G/e/v Witte Heeren- en Dames- Zakdoeken 3 stuks voor 25 ets. Muggebefen buitenland. uTFde omgeving] NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Zondag 8 Augustus. „Jeruël", Mid delstegracht 3, 's morgens tien uur de heer Verweij van Zwolle, 's av. half zeven de heer van der Horst. Woensdag 11 Aug. 's av. half acht Terrein molen „De Valk", Lammer markt, Openlucht Samenk. met zang koor. De avond, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Augustus a.s. waargenomen door den apotheek van den heer W. Pelle. K Rapenburg 12, Telef. 594. A.s. Zondag 8 Aug. zal de dienst wor den waargenomen door Dr. Hovens Greve. Niemer, Timmermans, Veïd- huyzen. geneeskundige Zo.a.lugjflienst to Oegstgeest zal morgen worden waar- gemen door Dr. Timermans, Telef. 390. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. LokhorststraatPieterskerkstraat, aan gereden dqor een kaasbrik, die be stuurd werd door J. v. H., uit Bent huizen. De juffrouw viel, en kwam voor den wagen terecht De voerman hield ge lukkig dadelijk het paard in. anders zou zij er niet zoo goed zijn afgeko men. De gevolgen beperkten zich nu tot een lóssen tand en een lichte ont velling in het gelaat. Keï bezoek der Engelsche padvinders. Vandaag zijn de 300 Engelsche -pad vinders, die ons land bezoeken, te Leiden geweest. Te voet vanmorgen uit Den Haag vertrokken, namen zij in de1 Kievit te Wassenaar plaats in de voor hen ge reed staande trams, die hen naar het Raagsche Schouw brachten. Vandaar marcheerden zij naar de Vink, waar h$t Leidsche Politie-muziek korps en de Leidsche neutrale en C. J M. V.-pa.ïvi-.ders hen opwa;hten. Bij hun aankomst speelde het mu ziekkorps het Engelsche Volkslied en vervolgens het Wilhelmus. Namens het Comité van ontvangst, gevormd uit" de C. J. M. padvinders en de Algem. padvindersclub alhier, werden de gasten daarna toegespro ken door at::» he$r J. N. Wassenaar. Zijn welkomstgroet werd beantwoord door den Engelschen hopman, Sir. E. Collpeat. Het muziekkorps stelde zich nu aan het hoofd van den stoet, waarna met de vaandels voorop naar de stad werd gemarcheerd. Onder veel belangstel ling arriveerden de padvinders aan de Witte poort. Bij de Doelenkazerne stelden zij zich nogmaals op, waarna het muziekkorps nog een paar nummers ten gehoore bracht. De heer Wassenaar sprak hen nog maals toe, en wenschte hen niet alleen een prettig bezoek, maar ook een: „tot wee£"zï-ens toe, terwijl hij het muziek korps dankte voor de bewezen dien sten r'ierna iog;-n de palvinurs aan den maaltijd die in de Doelenkazerne was gereedgemaakt. Na afloop gingen zij naar den Burcht om wat uit te rusten Hedenmiddag werden nog verschil lende bezienwaardigheden bezocht, w.o. de Jan Steententoonstelling in de Lakenhal en het Stadhuis. Hedenavond vertrekken zij weer met de Pauline" naar Haarlem. BINNENLAND. P. Brouwer, f Te Sneek is op ruim 57-jarigen leef tijd overleden de heer P. brouwer, in leven hoofdredacteur van het A.-R. „Friesch Dagblad", welke functie hij s edert N ovember 1911 verv ul deV oor- dien was bij werkzaam als hoofdre dacteur van de voor eenige jaren on- geheven „Qimze Courant", te Zwolle. De heer Brouwer was vooral bekend als volksschrijver. Meerdere werken van hem zagen het licht. Hij was o.a. medeweker van het „Schouwvenster" „Timotheus", en „De Spiegel", als mede van tal van anti-rev.