RECHTZAKEN. j NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 9 JULI 1926 men er wat beter af, doch de meea ten zijn niet levensgevaarlijk gekwetst. 'Alleen een reeds bejaarde vrouw uit iLemens, mej. S., is .levensgevaarlijk gewand. .Van alle kanten snelde dadelijk na het gebeurde hulp toe. Verschillern- |de doctoren waren vrij spoedig op cle plek des onheils en verleenden de eer ste hulp. Opmerkenswaard was het groote aantal geestelijken, dat direct ■aanwezig was en niet alleen het li chamelijke Jijden "hielp verzachten, jdoch ook geestelijken bijstand ver leende. De gedoode conducteur .Verluiden ïwas pas 83 jaar oud, gehuwd en vai- jder van twee nog zeer jeugdig© kin deren. Nader wordt nog gemeld, dat be- jhalve mej. Schobben uit Lemiers, nog fzeer ernstig gewond zijn, de heer Muisi uit Vaals, en mevr. Hupperts uit GuL jpen. Eveneens de machinist en de sto ker van de personentram werden zeer 'ernstig gewand. De statianscuei te Gulpen waar- jschuwde de directie van de Limburg- ,sche Tramwegmaatscnappij, die, zooi- ,als bekend, te Roermond gcvescigd is. [Deze arriveerde eenige uren na het Ipngeluk ter plaatse, net ongeval ge- jschiedde met v^r van de plaats, waar in 1925 eveneens een tramongeluk plaats had. Aan de Nederlandsche Spoorwegen Jfe Maastricht is verzocht om hulp te iverleenen bij "het opruimingswerk. Het Parket te Maastricht was spoa- (dig ter plaatse om den toestand op te hemen. Noodweer in Amerika. iGeweldige onweders hebben onbere kenbare schade aangericht in verschil lende streken van Ohio. Men vreest jdat er talrijke slachtoffers ziin geval len. Dayton moet geheel onder water £taan, evenals verschillende andere (plaatsen. Bijzonderheden ontbreken. Een zware storm, heeft, volgens een (bericht aan de Parijsche Newf-York (Herald groote verwoestingen in tal ivan steden van Chili aangericht. Er (valt een groot aantal dooden te be- jreuren. Een geraffineerde opliohl- [terij. Vier jaar geleden werd dooi de burgerlijke autoriteiten te Iifracomi- iOo in Nieuw-Zeeland een doo ds bewij s tafgegeven ten name van zekere mevr. tBevan, die bij 'het zwemmen in zee (door de golven zou zijn meegesleurd len verdronken. Een op haar vastge stelde levensverzekering van f 36.U00 (werd aan haar erfgenamen uitgekeerd. Het is intusschen gebleken, dat mee tvrouw Bevan zich in blakend en wel stand, verheugde en dat zij met het bedrag van de verzekering een aange (nasim leven leidde. Detectieven hebben haar weten te (vinden en haar naar Londen overged ■"bracht, waar zij voor de rechtbank zich! gal hebben te verantwoorden. Een restje van den oorlogS- ihaat. In de Belgische badplaati- ,sen zijn weer een groot aantal Duit- ischers en van de door den oorlog te weeg gebrachte vijandschap, valt met (veel meer te merken; overal wordt (nu weer Duitsch gehoord en het per isoneel van hotels en restaurants, doet zijn. best om de Duitsche badgasten 311 hunne taal te woord te staan. Toch bomt at en toe nog wel eens een inl eid entje aan het jongste verleden -her inneren en zoo wordt verteld de 3tf. R. C. deelt het geval mee idat (een kellner te Ostende, in een zijner (klanten een Duitsch officier £<rken- (nend, die het hem, in een gevangen kamp, nogal lastig had gemaakt, de Volle schotels, welke hij kwam aart- (brengen, naar het hoofd van cfen ge- iwefcen oifficier wierp. Dit voorvalletje was echter een uitzondering trots de (stemmingmakerij .van sommige Brus selsche, chauvinistische bladen welke [echter onder de hotelhouders van 'de (kust geen weerklank vindt. Modern vervoer. Een inl- Iwocwister uit de Peperstraat te Oister- iwijk