CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN 7de JAARGANU WOENSDAG 14 JULI 1926 NUMMER 1872 HE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Ia Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal i 2.50 Per'week 0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 Dit nummer beslaat oil TWEE Bio'Jen. EERSTE BLAD. Een zedelijke band. Ds. Talma, aan wiens arbeid wij de zer dagen herinnerden, heeft in ojfl tijd toen het met dé rechtspositie der arbeiders over* 't algemeen nog treurig gestcid was, met kracht geijverd vooi- de vrijheid van den arbeidenden stand Hij predikte niet den klassenstrijd, maar hij streed voor het recht. Zijn ideaal was den arhc.idemlen stand te verzekeren het recht en de mogelijkheid om eigen goddelijke roe ping ten volle te vervullen. En op dit gebied is, dank zij de so ciale wetgeving en de ontwikkeling van de Christelijke vakbeweging ook veel bereikt. Daarnaast echter, loochende Tafma niet het hes laan van een z d e 1 ij k en hand tusschen patroon en arbeider. Wat hij daaromtrent in „Patrimoni um" opmerkte, verdient ook in onzen tij£ nog wel ernstige overweging. „Waarop, zoo schreef hij, rust de ze delijke betrekking van den arbeider tot den werkgever? Daarop, dat deze hem de gelegenheid verschaft om- de van God hem geschonken gaven en krachten zoo te gebruiken, dat hij eten mag van den arbeid zijner han den. „Waarop rust de zedelijke betrek king van den werkgever tot den arbei der? Dat hij den goeden arbeider nooit in loon kan betalen, wat hij van hem ontvangt; dat de toewijding, waarme de deze zijn werk doet en die aan zijn werk mede waarde geeft, onbetaal baar, immers in geld niet te waardee- ren is."- Arbeider en werkgever hebben on derling een zedelijke betrekking, orn aat de arbeider niet is een levende machine en de werkgever niet is een bankbiljet of een obligatie, maar om dat beide menschen zjjn, die hunne roeping in gemeenschappelijk samen werken hebben te vervullen." Dat is een mooie echt Bijbelsche ge dachte. Maarkeen gedachte, die, hoezeer ook in theorie toegestemd, in de practijk nog zoo weinig -wordt beleefd. Van die zedelijke betrekking zien we in de practijk van het leven zoo woiuig Zoowel patroons ais arbeiders schie ten hier tekort. En toch is het noodig hieraan volle aandacht te schenken. De sociale wetgeving zal altijd on volmaakt blijven en ook door middel van de vakorganisaties zal niet alles werden bereikt. Tusschen wat sociaal wenscheiijk én economisch mogelijk is, zal wel altijd een groote afstand blijven bestaan. Maar juist dan is het van zooveel beteekenis indien aan beide zijden het bestaan van een ze d e l.ij ke n band wordt erkend niet alleen, maar met het bestaan van die betrekking ook in de practijk van het leven wordt ge rekend. BUREAU: Hooigracht 35 Leiden Tel. 1278, Postgiro 58936 Postbox 20 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22'/« cent Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke redactie. - Kleine advertentiën bij vooruitbetaling ran ten hoogste 30 woorden, worden