- weekbla den. Met den heer Brouwer is niet al leen een zeer bekend man heenge gaan hij en zijn arbeid waren met recht populair maar ook een zeer hoogs,taand en strijdbaar man. Steeds heeft hij pal gestaan voor de A. R. be- ginselen, tot zijn laatste dagen. Zijn loopbaan ving aan bij het Chr. Onder wijs, hij werd Hoofd van de School met den Bijbel te Leerbroek. Door zijn ijverig medeleven met de A. R. partij, kwam hij in de kiesver- eeniging naar voren en nam al spoe dig een leidende plaats in in de Cen trale A.R. Kiesvereeniging in 't district Sliedrecht (toen nog het Kuyner-dis- trict genoemd). Op zijn initiatief werd voor het district een weekblaadje uit gegeven van een bescheiden omvang. De heer Brouwer vulde bijna het ge- heele blaadje. Op zeer bevattelijke wij ze wist hij de politiek van den dag weer te geven. Het nieuwe blad „De Alblasserwaard en de Vijfheerenlan- den" ging er in als koek en groeide uit tot een kloek en meetellend week blad. De journalistieke gaven van den heer Brouwer traden helder in het licht. Al spoedig kon hij zich, naar den wensch van zijn hart, geheel aan de journalistiek wijdens en hem hij af scheid van zijn taak bii het Chr. On derwijs, dat hij ook met liefde had ge diend. Echter ziin eerste weekblad, RECLAME, svacu, tegen inlevering van dezen Bon bleef hij bij den voortdurend toene- menden arbeicl tot het laatste toe ge trouw. De latere levensjaren werden langs moeilijken weg geleid, een weg van lichamelijk lijden, maar aan het ziek bed gekluisterd, verrichtte hij toch zijn persarbeid, dicteerde of schreef zelf nog zijn rake artikeltjes, waar naar men direct greep, omdat zij ver tolkten hetgeen er leefde in het hart van het A. R. volk. Met het sterven van den her Brou wer hebben wij een van de beste jour nalisten verloren. Zijn heengaan beteekent voor onze partij en in 't bijzonder voor onze A.R. pers een ernstig verlies. Het telegrafisch Verkeer meiNed.-Inöië De directeur-generaal der P. en T. vestigt er nogmaals de aandacht cp, dat sedert 1 Mei j.l. in het verkeer met Nederl.-Indië tegen goedkoop tarief z.g. D.L.T.-telegrammen zijn ingevoerd de overbrenging geschiedt thans met inachtneming van de volgende bepa lingen: 1. De tegrammen moeten hoven t adres voorzien zijn van de aanwijzing D. L. T. welke aanwijzing als één woord in de prijsberekening is te be grijpen. 2. De telegrammen kunnen in Neder land vanwege deri afzender voorzien worden van een der via's „Amsterdam BandoengRadio" of „Eastern"; te legrammen zonder via aangeboden worden naar omstandigheden over één dier beide wegen verzonden. 3. De prijs der D.L.T.-telegrammen bedraagt: voor de.eerste 20 woordeh of minder f 12.50. voor elk woord meer f 0.62VS; 4. D.L.T.-telegrammen mogen slechts gesteld zijn in verstaanbare taal en wel in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch Engelsch of Maleisch, terwijl aan den voet van het aan te bieden formulier een desbetreffende verkla ring is te onderteekenen als vereischt voor uitgestelde telegrammen. 5. De aflevering in Ned.-Indië van in Nederland ontvangen D.T.L.-telegram- njen en de aflevering in Nederland van de uit Nederlandsch-Indië ontvan gen D.T.L.-telegrammen, geschiedt minstens 2 maal 24 uur later dan het tijdstip van aanbieding in Nederland resp. Nederlandsch-Indië, waarbij re kening wordt gehouden met het tijds verschil tusschen beide landen. 6. De. afzenders hebben slechts recht op terugbetaling van seinkosten we gens vertraging, indien blijkt, dat een D.L.T.-telegram 6 maal 24 uur na het tijdstip der aanbieding nog niet werd afgeleverd., 7. Op de D.L.T.-telegrammen zijn ove rigens de bepalingen van toepassing, welke voor uitgestelde telegrammen van kracht zijn. Zooals uit bovenstaande blijkt, wor den D.L.T.