kerk en school. ïïrr de gmge'ving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 10 AUGUSTUS 192 DAG-AGENDA. Woensdag 11 Ang. 's av. half acht Terrein molen „De Valk Lammer markt, Openlucht Samenk. met zang koor. De avoncj, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Augustus a.s. waargenomen door den apotheek van den heer W. Pelle. K Rapenburg 12, iTelef. 594. Oegstgeesh Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De antobnsdienst der spoorwegen. De heer R. G. A. M. Heg, de nieuw benoemde directeur van den door de Ned. Spoorwegen op te richten auto busdienst, heeft op een vraag van een vertegenwoordiger van „Het Centrum waarom de directie der N. S. juist nu tot hare beslissing met betrekking tot den autobusdienst gekomen was, ge antwoord, dat de directie dit besluit Zaterdag SI Juli genomen had en zulks, niet eerder had kunnen doen. dan na- da. de Eerste Kamer op 14 Juli hare goedkeuring gehecht had aan de Wij ziging t-an de Wet van 23 April 1880, betreffende de openbare middelen van vervoer, met uitzondering der spoortvegdiensteu- Vwder deelde de heer Heg nog me de, dat hij in zijn tegenwoordige func tie van inspecteur van het Vervoer der Na der 1. Spoorwegen, met ingang van 1 September a.s. zal worden opgevolgd ïloor den heer G. van Meurs, thans in specteur eerste klasse. Stakingsrelletjes. Het is Zaterdagavond te Tiel zeer rumoerig geweest. Tijdens het aflos sen van de werkploegen aan de azijn- fabriek had zich een groote menigte verzameld, van waaruit meermalen gejoel en gefluit tegen de politie op ging. Toen, na herhaalde sommatie, het publiek niet spoedig genoeg uiteen ging. werden eenige charges met de blanke sabel uitgevoerd, waardoor een groot aantial personen flinke klappen opliep. ZoOals het gewoonlijk bij zulke gelegenheden gaat, werd ook een aan tal persenen, die met de relletjes niets uitstaaïide hadden, getroffen. Onder hen btehoorde de socialistischen wet houder P. van Lavieren. Later op den avond, vooral na het sluitingsuur dier café's, werd het we der zeer rumoerig. Herhaaldelijk werd de politie uitgejouwd, waarna charges volgden. Een jongeman werd zoo ern stig getroffen, dat hij zich onverwijld Onder geneeskundige behandeling moest stellen. Chr. Politiepersoneel. Op de agenda van de algem. verg. ,van dien Bond van Chr. Politieambte naren, die 8 en 9 Sept. a.s. te Zeist zal worden gehouden, komt o.m. voor een voorstel van het Hoofdbestuur tot tij delijke aansluiting van de organisatie bij een Centrale of Comité van Chr. Overheidspersoneel. Dit voorstel luilt: Nu uit den uitsag van 't onder de le den gehouden referendum is gebleken dat de meerderheid nog niet de nood zakelijkheid inziet van aansluiting on zer organisatie bij het C. N. V., meent het Hoofdbestuur u voor te moeten stellen, pogingen aan te wenden, con tact te verkrijgen met het Permanent Comité van Christelijke organisaties van Overheidspersoneel. Vertegenwoor dïging in dit Comité is normaal alleen rfiogelijk voor de organisaties, aange sloten bij het C. N. V. Ons Hoofdbestuur heeft echter hoop, dat tegen tijdelijke vertegenwoordi ging onzer organisatie in dit Comité (b.v. voor den tijd van twee jaren) geen al te groote bezwaren bestaan; onze Bondsleden zouden dan tevens de gelegenheid hebben, het standpunt van ons Hoofdbestuur ten opzichte van de aansluiting onzer organisatie bij de Christelijke Vakcentrale, aan de ptraktijk te toetsen. Wil onze organisatie straks mede in vloed uitoefenen bij d'e weder aan de ofrde komende groote punten van vak actie. speciaal van die tot verbetering der positie van het Overheidspersoneel in 't algemeen, dan moeten we op z'n minst contact hebben met de organisa ties Van Chr. Overheidspersoneel. Wij vertrouwen, dat onze leden hiervan doordrongen zijn. Predikant-Kamerlid. De Synode der Ned. Herv. Kerk heeft een voorstel van Dr. Woldendorp om aan predikanten der Ned. Herv. Kerk te vergunnen tevens lid te zijn van de Tweede Kamer van de