DAG-AGENDA. BUITENLAND. Op Reis UIT DE OMGEVING. GEMENGD NIEUWS. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 9 JULI 1926 Donderdag 15 Juli, 's av. acht uur. Pieterskerk. Kerkconcert. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Immigratie. Er worden, naar de „Nederl." in een 'Amerikaansch blad leest, maatrgcelen genomen om 53 Nederlandsche gezin nen en ongeveer 10 alleenstaande man nen, die zich in September in Prince Albert in Canada (provincie Saskat chewan) zullen vestigen onder de au spiciën van het Nederlandsch Koloni- satiebureau te Saskatoon, daar een in alle opzichten hartelijk welkom te be reiden. Geref, Jongelingsbond. Bij het bestuur van de afd. „Zuid- Holland" van den Bond van Jongelings vereenigingen op Geref. Grondslag be staan plannen dezen zomer een greo- ten provincialen landdag te houdtu, vermoedelijk te Wassenaar. Eenige bekende sprekers zullen wor den aangezocht, terwijl maatregelen worden voorbereid om deze openlucht samenkomst, die als proef wordt be doeld, volkomen te doen slagen. Nederland—België. De Belgische Kamer heeft gister ochtend in eerste lezing zonder dis cussie de BelgischNederlandsche conventie inzake de territoriale rech terlijke bevoegdheid, faillissementen, ten uitvoerlegging van vonnissen, scheidsrechterlijke uitspraken en authentieke acten goedgekeurd. Verwacht wordt, dat het rapport- Van Cauwelaert over het Belgisch- Nederlandsche verdrag inzake herzie ning van de tractaten van 1839 van daag nog zal worden -ingediend. In dit geval zal minister Vandervelde er op aandringen de discussie in de volgen de week te houden. Verdwijnende molens. Gemeld wordt, dat de dagen van de beide laatste molens te Zwijndrecht zouden geteld zijn. De molen „Welge legen", weleer een trasmolen, reeds lang buiten gebruik, aan de rivier en de Korenmolen" in het dorp aan den dijk bij het Korenpad zullen weidra af gebroken worden. Vooral het verdwij nen van den molen „Welgelegen" zal veel afbreuk doen aan het rivierge zicht. Visschen met de vischzegen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat met afwijking in zoover van hec voorgeschrevene in art. 8, eerste id, van het Bijzonder Visscherijreglement V, de gesloten tijd voor het visschen met de vischzegen in het Oude Maas je, bovenwaarts tot aan de afdamming onder Waalwijk in 1926 zal eindigen op 10 Juli in plaats van op 1 October. De Mijnwerkersstaking in Engeland. De Alg. Ned. Mijnwerkersbond heelt een schrijven gezonden aan de samen werkende Mijnwerkersbonden, waarin de bond er op wijst, dat blijkens inge komen berichten van den Int. Mijn- werkersbond gedurende de Engelsche staking 61.000 ton kolen nit Nederland in Engeland zijn ingevoerd. Uit een in gesteld onderzoek is gebleken, dat de ze 61.000 ton kolen voor een belangrijk 'deel uit de Nederlandsche mijnen af komstig zijn. Nadat spijt is uitgedrukt over het feit, dat een door den Ned. Mijnwer- kersbond dato 15 Juni gedaan verzoek aan de werkgevers om gedure*ad6 de Engelsche staking geen steenkool aan Engeland te leveren, niet door de an dere organisaties is gesteund, ver zoekt de Ned. Bond in zijn brief thans maatregelen te overwegen dat het ver voer van Ned. kolen naar Engeland geen verderen voortgang zal vinden. Verder herinnert de Ned. Bond er aan, dat hij reeds dato 6 Mei aan de organisaties voorstelde om gemeen schappelijk een actie te voeren voor wederinvoering van den zes-urendag op Zaterdag en dringt er op aan, dat alle hoofdbesturen eindelijk hun stand punt zullen bepalen omtrent dit voor stel. DE SCHERPE DALING VAN DEN BELGISCHEN FRANC. Minister Hoctart in den Senaat. Houtart, de minister van Financien, heeft in den senaat twee uren lang ge sproken over het financieele vraagstuk lie minister zeide, dat de huidige fi nancieele en oeconomische toestand geenszins de nieuwe daling van den frank en de scherpe stijging van het pond en andere buitenlandsche devis- sen wettigt. Alvorens aan de stabilisatie van den Belgischen frank te kunnen denken, moet