^tuklöopen r.(jeneest men mei puiml NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 8 JULI 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 15 Juli, 's av. acht uur. Pieterskerk. Kerkconcert. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Deze wees op de voortdurende moei lijkheden in het bedrijf en drong aan op krachtige samenwerking. De secretaris leidde in de besprekin gen over de door vele handelaren ont vangen nota's van het ministerie van financiën over kosten, welke nog ver schuldigd zouden zijn aan liet Rijks kantoor voor Steen voor in 1920 ver leende. verrvoervergunningen. Niemand had ooit eerder van deze vorderingen die bovendien in strijd geacht worden met de destijds geldende regelen, ge hoord. Deze besprekingen leidden tot aanneming van de volgende motie: De vereeniging, enz., gehoord, enz., sjxreekt haar verbazing en verontwaar diging uit over het feit, dat het lijk na zes jaar dergelijke vorderingen in dient, zonder vóór dien ooit van het bestaan dier vorderingen kennis te hebben gegeven; adviseert de betrokken handelaren zich gezamenlijk met alle wettelijke middelen te verzetten tegen deze wij-' ze van doen; draagt het bestuur op de betrekken handelaren daarbij zooveel mogelijk te steunen; en gaat over tot de orde van den dag. Hierop leidde de secretaris in de besprekingen van maatregelen in ver band met het door de aannemers ge nomen besluit tot afschaffing der bouwborgstelling. Algemeen verklaar de men zich bereid deze actie met kracht te steunen, en de volgende mo tie ter zake werd aangenomen: De vereeniging enz., overwegende de wenschelijkheid van samenwerking tusschen alle bij deze kwestie van het bouwbedrijf betrokkenen; spreekt zich in principe uit voor me dewerking en besluit de commisise uit de bij het bouwbedrijf betrokken organisaties te verzoeken een advies terzake uit te brengen en uitgewerk te voorsellen te doen, waarbij met de belangen van alle medewerkenden is rekening gehouden. Dehandeld werd verder het ontwerp weeldebelasting voor zoover betreft het artikel tegels en werd met alge- meeen stemmen de volgende motie aangenomen De vereeniging, van oordeel, dat het artikel tegels niet kan worden be schouwd al9 een weeldeartikel dat in de termen valt als zoodanig to worden belast, doch dat veeleer het gebruik er van uit hygiënisch oogpunt ter» sterk ste dient te worden bevorderd; van oordeel, dat de in het ontwerp gegeven omschrijving bij de uitvoe ring der wet tot groot© onbillijkheden zal aanleiding geven; kennis genomen hebbende van de bezwaren op dit punt reeds geuit door de Nederl. Vereeniging van Aarde werkfabrikanten, bezwaren die zij ten volle onderschrijft; sprveekt als haar meening uit, dat het artikel tegels uit de wet dient te worden gelicht; besluit deze motie ter kennis te brengen van den betrokken minister en van de leden der Tweede Kamer. Na nog eenige besprekingen van in ternen aard gaf de voorzitter de lei ding verder in hadden van den heer D. M. Boone, die de ontvangst had voorbereid en begaf het gezelschap zich in touringcars naar Vlissingen, waar de feestmaaltijd plaats had. Vandaag wordt een autotocht door Walcheren gemaakt. Patrimonium. De jongste Moderamen-vergadering van het Bondsbe stuur van Patrimoni um besloot over te gaan tot het uitge ven van enkele goedkoop© brochures over onderwerpen, die den laatsten tijd dóór de gewestelijke besturen naar voren zijn gebracht. Inzake de opheffing der huurwetten, zal in verband met de ingekomen ge gevens aan den Minister van Arbeid worden geadresseerd. De propaganda- tot oprichting van nieuwe afdeelingen, alsmede die voor het blad, zal in overleg met de gewes telijke organisaties krachtig ter hand worden genomen. Inzake de te voeren actie voor de Ziektewet zullen besprekingen plaats hebben met enkele verwante corpora ties. Over de taak van „Patrimonium ten opzichte van de rijpende jeugd is een rapport ingekomen, dat nader in de Bondsbestuursvergadering zal wor den besproken. Eveneens komt in de volgende Bonds bestuursvergadering aan de orde de vraag, in hoeverre „Patrimonium'' meer dan tot heden de oprichting van