaakt een ver- sohilleliijde 'diefstallen van goederen, Iwielke hij njoodig ha'd voor de étalage- kasten. Ge en vlieg,yeld te Oirschot.. 'Naar aanleiding van een bericht in; (de „N. R. Dt." waarin gemeld' wordtl |dat er plannen bestaan om te Oirschot leen vliegveld aan te leggen, lean de Tel. uit de beste bron mededeelen, fdat 'deze berichten absoluut onjuist zijn. Evleinmin is er sprake van, dat reeds» Bankoop van gronden heeft plaats ge had. Hotel afgebrand. Gister- (nacht is hét bek erfde liotel „Walvius" te 'Marum totaal afgebrand. Van den; (inboedel; werd niets gered. De .vermoe delijke Oorzaak is hooibroei. Brand. .Gistermorgen is' brand/ ontstaan in den kelder van den krui denierswinkel van zekeren. B. op de Schriversheide te Heerlen. De win kel en de keuken brandden geheel uit. Door 'de politie wordt een onderzoek! ingesteld naar de oorzaak van ,den. brarfd. Eenpnve rs a agde wed u w e. Een zeldzame huwelijksinzegening had' (gistermorgen in de R. K. Kerk te Hoemsbroek plaats. Toen werd n.l. on- Ider overgroote belangstelling het hu welijk 'ingezegend van de 76-jarige we (duwe O. met een weduwnaar van 60 jaar. Vrouw ,C„ een bëkérfde straatfiguur Xiit 'Hoieinsbroek, die er echter warm pjes bijzit en geen kinderen heeft, was) recht ln haar schik, want reeds lang» wenschte zij weer in den echtelijken/ staat te treden. Het vorige jaar hadden on verlat enj (daarvan reeds gebruik gemaakt, door idat 'een van hen haar een huwelijks- voorstel deed en de weduwe bewoog geld' te geven om een trouwpak te koopetn. 'Later bleek dat de huwelijks- canjaidaat reeds gehuwd was en isi |de politie, zeer tot ongenoegen van' (de weduwe, die zulks niet wilde ge- looven, daar een stokje voor komen/ steken. Spoedig daarop echter was er eerf h'éusehe candidaat gekomen en kon de huwelijksband ongeninderd worden ge sloten. Iedereen in Hoensbroek leef de met de 76-jarige mee. In een mooi( versierd rijtuig weiden de oude jon gelui na de huwelijksinzegening naar hunne woning gebracht, die door buur lui met groea en bloemen kwistig ge tooid was, terwijl ook de straat, waan het echtpaar woont, in feestdos gesto ken was. Op verzoek van dei oruict zorgden politie en marechaussée voon een escorte, terwijl de burgemeester mede aanwezig was om den optochty (die honderden nieuwsgierigen trok, prdehjk te doen verloopen. De3 avonds kwam het plaatselijk! muziekkorps een serenade brengen era werd er volop feest gevierd. De verdwenen bruidegom. Volgens afspraak zou te NieuwerI Amstel voor den ambtenaar van den Burgerlijken stand een huwelijk wor den voltrokken tusschen een 24-jarigen! jongeman uit O. Amstel en zijn aldaar wonende bruid. Het bruidspaar ver-, scheen evenwel niet. Nader werd ver nomen, 'dat de bruidegom daags te vo ren het ouderlijk huis had verlaten, achterlatende een briefje, dat hij vara het huwelijk afzag en dat, wanneer zijl idit lazen, hij wel niet meer in het! land der levenden zou zijn. Een groote teleurstelling voor de bruid, daar na tuurlijk alle m^Ltregelen waren geno men om de echtelijke woning te Am sterdam te betrekken. De bruidegom/' is zenumpatiënt. Omtrent hem is nog niets naders bekend, doch uit het feit„ rfat hij gelden en 2 costuums heelt, .medegenomen, wil' men afleiden, dat1 hij vermoedelijk naar elders, de wijkl heeft genomen. Een onderzoek naar 'smans ver blijfplaats wordt ingesteld. Noodlottige vergissing. De 21-jarige J. P. v. al. K'. uit de Dirk Smitstraat te Rotterdam, heeft! bij vergissing uit een fleschje ammo niak gedronken. Met ernstige inwen dige brandwonden is hij door den G. ,G. D. naar het ziekenhuis aam (den Bergweg overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Kerkdijt gearresteerd.Del politie heeft aangehouden een zekere/ t, V., wonende te Zwolle, die er zij ra werk van maakte in de Geref. Oos- terkerk de offerbussen te ledigen. Verduisterin g. De politie hééft aangehouden den 27-jarigen G. (W„ boekhouder, die zich heeft schuil (dig gemaakt aan verduistering van ongeveer f1000 ten nadeele van een garagehouder te Groningen. De ver- jauistering liep over 'een tijd van vier, maanden. Vergeefse he mioeite. Del berichten over de enorme drukte in dé Rotterdamsche havens, waar thans/ [haast géén werkloosheid heerscht, (doen de ronde door dé gansche we- held. Een mecanicien, een smid en eera. timmerman te Lissabon kwamen daar door op de gedachte, evenals eeniga dagen tevoren drie Engelsche havenar beiders, daar werk te gaan zoeken. AIb vetrstekélingen voeren zij mee op hiera Portugeesche stoomschip „Lis sabon" én bereikten zoo Rotterdam. Huin 'moeite is echter geheel ver- (géefschgewiejest, de politie rekende hen in. Door dein vreemdelingendienst! zullen zij «aar Portugal op transport

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6