Provinciale Staten verworpen. De Ned. Landbouw ln 1925. Het verslag over den landbounw over 1925 i3, als no. 2 van den jaargang 1926. der verslagen en mededeelingen van de directie van den Landbouw, verschenen. De bekende statistische overzichten betrekking hebbend op den land- en tuinbouw en wat daarmede samen hangt, bieden ieder, die met den land houw in betrekking staat of wenscht te komen, weder ruime gelegenheid er hun voordeel mede te doen. De tabellen, hebben betrekking op den omvang der verschillende teelten, de opbrengsten der producten, den veestapel, den aanvoer aan de belang rijkste markten, de prijzen, den uit voer naar het buitenland en verder op de verschillende takken van land bouw coöperatie, de hypotheken op landelijke eigendommen enz. Het tekstgedeelte geeft nadere ver klaringen en aanduidingen der tabel len en behandelt verder verschillende onderwerpen, waarvan de beteekenis niet door statistische overzichten is aan te geven, als de weersinvloeden, de resultaten met de teelt der ver schillende land- en tuinbouw gewassen verkregen, de koop- en pachtprijzen der landerijen, d'e arbeidsloonen, de ontginning en ontwatering cn verschil lende andere onderwerpen, welke te zamen in beknopten vorm een beeld geven van den Nederlandschen land bouw. Er blijkt uit. dat 1925 behoudens sommige uitzonderingen voor den landbouw niet bijzonder gunstig is ge weest en bij 1924 ten achter bleef. De arbeidsloonen ondergingen weinig ver anderingen, de pachtprijzen bewogen zich niettegenstaande de hoogte, welke zij reeds bereikten in vele streken nog in stijgende richting; ook de koopprijzen der landerijen liepen nog op. Daar in het Landbouwverslag is sa mengebracht, wat uit onderzoekingen van de directie van den Landbouw is gebleken en verder wat uit statistie ken van grooten omvang en moeilijk vergelijkbare tabellen met zorg is uit gelezen en verwerkt, is het een boek, dat vaak en met vrucht zal worden ter hand genomen. In hetzefde werk is ook nog opgeno men een overzicht van de bedrijfsuit- komsten in den landbouw over het boekjaarl9241925 samengesteld naar gegevens van de Centrale Bureaux voor Landbouwboekhouding. Dit overzicht, dat op feitelijke gege vens berust, is van groot belang met het oog op de kennis van de bedrijfs resultaten van den landbouw eu van de factoren, welke daarop van invloed zijn. Is een ledenregister zegelplichüg? Teneinde zekerheid te verkrijgen omtrent de vraag, of het ledenregister eener vereeniging onderworpen is aan zegelrecht, een vraag, waarom trent sinds geruimen tijd verschil van meening bestond, zond het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen in Nederland op 23 November 1925 een adres aan den Minister van Financiën. Thansu dus acht maanden later, heeft het Departement geantwoord, meldt de „N. B. Crt.", dat de kenne lijke hedoeing van art. 11 al. 3 der wet op de coöperatieve vereenigingen 1925, St.bl. 204. is om de daar bedoelde verklaring in de plaats te laten treden van de aanvraag tot toetreding, wel ke bij dat wetsartikel in alinea 1 is vrijgesteld, en dat er geen bezwaar be staat, die vrijstelling ook op cte be doelde verklaring in het ledenregister gesteld toe te passen. Daartoe bestaat te minder bezwaar,*wanneer men let op het onderling veroand dat er be staat tusschen de verschillende bepa lingen van voormeld art. 11. Het bovenstaande geldt alleen voor het ledenregister bij een coöperatieve vereeniging; een dergelijk register, ge houden door een vereeniging, vallende onder de werking van de wet van 1855, is bij gebreke van een vrijstelling niet vrij van zege:. De vrijstelling van de wet op de coöperatieve vereenigingen 1926 kan daarop niet analogisch wor den toegepast. DE WAARDE DER RENTEKAART. Een waarschuwend voorbeeld. Bij den Raad van Arbeid te Haarlem werd dezer dagen het navolgende ge val bekend, hetwelk zóó leerzaam is voor hen die ln loondienst zijn, dat het zijn nut kan Rebben hieraan publici teit te geven. Een