de regeering zeker zijn van de con solidatie en terugbetaling van de vlot tende schuld. Spr. koestert de hcop, den Belgischen frank t>p een basis van '5° Fond sterling (8 cent) te kunnen stabiliseeren, omdat de maximum geld oiruulatie voor den oorlog 150 goud- frahes per inwoner en thans 10000 fr. of ongeveer 6 maal meer bedraagt. Aan het pond een waarde toekennen van 200 francs is blijk geven van over dreven pessimisme. Om het pona op .105 te houden heeft de vorige regee- nng echter in twee maanden 94 milli- oen dollar uitgegeven. Stabilisatie is zo ker mogelijk dichter bij de 150 dan bii de 200. De Belgische schatkist heeft een ae bet van 35 millioen dollar aan schafr- RECLAME. 1 urm i 1 Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien" zijn van Doos 30, Tube 80 ct, PUROI kistbons op 3 maanden. Het amortisatie fonds moet in de eerste plaats dienen om het nadeelig saldo van de credietei} van 1925 te dekken, de verplichtingen Van 1920 na te komen en de door de Nationale Bank verstrekte voorschotten terug te betalen. Een gunstig vooruitzicht biedt echter de opbrengst der belastingen, die een aanzienlijk acres aanwijst. Ook de spoor wegregie voorspelt veel goeds. Een al te bruske stabilisatie van aen frank door een onverwijld invoeren van den goud- frank bij voorbeeld, zou een geweldigs economische crisis, werkloosheid, fail* lissement en stijging van de kosten van levensonderhoud, welke in Belgie nog steeds betrekkelijk laag zijn, ten gevol ge hebben. De minreter besloot zijn rede met het vertrouwen uit te spreken, dat de re» geering in haar pogen tot het herstel van den frank slagen zal, op voor warn de evenwel, dat de bevolking haar kalm te behoud© en de beperkingen aanvaar de, welke thans van haar worden ver langd. De indruk in Brussel. De nieuwe sprong van de buitenland sche deviesen bracht zoowel op de beurs als in de stad Brussel een, geweldigen indruk teweeg. Het feit, dat op de na beurs het pond de 202 bereikte, de dol lar 41.10, ae gulden 16.50, de rijksmark 9.78, werd op straat en in dé café's druk besproken. Voor sommige wisselkantoren was het vólk te hoop geloop en en werd heftig ge discussieerd. De demineerende toon is vrp pessimistisch. Het gewone publiés dat ue regeering niet ziet ingrijpen, vraagt zien met onrust af, of het hui dige kabinet even onmachtig als het vorige is, om de daling van den frank tot staan te brengen. DE HAVENSTAKING TE ANT WERPEN. Overeenstemming bereikt. Gistermiddag zijn de stakers in ver- gadering bijeen gekomen en hebben ge stemd over het voorstel der patroons, volgens hetwelk een Icon van 38 frank per dag zou worden betaald van het oogenblik der arbeidshervatting ai en 40 franks met ingang van 1 Augustus Met 3852 tegen 6633 stemmen werd het patroonsvoorstel verworpen. Daar op heeft de voorzitter van den trans por tarbeidersbond aan den gouverneur der provincie Antwerpen, die als scheids rechter was opgetreden, kennis gegeven Ven van den uitslag der stemming. Onmiddellijk ciaarna had de gouver neur een onderhoud met den burgemees ter van Antwerpen, den heer Frans van Cauwelaert, en ook confereerde hij met den heer de Groote, voorzitter van de Federation Maritime (de reederorgam- satie). De laatste zeide, dat de patroons ge negen waren, met liet oog op de belan gen der haven, van Antwerpen, toe te geven en van het oogenblik. der werk hervatting af een loon van 40 frank pei dag te betalen. De arbeiders hebben dit aanbod aan genomen en heden zal het werk weex zijn gewonen lcop hernemen. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Be wet op den acht-urendag. Het Britsche Hoogerhuis heeft het wetsontwerp op den achturendag in de mijnen in derde lezing aangeno men, nadat de labour-partij door aan het woord te blijven de regeering had den gedwongen sluiting van het debat te vragen. Troepjes lahour-leden van het Lager huis hebben kabaal gemaakt in het Hoogerhuis. Zij schreeuwden: „Vier uur voor u en acht voor de mijnwer kers". Er hadden ook weer buitensporige iooneelen plaats toen de Koninklijke goedkeuring aan de wet verleend werd. De lahour-leden interrumpeer den daarbij op luidruchtige wijze en riepen: Het is een schande en het is een moordenaarswet. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Een nieuwe rede van Caillaux. Onmiddelijk na de opening der Ka merzitting van gistermiddag ant woordde Caillaux op de critiek van den socialistischen leider Blum. Diens rede van den vorigen dag had op de beurs zulk een indruk gemaakt, dat de franc opnieuw was gedaald. En do pijnlijke uitwerking \v°lke deze daling van de weeromstuit op de Ka mer had, was dusdanig, dat allen met een zucht van verlichting Caillaux opnieuw de tribune zagen hestijgen, zoowel om te reageeren tegen de beursbewegingen, als om Bum te be antwoorden. Caillaux toonde zich een nog beter redenaar dan den vorigen dag. Hij toonde duidelijk de wezenlijke geva ren der socialistische opvattingen aan en was vooral pathetisch en ontroe rend toen hij de positie uiteenzette van den houder der bons en biljetten der Banque de France, dien de socia lis ten met onteigening bedreigen. Hij toonde aan, dat het onmogelijk is de bons te consolideeren of de waarde van de biljetten der Banque de Fran ce te verminderen zonder het failliet af te kondigen. Hij bepleitte de stabi lisatie der nationale munt met behulp van buitenlandsche credieten, en voorts andere financieele en fiscale maatregelen met machtiging der Ka mer, doch huiten de gewone, parle mentaire procedure om. Het einde der rede ontroerde de gan scne Kamer dusdanig, dat zelfs <le so cialisten aan de ovatie deelnamen. Caillaux riep uit: „Ik beweer, dat de huidige koers van den franc niet den waren toestand van Frankrijk weer geeft. Er dient dus tegen de beursbe- weging te worden opgetreden. Kiest dus snel, neemt u in acht voor een verticalen val van den franc. Rede voeringen zijn niet meer voldoende, er dienjt gehandeld te worden". Vervolgens moest de Kamer nog in terpellaties aanhooren, doch men is algemeen van gevoelen dat het nood zakelijk is de debatten spoedig te be ëindigen en zonder dralen definitieve hesluiten te nemen. Wat zullen de mijnwerkers doen? In verband met het feit, dat de nieu we Britsche mijnwet gisteravond door den koning is bekrachtigd, is men zeer benieuwd naar de houding van de mijnwerkers tegenover de loon-aan- biedingen der werkgevers. De berichten wijzen er op, dat op het oogenblik in de mijndistricten weinig neiging wordt getoond om weer aan het werk te gaan, maar het zal eenige dagen duren voor men het volledige effect der nieuwe maatrege len zal kunnen peilen. Volgens de bla den gaat het verzet der mijnwerkers meer tegen het districts- (en niet na tionale) karakter der aanbiedingen dan tegen de toeneming van den ar beidstijd. De Minister van Marine, Bridgeman, wees er echter gisteren in een rede op, dat alleen door districts- en wellicht zelfs door mijn-overeenkomsten be hoorlijk rekening kon worden gehou den met de plaatselijke moeilijkheden die zoo'n groote rol spelen in het mijn bedrijf. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis werd medegedeeld, dat thans in omstreeks 100 mijnen 11.000 man aan het werk zijn. Geestige zeiicritiek. De Russische bladen vermeldden eenigen tijd geleden de volgende aar digheid, waaruit blijkt dat het den bolsjewiki aan moed tot geestige zeii critiek niet ontbreekt. Aan een der partijbureaux kwam een als heer uitziend persoon zich voor het lidmaatschap van de Com munistische Partij aanmèlden. „Je beroep?" vroeg de partijfunc tionaris. „Dokter in de filosofie en schrijver". „Hm, hm, om dat soort menschen zijn we anders niet verlegen. Wat deed je vader?" „Mijn vader was advocaat." „Uit wat voor familie komt je vrouw?" „Mijn vrouw is van een adelijke fa milie." „Wat, en jij boersjwa wil in de par tij?! Niks hoor. Geef me je naam maar, we zullen op je letten." „Mijn naam is» Karl Marx." KORTE BERICHTEN. Primo de Rivera gaat naar Parijs om de revue op