Prima Huishoudzeep c ets. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 JULI 192B DAG-AGENDA. 16—28 Juli. Dagelijks samenkomst van ,Jemel" in de tent a. d. Lammermarkt bij de Molen, 's middags drie en 's av. acht uur. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. A.s. Zondag 25 Juli zal de dienst van Dr. Hovens Greve worden waargeno men dooi* Dr. Starck. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal morgen worden waar genomen d'ooir Dr. Timmermans, Tel. De avonds, nacht- en Zondagsdienst der apotheJten wordt van Maandag 2G Juli tot en. met Zondag 1 Aug. waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. vischlossers te benoemen Deze com missie zal nu, indien dit voorstel ook verder geen bezwaar ontmoet, een op roeping plaatsen en uit de gegadig den een vrije keuze doen. Hiermee is vrij zeker beslist, dat de regeling van het lossen van de treilers behouden blijït. Burgemeester van Nijmegen. Naar gemeld wordt, is de burge- 'nieester van Nijmegen, de heer F. A. van Schaeck Mathon, voornemens ont slag uit zijn ambt aan te vragen. De burgemeester van Hilversum, Mr. P. J. Reyme, wordt thans ernstig ge noemd als opvolger van den heer Ma thon. De vragen van Ds. Lingbeek. Op die vragen van den heer Lingbeek betreffende het verstrekken eener op gave. van het aantal der tot den gees telijken stand behoorende mannelijke en vrouwelijke leerkrachten (klooster lingen), ten aanzien van welke uitkee- ringen uit 's Rijks kas werden ontvan gen, verbonden aan R.-K. scholen voor lager, middelbaar, hooger en ander on derwy's opf 1 Januari 1926; de bedra gen, waarop de voor 1926 gemelde Rijksuitkeeringen aan de betrokken schoolbesturen ter zake van salaris sen der bedoelde kloosterlingen wor- j den geraamd, en het bedrag waarop de belastingadministratie het genot van kost en inwoning van kloosterlin gen voor den aanslag in de Rijksin- kom.stenbelasting schat, hebben do heeren Waszink en De Geer, ministers van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en van Financiën, het vol gende geantwoord: Ret Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vergoedt r.aar de geldende onderwijswetten aan fie schoolbesturen zekere bedragen /der tegemoetkoming in de kosten van "het van hunnentwege verstrekte on derwijs. Het staat echter niet in recht- streeksche verhouding toi de perso nen zelf, die aan de bijzondere scholen het onderwijs geven, en het beschikt dan ook niet over officieele gegevens betreffend© het aantal der tot den gees telijken stand behoorend© mannelijke en vrouwelijke leerkrachten (priesters en kloosterlingen), Een maatstaf om dit aantal te schatten, ontbreekt even eens. Het R.-K. Centraal Bureau voor On derwijs en Opvoeding te s-Gravenha- ge beschikt ten aanzien van dit punt wel over de noodige statistische gege vens. Uit die door het bureau welwil lend verstrekte gegevens putten le, kunnen de ondergeteekenden he'c vol gende mededeelen: Op 1 Januari 1926 waren bij het la ger onderwijs werkzaam 3440 religieu zen (kloost©rlingen). Het door het Rijk wegens salarissen van deze personen te vergoeden bedrag valt te ramen op 7 millioen gulden. Op 1 Januari 1926 bedroeg het getal printers en kloosterlingen bij het mid delbaar onderwijs (gymnasiaal en handelsonderwijs inbegrepen) 198. Om ta kunnen nagaan welk beirag te hunnen behoeve uit de Staatskas over 1926 zal worden uitgekeerd, zou men moeten weten, welk salaris ieder hun ner zal ontvangen. Dit is echter niet bekend. Ook het getal hunner lesuren moet worden geraamd. Aannemende, dat zij, dooreengenomen, hetzelfde ge tal lessen geven als aan de overig© docenten, gemiddeld is opgedragen, en de Subsidiën over 1924 als maatstaf nemende (de subsidiën over 1925 zijn nog niet becijferd), raamt de eerston- dergeteekende bedoeld bedrag globaal op f 380.000. Het aantal priesters en religieuzen, dat op 1 Januari 1§26 verboden was aan nijverheidsdag- en avondscholen, zoomede het bedrag hunner salarissen is nog niet bekend. Op 1 Januari 1925 waren aan deze scholen verhouden 300 priesters en religieuzen, in hun salarissen wordt door het Rijk in den vorm van subsidie naar ruwe schat ting pl.m. f 200.000 bijgedragen. Bij het R.