moest Maandag als getuige voor (het Bossche Hot verschijnen. Daar cde> getuige niet per trein kon reizen, was de ziekenauto van den Gem. Ge neeskundigen. Dienst uit Tilburg ge- Vequireera, om haar naar Den Bosch te brengen. De getuige werd voor zichtig in den auto gedragen, maar toen kwam er stagnatie. De motor weigerde en wat men ook probeerde, ide wagen was niet meer aan den gang te- krijgen. Ten einde raad werd Tilburg, op gebeld. Een andere ziekenauto werd, niet disponibel gesteld, maar men wist {toch wel raad. Na een kwartiertje kwam de auto brandspuit van Tilburg in volle vaart {het dorp binnen stuiven. Natuurlijk liep alles uit om te zien waar ide {brand was. In de Peperstraat hield de brand spuit stilen werd voor den zie kenauto gespannen. Under groote hi lariteit reed deze moderne ziekenver- (voeit-optocht het dorp uit en over £>uatre-Bras naar Den Bosch. Des middags is de getuige op dezdi jde origmeele wijze naar haar woning {teruggebracht. De drinkpartij aan den Rij'.n. 'Behalve de vijf personen, die bij1 de {drinkpartij aan den Rijn, tengevolge van het bovenmatig gebruik van den wijn overleden, zijn nog drie perso nen omgekomen. Twee personen, die zich bedronken hadden, vielen uit een bootje te water en verdronken en een (derde werd bij de op de drinkpartij) volgende vechtpartij zoodanig gewond jdat hij eveneens overleed. Het drama te Amsterdam.— (De vrouw, die haar vijfjarig kind in baar woning in de Berberisstraat te Amsterdam worgde en daarna zich- fcelt met «en beitel ernstige wonden in de buikstreek toebracht, is in het Binnengasthuis overleden. Door haar dood zuilen tal van pun ten in dit drama voor goed onopgej- helderd blijven, ïmfhers van een nader verhoor door de politie kon. niets ko men, omdat de medici 'daartoe geen tcestemmiag konden v'erleeruen met het oog op den lichamelijken en geeste lijken toestand van de vrouw. Het staat vast, dat de man in deze zaak vrijuit gaat. Ernstig mijnongeval. In de staatsmijn „Hendrik", te Brunssum op de z.g.n. 400 Meter verdieping is hedenmiddag te ongeveer twee uur de 22-jarige huiphouwer J. H., terwijl hij bezig was kolen te 'lossen, zoodanig idoor een steen, welke van het dak viel, op 'het hoofd getroften, dat hij onmiddellijk dood was. Motor-ongeluk. {Wpensdag- namiddao- is op een der verkeerspunt ten even voor Quatre Bras op den Helvoirtschen Steenweg een ernstig ongeluk gebeurd, meldt de ,,'s-Hert. Courant". De heer Chr. v. d. Dungen uit Oist- terwiji kwam op diens Harley DavicL son gezeten, van de richting Oisterwijk doch reed ongelukkigerwijze, waar schijnlijk dcor het te kort nemen van den draai, met volle macht tegen een juist passeerenden Fordauto, waarin gezeten de heer Simons uit Tilburg. De heer v. d. Dungen kwam met een smak tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Direct werd de hevig bloedende getroffene in eenö nabijzijnde woning gedragen en werd geneeskundige hulp ingeroepen. De spoedig ter plaatse aanwezige dokter constateerde hersenschudding. De onbewaakte overwegen. Gisteravond omstreeks 5 uur werd op den onbewaakten overweg aan het Haantje nabij Delft een van 's-Graveir hage komende trein plotseling totstil stand gebracht, omdat zich daar een bespannen voertuig bevond, hetgeen de machinist van den trein nog juist bijtijds had bemerkt. Het zwarte schaap. TeGro> ningen, in een oppassend gezin, is wat men noemt een zwart schaap. Het is de 22-jarige zoon, die op voorspraak van zijn ouders vroeger niet vervolgd is voor diefstal. Gisteren, echter stond hij terecht, omdat hij zijn broeder in den nacht van 1 op 2 Juni "jl. zonder eenige aanleiding eenige messteken heeft toegebracht en waarschijnlijk doodelijk zou hebben mishandeld, in dien zijn moeder niet 'tusschenbeide was gekomen. Ter terechtzitting deden de familieleden het mogelijke om den verdachte te sparen. Het O.M. meen de evenwel, dat verdachte maar eens streng gestraft moest worden, eiieisch te een jaar gevangenisstraf. Een onbetrouwbaar deur waarder. Naar wij vernemen, is bij 'de justitie een klacht ingediend tegen een deurwaarder te Den Haag Genoemde deurwaarder had in 1924 van een cliënt een accept ter verzil vering ontvangen. Later zeide hii tei- gen den cliënt dat een proces daar over gcvocrcl moest worden en.nog la ter zou hij gezegd hebben, dat dit proces wel gewonnen was, doch dat het bedrag niet veriiaalbaar zou zijn. Eenigen tijd daarna ontmoetten de cliënt en degene die het accept had afgegeven, elkander, en uit hun onder houd bleek, dat in het geheel geen proces was gevoerd. Op grond hiervan is bovenvermelde aanklacht ingediend. UIT DE OMGEVING. De heer R. Oudes, bouwkundige te Blo^mendaal bij Haarlem, liet dezer dagen zijn auto onbeheerd staan, en toen hij terugkwam bleek zijn motor- jas ontvreemd. De politie te Leiden wist deze jas al spoedig op te sporen in een logement te Leiden, en zij werd in beslag genomen. De dader wordt thans opgespoord, zijn signalement is bekend. Alzoo zal hij weinig plezier van zijn buit beleven. Den laat^en tijd worden nogal eens processen verbaal opgemaakt te gen schippers wegens overtreding boe zemreglement van Rijnland. Dus, schippertjes, let op u saeck, anders slaat de politie je aan den haak. De beer Rombouts, arts alhier, wonende aan de Endeg. laan, kreeg gistermorgen een bezoek bij zijn ko nijnen van de honden van den heer P. en de Wed. P. Deze bonden, welke on beheerd liepen, werden nog tijdig op gemerkt door de dienstbode, wat niet kon verhinderen, dat een konijn het slachtoffer'werd. Procesverbaal is op gemaakt. BODEGRAVEN. Burger 1. Stand. Geboren: Ca- tharina Elisabeth, d. v. L. Nijenhuis en E. E. van Hofwegen; Aaltje Geertje, d. v. G. Terlouw en M. Hoogendoorn; Jan Mattheus, z. v. P. van Nes en S. de Koning. Overleden: E. van der Tol, 40 j. ge huwd met C. A. Kraan (overleden te Leiden., In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente de volgende personen gevestigd: A. van Eyk en ge zin, slager van Reeuwijk; C. van Stra len, zonder beroep van 's-Gravenhage; L. Kok, zonder beroep van Amsterdam, M. van Herwijnen, gezelschapsjuffr. van 's-Gravenhage. Inmiddels vertrokken: J. Tuin en- burg, zonder beroep naar Rijnsburg; G. Zeilstra, dienstbode naar Woerden; J. E. van Kampen, dienstbode naar Zwammerdam; J. de Jong en echtgen. koopman naar Montfoort. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 uur Ds. Pott, n.m. 6.30 uur de beer Müller. Geref. Kerk. voorm. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Dam, Geref. gemeente, voorm. 10 u. preek- lezen, n.m. 6.30 uur ds. van Reenen. In do maand Juni zijn ingevolge de Vleeschkeuringswet- ter secretarie ter keuring aangegeven: 28 koeien, 53 varkens; 1 schaap; 1 geit; 3 graskal veren en 554 nuchtere kalveren. Aan de Chr. TI.B.S. te Alphen a. d. Rijn, zijn de volgende leerlingen uit -de gemeente Bodegraven, bevorderd naar een lioogere klasse: van 1 naar 2 Mej. II. J. van Binsbergen en de hee- ren D. II. Pijsel, M. van Dobben de Bruyn, A. Burggraaf en P. LI. Olde- mans; van 2 naar 3 de heer J. v. d. Boon; van 3 naar 4:-Mej. N. K. v. d. Boon, en de heer W. van Müis.winkel, A. J. van Dobben de Bruyn én J. Maas kant; van 4 naar 5 de heeren L. Maas kant en Chr. Klerx. 