NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1Ö2? DAG-AGENDA. Donderdag 19 Augustas, 's av. 8 uur, Theetuin „Oud-Hortuszicht", Witte Singe). Tuinconcert door de Chr. Zang vereen. „L.E.DA.G.O.H," en het Chr. Muziekgezelschap „Polyhymnia". Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld tocht van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Zondag 22 Aug. 's morgens tien uur en 's avonds half zeven, „Jeruël", Mid- de'stegracht 3. Samenk. Spr. Dr. Cver- hosrh. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesum, Mare 76, Telaf. 406 en G. H. Blanken Hooge- woerd 171, Telef. 502. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des lens juist oo Java :7al zijn als de wis seling op den Buitenzorgschen troon zal plaats hebben, zoodat deze histo rische gebeurtenis, i-et aftreden van den landvoogd, ror. Fock, en het op treden van den niéuwen gouverneur- generaal, jhu mr. Da Graefi, op het .filmlint vastgelegd zal kunnen wor gden. Verbond van Chr. Letterk. kringen. /Van 13 tot 16 Augustus werd op de .'„Ernst Sillemhoeve" bij Lage Vuur- sche de eerste zomer-conferentie van het Verbond van Christelijk Letterk. (Kringen in Nederland gehouden. Doel van deze conferentie was: de hand tusschen de leden der diverse kringen te versterken door een gemeenschap pelijke behandeling van hot christe- Üjk-lett er kundig streven van onzen tijd, zooals dat vooral in het maand blad „Opwaartsche Wegen" tot uiting komt. De voorzitter, de heer E. F. van Teylingen van Hillegom, opende en leidde de conferentie. De eerste spreker was de heer M. Stevens© van Dordrecht, die Paul Verlaine en zijn omgeving schetste. Spr. zeide, dat Verlaine een moreel .laag staand ïü.ensch is geweest, waarbij hij vooal cp den invloed van den raadselachti- fgen Arthur "Rimbaud wees, maar /roemde Verlaine om diens bundel „Sagesse" als den grootsten Fran- scheü lyricus van zijn tijd. Den volgenden dag refereerde Ds. J. Petri van Dordrecht over „De Steen der Wijzen" van Auken Larssen, welk boek spr. vergeleek bij een film, m&ar dat als karakteristiek van on zen tijd toch meer dan een film is, zOnder echter een meesterwerk te Worden, omdat het niet boven onzen tijd staat. "s Avonds hield Ds. A. G. Wolf van 's-Gfaveland een rede over „Francis- cus van Assisi", waarin hij het leven en de ideaen van den heilige be sprak en vooral, op diens beteekenis voor de protestanten wees. Tenslotte las de heer W. A. P. Smit van Leiden over „Onze houding tegen over kunst en schoonheid". Hii gaf jeen beschouwing over aesthetiek be handelde net conflict tusschen ethiek au aesthetiek en stond stil bij de idealen van de groep christen-jongeren op het gebied deor moderne literatuur. De invoer van Italiaansche kippen. Op de vragen van den heer Her mans betreffende den invoer van Ita liaansche kippen heeft de heer Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het volgende geant woord: Het is den ondergeteekende bekend, dat in de vorige week langs het station Eysden hoenders ons land zijn binnen gevoerd, waaronder doode Uit de genomen beschikking van 12 Augustus 1926, Directie van den Land houw, no. 1034, 3de afdeeling, moge blijken, dat bereids maatregelen ge troffen zijn, om het gevaar van in sleeping van besmettelijke hoender- ziekten te voorkomen. Oiscnoon begaan met het lot van hoenders, die niet in voldoende mate verzorgd uit het buitenland naar Ne derland worden gezonden, acht de ondergeteekende het niet wel moge lijk, door maatregelen zijnerzijds zoo danige behandeling te voorkomen; hij is echter bereid de betrokken Re- gecring daarop te doen wijzen. Het Sliet aangeven van cnGiivallen in het Limburgsche Mijnbedrijf. In verhand met de klachten van mynwerkersorganisaties werden door het Kamerlid Hermans de volgende vragen gesteld: Is namens den minister «en onder zoek ingesteld naar de juistheid van 'de beweringen der mijnwerkers orga nisaties inzake het niet-aangeven van ogevallen, voorgekomen in het Lim- burgsche