dage- lijka geplaatst ad 40 cent STADSNIEUWS. Comité Sumatra-ramp, Onder leiding van den wethouder loco-burgemeester, den heer A. L. Rei meringer, kwamen gisteren ten Raad- huize een aantal heeren tezamen, voor het meerendeel leden van de Commis sie tot leniging van den nood in het overstroomde gebied, die- uitgenoo- digd waren thans te willen optreden als lid van eene Commissie, met het doel gelden in te zamelen tot leniging van den nood in de door aardbevingen geteisterde streken in Nederlandsch- Oost-Indië. Bovendien waren nog een 17-tal personen uitgenoodigd als lid der Commissie toe te treden, die, het zij uit hoofde van hunne vroegere be trekking of van hunne relatie's, hetzij door een meer of minder langdurig verblijf in onze koloniën, Nederlandsch Oöst-Ihdië een warm hart toedragen. Nadat op voorstel van den heer Rei- meringer, de burgemeester, Jhr. Mr. de Gijselaar als ,eere-voorzittor van de Commissie bij acclamatie wer^ be noemd, werd besloten voor het uitvoe rend Comité dezelfde personen aan te wijzen als voor het Watersnood-Comité zitting hadden, n.f. de heeren: Aug. L. Reimeringer, Weth! waarn. Burge meester, voorzitter; F. G. Rosier, Re ferendaris ter gemeente-Secretarie, secretaris; F. Muys van de Moer, Com- missionnair in effecten, penningmees ter;- Dr. J. C. M. Timmermans, voorzit ter v. d. afdeeing Leiden v. li. Roode Kruis. Hierna werd besloten de voor hulp- verleeniging benoodigde gelden bin nen te krijgen door: le het verzenden van circulaires aan de meer gegoede ingezetenen met verzoek een bedrag (hetzij per giro, hetzij pér postwissel als anderszins) ojrer te maken aan den penningmees ter van het Comité, den he-.r F. Muys van de Moer, Plantsoen 4-9, gironum mer 57471, hij wien nu .reeds geldon kunnen worden- ingezonden; 2e het houden van een collecte langs de huizen van de ingezetenen op een nader te bepalen dag. Nadat de heer Reimeringer den aan wezigen had verzocht om ieder in eigen kring nog te werken, welk vei- zoek in het bijzonder gold voor hen, die als vertegenwoordiger van eene vereeuiging of corporatie in het Co mité zitting hebben, en tevens nog eer. beroep had gedaan op demedewer king" der leden' voor het werven van hulpkrachten voor de .Collecte, werd de bijeenkomst gesloten. Prof. Mr. C. vaas Voiienhoven. Prof. Mr. C. van Vollenhovcn zal zich begin September voor gei uimön tijd naar Amerika begeven in verband met diplomatieke aangelegenheden. Mr. E. Sehoïmaii. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft gisteren met algemeen e stom men tot gemeente-secretaris benoemd de heer Mr. E. Schotman, referendaris ter gemeente-secretarie alhier. De heer Schotman ist van April 1919 af hier ter Secretarie werkzaam, eerst als hoofd-commies-redacteur, later als referendaris. Dat de heer Schotman een bekwaam en gewaardeerd ambtenaar is, bewijst dat hij waarnemend secretaris van dën Raad is. Hij is voorts secretaris van Curato ren van het Gymnasium en secretaris van de afd. Leiden van „Pro Juven- tute". De heer Schotman wordt in Aug. a.s. 33 jaar. Hij is geboren te Dordrecht en bezocht adaar het Gymnasium. Aan de Universiteitahier heeft hij eerst zijn doctoraal examen in de rechten gedaan en promoveerde in October 1918. Voordat hij in Leiden benoemd werd was de heer S. nog ge durende een jaar werkzaam als Adj.