Bij Muggebeten RECHTZAKEN. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 29 JULI 1926 die op bet gebied der verdragen onder vinding hebben? Men heeft 't voorgesteld, alsof wel overleg zou zijn gepleegd over het ver drag tot aanvulling van het Handels verdrag van 1851, maar niet over het douane- en Credietverdrag. Men moet echter niet onderscheiden tusschen twee verdragen maar tusschen cwee perioden: voor en na den gang naar Berlijn. In de eerste periode tot 1 Oc tober ging alles regelmatig en werd met de betrokken commissiën overleg gepleegd. Toen 3 October bericht in kwam, dat Duitscliland bij deze gele genheid verlenging van het crediet verlangde, werd de positie geheel an ders en werd het overleg naar Berlijn verplaatst, ten einde op korten termijn resultaten te verkrijgen. Toen nu de delegatie naar Berlijn ging, wist zij zelf nog niet dat er een afzonderlijk douane- en credietverdrag zou komen. Dat is eerst uit het over leg te Berlijn geboren. Bij deze ont wikkeling van zaken was geen andere gang van, zaken mogelijk. De Regee ring moest op eigen verantwoordelijk heid in dit stadium der zaak beslissin gen nemen. Waren de leden der delegatie wel voldoende voor hun taak berekend; waren zij wel deskundig? Spreker pnt w.oordt, dat de delegatie onmiddellijk moest worden samengesteld De land bouw kou niet wachten. Er was spoed noodig. Het aantal organisaties hier'te lande op landbouw- en industriege bied is zoo groot, dat men moeilijk eon delegatie kon samenstelieu, waarin deze alle vertegenwoordigd waren. Men had hier te doen met een excep- tioneele situatie. Maar uit dezen gang van zaken mogen toch geen conclusies worden getrokken omtrent de waarde en het belang dat de Regeering hecht aan voorlichting uit de kringen van handel en industrie. Spr. komt thans tot de vraag of er niet meer te bereiken wis geweest, m. a. w. of er wel goed onderhandeld is. De heer van den Bergh leverde een vernietigende critiek op de gevolgde wijze van onderhandelen. Maar spr. zou hem een paar vragen wi1 len stel len. Zoo weet spr. niet of wü kan wor den volgehouden, dat het autonome ta rief van Duitschland speciial is sa mengesteld met het oog op Nederland. Hoe denkt de heer van den Bergli voorts dat de Minister van financiën zou hebben gestaan tegenovei ècn cre diet, als door den heer van den Bergh bepleit om belanghebbenden schade loos te stellen? Hoe lang had dat kun nen duren? En wanneer men disn koers was uitgegaan, hoeveel verzoe ken zouden dan niet tot de Regiering gekomen zijn om vergoeding wegens gederfde dit of gederfde dat? Spr denkt b.v. aan onze bloombollen en ons vleescli. De heer van den Bergh had ook gc- wenscht dat de regeering financieele kringen een wenk had gegeven om den Duitschers geen credieten te go- ven zoolang het handelsverdrag niet in orde was. Maar financieele kringen zijn gewoonlijk voor andere impulsen meer gevoelig. Spr. gelooft niet dat do koers, door den heer van den Bergh aangegeven, met succes zou zijn bekroond. De heer van den Bergh gai niet aan, wat dan wel bereikt had moeten worden. Spr. erkent dat misschien ten op zichte van de industrie niet ten onrach te gezegd zou kunnen worden, dat misschien meer zou hebben kunnen bereikt zijn. Maar Duitschand werkve op dit oogenblik niet met zijn ïndus- trieele posten maar met zijn landbouw posten. Bovendien zou door de. meest- begunstiging' de positie van de indus trie vanzelf verbeteren. Spr wijst op de melasse Dank zij de meest-begunstiging zal het recht op de melasse van 4 mark tot 1 mark te ruggaan. Vergeleken