Op reis kunt Zonnebrand, 0 Purol niet missen tegen Doorzitten en Stukloopen NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 21 JULI 1926 DAGAGENDA. 1628 Juli. Dagelijks samenkomst van ,Jeruel" in de tent a. d. Lammermarkt l)ij de Molen, 's middags drie en 's «av. acht uur. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 Juli tot en met Zondag 25 Juli waarge nomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. arbeid te steunen door zijn gebed tn eijn gaven. Zoo moet het Koninkrijk Gods ko men, door den arbeid van menschen, door onzen dienst en dan bidden wij God, dat Hij ons den nood en het wee op het hart binde. Als deze dingen onder ons leven, dan lullen onze Zendingsdagen goed zijn in de oog-en des Heeren. Spr. liet hierna zingen Ps. 68 vs. 14 en 16, waarna de heer N. Baas van Amsterdam het woord voerde over: „Menschen van den zelfkant." Er zijn menschen, die alleen maar denken aan de'heidenen heel in de ver te, doch die geen oog hebben voor het nood en wee vlak voor hun deur. Zoo wil spr. heden het woord voeren over onze broeders van den zelfkant, 'tis me het broertje wel, zullen velen zeggen. Het broertje toch, zegt spr. Lie menschen van den zelfkant, ob ject van onze Evangelisatie, onder scheidt spr. in origineele en sentimen- teele. Van die eerste soort was die man een vertegenwoordiger, die om spr. te bedanken met een gramuiouii aanzet ten kwam om alle muoio mopjes voor hem te spelen. De sentimenteeien heb ben altijd dadelijk hun tranen bij de hand. Die menschen van den zelfkant, land loopers, dronkaards, e.d. hebben ook him goede hoedanigheden, b.v. bun saamhoorigheidsgevoel, ze hebben wel vat voor elkaar over. We moeten, om 'die menschen te begrijpen, een oog heb ben voor de ontzettende zuigkracht van de zonde. De toewijding aan het verlorene is de graadmeter van hetge- loofspeil in de gemeente van Christus. Om te redden, moeten we eerst (le diagnose vaststelleö. De oorzaken van de ellende der menschen van den zelf kant zijn vooral ontucht en drank. De drankhandelaar is de man, die het or geltje van het nachtleven draait, de drank is de hoofdoorzaak. Daarom mofeten alle zendingsvrienden verwoe de geheelonthouders zijn, evenals de zdndingsdeputaten, die allen een blau we rosette dragen,zooals de sprekers vmn witte, omdat 'ze zoo onschui lig izijn. Wat is de beste geneeswijze?Niet het geven van een aalmoes, doch het betoonen van liefde. Als die menschen soms doch dit mag nooit het eerste doch moet het laatste zijn tijdelijk in een asyl worden opgenomen, moe ten ze daar een wereld van liefde vin den. We moeten de menschen van den jzelfkant met liefde tegentreden. Belangrijker nog dan de genezing is de voorkoming van het kwaad. Wat moeten we doen om te verhin deren, dat onze zonen en dochteren menschen van den zelfkant worden? Niet ze tot hun 30ste levensjaar aan de deur an de kinderkamer vastbin den. We moeten hun laten zien, dat het leven van den Christen is een be tooning van vreugde. We moesten ei genlijk onze eigen vormen van vreug de en ontspanning hebben, zoodat we ge-en. leentjebuur behoeven t e spelen bij de tegenstanders! Onze levensreis gaat immers van fe-est tot feest, van het fee9t der eerste liefde tot het eeuwige bruiloftsfeest in (tien hemel. Spr. liet vervolgens zingen Ps. 72 vs. ,2 en 4, waarna de pauze intrad. Middelbare technische school te Haarlem. Het einddiploma verwierven, afdee- ling bouwkunde: J. J. de Rooy, te Lei den. A.fdeeling weg- en waterbouwkunde: P. J. van der Zanden te Leiden Afdeeling werktuigbouwkunde: J. de Graaf te Lisse. Afdeeling electrotechniek: H J. ICoets te Leiden. Afdeeling scheepsbouwkunde: A. M. Duyverman te Leiden. Vodr het examen nuttige hand- wet ken zijn te Rotterdam geslaagd de dames C. J. Haverkorn en J. J. Jansen alhier. De le luitenant P. Goossens van het 4e