mijnbedrijf, en omtrent de werking van het mijnartseninstituut? Zoo ja, is de minister dan bereid, het rapport van dit onderzoek te pu- bliceeren, of het aan de Kamer mede te deelen en aan de mijnwerkers orga nisaties een afschrift te doen sturen? heeft de minister van waterstaat hierop als volgt geantwoord: De Rijksverzekeringsbank heeft een onderzoek, als in de eerste waag be doeld, ingesteld. Met den minister van arbeid, han del en nijverheid, bij wien deze aan gelegenheid behoort, zal worden over al egd omtrent openbaarmaking of over j legging van den uitslag van dit on- derzoek. 9 Volkshuisvesting. In de gister gehouden raadsverga dering Barna veld. werd, naar a*n- leiding van een door 'n accountant uitgebracht rapport over „Volkshuis vesting", scherpe critiek uitgeoefend op het beleid van den vorigen burge meester en de tegenwoordige wethou ders. De heer Bultman stelde een mo tie van afkeuring Voor. Nadat hij van den voorzitter de toezegging had ont vangen, dat ook aan de pers inzage van dit rapport zal worden gegeven, werd besloten dit punt tot later aan te houden. BUITENLAND. het britsche mjnconflict. Vandaag beginnen de onderhan delingen. De centrale commissie van de mijn eigenaren is gisteren bijeen geweest om te beraadslagen over het verzoek dat van de mijnwerkersfederatie ont vangen is, om de onderhandelingen te hervatten. De centrale commissie besloot het verzoek in te willigen. De leiders dei mijnwerkers en mijneigenaren zullen vandaag bijeenkomen om te trachten een oplossing van het conflict te vin den. Het besluit der gedelegeerden- conferentie. Een draadloos bericht meldt dat het besluit der gedelegeerdenconferen tie tot heropening der onderhandelin gen, vergelijkenderwijze, met een klei ne meerderheid is genomen. De afge vaardigden van 428,000 mijnwerkers stemden vóór en 360.000 tegen een her vatting. De bladen schrijven' dat het besluit van de gedelegeerden-conferentie zeer beinvloed werd door het feit, dat de mijnwerkers uit Nottinghamshire een uïtnoodiging hadden aanvaard om de voorwaardentot arbeidshervatting met de mijneigenaren uit Notting hamshire te bespreken. Nu de federa tie tot hervatting der onderhandelin gen heeft besloten, zijn deze locale onderhandelingen uitgesteld. De afge vaardigden uit Nottinghamshire ver klaarden ter conferentie, dat het nooit de bedoeling was geweest tot een af zonderlijke regeling te komen1, zonder de federatie te raadplegèn. De conferentie van heden. De mijnwerkerssecretaris Cook heeft een brief geschreven aan den bond van mijneigenaars, met' het verzoek de besturen der beide partijen heden middag te doen bijeenkomen, aan welk verzoek zal worden voldaan. De regeering is op de hoogte gesteld maar er is tot haar nog geen uitnoodi- ging gericht om aan de conferentie deel te nemen. Zij is echter bereid een onpartijdig voorzitter te benoemen, indien de beide partijen diens bemid deling zouden wenschen. De eerste minister woonde gisteren de vergadering van het kabinetscomi té bij, waarin over het geschil werd beraadslaagd. De e enige beperking .welke de mijn werkers gedelegeerden hun bestuur bij de onderhandelingen hebben opge legd, is deze, dat er een nationale en geen districtsregeling moet worden getroffen. Het voornaamste punt der onder handelingen zal waarschijnlijk de kwestie van den werktijd zijn. De ar beiders zullen hun verzet tegen de ver lenging van den werktijd waarschijn' lijk zoo lang mogelijk handhaven, ter wijl de eigenaars deze noodzakelijk achten. Do patroons hebben uitvoerige ta bellen uitgewerkt betreffende de loo- nen, welke aan de verschillende klas sen der mijnwerkers kunnen worden betaald en men verwacht, dat deze het onderwerp eener breedvoerige tech nische discussie tusschen de beide par tijen zullen uitmaken. Churchill optimistisch. In een rede de Swansea nopens het mijnconflicht, zeide Churchill alle re den te hebben om te gelooven, dat 'u duurzame en eervolle regeling zou worden bereikt. Van