met het resul taat dat andere landen hebben be reikt bij Duitschland, is er veeleer re den tot tevredenheid. Ten aanzien van de steenkolen gaf de heer Lanschot dat zelf tbe. Minder reden tot satisfac tie hebben we bij de voorkeurtariéven. Maar als er één punt is, dat niet ver waarloosd is geworden, dan is het dit. Spr. blijft dus onder den indruk ver- keeren, dat het resultaat, al moge het niet 100 pet. zijn, toch waarlijk zoo slecht niet is als men het wel wil doen voorkomen. Het nieuwe regime is nu al eenigen tijd in werking. Spr. vraagt zich,af of er zich groote kwesties daarbij voor doen. Het antwoord is: neen. De paar- denkwestie is nu ook geheel in orde. En op de basis van dit accoord zal in de komende moeilijke jaren op econo misch gebied veel tot stand kunnen komen. Wat de tarieven op de groenten be treft, wanneer een andier land een la ger tarief verkrijgt, dan komt dat door de meestbegunstiging ons eveneens ten goede. Het verheugt spr. dat ook de sprekers die bezwaren geoppei d hebben, voor het verdrag zullen stemmen. Het is de overtuiging dor re geering dat aanneming van dit han delsverdrag aanbeveling verdient. De heeren VAN LANSCHOT (R.-K en VAN DEN BERGH (V.D.) repliccc- ren. De MINISTER dupliceert. Het wetsontwerp wordt aangenomen z. h. st. Nadat nog enkele kleinere ontwer pen behandeld zijn, gaat ook de Eerste Kamer op reces. NIEUWE VONDST IN PALESTINA. Bij de opgravingen in Palestina werd voor eenigen tijd een Astartekop aan het daglicht gebracht cn wel in Mizpah, heden Tell-el-Nasheb genoemd een beeld van Astarte. de „koningin des hemels" draagt op haar hoofd een haardracht, die geheel overeenkomt met onze moderne kort-haar-knipsels, draagt op haar hoofd een haardracht die geheel overeenkomt met onze mo derne kort-haar-knipsels. De interessante vondst bewijst niet slechts dat onze „nieuwste vrouwen mode met betrekking tot de haar dracht in werkelijkheid in het geheel niet nieuw is en integendeel, op een ouderdom van twee en een half dui zend jaar kan, terugblikken, maar het is tegelijk ook een nieuw bewijs voor de waarheid der H. Schrift, want vol gens deze preekte iuist in deze.omge* ving de profeet Jerèmia tegen de Egyp tische 'godencultus van Baal en Astar te. Ook de nieuw-ontdekte overblijfse len der stadsmuren van Tell-Beit-Mir- sin, de Kiryath-Sepher van den Bijbel, uit de zevende, eeuw voor Christus, be vestigen de Bijbelsche mededeelingén over deze stad. De uitgravingen wer den in liét" jaar 1907 door Duitsche ge leerden bègorfhen en worden heden door Engelsehen vport'gezet. RECLAME. en Beten en Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting GEMENGD MEUWS.' Boekenveiling. De bekende Engelsche boekhandelaai Quaritch heeft op een boekenveiling bij Sotheby te Londen een eersten druk van Bunyan's „Pelgrim's Progress" van ïótS gekocht voor 68oo pond sterling Eh zijn van deze uitgave slechts vijf ongeschonden exemplaren bekend; drio daarvan bevinden zich in openbare bi bliotheken. Het thans verkochte exemplaar is af komstig uit de collectie Wagner. Brutale hoteldiefstal. In een der groote hotels te 's-Gravenhage is Maandagavond een zeer belangrijke diefstal gepleegd, ten nadeele van een der gasten, de echtgenoote van een Duitsch groot-industrieel. Omstreeks acht uur ging déze daine uit. Toen zij zich tegen half elf weer Üihar haar kamer begaf, vond zij daar alles in de grootste wanorde. Doo- zen waren nagesnuffeld, de inhoud van kasten was door elkaar gegooid, ter wijl verscheidene juweel-en, braceleti.es en'paarlen colliers, een waarde verte