-K. Universitair onderwijs eindelijk waren op 1 Januari 1926 16 priesters en religieuzen werkzaam. In de kosten van hun salarieering droeg bet Rijk, dat slechts een kleine tege moetkoming in de kosten der gebou wen geeft, niet bij. Naar de leer van den Hoogen Raad neergelegd in zijn arrest van 22 Febr. 1917 (Beslissingen in Belastingzaken no. 1665), wordt de waarde van het geen als opbrengst in natura wordt ge noten, bepaald door het bedrag dor uitgaven, die de genieter zich daar door bespaart, met dien verstande, dat uimmer aan die voordeelen een hoogere geldelijke waarde kan worden toegekend dan 2ij in zich zeil hebben., Aangezien dus de geldswaarde van het genot van kost en inwoning van kloosterlingen moet worden bepaald naar de bijzondere omstandigheden va nelken genieter, is niet in het a'ge- meen te zeggen, op welk bedrag de be lastingadministratie dat genot schat. RECLAME. J Mauib' i^r.r-itn m-r» ivaoi per dubbel stuk tegen inlevering van deze Ben. BUITENLAND. DE FRANSCHE CRISIS. Het kabinet-Poincaré gevormd. Het ministerie is gevormd. Poincaré is president en minister van financiën; Herriot heeft de portefeuille van on derwijs aanvaard. Léon Perrier wordt minister van koloniën, Fallières (links radicaal) minister van landbouw. Om 3 uur gistermiddag zijn de mi nisters bijeengekomen. Briand verklaarde na afloop, dat de persoonlijke veeten op zij gezet zijn. Een verklaring van Poincaxé. Na de samenstelling van zijn minis terie heeft Poincaré verklaard: dat hij een zeer breed kabinet van nationale eendracht had willen vormen, waarin alle partijen waren vertegenwoodigd, zonder rekening te houden met de pro- porti oneele sterkte der groepen. Hij zei, dat hij geen moeilijkheden had ontmoet, omdat hij zich beijverd hau, een kabinet te vormen zonder met zijn persoonlijke voorkeur rekening te hou den. Poincaré heeft gisteravond om 7 uur zijn medewerkers aan Doumergue voorgesteld. Het ministerie zal zich Dinsdag aan de Kamer voorstellen, en onmiddellijk zijn financieele wetsontwerpen indie nen. Toen Poincaré het Elysée verliet, werd hij door de menigte toegejuicht. Een „krachttoer." Toen de afgevaardigden van de ver schillende partijen de samenstelling vernamen van het ministerie Poincaré was men het er algemeen over eens, dat hij een „tour de force" volbracht had. De leden van de partijen, die van links tot rechts het centrum vormen Wenschten elkaar van harte met dit onverhoopte resultaat geluk, terwijl eenige socialistische radicalen voorbe houd maakten. De socialisten en com munisten verklaarden zich tegen het ministerie. Naar aller meening, ook van dege nen, die zich om politieke redenen te gen het nieuwe ministerie verklaarden is dit wegens zijn samenstelling van een krachtige en stabiele meerderheid verzekerd, die het steunen zal bij het werk van het financieel herstel, dat het zich voorstelt te ondernemen met medewerking van alle krachten des lands. Men schat het aantal stemmen, dat het nieuwe ministerie zal verkrijgen op tenminste 350 en als de booshtfd van sommige socialistische radicalen, die vooral uit de plotselinge verras sing schijnt voort te komen, naar to verwachten valt overgaat, kan dit aan tal nog aanzienlijk stijgen. Evenals op de beide tragische punten van den oor log schijnen de partijen thans besloten van hun partij-oordeelen af te zien om zich uitsluitend aan de taak van het oogeniblik te wijden. De honding der radicaal-socialisten. Door de opneming van Herriot in 't nieuwe kabinet is het, naar alge meen aangenomen wordt, den radicaal socialisten onmogelijk gemaakt een oppositioneele houding tegenover het kabinet-Poincaré aan te nemen, zoo dat het kahinet als tegenstander de socialisten en communisten heeft, be nevens die afgevaardigden, die er op gerekend hadden een portefeuille