V* Juli bij to wonen. De Koning en de Koningin van Spanje zuBen dan ook weer te Parijs 11U Lon den terug zijn, en hij za! niet hen naar Spanje terugkeeren. Het Italiaansche Staatsblad publi ceert een besluit betreffende het ver bod iot uitvoer van Italiaansche de viezen, niet alleen bankbiljetten, che ques en credietbrieven, doch ook wis sels luidende in lires tibetaalbaar in Italië. De Amerikaansche minister van Financiën, Mellon, vertrekt deze week naar Europa, doch gezegd wordt, dat zijn bezoek geen officieel© betecken's heeft. De secretaris der Britsche Mijn werkers Federatie, Cook, is te Berlijn aangekomen, ten einde met de Russi sche mijnwerkersbonden onderhande lingen te voeren over de verdere beta ling der Russische steungelden. De staking in de meubelindustrie van Mechelen is geëindigd. Er is een overeenkomst gesloten, waarbij aan de arbeiders loonsverhooging wordt gegeven. De Belgische Kamer heeft de ar tikelen van het Ned-Belg. verdrag be treffende de territoriale rechterlijke bevoegdheid enz. goedgekeurd. Het beroepsgeheim vaia den genees heer. In het „Ned. Tijdschrift voor Genees kunde" is het rapport opgenomen van de commissie uit de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst in zake het medisch beroeps geheim. We ontleenen er de volgende conclusies aan: I. Het is sedert oudsher gebruike lijk, dat de geneesheer alles geheim houdt, wat hem bij de uitoefening van zijn beroep ter kennis is gekomen. II. Het beroepsgeheim van den me dicus staat op één lijn met dat van priesters, diplomaten, juristen en no tarissen. III. Het is een algemeen en niet ge noeg te waardeeren sociaal belang, dat ieder, onder welke levensomstandighe den ook, vol vertrouwen naar zijn arts kan gaan en hem zonder gevaar kan raadplegen voor zijn lichamelijke en geestelijke nooden, wetend, dat zijn mededeelingen geheim worden gehou den. IV. Het beroepsgeheim van den arts kan tegenwoordig niet vmeer, zooais vroeger, absoluut zijn. Er kunnen be langen zijn die zwaarder wegen dan het algemeen sociale belang onder III genoemd, die den arts tot openbaar making kunnen nopen. Ter vermijding van willekeur zij het echter niet aan hem te bepalen, welke die belangen zijn; bovendien moet de openbaarma king met goede waarborgen worden pm geven. V. Door do wettelijke verplichting, dat de geneesheer doodsoorzaken, ge vallen van besmettelijke ziekte en soms ook van geboorte aan de over heid moet aapgeven, wordt een aan slag op zijn beroepsgeheim gepleegd en het algemeen sociale belang, onder III genoemd, geschaad. Daar deze aan giften niet geheim worden gehouden, maar ter kennis kunnen komen van politie, justitie, rijksverzekeringsbank en centraal beheer raadt de meerder heid der commissie aan, met betrek king tot de aangifte van doodsoorza ken, gebruik te maken van de bepaling dat deze moet geschieden met inacht neming van den afgelegden eed of be lofte van geheimhouding. VI. De behandelende geneesheer ge ve aan politie en justitie over zijn pa- tienten geen inlichtingen, die in de uit oefening der practijk te zijner kennis zijn gekomen. Voor den rechter beroe- pe hij zich op zijn verschooningsrecht, hem verleend bij art. 218 Wetboek van Strafvordering, indien het een straf zaak of bij art. 1946 3e. van het Burg. Wetboek, indien het een civiele zaak betreft. VII. De behandelende geneesheer ge ve geen inlichtingen over zijn patiën ten aan verzekeringsmaatschappijen, aan instellingen van philantropischen aard, aan patroons bf andere belang hebbenden. VIII. De behandelende geneesheer gé ve in het algemeen geen inlichtingen, over zijn patiënten aan controleerende 'geneesheer^n. doar ileze met gehouden zijn de toe-vertrouwde geheimen te be waren. Er zijn evenwel bijzondere ge vallen denkbaar waarin me lede$lin- gen niet alleen nuttig, doch noodzake lijk kunnen zijn, en het beroepsgeheim voor een hooger belang moet wijken. IX. Er kome een medisch lichaam, door de regeering te benoemen in over leg met de Nederlandsche Maatschap