uiFde~qmgeving. NIEUWE. LEIDSCHE COURANT /AN MAANDAG 12 JULI 192? DAG-AGENDA. Donderdag 15 Juli, 's av. acht uur. Pieterskerk. Kerkconcert. 16—28 Juli. Dagelijks samenkomst van ,Jeruel" in de tent a. 'd.Lammermarkt bij de Molen, 's middags drie en s av. acht uur. Woensdag 21 Juli, Landgoed „Oud- Poelgeest", Zendingsdag der Gerei. Kerken van de Classis Leiden. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maardag 12 Juli tot en met Zondag 18 Juli waarge nomen door de apotheek v. d. heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. dagmorgen reeds om halfnegen van Beatenberg naar Interlaken om daar de godsdienstoefening bij te wonen, welke geleid zou worden door den be kenden predikant Bs. Frank Thomas. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat ook H. M. dezen dienst zou bijwo nen. Een koude, gevat bij den tocht naar Scheidegg, waar op een hoogte van 2200 Meter in de open lucht werd gepicnict, bracht evenwel verhinde ring. De gezondheidstoestand van de Ko ningin is echter reeds veel beter. Gisteren scheen voor het eerst se dert vier dagen, de zon. Het is warm weer. De Eersie Kamerverkiezing en. De A,-R. lijst voor de Eerste Kamer verkiezingen in de provincies Gelder land, Overijssel, Drente en Groningen luidt: K. Colijn, 's-Gravenhage; Mr. P. A. Diepenhorst, Amsterdam; Dr. H. Franssen, Zwolle; Jhr. S. van Citters, Brammen; H. Timmer, Meppol D. H. R. Harrénstein, Spijk (Gr.); Ds. G. Hof stede, Blokzijl; Jhr. J. Beelaerts van Blokland, Oosterheek; en P. H. Hum- melen, Groningen. De bétestingontwerpon, De commissie van voorbereiding voor de belasting-ontwerpen,- welke den 28 Mei hij de Tweede Kamer zijn ingekomen (1. Herziening van de Ver- dedigingsbelastingll); 2. wijziging van de leerplichtwet 1914; 3. Wijziging van de wet op de Personeel© belasting; 4. Aanvulling van de Zegelwet (botelbe- lasting); 5. Weeldeverteringsbelasting, heeft feen uitvoerig verslag over ae^e wetsontwerpen aan clen Minister van Financiën doen toekomen. Gèlijk hij voorbereiding van wetsont werpen door een commissie gebruike lijk is, zal dit verslag eerst late;; tege lijk met de Memorie van Antwoord van de regeering worden gepubliceeiu Uit de S. D. A. P. Zaterdag 3 dezer heeft, naar Het -Volk meldt, het partijbestuur van de S.D.A.P. vergaderd. Van het bureau der Socialistische 'Arbeiders-Jntemationale was een ver zoek ingekomen, om, samen met ande re partijen in landen met een stabiele valuta, een garantie-reserve te vor men, groot 20.000 Zwitsersche francs, welk bedrag op een Zwitsersche bank zou worden gedeponeerd. Met het óóg op den toestand der eigen financiën kon het partijbestuur in dit verzoek niet treden. Naar aanleidihg van een brief van clen secretaris-redacteur van De Socia listische Gids sprak het partijbestuur uit, den aarcl der polemiek tusschen cle heeren R. Kuyper en W. Bonger in De Socialistische Gids- te betreuren, doch het antwoordde op de desbetref fende vraag van den beer Bonger, dat in d© polemiek tusschen hem en Kuy per geenerlei reden is om verandering te brengen in het vertrouwen, dat het in Bonger stelt. Kennisgenomen werd van een brief van mr. P. J. Troelstra, houdende me- dedeeling, dat hij als lid der redactie van De Socialistische Gids bedankt. Een nieuwe benoeming werd aange houden. De Lichting 1926. De dienstplichtigen der lichting 1926 die bij den vrijwilligen landstorm vol daan hebben aan het examen voor re serve-sergeant, in den rang van ser geant of sergeant-titiulair zijn aange steld en aangewezen zijn' voor 'de offi ciersleiding, komen 20 clezer bii de re gimenten infanterie, het regiment wiel „rijders en de onbereden artillerie, voor Hun verdere opleiding onder cle wa penen. De le ploeg dienstplichtigen -der lich ting 1926 van het 15e regiment infan terie en van het regiment wielrijders zal van 19 tot en met 24 dezer de leger plaats hij Harskamp betrekken tot liet houden van gezamenlijke gevechts-, schietoefeningen. Het muziekkorps van