- Comm. ter Prov. Griffie van N.-Holl. Leidsche Chr. Jeugdorganisatie „PhébV Men verzoent ons het volgende te melden: 'J>r algemeene lede vergadering van de Leidsche Chr. Jeugdorganisa tie „Phcbe is besloten ook dit jaar weder met de jongens en meisjes ba rer afdeelingen uit te gaan. Het zomerprogram is reeds opge maakt, hetwelk de navolgende plan nen bc.x at: le. een uitstapje naar Katwijk met de jengons en meisjes heneden den leeftijd van 11 jaar van de Kinder-vtr- eeniging, welk uitstapje zal plaats vinden op-21 Augustus a.s., terwiji met de kinderen van 11 jaar en ouder een uitstapje zal woiden ge maakt naar Groenendaal ^Heemstede) en wel op 31 Juli a.s.; 2e. het houden van een kampweek met de jongens hoven 12 jaar, waaron der begrepen die van de Jengensver- eeniging, onder de gèm. Noordwijker- hout van 714 Augustus a.s. Dit jaar zal het reeds haar 3e kampjaar zijn. Het kampeeren schijnt voor de jon gens- wel het meest interessante te zijn daar zij nu alreeds vol enthousiasme den blijden tijd afwachten, welke nog voor hun ligt; 3e. een uitstapje met de meisjes -van de Meisjesvereeniging „Martha", hetwelk op 4 Augustus a.s. zal plaats vinden. Dat deze uitstapjes geld zullen kos ten behoeft niet gezegd te worden. Om hun program dan ook verwezenlijkt te zien, vernamen wij, dat zij verwach ten, dat ingezetenen onzer gemeente haar zullen helpen. Nu wij vermelden, dat het giro-num mer van de Jeugdorganisatie 116833 is. zegt dit reeds, voldoende. Een ieder helpe clus mee. Het behoeft niet gezegd te worden, dat, indien het weer als dan gunstig is en de financiën het toelaten, de jeugd zeer veel pleizier in duin en bosch zal hebben, te meer, daar het aan ver maak en attractie niet zal ontberken. Tuinconcei.it. Morgenavond zal het Leidsch Poli tie Muziekgezelschap in den tuin van Café „Zomerlus-t" aan den Stations weg een tuinconcert geven. Overgangsexamens Gymnasium. De- uitslag der bevorderingen op het Gymnasium alhier is dat bevorderd zijn: Van de 1ste tot de 2e klasse: Alida de Boer, L. F. Dingemans, A. Donker, P. L. Eggink, R. G. Esscher, H. Flu, A. Fortgens, Jailne Christ. Fris A. J. Goedhart, L. Goldberg, E. W. Gorter, Joh Lange, Tony T. Meyers, D. Neysingh, Henr. van Be-rghem, Com. 'W. Oostveen, Maria H. C. Pels, P. H. Romeyn, S. P. de Roos, J. de Rijk, Christ. Snouck Hurgronje, H. P. Veld- huyzen, Anna Maria Velds, Martha L. Veltkamp,tjJ. Vercouteren, Jeann. Wee- bers, C. M. Westermann, K. VVirth, Sjoukje. J. Hiemstra, K. -Huibregtse, J. Hulstkamp, R. J. Iwema, J. de Jos- scdin de Jong, G. F. J. Jongbloed, L. N. J. Kamp, Annie Kellenaers, J. C. Kist, li. van Maanen, P. Meerburg, R. van cler Meulen, L. Meyering, W. W. J. Mulock Houwer, W. W. Muys van de Moer, J. H. Wensinck. Voorwaardelijk: Phil. Amman (gen. Quant), Cath. B. S. Eercfmans, Elis. B. van Ilettinga Tromp, P. J. J. Versluys, J. W. Heringa, Em. R. Roodhuyzen. Afgewezen: 18." Van 'de 2e. tot de 3e klasse: Jann. Maria Donkers, D. A. Holtz: J. C. Jonker, Cath. P. C. JoTissen, D. Kuenon, Geertje Lambo. W. L. Lotlr, 1'. B. A. Me lief, Joh, Pel, M. F. Ro- J-j.ins, J.Wiciierink, Jac. Braining, H Buurman, H. J. Ileering, Berm. M. Huizinga, Ann. iVI. W. W. Karstens, Chr. Kok, Nora Jyieyers, J. W. Muller, J. G. W Parmentjör, J. Plooy, R. J. J. Bronsgeest., J. Ph. Riedel, Petr. W. Stuurman, J. Thomas, Jos. W. de Visser, Dor. M. C. Wisse, Hèndr. de 'Witte. Voorwaardelijk: K. L. Bakema, P. A H. de'Boei'. Af èe wezen: 16. Van de 3e tot 'de 4e klasse: J. Blankenaar, Marie de Blauw, Ger- da P. Goedhard, Ott. G. E. Gorter, P. K. Huibregtse, J. A Kamp, Jeanne de Loos, Gerra Los, Olga Meyers, Titia C. A. Muys van de Moer, A. van Over;, S. Riemens, J. L._ Springer, Annie A. M, Tendeloo, P. D." Walbeehm, Marytjo Wilbrink, Christ. A. Zaayer. Voorwaardelijk: Ellie Smits. Afgewezen: 12. Van de 4e tot de 5e klasse: B. Allaart, K. Binnendijk,. Cath, Blok J. Bronsgeest. A. C. Cosman, N. le Grand, Nelly Jansen Schoonhoven, Jos M. Jonker, Jeanne K. Heringa, Joh. Pijhacker Hordijk, G. P. H. Locher, Anna van Oven, J. G. W. Parmenlier, J. Pos, H J. Postel, M. Sclienkeveld, Lysje de Witte, Maria J. Zeelenberg. Voorwaardelijk. A. G. do Blécouit, Geertr. A. Rauws. Afgewezen: 6. Van de 5e klasse tot de 6e: Coba de Boer, Annie Bruining., Helb. A. Goedhart, W. Kern, Anna v. Rijn- bach, W. F. Sikman, Maria Sobels, Carla Versteeg, C, M. de Wijs, Joh. M. Hoogenboom, Phil. C. E. Romeyn, W. Zaayer. Voorwaardelijk: O. van Bockel, Hen- dr. Boekwijt, A. Boorsma, J. Bosman, G. C. Th. van Dorp, Tony Hirscliig, L. Hulst. Afgewezen: 9. Eisid-examen Chr H. B. S. Geslaagd voor het eindexamen aan de Chr. IJ. B. S. alhier: J. Haantjes, Valkenburg; A. M. C. Kuyper, LeiclenC. Ouwehand. Katw. aan Zee; B. D. Punselie, Leiden; W. J. Siddré, Oude Wetering; L. B. Vreeken, Lisse; T. G. Woudstra, Leiderdorp; B. P. Liese, Leiclen; D. J. van Driesum, Leiden; C. Plooy, Leiden; L. P. van Sluis, Wassenaar; A. C. RemmerswaaJ Katwijk aan Zee;-A. E. Schouten, Aal ten; J. P. van Weeren, Leiden. Afgewezen 1. Teruggetrokken 1. Onderwijzersexamens. Bij het gehouden examen aan de gemeentelijke kweekschool .voor on derwijzers zijn geëxamineerd en ge slaagd 6 candidaten, n.l. de dames: C. E. Engels, H. G. Esser, J. M Hilarius, A. O. Hovenkamp, S. N. Korswagen en H. R. C. M. Kruis. Chr. Kweekschool te Leiden. Bevorderd tot de tweede-klasse: Johan Berg van Leiclen, Hendrik Bijlsma van Den Haag, Renn. Gaastor- lahd van Leiden, Adriaan Knappert van Voorhout. Anthonie v. d. Kraan van Leiden. Dirk Ivruyt van Den Haag Govert Muys van Leimuiden. Joh. Pauw van Alphen. Leenijert de Rover van Rijnsburg. Pieter Vercouteren van Sassenhe-im. Marinus Zaalberg van Leiden. Pieter Zonneveld van Voor schoten. IClazina Bol van Hazerswou de. Ger. Jahs.en van Voorschoten. Cato de Jong van Leiden. Sara Michclse van Zoeterwourle, Bep