1 leerling moest herexamen afleggen en 1 leerling werd niet bevorderd. Werden we vroeger iedere week getracteerd op de moppen van „een" straatmuzikant,"de laatste weken krij gen we iederen Dinsdag het vereerend bezoek van een Utrechtsch muziek korps, dat wel wat beters te hooren geeft. Het publiek weet het te waar- deeren, want de belangstelling is, voor al 's avonds zeer groot, wel een bewijs dat men een goed stukje muziek meer op prijs stelt dan een „afgrijselijke straatmop. Toen Mej. M. V. Woensdag op de Zuidzijde fietste, kwam er eensklaps een hond voor haar rijwiel; uitwijken was niet mogelijk, en de juffrouw kwam te vallen en bezeerde zich nog al ernstig aan het gelaat. Donderdag' maakten de- oudste ^erlingen der Groen v. Prinsterersch. een uitstapje naar Rotterdam en Hoek van Holland. De kinderen hebben het reusachtig getroffen, want het was heerlijk weer. De dag was veel te gauw om. Dezer dagen is aangifte gedaan van het vinden van een belastingplaat je en twee rijwielen. De heer E. van Wensveen alhier slaagde voor het examen onderwijzer. In de maand Juni is door Ged. Staten van Zuid-H'olland, voor zoover het betreft de gesloten verklaarde we gen, in onze gemeente, ontheffing ver leend van artikel 13 der Motor- en Rij- wielwet: aan H. G. M. Timp alhier, J. v. d. Giesen alhier, J. Verburg te Nieuw koop. G. Versloot, alhier, H. van Varik te Rietveld, A, P. Th. Notenboom te Zegveld en S. Voordouw alhier. Door B. en W. is' aan N. Hoogen- doorn vergunning verleend tot het ver bouwen van een ketelhuis voor reke ning van Melkfabriek „Oud-Holland."' Idem aan T. Hensen tot het bouwen van een fabrieksgebouwtje. Idem aan P. Plomp tot het bouwen van een ar beiderswoning. Hef Mohammedanisme zonder Kalief. De dood van den gewezen Sultan vaii Turkije Mohammed of Mehmed iVI, zoo lezen wij in „De Heraut", heeft de aandacht gevestigd op de toekomstige ontwikkeling der Maho medaansche wereld. De nationale ver gadering te Angora had in 1922 ou der invloed van Moestuin Kemal', het sultanaat vervallen verklaard. De Sul tan, die volgens de bestaande wetten ook Kalief was, cl.w.z. het geestelijk hoofd van alle Mahotnedanen, moest een goed heenkomen zoeken. Hij 'be- ^at 'zich naar San Remo. Van uit zijn wijkplaats richtte de ext. Sultan proclamaties tot de Mahome daansche wereld, waarin hij uitsprak dat hij gelijk de profeet 'der Mahoi- medanen, die Mekka verliet om naar Medina te vluchtèn zijn land had verlaten om des te b'eter zijn waar- [digheid als Kalief te kunnen hand haven. Hij beschuldigde Moesiafa Kemal, dat hij Konstantinopel aan de Bolsje wisten overleverde. Doch zijn woord vond geen weerklank in de Mahomei- daansche,wereld. Abdoel Medjid werd tot Kalief "benoemd. Doch in Maart 1924 schafte de regeering te Amigo-ra' het Kalifaat af, en ook Abdoel 'Medjid bleef niet anders over 'dan in bal'Img!- tschap ie gaan. In de Mahomedaansche wereld is (daardoor al twee jaar lang 'de 'herstel ling van 'het Kalifaat een voorwerp (van bespreking. Maar ook andere vraagstukken zijn aan de orde. Daarr om wil men een Pan-Islamitische Con ferentie houden. De Mahomedanen in Egypte riepen een conferentie samen, (die in Mei van 'dit jaar te Kairoi moet plaats hebben. Daarentegen willen an deren zulk een conferentie in Mekka houden Daar.in uit zich de rivaliteit tusschen de carididaten, die voor het Kalifaat in aanmerking komen. iWat deze conferenties zullen uitwer ken is natuurlijk niet te bepalen, maar zeker is het, dat het Kalifaat en het Pan-Islamisme, d.w.z. dat alle Mahor medanen onder één hoofd zullen1 staan (niet kan