dag-agenda. "buitenland. uitIde omgeving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 16 AUGUSTUS 1926 Donderdag 19 Augustus, 's av. 8 uur, Theetuin „Oud-Hor tuszicht", Witte Singel. Tuinconcert door de Chr. Zang vereen. „L.E.DA.G.O.H." en het Chr. Muziekgezelschap „Polyhymnia". Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Vold- tocht van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesum, Mare 7G, Telaf. 406 en G. H. Blanken Hooge- woerd 171, Telef. 502. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Eigenaardig in dit verband is wel het feit* dat in Haarlem ieder jaar op den Vrijdag vóór Pinksteren een vbloemenmarkt wordt gehouden, die deni geheelen nacht voortduurt en waaraan ieder rechtgeaard Haarlem mer een bezoek brengt om vandaar, beladen met ettelijke potjes gerani ums of ander gewas, weer huiswaarts te keeren» Deze gebeurtenis valt sa men met het Amsterdamsche Luiiak- feest, en wordt door sommigen dan ook als zoodanig betiteld, maar toont I overigens meer overeenkomst met Hartjesdag. BET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Cook's actie voor het memorandum. Cook heeft gedurende het week-end zijn voorbereidingen getroffen voor de gedelegeerden-conferentie, die heden in Londen zou worden gehouden. Hij heeft Zuid-Wales bezocht zijn eigen district, waar de oppositij tegen de voorstellen van het memorandum der bisschoppen het sterkst is geweest, en heeït daar een aantal redevoeringen gehouden. Hij is overal met groot enthousias me ontvangen en wanneer de verga deringen, die hij heeft toegesproken, representatief voor het district geacht mogen worden, is hij er wel in ge slaagd daar de mijnwerkers ten gunste van onderhandelingen op basis van het memorandum te stemmen. Dit kan niet zonder invloed blijven op de stemming der gedelegeerden. De conferentie zal aantoonen of Cook de kleine meerderheid, die het memoran dum bij de stemming verworpen heeft, kan doen verkeereufrin een minderheid Hii heeft opnieuw de toezegging ge- daair, dat de leiders onder geen voor waarde een overeenkomst welke den 8- urendag insluit, zullen aanvaarden, en dat de voorwaarden voor een even- tueele overeenkomst eerst aan de mijn werkers zelf ter beoordeeling zullen worden voorgelegd, alvorens de execu tieve deze zal onderteekenen. Wanneer Wales door Cook gewonnen mocht zijn, zal de nationale executieve zich waarschijnlijk op het standpunt stellen, dat het memorandum als basis van de nationale politiek der mijnwer kers kan dienen De leiders hebben reed- uiteengezet, dat daamede niet veel aniers dan «.en gunstiger open bare meening gewonnen zal z'un, wat e» hter onder de gegeven omstandig heden een niet te \erwerpen vocrueel is. Uit dezé laatste redevoering van Cook komen opnieuw twee dingen helder naar voren en wel zijn verlan gen naar onderhandelingen en zijn vrees, dat enkele districten tot een af zonderlijke regeling zullen overgaan. Hij verklaarde, dat als de mijnwer- kers in Wales evenveel wisten van de positie in de districten als hij, zij zou den inzien, dat de verwerping van het memorandum een der grootst mogelij ke fouten is geweest. Het kan, zeide Cook, zijn plicht niet zijn te wachten tot de mijnwerkers door honger ge dreven worden tot overgave. Verder bezwoer hij de mijnwerkers, zich te herinneren dat het g'eheele strijdfront in tact moet worden gehouden en Vat de eenige strijdmiddelen zijn een ster ke nationale organisatie en een natio nale regeling. HET BULGAARSCH—JOEGOSLA- VISCH CONFLICT. Bulgaiije's antwooid aan de buur staten. Het Bulgaarsche antwoord, dat nu in groote trekken is opgesteld, zal de 'beschuldigingen van de buurstaten I weerleggen. De regeering zal den toestand aan de Grieksche en Rcemeensche grens