zekere commu nistische en socialistische zijde werd wel gepoogd de welvaart des lands te ondermijnen, maar men mocht hó pen op de opleving der Britsche Indus trie tijdens het leven van het hui dige parlement. ernstig vliegongeluk. FraBsoh verkeersvliegtuig neergestort ©en passagiersvliieglmig van den dienst LondenParijs is nabij Lymp ne neergestort. Twee van de passagiers zijn omge komen. De toestand van den meca nicien is hoogst ernstig. De meeste passagiers waren Amerikanen. Het verongelukte vliegtuig is een Fransch toestel. Het ongeluk geschied de in den mist .Het toestel raakte het dak van een gebouw. DE fransche financieele crisis. Besluiten van den ministerraad. Poincaré is Dinsdagavond naar Pa rijs teruggekeerd, om opnieuw den strijd met de financieel e moeilijkhe- den aan te binden. Gedurende de eerste veertien da gen van zijn regeering heeft hij groot-e dingen tot stand gebracht en zijn grootste triomf is. geweest het herstel van het vertrouwen van het publiek. Thans staat Poincaré voor de taak den franc te stabiliseer en en het be houd van het vertrouwen van 't land zal afhangen van zijn succes In de zen. De koers van den franc is gedu rende de laatste dagen zwakker ge weest, tien dagen geleden was deze 160 in het pond, om in de afgeloopen week te dalen tot bijna ISO francs in het pond. Gisteren heeft de koers zich echter plotseling hersteld tot 17 L het geen doet veronderstellen, dat de Ban que de France heeft, ingegrepen. De controle, welke de Banque de France, door een speciaal voor dat doel verleend privilegie, over den koers kan uitoefenen, zal echter vruch teloos zijn, als de regeering haar uit gaven niet strict in overeenstemming met de' inkomsten weet te brengen, en een stijging van de kosten van le vensonderhoud weet te voorkomen. Gisteren heeft hét kabinet een zit ting aan deze kwestie gewijd en een aantal maatregelen genomen, die ten doel hebben het verbruik van voe dingsmiddelen te beperken en de prij zen' te drukken. Het gebruik van vervangmiddelen voor tarwe 'zal voortduren, zoodat de totale hoeveelheid, die dit seizoen.zal moeten worden ingevoerd, beperkt blijft tot 1H miilloen quintals. Hier door zal de broodprijs met 5 centimes verlaagd kunnen worden. Andere maatregelen voor de verla ging van de prijzen zijn echter min der van beteekenis, daar de kunstma tige controle over de prijzen, nimmer voor langen tijd met succes gehand haafd kan worden; Men kan dan ook niet verwachten, dat de benoeming van een commissie van verbruikers om te waken tegen speculatie, veel er toe zal kunnen bij dragen, om de kosten van het levens onderhoud te drukken. Nieuwe bezuinigingen in België. De Belgische ministerraad, die gis termiddag is bijeengekomen, heeft maatregelen genomen om het aantal lokalen, dat door de administratieve staatsdiensten wordt gebruikt met dertig procent te verminderen. Besloten is de verhoogingscoëffi- cient van belastingen, die te laat 'wor den betaald, met. dertig procent te ver hoogen. Het. presentiegeld aan ambtenaren, die deel uitmaken van minis ter ieele commissies is ingetrokken. Alle openbare werken in den Congo waarmee nog geen begin is gemaakt, worden opgeschort, terwijl hetzelfde geschiedt met die werken, waarmede reeds is begonnen en die beschouwd worden als niet strikt noodzakelijk. Voorts zullen maatregelen worden genomen, om ontduiking tegen te gaan van de maatregelen in zake de vastgestelde hoeveelheden gebuild meel. Prijsdalingen. In verband met de jongste stijging van den Belgischen frank is de prijs van het brood aldaar nogmaals met 10 a. 15 centimes per k.g. verminderd. Het kost thans fr. 2,70 a 2,75. Ook andere waren en zelfs kleeding stukken en schoenen zijn wat minder duur geworden. Dp invoer van wittebrood in België verbaden. Gevolg gevend aan net voorstel van de commissie voor de consenten heeft de Belgische regeering besloten den invoer van wittebrood te verbieden. Een desbetreffend koninklijk be sluit zal vandaag of