Reg. Veld-Art. te Ede zal over geplaatst worden naar het 2e Keg. Ve'id-art. alhier. De eerstvolgende vergadering van (Jen Gemeenteraad zal waarschijnlijk tvor den gehouden op Maandag 9 Au gustus a.s. Aan den heer D. Heide is met het oog op zijn vergevorderden leeftijd eervol ontslag verleend als koster bij de Ned. Isr. gemeente, welke betrek king hij ongeveer 40 jaar heeft ver vulde Als zijn opvolger is benoemd de heer L. R. Hammelberg te Nijkerk. Burgerlijke etend. Geboren: Dina Adriana, d. v. A. Overeynder en P. Groen; Maart je Cor nelia, d. v. C. Rui9 en M. Spaargaren; Maria Catharinna, d. v. A. v. d. Kaay en C. J. Jansen; Willemina Gerarda, d. v. G. J. A. v. d. Berg en G. G. W. v. d. Heisteeg; Peter, z. v. L. W. C. Zuider duin en A. M. Getz; Louise Allega. Frieda, d. v. A. L. v. Berge Henegou wen en A. Jansen; Jan, z. v. P. Smit m 'A. v. Wijk; Abraham, z. v. J. Duk en L. Verstraaten; Johan Louis Marie, i*. J, J, H, x* Alphen en LW, G. M. RECLAME Pieck; Matthijs, z. v. J. M. Luiten en J. G. Wolters; Eltna Gertrud Coma., d. y. J. H. Belgraver en A. E. Brjek- stra; Adrianus Hendrikus Maria, z. v. A. H. Rijsbergen en Th. A. M. v. d. Zij den; Catharina, d. v. H. G. Benekhny sen en E. M. van Heuven; Catharina Johanna, d. v. J. C. Laterveer en J. C. Keyzer; Petronella, d. v. W. Crama en H. J. Schuilei-; Carolina Klasina, d. v. B. P. Klootwijk en J. Batelaan; Catha rina Helena, d. v. N. Teirenhout en C. van der Blom; Sara Rebecca Maria, d. v. P. J. IJperlaan en E. Loeber; Johan nes Gerardus, z. v. H. van Maris en E. Wassenaar; Jokoba, d. v. C. Hoos en J. Boelandse; Elizaheth Catharina, d. v. J. Jonk en J. M. de Groot. Gehuwd: K. v. Rossen, jm„ en E. J. Momberg, jd.; W. v. Groeningen, jm. en J. Oudshoorn, jd.; S. Nieuwenburg, jm, en C. Taffijn, jd.; Q. v. d. Kerkhof, jm. en J, C. Fasel, jd.D. Boeklee, jm. en J. Hoppenbouwer, jd.; P. Filemon, jm. en J. P. W. Siierings, jd.; P. Del- meer, jm. en J. de la Rie, jd.; G. Meijer jm. en J. U. Buys, jd,; C. A. Burggraaf, jm. en M. Neuteboom, jd.; C. Blok, jm. en W. Vos, gesch.; J. H. W. Ouwerkerk wedr en A. Gordijn, wed.; W. v. d. lvlaauw, jm. eri J. M. Fisser, jd.; G. J. Huijzendveld, jm. en W. A. v. Rossum jd.; H. Dijkstra, wedr. en E. S. Waas dorp, jd. Overleden: P. A. Jansen, z., 24 H. Speek, z., 23 j.; C. Vosselman, z., 7 j.; J. v. Leeuwen—Simons, wed., 74 j.; A. Schrama, m., 71 j.; P. de Gunst, d., 20 j.; A. Visser, d„ 70 j.; LI. de Laaf, m., 59 j.; J. K. v. Leeuwen, wedr., 63 j.; E. MeyllTroost, vr. 25 j.; A. v. d. Wetering, m., 79 j.; J. Ouwerkerk— Bon, wed., 73 j.; M. C. Lou, d„ 80 j.; J. Roefstra, m„ 39 j.; J. Zwetsloot—Vink, VI'., 69 j.; M. Rook, d., 83 j.: D. J. Vel- sink, z., 7 mnd.; J. J. Tetteroo, z., 33 j.; J. G. v. d. Sluys, m., 77 j. BINNENLAND. De Koningin in Zwitserland. Nader wordt uit Zwitserland ge seind, dat de Koningin door een op de bronchiën gevatte Koude genoodzaakt is, haar terugkeer uit Zwitserland naar Nederland uit te stellen. De prinses gaat kampeeren. „Juliaautje gaat kampeer-n, de i-rmses blijft op 't Loo....", aan deze woorden moesten we 4gisle- ren, Maandag, wel sterk denken!1 torn de Prinses om 3 uur 44 -me. het Amers- toiortsche treintje te Assel op de Ve- Juwe aankwam. Wie waren er op 't station? Een paar vriendinnetjes van de Prinses, de stationchef patuurlijk, een eenzame rechercheur en een jour ttialist.met.vacantie. Juist op tijd kwam 't treintje aan. De Prinses met haar vriendinnetje stapten uit een moo apgepoe.ste der de klas wagon. Er zuilen eer 3d-.a; meisjes geweest zijn, een leuk bo.it troepje, met bagage, regenmantels e 1 met allerlei, wat men voor een kam pement noodig kan hebben. De Prin ses, die er door de Zwitsersche zon leuk gebruind uit zag, droeg een don kerbruin mantelpakje. Over den lin kerarm hing ee.i regenjas en met do rechterhand droeg ze een kleind