bespreken, terwijl gewezen zal wor den op het algeheele ontbreken van .feiten, welke men als pogingen van 'Bulgarije zou kunnen beschouwen, om de veiligheid van Griekenland en Roemenië in gevaar te brengen.. Roe- 'menië zelf wordt in 'het antwoord •verantwoordelijk geacht voor de pijn lijke gebeurtenissen in den Dobroeds- ja, waardoor ernstige onrust onder de Bulgaarsche bevolking van deze pro vincie is ontstaan. Met betrekking tot de Joegoslavi sche grens, welke vaak het tooneel is van Incidenten, waarbij bloedvergie- ien geen uitzondering vormt, zal het antwoord der regeering een volledige uiteenzetting bevatten der oorzaken van dezen toestand, welke onafschei delijk verbonden is met de positie van Bulgaarsch Macedonië. De nota zal voorts ophelderingen lgeven over de revolutionaire bewe- RECLAME. Laat uw lieveling met kwellen door deo Kom de natuur te hulp de taaie kleverige slijm los te maken en te verwijderen. De telkens terugkee- rende krampachtige, benauwde hoestaanvallen maken licht van Uw stevige kleine een zwak poppetje. Geef het dadelijk Akker's ging. De oorzaak van het bestaan daarvan zou volgens de nota niet in Bulgarije gezocht moeten worden. Bovendien zal de regeering de groo te moeilijkheden naar voren brengen, welke Bulgarije hij de bewaking der grens ontmoet ten gevolge van de on voldoende militaire macht en ón danks den wensch, om de bewaking zoo volledig mogelijk in net belang van het land zelf uit te oefenen. Verder zal verklaard worden, dat Bulgarije een vredelievende politiek nastreeft en in het belang van den vrede tot ielke opoffering bereid is. De buren zouden daartoe echter even eens veel kunnen bijdragen door de noodige maatregelen te nemen, welke in hun vermogen liggen, waardoor de oorzaken der ongeregeldheden zouden verdwijnen. Ten slotte zal het antwoord er den nadruk opleggen, dat Bulgarije met alle beschikbare middelen de wan ordelijke elementen bestrijdt. Hetz;ou op prijs worden gesteld, wanneer de buren Bulgarije zouden ondesteunen door het te helpen bij de pogingen, oh* de ernstige crisis, waarin het land door den oorlog is gebracht, te boven te komen. Een afschrift van het antwoord zal aan de drie groote mogendheden wor den gezonden, die daardoor het ge drag van Bulgarije ter beoordeeling ziullen krijgen. De regeering heeft voor het oogen- blik van haar plan, om de kwestie voof* den Volkenhond te brengen, han gende de verdere ontwikkeling der onderhandelingen, afgezien. Dit sluit evenwel niet uit, dat het land zich elk oogenblik bereid zal verklaren het woord aan Genève te geven, zoodra zulks wensohelijk voorkomt. Nieuwe bende-inval in Joegoslavië. Uit Belgrado wordt gemeld: Vol gens een bericht uit Oekskjoeb heeft Vrijdagmiddag een Bulgaarsche bende onder aanvoering van den wojwode Peterrasko uit Bulgarije komend, de Joegoslavische grens overschreden. Tusschen de Bulgaarsche bende cn de grenswacht ontstond een hevig vuur gevecht, dat den geheelen nacht- voort duurde. De bende trok zich terug, na dat drie harer leden warep gedood, met medeneming der dooden. Aan Joegoslavische zijde werden enkele grenssoldaten gewond. Op het oogenblik poogt de grens wacht, de bende den terugtocht af te spijden. Te Belgrado heerscht wegens dezen nieuwen inval 'groote opwinding. DE NIEUWE KOERS IN SOVJET- RUSLAND. Ksmenei in ongenade gevallen. Nikoian is benoemd tot volkscom missaris van Handel in plaats van Kamenef. Kamenef is geen andere functie aan geboden, zoodat hij, evenals Zinow- jef, van allen invloed bij de partij of de regeering is uitgesloten. Van het driemanschap, dat na Lenin's dood het bewind in handen had, is thans nog alleen Stalin over. De nieuwe volkscommissaris, die tot opvolger van Kamenef werd ge kozen, Mikcian. werd in 1895 