genwoordigende van ongeveer f 15.000 waren verdwenen. Dat er een gerouti neerde hotelrat aan het werk is ge weest, moet- worden afgeleid uit de zeer brutale wijze van optreden. Alleen de kostbaarste voorwerpen nam hij mee. Een gouden dames tasch ter waar de van f 1600 liet hij zelfs liggen. De directeur van het hotel acht het vrij zeker, dat de diet eenige dagen zoo hij er al niet gewoond heeft, aan toch geregeld in het hotel' verkeerd moet hebben, ten einde de gasten aan tafel en in de groote hall te bestudee- ren, met betrekking tot hun gewoon ten van uitgaan en thuiskomen en het dragen van kostbaarheden. In de twintig jaar, dat hij het hotel beheert, heeft de directeur iets derge lijks nog niet meegemaakt. En hij is er dan ook leer van onder den indruk. iVoorloopig heeft hij een vasten con troleur aangesteld, bekend mét het ho- telbedrijf. Merkwaardig, is 't,. dat ongeveer 14 dagen geleden in e^n der groote ho tel te Scheveningen zich een soortge lijk geval heeft, voorgedaan., -vrijwel onder dezelfde omstandigheden. 'Ook daar was een Nederlandsche dame voor een belangrijk, bedrag de dupe; een reden te meer dus, om te denken aan een .of meer Tio el ratten, die in Holland zijn neergestreken. De gasten der hotels doen het beste bij het verlaten van hun kamer den sleutel' te deponeeren bij den portipr. Meestal zijn de kamers in de groote hotels van goede Lipssloten voorzien, zoodat openbreken veel te veel tijd zou kosten en te gevaarlijk zou zijini. In beide bovengenoemde gevallen stond de kamer dan ook open: Natuurlijk is het onderzoek naar de Idaders uiterst moeilijk. Na den dief stal te Scheyeningen vertrok een der vrouwelijke gasten onmiddellijk naar Duitschland. Naar haar is een binder- zoek ingesteld. Het isniet onwaar schijnlijk, dat zij iets met de zaak uit staande heeft. In dit laatste geval ia geen enkele aanwijzing, aanwezig. Ook werden zelfs geen vingerafdrukken ge vonden, daar mein reeds verschillende voorwerpen in de kamer had aange raakt, voor de politie geroepen werd. Deze stelt natuurlijk een uitgebreid onderzoek in. iV er dronken. Te Pijnacker is gistermiddag de 17-jarige J. Brussé, terwijl hij op het land werkte, door een toeval getroffen, in een sloot ge vallen en verdronken vóór men hem hulp kon bieden. Een lastige sinjeur. Reeds langer dan tien jaar wordt te Barne- veld een 28-jarige boerendochter al- zender dat zij daar eenige aanleiding toe geeft, het leven ondragelijk ge- maakt door een 35-jarigen boeren knecht, die een hopelooze liefde voor haar heeft opgevat. Heeft zij eens verkeering met een ander iongmensch aangeknoopt, dan wordt deze door den boerenknecht zoo, lang bedreigd en zelfs mishandeld, dat de jongeling de verkeering afbreekt. Reeds heeft de boerenknecht deswege zes maanden gevangenisstraf onder gaan. Doch niets hielp. Thans hadden een aantal jongelie den uit de buurt 'van het meisje be sloten, eens met dezen lastpost af te rekenen. Met dit doel wachtten een twintigtal jongens, met stokken gewaj pend, den boerenknecht op, toen hij zijn gebruikelijk bezc.ek aan het meis je wide brengen. Alvorens hun plan nen te kunnen volvoeren, sloeg de be dreigde op de vlucht, rende 'iet huis der veelgeplaagde boerendochter bin nen, greep "daar een. hooivork en storm de toen op zijn ach vervolgers los, die op hun beur: de vlucht namen. 