hand koffertje. Een van haar vriendiimet ej; vroeg: „Wil ik wat voor je sjouwen, Eoe?" maar Loe wilde kniet hebben, vond het veef le fèufc, zeU wat te t!ra gen. Een extra.gemeenteautobus s ond klaar, waar de meisjes instapten, Juli- aantje niet als Prinses, maar leuk als vriendinnetje onder vriendi .netjes, zon der dat maar eenige égards in acht ge nomen werden. Ze maakte no§» een praatje met een. paar kennisjes bui;en de autobus, dwars door het spiegelglas van de auto heen. En dan ging 't er vandoor, naar het Aardhuis. Het kleine cen trum, gevormd door het stationnetje te Aasel, Blokhuis 75 en een lim- nade-, tentje lag weer eenzaam.... Bij een nie tig landelijk huisje verderop werd de natiunoale vlag in den vlaggemast ge- heschen. Ook de journalist-met.vacan- tie ging weer heen, vast besloten ver der het destijdsche advies van Cling© Doorenbos getrouwelijk op te volgen... (Néderl.j, Verkiezingen Eerste Kamer. Het Centraal Stembureau heeft gis termiddag te twaalf uur in de oude raadszaal van het stadhuis te s-Gra- venhage een openbare zitting gehou den, onder lieding van den waarne- menden voorzitter mr. P. Rink, ter be sli9sing over de geldigheid van di op 13 Juli j.l. ingediende lijsten voor de verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer. Alle lijsten werden in orde be vonden en geldig verklaard or.der handhaving van de daarop voorko mende candidaten. De weg 's-Gravenhage—Leiden. De Minister van Waterstaat hseit bepaald, dat in het belang van de vrij heid en veiligheid van het verkeer wordt gesloten verklaard voor motor rijtuigen op meer dan twee wielen, van een half uur voor zonsopgang tot een half uur na zonsondergang, de Rijksweg van 's-Gravenhage naar Lei den van de afbuiging yan de Bosch laan, tegenover de Boorlaan, af tot den dwarsweg langs het Huis ten Bosch, Ongewenschte toestanden bij de Zuiderzeewerken. Het Tweede Kamerliid Hiemstra heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de mededeelingen, door Dj. O. I. van den Veen, te Wieringen, in het dagblad De Telegraaf gedaan, om trent toestanden, voorkomende bij de Zuiderzeewerken, met name de onge wenschte verhoudingen die ontstaan, doordat de z.g. putbazen ook optreden als keetbazen en waarvan gedwongen winkelnering en drinkdwang van de arbeiders het gevolg is? 2. Is de minister bereid, naar de hierboven geschetste toestanden oen onderzoek te doen instellen en te be vorderen, dat deze worden opgeheven, doordat o.m. de combinatie putbaas en keetbaas worde verboden? BUITENLAND. HET KABINET HERRIOT. De levenskansen 'van het Kabinet. De kansen van de nieuwe regeering, om een betrouwbare meerderheid in de Kamer te verkrijgen, zijn op zijn best uiterst twijfelachtig. In parler mentaire kringen waren er maar wei nigen, die gisteravond durfden te voor spellen, dat de regeering haar eerste verschijnen in de Kamer vele dagen zal overleven. Thans echter wordt de mogelijkheid erkend, dat Herriot, in dien hij den vollen steun van de radi caal-socialisten en de radicale groepen ontvangt, wat nog niet zeker is, in ieder geval een kleine meerderheid zal verkrijgen bij zijn eerste vertrou wensvotum. Het totale stemmenaantal dezer bei de groepen is ongeveer 240 en de regee ïing zal ook dfc stemmen van de Pain- levé-groep, de Loucheur-groep en en kele van het centrum verkrijgen. Al gemeen wordt toegegeven, dat indien de regeering haar eerste meerderheid verkrijgt, zij die toch weer snel kan verliezen, indien de frank sterk valt of indien de financieele maatregelen, die voorgesteld worden, niet tegelijk dras tisch en aanvaardbaar zijn. Het voornaamste feit van den parle mentairen toestand is, dat de herhaal de crises een proces van ontbinding in bijna elke fractie hebben teweeggc- gebracht. Het schijnt de vraag te zijn, of zelfs de radicaal-socialisten, Her*- riot's eigen groep, er