CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN 47"« JAARGANG MAANDAG 12 JULI 1926 fJUMMËR 1870 ABONNEMENTSPRIJS In Leidon en builen Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal i 2.50 Per week i 0.19 Franco per post per kwartaal i 2.90 BUREAUHooigracht 35 Leiden TeL 1278, Postgiro 58936 Postbox 20 Oil nummer bestaat ait TWEE Slatten. EERSTE BLAD. Aritius Sybrandus Tahna Het is vandaag 10 jaar geleden dat Ds. A. S. Talma, de man, die èn als predikant èn als Kamerlid, èn als Mi nister op sociaal gebied zooveel heeft gedaan overleed. Aanvankelijk bemoeide Ds. Talma, die in 1888 de. Evangeliebediening te Heinenoord aanvaardde, zich weinig met de sociale vragen. Hij was er ook niet op voorbe reid. Toen wij zoo schreef hij in 1914 van de academie kwamen, hadden wij veel geboord. Wij hebben wat we tenschap vergaderd, waarop wij toen trotsch waren, omdat de anderen er niets van wisten, en die wij nu heb ben opgeborgen, omdat de jongeren ons verzekeren, dat bet alles al weer uit den tijd is. 'Wij hadden ook, het' zij- dankbaar erkend, aanraking gehad met de wijs heid, die in de diepte der eeuwige waarheid ligt, Maar niemand had ons gewaarschuwd, dat wij kwamen in een maatschappij, die bewogen werd tot in haar grondslagen. Hoe gevaarlijk Kuyper was, wij wis ter. het, maar Marx was ons niet ge noemd. De bronnen van den Penta teuch en de leeringen van Duns Sco- tus waren ons de primitiae der theo logische kennis,' maar wat er woelde en stroomde in de arbeiders wereld, wij kenden er de bronnen niet van. en een overzicht zelfs van de geestelijke stroomingen op maatschappelijk ge bied ontbrak ons. Zeker, Val ©ton bracht ons in de sfeer van Israëls profeten, hij bracht ons in aanraking met hun prediking; wij hoorden ze, de gezanten Gods, de predikers der gerechtigheid; en wie van ons later hij het zien van den strijd in de maatschappij, in zijn hart wist, dat God moet zijn met het ver drukte en het gehrokene, zal wel meer dan eens gedacht hebben aan die'uren op Vrijdagmiddag, waarin Valeton Jesaja en Amos voor ons deed leven. Wie hem goed gehoond had, kon niet vergeten, dat gerechtigheid en trouw woorden zijn, die spraken van levens- machten, die rusten in God, maar ook diep ingrijpen in de gewone dagelijk- sche verhoudingen* dat God zijn oor deel doet gaan over het leven der maatschappij, over heer en slaaf, over koning en volk. Betrekkelijke kleinigheden waren oorzaak, dat de jonge Talma zich voor de sociale vragen ging interesseeren. Hij maakte kennis met een jongen schildersgezel een vrijdenker en anar chist, die hem met diens theorieën te lijf ging, zoo dat de jonge predikant hem niet wist te antwoorden. Ter ver ontschuldiging voerde hij aan, dat hij met allerlei practische vragen zoo niet op de hoogte wa9. ,.Maar zoo voegde hem de schil der toe, hoe kunt gij dan een herder zijn voor nwe gemeente, als gij niets weet van hetgeen het leven van die menschen vaak zoo hitter maakt, van hunne zorgen, die hun week vervullen, en die ze 's Zondags meenemen als ze in de kerk zitten?" Dat stemde Ds. Talma tot nadenken en prikkelden hem tot studie. En dan was er nog iets. Reeds in zijn eerste gemeente maak te hij kennis met de harde werkelijk heid. ,;Ik was, zoo vertelde hij op de Chr. Sociale Conferentie in 1905, een paar maanden dominee toen ik een ervaring had, die mij diep schokte. Overal in mijn gemeente was het gewoonte, dat de menschen groote, roofde brooden hakten. Op een keer op huisbezoek uit, kom ik- bij een vrouw, die bezig was brood te hakken en zag dat zij haar baksel