Raadsen van Leiden. Martha Rook van Delft, en Janny v. d. Ree van Leiden. Van deze leerlingen is een voorwaar delijk bevorderd. Een leerling is niet bevorderd. Bevorderd tot de 3de klasse: Aart v. d. Berg van Zevenhoven. Leen der t Dompeling van Wassenaar. Jac. van Elk van Katwijk. Marinus J. Kaashoek van Benthuizen. Jac. Kroon van Woubrugge. Pieter Kuijt van Kat wijk. Cornells Kwakernaak van Al phen. Cor van Pijlen van Hazerswou- de; Jan Schoneveld van Katwijk; Willem de Tombe van Leiden. Johan P. van Wieringen van Hazerswoudë; Anton van Wijk van Alphen, Nico va A Zuilen van Leiden. Nelly Israël van Koudekerk. Willy Jansen Schoonho ven van Oegstgeest. Marie de Jeu v. Alphen, Jannetje v. d. Niet van Noord- wijk, -Jaantje van Rijn van Leiderdorp, Aaltje Siderius van Katwijk, Jannetje van Straten van Wassenaar, Marie v. der Tas van Leiden, Riek van Wave- ren van Lisse en Cor Wille van Ha I zerswouida. Onder deze bevorderingen zijn vier voorwaardelijke. Niet bevorderd 5. Bevorderd tot de 4e klasse: J. v. d. Berg van Alphen. C. Binne- kaïde van Koudekerk, A. D. de Boer van Noordwijk, J. Boersma van Sas- senlieim, M. F. v. d. Boscli'van Leiden, P. Clement van Haarlemmermeer, P. Dönszelmann van Wassenaar, J. E. Er kelens van Boskoop, J. Heuvelman van Leiclen, P. Kroon van Voorschoten C. Kwakernaak van Hoogmade, D. Leenheer van Noordwijk, S. H. Lin- schoien van Bodegraf pi H de Nie v. Warmond, C. W. Oppelaar en W van Pylen van Hazerswou'de, C. Ruigen- dijk van Leiden, K. C. Schenkel van Noorden, J. J. Siljee van Leiden, II. Splinter van Bodegraven, D. Streef kerk van Nieuwveen, G. Verkerk van Voorschoten en IJ. de Vries van War mond. Onder deze bevorderingen zijn twee voorwaardelijke. Niet bevorderd geen. Middeib. Technische School. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem zijn o.m. bevorderd van het 2e studiejaar naar het praeti- sche leerjaar, afd. Bouwkunde: J. Ie Poole, alhier; idem, afd. Wég- en Wa terbouwkunde: D. C. F. Schuil, alhiei; A. Cram, C. J. Koet, alhier; idem, afd. Electrotechniek: H. J. Jesse, P. C. de Rooy, alhier. Van het practische leerjaar naar het laatste -studiejaar, afd. Bouwkunde: H. G. de Langen, alhier; idem, afd. Weg- en Waterbouwkunde: K. Pluis en C. Visser, alhier; idem, afd. Werk tuigbouwkunde: A. Ilill, J. van Hooi donk, alhier; idem, afd. Electrotech niek: L. van Gelderen, H. C. P. J. J. van Noort, alhier. Van he 2e naar het laatste studie jaar, afd. Werktuigbouwkunde: J. II. Seiler, alhier. Trillingproeven. Hedenmorgen heeft in tegenwoor digheid van tal van genoodigden, w.o. de pers, de ingenieur van den Bond van Bedrijfsautohouders de heer Ir. L. Swaab op den IJooge Rijndijk bij de Wiihelminabrug trillingproeven gehou den met het doel aan te toonen, dat vrachtauto's zeker niet meer, waar schijnlijk minder schade aan den weg toebrengen, dan gewone sleeperskar ren, door paarden getrokken. De proeven werden genomen met een slecperswagen met twee paarden be spannen, een vrachtauto met massieve handen en een vrachtauto met gedeel telijk lucht