3 meer in he: ouderlijk huis vertoeven 'Sedert durft bedoeld meisje niet en heeft zij haar intrek bij familie genomen. Ra.dio-ar tik el en gestolen. Sedert eenigen tijd miste men bij de N ederlands che Sein to esel len fabriek te (Hilversum verschillende onderdeel en van radio-toestellen. De politie slaag de er gisteren is, te Amsterdam eeiï [hoeveelheid ontvreemde artikelen op te sporen, zooals luidsprekers, zendlam pen, ontvanglampen en transformato ren. Als verdacht van den diefstal' werd aangehouden de magazijnmees ter der fabriek. Plet bleek, da: hij in zijn woning een uitzen'dstation liad ga bouwd van uit de fabriek gestolen on tderdeelen. Tot nu toe kwam aan het licht, dat hij voor een waarde van ongeveer f1500 heeft ontvreemd. Knaapje overreden. .Gis termiddag om 1 uur geraakte te "Maas tricht het negenjarig jongettje, wo nende St.' Anthoniusstraat 9, in de Bo gaardenstraat onder een auto. Het kind liepop het trottoir en bij het omrijden van den hoek der Uitbelder- straat, werd hij door de auto aange reden-. Hij kwam te vallen en het voer tuig reed over hem heen. Uit- en in wendig gekneusd, werd hij door den G. G. D. behandeld. Een fietsrijder, zekere Reïjnders, die den jongen nag op het laatste oogenblik wilde wegtrek ken, clocli daarin niet slaagde, ver klaarde dat de chauffeur niet erg voor zichtig reed. De fiets van den man, die ook. onder de auto geraakte, werd1 erg gehavend. Een onderzoek is in gesteld. t De tol 'der d a n k b a a r he i d. De postbode te Oude Niedorp, slaag de erin een voor een tilbury gespan nen hollend paard tot staan te bren gen. In de tilbury lag een ge'.dtasoh met een groot bedrag aan geld. Tot looning kreeg hij..5 sigaren. Ernstig o n geval. Te Ur- mond is bij het afrijden van een hel ling de '13-jarige YvT die achter op de fiets van zijn broer stond, komen, te vallen. Met een schedelbreuk werd de jongen opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. In kokend water gevallien. Te Kapelle (Z.) is eeh 4-jarig jongetje in een ketel kokend water gevallen en met hevige brandwonden naar het zie kenhuis te Goes overgebracht. Pos t zegel ver v als chili g. Pp .het oogenblik dat zij op heit punt stonden de Fransch-Zwitsersche grens in oen auto te passeeren, werden een deftig gekleede Fransche dame* die zich gravin Adalbert liet noemen, en haar Zwitsersche moeder gearresteerd. Beiden „worden er van beschuldigd, aan verzamelaars vervalschte postze gels te hebben verkocht. In haar bezit werd een groot aan tal vervalschte. specimina van zeldza me. zegéls gevonden, zooals de vroe ge uitgaven van Mauritius en de drie-, hoekige van. Kaap de Goede Hoop. De echtgenoot der vrouw werd te Parijs in hechtenis genomen en zim uit ebreide postzegelverzameling zal door eskundigen worden, onderzocht. Een kou de-golf. Het excep- tioneele weer, dat in Zuid-Afrika op dit oogenblik heerscht en dat een sneeuwval te zien geeft als nooit te voren, bracht Johannesburg een kou- de-record van 12 graden vorst. Op an dere plaatsen werd een koude geregis treerd van 17 tot 20 graden. Orkaan in Florida. Uit Miami (Floridaj wordt gemeld^ dat al daar door een orkaan veel schade is aangericht. - .Verscheidene jachten §loe gen los en dreven rond, waardoor groot gevaar ontstond voor een met dynamiet geladen stoomschip, dat in de haven lag. y N ooid 1 oi11 i gle instorting, Te Bombay is tengevolge van 'den zfwaj ren regenval een gedeelte van eénj 'gebouw ingestort, waarin ongeveer200 fabrieksarbeiders verbleven, zes per sonen werdén gedood1, terwijl verschil lenden zwaar gewond naar het hospi taal moesten worden overgebracht. Bommen uit een vliegtuig. Volgens een bericht uit Praag zijn .Vrijdag bij een militaire viiegiaefening 3 bommen uit een vliegtuig buiten het daarvoor bestemde terrein gevallen. Door