veel smaller toebereidde. Ik vroeg hoe zij daar zoo toe kwam. En 'tantwoord was: och dominee, ik geef den kinderen altijd 's morgens en 's avonds twee boterhammen, 's Zo mers heb ik ook bet gewöne breede brood. Maar s winters is er geen geld voor en dan bereid ik het langzamer hand wat smaller om den kinderen toch maar hunne twee sneden brood te geven." Dat eenvoudige verhaal greep den 'jongen predikant gewéldig aan. Een moeder, die haar.kinderen niet genoeg kan geven en die uit nood, hare kinderen feitelijk bedriegt! Het liet hem niet met rust. Zijn hart werd geroerd en zijn ver stand begon een antwoord te zoeken op de sociale vragen, die zich aan hem opdrongen. Talma ging studeeren. In 1891 nam hij deel aan het eerste Christelijk-Sociaaï Congres en 't duur de niet lang of hij was een warm mee levend en vooraanstaand lid van „Pa trimonium". van welks orgaan hü ee- nige jaren redacteur was. Ook de later opgekomen Christelijke vakbeweging had de liefde van zijn hart. In 1901 voor Tietjerksteradeel tot lid van de Tweede Kamer gekozen, nam hij die benoeming aan, niet omdat bij stond naar „hooge dingen" maar om dat hij het lidmaatschap van de Twee de Kamer beschouwde als een taak door God hem opgelegd. Ik ga heen, zoo verklaarde hij in zijn afscheidsrede te Arnhem, niet uit eerzucht of ijdelheitj, maar omdat ik weet dat God mij leidt, omdat het werk op sociaal gebied een wezenlijke arbeid is voor de toekomst van het Ko ninkrijk Gods, omdat ik wist, dat wan neer ik de zaak der arbeiders losliet, ik daarmede God zou loslaten. - Toen in 1908 het Kabinet-De'Meester plaats maakte voor het ministerie- Heemskerk, nam de beer Talma de zeker niet gemakkelijke portefeuille van Landbouw, Handel en. Nijverheid voor zijn rekening. Dat was bet hoogtepuni in zijn leYen Hij stond voor een moeilijke taak. Maar hij toonde zich een beid in volle wapenrusting, die met al zijn ge weldige kracht onafgebroken arbeidde aan de uitbreiding van de sociale wet geving, van welke wetgeving thans de heerlijke vruchten worden geplukt. Op 12 Juli 1916 is Ds. Talma na zijn aftreden als Minister diende hij rog een korten tijd de kerk van Ben- nebroek op 52-jarigen leeftijd ont slapen. Terwijl nog zooveel van hem werd vei wacht, nam God hem weg. Hij heeft niet tevergeefs, geleefd. En dankbaar zal ook op dezen dag specaal op den derden Christelijk- socialen cursus te Lunteren, maar daar niet alleen hei dacht worden de aroote beteekenis van dezen strij der voor recht en gerechtigheid in het sociale leven. De gedachtenis van dezen rechtvaar dige zal in zegening zijn. STADSNIEUWS. De Jan Steententoontelling. Mej. H. S. S. Kuyper vertelt in „de Standaard" op de haar eigen prettige wijze van een bezoek, dat zij bracht aan de Jan-Steententoonstelling alhier Jan Steen, zoo zegt ze, is daar een vriend van me.geworden. Vroeger had ik erg 't lanid aan hem. 'k Vond hem ordinair. Maar toen ken de ik hem niet. Ik begreep den achter grond van zijn schilderijen niet. Eerst veel later heb ik Jan Steen, den mis kende, le eren begrijpen, waarde eren en bewonderen. Jan Steen was een Leidenaar, net als Rembrandt. Maar ze hadden een heel anderen kijk op 't leven, onze twee geniale schil ders. Jan Steen was"n oolijke guit, die de menschen en al him dwaasheden er goed „van door" had. en wien het een lust was die dwaasheden en uit spattingen en aanstellerijen en ijdel- heden aan de kaak, d.i. aan de schand paal, te stellen. En hij had gelegenheid te over, dien kant van 't menschelijk leven te leeren kennen. Hij was de zoon van een bierbrou