en gedeeltelijk halflucht- banden. Al deze voertuigen waren be last met 2 a 3 ton vracht. De trillingen werden opgenomen door een film met behulp van een spe^ ciaal geconstrueerd instrument. Zij waren door een microscoop zeer duidelijk zichtbaar. Hoewel een defi nitief resultaat nog niet kan gemol-l worden, hebben wij tocb wel gezien, dat de trillingen, door een sleeperswa gen veroorzaakt, grooter zijn dan die van de vrachtauto. Gisteren slaagde voor het Mercu- rius-examen Duitsche Handelscorres pondentie de heer Jacs. de Graaff, al hier. Door de politie is hier ter stede aangetroffen een 16-jarig meisje, uit Vlaardingen, T. J. V. dat de ouderlijke woning verlaten had en de wijde ve- reid introk. De politie heeft haar weer onder het ouderlijk gezag" terugge- voei f De politie heeft beslag laten leg gen op 5000 steenen bij een bouwwerk aan den Rijnsburgerweg, wélke stee nen door Rotterdamsche bouwers ten nadeele van den aannemer Z. verduis terd zouden zijn, indien de politie er niet de hand op gelegd had. Gistermiddag omstreekt half 2 had op den hoek van de Weddosteeg on het Noordeinde een botsing plaats tusschen den wielrijder W. F. v. d. L. en den motorrijder M. N. van E. De fiets wei*d ernstig beschadigd, vooral het voorwiel. Persoonlijke ongevallen hadden gelukkig niet plaats. De 14-jarige loopjongen P. B. bot ste gisteren op den hoek van de Visch- markt en de Kapelsteeg, terwijl hij uit laatstgenoemde steeg kwam, tegen een vrachtauto aan, bestuurd door A. P. H. De fiets bleek tegen een derge lijke schok niet bestand. Het 6-jarige kind D. IJ. dat op den bagagedrager van een rijwiel zat, geraakte op den Kanaalweg met zijn rechterbeen in de spaken van het rij wiel verward. Met een vleeschwond aan dit been werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Een meisje uit Leiderdorp A. W. reed op den Stationsweg achter een autobus aan. Zij lette er niet op," dat de bus stopte en kwam daardoor in volle vaart tegen den auto aangereden. De schok kwam zoo aan, dat zij be wusteloos neerviel. Zij kwam spoedig weer bij en werd door Dr. D. van den E.H.D. onderzocht* die geen letsel kon constateeren. Door den E.H.D werd zii naar baar woning vervoerd. BeEanyrijksie nieuws in dii Hummer. Binnenland. De Koninklijke Familie op den Junglrau. Bs. H. C. v. d. Brink te Zanivoort door de classis Haarlem geschorst. De derde Chr. Soc. Conferentie te Lunteren. De candidaaistellingen voor de Eer ste Kamer. Buitenland. De regeling der Fransche schuld aan Engeland. De wet tot verleening van fiu&ncioe- le volmacht aan den Koning is in de Belgische Kamer en Senaat ingediend. Afcd-el-Krim zal op liet eiland La Reunion geïnterneerd worden. De inhoud der Franscli-Spaansche overeenkomst inzake Marokko. Jönrifferiyko stand. Geboren: Christiaan, zv. J. P. Groenendijk en S. v. d. Klis; Willy Marie, dv. J. A. Neijzen en A. j. v. d. Berg; jacoba Maria, dw J. M. Josemans en A. M. M. v. d, Meer; Sara Adriaua, dv. \V. F. Vermond en, IJ. P. Kettenis; Martinus Leonardos, zv. M. P. Rijnhout en E. J. Vliet