pij tot bevordering der Geneeskunst en bestaande uit leden dier maatschappij eventueel met leden van den gezond heidsraad en van het centraal bureau voor de statistiek, dat tot taak hebbe: a. te bepalen, in welke gevallen bet bewaren van het beroepsgeheim onder geschikt is aan een ander algemeen sociaal belang; L. het zoo noodig, met'medewerking van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst in 't leven roepen van aan hem onderge schikte medische instellingen met be paalde opdrachten: c. den wetgever te adviseeren in ge neeskundige zaken, waarbij het be- roepsgeiieiin betrokken is; d. zijn goedkeuring te hechten aan medische verplichtingen, alvorens die in wetten kunnen worden neergelegd; e. het rechtstreeks in ontvangst ne men van de opgaven door dc behande- !cude geneesheeren van de namen der ziekten met hare verwikkelingen, waaraan hunne lijders bezweken zijn en deze statistisch te verwerken; f. aan te geven welke beroepen hi de wet moeten worden genoemd, bij wel ke het noodig is, dat de werknemer een verklaring teekene, waarbij hij den behandelenden geneesheer machtigt den controleerenden geneesheer in kennis te stellen met zjjn gebreken of ziekelijke afwijkingen, waardoor hij zonder gevaar voor ongelukken van hem zefi of van anderen zijn werk zaamheden niét zou kunnen voortzet ten. X. Een ieder werke mee, dat het be roepsgeheim van den geneesheer, een kostbare beveiliging van ons volk zoo veel mogelijk de plaats en de bsteeke- nis herkrijgt, die het vroeger had. NOORD V/IJK. Met ingang van Donderdag 8 Juli is in deze gemeente de broodprijs ver anderd en gebracht op 22 ct. het witte brood en 18 ct. het tarwebrood, alles per 800 gram. NOORDWIJK AAN ZEE. Een dochtertjé van H. alhier werd gisteravond door een hond, welke voor een melkwagentje was gespannen, ge beten. Het bleek nogal raak te zijn, zoo dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Per hondenwagen is ze huiswaarts gebracht. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. NOORDWIJK-BINNEN. Het 12-jarig zoontje ran W. uit de Kerkstraat alhier, kwam met zijn fiets op den Nieuwen Zeeweg te vallen. iHet bleek nogal ernstig te zijn, daar hij ook een tand had verloren. Geluk kig voelde hij zich goed en na de repa ratie van de fiets, kon hij 'weer naar zijn woning rijden. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur: ds. Jac. van Nes van den Haag. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Ma ria Laurentia, d. v. M. A. v d Meulen en A. C. Jansen; Ursula Rosalia, d. v. B. Kemme en J. Koppers; Johanna He lena Wilhelmina, d. v. P. W. M. v d Klaauw en J. P. Hoogstraaten. Overleden: M. L. H. de Génestet, 73 j. echtgen. van R. van Rees. Ondertrouwd: J. W. Vogels en M. A. W. v d Ham; P. K. Pel en A. O. H. Tie- lenius Kruijthoff; Sj. Abma en H. H. v d Gaag; A. -Kars en J. Dekker. Gehuwd: G. A. J. Veen en W. J. van Wijk; H. Th. W. v. Schaik en A. M. Knijnenburg; H. Kooijman en W. C. v. Bohemen. Herv. Kerk Dorp. Voorm. 10 en nam. 6.30 urn* Ds. Dönszelmann. Kievitskerk. Zondagvoorm. 10 uur Ds. Tichelman van Scheveningen, n.m. 1.302.80 üur Jeugddienst. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 u. Ds. v. d. Iieyden, J KOUDEKERK. Reeds geruimen tijd geleden zijn doof burgemeester en wethouders de zer gemeente pogingen in 't werk ge steld om te verkrijgen dat ook in d.vi sluitingstijd telefonische gesprekken kunnen worden gevoerd. Zooals he kend is, betaat er thans gelegenheid om te telefoneeren op werkdagen van des morgens 8.3012.30, 2—4.30,6 7.30 en feestdagen 89 v.m. Thans is door iien, zooals id de laat ste raadsvergadering reeds werd me degedeeld, met goedvinden van de Di rectie der Post en Tel. een regeling tot stand gekomen waardoor na sluitings tijd tot 's avonds 10 uur kan worden getelefoneerd voor 25 cent per gesprek cri 11a 10 uur f 1 per gesprek. Zonder de medewerking van den kantoorhouder, den heer Otto, was de ze regeling, die reeds 12 Juli a.s. in gaat, niet mogelijk geweest. De