te krijgen. Herriot heeft gistermiddag aan de radicaal-socialistische Kamerfractie een brief gezonden, waarin hij* zegt, dat d© ontwikkeling van den toestand het hem onmogelijk heeft gemaakt de toestemming van zijn groep, om deel uit te maken van het nieuwe ministe rie, vooraf te vragen, doch dat hij vol gens het bewustzijn van zijn plicht ge handeld heeft. De radicaal-socialisten hebben met deze verklaring genoegen genomen. De indruk te Rome. De vorming van het ministerie Poin caré heeft, naar uit Rome wordt ge meld, aldaar diepen indruk gemaakt. Men verwacht zoowel in politieke, als in financieele kringen een spoedige herleving op elk gebied. Alle bladen geven dezen indruk weer. De indruk ln Amerika. (Het bericht van het tot stand komen van een kabinet-Poincaré heeft in Amerika over het algemeen een goe den indruk gemaakt. Verschillende bladen wijzen er op, dat de terugkeer van Poincaré aan het bewind, niet diens terugkeer tot diens buitenlandsche politiek zal bete ek enen Als Poincaré ditmaal aan het bewind komt, is dit niet om betalingen van Duitschland te incasseeren, doch om den franc te redden door het incassee ren van Fransche gelden. Daarbij zal het hem zeer te stade komen, dat hij de fcetrekkingen met de.groote economische machten Van Frankrijk onderhoudt. Belgische financieele maatregelen. De Belgische ministerraad heeft gis teren de noodige maatregelen voor de toepassing an de wet van 16 Juli 1926 overwogen. Deze maatregelen be treffen le. het toezicht op den deviesenhan- del omtrent welk toezicht tegen he den, Zaterdag, om het advies van het financieel raadgevend comité is ver zocht; 2e. de middelen bestemd om den overdreven uitvoer van levensmidde len en andere waren te voorkomen; 3e, het sluiten op een bepaald uur van alle publieke lokalen, café's, dan cings, enz.) met uitzondering evenwel voor zekere badplaatsen; 4e. den uitvoer van steenkolen sui ker en meststoffen; 5e. het overdreven gebruik van licht (voor uitstallingen en lichtreclames). Naar verzekerd wordt, zou het slui tingsuur, waaran hierboven spake, op 12Vt uur 's nachts worden gesteld. De ministerraad heeft zich verder ook bezig gehouden met de tenuitvoer legging van de wet op de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwe gen alsook met de voorwaarden van uitgifte der preferentaandeelen van de nieuwe maatschappij. De bespreking van al deze punten zou heden worden voortgezet. Ook zal de ministerraad zeer waarschijnlijk het voorstel tot heffing van een speci ale vreemde]ingenbelasting in behan deling nemen. Volgens dit voorstel zou iedere vreemdeling, die een kamer, een gemeubileerd appartement of een villa huurt, 50 pet. belasting, berekend op het bedrag van de huur, moeten Vuata IpTl Belgisch defailtisme. De (Brusselsche) „Standaard" meld de dezer dagen, dat een Antwerpsche bank, welke Belgisch geld op sommi ge credietinstellingen in het buiten land heeft staan, af en toe per tele gram order geeft een gedeelte in pon den om te zetten. „Deze onthullingen" aldus het blad, hebben de aandacht getrokken van de betrokken overheid. „De Belgische vertegenwoordiger van de Western Union Telegraphique Cie van welke de kabels naar Noord- Amerika worden gebezigd, had reeds gevraagd hoe het komt dat telegram men openbaar worden gemaakt. Verder heeft de procureur des ko- nings te Antwerpen een bezoek ge bracht aan den directeur van het tele- graafwezen te Antwerpen en hem uit leg nopens de door ons aangehaalde feiten verzocht We vernemen, dat al de rush-telegrammen, welke geduren- dede drie laatste maanden werden verzonden en waarvan de oorspronke lijke kopie drie maanden lang te Brus sel wordt bewaard, zorgvuldig zullen nagezien worden. Verrassingen zijn dus niet uitgesloten. „Want het interessante van het ge val is voorzeker, dat de heer Francqui een der beheerders is van dez ebahk. Het zal wel belangwekkend zijn te ver nemen, hoe hij hier het belang van den staat zal weten hoog te