een der bommen werd een 18- jarig meisje, dat op het land werkte, gedood, terwijl haar vader zoo ernstig gewond werd dat men aau zijn behoud: wanhoopt. Een familiedrama. Een ver schrikkelijk- familiedrama heeft zich voor kort in een klein Hongaarsch' stadje afgespeeld. Voor eenige maanden verscheen de gepensionneerde postbode Emmerich .Nemeth 'snachts «voor de deur van kennissen en verzocht om nachtverblijf daar hij volgens zijn zeggen, zijn sleu tels verloren had en niet naar huis kon gaan. Er werd h'eVn een bed ingeruimd. In den laten nanacht werd de woning het tooneel van een verbitterd gevecht, daar de postbode was opgestaan en met een groot mes de familieleden te lijf ging. Hij werd overmeesterd, voordat hij1 groote ongelukken had veroorzaak. Gedurende zijn voorloopge hechteniis1 kreeg hij herhaaldelijk aanvallen van razernij, waarbij hij zijn celgenoot en aanviel. Een geneeskundig, onderzoek1 .wees uit. aat hij onherstelbaar krank zinnig was, zoodat hij naar een krank zinnigengesticht werd overgebracht. Terwijl Nemeth nog in hechtenis zat werd zijn oudste dochter, een 18-jarig meisje, naar het zieleenhuis gebracht, waar zij aan hersenvliesontsteking stierf. Kort daarop werd de tweede dochter ziek en stierf aan hersenver- lamming. Op een morgen werd de 19-jange zoon, een kappersbediende, dood op zijn kamer gevonden; hij had zich met een revolver doodgeschoten. De drie kinderen waren erfelijk be laste ziekelijke personen, slachtoffers van de jeugdzonden des vaders. De eeriig overlevende dochter en de evénr eens zieke moeder leven thans in voortdurende-! angst, dat ook zij spoe dig zullen moeten sterven. Oproer in een. ge van gen is. In de Akershus-gevangenis té Osloi heeft zich de gespannen verhouding1, welke reeds langen tijd tusschen de gevangenen ten de directie bestond, in oproer eh staking ontladen. Toen vóór kort een zangerskoor in.' "de ge vangenis eetri concert gaf, ontrukte men den dirigent den maatstok en hief de internationale aan. De daar na den gevangenen opgelegde straf werd met een algemeene staking be antwoord, wat met relletjes en geweld dadig lop'treiden liegen 'de stabinysb e "kers gepaard ging. De gevangenen hebben intusscnen gedaan gekregen dat de 'directeur zijn ontslag nam. Familiedrama. In een der drukste is traten van Augsburg heeft zich een bloedig familiedrama afge speeld. In den loop van een .woordenwisse ling schoot een zekere Gritzinger het gelheele magazijn van zijn revolver op zijn gezin af. 2ija gehuwde 25-jarige zoon Joseph wera o nelag gerio d. Zijn ongehuwde 2/"-jarige dochter Ottilie vluchtte naar de huiskamer en sprong toen in haar angst van het balkon van de tweede verdieping. Zij werd dood van de straat opgenomen. De eigenlijke oorzaak voor het 'dra ma staat nog niet vast. De inmiddels gearresteerde vader verklaarde bij be" verhoor, dat hij eerst naar zijn wapen heeft gegrepen, toen zïin zoon hem met een revolver "bedreigde. Kerkdiefstal. De kerkschat ten in de sakristie van de kerk van 'O. L. Vrouw van Cléry, in een buiten wijk van Orleans, zij'n gisteren door inbrekers bezocht. Deze hebben o.a. een prachtige monstrans uit de 15de eeuw, versierd met kostbare steenen eli altaarkelken, waarvan een met sma ragden versierd, gestolen. Er is voor een aanzienlijk bedrag gestolen. Vleesch v erg.i f tiging. Het „Berl. Tagebl." meldt uit Luck '(Polen dat daar ongeveer 120 soldaten het nuttigen van vleesch'. 