Christelijke bibliotheken en leeszalen kan bevorderen. Besloten werd deel te nemen aan hei. in Aug te houden Enkrateia-con- gres. Nachtarbeid jeugdige personen. Het Ministerie van Buitenlandsclie Zaken maakt bekend, dat 3 Juni de bekrachtiging door de regeering van Letland van het Verdrag van Washing ton btereffende den nachtarbeid van jeugdige personen, werkzaam in de nijverheid, aangenomen door de Int. Arheidsconferëntie van 1919, op het Secretariaat van den Volkenbond is ingeschreven. Bovengenoemd Verdrag is, behalve door Nederland, reeds eerder bekrach tigd. door België, Britsch-Indië, Bulga rije, Chili, Denemarken, Estland. Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittan- nië, Ierland Italië, Oostenrijk, Polen, Roemenië en Zwitserland, RECLAME. fcs? van Huid en Voeten -m BBBST B'j Apoth.en Drogisten jSSgffir BUITENLAND. HET 1BRITSCHE MIJNCONFLICT. De loonsverlaging ingetrokken. Na een samenkomst met kolonel Lane Fox en Steel Maitland, den mi nister van handel, hebben de mijn eigenaars uit Yordshire gisteren be sloten tot den loonstanöaard van 1924 terug te keeren en de 33H en 20 pet. loonvermindering over 3 maanden te laten vervallen. Sir Arthur heeft dit feit gistermid dag in het Lagerhuis meegedeeld, maar er aan toevoegd, dat liet nog geen reden was om de strijdende per tijen weer tot een conferentie uit te noodigen. De reorganisatieplannen moesten daartoe eerst vasteren vorm aangenomen hebben. Kolonel Lane Fox deelde bij de#be- handeling van de aanvullingsbegroo- ting van 3 millioen nog mee, dat het crediet noodig was om onontbeerlijke regeeringdiensten aan den gang te kunnen houden. Tot dusver hadden particuliere firma's ruim 1.70.000 ton steenkool, vooral uit Amerika en Duitschland geimporteerd, maar de regeering moest door den langen duur der staking, nu zelf tot aankoopen overgaan. De arbeidersafgevaardigde George Hall stelde een nominale verminde ring van den post met 100 voor om een beslissing uit te lókken, over de vraag hoe het Huis dacht over deze aankoopen in verband met den strijd der mijnwerkers. Het Huis heeft het amendement ver worpen en het crediet met 245 tegen 116 stemmen aangenomen. Het besluit va^. de eigenaars in Yorkshire werd meegedeeld in een brief aan Baldwin, waarin zij verklaar den bereid te zijn hun voorstellen in overeenstemming te brengen met die in andere districten, hoewel zij er stel lig van overtuigd waren, dat de voor gestelde wijziging in het loon volko men gerechtvaardigd was door de om standigheden, waarin de mijnindustrie in hun district verkeert. Lord Cecil heeft in het Hoogerhuis den toon en den geest' van dezen brief geprezen. De derde lezing van de achtuurs- wet in het Hoogerhuis gaat nu mor gen door. De mijnwerkers in Yorkshire had den reeds en bloc besloten liet werk op de thans weer ingetrokken voor waarden van de directies niet te aan vaarden. DE HAVENSTAKING TE ANTWERPEN. Nog geen opheffing. Gisteren hebben te Antwerpen de stakende bootwerkers verscheidene vergaderingen gehouden. De leden van het socialistische syn dicaat kwamen in drie zalen bijeen voor een referendum over het transac- tioneele voorstel van het Federation Maritime: een dagloon van 38 franc plus een toeslag van 1 franc, zoolang het brood 2.50 a 3 franc kost en een tweede toeslag van een franc tot het iiraexcijfer 631 is. Het socialistische te genvoorstel luidt: 40 franc en een pro- portioneele verhooging volgens het stij gen van het indexcijfer. In de twee eerste zalen werd het transactioneele voorstel verworpen met 4305 tegen 43 stemmen en 70 onthoudingen, in de derde zaal eenstemmig. Ook de bazen verwierpen het voorstel, met 791 tegen 29 stemmen en 4 onthoudingen. D© Christelijke arbeiders, die een kleine minderheid vormen, hebben echter het voorstel aangenomen en he sloten hedenochtend het werk te her vatten. Men vreest dat dit aanleiding zou kunnen geven tot incidenten. Baron Holvoet, de gouverneur der provincie, zet echter zijn. pogingen tot verzoening van de partijen voort. De toestand wordt met het uur ern stiger daar ook de metaalbewerkers loonsverhooging eischen en tegen Woensdagochtend