-telegrammen zoo. mogelijk steeds 2 maal 24 uur na het tijdstip van aanbieding afgeleverd; de bepaling medegedeeld in de Staatscourant van 22 April j.l., no. 77, dat Zon- en feest dagen niet medetellen bij de bereke ning van genoemden termijn van 2 maal 24 uur, is vervallen. Het verdrag met België. Volgens het Voorloopig Verslag van het tweede afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer inzake het Belgisch Verdrag vroeg een der leden, wat er kanaalplan MoerdijkAntwerpen het waar was van het gerucht, als zou het eerst geopperd zijn door een der Ne- derlandsche onderhandelaars. Dit ge rucht liep trouwens al vrij stellig. Men stelle zich voor: wat blijkbaar de allergrootste moeilijkheden zal ge ven om tot overeenstemming te ko men was dan een gevolg van de loslip pigheid of van een royale buit van een der Nederlandsche deputaten. Bijna niet te gelooven! Daarom te meer. zegt de Rotterd., zijn wij nieuwsgierig naar het antwoord van den Minister. Uit het Sociale Leven. Een arbeidsconflict in de Textiel» industrie. Naar het Hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus" aan het persbureau V.D. me dedeelt, hebben de pogingen, door het Hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Tex tielarbeidersbond „St. Lambertus" aan gewend om eenige verbeteringen van arbeidsvoorwaarden te verkrijgen voor de arbeiders werkzaam op de fa brieken te Mierlo en Deurne der firma W. Swinkels te Helmond, tot heden geen resultaat gehad. Na terugneming der dato 13 Juli bekend gemaakte nieuwe tariefregeling, welke een direc te-actie-staking tengevolge had1, heeft de firma een nieuwe regeling ontwor pen, welke 9 Augustus a.s. in werking zal treden. Deze komt voor het gros der arbeiders neer op een loonsverla ging en verplicht daarbij de wevers op straffe van ontslag een vastgestelde minimum-productie te leveren. Op Woensdag 4 Augustus met de arbeiders, werkzaam op de fabriek te Mjerlo gehouden vergadering, werd met bijna algemeene stemmen beslo ten genoemde firma te berichten dat, zoo voor 16 Augustus a.s. de op hare fabrieken bestaande kwestie niet tot een bevredigende oplossing is ge bracht de werkzaamheden op dezen datum niet zullen worden voortgezet. Ook met de arbeiders te Deurnê zal in het begin der volgende week een vergadering worden gehouden. Christelijke Textielarbeiders. Op het congres der Internationale Federatie van Christelijke Textielar beiders te Antwerpen op 24, 25 en 26 dezer, waarhij ook Unitas, de Christe lijke Textielarbeidersbond in ons land is aangesloten, wordt het 25-jarig be staan der Internationale herdacht. Re feraten zullen worden gehouden over betaalde vacantied'agen in de textielin dustrie. over den fabrieksarbeid van gehuwde vrouwen en over wettelijke bescherming van vrouwen en jeugdige personen. RECLAME. Als de muggen U plagen of reeds hebben gestoken, als gij niet kunt slapen van den gruwelijken jeuk der opgezwollen muggebeten, grijpt dan toch dadelijk naar het ideale middel tegen muggebeten, da! ds zvvstiino voerhom!, tfai dia jeak dadaiijli s;i;!, tiai oaisme., zuivert, geneest. AKKER'S Wrijf U in met Kloosterbalsem vóór 'tnaar bed gaan, dit houdt de muggen op een af stand. Zijt gij reeds gestoken, dan dadelijk Kloosterbalsem erop. Gaat niet op reis zonder een potje Kloosterbalsem, een huis apotheek op zichzelf, onovertroffen bij alle wonden, ontvellingen, zonnebrand, door- loopen enz. Alom verkrijgb.f 0,60 per pot. DE FRANSCHE SCHUDDEN. Velzet tegen de regeling. Uit gesprekken in de wande Hgan- gen der Franscü-e Kamer schijnt te blijken, dat bij alle partijen.'ernstig en tegenzin bestaat tegen de onmiddel lijke ratificatie van de overeenkom sten met Londen en Washington. Ma'ardag zal de ministerraad offi cieel een besluit nemen ten aanzen van de mogelijke bespreking door het parlement van het ontwerp tot ratifi catie van de overeenkomsten ter rege ling van de onderlinge schulden der geallieerden. Waar het echter Donderdag nog leek, dat de parlementsleden ei-voor waren ten minste in de Kamer een bespre king daarover vóór het reces te hou- den,schijnt er in den loop van gister middag een ommekeer te zijn geko men. Er zijn individueele stappen bij Pom caré gedaan, o.a. door Morinaud, den voorzitter van de onderlinge republi- keinsche groep voor het openbaar wel ziin, die 275 afgevaardigden telt. om hem erop