wer, en hield later zelf een herberg. Maar er zijn menschen genoeg' die ook dan nog dien kant van 't leven niet zouden opmerken, of geërgerd met opgetrokken neus, zulke taferee- len den rug zouden toekeeren. Maar Jan Steen niet. Hij keek zijn oogen uit en dan nam hij zijn paneel en schilderde de dolle, dw£ze taferee len meesterlijk uit. Geen gebaar, geen blik ontging hem. Bespottelijk vond hij het, dat menschen zich zóó konden aanstellen. Maar zijn kunstenaarsoog zag, dat er wat bijzonders viel uit te beelden. En me dunkt, ik zie hem, met fonkelende oogen, en de lippen in spot lach gekruld, met het pleizier-in-zijn- werk van een knap caricaturist 'de zot te wijven en de dollemans op het doek zetten zóó als zij 't verdienden. Jan Steen is een schilder zooals Dic kens een schrijver was. Beiden zien het „kostelijk mal' van 't verdwaasde menschenleven. Beiden signaleeren, -brandmerken, zetten ba kens in zee maar nooit hatelijk of bitter, altijd, met een goedigen scha terlach, Ik noemde Jan Steen zooeven „een miskende.' Want de uitdrukking „een, huishouden van Jan Steen" slaat niet op Jan Steen's e-igen huishouding, maar beteekent: een huishouden, zoo als Jan Steen placht te schilderen. Als vrouw voel je, hoe Jan Steen hui selijk en huishoudelijk leven liefhal. Hoe keurig mooi en liefelijk belicht schildert hij potten en pannen, borden en schalen, kannen en korfjes. Hij hield van al dat H'ollandsch huishou delijk gerei, en had er een onuitputte lijk plezier in. Bij honderden staan ze op zijn schil derijen, meest op den voorgrond. Voor eieren schijnt hij een bijzondere voor liefde te hebben, je ziet ze, heel of ge broken, op tal van zijn schilderijen. Een ontdekking was mij op deze ten toonstelling, dat Jan Steen ook een meester was in 't weergeven van Bij- belsche onderwerpen. Indrukwekkend mooi, vol geheim zinnige stemming* is zijn Christus in Emmaus." De jongeren zitten versla gen van verwondering aan tafel en buiten in mysterieus licht verdwijnt de reeds in de verte vervagende ge stalte van den Heiland. Wat heeft Jan Steen de diepe ziels ontroering dier discipelen doorvoeld! En hoe -prachtig heeft hij dat weerge geven. Geheel anders, heftig, druk, is zijn uitbeelding van Simson in banden der Philistijnen. Een pracht van afgeknip te zwierige lokken sieren heel Jen voorgrond van dit groote schilderij. En iedere lok is een kunstukje op zichzelf. En dan die bittere wanhoop op het verwrongen gelaat van den armen, on tgo o che 1 d e n S im s on Ook ,.Laban en Rachel" is mooi. Ik kende het schilderij van vroeger, 't Is Leidens eigendom en hangt in zijn mooie Lakenhal, 't zelfde gebouw, waar nu de tentoonstelling gehouden wordt. De Bruiloft van Kana twee Schil derijen over Ahasveros, Esther en Ha- man Bathseba De verloren zoon De Tempelreiniging De aanbid ding van het gouden kalf getuigen alle van zoo'n grondige Schriftkennis dat je er een traditioneelen (ik her haal: miskenden) Jan Steen niet uit herkennen zou. Maar je leert er een échten Jan Steen uit kennen, den man, die op een zijner schilderijen 't versje penseelde: Drie dingen wens ik en niet meer Vooral te minnen Godt den Heer, Geen overvloedt van Rijckdomsschat, Maar wens om t' geen de wijste badt, Een eerlijk leven op dit dal In deze drie bestaet het al. De Jan Steententoonstelling is giste ren door den 10.000en bezoeker bezocht Deezn, den heer B. Leeuwin uit den Haag, wend als souvenir het werk van prof. Martin over Jan Steen ten ge schenke aangeboden. Lastauto en sleepkar. De ingenieur van den Bond van Be drijfsautohouders de heer