te Ti- fiis in den Kaukasus geboren. Hij speelde een groote rol tijdens den burgeroorlog bij Bakoe en heeft sindsdien wel belangrijke partij- doch n'mmcr invloedrijke economische po sities hekleed. ïuikoian heeft zijn benoeming blijk baar te danken aan zijn voortduren- rten steun van Stalin's politiek. DE BRIEF VAN CLEMENCEAU. De „Tijger" is verbaasd. In een onderhoud met de „Intran- sigeant" verklaarde Clemenceau zeer verwonderd te zijn over de opwinding welke zijn {jongste brief heeft ver wekt. Naar aanleiding van senator Borah's verklaring, dat feitelijk alle schulden zouden moeten worden ge annuleerd om den wereldvrede te her stellen, zegt Clemenceau: In dat ge val zouden we het wel eens kunnen worden. Verder zal Clemenceau niemand antwoorden, daar hij aan de reactie op zijn brief den vrijen loop wil laten. Een Japansch plan voor vloot- ontwapening. Naar de Agence Indo-pacifique uit Tokio verneemt, is men daar van mee ning, dat, ofschoon Japan nog geen me dedeeling heeft ontvangen over een vlootontwapeningsconferentie tusschen de Vereenigde Staten, Japan en Enge land, dit land toch reeds bezig is een vo lledig program voor de ontwape ning uit te werken. Japan is niet tegen een vermindering der bewapening, doch zou wenschen, dat Frankrijk en Italië aan de conferentie deelnamen. Een nederlaag van Feng. Er werd Zaterdag in de stad Peking gevlagd in verband met het officieele bericht omtrent den val van het voor naamste steunpunt van het Kwomint- sjuun nabij den Nankau-pas. Alle na dere bijzonderheden ontbreken nog. Volgens vroege ontvangen berichten rukken de geallieerden langzaam op. Door verscheidene flankbewegingen dreigen zij, de verdedigers te isoleeren. Gemis aan hygiënisch besef m China. Het uitbreken van een buitenge woon hevige choSera-epidemie te Sjanghai'heeft tot opzienbarende ont hullingen' geleid over den toestand bij de waterleiding te Tsa-Pei. Van 19 tot 31 Juli werden bijna 1400 gevallen van cholera aangegeven. Thans is bij het internationale gezond- heidsdepartemeflt waarschijnlijk het drievoudige aangegeven, waarvan 65 procent in de nabijheid van Tsa-Pei. Er werd dan ook op aangedrongen dat de autoriteiten in genoemde stad toestemming zouden geven het water door imitenlandsche deskundigen te laten onderzoeken. Bij het onderzoek bleek, dat de wa terwerken in den meest verwaarloos den toestand verkeerden, dien men zich slechts kan denken. De .beide voornaamste filters konden niet meer worden gebruikt. Op den bodem van de tank, waaruit het water afvloeide krioelde het letterlijk van ongedierte. De maatschappij, die deze water werken beheert, stemde er in toe, dat de buitenlandsche deskundigen maat regelen namen, waardoor 'n tijdelijke verbetering in de hoedanigheid van het water is gekomen. In elk ander land zouden de beheer ders van deze waterleiding ongetwij feld zijn vervolgd in verband met de grove nalatigheid, waaraan zij zich hebben schuldig gemaakt. De onver schilligheid van de autoriteiten en van het publiek is echter typisch Chi- neesch. EORTB BERICHTEN Aan generaal Nobile's fox-terrier Titiana, die de Noordpool-vlucht heeft medegemaakt, is een gouden medaille toegekend, op initiatief van het genoot schap voor dierenbescherming, dat een inschrijving georganiseerd had. Met 1 September a.s. zal het reizigerstarief op de Belgische Spoor wegen met ongeveer 20 worden Volgens een uit Simla ontvangen rapport, zijn in het afgeloopen jaar in Britsch-Indië 21.841 menschen door wilde dieren om het leven gekomen, waarvan alleen 19.308 door slangen beten. Het aantal ingeschreven werkloo- zen te Berlijn bedroeg in de afgeloopen week 273.738 te^en 275.639 in de vorige week, zoodat een kleine ver mindering vast te stellen is. Naar vernomen