te wijzen, dat de opinie in het parlement thans niet voor aanne ming, hiina zonder debat, van de con ventie Bérenger-Mellon is. Vele afge vaardigden achten een diepgaande bestudeering door de betrokken par lementaire commissies van de teksten die hun ziin of zullen word én onder worpen, en den weerslag die deze op den economischen. financieel en an politieken toestand van het 1 andi kun nen hebben, absoluut noodzakelijk. Het schijnt dus, dat de regeering zal worden gedwongen, af te zien van het verkrijgen van een onmiddellijke beslissing van het parlement, en ïia haar uiteenzetting in de parlementaire comissies te hebben gegeven, deze in volkomen onafhankelijkheid het dos sier nopens de ondelinge schulden der geallieerden, dat- hun in ziin geheel zal worden ter hand gesteld, te laten bestudeeren'. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Geen interventie van de Ver .Staten Naar aanleiding van het verzoek van het „Genootschap der Ridders van Columibus", de voornaamste katholeke organisatie, om te intervenieeren. in het religieuze conflict in Mexico, ver klaart het Amerikaansche dept. van buiten 1. zaken, dat de regeering steeds bereid is te interven! eer en ten gunste van de wettige rechten der Amerikaansche burgers in Mexico, maar zij kan dat niet doen in oen een binnenlandsche pollteke aange- legenhed, welke uitsluitend Mexicanen betreft. Over het Kanaal. De vermaarde Amerikaansche zwem ster Gertrude Ederle, is gisterochtend bij Kaap Griz nez te water gegaan en bevond zich Donderdagavond te 9 uur 20 op 2 mijlen uit de kus,t van Dover. Op dat oogenblik kreeg ziij het getij tegen en ofschoon zij bij het afzenden van dit bericht nog trachtte, langs een omweg de kust te hereiken, wordt aan het gelukken van haar tocht getwij feld. Zij was niets oververmoeid, maar zij schoot door de eb niets meer op. Reuter seinde gisteren uit Kings- down bij Deal, dat juffrouw Ederle, erin geslaagd was, dien het. ochtend het Kanaal over te zwemmen. Zij ver trok van kaap Grisnez en deed er 14 uur over. GEMENGD NIEUWS. N eg en mensohen ve rb'ral n'd; iTe Rostock bij Praag is eeini oudei [schuur afgebrand, die bij voorkeur, door landloopers als nachtverblijf ge bezigd werd. De schuur braridde ge heel uit. Bii het opruimen der puinho op en vond men de resten van verkoolde lichamen. Naar schatting zijn negen personen in de vlammen omegekomön Geruchten doen de ronde over een, moord en dat de brand zou gesticht zijn, ten einde de misdaad te verber gen. Na zes jaar ontdekt. Tel Spainidau is een 50-jarige arbeider, ge arresteerd, die reeds sinds 1920 door de politie werd gezocht, wegenis 'een moord op zijn familieleden. De mis dadiger had indertijd drie personen om het leven gebracht. Lijk gevonden. Enkele kin deren hebben onder de gemeente Kerk rade het lijk gevonden van eea sinds zes weken vermisten D. uit Bardei- berg (Duitschland). De politie uit A- ken heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Wie weet er meer van? Gis teravond te circa half twaalf zag dó motorrijder S., die op zün motorrijwiel uit de richting Amersfoort kwam, op den Amersfoortscheweg in de nabijheid van het Remonte Depot een motor op den weg Jiggen, met een man in be wnsteloczen toestand, er naast, Het bleek te zijn de heer Wilgenburg uit Amsterdam, 'die op weg was naai Apeldoorn, waar hij zrjn logeerende fi» milie wilde bezoeken. S. reed door ir» de richting Apeldoorn om hulp te zoe ken en deed mededeeling van het on geval aan een soldaat, die oij zijn beurt de militaire wacht m Milligen waar schuwde. Na voorloopig in het militaire kamp aan het hoofd te zijn verbonden, is da heer W. naar het ziekenhuis te Ape'i doom overgebracht. De Apel oornsche verkeerspolitie stelt in vereeniging met de militaire politic een onderzoek in naar dit ongeval, dat echter