houden". HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. De werkhervatting. De berichten uit de Midlands-kolen- terreinen wijzen op een verdere toene ming van het aantal mijnwerkers, die naar hun werk zijn teruggekeerd. De vertegenwoordigers der mijnei- genaas in Warwickshire melden, dat gisteren nog 650 mijnwerkers zich heb ben aangemeld, en dat thans 7700 man van het normaal aantal van 26.000 aan het werk zijn. In het Cannock district hebben nog 100 man het werk hervat. Men verwacht dat in deze beide dis tricten het aantal mijnwerkers, dat het werk hervat, Maandag nog aan merkelijk zal toenemen. Deze strooming, om het werk te her vatten, blijkt echter feitelijk tot de Midlands beperkt, en het verdient de aandacht, dat het juist deze districten zijn, waar de mijneigenaars de beste voorwaarden voor de hervatting van het werk op den grondslag van den S- urigen werkdag hebben aangeboden. Naar verwacht wordt, zullen de mijn eigenaars in het bijzonder pogingen doen om het werk in deze distric ten te doen hervatten. Bij vroegere sta kingen is gebleken, dat dergelijke stroomingen zich snel uitbreiden. Bijna een regeexingsnederlaag. In het Lagerhuis heeft de Britsche regeering gisteren bij de debatten over het wetsontwerp tot reorganisatie der mijnindustie bijna een nederlaag ge leden. De motie der oppositie, welke terug zending van het ontwerp naar de com missie vroeg, zou in stemming ge bracht worden, toen bleek, dat het aantal leden der regeeringspartl] in do minderheid was. De minister van oorlog stond .op Eet kritieke oogenblik op en hield een re de, terwijl de regeeriogspatij van alle kanten haar leden bijeenzocht. Ten slotte werd een voldoende aan tal stemmen bijeengebracht om de mo tie te verwerpen. Een nieuw beroep van de kerken tot bijlegging. De vertegenwoordigers van de chris telijke kerken hebben een brief tot de bladen gericht, waarin zii hun voor stellen tot bij legging van de mijn wer kersstaking herhalen, die Baldwin reeds verworpen heeft, in hoofdzaak omdat zij een hernieuwd, subsidie zou den vereis ohen. De brief doet een beroep op het ge weten van alle christenen om de voor stellen ernstig te overwegen. Naar men weet, behelzen deze de hervatting van het werk op de oude voorwaarden met dekking van het tekort door sub sidie en arbitrage als beide partijen niet tot een vergelijk komen. Lloyd George over de taak van het jonge geslacht. Lloyd George heeft dezer dagen het zevende wereldcongres van de christe lijke jeugdbeweging, waarop meer dan 30 landen vertegenwoordigd zijn, toe gesproken en gezegd, dat de nieuwe generatie moet zorgen het georgani seerde recht te planten in plaats van het georganiseerd geweld. Wij, oudjes, zei Lloyd George, zijn opgevoed in een wereld, welke bewa pening en van tijd tot tijdi een oorlog aanvaardde als een van de harde nood zakelijkheden van de beschaving. Wij zijn die gedachte nog niet kwijt. De jeugd moet zorgen haar kwijt te raken Geschiedt dat niet, dan zullen wij een oorlog beleven, nog geweldiger dan ooit te voren. Europa heeft zich aan bewapening bedronken tot het in 1914 een delirium tremens heeft gekregen en nu bedrinkt het zich stiekum nog. Er zijn op het oogenblik in Europa grooter legers dan ooit tevoren. Lloyd George pleitte voor arbitrage tusschen de volken, zoowel als tus- schen de volksklassen. Hij schetste de tusschenkomst van de geestelijken in het mijnwerkersgeschil als een gebeur tenis van groote beteekenis. „Ik wou zei hij, „dat zij in 1914 zoo begonnen waren". KORTE BERICHTEN Het Permanente Hof van Interna tionale Justitie heeft een bevestigend advies uitgebracht over de vraag be treffende de bevoegdheid van 't inter nationaal arbeidsbureau om bij het voorstellen van regelingen ter verze kering van de bescherming van arbei ders niet alleen hun arbeid te regelen, doch tevens en bijkomstig denzelfden arbeid, wanneer deze door den werk gever zelf wordt verricht. Een deputatie van den Russisclien centralen raad van vakvereenigingen is naar Parijs vertrokken