Ir. L. Svvaab zal op Woensdag 14 Juli des morgens om 10 uur, op den Hooge Rijndijk bij de Wilhelminabrug trillingproeven houden met bet doel aan te toonen, dat vrachtauto's z^ker niet meer, -waar schijnlijk minder schade aan don weg tietifngen, dan gewjne sleeperskar- ïeri. door paarden getrokken. P. Stapel. Den len September zal de beer P. Stapel, commissaris van politie, zijn 25-jubileum als commissaris van poli tie berdenken. Hij was eerst als com missaris van politie te Hellevoetsluis, daarna te Hoorn en vervolgens hier ter stede. De Weck-demonstratie bij Bernard. Vandaag: en morgen wordt in een der magazijnen van de firma Bernard in de Koornbrugsteeg onder leiding van Mevr. Kosters-Steutei "uit Baarn een demon stratie gehouden met Weck-toestellen Wij heten ons dcor Mevr. Kosters, vdie op het gebied van steriliseeren veel ervaring heeft, inlichten, en vernamen daarbij, dat de demonstraties, die zij geeft, in de eerste plaats bedoeld ziih om de huisvrouwen een juist denkbeeld te geven van wat sterileseeren eigenlijk is en vervolgens ook, om te laten ziei\ welke mogelijkheden het steriliseeren met de Weegtoestellen opent en hoe ook voor de zeer bescheiden beurzen de aanschaffing van een volledig Weck- apparaat op geen financieele bezwaren meer behoeft te stuiten. Het steriliseeren. aldus Mevr. Kos ters, is niet slechts net koken der groen ten en vruchten, er de Weck-glazen mee vullen en deze luchtdicht sluiten, maar het bestaat ook voor een groot deel mede in het bacterievrii maken van het materiaal. Wordt aan dezen tak van het werk niet voldoende aandacht ge schonken, dan lcopt men gevaar, uat de overige arbeid na eenigen tijd vruch jeloos blqkt te zijn geweest. Ter demonstratie is het Weck,appar raat in verschillende uitvoeringen aan wezig en wordt aanschouwelijk voorge stelcf hoe met behulp hiervan de groen ten absoluut bacterievrjj kunnen wor den geconserveerd, en verschillende vruchtensappen kunnen worden bereid Wat het laatste betreft kan Mevr Kosters speciaal wijzen op een door haar samengestelde aardbeien-limonade, waar van de bezoeksters een proefje wordt aangeboden. Men deelde aan ons mede, dat het gebruik van de Week-apparaten in den Taatsten tjjd sterk toeneemt en zich reeds lang niet meer beperkt tot de kringen der elite. De fa. Bernard heeft heel complete apparaten van f 10 al (Men raadplege hieromtrent verder de advertentierubriek.) Een bezoek aan de demonstratie is wel aan te bevelen, o.m. om* de vele practische wenken, die de demonstra trice kan geven en de recepten, die zp ter beschikking heeft. Jubilea. Den 2oen dezer zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer J. Naber in functie trad bij de Ned. Spoorwegen. De heer A. Langeveld, assistent lste klasse aan het postkantoor alhier, zai Vrijdag a.s. 25 jaar in dienst zijn bii de posterijen. Op 1 September a.s zal bet 25 jaar geleden zijn, dat de hoofdagent H. A. v d Schaft bij de gemeentepolitie in functie trad. Verdronken De familie J. Zitman, Langestraat, heeft gisteren 'n smartelijk verlies gele den, doordat haar 15-jarige zoon Wil lem bij Katwijk onder het zwemmen in de zee is verdronken. Wij vernemen omtrent het droevig ongeval nog, dat de jongen zich waar schijnlijk op het z.g. stille strand, waar op het zwemmen geen toezicht gehou den wordt, te water heeft begeven. Daar althans, ter hoogte van het zee- hospitium werd voor het eerst door eenige voorbijgangers het toen reeds ontzielde lichaam, waargenomen. Aanvankelijk verkeerde men nog in het onzekere omtrent het voorwerp dat men naderbij