abonné's zullen zich nu tegen over het gemeentebestuur van Koude kerk, hetwelk zich tegenover het Rijk verantwoordelijk heeft moeten stellen, bereid moeten verklaren om als ze in sluitingstijd worden afgebeld, het daar voor verschuldigde tarief te betalen. Naar we vernemen, zal er ook voor niet-abonné's in t' vervolg gelegenheid voor telefoneeren zijn. Wij juichen dezen maatregel, die goe-. de diensten' zal bewijzen bij het ont» staan van brand en het ontbieden van den geneesheer, ten zeerste toe. Het is de eerste regeling van dien aard, die in ons land is ingevoerd. Naar we uit goede bron vernemen wordt vanwege het fanfarecorps al hier een bopttocht goerganiseerd naar Amsterdam op 5 Augustus a.s. met een der booten van de Maatsch. „Vol harding." De afvaart zal plaats hebben des morgens 7 uur van de Steenen Mo len. De- prijzen zijn gesteld op f 1.50 bo ven 14 j. en f 0.75 beneden 14 j. zoodat dit voor velen geen bezwaren behoeft te zijn. Voorzeker een mooie pleizier vaart, waarvoor zeer zeker een flinke deelname zal zijn. Ned. Herv. Gem. Zondag v.m. 10 uur Ds. Israël en n.m. 6.30 uur Ds. Ja cobs van Hoogmade. Geref. Kerk. Zondag v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur, Ds. de Bruin vat Al phen. Nam. 6.30 uur, Ds. Israël van Koudekerk. Geref. Kerk. Voorm. £.30 en nam. 6.30 uui;, Ds. Woudstra. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergaderde de veree- niging „Winterprovisie" in hotel Deur lco. Zooals gewoonlijk, waren weinig leden opgekomen. De voorzitter, de heer P. J. H. Pie- i'on, opende de vergadering en heette de weinige leden welkom, en besprak de kolénprijzen, die, gezien den Euro- peeschen toestand en de staking in En geland, vermoedelijk zullen stijgen, Daarom zorgde het bestuur de aan vrage zoo spoedig mogelijk te verzeil den^ om te zorgen, dat de leden voor da bui binnen zijn. Ingekomen'waren een tiental biljetten De levering werd gegund aan de fir ma Konings en Van Gent alhier, die inschreef voor Belgische anthraciet 20 -30 f2.15, 30-5of 2,30. Cokesf 0,74, pa rel" cokes f 0,70, eierkolen f 1,19, alles per H. L. Lange turf per 100 f 1,25, korte f 1.10 bruinkool briketten f 0,80 per ico. De leden moeten zorgen, dat de be stelbriefjes met de afrekening voor 1 Aug. brj den penningmeester, den heer Jos Papelaan plaats heeft. Vervolgens werd nog besloten in Oct. een ledenvergadering te houden, waar de aanstelling van een bode zal worden besproken. Hierna sloot de voorzitter cle verga dering. De heer J. J. v. d. Hofstede alhier slaagde heden voor het propadeutisch examen in de Theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. HILLEGGM. Ds. J. van Herksen, Geref. predi kant alhier, is beroepen te Zeist, in de vac.-J. W. Sièrtsema. HAZERSWOUBE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10.30 H., Avondmaal en 7.30 uur, Dankzegging, Ds. Luunng. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds. Gispen. De jaarliiksche collecte ten bate van het fonds "ter aanmoediging en on dersteuning van den G-ewapenden dienst in Nederland heeft alhier opgebracht de som van f 22,27. Aan de Chr. Kweekschool te Lei den slaagde voor het onderwij zersexa men de neer A. Wezelenburg Czn, al- kier. Mej. W. Binnendijk behaalde te 's Gravenhage het diploma voor costu mière. Den 15-jarigen J. F. trof het on geval van een met hooi beladen wagen te vallen en daarbij zijn pols ts breken. De werkzaamheden in verband met het vernieuwen van de Oostbrug zijn aan gevangen. De oude brug is reeds ver dwenen en daarvoor in de plaats een flinke hulpbrug gelegd, zoodat het vrij drukke verkeer in dat gedeelte onbe lemmerd kan plaats hebben. Overhaast bezo-ek. De 65- jarige mej. S., die op een bovenwoning! iop cle Sabangplaats te Groningen woont, bracht gistermorgen een wel zeer overhaast bezoek bij haar betid- jdenb uurvrouw. De timmerman was bezig met de ireparatie van het plafond der benep jdenwofiing. Togm^fi vloer, der boven;- j

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2