zeer bemoeilijkt wordt, door d& omstandigheid, dat de heer W. nog a» tijd buit'en kennis is en niet de mirt ste aanwijzing kan geven. Overreden en gedood. G:a termiddag om vier uur heeft op den ad rmraal dè Ruyterweg £e Amsterdam een noodlottig ongeval plaats gehad. Een man leerde zijn zoontje van ia jaar fietsen en hield het knaapje daarbp vast. Op een gegeven oogenblik vroeg het of het even los mocht ryden, waarin de vader toestemde. Dit werd aanleiding tot een verschrik fcelijk ongeluk, dat voor de oogen van den vader gebeurde. Het ventje kwam uit de Chasséestraat en zwenkte d$n Adm. de Ruyterweg op. Daar reed'het naast het trottoir, doen doeg .plotseling met een onverwachte wending links af. Naast hem reed een personenauto, waarvan de bestuurder, ofschoon de. snelheid matig was, niet zoo snel kon stoppen. Het knaapje viel vlak voor de wielen die over hem heengingen. Met een scha delbreuk werd de ongelukkige opge* nomen en stierf kort na het ongeval. \V,aanzinnige dweepers. Te Santander (Spanje) 'werd een fa milie door waanvoorstellingen aange grepen. Het hoofd van het gezinwaan! de zich Abraham die zijn zoon moest offeren. Hij greep zijn dochtertje van lVs jaar, vermoordde het en bracht zichzelf ook nog steken toe. De fami lie, die een soort sect© vormt, bleef bij het doode kinid bidden. Gevaarlijk speelgoed. Te Rheinfelden in Baden (Duitschland) vonden eenige kinderen bij hst spelen tusschen een hoop oud-ijzer twee hand granaten, waarvan er een ontplofte. Een 15-jarige jongen overleed aan zijn verwondingen, terwijl drie kinde ren ernstig gewond werden. Door den trein gegrepen, Te Har melen had een droevig on geval plaats. De 17-jarige A. Onder- delinden uit Utrecht, die gelaglei rd was bij zijn broer, wonende langs de spoorlijn HarmeienBreukelen, werd, toen hij langs de lijn liep, gegrepen door een sneltrein. Een remmer van een. daarop, volgende goederentrein zag' het totaal verminkte lichaam liggen. Dr. 'J. Buitenhuis, die spoedig ter (plaatse was, kon slechts den dood con- stateeren, waarna het lijk werd overge bracht naar het lijkenhuisje op de al gemeene begraafplaats te Harmeien. Een brandende ballon, Te Montfoort (Frankrijk) stortte bij' •een feest een ballon brandend naar beneden temidden van eenige kin.de ren, waarvan één gedood en vier ge wond werden. Door het cel raampje. Ee nige dagen geleden werd zekere S. afkomstig uit Dordrecht te Kapelle ter zake van verschillende diefs.alien gearresteerd. lOp hem werden ver scheidene inbrekerswerktuigen gevon den. Gisterennacht is hij door ee.i klein raampje dat zich in de ce! va:l het arrestanteniokaal bevond, gev.uc.it Nasporingen met politiehonden had den geen resultaat. Ontsnapt. Uit het Huis vaa Bewaring ie Breda is eea landlooper ontsnapt. .Vermoedelijk is hij over dé 8 M. hooge muur geklommen. De ontvluchte werd spoedig ontdekt,, maar op 't oogenblik loopt de man inog op vrije voeten. Een 10 3-j arige. Te Leeu warden is .Vrijdag mej'. G. van Hee- renaatden, inwonende van het Dia- conessenhuis der Iierv. Ge>ml„ 103 jaarf oud geworden. i Hittegolf i n A me r i k a'. Be richten uit New York maken melding van een hittegolf in de Staten vanp' het midden-Westen. Kansas, Oklahoma en het Noorden van Texas hebben temperaturen vani meer dan 100 graden Fahrenheit. Een maximum temperatuur van 109; graden Fahrenheit wordt uit Salinaj (Kansas) gemeld. ALPHEN a. d. RIJN. Gister werd met goed gevolg t« water .gelaten een mo'torboot, groot on geveer 45 ton, voor rekening van dei. heer P. Bol te Monster, waarin een 24. P.K. R. O. „Industrie"-motor, voorzien van rollènlagers door de motorenfaDriek „De Industrie" geplaatst zal worden. Deze boot worat speciaal ingericht voor de vaart op het Westland. Direct daarna werd de kiel gelegd voor een motorboot ,van plm. 50 ton voor