toe gebracht kun nen worden, eenparig de regeering te steunen. Op een vergadering, welke de groep gisteren hield, werd geen enkele resolutie aangenomen, maar werd de beslissing uitgesteld totdat de politiek van de regeering bekend zal zijn. Dit is een onheilspellend teeken, daar de groep de kern vormt -van de geheele combinatie. Een nieuwe Kamerfractie. Het is niet in het minst verwonder lijk, dat onder de gegeven omstan digheden veertig liandteekeningen konden worden verkregen voor een manifest ten gunste van een regeering van openbaar welzijn, die niet zal han delen volgens partijrichtlijnen, doch zich zal beperken tot het financieel herstel. Deze onderteekenaars heb ben een interfractioneele groep ge vormd, die de „groep van openbaar welzijn" wordt genoemd. De Senaat, die gealarmeerd is door de formatie van een cartel!istische re geering, houdt natuurlijk zijn macht in reserve, maar de algemeen vijandi ge gezindheid is daar duidelijk. De groep-Chaumet, die grooten invloed heeft, besloot gisteren, den anderen groepen te verzoeken, gedelegeerden te zenden naar een bijeenkomst, welUe de financieele situatie zal bespreken benevens maatregelen, die tot verbete ring zullen kunnen leiden. Mevrouw Herriot's vreugde. Een telegram uit Tokio meldt, dat mevrouw Herriot, die op 't oogennUl: in Japan vertoeft, uit vreugde over de benoeming van haar echtgenoot tot minister-president van Frankrijk, be gonnen is aan een bestijging van een Foesjijama, den hoog^ten, den hoog- sten berg van Japan De tocht zal 3 of 4 dagen duren. De val van den franki De Fransche posterijen hebben een order uitgevaardigd, waarin „broad casting" van de wisselkoersen en van de prijzen van aandeelen en hands's- artikelen verboden wordt. De handelsbeurs heeft thans verder besloten, dat voorloopig, met net oog op de plotselinge beweging der buiten- landsche koersen, do prijzen voor han delsartikelen niet hooger zullen zijn dan die van Vrijdag j.l. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Een particuliere leening? Naar de „Dailjr Herald" meldt, on dersteunen vele invloedrijke politici en handelsmenschen in do City het denkbeeld, om aan de mijnindustrio een leening van 5 millioen pond sterling te verstrekken, welke in do City bij eengebracht zal worden. De Spoorwegen, welke sedert het be gin van de mijnwerkersstaking een beperkte dienstregeling onderhielder. hebben eindelijk den normalen dienst hervat. Er werden Maandag ongeveer twintigduizend treinen in de verschil lende diensten over heel het land inge- lascht. Zij gebruiken grootendeels in gevoerde kolen. De bemiddelingspogingen. Tijdens het onderhoud van den pre mier met do deputatie der Industrial Christian Fellowship, werd het mernc- r andum, dat door de mijnwerkerslei ders aanvaard is, als basis voor een bijlegging van het conflict, besproken. De bladen melden, dat Baldwin niet van zijn standpunt heeft afgezien, dat een verdere subsidie niet verstrekt kan worden. Gemeld wordt dat dc kerkleiders niet voornemens zijn hun pogingen op te geven. De deputatie had geen volledige vol maclit om de alternatieve voorsteller, van het memorandum te bespreken. In'verband met de oppositie der re geering tegen een subsidie, zullen .ie vertegenwoordigers van de kerk nicu we besprekingen voeren met de mijn werkers over het sluiten van een lee- ning in de plaats van een subsidie. De buiienlandsche koleninvoer. In antwoord op vragen of de regee ring stappen doet om t© beletten dat er buitensporige winsten worden ge maakt met betrekking tot de gMuren de de huidige crisis uit het buitenland ingevoerde kolen, verklaarde Bavn- ston namens den minister voor cl© mij nen dat het de politiek der regtering is den invoer van buitenlandsche steen kool te bevorderen en daarbij de markt vrij t© laten. Als deze politiek tot mis bruiken leidt zal de