NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 30 JULI 1926 DAG-AGENDA. Oegstgcest. Apotheek „De Vijzel' Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2G Juli tot en met Zondag 1 Aug. waar genomen door de apotheek van len heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. ide „Resb." hierbij op, dat dit con flict op het aller.aatstte oogenblik tot uiting kwam en waarom met deze kwestie zöo geheimzinnig moest gehan [deld worden. DE RIJKSBOUWVGORSCHOTTEN. Geen verlaging van den rentevoet. Door eenige gemeenten is aan de re geering verzocht, den rentevoet der premiebouwvoorschotten van 6 pet. te brengen op 5 pet. Deze voorschotten Vvorden door het rijk via de gemeente aan de bouwers verstrekt, naast de a fonds perdu door het Rijk aangege ven premies en de gemeenten blijven er dus aansprakelijk voor. Ten einde zich eenige zekerheid te verschaffen, neemt doorgaans de gemeente van den bouwer een eerst hypotheek. Om het den bouwers nu gemakkelijker en daardoor het risico voor de gemeenten nog geringer te maken, verzochten enkele het rijk, den rentevoet te ver lagen. Naar de „Tel." thans ter bevoegder plaatse verneemt, is door den minister van Financiën op dit verzoek afwij zend beschikt. De Staat moet zelf leenen tegen 6 pet. en zijn leeningen zijn nog niet converteerbaar; dus kan van een ver laging geen sprake zijn. Wel stelt de staat den gemeenten in de gelegen heid de voorschotten volledig af te lossen tegen 4 a 4K» pet. van welke gelegenheid reeds door Den Haag en Rotterdam gebruik werd gemaakt. Ook hierom is er voor den Staat niet de minste reden tot verlaging over te gaan. De toestand in de Drentsche venen. De Minister van Biimenlandsche Za ken en Landbouw heeft overeenkom stig het adv.'Ies der door hem in April benoemde Commissie, besloten aan verveners in Drenthe ter tegemoetko ming in Kanaalrechten 5 cent voor el- ken kub. M. thans te velde staande turf te vergoeden. Bovendien wordt 25 cent per kub. M. vergoed voor te velde staande turf, die aan bepaalde fabrie ken wordt geleverd. De strekking van deze maatregelen is om te trachten zoo spoedig mogelijk den bestaanden voorraad op to ruimen waardoor de mogelijkheid ontstaat tot normale vervening, die vruchtbaren dalgrond bloot legt. VOORHISTORISCHE GRAFHEUVELS OP DE VELUWE. Mten schrijft aan de N. R. Cr:. Het is op de Vel uwe, da: dr. J. Hi. Hölwerda nu reeds een kleine Twin tig jaar geleden, de verrassende oiu- dekKing deed, dat een groot aantal 'der tot dusver als gewone grafheuve's beschouwde ronde verhevenheden op de heide niets anders waren als in gestorte houten grafkamer - waarbin nen de doode (of meer dooaenj waren bijgezet. Doordat tevens bleek, da die grafbouw doorgaans koepelvormig ge weest was, noemde dr. Hölwerda deze heuvels koepelgrafheuvels. Het hier bij gevonden aardewerk (touw- en Iklokbekersj is ook in het buiten land goed bekend en tegen het einde van den ion geren steentijd en het be- 'gin van den bronstijd ge daeer d. Thans heeft, van wege he' Rijksmu seum van Oudheden te Leiden, dr. A. E. Remouchamps, conservator aan ge noemde inrichting, in de buurt van Heerde, zes dergelijke house's onder zocht. Deze zijn gelegen een paar ki lometer ten N. van H eerde in de on middellijke nabijheid van den groe ten. weg naar Zwolle, op den z.g.ni. Koerberg. Toevallig was daar een paar jaar geleden een geslepen bijl ge vonden bij het grintgraven. Op één uitzondering na waren deze heuvels nog zoo goed als ongeschon den hcfrgeen. dank zij het wilde graven van „belangstellenden" een groote zeldzaamheid mag