dienstmeisje, wees, oud 22 jaar, was van 15 September 1924 tot 15 Oc tober 1925 in dienst van mevrouw A. en van 15 Nov. 1925 tot 15 Juni 1926 van mevrouw B., zonder zich echter voor de Invaliditeitsverzekering aan te melden. Er werden dus geen zegels voor haar geplakt. Wie hiervan de schuld draagt weten wij niet, maar vast staat, dat zij op 14 November 1925 een begin van uitvoering heeft gege ven aan hare verplichting om zich aan te melden en hoogstwaarschijnlijk is, dat zij daarvan door bemoeiingen van mevr. B. is weerhouden. Toen werd zij pngesteld (tubercu leus) en de familie B. zegde haar, ver moedelijk uit dien hoofde, de betrek king op. Zij aanvaardde noodgedwongen, nu enkele weken geleden, een nieuwe be trekking bij de familie C., waar men terstond van de aanmelding voor de invaliditeitswet werk maakte. Zij kan echter thans niet in de verzekering worden opgenomen, omdat zij bij de aanmelding invaliede was, want kort daarop reeds moest zij het werk opge ven, omdat zij niet meer kon. Thans diende zij op doktersadvies een aan vraag in bij den Raad van Arbeid, om gratis geneeskundige behandeling. Deze aanvraag moest echter zonder nader onderzoek worden van de hand gewezen, omdat voor betrokkene niet was geplakt. Ook wendde zij zich tot baar tegen- woordigen werkgever C. om verple ging. Deze beroept zich evenwel op het feit, dat anderen verzuimden voor haar te plakken en zij reeds ziek was, toen zij bij hem in dienst kwam. Daar staat nu de arme wees,zonder hulp, slechts hopende op de liefdadig heid. Slachtoffer van eigen schuld en van die der families A. en B. Een waarschuwend voorbeeld voor anderen, die wel eens minachtend of onverschillig oordeelen over een rente- kaar-L BUITENLAND. DE KERKVERVVOLGING IN MEXICO Internationale verwikkelingen? Een telegram uit Mexico-city aan de „Daily Tel." meldt, dat de eerste week van het conflict tusschen Kerk eri Staat in Mexico eindigt in een inter nationale sfeer, waarin Engeland een leidende partij speelt, terwijl met groote waarschijnlijkheid Amerika, Duitschland, Frankrijk, Spanje en an- derelandén zullen volgen, als de re geering, haar plan ten uitvoer legt en zooals op de Katholieke ook op de protestantsche kerkbezittingen beslag te leggen. Londen, daartoe aangezet door daar wonende Engelschen, die verklaren, dat de Britsche faam als beschermster harer onderdanen over de geheele we reld tot een aanfluiting wordt, ge maakt dringt er bij den Britschen ge zant, mi*. Esmond Ovey op aan. Mexico aan he bestaan van de handelsover eenkomst van 1888 te herinneren, waarin de godsdienstvrijheid wordt gegarandeerd voor de onderdanen van beide landen op beider grondgebied. Mr. Ovey, voelt, dat onderhandelin gen vergeefsch zullen zijn, totda: Mexi co een weg heeft gevonden waarbij toe passing der kerkelijke wet kan wor den ingetrokken voor zoover Brit schen eigendom betreft, terwijl ze ge handhaafd blijven tegen de katholie ken. Ondertusschen trachten de ka tholieken Londen en het vaticaan tot samenwerken in de Mexicaansche kwestie te bewegen. Ondervraagd over de stappen van den Lrgelschen gezant zeiile de Mexi caansche minister van Buitenlandsche Zaken, snor Estrada, dat hij geen ver klaring kan afleggen; hij kon echter wel zéggen, dat de onderhandelingen tusschen zijn departement en den Brit schen gezant op de meest vriendschap pelijke wijze werden gevoerd. Engelsche duikboot gezonken. In de haven van Devonport is de En gelsche duikboot N 29 tijdens herstel werk gezonken. Men vreest dat de eerste machinist en vier arbeiders om gekomen zijn. Men is te Devonport zeer getroffen door het ongeluk met de duikboot. Men meent dat de boot, die van een proeftocht terugkwam, op het punt stond, aan de kaed voor anker te gaan toen zij plotseling omsloeg en zonk. Zes leden van de bemanning spron gen in 't water, en zijn opgepikt. Men vreest, dat de rest verdroken is, want men geloofde, dat het schip met ge opende uitgangen is gezonken. De bezittingen van den