hersteld worden. Vooreerst is geen Mahomedaansche staat in de gelegenheid zich als drager der 'Kah- faatsmacht te laten gelden. De onaf hankelijkheid der meeste Mahome daansche landen ook die van Heds jas aan de overzijde van de Roode Zee is meer stellijn dan wezen. In Turkije wil men dan ook van een1 Kalifaat weinig weten, wat met te ver wonderen is, omdat de beginselen der z.g. Jong-Turken er 'den toon aange ven en daardoor Turkije niet meer geldèn kan als een burcht van het .Mahomedanisme. Ook Perzië en Ma rokko verwerpen het Kalifaat. Boven dien wordt onder de Mahomedaan sche volken het godsdienstig begin sel op den achtergrond gedrongen idoor het ontwaken van nationaal be wustzijn. Ook is het een feit, dat zelfs leil- iders van den Islam het voor ondoeït- matig en onmogelijk houden, het oude Kalifaat en het Panl-islamisme met (nieuw leven te bezielen. De geestver wanten van Kemal, president der re publiek Turkije, die zich tot de „ver lichten" rekenen, denken er natuurlijk niet aan. Maar boven alles is hierbij' van waar de het oordeel van een autoriteit m ide Mahomedaansche wereld, den ge leerden Abdoel Rasek, hoogleeraar bij jde Mahomedaansche Universiteit te Kairo, de voornaamste Hoogeschool der Mahomedanen. Rasek verwerpt (het Kalifaat, terwijl hij strijdt voor een algeheele vernieuwing en moder niseering van het Mahomedaansche le ven. Men noemt hem den Luther van het Mahomedanisme. Het is te begrij pen, dat de Mahomedaansche pnest- ters en de Öelemas of 'Schriftgeleer den de denkbeelden van Prof. Rasek krachtig weerstaan.- De geestelijke (rechtbank te K,airoi ontzette hem uit zijn ambt. Als men weet, dat 'de Kalief volgens de leer van den Islam het hoofd is der Mahomedaansche geloovigen, die het -recht heeft, als. hoofd van den Staat, over het leven en dood zijner onder danen, en die jn_ leerstellige zaken als hoogste rechter'optreedt, kan men zich voorstellen, dat er niet velen zijn, die 'aan de mogelijkheid van een Herstel van het Kaiifaat in zijn oorspronkeliji- ken vorm denken. Moet dit alles niet een spoorslag zijn voor de belijders van den Chris tus om de volgers van den valschen Profeet met meer kracht dan te va ren te bearbeiden J Die arbeid schijnt menigeen zoo goéd als hopeloos maar heeft de Koning der koningen [niet verklaard: ,t,Mij is gegeven alle macht in den hemel en op de aarde"?: Land- en Tuinbouw. Commissie van advies voor landbouw- aangelegenheden. Door den Minister van Binnenl. Za ken en Landbouw werd den Chr. Boe ren- en Tuindersbond zijn bordeel ge vraagd aangaande de instelling 1 van bovengenoemde commissie. De Minister stelt zich een meer of- ficieele regeling voor, waarbij het be stuur der organisatie verzoekt de tot heden gevolgde wijze van overleg te willen bestendigen. Het heeft er geen bezwaar tegen, dat de Tuinbouwraad geregeld hierbij betrokken wordt, wei daarentegen, ten aanzien van den Alg. Ned. Zuivelbond, welke een zeer bij zonder belang nastreeft, niet een alge meen land- of tuinbouwbelang. Veel meer verdient aanbeveling de tot he den gevolgde wijze, dat, wanneer over een speciaal belang gehandeld wordt aan de organisatie die voor dit belang optreedt, deskundige voorlichting wordt gevraagd. Mocht de Minister zich met de mee ning van het Bestuur kunnen vereeni gen, dat althans voorloopig met de meer officieuse regeling gelijk tot he den gevolgd kan worden volstaan, dan kan ook bestendigd worden de ge woonte, dat de secretaris optreedt van de organisatie, wier voorzitter voor een bepaald jaar de leiding heeft. Voertuigen zonder stuurinrichting. Er zijn in den landbouw