heeten. Daardoor was het mogelijk, nauwkeurig den bouw van deze 'primitieve graven te onderzoeken. Alle bevatten een lijk- kuil onder het oude heideniveau aan gelegd en georienteerd naar het Oos ten. Van de skeletten was evenwel zoo goed als niets bewaard gebleven; een lichte verkleuring van den bodem, een vetachtige substantie od de p'aatswaar beenderen hadden gelegen, soms cok hog zeer kleine deeltjes van ema:I der tanden, was alles wat werd terugge vonden. In een paar gevallen was den doode een beker van zeer slecht ge bakken roodbruin aardewerk meege geven, De zeer zorgvuldig uitgevoer de versiering toonde aan, dat men met z.g.n. touwbekers te doen heeft. Een heuvel bevatte twee bijzettingen, vlak boven elkaar. In a^e heuvels wer den verder la*ere braïidgraveai gevon den. meestal echter zonder urn. Boven in den top. vlak ond°r de opoerv1ak''-e van de heide, werd echter nog een urn ontdekt met gekartelden rand van Ger maansch type, die oms«reel-s Christus' geboorte gedateerd kan worden. Zeer belangriik was de grootste heu vel van een 20 M. diameter. Hier kon hog duidelijk de ingang tot dei koepel vormigen grafbouw worden vastge steld. Deze ingang bevond zich aan de oostzijde en bestond uit een soort schacht, die wij ons met hout bekleed moeten voorspellen. Merkwaardig was, dat deze schacht niet horizontaal van den voet van den heuvel naar het mid den voerde, maar halverwege de hel ling begon en in da.ende richung naar den lijkkuil liep. Interessant voor den doodenritus de zer bevolking is ook het gebruik van een roode kleurstof van ijzeroxyde. Deze kleurstof werd klaarblijkelijk niet slechts in het graf zelf aangewend, maar ook in de koepelvormige grafka mer. Duidelijke sporen werden hier van in deze heuvels gevonden. BUITENLAND. SPANJE EN DE VOLKENBOND. Ratificatie van ait. 4. Het bekende amendement uit het jaar 1921 op art. 4 van het volken- ibondsverdrag betreffende de verkie zing van de niet-permanenie leden van den Volkenbondsraad is gisteren ein delijk in werking getreden, doordat markies De la Torre Hermosa, de nieuwe Spaansche gezant te Bern, de acte van ratificatie van die amende ment door de Spaansche regeenng op het Volkenbondssècreiar.aat heeft ge deponeerd. Door de2e ratificatie is thans boven allen twijfel komen vast te staan, dat de VoLenboiadsvergade ring bevoegd is, een reglement vast te stellen ormrent de benoeming van de aiiet-permanente raadsleden en in het bijzonder omtrent hun zittingsduur en hun al dan niet herkiesbaarheid. Zooals men weet, had Spanje tot dusver steeds door nie:-ratiiic3i»e het in werking treden van dit amendement verhinderd, om daardoor voor zich zelf de mogelijkheid van een voort durende herkiezing als niet-perma.ient iraadslid open te houden. In de Juni- zitting van den Volkenbondsraad heeft Querboule, de jeugdige plaa.svervan gende vertegenwoordiger van Spanje in den Raad, medegedeeld, dat Spanje niet langer zou weigeren te ratificee- reai, daar het geen nieuwe ca.ididatuur als niet-permanent raadslid vrilde aan nemen en dus geen belang bij deze. aangelegenheid meer had. De ratificatie, die gisteren plaats vond, komt dus niet onverwacht en is ook geen aanwijzing van een zwen king van Spanje tot een beter inzicht inzake de crisis omtrent de samenstel ling van don Volkenbondsraad. Het blijft echter verblijdend, dat thans de juridische strijdvraag over de bevoegd heden van de Volkenbondsvergade ring tot een goed einde is gebracht en. dat het nu onbetwijfelbaar vaststaat, dat de Volkenbondsvergadering in Sep tember met een meerderheid van twéé