de staking hebben afgek'ondigd. Gisteren lag het werk in de haven feitelijk geheel stil. Alleen op zestien schepen hebben, door de bemanning geholpen de bazen gewerkt. Op acht andere schepen zijn bunkerkolen ge laden. De voorwaarden waren echter hooger dan de looneisch der stakers. Goederen voor de Harwichlijn wor den per spoor naar Zeebrugge doorge zonden. De geregelde dienst Antwer penHull is verlegd naar Gent. In regeeringskringen hoopt men, dat de staking niet langer meer dan 24 uur zal duren. Bij de arbeiders ech ter is men minder optimistisch ge stemd. Een interview met het Kamerlid Strauss. De Brusselsche correspondent van het Persbureau >Vaz Dias heeft dezer dagen een onderhoud gehad met het vooraanstaand Kamerlid en vroege- ren schepen van de stad Antwerpen, den heer M. L. Strauss, die ondanks zijn ouderdom nog onlangs zonder in cidenten een reis om de wereld ge maakt heeft. Betreffende de staking in de haven van Antwerpen was de heer Strauss van meening, dat deze het direct re sultaat is van een economische wet. welke de basis is van den geheel en handel: de wet van vraag en aanbod. De arbeiders van de Antwerpsche ha ven zien een tijdperk van voorspoed voor de bevrachters der schepen en vooral voor de steenkolenbevrachters, die groote winsten maken als gevolg van de staking der Britsche mijnwer kers. Deze bevrachters hebben niet geaarzeld een premie te geven aan hun arbeiders. Deze premie heeft bij andere havenarbeiders het verlangen gewekt om eveneens meer loon te Verkrijgen. Opgehitst door de commu nisten, die geen gelegenheid voorbij laten gaan om moeilijkheden te doen Veroorzaken tusschen de arbeiders en de socialistische leiders, zijn de ha venarbeiders van Antwerpen in sta king gegaan. De regeerihg, aldus de heer Strauss, moet niet tusschenbeide komen, want als er rust is in de haven doet zij dit ook niet. Vervolgens bracht de heer Strauss het gesprek op den financieelen toe stand van. België en de basis van den frank. De voornaamste kooper van buiten landsche deviezen, aldus de heer Strauss, is de regeering, die haar ver valdagen van de buitenlandsche lee ningen moet dekken. Dit is een der voornaamste oorzaken van de basis van den frank. Het geneesmiddel is duidelijk. De export en niets dan de export. Door exporten zullen de buitenlandsche de viezen toevloeien, waardoor de regee ring dan zal kunnen koopen zonder, zooals thans, haussebewegingen te veroorzaken. De aankoopen van Duitschland en van Nederland zudeu deviezen naar België doen vloeien, waaraan onze regeering de grootste behoefte heeft. De aankoopen uit net buitenland van onze groenten kunnen geen belangrijke hausse veroorzakm. Als de Hollanders onze asperges en andere groentensoorten koopen zal veel geld in ons land komen. De ware oplossing ligt dus in den vrijen export en niet in achtereenvol gende tarief rechten. HERZIENING VAN RUSLANDS AZIATISCHE POLITIEK? De gezanten te Tokio en te Peking naar Moskou geroepen. De sovjet-gezant Kopp.is naar Mos kou vertrokken, naar het heet voor een verlof van twee maanden. Men ge looft echter te Tokio algemeen, dal hij geroepen is tot deelneming aan een conferentie over herziening der huidige Aziatische politiek, in ver band met het klaarblijkelijk échec daarvan. Ook de sovjet-gezant' te Peking, Ka- rachan, is teruggeroepen, en zijn ver trek wordt in toonaangevende krin gen uitgelegd als een aanwijzing, dat de Sovvjetregeering een volledige wij ziging in haar politiek ten aanzien van China op het oog heeft. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Critiek op hei plan van Caillanx. Gisteren zijn in le Fransche Ka mer de bezwaren tegen het program ma, den vorigen dag door Cailaux ont vouwd, losgekomen. Hierbij bleek, dat een groot deel van de Kamfer wantroa wig er tegenover staat. "1 Het centrum en een deel der radicalen kreeg hij slechts mee. Zijn red© viel in 3 stukken uiteen, een exposé van den financieelen toe stand, een opsomming van de genees middelen en een beperkte volmacht van de Kamer ter uitvoering van het programma. Dit heterogene karakter bemoeilijkt de pfcsitie van de regee ring. De socialisten bijvoorbeeld stou ten zich aan de door haar gevraagde „delegatie", waartegenover het minis terie rechts vermoedelijk meer stem men zal winnen. .Franklin Bouillon critiseerde de Arner. schuldovereenkomst. Men weet dat de deskundigen de bekrachtiging daarvan door bet Fransche parlement tot hoeksteen van hun plan maakten. Caillaux daarentegen vraagt geen on verwijlde bekrachtiging, hetgeen Franklin Bouil on naar den zin is, die allerlei bezwaien tegen de overeen komst heeft, onder andere omdat Frankrijk 50, tegen Italië 70 procent van zijn schuil zou worden kwijtge scholden en andat Frankrijk tegeu de gevolgen vin overdracht, noch te gen die va*n een in gebreke blijvend Duitschland gewaarborgd wordt. Daar Amerika het vredesverdrag niet ge- teekend heeft, behoeven te zijnen op zichte niet meer de consideraties van den oorlogstiji gebruikt te worden. Frankrijk nag naar de meening van Franklin Bouillon geen verplich tingen aanvaarden, die het niet hou den kan. Daarmee reageert hij tegen de in den kring van deskundigen lieerschenden meening, dat Frankrijk het accoord vel bekrachtigen kan, met het voorlehoud, dat overmacht de uitvoering daarvan beletten zal. In dit opzicht wreekt zich weer het gebrek aan vocruitziend beleid in het verleden; toen de vrede van Versail les gesloten werd, had de kwestie der schulden tusschen de geallieerden moeten zijn geregeld. Nu maakt ae re geering het financieel herstel van de ze regeling afhmkelijk. Met betrekking tot de stabilisatie is hetzelfde het geval. De regeering vraagt vertrouwsn, alvorens haar plan hekend te maken, terwijl de meeste groepen bin vertrouwen pai willen geven als ze het regeeringsplan kennen, dat op bejaalde punten van dat der deskundigen afwijkt. Blum aan het woord. De socialistische voordvoerder Blum zeide, dat het versag van de deskun digen gegrond is «p een buitenland sche leening, d.w.z. op de ratificatie van de gesloten overeenkomsten-. Hij verweet der regeering niet openlijk haar meening over de overeenkomst van Washington te hebben kenbaar gemaakt. Frankrijk moet zijn verplich tingen erkennen, maar Blum vreest, dat de annuiteiten, de Frankrijk aan Amerika en Engeland krijgt te beta len, het zullen verplichten buitenland- scre wissels te kooperf en do stabili satie zoo doende een illusie zullen la ten blijven. De socialisten zijn bereid den franc te verdedigen, maar voor tie stabilisa tie van de munt en bet overwinnen van de crisis in den wisselkoers ziet Blum maar één middel, de heffing in eens. Briand interrumpeerde liier en zei, dat. het kapitaal, dat naar het bui tenland overgebracht is aan ten der gelijke nationale maatregel zou ont komen. Wat valt daartegen te doen? Rium antwoordde, dat men vertrou wen 2ou moeten stellen in liet inter nationale geweten. Blum's rede werd van uiterst links toegejuicht. Bescherming van de Fransche arbeids markt. De Fransche Kamer is gisterochtend begonnen met de besprekinc- van het ontwerp tot wijziging van enkele artt. van de arbeidswet, ter bescherming van de «nationale arbeidsmarkt Minis ter Durafour zei, dat lit-t doei daarvan is: het regelen van de immigratie en hei, beletten, dat buitenlandsche ar beiders, die aangenomen zijn voor een bepaald vak, worden gebruikt in een ander vak, waardoor zij nadeeKg voor de Fransche werkkrachten zouden kunnen zijn. De daling van de lire. Volgens de Agenzia di Roma 13 het feit, dat het deficit van de Italiaansche handelsbalans over de eerste 5 maan den van het loopende jaar 25 000.000 lire hooger is, 'dan in cle overeenkom stige periode van verleden jaar, de hoofdoorzaak gew.eest voor do daling van de lire, ondanks den krachtigen steun, die verleend werd. De belangrijke daling in den koers van de lire op cle beurs te Milaanwordt als een voorbode beschouwd van nieu we oeconomisclie maatregelen. Ook de stemming voor staatsfondsen is zeer zwak. De Secoio bepleit krachtig de invoering van den gouden standaard en ter beurze is men de meening toe gedaan, dat het niet verleenen van steun aan het betaalmiddel met deze wederinvoering samenhangt. Liberaal Jodendom. Een richting, die in het