ex-keizer. Een telegram uit Kaapstad meldt, dat het opperste gerechtshof van de Unie van Zuid-Afrika gisteren heslist heeft, dat de zoogenaamde persoonlij ke eigendommen van den ex-keizer in het 'voormalig Duitsche Zuid-West- Af rika, volkomen terecht en wettig in beslag genomen zijn onder vigeur van de bepalingen van het vredesverdrag van Versailles. Voor eenige schadeloosstelling komt de exkeizer dus niet in aanmerking. De nood in Duitschland. In het centrum van Berlijn heeft de 71-jarige geneesheer Max Mayer met zijn 10 jaar jongere vrouw, zelfmoord gepleegd. Uit nagelaten brieven blijkt, dat geldzorgen het echtpaar tot de daad hebben gedreven: zij waren niet meer in staat in hun levensonderhoud te voorzien. Naar aanleiding van dit nuchtere bericht wijst het Achcuhr Abendblatjt er op, dat 25 ptt. van de Berlijnsche geneesheeren nog geen inkomen heb ben van 3000 mark per jaar. De concurrentie is groot. In den (oorlog was het niet ai' te moeilijk te promoveeren, daar men aan het front geneesheeren noodig had. Bo vendien hebben zich in Duitschlandi K'etsrv veel geneesheeren uit de vérlo- ren gewesten gevestigd. De gemteesheé- ren zijn voorts als het grootste gedeel tte van de burgerij slachtoffer van de malaise geworden, en zelfs de goed gesitueerden onder hen ver dienten lang niet zooveel als voor 'den oorlog. De honoraria zijn laag en de parti culiere praktijk wordt steeds' geringer. Velen eischen daïi ook, dat in (het ge heel e Duitsche rijk de studie in de medicijnen voor den duur van 10 jaar zal worden gestaakt. FRANKRIJK EN DE SCHULD REGELING. Geen behandeling vóór de zomer - vacantie. Tardieu heeft aan de Kamercom missie voor de buitenlandsche zaken medegedeeld, dat de regeering het aan haar overlaat de wijze te kiezen waar op zij het schuldenprobleem behan le ien wil en dat de regeering niet aan het parlement zal vragen deze kwestie nog voor de vacantie te behandelen. Dientengevolge is de meerderh. van de commissie van oordeel geweest, dat er geen reden was de regeering te hooren. Tardieu heeft vooral gezegd, dat hij den indruk had, dat voorloopig niet aan Bérenger verzocht zou worden op zijn post terug te keeren. Bestrijding der duurte. De Fransche ministerraad heeft in den boezem van den raad twee com missies van bezuiniging ingesteld. Een zal bezuinigingen, aan te bren gen in de administratie, onderzoeken en zal onder voorzitterschap van Poin- caré staan; de andre, onder leiding van Barthou, zal zich uitsluitend be zig houden met bekrimpingen, en met de duurte. De ministerraad is er op uit spoedig de prijzen der levensmiddelen te doen dalen vanwege de verbetering van den Franschen wisselkoers. Er werd beslo ten de vertegenwoordigerss van groo te handel- en nijverheidsbesturen en van de vereenigingen van handelaren in levensmiddelen op te roepen. De open brief van Clémencean. Zooals reeds kort gemeld heeft de hoogbejaarde Fransche politicus Cle- menceau, die momenteel te Vendeé vertoeft, een open brief gericht aan president Coolidge. Deze brief welke ontroerend van inhoud is> luidt als volgt: Mijnheer de President, Er zijn tusschen de drie groote ge allieerde landen en oorlogsbondgcnoo- ten van Frankrijk meeningsverschil- len gerezen over de regelingen der schuld welke de toekomst van de be schaafde wereld ernstig dreigen aan te tasten. Van alle kanten zijn de finan- cieele en politieke deskundigen aan het werk. Een technicus is, zeer dik wijls, een man die er behagen in schept zijn probleem te isoleeren van die met welker nevenschikking hij belast is. Alles houdt verband met de openbare zaken en die er prat op gaat zich uit sluitend te beperken tot zijn eigen ge bied bemerkt te laat dat hij buiten de maatschappij gezet is. Tusschen de Vereenigde Staten cn Engeland, tusschen Engeland en Frank rijk doen zich dezelfde kwesties voor, en ik zie dat de oplossingen die be sproken worden of de voorbereidingen tot een oplossing geen goeden geest in de betrokken landen hebben