regeering zich be raden. Eenige leden stelden verdere vragen maar er werd geen antwoord op gege ven. Daarop protesteerden di© leden tegen de afwezigheid van den minister voor de mijnen. Jack Jones beweerde, dat de minister afwezig was omdat hij niet kon ent- woorden. Hij weigerd© deze opmer king in te trekken waarop de „spea ker" hem gelastte de zaal te venaten. De Britsche troepen in het Rijnland. In het Britsche Lagerhuis deelde ue parlementaire secretaris van oorlog King mede, dat het Britsche effectief Jn het Rijnland 8000 man bedroeg te genover 9000 in Juli 1925. Bescherming van België's siaatsciedini De Belgisch© regeering heeft een be sluit genomen, krachtens hetwelk een ieder, die opzettelijk berichten of mc dedeelingen verspreidt van zoodani- gen aard, dat het crediet van den staat er door aan het wankelen wordt ge bracht, gestraft wordt met gevangenis straf van drie maanden tot wee jaar en met boeten van 500 tot 10.000 francs Het minimum dezer straffen wordt verdubbeld, wanneer de schuldige ge handeld heeft uit winstbejag of met het doel, anderen winst te doen beha len. Belgischs vreemdelingenbelasling. Onder de maatregelen, die door de Belgische regeering nog worden voor zien om het amortisatiefonds te stij ven, behoort een belasting op de vreem de toeristen. Men heeft er van afgezien om een belasting bij de douane le heffen op eiken buitenlander, di© Belgisch grondgebied betreedt, èn uit vrees voor verzet van wege het buitenland èn voor represaillemaatregelen, doch het plan bestaat om een verblijfsbelao ting in te voeren, di© door de hotelhou ders zou worden geheven ten bate van den Staat. Naar verluidt, wordt tot directeur- generaal van het amortisatiefonds benoemd Max Gérard, thans hoofdre dacteur van de „Indépendance Belg© welk blad eerlang als dagblad ver dwijnt en door een weekblad zal wor den vervangen. Frankrijk's economischen toestand^ Men mag zeggen, dat er in Frank rijk geen werkloosheid bestaat. Den lOen dezer waren er 369 menschen, di^ wegens werkloosheid steun geno ten. Maar den 17en dezer waren er 13000 vacante pasten, die de arbeids beurzen niet konden bezetten. Helaas, dat in verband met de hui dig© financieele moeilijkheden er groote kans bestaat, dat deze gunstige economische toestand weldra to- het verleden zal behooren. Tenzij het Je Fransche regeering mocht gelukken, de valuta geleidelijk te stabiliseeren. Naar de militaire dictatuur? Merkwaardig is een zinsnede uit een telegram van den Parijschen corres- podent van d© Daily Chronicle over de Fransche crisis: „Schrijvende in het bezit van belangrijke inlichtingen, die binnen de laatste vier-en-twintig uur te mijner kennis zijn gekomen, kan ik gerust zeggen dat de Fransche repu bliek vanavond dichter bij een militai re dictatuur is, dan zij ooit geweest is in de 55 jaren van haar veelbewogen bestaan". Een dergelijke opmerking bewijst wel, dat Frankrijk, evenals verschil lende andere landen, midden in de cri sis van he parlementarisme zit. Hitte in Amerika. In Chicago en midden-West%S.meri- ka heerscht een buitengewone hitte. Achttien personen zijn ten gevolg© daarvan gestorven. Te Chicago bereikte de temperatuur een hoogte van 94 gr., te New-York van 84 en op enkele plaatsen in Zuid- Dakota zelfs van 107 gr. Staking in het Vaticaan. Voor de eerste maal in de geschiede nis van het pausdom in in het Vati caan gestaakt. De pauselijke tuinlieden hebben Maandag een eendaagsche werksta king gehouden, om hun loonei9Chen kracht bij te zetten. De Zuid-Afrikaansehe kleurlingen* kwesties. Bisschop dr. Carey zal tegen Sep tember a.s. een congres der Engelsclie en Hollandsche kerken in Zuid-Alnka bijeenroepen, om te trachten, een op lossing in christelijken zin te vinden voor de inboorlingen- en kleurlingen- kwesties. Het comité der Hollandsche k?rk, dat in 1923 is benoemd