Vrijdag in de Mo- niteur verschijnen. AMERIKA EN DE ONTWAPENINGS KWESTIE. Een rede van Kellogg. Bij de onthulling van een standbeeld van Commodore Mac Donough te Pittsburgh heeft staatssecretaris Kellogg een rede over de Amerikaan- sche politiek ten opzichte van Genève gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat de Vereenigde Staten het, wat de ontwa pening te land betreft gewenscht ach ten, dat plaatselijke overeenkomsten worden gesloten. Het schijnt onmoge lijk, een of ander ontwapeningspïan te ontwerpen, dat voor alle volken aannemelijk is, en dit is ook niet noo- dig. Bovendien is het zeer moeilijk vergelijkingen te maken tussckerl den stand der bewapening in het Verre Oosten en West-Europa, evenmin tus schen West-Europa en Noord- en Zuid Amerika. Indien wij echter iedere actie zoo lang moeten uitstellen, tot overal in de wereld ideale toestanden voor het ontwapeningsvraagstuk zijn gescha pen, moeten wij alle hoop op eenige beperking laten varen. Wij hopen, dat uit de beraadslagingen te Genève een beperking der bewapening te land en te water zal tevoorschijn komen. Wat den wensch betreft van ver schillende. mogendheden om de ont wapening te land, te water en in de lucht als een ondeelbaar geheel te be schouwen, gelooft Amerika, dat het vraagstuk der beperking van de bewa pening zooveel mogelijk vereenvou digd moet worden. Het vraagstuk der beperking van de bewapening ter zee moet volgens de opvatting der Ver eenigde Staten geregeld worden tus schen die mogendheden, die daarbij in de eerste plaats belang hebben. Wat het streven van verschillende mogendheden betreft om de mate, waarop ontwapend zal worden, afhan kelijk te stellen van de econdhiische hulpmiddelen van een land, wees Kei logg er op, dat de Vereenigde Staten niet hun groote natuurlijke hulpbron nen dan van ieder leger of iedere vloot beroofd zouden worden. D© eenige practische grondslagvoor een beperking der bewapening moet gevonden worden in een beperking der militaire machtsmiddelen. Het uitvoeren van iedere internationale overeenkomst betreffende de beper king der bewapening zal, voor zoover de Vereenigde Staten daarbij betrok ken z.ijn, afbangen van den goeden wil en van den eerbied voor de ver dragen. Een controle van buitenland- sche organisaties kunnen de Veree nigde Staten- niet aanvaarden. Wen schen andere mogendheden- een der gelijke internationale controle- in te dan moet deze voor, deze mo gendheden zelf, doch niet voor de Ver eenigde Staten gelden. Kellogg verklaarde nog dat de Ver eenigde Staten aan de conferentie van Genève alleen, deelnemen met het doel den last der bewapening te verlichten. De Amerikaansche afgevaardigde te Genève heeft reeds een aantal voor stellen ingediend, welke er toe strek ken tot een internationaal accoord te- geraken. Wat de maritieme kwestie betreft, deze zou kunnen worden ge regeld door middel van een accoord dat bepaalde categorieën van schepen tot basis heeft. Emigratie en immigratie. Er is een officieeie statistiek ver schenen over de landverhuizing van! iDuitschers na den oorl'og. Het aan tal' emigranten bedraagt sedert 1919i in ronde cijfers een half millioen, ter wijl1 anderhalt millioen uit deafgesta ne gebieden naar het rijk zijn geto,- gern'. Als men in aanmerking neemt,, dat in dezelfde jaren ongeveer een- half millioen vreemde werkkrachtera idie zich in het rijk' hadden gevestigd,, haar -hun landen zijn teruggekeerd, isi (er toch nog een overschot van een jhall* millicwen. KORTE BERIGHTEtf. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft 50.000 mark besc-hikbaar gesteld tot leniging van den nood onder de werkloöze kunstenaars. De commissie van enquête naar de oorzaken van de ontploffing op Cze-pei bij Boedapest, zegt in haar rap port, dat de ontploffing aan boos op zet te wijten moet zijn.. Een Spaansche missionaris, Pa ter Maiquez, is te Sianfoe in de pro vincie Chansi door Chineesciie solda ten vermoord. De Belgische regeering zou voor nemens zijn, den invoer van bcnizine en oliën te beperken tot 70 pet van den invoer van 1925. De Iswestia wijst er op, dat de sovjet-unie nimmer accoord kan gaan met een regeling der Bessarabische kwestie op den grondslag van anne xatie van Bessarabië door Roemenië. De Grieksc-he staatsman Venize- los is, vergezeld van vijf heeren, te Wengen in Zwtiserland aangekomen om daar een kuur te ondergaan. UIT DE OMGEVING. leimuiden, gemeenteraad. Tegenwoordig de .heeren J. A. Ber nard, W. Koot, -J. v. Dam, J. de KïjK, P. Rietdijk en H. J. Visser. Voorzitter de heer J. A. Bernard, wethouder loco-burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen, goedgekeurd en onder dankzegging aan den secretaris geteekend. De voorzitter doet me'dedeeling' van da navolgende ingekomen stukken: ie. Missive van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarbij hèt raadsbesluit tot rui ling van een stukje grona met .den heet G. Bernard wordt goedgekeurd. 2. Het" gemeenteverslag 1925. Punt 3 der agenda: Aanbieding gemeenterekening dienst 1925. Gewone dienst. Inkomsten f .72.369,63. Uitgaven f 69.651,56. Ba tig slot f 2.718,07. Kapilaaldienst: In komsten f 71,322,091/2. Uitgaven f 70.842,91. Batig slot f 479,181/0. De voorzitter deelt hierbij mede, dat in 1925 een extra aflossing op geliv- leeningen plaats had tot een bedrag van f 15.000. t 6coo werd gevonden uit da aflossing van de hypotheek op da voormalige gasfabriek", f 5000 uit het bedrag ontvangen van den Haarlemmer meerpolder, voar de overname van den nieuwen weg, in onderhoud en beheet door de gemeente Leimuiden, terwijl f 4000 werd betaald uit den gewonen dienst. De voorzitter deelt mede, dat Gei Staten der provincie gaarne in het af lossingsplan van de te conventeeren geldleening eenige wijzigingen zagen aangebracht. De raad besluit aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen, (zonaei hoofd, stemming. Vastgesteld worden nog eenige be sluiten tot wijziging der gemeentebe groting dienst 1926. Hierna gaat de voorzitter tot de ge bruikelijke rondvraag over. Niemand meer het woord verlangende Eluit de voorzitter de vergadering. rijnzaterwoude. Het moet tusschen half een en en half twee geweest zijn, dat dezer da gen des nachts alhier werd ingebroken bij' den winkelier P. Hillenaar. Naar bekend is geworden, hebben naar de „Opr. Haarl, Crt." meldt, de inbrekers allereerst een stok gesneden van een pereboom en daarmede het raam van de slaapkamer opengeschoven. In deze kamer sliepen de oude moedei en een dochtertje van den winkelier, doch aan deze slapenden stoorden da gasten zich niet. Integendeel, zij na men het nachtlampje, dat daar op tafel stond mede, en drongen den winkel bin nen. Het nachtpitje was hun blijkbaar licht genoeg, want 'de leiding van het elea trische licht sloten ze af en bovendien zetten ze de voordeur wagenwijd open ;om schielijk de vlucht te kunneif nemen als dat ncodig mocht zijn. Nadat de heeren de toonbanklade ge licht hadden, begaven zij. zich naar de woonkamer, welk vertrek tevens dienst deed als slaapkamer voor den winkelier en diens eohtgenoote. Dien avond, na sluiting van den win kel was de heer H. zijn krant gaan le zen en was daarna in slaap gevallen, nadat zijn vrouw reeds ter ruste was gegaan. d*ofde^diax.enjie kam» Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en IWjethoiuders vam Leiden, brengen. ter algemeen© kennis,, dat door hein vergunning is verleend» aan de N.V. Scheepsbouw- en Repara tiewed: ,,De Hoop", voorheen Gebrs. Boot, en rechtverkrijgenden, tot het, uitbreiden van de Scheepswerf óp het! perceel Lage* Rijndijk No. 103, kada straal bekend Gemeente Leiden, "Sec tie N. nO'. 220 en 288;. Leiden, 19 'Augustus 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, VAN STRIJEN, Secretaris. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van] Leiden, brengen ter openbare kennis! 