wordt, zal Henry de Jouvenel in November a.s., wanneer zijn ambtstermijn' als Hooge Commissa ris in Syrië afloopt, geen hernieuwing Van zijn zending aanvaarden. OSÖSTGSEST. De heer M. C. v. d. Burg heeft zjjn >ming tot raadslid in de vacature L. .Verhaar aangenomen. RIJNSBURG. Aan de Langevaart alhier geraak te Zaterdag weer een kind te water, de 4-jarige v. D1., die hier tijdelijk met zijn ouders bij familie verblijft. Het kind kon nog .tijdig op het drogs gebracht worden. KATWIJK. De Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland is voornemens deze gemeente te bezoeken op Donder dag 19 Aug. e.k., des voorm. te 10.45 lUur.. jïïj, die Zijn Hoogedelgestrenge pveï eenige zaak wenschen te spreken, zut len daartoe in de gelegenheid worden gesteld. De andiëntielgst ligt vanaf Maandag 16 Aug. a.s. dagelijks van 10 uur v.ik tot 3 uur nam. op de secretarie ter tee- kening.- KAÏWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdag hield de veilingvereeiv „Bloembollenteelt' 'haar laatste veiling van leverbare bloembollen in dit se> zoen. De handel was mat, de prijzen iets lager dan vorige veilingen. Betaald werd per 100 voor leverbaai 1 en 2: Couleur de Cardinal 360—380, Prins' van Oostenrijk 203008, Fred. Mcore 240260. Herman Behlegel 23025^ La Reine 150170, La Reine Max 24a 260. Soharlet due 2S0300, Witts due Max 160180, Mon Tresor 480— 500, Rose Gris du lin 220240, Gele Prins 270290, Prosperity 230250, Crimson Queen 350370, Pelikaan 36a 380, Cullinan 250270, Waterloo 350 370. Rose Luisante 390410, Vermil oln Brillant 400420, Flamingo 250-- 270,. Cramoise Brillant 170190, Pros- serpine 380400, Murillo 220240, Theeroos 300320, Tournesol 320340 Salvator Rose 330350, Couronne d'Or 530550 Vuurbaak 540360, Darwin Rev. Ewoank 180200, Pride of Hai lem 110130, Sultan 170190, Fariv Sanders 100120, Nauncas 90119 Prof. Rauwenhoff 160180, Baron ia [Tonnaye 120140, Clara But 100.120, William Copland 100120. KATWIJK AAN ZEE. 1— Aan het strand zullen Dinsdag avond te 7.30 uur optreden Ds. Donszei aiann van Wassenaar en Ds. de .Waard van Rijnsburg. Donderdagmiddag 4 uur de heer J,. Versteegt, Ieerend ouderling te Zwïjn- drecht (Groote Lindt) en Ds. Haspers van Nqprdwijk aan Zee. Haringafslag. 9 kantjes V. H rfNoiOrd) f 30. 3 kantjes V. H. Zuid f 30, 72 kantjes maatjesharing Noord f 23,1023,30, 4 kantjes maatjesharing Zuid f 23,95. Prijzen per kantje. De heer J. H. Spaanderman alhier slaagde vtte Utrecht voor het examen Fransch L.O. KOORDWIJK. Zaterdag reed het dochtertje van d. iW'. op haar rijwiel in de Hoofdstraat. Toen ze bij den hoek Huis ter Duin de straat genaderd was kwam ze met een auto in aanraking, \yaardoor haai fiets zwaarbeschadigd werd, en zij zelf eenige kleine wonden opliep. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagnamiddag gaf het muziek gezelschap „Crescendo?! jijt Noordwijk Binnen op de terrassen van een twee tal pensions een aantal' muziekstukken ten beste. Velen hoorden de muziek aandachtig aan. HILLEGOM. De gemeenteraad vergadert a.s. Vrijdag kwart voor twee. Agenc 1. Vaststellen van-de notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Vaststelling rooi lijnen Haarlemmerstraat en Nieuwe weg 4. Verzoek plaatsing hek J. M. v. a Weijden, voor woonhuis aan de WilheV minalaan voor de rooilijn. 5. Beschik baarstelling gelden waterleiding enz Chr. Burgerschool 6. Aanbeveling voot dracht zetters. 