om deze kwes ties te onderzoeken, heeft beloofa te genwoordig te zijn. KORTE BERICHTEN. De Luxemburgsche Kamer is te gen 22 Juli in buitengewone zitting bij eengeroepen. De nieuwe regearjng zal haar program voorlezen. Volgens de jongste berichten zijn de autoriteiten er in geslaagd den op stand in Perzië te onderdrukken. De Chineesclie minister van bui tenlandsche zaken ad interim heeft de buitenlandsche delegaties uitgenoo- cligd samen te komen met de Cnmee- sche gedelegeerden ter bespreking van een hervatting der douaneconferc-ntfe op 23 Juli. Maandagmiddag zijn. in de omge ving van Berlijn zes personen bij het baden verdronken. Bij relletjes, welke Maandagavond te Calcutta tusschen Hindoes en Mo hammedanen plaats hadden, werden twaalf politiebeambten en zeven Hin does gewond door geweerschoten. Naar verluidt, werd een Hindoe ge dood. De koning en de koningin van Roemenië zijn te Belgrado aangeko men en zetten van daar de reis naar Parijs voort. De Chineesche minister van finan ciën, Wellington Ivoo. is afgetreden. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat de IJslandsche politicus Bjarni Jons- son van Vogi is overleden. UIT DE OMGEVING. ZOETERWOfJDE. In het achtereind van de Weipoort zijn weer een paar schapen verscheurd Twee schapen van den veehouder A. van Leeuwen in de Noord zijn door honden totaal verscheurd. Thans schijnt het vast te- staan, dat eer., hond van den koopman v d. L-. in de Wedpoort de dader van het bloed dorstige werk is. Twee auto's zijn in de Weipoort alhier met geweld tegen eikaar opge reden. Het slechte uitzicht vanwege het langs den weg staande kreupel hout werd als oorzaak opgegeven. T© snel rijden is evenwel hoofdoorzaak. Beide auto's waren zwaar bescha digd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In verband de vele klachten, die des zomers bij de politie inkomen over het zwemmen langs den openbaren weg en in de nabijheid van huizen, zijn in de afgeloopen week verscheidene zwemmers bekeurd. Het voetpad het Watertje is van gemeentewege geheel bestraat. Voor waar een groot© verbetering in die tel kens voorkomende modderpoel des winters. OEGSTGEEST. Op een weide aan den Rijnsbur- gerweg werd een ko© doodgevondm. ©rmoed wordt dat het dier door het hemelvuur is getroffen. Het 14-jarig zoontje van C. uit Leiden reed met zijn hondenkar tegen een paal van de electrische verlichting. De leiding werd gedeeltelijk vernield. Tegen den jongen is proces-verbaal op gemaakt. 8ASSENHEIM. Ds. A. M. Boeyinga, pred. bij de Ger. Kerk alhier, ontving een beroep naar Utrecht. WOUBRUGGE. De autobus „Adwal" welke den dienst tusschen Ter Aar en Lelden on derhoudt, arriveerde Dingdag hier, ko mende van Ter Aar, een jongedochter uit die gemeente was de eenige pas sagier; terwijl de chauffeur zich even verwijderde en zijn tasch in den wagen liet liggen, nam het meisje haar slag waar, en nam eenig geld uit dien tasch. Mej. S. door haar raam ziende, merkte dit op en stelde den chauffeur er mede in kennis. Gevolg was, dat Zij voor den burgemeester werd ge bracht, waar zij ontkende, doch na con frontatie met de getuigen, viel zij door de mand, een gedeelte van het geld had zij reeds verstopt in haar kous. Proces-verbaal is opgemaakt. OEGSTGEEST. Van de lichting 1927 zijn voorloo pig vrijgesteld wegens broeJerdienst: H. Baak, A. L. van Delft, Q. J. Duiven voorde, D. Gordijn, Ph. H. Hoogervorst, M. W. de Kluyver, M. J. Koenen, B. Lubael, W. Nagtegaal en A. Spaar garen. De loting voor deze gemeente der lichting 1927 is vastgesteld op Vrijdag 13 Augustus a.9. in de Stadsgehoor zaal'te Leiden, ingang Breestraat. Den heer J. W. Creyghton alhier heeft zich als arts gevestigd te Olden- Het bestuur der Oranjevereni ging heeft zich per adres gewend tot den raad met het verzoek om voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2