Holl. rekening, waarin eveneens een 24 P.K. R. O. „Industrie"-motoi, voorzien van, rollenlagers, geplaatst za' worden. Inmiddels heeft de proeftocht plaaty- gevonden van de motorboot „Anna", groot 50 ton voor den heer Th. Vei*« laan te Bodegraven, en van de motorboot groot 35 ton, van den heer T. v. d. Ak ker te Hillegom. In beide booten zpn geplaatst een 24 P.K. R. 0. motor met S. K. K. rollek- lagers uit de motorfabriek „De Indu strie" alhier. Deze proeftocht is geschied tot voile tevredenheid der besteders, zoodat zij direct daarna in de vaart gingen, de eerste was hoofdzakelijk bestemd vooi het zandvaren, terwijl de tweede spe ciaal was voor de mestvaart. Aan dezelfde werf werd opgedragen. 1. Het ombouwen van een keur bu reau Veritas en Scheepvaart Inspectie van een zeilschoenen, waarin een 90 P.K. 2 cylinder „Industrie"-motor ft. U, voorzien van rollenlagers, geplaatst zal worden. 2. Het ombouwen van een zee-tjalk onder keur scheepvaartinspectie, waarin een 55 P.K. „Industrie"-motor„ voorzien van rollenlagers gebouwd zal worden. 3. Het ombouwen en verlengen van een tjalkscheepie, waarin een 2 cylin der 4S P.K. „Industrie"-motor R. Q, voorzien van S. K. F. rollenlagers go- plaatst zal worden. Van de scheepwerf „De Vooruitgang* te Gouwsluis werd te water gelaten het sleepschip j.Hendrika",, groot 550 ton voor rekening van dén heer A. Nabel te Hoogeveen. Direct daarna werd de kiel gelegi voor 1. een sleepschip, groot 420 ton, vooi Holl. rekening. 2. voor een motorboot, groot plrn, 16- ton voor Holl. rekening, welke boot voorzien zal worden van een 70 P. K, „Industrie"-motor. Inmiddels werd tot volle .tevredenheid der bestellers afgeleverd: 1. Het sleepschip, groot 463. ton, ge bouwd voor den heer R. Koster is Gouda. 2. De motorboot, groot 130 ton met 2 cylinder 70 P.K. „Industrie"-motc« met rollenlagers, gebouwd voor den heer J. H. Balnikker te Terneuzen. 3. De motorboot, groot plm. 35 ton, met 18 P.K. motor „Industrie", gebouwd voor de N. V. Gebr. van Hoefcen's hout handel te Leiden. 4. De motorboot, groot 90 ton me'. 2 cylinder 36 P.K. ,,Industrie"-motoï voorzien van rollenlagers, gebouwd voor den heer D. v. d. Starre te GouderaK, RIJNSBURG). De aanvoer van kleine snijbloemen is te groot en brengt ook slechte pri,- zen op. Vele kweekers leggen zich va veel toe op, de teelt van schier alle denkbare soorten, waardoor te veel on benullige hoeveelheden worden aange boden. Deze onbenullige posten zijn ten slotte bestemd voor de niet-bona-fida handelaars. Groote partijen brengen als regel meer op en de aflevering gaat cok beter. Betaald wordt thans: Kopgodesia 23a 300, Centoria 1020, Montbretia 35 60, Gladiolussen 40100, Korenbloe men 1215, Godesia 4550, Asters 4® 60, Primulinus 3545, Dahlia's vtv- rieeren van 400560. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Gent- Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bolles Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam, 6 uur, Ds. Metering. Het loopt voor de tuinders niet goed. In den vroege-aardappelenhande'f 13 nog geen verbetering. Ongekend lags prijzen worden betaald, ook voor lata aardappelen. Liep het met de peen tot lieden ngg .goed, ook hiermede gaat het thans mis. Alleen voor extra is de prijs nog redelijk. AI is er iets vaTn de bloem kcolprrjs af, deze is nog loonend. Jam mer, dat verschillende tuinders geen goed gewas hebben. In het algemeen kan men zeggen, dat het in den tuinbouw niet goed gaat. Tengevolge van de kleinere aan voeren op de z.g. tussehendagen, ds Dinsdag en Donderdag, zullen de vei lingen in het vervolg alleen gehouden worden, op Maandag, Woensdag en Vrij dag. Dat zijn de dagen, dat de masss bloemkool wordt aangevoerd. Voor rekening van den heer A, II. de Wit te Noordwijk, zal door den

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2