voertuigen in gebruik, die geen behoorlijke stuür inrichting hebben. Bij andere, die wel die inrichting hebben, wordt daarvan dikwijls geen gebruik gemaakt en de ze gewoonte brengt groot gevaar voor ongevallen mede, te meer, waar door het niet gebruiken der stuurinrichting ook de gelegenheid tot remmen wordt gemist. Door het losse bouwland en op niet verharde wegen is er weinig bezwaar, het voertuig wordt dan door liet trek ken der paarden bestuurd en er is aan remmen geen behoefte. Op harde we gen is dat anders; vooral wanneer het voertuig niet beladen is zal het slin gerend over een weg loopen en bij het afrijden van steile hellingen is er ge vaar, dat het voertuig op de hielen der paarden loopt, waarin deze allicht aanleiding hejpben om op hol te slaan, met daaraan verbonden, soms vreese- lijke ongevallen. De meest voorkomende onbestuurba re voertuigen zijn zaaimachines ,drie- wielskarren en rolsleden. Vroeger kwamen vele driewielskarren voor, waarbij geen stuurinrichting béhoor- de, maar tegenwoordig is er bij'na bij iedere kar een lemoen en bij de zaai machines en rolsleden is er in den regel naar de behoefte een draaiboom voor één of twee paarden aan te pas sen. Wanneer deze aan het voertuig bevestigd zijn, is tegelijk ook voorzien in het tegenhouden bij het afrijden van hellingen en er is heel weinig ge vaar voor ongevallen. Het komt ech ter zeer veel voor, dat deze inrichtin gen worden tehuis gelaten, om een weinig werk te besparen of uit zoi ge- loosheid. Het gaat niettegenstaande deze zorgeloosheid eenigen, mis schien langen tijd goed, maar daarna komt er, tengevolge van iets waarvoor het paard schrikt, of door de dartel heid van het dier een meer of minder groot ongeval voor, dat bij een behoor lijke voorspanning had kunnen worden voorkomen. - Het motOTongelnk te HlUegom. Gistermorgen werd door de vacan- tiekamer bij de Haarlemsche recht- band de zaak behandeld tegen een chauffeur aan wiens schuld de dood yan den heer Ed. Verkade Jr., zoon yan den tooneelspeler, geweten wordt Verdachte had op den avond van 12 April 1.1. in beschonken toestand met een auto gereden op den Rijksstraat weg te Hillegom. Ter hoogte van de Oosteinderbrug aldaar passeerde hij de stoomtram, terwijl van dg andege zijde een motorrijwiel, waarop twee personen zaten, naderden. Inplaats van naar rechts uit te halen, haalde ver-i. naar links uit, zoodat hij het mitor- rijwiel aan de voorzijde aanreed en dwars op de tramhaan kwam te slaan Te bestuurder van' het motorrijwiel bekwam geen letsel, doch Verkade Jr. werd tengevolge van den schok van zijn zitplaats geslingerd en kwam 3 meter verder op den grond tereoh; Hij is daarna aan de bekomen verwon dingen overleden. De oflicier van justitie eischie tegen beklaagde een gevangenisstraf van 8 maanden. De verdediger mr. L. G v. Dam vroeg een voorwaardelijk'', ver- oo>'dceling. LIJST VAN VESTIGING EN VEBTREE. Gevestigd. G. V. E. M. H. Müller, Heerenstraat 138. N. J. Lakkerwa, stuurman, Aloë laan 445a, A. de Bruin en fam., con cierge, Boisotkade 2h. G. P. Perdijn, naaister, Seringenstraat 39a. A. N. ftie beek, koekbakker, Volmolengr. 20* G. J. Ie Mair-Vrij, v. Sperjkstraat 22. J. J. G. Vosmair, Rapenburg 83. A. J. van Hoeken en fam., houthandelaar, Rijnsburgerweg 19. L. Singer-van Lim- beek, Groenesteeg 67. C. Roseman. fabr. opz.. Zuidsingel 42. W. A. Koekkoek, huish., P. Wilhelminastraat 18. D. Hen di-iks, dienstbode, P. K. Koorsteeg 2, M. C. Bitterberg, huishoudster, Rijns burgerweg 173. S. H. Busscher en fam. expeditieknecht, Vrouwensteeg 18. H. J. v. Leeuwen, winkelbed., L. Agnie- tenstraat 2. J. Rjjnsburger en fam., mach.