om op 26 dezer deel te nemen aan de bijeen komst der EngelschRussische ver zoeningscommissie. Dr. Luther vertrekt vandaag met het s.s. ,Rugia" der Ham burg- Am eri- kalijn naar Zuid-Amerika. Eerst be geeft hij zich naar Trinidad en Vene zuela, Met ingang van 1 Augustus zul len de .buitenlandsche tarieven van de posterijen met ongeveer 20 pet. van het huidige tarief verhoogd worden. De Belgische minister van staat Poullet, wiens toestand sssr zorgwek kend is geweest, is than* aan de betere hand. Hij zal echter nog verscheidene weken de kamer mdlten houden. In Australië is door stormen en overstroomingen groote schade aan gericht. UIT DE OMGEVING. LEIMDIDEN. Gemeenteraad. Afwezig de heer P. Rietdijk. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Be Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige ver (gadenng worden gelezen, goedgekeurd, en onder dankzegging aan den secre taris, geteekend. Door Ged. Staten der provincie Zuid- Holland zijn bij schrnven van 10 Juliji eenige comptabele besluiten goedge keurd teruggezonden, betreffende wa ging van de gemeente begrooting, dienst 1925 en 1926. Bij besluit Van Ged. Staten dezer pro vincie is goedgekeurd bet raadsbesluit van 21 Juni jX, betreffende het aan- faan van een rekening-courant-overeen omBt met de Bank voor Nederlandsehs Gemeenten. De Voorzitter deelt mede, dat de ge meente Nieuwveen op grond van art 205 der Lager Onderwijswet iqjp een totaal bedrag yan f 338,81'heeft gede clareerd over de jaren 1922, 1923 en 1924. Dit bedrag moet betaald worden en en W. stellen voor, dit bedrag te voldoen en uit te trekken op de Gremeen tebegyooting, dienst 1926. De Raad besluit hiertoe z. h. st. Medegedeeld wordt, dat een schrijven is ingekomen van den directeur der Di recte Belastingen, Invoerrechten en Ao- cijnzen te Utrecht, waaruit blijkt, dat deze gemeente als aandeel' in de kwade posten, voorzooveel betreft de Gemeente opcenten voor de inkomstenbelisting 'dienst 1922'23 f 1651,37, moet beta len. De Voorzitter stelt namens B. en W, Ivoor dit bedrag te bestrijden uit den post „Onvoorziene uitgaven", dienst '261. Dit bedrag is reeds door het Rijk inge houden. Aldus besloten. In verband inet de benoeming van den beer J. W'. de Ren tot ambtenaal ter secretarie dezer gemeente, moet het tactement over zes maanden nog op de gemeentebegrooting, dienst 1926, (worden uitgetrokken. Dit bedrag kan be streden worden uit „onvoorziene uit- taven." B. en W. stellen voor bet be- rag, zijnde f 175 te bestrijden uit den post „onvoorziene uitgaven Aldus be sloten. De Voorzitter stelt thans aan-de orde 'het vooratel van B. en W. betreffende het eonverteeren van eenige geldleenin gen. 1 Hiervoor is de raad spoedeischend bij eengeroepen. Deze kwestie is al enkele keeren bp de rondvraag door bet raads lid Koot ter sprake gebracht en aan gezien spr. binnen enkele dagen met verlof gaat, zou hp gaarne zien, d. deze zaak beden in de raadsvergadering ai- gedaan werd. Voor conversie zal in aanmerking kun nen komen een totaal bedrag van 62.250 gulden. Dit bedrag vertegenwoordigd arie geldleeningen en wel een restant van de geldleening. groot f 4500 ret- tende 61/2 pet., gesloten voor beschoei- ingswerkën aan de Bilderdam, .een gel4- Gemeenieiijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders vsn Leiden brengen ter openbare kennis, dat door hen, ter. aanzien van tien door de Vereeniging tot Steun van Voordorp „Rhodé" op 22 en 23 Septem ber a.s. in het gebonw „Prediker" aan de Janvossensteeg te. houden bazaar, ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor winkels tot 11 uur des avonds. Leiden. 24 Juli 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester VAN STRIJEN, Secr. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan Ansar Harford en Co. Limited en rechtverkrijgenden, tot bet oprichten van een bottelarij voor levdrtraan jn het perceel Zoetervoudsche weg No. 7, kadastraal bkend gemeente Leiden, Sectie O No. Iö9. AUG. L REIMERTNGEB, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secr. leening, waarvan het restant is f 117-7SJ rentende 6 pc.t., gesloten voor de ver bouw van de R. K. school en een res tant van de geldleening, gesloten ten behoeve van ae electröicatie der ge meente, groot f 40.000, rentende 6 pek Deze kwestie is door B. en W. in den breede besproken en zij komen met het voorstel deze leeningen 'te eonvertee ren tegen 5 pet a pari. Aangezien het grootste gedeelte van die geldleeningen in handen zit van inwoners dezer gemeen te, stellen B. en W. voor de tegenwoor dige aandeelhouders eerst de gelegen heid te geven hunne stukken om te rui len tegen 5 pet., het restant zal dan op een andere wijze geplaatst moeten wof den. Ook zouden B. en W. willen, dat de Raad bepaalde, dat bij een eventueels volgende conversie een termijn van drie maanden opzegging werd vastgelegd. Spr. acht zulks billijk temeer, daar de leening voor de electrificatie der ge meente in het jaar 1920 onder zeer moei' lijke omstandigheden gesloten is. De loco-burgemeester Dr. Bouthoorn en de wethouder, de heer Bernard, hebben in 1920 met moeite de leening onder de in. gezetenen kunnen plaatsen, daar toen een hoogere rente voor gelden kon vet kregen worden. Aangezien niemand hierover hetN woord wenscht,. meent de Voorzitter, dat geacht kon worden, dat het voorstel van B. en W. met algemeene. stemmen is aangenomen. Daar bij de gebruikelijke rondvraag: niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. Predikbeurten. Ned. Herv. Gent. Voorm. 10.30 Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. voorm. 10.30 en na nu 7.30 uur, Ds. D. Ringnalda van '3 Gra- venhage. LEIDERDORP. - Op Vrüdag 13 Augustus, n.m. 1 Dur zal te Leiden in de Stadsgehoorzaal de loting plaats hebben voor de militie.' lichting 1927. - J. B. brak alhier een zijner voeten door het struikelen over een bintlaag in een in aanbouw zijnde woning. NOORDWIJK-BINNEN. Op de Beeklaan had een ongeval Toen de heer H. van Noordwijk aan Zee voor een passeerende auto moest uitwijken, kwam van de tegenovergestel de richting <le wielrijder C. aangeredeiu Daar C. zag aankomen, dat hij onder de auto van H. terecht moest komen, gooide hij zHn fiets voor zich uit eu sprong van de fiets. Het rijwiel werd totaal in puin gere den. De heer H. zal C. een nieuw rpwiei fioor het oude in de plaats geven. _voot O. dus een buitenkansje. Predikbeurten. Geref. Kerk. :V.nL 10 en nam. 5 uur, Ds. P. Prins van Oostwolde. KATWIJK AAN ZEE. V Als werkloos zijn aan het Gemeen telijk Arbeidsbureau ingeschreven vier viaschers, een opperman, twee losse ar beiders, een kuiper, een staatmaker, samen negen personen. Voor de stand-Evangelisatie zul len a.3. Dinsdagavond te half acht als sprekers optreden Ds. Aalbers van Ou derkerk aan den Amstei en Ds. H. Meije ring van Katwijk aan den Rijn. en a.a Donderdagmiddag 4 uur, Ds. W. Veder van Waddinxveen en Ds. Hermantdeï Van -Valkenburg. NOORDWIJK AAN ZEE. - Predikbeurten. Ned. Herv. Gein, 'Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Nauta Roems Pudding" maakte hier gis ter reclame. Het was een man met een ontzettend groot hoofd, dat natuurlijs de roem van „Roems Pudding" groot blaakte. Dat zooiets veel belangstelling tros is wel te begrijpen. Als even gerust werd, stond er om den man direct een groote groep, vooral natuurlijk de jon geren. Ook gisteren waren hier weer heel iwat schoolkinderen van elders. Op het stand, wat toch altijd de grootste attao tie is, waren de kinderec in hun schiii. Met groote autobussen werden de jeugdige bezoekers weer naar huis vet voerd onder vroolijk gezang. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Gent [Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 .uur, Ds. Metering. Nog zelden zijn de resultaten van de vroege aardappelenteelt zoo on gunstig geweest als de laatste dagen. Al is het beschot goed, met zulke prij- jzen levertjlsi.. teelt iederen dag groote

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2