gescha pen. Wij zijn schuldenaren en gij zijt schuldeischers. Het schijnt dat dit zui ver een kwestie van geld is. Zijn er 'dan geen andere overwegingen onder de oogen te zien? De Europeesche politiek van Enge land was er tot dusver steeds op uit de volken van Europa door interven ties elkaar in bedwang te houden. Heden word,t de ongerustheid in Frankrijk voornamelijk gewekt van do zijde van Amerika. Als de naties slechts handelshuizen waren zouden de bankrekeningen het lot van de wereld regelen. Gij eischt van ons de betaling van een senuld, welke niet ontstaan is door handel, doch door den oorlog en gij weet even als wij dat onze schatkist leeg is. In 'n dergelijk geval teekent de debiteur vervalbiljetten. Het is het geheim van de comedie dat het hier gaat orn ficti- ve wissels om 'n leening te verkrijgen, met goede hypotheken op onze grond gebieden zooals in Turkije. Dat, mijnheer de President, zullen wij nimmer aanvaarden. Frankrijk is niet te koop, zelfs niet aan zijn zijn vrienden. Wij zijn onafhankelijk. Onafhankelijk zullen'wij blijven. Als Frankrijk zou moeten verdwij nen onder de slagen van haar vijan den en van haar „gezworen" vrienden, dan zou de naam van fierheid blijven bestaan. Hebben wij iets anders ge daan dan onze plicht? Moesten wij onze citadellen afstaan aan Duitsch land toen dit land deze van ons eis;ht onder bedreiging van een oorlogsver klaring? Wie durft het wagen te bewe ren, dat wij iets anders gedaan hebben dan ons te onderwerpen aan het on vermijdelijke? Zou hij kunnen bewe ren dat wij slechts gestreden hebben? Ja. wij hebben in den maalstroom, ge worpen ons bloed en ons geld, zooals van hun kant hebben gedaan Enge land en de Vereenigde Staten. Maar het is het Fransche grondgebied dat verwoest is geworden. Die moordende jaren hebben wij dit Amerikaansche woord gehoord: „Frankrijk is de grens van vrijheidi". Dj*ie jaren van bloed cn van geld voeiende door alle poriën. Komt in onze dorpen lezen de lijst zon der enide van onze dooden en maakt vergelijkingen als gij wilt. Is het geen „bankrekening", de levenskracht van deze verloren jeugd? Zooals Rusland te Brest-Litovsk heeft Amerika met Duitschland een afzonderlijken vrede gesloten. De vre de van het bloed met den vijand. Men adviseert heden tot het sluiten van een vrede van het geld tusschen de geal lieerde en verbonden mogendheden. Waarom hebben wij niet kunnen voor zien wat er thans gebeurt? Moet nu dan de leugen van le Duitsche, schade vergoedingen uitloopen op Amerikaan sche geldinningen? Ik heb vrij gesproken tot den geëer- den leider van een groot volk voor "wie ik sedert 50 jaar groote eerbied heb bewaard, omdat ik meende dat het de vaan van een groot ideaal hoog hield. Het is dit ideaal waartoe het zich thans moet uitspreken. Ik zou het slechtes de opperste hulde van mijn stilzwijgen kunnen aanbieden indien ik mij vergist had. (w.g. CLEMENCEAU.) KORTE BERICHTEN Er zijn weer groote plannen aan genomen voor de verdere electrificatie van het ondergrondische spoorwegnet in het zuiden van Londen. Tegen het eind van 1#28 verwacht men, dat de uitvoering voltooid zal zijn. De Britsche admiraliteit heeft gisteren een officieel witboek in het licht gegeven, waarin op de meest be sliste wijze ontkend wordt, gelijk dezer dagen gemeld werd, dat het lijk van Kitchener door Powell of wie dan ook op een Scandinavisch kerkhof ontdekt kan zijn. De staking van 24 uur, door die Gemeentelijke Aankondigingen Gemeenterekening. B. en W. van Leiden brengen ter a\- gemeene kennis, dat de rekening en verantwoording van de ontvangsten en «uitgaven dezer gemeente over het jaai 1925. met al de daarbij behoorenclqjtóo- scheiden, aan den gemeenteraad is twei gelegd, tijdelijk voor een ieder, gedu rende veertien dagen ter secretarie do zer gemeente ter lezing is neergelegd en in afschrift, tegen betaling der ko> ten, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. Leiden, 10 Aug. 