'dat waarschijn lijk bedorven was, z;ek zijn geworden; 5 soldaten zijn overleden. Een Amerikaansche invasie. Er is geen houen meer aan, zegt het Hbld. Half Amerika is naar Europa on derweg, om daar zijn vacantia door te brengen. Bp duizenden worden de Ame rikanen in de Engelsche en Fransche havens aan wel gezet, vanwaar zij zich in nachttreinen en dag-expressen naai alle windhoeken verspreiden. Op het oogenblik hebben reeds mee* dan een millioen Amerikanen hun land verlaten en de meeste transatlantische maatschappijen hebben voorloopig haaa schepen geheel bezet. In de \>reenigde Staten begint men zich ongerust te maken over dezen bui tenspongen trek naar de oude wereld Reisagentschappen hebben getracht om voor het tounsme in het land zelf pro paganda te maken, en de leuze „to ses America first" gelanceerd. Maar het mocht niet baten. De Ame rikanen znn onverschillig voor de schoon héid van hun eigen lana, daar de jaar» lijksche tochten naar Europa nu een maal een „summer routine" zqn ge worden. Men verwondert zich trouwens o wet het groote aantal Amerikanen, die blijk baar over een voldoende lange vacantia beschikken, om een Europeesche trip loonend te doen zün. De statistiek echter heeft aangetoond dat naast de traditioneele Amerikaan sche milionairs bankiers en industrieelen die een gewone verschijning tijdens den Zomer io West-Europa zijn, het onder wijzersgilde het sterkste contingent aan toeristen levert. De meeste onderwijzers en onderwijze ressen in Amerika hebben 's zomers 2 maanden of langer vacantie, hun salar ris bedraagt in den regel drie tot vjjt- duizend dollar per jaar, zoodat zij zich zulk een uitstapje lcunnen veroorloven temeer, daar er in het reisseizoen spe ciale tickete worden uitgegeven, die niet veel meer dan 250 dollar kosten. Waaruit dus zou moeten worden op gemaakt c&t aan het meerendeel van de bebrilde en jeugdigdoende dames, die wij in deze dagen herhaaldelijk dool onze straten kunnen zien tuffen, de op voeding van het opkomend geslacht aan Amerika is toevertrouwd. Een gedachte, welke ons wel eens een oogenblik met een gevoel' van deernis voor de Amerikaansche jeugd vervult Er is in tusschen een strooming waai te nemen, die zich keert tegen de on benullige en banale wijze, waarop den Amerikanen de merkwaardigheden van het oude Europa worden getoond. Sinds de plompe auto-cars hun intrede heb ben gedaan, is „sight seeing" een dei meest emotielooze bezigheden geworden. De toeristen staan als goed gedisci plineerde troepen onder de orders van een bepaald „touring agency" en zp volgen het vaandel in den regel met den moed der wanhoop, d.w.z. blindelings Zij krijgen dan ook een geheel ver keerden indruk van het land, dat z\] bereizen en van het volk, te midden waarvan zij vertoeven. Anderzijds schijnen ook de toeriste, die tot ons komen, een zeer speciaa specimen van hun natie te zijn. wan schreef niet een Engelsch blaa onlang dat om een oi andere eigenaardige ei .onverklaarbare-reden bijna alle toeris ten van Engeland brillen dragen, ei fekleed zijn op_ een wijze, die men i' ngeland zelf nooit ziet. Hoe echter den modernen toerist ta meer zelfstandigheid, meer eigen smaal en belangstelling op te voeden? De reis industrie is een verschijnsel, dat ziel na den oorlog, gelijken tred houdeni met de vergroving der zeden en de ve' mindering van het beschavingspeil, shq ontwikkeld heeft. De lieden, wier beurs hen in staa stelt groote reizen te maken, zijn tham niet altijd degenen, die te zien en t< oordeelen weten. Laad- en Tuinbouw. Int. Bloemententoonstelling te Antwerpen. Op 28, 29 én 30 Augustus aanstaand* worde er in de feestzaal en de tuinen van het „Te Boelaerpark" te Antwep pen een groote internationale bloemen tentoonstelling gehouden. In liet eere-comité hebben verschil lende Nederlanders zitting, zoo o.a. Jhi van Vredenburch, de heer B.