zag komen, zoodat de meesten niet dadelijk aan een men schelijk lichaam dachten. Terwij] ech ter de groep van belangstellenden tot een massa was aangegroeid, spoelde liet lijk aan, en werd een vreeselijk vermoeden zekerheid. Onmiddellijk werd dokter Eikelen boom üit Katwijk gewaarschuwd, die, met een Utreclitsch arts, dr. Baten burg, die er juist vertoefde, spoedig tor plaatse was. Zij konden helaas slechts den dood constateeren. Het bericht van het ongeval bracht in wijden kring verslagenheid. Hel is in dit seizoen het eerste geval te Kat wijk. Eind-examen der Gem. H. B. S. (B.) (B) mei 5-j. cursus 1926. Geslaagd: F. Abels, G. J. M. Blietz, H. v. d. Boom, Anna Ensink, Constan ce Goedbloed, M. van Ham, K. van der Heyden, N. van der Brandhof, ."3. H. Joustra, W. F. van der Kaaden, II. F. Krijnen, D. Noteboom, W. B. A. Per- quin, O. A. A. Kesselring, N. van der Laan, Nelly J. Noteboom, J. H. T du Pon, F. L. Postel, Alida Sanders, J. W. C. Verhage, C. P. Tuk, afgewezen 6 Parkconcert. Programma van het Parkconcert op Woensdagavond: No. 1. „Einzug der Gladiatoren', marsch Fucik; 2. Ouverture „Fidelio", Beethoven; 3. „Les Sirenen', Wals, Waldteufel; 4. Rhapsodie Hongroise, LisztöGeijp; 5. „Wir tanzen Aingel- reih'n", Fall; 6. „Donau Wellen", Wals Ivanovici; 7. Amazone marsch, v. Blon G.v.Z. „Het Oosten." Nationale wedvlucht vanaf Bordeaux op Zaterdag io Juli. uitgeschreven door de P. V. „De Luchtbode". Dordrecht. In vrjjheid gesteld Vrijdag 9 Juli, des middags om 12 uur, Zi] bereikten hun hokken als volgt: 1. J. Kooreman 12.11.8. 2. Ph. van Waardhuizen 12.12.30. 3. J. W. Wolters 12.34.42. 4. J. Kooreman 12.35.19 5 Idem.. 1.5.2. 6. Idem 2.13.168 7. Idem 2.42.15. 0. Idem 2.46.3. iste kampioen tot en met bordeaux, J:> Kooreman met 150 punten, waardooi hij in bezit komt van den beker, uitge loofd door den heer J. W. Woltera 2de kampioen Ph. v. Waardhuizen jnei 145 punten, die als vereenigingsprijs ont vangt een ebbenhouten schilderij met opgelegde bronzen duif. Mej. L. A. P. Estens alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het examen Engelsche Handelscorrespondentie, af genomen door de Vereeniging van Leeraren. Zaterdagavond om half acht zag een bewoner van de Oude Vest aan de achterzijde van zijn woning, dat op het dak van een uitbouwtje van het naast gelegen perceel het 4-jarig dochtertje van zijn buurman lag. Het kind was even te voren naar een kamer op de tweede verdieping ge bracht, en blèek daar een raampje te hebben losgemaakt, waaruit bet op het 5 Meter lager gelegen afdak was gevallen. De Eerste Hulpdienst, die een on derzoek instelde kon gelukkig geen letsel constateeren en liet de behan deling over aan den huisarts. Bij een ruzie op de Haarlemmer straat werd Zaterdagmiddag P. P., aangevallen door G. en A. de la R., waarvan eerstgenoemde zijn hoold tamelijk intensief bewerkte met een nijptang De politie maakte proces-verbaal op wegens mishandeling. Zondagmorgen vroeg, om 6 uur, werd iemand betrapt, terwijl hij bezig was potten met bloemen te stelen van een schuit in de Heerengracht. Het bleek H. D. te zijn, die na verhoor ten politiebureele weer op vrije voeten ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 221/» Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke redactie. Kleine advertentiën bij vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden dage lijks geplaatst ad 40 cent. Belangrijkste nieuws in dit Nummer. Binnenland. De Koninklijke Familie in Zwitser land. Hevig onweer in ial van plaatsen In ons, land. Een Leidsche jongen bij het baden te