liet 5e regi ment infanterie uit Amersfoort zal in genoemd tijdvak mede in die leger plaats aanwezig zijn. BUITENLAND. MUNITIE-BEP6T IN AMERIKA ONTPLOFT. Door den bliksem getroffen. Het grootste Amerikaansche muini'- (tiedepot der marine te Lake Denmark (nabij Dover in den staat New Jersey, is Zaterdagmiddag .geheel verwoest Idoor een reeks ontploffingen, veroor zaakt doordat de bliksem is ingeslagen.' in een voorraadkamer met picrinezuur. Een groot aantal 1 evens is te betreu ren doch her juiste totaal der siacht- pffers zal d© eerstvolgende dagen nog 3 niet bekend, zijn, daar, de buitenge- RECLAME. Bij Examens en Openbaar öptreciesi blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtableüen. Glazen buisje 75 ct. woone hitte en de dichte rook van den o-p- de ontploffing gevolg clen brand! ,en de verdere ontploffingen vangraj- inaten en granaat-kartetsen liet onmo gelijk maken, nabij de ruïnen te komen! Meer dan vijftig van de 81 rnanb Iniers, die bij het depot op wacht staan, worden vermist. Alle ziekenhuizen der steden in den omtrek zijn vol gewonj- Iden en buiten een cordon agenten, soldaten en mariniers om de plaats van de itamp, wachten op' alle hoofd wegen, talrijke ambulances óp de eerste kans om de slachtoffers uit de- ireokende puinhoopen weg te halen. Vérscneeidené gebouwen van het vlootarsenaal te Picatmny, op twee mijl afstand, zijn cloor de c-UplctTing verweest en ook h;cr hebben ontplof fingen plaats gehad. Een zeer groot gebied rondom de plaats der ontploffing, is door cte ramp. getroffen. De stadjes Mount Hope en Hibernia zijn vrijwel verwoest en te Rockaway, 'op vier mijl afstand van het depot, zijn eenige huizen ingestort. Vele auto's vzijh van den weg g;:.hn- gerd en te Butler, op o'J miji afstand, zijn tallooze ruiten van huizen en win kels verbrijzeld. Hier is ook het tele foonkantoor in brand gevlogen dóór .vonken, welke door clen wind waren overgebracht. Hes verhaal van een ooggetuige. De eerste -en hevigste ontploffing had plaats om ziji' uur 's middags en twee automobilisten die toen het ter rein van het depot binnenreden, geven clarvaau het volgende verhaal: „Het onweer schoen zich juist boven ons 't'e ontlasten. .Ke.i geweldige don (derslag weerklonk en direct 'daarna, zoo snel dat wij volkomen verciojofcl werden, weerklonk een afschuwe.ijken angstwekkend geluid, dat de geneele - aarde deed schudden. Een .rood© vuur bal werd in de lucht geslingerd, en, voordat wij van den schrik waren be komen, volgde een tweede ontplof fing. Ónze auto- werd over den kop gesmeten, doch - wij 'konden er uit kruipen. Door een derde ontploffing werden wii 'in een greppel gesüngercl. V/ij slaagden er in, langs dezen grep pel weg te kruipen naar Picatüiny, terwijl voortdurend boven onze hob'i- fdien schervetn der grapten vijógeni en de hitte steeds ondraaglijker we. cl De Hittegolf verjaagd. Het onweer, dat de indirecte oor zaak is geweest van cle groote ont ploffing in New Jersey, maakte tevens een einde aan de hittegolf, waardoor New York en omringende steden de laatste dagen werden bezocht. De op luchting, door dit onweer gebracht, kwam echter eerst, nadat de tempera tuur te New York tot 94 gr. was geste gen en in andere plaatsen zelfs tot 98 given 100 gr. Vier personen zijn te New York van de hitte gestorven; voorts vielen in d© Hudson Valley eveneens 'vier, te Philadelphia drie en te Green wich (Conn.) twee dooden te betreuren Toen de temperatuur t© Washington tot 97 gr. was gestegen, kregen de meeste regeeringsambtenaren ver1 oh naar huis te gaan. Tallooze personen zijn daar flauw gevallen ten gevolge van de hitte. Het onweer heeft, in New Jersey en New England schade aangericht; voor al de eclectrice centrales moesten het ontgelden. DS FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. Caillaax naar Londen. Zooals gemeld, zou Caillaux -heden- naar Londen gaan, ten einde g„ cv.r- eenkomst voor de regeling der Frart- sclie schuld aan Groot-Brittannië