-zinkw., Nipponstraat 28. E. Pa go, dienstbode, Zoeterw.singel 91. G P. J. Barnhoorn, ambt. Dep. v. Justitie Pelikaanstraat 19. Wed. C. Kansen-v„ d. Geer, Oegstg.laan it. L. van Grol bankwerker, v. Speijkstraat 24. C. Hee scher, handelsbed., Zuidsingél 42. S. Meijer en fam., stoker, P. Frederikstr. 13. 0. Bolz, werkmeester, Hoogewoerd 93. H. Leek, werkmeester. Hoogewoerd 142. ,T. M. Mohien, dienstbode, Bree- straat 143. A. E. Schrijver, Hooigr. 38. E. W. v. Èijk, H. Rijndijk 11. L. J. Hendriks, Heerenstraat 123. A. H. v. d. Weide, verpleegster, Acad. Zieken huis. A. F. W. M. v. d. Mejj Bonte, iHaarl.weg 63a. Vertrokken. O. M. Haksel, Den Haag, W. v. Outs hoornstr. 31. A. v. Weerden, Haarlem, Jordenstr. 52. A. Sira, Hillegom, Sta tionskoffiehuis. Mej. G. Zoet, Den Haag Vermeerstraat 124.' Mej. J. E. W. Zwart Den Haag, Leerstr. s. C. J. v. d. Wal, Hillegom, Wilhelminalaan 40. L. K. Hu- benet, Npmegen-Hees, Kerkpad 51Mej. A. Kuipéro, Oudenbosch, Venkelstraat 20. M. Schoonderwoerd, geb. Stroo,., Vlissingen, Noordstraat Mej. R. Imt- horn, Valkenburg (ZH.), Langesteeg 78 Joh. v. Kampen, 0egstg6est, Duinzicht straat 21. D. G. Meijer/Haarlem, Wou- wermanstraat 99. Mej. P. M. Hoek, Den Haag, Rembrandtstraat 468. M. A. F. Zwager. Beverwijk, Zeeweg 124. A. Sloos, Brunssum, Kumpen Hengestr. 10 Mej. S. M. Bosma, Amsterdam, Boer- haavekliniek. J. Wt de Een, Leimui- den no. in, bij me.j. J. Koop. G. v- Polanen, Amsterdam, P. Nieuwlandstn, 68. Mej. C. M. de Kier, Zetten, Gest. Steenbeek. A. de Wolf-de Merj, Haar lem, Harmen Joutzstr. 72. Mei. J. de Wolf, id. id. Mej. J. H. v. u. Sloo- ten, Den Haag, v. Boetselaerlaan 101, H. E. de Vries, Derf Haag, J. Catslaao 14. Th. W. Twaalfhoven, Den Haag, Bezuiendho,ut 135. F. v. d. Bijl, Breda, Vischmarktstraat 17. Mej.Eluib-v. Dam, Den Haag, Archimedesstraat 39. Mej. G. L. Godschalk, Bergen op Zoom, Hoog straat 18. Mej. H. S. Bachg, Groningen, N. Ebbingestr. 20. Mej. M. G. C. Oor- bière, Rjjsenburg, Diederikslaan 7.. H. Das, Groningen, Ged. Zuiderdiep 8. Me.j P. A. M. Terpstra, Voorschoten, Veur* scheweg 27. B. Smit, Den Haag', Huy- genspark 53. J. J. M. Langendijk, Be verwijk, Peperstraat 12. Mej. M. A, Rohty, Alphsn aan den Rijn, Vijven- straat 1. G. v. Itallie, Tiel, de Scheering C. F. W. v. Staaden, Den Haag, Bak- huizenstraat 87. Mej. W. Bodry, Lei- derdoro, Dorpstraat 110. Mej. l£. v. d Kar, Santpoort, Vinkenstraat 13. Mej. A. J. Verheul, Benthuizen, Dorpstraat 26. Chr. C. Uhlenbeck, Nijmegen, Berg en Dalscheweg 251. Mej. E. de Meij, id. id. Mej. G. Plantinga, Den Haag, Laan v. N. I.-Indië7. J. v. Ruiten, Paters, Den Haag, Buys-Ballötstr. 47. Haarlem, KI. Houtstr. 13a. Wed. Reijsi Paters, Den Haag, Buys Ballotstraat 47. Scheepstij dingen. HOLL AN D-AFRIK A-LIJN. GAASTERDIJK, 7 v. R'dam to Galve ston. DRECHTDIJK, 7 v. R'dam te Vancou ver. EDAM, New-Orleans n. R'dam 7 v. Coruna. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans, 7 v. Santander. VOLENDAM, R'dam n. New-York, 7 (11 u. 45 n.m.) v. Southampton. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. VONDEL (uitr.) 7 v. Sabang. REMBRANDT (thuisr.) 7 te Padang. ROTTERDAMSGHE LLOYD. PALEMBANG, 8 v. R'dam n. Liverpool SLAMAT, 8 v. Batavia te R'dam. PATRIA (uitr.) p. 6 Gibraltar. TOSARI, 8 v. R'dam n. Londen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DRECHTERLAND (uitr.), 7 te Rio Grande. ORANIA (uitr.) 7 v. Las Palmas. HOLLAND-AMES1KA LIJN. BLOMMERSDIJK, 7 v. AJgoabaai n. East London. N'IAS (uitr.) 5 v, Dat: es Salaam,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6