'dat deWed. A. v. d1. Linden, geboren iBeets, wonende te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alco hol-vrijen drank voor gebruik ter plaat 83© van verkoop in "het perceel O :de| Siiigel No. 12. Leiden, 19 Augustus 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secr.' binnenkwamen, zagen ze den man aau tafel ritten. De man,a die het nacht lampje in de hand hield, schrok wan dat gezicht blijkbaar zoo, dat hij het nachtlampje liet vallen Daarop gingen de dieven of de die! op den loop. £)e winkelier had den slag wel gehoord, en was daarvan wakkei geworden. Toen hij echter zag, dat hets in de kamer donker was, meende hij, dat da electrische lamp gesprongen was. Hij vond het niet de moeite waard om nog zoo laat èen andere lamp te gaan zoe- ken en ging dus in het donker naar bed, de reparatie Lot den anderen dag uit stellende. Groot was natuurlijk zijn verbazing, toen hij den volgenden morgen ontdekte dat niet de electrische lamp, maar het nachtlampje van zijn moeder kapot was en hij dat vond op 'den drempel van zijn kamerdeur. Voorts bemerkte hij spoedig, dat de electriciteit uitgeschakeld en- de toonbanklade, die den vorigen avond ongeveer f io aan wisselgeld bevatte, leeg was. HAZERSWÖUDE -r- De heer H. van Hitten alhier,, slaagde voor het examen Iioogduitscü L.0. KATWIJK AAN ZEE. M. den H. van hier is Dinsdag avond op den Bencordenhoutschen weg te Den Haag met z'n vrachtauto ovet den kop geslagen, doordat hij plotse ling incest remmen voor een voor hem rijdenden auto. Het ongeluk liep zonder ernstige ge volgen af. LEIDERDORP. In de Geref. Kerk zal a.s. Zondag, in den dienst des Wcords voorgaan, da heer J. B. v. cl. Sijs, Theol. Cand. alhier. HILLEGOM. De volgende punten zijn nog toe gevoegd aan de agenda der raadsver gadering op a.s. Vrijdag. S. Verzoek plaatsing hek J. Schoon- derwoerd voor woonhuis aan de Brou werlaan voor de rooilijn. 9. Verzöek plaatsing hek L. J. Schenk vcor woonhuizen aan de Wilhelminalaan voor de rooilijn, 10. Verzoek plaatsing hek P. Eufeld vcor het open terrein, gelegen aan ue wilhelminalaan te'ff westen van de bloem bollenschuur. 11. Besluiten tot wijziging der be-, greeting 1925 en 'tot af- en overschrij ving der begreoting 1925. BOSKOOP. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Maandag 23 Augustus a.s., des namiddags om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Opening, trekking van nummef voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de vergadering van 14 Juni 192Ó, 3. Ingekomen stukken. 4. Medèdeelingen. 5. Herstemming over het amendement D. Mesman Wzn., op het voorstel inzake wijziging schoolgeldheffing. 6. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot aankoop van een perceel grond aan de Dorpstraat W.Z. met op stand. 7.- Voorstel van B. en ,W. om over te gaan tot uitloting van 4 obligaties van de leening, oorspronkelijk groot 5400a gulden. 8. Mededeeling van B. en ,W\ betref fende de bestrating van de Barendstraav. 9. Mededeeling van B.>en W. betref fende de vraag, of in deze gemeente op frond van de betalingen der Vleesch- euringswet, een centrale slachtplaats moet worden gebouwd. 10. Advies van B. en W. op een ver zoek van de vereeniging van Achter- kadebewoners, om den naam „Achter- kade" te veranderen in Wester kadé'. 11. Advies van B. en MJ. op een ver zoek van den heer A. C.de Leen, om vergoeding wegens schade, tengevolge van de verlaging der Achterkade. 12. Aanbieding van B>. en W. van hét verslag yan den toestand en de exploi tatie van de Gemeentebedrijven oveï het jaar 1925. 13. Voorstel van B. en' W. om aan den Werkman J. van Hoff een pensioen uit de gemeentekas te verleenen van f 3 iper week. 14. Sluiting. Aan den heer G. Loef, volontaii ter gemeentesecretarie alhier, is met ingang van 21 Aug. a.s» als zoodanig eervol ontslag verleend. r Zondag 22 Augustus, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur, noopt voor de*confessioneel vereeniging in gebouw „SalvatorV op te treden Ds. Sundermeijer uit Tiers

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2