te teek enen. Hij zou das morgen 3 - e Lon den aankomen, en reeds 's middags ge legenheid vinden, zijn zaken ai teidcca. Morgen zal hij weer te Parijs terug zijns Gailkfiix is voorafgegaan door Bar- naux, een der ho/og-e ambtenarein van het departement van financiën, die de overeenkomst in principe heeft opge steld, doch nog niet heeft geparafeerd. Barnaux zal' haar nogmaals in alle bijzonderheden coiitroleeren, zoodat, wanneer Caillaux komt, hij niets an ders behoeft te doen dan te teekena. Tot dusver is te Parijs nog niets de finitiefs bekend omtrent de voorwaar den voor clé overeenkomst, cfoch men' neemt aan, dat zij voldoende waarbor gen bevat, dat Frankrijk behoorlijk behandeld zal worden, in geval de Duitsche betalingen krachtens het Da- wes-plan mochten ophouden, en dat (dezelfde faciliteiten aan Frankrijk ge geven zullen worden betreffende de wijze van betaling a.s aan Duitschland volgens het Daw es-plan is toegestaan. Eveneens wordt gemeld, dat voorzieu nnigen zijn getroffen voor de terugu gave van een deel van het Fransene goud, dat zich thans in Engeland 'be vindt en tijdens den oorlog als onder pand voor de oorlogsschuid in Engel land werd gedeponeerd. De oorlog sinvalieden demonsireeren. Gistermorgen had de massabetoo- ging plaats van de oud-strijders en oorlogsinvalieden voor cle Fransch- Amerikaansche vriendschapsbetrek kingen en een gunstige wijziging van de schuld-accoorden.' Een enorme menigte sloeg de betoo ging gade. Voorop liepen, met hun vaandels, de blinden en zij die in het gelaat gewond werden. De betoogers legden bloemen op het graf van den Onbekenden Soldaat en vervolgens een krans met driekleurig lint aan den voet van het gedenkteeken voor de Amerikaansche vrijwilligers, di© voor de gemeenschappelijke zaak ge sneuveld zijn. Vijf Amerikaansche oud vrijwilligers brachten den stoet dank voóiï* deze hulde. Daarna begaf de optocht zich naar het standbeeld van Washington, waar een krans werd neergelegd met linten in cle Frainsehe en Amerikaansche kleuren, waarop de woorden stonden „A Washsington Espéranceals mede een plaquette, waarop een in scriptie gegraveerd was, welke het Am'erikaanschoVolk verzoekt, geen re geling te wenschen, die Frankrijk ruï neert en het zijn onafhankelijkheid doet verliezen en erop aandringt, dat de kwestie nogmaals «al worden on derzocht. Ingevolge het verbod (ter regeering een plaquette met een inscriptie, wel ke het karakter van een beroep op Amerika zou dragen, neer te leggen, keerde de prefect van poli lis deze pla quette om en bedekte hij haar met bloemen. Er deed zich geen enkel noemens waard incident voor. De ontbinding van den stoet had (Tes .middags in vol maakte orde plaats. DE STAATSGREEP IN PORTUGAL. Generaal Gcmiez vertrekt naar- de Azoren. De arrestatie van generaal Gomez da Costa, zoo wordt uit Lissabon ge meld, is niet geheel onverwacht geko men, daar er reeds sedert eenigen tijd geruchten over ontevredenheid in het leger de roncle deden. Men beschuldig de hem ervan, zijn program van 28 Mei niet ten uitvoer te hebben ge bracht. Daarbij was de onrust' ver groot door zijn verklaring dat, wan neer zich in het leger opnieuw ver deeldheid zou voordoen, hij zich in het particuliere leven zou terugtrek ken. Op 2 Juli nam generaal Carmona ontslag. Het desbetreffende bericht werd geheim gehouden, hoewel het feit dat er oneenigheid in het kabinet heersehte, toch bekend werd. De toei stand kwam in een kritiek stadium, toen het kabinet bericht ontving van het ontslaan van drie ministers door generaal Gomez da Costa.