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-burge"n. VAN STRIJEN, Secretaris. Fransche Mijnwerkersfederatie uit sympathie met de Britsche staking afge kondigd, is in eenige gedeelten van het Fransche mijngebied algemeen ge weest. in andere van minder grooten omvang, terwijl op weder andero plaatsen als te Saint-Etienne, het werk normalen voortgang gehad heeft. De Indische nationalisten Mala- viya en Nionje, die tegen het verbod der regeering Calcutta zijn binnenga- komen, zullen 23 dezer terecht staan. Volgens een bericht in de „Ma- tin" heeft de gemeenteraad van Bom bay besloten, dat er met ingang van 8 Augustus in de stad en haar onmidde! lijke omgeving geen alcoholhoudende dranken mogen worden verkocht. Volgens inlichtingen uit Moskou is wel de atmosfeer in hooge politieke kringen uiterst gespannen, doch heb ben geen ondusten plaats gehad. Instemming met Assen. Het Algemeen Bestuur van de Ver eeniging tot Chr. Verzorging van ■■'„rank zïnnigen heeft het volgende -jchrijven rondgezonden „Het algemeen Bestoiur der Vereeni ging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Nederland acht zich, krachtensLart. 7 al. 4 der Statuten, ge rechtigden verplicht tot handhaving van den grondslag der Vereeniging, uit gedrukt in Art. 2 der Statuten: „dë Heilige Schrift, naar de verklaring dei Gereformeerde Kerken: de Belijflenia de Catechismus, en de vijf Artikelen tegen de Remonstranten", instem ming te betuigen -met de confessioneele beslissing van de Generale Synode te Assen in het geding „Dr. Geelkerken betreffende de„Artt. 4 en 5 der Gere-1 formeerde Belijdenis. „Dientengevolge is op de otichtingefl der Vereeniging in geen opzicht en pp geenerlei wijze propaganda vcor dez.g, nieuwe opvattingen van Dr. Geelkerken toelaatbaar". De Geref. Kerk van Zandvoort (Brederodestraat) Op den dag der afzetting van Ds. H. C. van ien Brink en van de meeste kerkeraadsleden, aldus de „Overt. Kerk bede", bestond de Geref. Kerk van Zandvoort uit 110 belijdende dedenen 95 doopleden. Hiervan hebben 47 lijdende leden met 54 doopleden ver klaard den kerkeraad van Ds. van den Brink als den wettigen kerkeraad t* blijven "erkennen. Okr. Geref. Schoolonderwijs. De jaarvergadering der Vereen, voof Chr. Geref. Schoolonderwijs had te Amersfoort plaats. Ze stond onder lei ding van Ds. v. d. Berg te Den Hel der. Inplaats van Ds. A. H. Hilbers, En schedé (niet herkiesbaar) werd als be stuurslid gekozen Ds. H. Hoogendoorn uit Bunschoten. Een andere plaats in het bestuur werd aangevuld door de verkiezing van den heer Visser uit Rotterdam. Besloten werd zich tot de regeering te wenden men een request, houdende verzoek tot wegneming van de belem merende bepalingen, door de technische herziening der L."0. wet gebracht, voot de oprichting van Bijzondere Scholen, 't Komt voor dat op plaatsen, waai meer dan 80 leerlingen op de lijst go- plaatst staan, tengevolge van die do- paling geen schooi voor Chr. Gerei, (onderwijs kan gesticht -worden. UHUhieliiiBr. Vergadering van den gemeente raad op Ltonderdag 12 Augustus, nauL 7, uur. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres Orapjevereeniging om sub sidie voor kinderfeest. 3. Aanbesteding grind en basalt-leve rancie. 4. Voordracht zetters. 5. Vaststelling pensioengrondslag P. Krijger. 6. .Comptabiliteit. 7. Aanbieding gemeenterekening '2», 8. Kader advies inzake uitbreiding electrische kabel. 9. Wijziging instructie Gemeenta-ont vanger. 10. Vaststelling 3-jaarlijksehe verga 10. Vaststelling jaartijksehe vergoe ding ex art. 103, 4e lid, L. 0.-wet. 11. Voorstel uitbreiding waterleiding buizen. NOORDWIJKERHOUT. Te ruim 3 uur brak Maandagmid dag brand uit in een groote hooiberg «san den heer Adr. Warmendam, in de kom van het dorp, juist achter de Ned Herv. Kerk. In dezen hooiberg zat circa 140 voet iiooi, zoodat het in een oogenblik trjda wel een vuurzee geleek. Een in de nabpheid staande schuui ward bijna aanstonds aangetast en brand

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2