7. Reclames schoolgeld HAZERSWOUDE Toen Zondagmorgen de familie K van den Voorweg zich per rijtuig kerk waarts wilde begeven, werd het voertuig bij den heer B. aangereden door een personenauto van den heer K. uit Bos koop. Het gevolg was, dat het rijtuig kan telde en met de 5 inzittende personen in het water terecht kwam. Door het stukslaan der ruiten was het mogelijk, allen weer op het droge te brengen. Het bleek echter, dat enkelen ver wondingen hadden bekomen, zoodat gs neeskundige hulp moest worden ingo- roepen. Maandag 23 Aug. a.s., des v.m. hatf 11 zal proefmaling plaats hebben met de electromotor in de Rietveldscns molen. Burgerlijke stand. Bevallen: G. v. Gaaien, geb. v. cl. Stoel, zoon. W. G van Wieringen, geb. Lieverse, d. B. P„ Versluijs, geb. de Fijter, z. Overleden: J. F. Kammeraat, 2 j. Gehuwd: P. J. van Klaveren, 28 te Boskoop en G. van den Bosch, 31 j BOSKOOP. Uitslag der gehouden loting voor den dienstplicht, lichting 1927: G. Achterberg 32. C. J. Alphenaar J. van Bergen 7, S. A. Blanken, 35, A. Bljjleven 31, A. J. Bontekoe 9, G. J. Bosman 19, Chr. de Bruin 38, G. Bulk 22, J. Wl Te Comte 15, S. Erkelens 40, A. vanEyki4i, G. Gelderblom 4. O. D. v. Gelderen 27, H. Groenendijk 20. A. Groenestein 6, P. van Herk 13, J. den Hertog 34, A. Hooftman 33, H. J. Houtman .18., J. P. Tonjejan 25, P. C. Jongejan ij, W. B. Jongsma 4<\ A. Koster 42, J. M. Liinnemann 24 iT. Macdaniel 1, J. Nienwerf 29. D. van Otterloo 48, F.' Overvliet 44, W. Paling 39, A. v. d. Pol 49, C. J. Bouw 43, P. J. Ravestein 30, C. P. Rijnbeek 28, J. Schaap 100, Th. Slootjes 47, J. S. Sterkenburg 23, G. A. van Tol 36, H. 'K van Tol 51, J. Tol' 53, C. van Veen 2(5, H. van Veen 14, F. H. v. d. Veen 17, C. Th. Verbefli 50,. M. De Vergeer 45, A. Verkade 2, W. Venvey 52, O. v. 1 Vliet 21; A. J. Vurens 54, A. Vuyk 3, J. B. Wendel 12, B. W ezelen buig 5, P. J. van Wilgen 37, J. Zwakhals iq, Burgerlijke stand. Geboren: Ca- tharina, dochter van C. F. Mounts en J. C. Alkemade. Adrianus Anthonïus, zoon van W. J. v. d. Meer en G. G, v. Rijn. Getrouwd: G. J. v. d. Stam 25 jaar fen J. M, v. Gelderen 26 jaar. Overleden: Antje Bootsman, echtge- inoote van H. Vermeulen, 68 jaar. Arie Gijsbert, Voordendag, 87 jaar. De heer C. v. d. Toorn alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het .exa- 'men Hoofdakte L.O. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: dohau na Gerarda, a.v. Gerardus Johannes de Jong en Willemina Hendrika van Her pen. Laurentia Theodora, d,v. Theodo- rus van der Meer en Johanna Maria Catharina Rietbrosk. Ondertrouwd: Jacobus Lieverse, jnv, 28 j. en Emerentia Maria Klein, j& 26 j'aar. Overleden: Godefricius Andreas van der Veer, 4 mnü. Cornelia Johanna van den berg -1 mnd. Lu. ie gemeentiuu. :r ia proces-verbaai opgemaakt tegen een tweetal personen, wonende te Leiden, die zich in deze gemeente aan oplich ting hebben schuldig gemaakt. Zij trachtten b(j verschillende per sonen een Electro-Lux te verkoopen en dan geld bij wijze van voorschot op ta nemen. De heer B. alhier heeft, nadat allerlei trucjes waren aangewend, een bedrag van f 35 afgegfven.' Toen later de machine iseer werd op gehaald 0111 zoogenaamd bij een andei te deiponstreeren, kreeg hrj argwaan en stelde de politie met een en ander in kennis. NIEUWE WETERING. Een zoontje van den heer N. al hier kreeg bj] een onderlinge ruzie me» naburige kinderen een steen in het lin keroog. Het oog van den knaap werd zoodanig gewond, dat overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelfln bleek. Het' schijnt niet uitgesloten, dat da knaap het oog zal moeten missen. WARMOND. Gemeenteraad De Raad dezer Gemeente hield Vrij dag onder Voorzitterschap van den] heer A. J.. Scholvinck, burgemeester,, (een openbare vergadering. Naaat deze op de gebruikelijke wij ze was geopend bleek dat alle leden! aanwezig waren en werd overgegaaiï tot afwerking der agenda. De voorzitter deelde melde, dat sinds de vorige bijeenkomst o.m. ds navolgende stukken waren binnenge komen Schrijven van den heer 'Directeur] van den Keuringsdienst voor Eet- en: Drinkwaren