derde een' r eglement zal kunnen aan nemen, dat een einde maakt aan de tegenwoordige praktijk van het ieder jaar opnieuw herkiezen van de aftre dende niet-permanente raadsleden. De kwestie der raadszetels. De Spaansche minister van buitai- landsche zaken heeft dezer dagen ver klaard, dat Spanje aanspraak blijft ma ken op een oestendige ze:el in den Raad van den Volkenbond. De be lofte ,die men in dit opzicht aan Span je heeft gedaan, meet worden ver vuld. Indien de instelling van de besten dige zegels wordt opgeheven, za. Spa*, je zich hier.egen niet verzetten. Ge schiedt dit niet, dan blijfc net op zijn standpunt staan. Zijn verdere i-.eaewer king aan den Volkenbond zou overbo dig zijn,_ indien het geen bes endige zetel krijgt. Noch voor zijn idealen, noch voor zijn belangen, zou Spanje dan lid van den VoiKenoond moe.en blijven. Koning Boris te Genève. Het raadsel, dat eenige dagen lang de Zwitsersche per3 vervulde of Ko ning Boris van Bulgarije nog steeds in Zwitserland was en waar -hij zich ophield, heeit gis ermiddag p otseling een oplossing gekregen door een be zoek, dat Koning Bons aan het vol kenbondspaleis te Genève bracht. De Bulgaarsche Koning, die door den gezant van Bulgarije te Bern be geleid was, heeft thee gedronken bjj den plaa.svervangenden secretaris-gé neraal van dan Volkenbond, Avenol, en den onder-staa:ssecretar;s generaal Attolico, en heeft daarna een halt uur vertoefd bij de leden der volkenbonds- oommissie voor intellectueele samen werking. Professor Lorentz heeft als voorzitter de leden der commissie aan Koning Boris voorgesteld, waarbij de Bulgaarsche Koning blijk gaf van veel belangstelling in het internationale stre ven dezer geleerden. De intellectueele samenwerking. De volkenbondscommissie voor in tellectueele samenwerking ouder voor- vitterschap van prof. Lorentz, heeft gisteravond haar jaarlijksche zitting ge eindigd. In een openbare bijeenkomst, die door bijna honderd Amerikanen werd (bijgewoond, gaf de Belgische oud-minister Jules Destrée een over zicht der in deze zitting verrichte werk zaamheden. Professor Lorentz, gaf na afloop zijn groote voldoening over het verlcop der zitting te kennen en verzekerde dat hij thans na drie jaren praktischen arbeid in deze commissie ,meer dan ooit over tuigd is van het groote nut en belang van dit volkenbondswerk, dat zich dank zij het goedwerkende "°arijsche instituut uitnemend ontwikkelt. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Bemiddelingspogingen. De parlementaire labou; partij heeft 'een verzoek gericht tot de executieve! der mijnwerkersfederatie, om een con ferentie te willen houden ten einde den toestand te bespreken. Sedert het begin van het conflict is er geen con tact geweest met de politieke partij. Ondertusschen wordt gemeld, dat de kerkleiders een nieuwen stap voor bereiden om het conflict op te lossen. Zij stelden zich daartoe in verbinding met de mijnwerkersleiders. De minister voor het mijnwezen kon digt aan, dat in verband met de voor raden buitenlandsche steenkolen, wel ke thans beschikbaar zjjn, 112 pond iedere veertien dagen beschikbaar kun nen worden gesteld voor huiselijke, (doeleinden. De voorstellen der geestelijkheid. Dij bijeenkomst van het bestuur van den Mijnwerkersbcnd heeft besloten, de conterentei van gedelegeerden uit alle mijndistricten, welke heden bijeen komt, aan te bevelen om de voorstel len van de vertegenwoordigers derker ken tot beëindiging van het geschil te aanvaarden. De voorstellen houden verplichte ar bitrage ten opzichte der loonen in met een onderhandelingstermijn van vier maanden op den grondslag, der oude loonen, en het dekken van het tekort door subsidie. Cook, de secretaris van den Mijn- iwerkersbond, zeide dat er omtrent de arbeidsuren geen besprekingen met de mijneigenaren kunnen plaats hebben, noch zou de Bond er in toestemmen, den onderhandelingstermijn te verkor ten alvorens tot arbitrage over te gaan. Heden is een delegatie der mijn werkers naar de Ver. Staten vertrok ken om gelden voor de stakers te verzamelen. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCH- LAND. Het werkverschaffingsplan. Gisteren heeft tusschen den Duit- schen rijksminister van* Financiën e.i den Pruisischen minister van Finan ciën een bespreking plaats gevonden over de vraag, of Pruisen ter finauci- eering van den woningbouw een eigen leening zal opnemen. Het rijksminister,e van Financiën, heeft aan de Bondsstaten den raad gegeven leemngen ten behoeve van, den woningbouw op te nemen, daar net binnenkomen der middelen uit de huishuurbelasting tengevolge van de langzame behandeling van het desbe treffend wetsontwerp in den Rijksdag belangrijke vertraging heeft onek - gaan. Naast deze Pruisische leening en de voorgenomen grco.e ieening van het Rijk. ten bedrage van.ZÜU.oCL.OUu mk. ten behoeve der werKverscna.f jig, zal .wellicht nog worden overgegaan tot de uitgifte een er derde Lening, welkér opbrengst zal dienen voor de voltooi ing van het Mittellandkanaai. De on demand eniigen \usschen het Rijk en de Rijksspcorwegen hebben ge leid tot het uescniicbaar stellen van een som van o4.u0U.0M) manc voor de voltooiing van reeds aangevangen werken. Voorts hebben de spoorwegen een voorschot verkregen van 120 mil lioen mark, waarvan 4u.uOO.uCKJ mark zuilen dienen voor de elecirilicade van de Ber.ijiiSLhe 'S.ud ba ^n, waarmede binnenkort een aanvang zal worden gemaakt. Voor den bouw van lanoa. boiuers- woiiingen stek net Rijn Mk. bü.OOOÜUJ beschikbaar, dat aangetuld zaï wor den door bijdragen \an de Ea .dssta- ten tot een even hoog bedrag. Prmsen is voor:s nog veoruemens, werkzaamheden te dom verrichten ur wering van het overstroomingggevaar. De kosten h ervoor worden o> on geveer Mk. 150.000.000 geraamd, HET NEDERLANBSCH-GELGlSCH VERDRAG. Door den Senaat goedgekeurd. Bij de voortzetting van de uespre- kingen in den Belgischen Senaat gis- teriiamiddag over het Nederlandsch Belgisch verdrag, werd na een rede van munster Vandervelde het woord gevoerd door den Antwerpschen Mi nister van Siate Paul Segers, een der Belgische onderhandelaars, die voor het afspringen der onderla .delingen over de Wie-ingenkwesiie met zijn col lega Orts de bekende eisclien selde betreffende aan België te verkenen concessies voer de milita re verdedi ging van Nederlandsch-Limburg en van de Schelde. Deze spr. vatte als volgt zijn con clusies samen; Wij hebben geen politieke, maar wel enkele economische voordes e met dit tractaat bereikt, doch wij on derwerpen ons in den geest, daar wij door het te aanvaarden medewerken aan de versteviging onzer wederzijd- sche vriendschapsbanden. Toch moet Nederland weten, dat waar 't dit trac taat beschouwt als zijnde een maxi mum, het voor ons een strikt mini mum is. België en Nederland echter hebben alle belang bij de goedkeuring van het verdrag, omdat het een wederbee- rige band is en omdat het op een ge lukkige wijze mede samenwerkt voor den vrede, waaraan onze Nederland- sche buren van ganscher har e gehecht zijn en die ook door ons, Belgen, die aan den lijve den geesel van den oor log hebben gevoeld, uit het diepst van. ons gemoea wordt gewenscht. Dit