( Donderdag bezochten eenige hoofd officieren, o.w. generaal Sinel de Cor- des, generaal Gomez da Costa: zij trachten hem te bewegen, het ontslag ongedaan te maken, hetgeen hij wei gerde. Dit onderhoud duurde tot vroeg in d$n morgen, waarna de officieren zich naar het hoofdkwartier der eer ste divisie te Necassidacles begaven. Da-ar werd besloten, een nieuw minis terie te vormen, welks samenstelling aan generaal Gomez da Costa zou worden medegedeeld. Toen deze vernam, wat er gebeurd was, begaf bij zich onmiddellijk naar de hoofdkwartieren der in den omtrek van Lissabon gelegerde troepen, waar hij evenwel bemerkte, dat alle troepen tegen hem warpn. Te Mons Santo werd hij zelfs met arrestatie bedreigd. Daar op keerde hij terug naar het Belem- paleis, dat door troepen werd omsin geld. Vervolgens werd hij in een auto naar de citadel Cascaes overgebracht, waar generaal Carmona hem verzocht hem met het presidentschap der repu bliek te bekleeden, 'doch Gomez da Cos ta weigerde. Daarna werd hem mede gedeeld, dat hij zich niet langer als gevangene behoefde te beschouwen, maar hij antwoordde, dat hij er de voorkeur aan gaf, dit te blijven doen. Toen het nieuws Vrijdagmorgen be kend werd, was men zeer bezorgd ten aanzien van de uitwerking, die het in het land zou hebben. Volgens de ont vangen berichten bleef echter overal de rust gehandhaafd. Gistermorgen heeft generaal Gomez da Costa zich, na een onderhoud met generaal Pereira, ingescheept aan boord van het oorlogsschip „Carvalho Araujo" naar gemeld wordt met be stemming naar de Azoren. HET ERITSGHE MIJNCONFLICT. De voorwaarden der eigenaars. Nu de mijneigenaars van Lanca shire Vrijdagavond hun loonvoorwaar den op grond van den achturendag gepubliceerd hebben, zijn de voorwaar den waarop de arbeiders het werk kun nen hervatten, voor het .geheele land bekend. De voorstellen van Lancashire zijn practisch gelijk aan wat beschouwd kan worden als.de standaar dvoorstel- len voor alle mijnen, De gemeenschappelijke kenmerken van de voorwaarden in alle groote dis tricten en ook in de meeste kleine zijn dat de minimum percentsgewijze aan vullingen van de grondloonen die zijn van de overeenkomst van 1921 eji dat de verhouding van de verdeeling der overwinst 87 voor de loonen en 13 voor de. winsten blijft. 1 Om te beginnen zullen alle distric ten op vier na de loonen betalen, die van kracht waren vóór de stopzetting- begon. De vier uitzonderingen zijn: Northumberland en Durham, die on middellijk terugkeeren tot de tarieven van de overeenkomst van 1921 en So- metset en Warnickshire, die kleine •verhoogingen aanbieden. Groeiende oppositie tegen de regering. Het voortduren van de stakingen in de mijnen wekt ernstige bezorgdheid hij alle politieke partijen. Men is thans hoe langer hoe meer geneigd kritiek op de regeering te oefenen, omdat zij geen bijeenkomst tusschen patroons en werklieden belegt en geen ondub belzinnig antwoord eischt op de vraag Aanvaart gij, al dan niet, het rapport der kol en commissie. Die opvatting heerscht niet alleen bij de oppositie maar ook bij een toe nemend aantal aanhangers der regee ring. Niettemin meent men te weten dat het kabinet op het standpunt blijft staa.n dat geen nieuw? bijeen komst belegd kan worden, zoolang cle mijnwerkers en de eigenaars daartoe niet het verlangen te kennen geven. In. een rede te Birmingham ver klaarde Mac Donald, dat hij juist uit Northumberland en Yorkshire was te ruggekeerd, waar hij cle mijnwerkers, maan vooral hun vrouwen even vast beraden bevonden had als op den eer sten dag van de staking. De regeering liad door baar misgreep van de 8-uren-wet, een toestand in het leven geroepen, welke het bijna on mogelijk maakte om Jot onderhande lingen te komen. KORTE BERICHTEN. •AV Het aantal werkloozen is de afge- loopen week te Berlijn weer met 3500 gestegen en bedraagt thans 273.000 waarvan 206.000 onderstand genieten. In verband met de -stijging van den bloemprijs van 294 francs (verle den week) op 380 francs, hebben de bakkers aangekondigd, dat het broocl vandaag 3 francs zal kosten to Brus sel en 3 fi;a.ncsv 10 centimes te Ant werpen. I)e Russische vakvereenigingen hebben besloten, met 15 Juli'de korfcin gen op de loonen ten behoeve van het ondersteuningsfonds voor de staken de mijnwerkers in Engeland te beëin digen. In cle Antwerpsche haven is op twee stoomschepen weder een staking