- Mutsaeri te Cappellen, de heer J. G. Ballegq lid van den Necierlandschen Tuinbouw* raad, Bloemhove, Leiden, J. C. Ch Lix, hoofdredacteur van „Fioralia" ei van het Handelsblad van den Tuin bouw te Heemstedt. H. C. Dresselhuy^ voorzitter van den Nederlandschen Tun bouwraad te '3 Gravenhage. H. Hors veld, orchideeën- en danliakweeker v Baarn. B. Majoor, kweekerij „Excelsior Baarn: L. Peeperkorn. bloembolienkwei ker, Heemstede; W. Topsvoort, dahlia kweeker, Aalsmeer en jhr. van Tets, voorzitter van de Kon. Ned. Mij. vai Tuinbouw en Plantkunde te Zeist. Een kond levend begraven Voor den politierechter te Zwoll heeft terecht gestaan K. O., een 40-ja rige arbeider uit Vroomshoop, wegen dierenmishandeling. Hji heêft op 27 Mr een kuil gegraven, daarin een hond le vend met gebonden pooten gelegd, he dier een klap met de schop op den ko] gegeven, daarna er grond op gegooii en dien grond vastgestampt. Wannea het dier pogingen deed zich los te wer ken, gooide hg er nog meer grond o] en stampte dien wederom vast aan, to eindelijk alles stil was. Hjj poogde zich te verontschuldigei door te zeggen, dat hij het gedaan heel op bevel van Lunenb'erg, aan wien d< hond toebehoorde, en die de pooten vai het dier, had vastgebonden. De hom had schurft. Get. H. Schutte heeft de daad gezien Telkens werkte de hond zijn kop bovei den grond, maar dan gooide O. er wea grond op en stampte dien vast. Getuig was tenslotte weg gegaan, hg kon m niet meer aanzien. De politierechter, Mr. de Muick, z« dat kunnen begrijpen. De officier van justitie vroeg de mar mumstraf voor dierenmishandeling: za maanden gevangenisstraf. Verdachte verzocht een lichte gel boete.-,,Ik heb nog gezegd zoo zeidi hg, laten we hem verdrinken, maai Lunenberg zeiNeen, we begraven hen De rechter: Begrijpt u zelf Wel,- no beestachtig het is geweest? En u doe zoo iets voor 20 cent per uur? Verdachte: Het dier had schurft en il heb vijf kinderen. Been ter: Zijn uw kinderen b£i da levend braven geweest? .Verdachte: Ja. Verdachte werd veroordeeld tot dril maanden gevangenisstraf. Scbeepstij dingen. HOLLAND-AHERIKA LIJN. LOCHKATRINE Rott. n. Vancouver 25 van Sas Francisco. BEEMSTERDIJK R'dam n. New ïorl 26 (9.6 n.m.) 140 m. Z. van Valentia BILDERDIJK R'dam n. Norfolk 27. 12.2 mm.) 8 in. Z.O. van Niton. NESSIAN R'dam n. Boston 27 (10.5 vm.) 30 m. O. van Niton. GROOTENDIJK R'dam n. VancouvS 28 te Antwerpen. BILDERDIJK R'dam n. Baltimore pos 28 (y.m.) Lizard. DINTELDIJK R'dam n. Vancouver f van Cristobal. LEERDAM 27 v. New-Orleans n. Rot terdam. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ROEPAT (uitr.) pass. 26 Perirn. VONDEL 28 v, Batavia n. A'danu. KON. HOLLANDSCHE f.LOYD. WATERLAND (thuisr.) p. 27 Fern. No ZEELANDIA (thuisr.) 27 v. Llssabol EEMLAND (uitr.) pass. 27 Fern. Nol ZAANLAND 27 v. Antw. n. Hambur? ROTTERDAMSCHE LLOYD. MERAUKE (thuisr) 27 te Londen. TERNATE (uitr.) 28 van Sabang. PATRIA (uitr.) 27 van Sabaug. TAPANOELI (uitr.) pass. 27 üibraltal MODJOKERTO (uitr.) 28 van Suez. SLAMAT 28 v. R'dam n. Batavia. KAWI (uitr.) 28 van Port SaiiL GORONTALO (uitr.) 28 v. Port Said BANDOENG uitr.) 28 te Antwerpen. HOLLAND* AFRIK A-LIJN. MELISKERK R'dam n. Durban p. 25 HEEMSKERK (tnuisr.) 28 te R'dam. NIAS (thuisr.) 25 van Beira. BLOMMERSDIJK (thuisr.) 25 V. Beir» SPRINGFONTEIN (thuisr.) pass, 27 Ouessarut. RIETFONTEIN (ul'trj 28 V. Antw",

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6