tractaat moet de definitieve trait d'union zijn tusschen Nederland 'en België (toejuichingenj Bij stemming werd het verdrag door ;de aanwezige 106 leden jnet algemee- ine stemmen goedgekeurd. Evenals zulks twee weken geleiden; voor de Kamer het geval was, bleek ook nu de belangstelling voor deze kwestie zeer gering. Toen Vandervel- de begon te spreken, waren slechts 27 leden aanwezig, terwijl op de minis- terbanken alleen minister Brocqueville en Huysmans figureerden. Op de pu blieke 'tribune zaten een vijftigtal men- schen, terwijl de diplomatieke tribune geheel leez bleef. Ook België tegen de vreemdelingen. Brussel, dat in alles Parijs na-aapt, heeft zijn eerste incident tegen de vreemdelingen geboekt. Het geschiedde op de veemarkt va-a Cureghem. [Verschillende Nederland- sche ea een paar Duitsche veehande laars werden er vrij brutaal gemoles teerd door Brusselsche slagers, omdat zij hooger prijzen betaalden dan de Belgen, en aldus de concurrentie be moeilijkten. Er werden links en rechts flinke klappen .uitgedeeld. Nieuwe in cidenten worden gevreesd. De Brusselsche klagers zullen de regeering om maatregelen verzoeken in verband met het door buitenlanders opkoopen van vee. De Russische graanvoorraden. Nu de oogst hier en daar reeds naar binnen wordt gehaald, wijdt de „Eko- nomitsjeskaja Zjizjij" een artikel aan de ou'de voorraden. Die voorraden be staan uit de onzichtbare voorroden, d. w.z. de hoeveelheden graan bij de boe ren, en de zichtbare voorraden, n.l. die van de regeeringsinstellingeu. Deze voorraden bedroegen op 1 April 175 millioen poed. Sindsdien hebben de voorraden verschillende wijzigingen ondergaan, n.l. door bet aankoopen van nieuwe hoeveelheden graan en door het afleveren van graan volgens bestemming. Door al deze wijzigingen in aanmer king te nemen, krijgen wij een voor raad van pl.m. 11 millioen poed (op 1 Juli). Dit is echter slechts een schat ting en de redactie van het Sovjet blad heeft, begrijpelijkerwijze de cij fers naar hoven afgerond en daarbij misschien in niet onbelangrijke mate. 1 Juli 1925 bedroegen de zichtbare voor raden 91 millioen poed. 1 Juli 1924 slechts 85 millioen poed. Daar er geen misoogst te voorzien is (de oogst is nog grootendeels op het veld en er kunnen nog veranderingen ten goede en ten kwade plaats vinden) beteekent de voorraad een grooterc vrijheid van de regeering bij haar transacties. Hongersnood in Russisch Ceniraal- Azië. Berichten zijn te Moskou ontvangen uit Ferghana over een greote voedsel schaarste in Russisch Centraal Azië, wel ke vrijwel het karakter aanneemt van een hongersnood. Het hoofd van de Sovjet-katoenin dustrie meldt, dat de prijzen van do tarwTe in Andijan en Khokand 400 pet. boven de normale prijzen zijn gestegen Hij dringt er bij de 'Sovjet-au oriteiten op aan, dat zy nog in Juli of in iecieï geval in Augustus minstens 60.000 ton graan zenden, ten einde den katoenaan plant te redden, daar de bevolking uit vrees voor hongersnood, den onrypen katoencogst vernietigt en tarwe gaat zaaien. Het handelscommissariaat heeft ge antwoord, dat het mogelijk is 40.000 ton te zenden. Toenemende sterfgevallen door Alcoholgebruik. De Metropolian Lne Insurance Com pany, de grootste levensverzekering» Maatschappij van New-York, met 17 mil lioen polisliouders, publiceert statistie ken waaruit blijkt, dat het aantal Siert- gevallen door alcoholgebruik veroor zaakt, voortdurend toeneemt. De eerste zes maanden van dit jaai vermenen in vergelijking met 1925 een toename van 25 procent. In 1920 was het percentage per 100.000 personen 