Vlieland; Jacobus, zv. F. Siebert en A. j. Optendrees; Ida There31a. dv. P. Langelaan ea D. de Groot; Ma-, ria Elisabeth, dv. B. Smits en M. E. v. d. Post; Johanna, dv. A. Labordus en C. Smit; Domiiiicus Ants., zv. B. ;W. de Roo en C. W. Verhoog"; Chris tina, dv. S. Pracht en C. Eduard; Mattheus -Barth. Wilhelmus, zv. S. Bizot en J. E. W. M. Hijman; Elisth. Coma. Petro'nella, dv. P. Keijzer on jW'. v. d. Leliè; Nicolaas, zv. N. Ma- surel en M. S. J. Kwaadgras; Jacoi- bus, zv. A. Zaalberg en E. Leg et; Wil lem Plendrik, zv. Wi. F. C. Hahn en Porten; Cornelis Franciscus Ma na, zv. J. J. v. Sohie en A. P. Verb age;' Maria Elisabeth, dv. A. Huter en M. Blootst- hoofd; Gerrilje dv. Et Vlieland en P. v. d. Kwaak; Anna Maria, dv. A. Har- teveld en A. v. di Tuin; Lijsje, dv. |\V. Flippo en C. v. d. Viscii; Frederik, zv. C. L. v. Bergen en J. M. Susan; (Willemma, dv. A. Pels en E. Jagr tenberg; Elsa, dv. A. de la Rie e.i G. Crania, Ja isje, dv. D. Koopman e.i J. C. van Rijn; Willem, zv. 'W. J. Mizeei en S. J. Asperslag; Aaicien, dv. J. Hoppenbrouwer en J. Kingma; Phi- lippus Johannes, zv. Jv P. v'erstra.e.i en A. Simoiiiis; Geer-riuda, dv. J. Boon en J. Schellingerhout; Susanna, dv. J. H. Vavier en M. E. Thiel; Elisabetn, dv. P. P. Kluivers eu J. E. Sünger- v. d. Luit; Johanna, dv. C. II. Klem en C. J. Dcove; Elisai edi Jol'an.ia, dv. land; iJendrikus, zv. PI. Goidijn en rl. D. v. d. Blom en E. J. Bon; Johan Frederik Wilhelm, zv. J. F. \V. B^ej- renienger en A. Pike,; Jacobus, zv. P. v. Venetiën en M. E. v. Kouweiir hove; Anna Petronella, dv. P. J. von Steijn en P. J'. Langezaa Pi toi" Cor nelis Tobias, zv. ik Zoutman en A. Windhorst; Cornells Maunuo zv. W. F. Lamau en M. G. de Jeu; Izaak zv. ;W. Plasmeijer en M. Peis; Busiiaan, zv. W. v. d. Plas en J. Voogt;Arnoli- dus, zv. A. v. d. Berg en J. van Gin- kel; Elisth. Gerarda Maria, dv. H. A. Beuk en D. M. Wasserman; Ebsah beth Geertruida, dv. H. J. C. Beeren- tenger en M. Fakkel. Overleden: G. Langezaal, wedr., 84 j.; A. Ligtvoet, wedr., 84 j.; H. J. Kreu- ger, m., 43 j.; J. J. v. Giezen, m., 62 j.; M. de Gelder—v. Veen, vr., 46 j.Chr. Rooijakkersde Koster wed., 39 j., J. Pouw, wedr., 74 j.; P. Keijzer, zn.. 3 rand.; J. C. JansenSmit, wedr., 71 j.; A. KuitGroen, wed., 45 j.; J. PI. Trei, m., 64 j. BINNENLAND. VERKIEZINGEN EERSTE KAMLR. De Candidaatstelling. Gisteren heeft in de. prvincie Zuid- Holland, Gelderland, Overijssel, Gro ningen en Drente de candidaatstelling plaats gehad voor de verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer. Men weet, dat krachtens de in 1922 gewijzigde grondwet ook de Eerste Kamer langs den weg van evenredige vertegenwoordiging moet worden ver kozen. Voor de verkiezing zijn, over eenkomstig het bepaalde in artikel 112 der kieswet, de provincië tot ceo vier tal groepen yereenigigd. Groep I bestaat uit de provinciën Noord-Brabant, Zeeland, UtrcUit en Limburg; Groep II uit Gelderland, Overijsel, Groningen en Drente; Groep III uit Noprd-Holland en Friosiawü

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 1