te Leiden, houdende me-' idedeeling, dat het drinkwater dezen Gemeente door genoemden Dienst! BCheikun.,ig is onderziedt en he: wa ter geen nadeelige bestanddeeien be vat, schadelijk voor de gezondheid. Schrijven van het Centraal Bureay voor Verificatie en Financieele advie zen der Bank voor Nederlandsche Gel meenten, waarin wordt medegedeeld,, dat opneming heeft plaats gevonden van kas en boeken van den admini strateur der Woningstichting „War- munda" en dezelfde in goede ordet werden bevonden. Tevens was bijgesloten de belans op gemaakt per 2.1 Februari 1926 bene vens de verlies- en winstrekening, ter wijl over het afgeloopen boekjaar een' nadeelig saldo te boeken viel van f 3760.17. Schrijven van de heeren A. vant Kempen en A van Ke.mpen houden de beroep op den Raad van een afwij zende beschikking van B. en W. om: vergunning tot den bouw van een dub bel woonhuis. De heer Haverkort, het woord; verkrijgende, kon zich met de beslis sing genomen door B. en W., niet ver- e,enigen. Reeds in de vo-rige vergade ring, zegt spr., had de Raad al in print cipe besloten vergunning tot den bouw! te geven en werd dit zell's warm ver dedigd door den voorzitter. De voorzitter antwoordt, nat B. en W. niet anders kond-en handelen! aan de hand van de bestaande ver ordening, waarin o.m. is bepaald, dat gebouwcl moet worden aan een be staande straat. De heer 1-1 ave-rko rt kan zulks be grijpen, maar de Raad, zegt spr., kan' toch een andere beslissing, nemen. Zijl zelf zullen de .last moeten dragen cara de al ot niet in goeden staat zijnde! weg, waaraan zij vilten bouwen. Frac- tisch ir' natuurlijk het bouwen uitge sloten wanneer men eerst iemand zoul gaan verplichten een ÖU M. straat aart te leggen, vooral ais het bouwen ge schieden moet uit een kleine beurs., ,Met nadruk wijst de voorzitter op- dei Stelselloosheid van net bouwen, dat wij- op deze wijze in de hand werken, De heer H e ij 1 vraagt, waar eerst gebouwd zou worden, met rijksvoor- scfïot, ot ziAks nu met eigen midde len geschiedt, op- welke vraag beves tigend g-eantwoordt wordt. Verschillende leden waren van mea mng dat men in een moeilijk pari'.cc zou komen te staan, als men vergun- ning tot .dezen bouw verleende, oaarr hierna geen toestemming tot verde ren bouw daar ter plaatse meer zoui kunnen worden verleend tenzij werd afgestaan een weg ter breedte van S jneter, hetwelk 'deze leden een be voorrechting van den eersten bouwer vonden. De heer Haverkort was het hier mede niet eens en ze^de, dat men elkt geval op zich zelt moest beschouwen. lOt spreker eein vergunning voor eei# tweede aanvraag tot bouwen zou wei geren kan hjj thans nog niet zeggen,, daar het dan tijd genoeg is om op nieuw de situatie onder de oogen te zien. In een breed' opgezet betoog zet te spr. vervolgens Uiteen, "Sat prac- tisch gesproken 'de verordening conr sequent doorgetrokken, nimmer uit voerbaar is, hetgeen door spr. meu verschillende voorbeelden wordt ge- gtaafd1. De heer M o 1 h u y z e n kan zicht met de aanvraag niet vereenigen eni meent, dat vastgehouden moet wor den aan de voorwaarden opgenomen! in !de desbetreffende verordening. JV'aar de gemoederen nog al vrij heftig in beweging kwamen, verzochtj de voorz. deze kwestie ook verder in een zakelijke Steer ai te "handetan,, zulkB psok in verband met' een kifeln intermezzo MolhuyzenHaverkort, hetwelk een oogenblik een klein inci dent veroorzaakte. Na breedvoerige bespreking weroi besloten, vergunning tot dein bouw te geven, mits de eigenaar van het lanu. G. B. de Vroomen, toezegde bij den bouw van een 2e pómd op bedoeld ka dastraal nummer gratig aan de .Ge meente at te staan oen strook grond ter breedte.,'EMB.fi ^i, .vanat de»

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2