uitgebroken. De koning van Italië heeft Mus solini tot minister van het vereeni- gingswezen benoemd en graaf Suardo tot onder-secretaris aan dit ministerie zulks met behoud van het onder-secre tariaat van liet ministerpresident- schap. Met ingang van 1 Augustus wor den in Tsjeclio-Slowakië de tarieven voor het vervoer van reizigers en ba gage mét 20 tot 25 pet. verhoogd. In Luxemburg heeft Loutsch er van afgezien een kabinet te vormen, De groothertogin heeft clen katholie ken afgevaardigde, oud-lid van het kabinet Reuter ontvangen. De Russische generaal Wrangel heeft het bijltje er bij neer gelegd,, hij heeft zijn organisatie ontbonden en wil in België gaan leven. Uit liet Sociale Leven. Misbruiken bij aanbestedingen. Naar aanleiding van wat op cle ver gadering van de Christelijke Midden- standsvereeniging gezegd werd over. misbruiken bij aanbestedingen, wordt in „Ons Schild" bet volgende opge merkt: Voor de behandeling van dat onder werp is alle réden. Er zijn en worden wel onderwerpen behandeld, die min der actueel zijn. Schier dag aan dag gebeuren er op dit terrein ongelukken. Een voorval dat een zeer eigenaar dig'licht werpt op de bestaande toe standen, kunnen we hier meedeeleri. Een arbeider werd in dienst geno men door een onderaannemer van het metselwerk hij een behoorlijk groot bouwwerk. Na enkele dagen bleek al dat de met selpatroon niet over voldoende geld middelen beschikte om de zaak te fi nancieren en dat de aannemer zelve hiertoe nog minder in staat was. De opperman vertrok naar een ande ren patroon zonder ziin loon te hebben ontvangen. Hij kwam bij ons met het verzoek of we voor hem de zaak zouden wilicn behandelen. Wij hebben een onderzoek ingesteld en bemerkten dat. 'onze opperman, die bijna nooit werkloos is, cle rijkste is. De metselpatroon is liet vorig jaar drie maanden werkloos geweest en heeft steun getrokken van den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon en verkeert nog in zeer benarde levens omstandigheden. De aannemer van het werk overtreft hem nog. Hij was 6 maanden werkloos en leed gebrek. Worden ze geplaatst overeenkom stig hun financieele positie, dan is d© verhouding aldus: 1. de opperman; 2. de metselpatroon; 3 de aannemer. Dit feit illustreert de wantoestanden Salarissen Rijkspersoneel. Het Comité ter behartiging van de algemeenie belangen van Overheids personeel (X.C.O.P.) kwam 8 Juli tjö Amsterdam in vergadering bijeen ter bespreking van de salaris positie) van h et O v er he i ds person e el Besloten werd een audiëntie aan te vragen, bij den Minister-President ter bespreking van het d.d. 24 April j.l'. door liet A.C.O.P. aan de Regeenng gericht salarisadres, waarop tot dus1- verre geienerlei officieel'© bschikkingl ter kennis van het Comité is gekomen. Bovendien zal het vraagstuk van de 'classificatie der gemeenten met den Minister-President besproken worden en onder de aandacht van dezen bet- windsman worden gebracht, dat het X. C.O.P. d.d. 24 Juli 1925 een nota aan de Centrale Commissie voor Gerorga niseerd overleg in Ambtenarenzaken heeft doen toekomen, strekkende der Regeering te verzoeken het Centraal Bureau voor de Statistiek op te dra gen een statistiek van gezinsuitgaven samen te «tellen en duurtecijfers te berekenen op ïoodanig uitgebreid^ Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en, (Wethouders' vani Leiden, brengen ter algememe ken nis, dat,, door hen vergunning is veik leend aan: a. J. C. van der Wiel' en! rechtverkrijgenden, tot het oprichten! van een ondergronds-die bewaarplaat! voor 4U0Q liter benzine in het pen ceel ITaarlémmermeg-no'. 