Katwijk aan Zee verdronken. Buitenland Een munitie-depöt in Amerika in de lucht gevlogen. De Fransche Minister van Financiën Caillaux naar Londen. Generaal Gomez da Gosta is naar de Azoren vertrokken. Groeiende oppositie tegen de Brit- cche regeering wegens het vooztuuren der mijnstaking. werd gesteld. De bloemen werden in beslag genomen. Ten nadeele van J. M. in de Kod- desteeg zijn in den nacht van Zater dag op Zondag twee konijnen gesto len. Hedennacht om half een is een 22-jarig los werkman, C. J. H., terwijl bij op de Haarlemmerstraat voor een tram wilde uitwijken gestruikeld ^.n op het trottoir gevallen, waarbij bij zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij eenige ribben brak. Hij werd in het Academisch Zieken huis ter verpleging opgenomen. Uit de gang van Café Zomerlust is gisteravond een heerenrijwiel ge stolen, dat toebehoorde aan H. A. Bij het voetballen is gistermid dag op een sportterrein aan den Haag- weg de voetballer P. St., uit Gouda, zoodanig gevallen, dat zijn reckter-el- leboog uit de kom geraakte en een wervelbeentje brak. Nadat een medicus een en ander weer op zijn plaats bad gebrast kon de gewonde speler weer met zijn ka meraden naar Gouda vertrekken. Bugirlljka stand. Ondertrouwd: C. Blok jm.. 28 jaar en W. Vos gesch. 32 jaar. J. H. W. Ouwerkerk wedr., en A. Gordjjn we duwe. P. Brussel jm., 26 jaar en A. C. •Houniet jd., 26 jaar. J. v. Zwet jm, 28 jaar en L. O. Schot jd., 29 jaar. H C. Brummelkamp jm., 25 jaar en P. C. Coptie jd., 25 jaar. G.'H. Bruramel* kamp jm., 27 jaar en F. Pjjnaker jd^ 44 jaar. W. v. Groeningen jm., 25 jaar en J. Oudshoorn jd., 22 jaar. G. v. d Kerkhof jm., 30 jaar en J. C. Fasel jd., 29 jaar. D. Boehlee jm.. 22 jaaj en J. Hoppenbrouwer jd., 21 jaar. P. Delmeer jm., 24 jaar en J. de la Rie jd., 22 jaar. G. Meijer jm., 24 jaar en J. N. Benge, jd., 24 jaar. C. A Burggraaf jm., 30 jaar en M. Neute boom jd., 25 jaar. S. Nieuwenburg jm., 25 jaar en C. Taffijn, jd., 24 jaar. P. Tileman jm., 20 jaar en J. P. W. Stie» rings id., 20 jaar. Gehuwd: D. Slegtenhorst wedr. en M. v. Polanen jd. G. de Regt jm.. en E. W. v. Rossum jd. H. Stakenburg wedr. en C. Blommendaal id. P. Se* taar, gesch. en C. v. d. Hoogt. L. H. 1 Vos, jm'. en E. H. L. de V03 jd H. J. P. v. d. HarL jm. en E. G v. Houten, jd. A. Klemhout. jm. en C. Brouwert jd. H. P. Boom, 3m. en J. Lucas, id. J. Velthuijsen. jm. en C. Kemp. jd. E. A. Th. Bey, jm. en «k Pison, 3d. H. Straathof, jm. en J. (k Cornet, id. Overleden: J. Andersen wede- 84 jaar. M. v. Gelderen m., 79 jaal H. Pardon zn., 1 dag. C. Gasman drn 18 jaar. S. N. VermaasBuijs vr., 70 jaar. E. Kraanv. d. Tol vr., 40 jaar.. K. J. Verhoeven dr., 56 jaar. J. Starre m., 66 iaar. S. Overdiep m.. 72 jaar.. H. E. M. van Kimmenaede-Wijnen, vl. 68 jaar. G. v. Ek, zoon, 9 mna. K. Bru né, zoon 7 mnd., W. Uitenbagaart-v. d Klooster, vr. 65 jaar. M. H. Hillenaar dr. 5 mand. I. J. de Winter, zoon 26 jaar. M. G. Johannissen, zoon 26 jaat A. E. de Wit-de Ridder, vr. 30 jaafc BINNENLAND. De Koninklijke familie in Zwitserland De Koninklijke familie heeft het de laatste dagen niet getroffen. Onophou delijke regenval noodzaakte de hooge gasten gisteren in het hotel Rcgina De regen hield ook Zaterd.morgen nog aan en eer9t des middags zijn de grau we luchten door een flauwen zonncn- schijn gebroken. Prinses Juliana pro fiteerde hiervan om met baar gevolg een autotocht in de omstreken van In terlaken te maken. Prins Hendrik en Prinses Juliana vertrokken, vergezeld van gevolg Zon-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 1