0.6, mans 3.0. In canada alLen bedroeg het aantal sterfgevallen waarbij de doodsoorzaak in alcoholgebruik moet women gezocht bij poiisiiouders van ueze maatschappij 1023. En hoewel Ca naua een „naue' Staat is, is in de ver- eenigue Staten het aantri steifgevahlen me« alcoholgebruik aiS doodsoorzaak 5 maal zoo groot. Volgens de verzekering-maatschappij moet de groote sterite eer toegesciiru ven worden aan de vergiftigende eigen schappen van oen gebruikmn aLouof. dan aan de noeveelueid welke gedron ken wordt. Een verblijdend verschijnsel. Engelsche kranten hu aden van sen- sationeeie berichten. Geen dag gaat voorbij, of zij maken melding van lief desdrama's, en opzienbare verdwijningen van allergriezeiigste moorden en lugu bere ongelukken. Van heel anderen aard was echter het bericht, dat onlangs in alle bladen, in groote en kleine, de ronde deed. In de nabijheid van Bristol kreeg een onbemiddeld ambtenaartje in de dag bladen werd hij natuurlijk met naam* toenaam en conterfeitsel bekend ge maakt een ongeluk met zijn motor fiets. Met ontzettende brandwonden werd 't arme slachtoffer naar het ziekenhuis gebracht. De consulteeremle arts verklaard^ dat de patiënt alleen gered kon worden door overbrenging van de huid van een gezond medemensch. Op kosten van het ziekenhuis versche nen in alle kranten groote advertenties waarin beroep gedaan werd op een edo len menschenvnend, die, om een onge lukkige te helpen, zich beschikbaar wil de stellen om een operatie te ondergaan De oproep had een onverwacht succes Reeds na de eerste advertentie ontving de geneesheer van het ziekenhuis zóó veel aanbiedingen, per telegram en te lefoon, per brief en per kaart, dat een tweede annonce overbodig bleek. Er waren vrijwilligers uit alle ran gen en standen. Dank zrj dit massa-aanbod kon de ge neesheer zeer bedachtzaam te werk gaan Hy zocht de beste „exemplaren" uit en nam van ieder een kleine portie huid weg, zoodat de menschenvrienden maa\ weinig geschonden, weer naar huis kon den gaan. En het ambtenaartje was ga- red Het geval kenmerkt weer eens da spreekwoordelijk geworden sportiviteit van het Engelsche volk* Babel wordt voor de tweede maal verwoest! De Amerikaansche geleerde Ellis, Toept in de pers om hulp voor het opgeg'ravea Babel. De regeering van Irak houdt volgens hem geen toezicht op die kostbare ruines, die met gewel dige moeite door Duitsche archaeo- logen zijn blootgelegd. De Arabieren kunnen er naar hartelust aan vernie len, wat in hun handen komt. Bovendien beschuldigt Ellis de au toriteiten, dat zij ©enige buitengewoon kostelijke uitgegraven stukken, die door Engelsche en Amerikaansche ge leerden aan het daglicht zijn gebracht 'eenvoudig spoorloos hebben laten ver dwijnen. Ellis kan "bewijzen, dat dia dingen reeds in particul.er bezit zijn overgegaan, van lieden, die alles voor (cen appel en een ei hebben opge kocht. Hij voorspelt, dat, als niet gauw in gegrepen wordt, Babel in 1928 nog maals en dan voorgoed en volkamen,, vernield zal zijn. Belasting op de vreemdelingen. De Belgische ministerraad heeft, naar de „Tel." meldt, gistermorgen besloten een belasting van 20 pet. 111 te stellen, te heffen van, vreemdelingen uit. landen met een hooge valuta. De belasting zal worden geheven van de huurprijzen der kamers. Momenteel bedraagt zij slechts 10 pet. De belasting op den volledigen pon- sionprijs in hotels, is gebracht van 10 op 15 pet. De vreemdelingen, die pet' auto België binnenkomen, zullen 10 francs per dag betalen. KORTE BERICHTEN. De Belgische Sena,a!; heeft meli algemeene stemmen de ra.ificati-e