7, kadastraal' bekend gemeente Leiden, Sectié KL no. 105, met aftapiiirichting op' der? Haarlemmerweg vóór dat perceel; bL P. P. de Bririjn PziT. en rechtverkrij genden, tot het oprichten van een bei waarplaats voor 8000 liter, petroleum cp het perceel Lage Rijndijk No. 140, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie 'N. Np. 786. i. Leiden, 12 Juni 1926. jj "j i N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. schaal, dat het mogelijk zal zijn cle uitkomsten t'e benutten voor een her- classificatie 'der gemeenten. Bedoelde nota is in de Centrale Com] missie nimmer aan de orde gesteld. Dreigende steking. Cp cle sigarenfabrieken van den lieer P, Gyrath te Valkenswaard is wegen* een Iconkwestie en andere technische kwesties tegen a.s. Zaterdag door de arbeidersorganisaties een staking aan gezegd. 114 arbeiders zijn. bij het con flict betrokken. HAZEHSWOUDE Gistermiddag brak bij den land bouwer J. van Vliet in het Oosteinde een felle brand uit in een hooiberg, Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoo- dat weldra een tweede hooiberg, met een schuur een prooi der vlammen wei den, waarbij een kip met kuikens en een paar konijnen in de vlammen óm kwamen. Het vuur deelde zich ook mede aan een naastbij gelegen woning met rie ten dak van dén heer D-. van Gorkum» Gelukkig werd dit tijdig opgemerkt en kon met een .straal op cle waterleiding erger v$>rden voorkomen. De woning niet den inboedel van den lieer J. van Vliet bleef gespaard. De brandweer was met blusschingsmateriaal' op de plaats dér onheils aanwezig en bleef den geheelen nacht op het terrein. De oor zaak van den brand is onbekend 'en ve? zekering dekt. cle schade. Aan de Gebr. Abelman te Leiden is opgedragen het bouwen van een woon huis met winkel en slachtplaats voor re kening van den heer L. van Tol, als zijnde de laagste inschrijver. Bij de Zaterdag door B. en JWl onzer gemeente gehouden aanbesteding van een brug' in de Loete waren inge komen 6 biljetten. De uitslag is als volgt Leidsche IJzer Betonbouw, directie w cl. Zwart te Leiden f 5200, Gebr. Smit, Zoetermeer f 4485. C.- Bontenbal Jin Reeüwijk f 4200. B. J. Timmerman, Ha-' zerswoude f 3860. C. Luiing, _Woubrug- ge f 3734. O. A. v. cl. Wiel, Hazerswou- de f 3575. Naar we vernemen organiseert cle yereenïging.,,Trouw Schoolbezoek'1 voor de leerlingen der hoogste klasse det O. L. school een uitstapje naar Am sterdam. KATWIJK AAN ZEE. Gisternamiddag om half zeven 'had aan het strand alhier een treurig onge luk plaats. Een vijftal jongens uit Leiden wilden in zee gaan zwemmen. Een er van, do 15-jarige W. Zitman van de Lange- gra'oht te Leiden, ging in zee en_ 11a enkele oogenblikken zagen zijn vrien den hem 'duiken en niet meer boven komen.* De jongens hebben'waarschijnlijk docd clen schrik geen pogingen kunnen doeil tut redding, maar nebben zich aange kleed en het ongeluk bij de politie g0- fiifild. Een uur daarna spoelde liet lijk reeds aan en werd door de politie per bran card naar het lijkenhuisje vervoerd. Men was in de omgeving van het ge beurde zeer onder den indruk van dit droevig ongeval. Door de kinderen van de Geret Zondagsschool „De Graankorrel" werd in het nikkertje voor de Zending dit jaar f 8,70 geofferd. Zoo wordt ook daar de liefde voor de Zending opgewekt. 0KGSTG2E3T. Vanmorgen is in de Dakpannen fa briek van de fa. Silvoldt alhier een werkman met een zijner armen tus schen e.en wals bekneld geraaict. De arm werd hem tot aan den schou der afgeknepen. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. KOORD WIJK. Onder cle kust alhier is' hedeni- inorgen bij dikken mist een stoomschip gestrand. i i Het is het Noprsche stoomschip „Zeta", dat geladen met stukgoederen! en passagiers van Bergen kwam, pp) weg naar Rotterdam. De kapitein hoopt bij 'hoog, water heft schip vlot te kunnen krijgen. GEMENGD NIEUWS. Een typhushaard. De Ont smettingsdienst te Deventer heeft eei typhushaard ontdekt, welken mei thans tracht onschadelijk te maken De dienst werd in het naburige Twel lo ontboden voor een ontsmetting we gens het voorkomen van typhus. Daa* was, in Maart 1926, een man werkzaam in een der fabrieken, ziek geworden Wegené typkusgevallen in zijn familiv dacht men eerst aan familie-infebtiö totdat men, do05 het voorkomen yat

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2