vatu het tractaat met Nederland goedge keurd. In den afgelcopen nacht is me-, vr. Matliilde Ra:henau, de moeder vanf den v'exmcoraen Duitschten minister, van Buitenlandsche zaken, óp 82-jari- gen leeftijd overleden. De politie te Berlijn» heeft den! communisten verboden vergaderingen ter ondersteuning van de Britsc'he mijn! werkersstaking te organiseer en. Uit Ween en worde gemeld, dat de onderhandelingen over liet beëindi gen der militaire controle in Oosten rijk haar voltooiing naderen. Mussolini is naar Fora vertrok ken, om zijn dochter Edda te bezoe ken, die ernstig ziek is. Uit Mexico City wordt geseind, dat ten gevolge van den boycot ds omzet der winkels met de helit is ver minderd. Er wordt een .bond ter be scherming van de religieuze vrijhei dl georganiseerd. De bisschop van Londen is een! wereldreis begonnen, die zal omvat ten Canada, de Ver, Staten, Japan, China, de Maieische staten, Australië •en Nieuw-Zeeland Tot dusver genoten de leden van! !den Belgischen Senaat een vergoe ding van 4000 francs. Gistermiddag. Leeft de Senaat in een geheime zit ting met 58 tegen 50 stemmen beslo ten, deze vergoeding voor de Senaats leden, die niet te Brussel wanen, met' 2000 francs te verhoogen. UIT DE OMGEVING^ WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Ge rard, z.v. J. Twigt en A. de_ Geus. V en- daiina, d.v. A. A. v. d. Linden en L. A. Wetselaar. Otto Antonius Johannes* z.v. H. B. Baijer en A. IL Paardekoo- per. Johannes Cornelis Wilhelmus, z.w G. Barnhoorn en M. W. Parlevliet. Jo annes Cornelis, z.v. H. B. v. d. Klauvj en E. G. M. Borsbcom. Geertruida, d.v H. Wentink en Adriaantje Versteeg Brandt, z.v. C. Sijbesma en C. Dolden- man. Adrianus Johannes, z.v. L. N Zandvliet en A. C. de Greef. Violet Charlie, d.v. G. M. del Court van Krim pen en Jnkvr. M. A. E. van Loon. Overleden: J. Emmerzaal, 44 jaar, echtg. van W. A. J. Beumer. A. Nieuw poort, 6 jaar. Gehuwd: J. W. Vogels en M. A W. van der Ham. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Dorp. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur^ Ds. Donszelmann. Kievitskerk. Voorna 10 uur, Ds. de Jong van Amsterdam, Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. Gisteravond, ongeveer 10 uur, werd 'de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand aan ue Oah carlaan op Nieuw Wassenaar. By aan komst van de brandweer bleek het niet anders te zijn dan wat hout en verdei afval vair een in aanbouw zijnde villa. Met zano werd het vuur gedoofd. BOSKOOP. De uitslag der gehouden verlo ting yan de gehouden bazar ten bate voor de vereemging „Volksonderwijs" afd. Boskoop, is als volgt: Een kano, A. Radder Jr. Een sprei, mej. K. Stigter. Idem, P. Boer. Een ïcindersprei, U. J. v. d. Broek. Tule sprei Mevr. Kromhout. Tuinbank, Strobel. At- bum van Boskoop, C. Koster. Zeeuw- sche pop, C. de "Vries. Groote pop, met uitzet, J. Geers. Babypop, Mevr. Vuijk. Pop „Dor", M. Hooftman, Pop,mui»- jesraden, M. Hoof tman. Gasstrykijzenj 'R. Stolp en F. Kluis, postzegels. Zaterdagavond 7 uur zal er weder om in het veilingsgebouw beurs go- houden wordenin oculeeroogen. Zondag 1 Augustus v.m. 9V2 n.m. 6 uur hoopt voor de confessio- neele vereeniging in het gebouw ,,Sat-- vatori" op te treden, de heer IW. G. xle Jonge. Dinsdag jnaakte de kinderen van de Zondagsschool „Aan den Heiland gey -wijd" met het onderwijzend personeel een uitstapje naar den Hoek van Hol land. Het weder hield zich den geheelen dag zeer goed, zoodat de kinderen een prettige, ea aaugepams dag hebben go-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2