Joodsche kfer kelrjke leven van ons land niet uitge sproken bestaat, het liberale Jodendom, wordt op het oogenblik gepropageerd door een bijeenkomst van vijftig rab bijnen uit Engeland en Amerika te New York. De „Daily Cronicle" deelt er o.nx, van mede, dat de agendapunten der ver gaderip^ zijn: Muziek op Zaterdag. De Synagoge en het hedendaagscho leven. De inspiratie van den BijbeL De Bijbel in den eeredienst en de op voeding. De spijswetten. Het zonder onderscheid van sexe plaats nemen door mannen en vrouwen in de Synagoge. Het met ongedekten hoofde zitten van mannen. Als een der leidslieden van de be weging wordt genoemd Rabbijn lsraö» Mattuck, voorganger van de „London Liberal Jewish Congregation". i Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en. Wethouders van Leiden, brengen ter algemeen© kennis, dat door hen vergunning is verleend aan R. L. Kallenberg en rechtverkrij genden tot het uitbreiden van de ban ketbakkerij in het perceel Hansenstr. No. 91, kadastraal bekend gem. Lel den, Sectie K No. 3882. Leiden, 7 Juli 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. KORTE BERICHTEN Pruisen is wel bereid met 'dei Hohenvollerns over een financieele re geling te*onderhandelen. Subcommissie A van de voor bereidende offitwmpeningscoïii erelntie, is tot 2 Augustuswp vacantie gegaan. Thans is het gebied, bij Bautzen (Saksen) door een zware wolkbreuk geteisterd. Een uitgestrekt terrein werd onder water gezet. Veel klein vee is (omgekomen en de te velde staande oogst is totaal vernield. De Belgische minister van lands verdediging heeft besloten de volgen de garnizoenen op te heffen: Dinant, Eupen, Malmcdy, Lookeren, St. Ber nard, Aalst, Oudenaarden, Dender- monde, Kortrijk, Waver, Nijvel, Spa iVerviers, Hoey en Diest. De sultan van Marokko verliet Casablanca om naar Parijs te ver trekken, waar hij de pas gebouwde moskee plechtig zal inwijden. Dit is (de eerste maal, dat een regeeread, Moorsch sultan de zee oversteekt. RECLAME. Mijnhardt's Laxeertabletien regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. Gistermiddag had op den Rijks straatweg alhier, nabp 'de Maaldrift, 'n ernstig auto-ongeluk plaats. Een motorrijder kwam met zijn motor ia boting met een vrachtauto van de firma v. Hoeken uit Leiden. Hoewel de auto goed aan den rech terkant van den weg reed, is toch de motorrijder tegen het achterwiel van de vrachtauto aangereden. Zwaar ge wond is hp opgenomen en naar. net Rljksziekenntfis vervoerd. De duorijder is er zonder letsel afgekomen. KC03DWÏJS AAR SEE. Woensdagavond brachten de Ame- rikaansche studenten, welke dezer dagen in Leiden vertoeven, een bezoek aan onze badplaats. 'imgeveer 8 uur arriveerde kat aazel- schan per tram, waar de auto's gereed stonden voor een autotocht. Door hen werd Huis ter Duin, en het Palace-Hotel bezocht. „Crescendo" wachtte het gezelschap aan de tram op en gaven eenige num mers ten beste, en maakte daarna nog een omwandeling door het dorp. i RIJNSBURG. Het is de geheele week at zeer slecht gesteld met den bloemenhandel. Alleen Gladiolussen en Primulin.es wor den nog redelijk betaald. Convilli's gaan van 60 tot 70,'Astremeriaf 7090, Mar- frieten 2535. Centoria 3040, Sca- iosa 6070, Anjers 820, Stroobloe- men 300400, Korenbloemen 162-v Juliaantjes 1015, Renonkels 2025. Gips 250300, Sprea 400500, Zin- tiia 140150, Malva 400—600, Ridder sporen 1015, Kopgodesiaf 700900 ct. OEGSTGEEST. Over het eerste halfjaar 1926 wer den opgemaakt 288 processenverbaal. Voor liet seizoen 1926'27 werden tot heden afgegeven 6 veldakten. Loop der bevolking over Juni '26. Ingekomen 56 mannelijke en 63 vrou welijke, itotaal 119. Vertrokken 24 m. en 24 vrouwelijke, totaal 4S personen. Geboren: 4 jongens en 3 meisje3, totaal 7. Gehuwd: 6 en overleden: 4 mannen 'en 3 vrouwen, totaal 7. Eerste halfjaar geboren 57, gqhuwd 19, overleden 48. vrouwelö mannelijk 37.1 personen. NOORDWIJK BINNEN. Gistermorgen kwam de glazenwis- scher K. alhier met zijn wagen met lad ders het dorp binnen. Op het Schie ont dekte men, dat de beiae honden voor dien wagen geheel uitgeput waren door de groote reis en •vracht (Noordwijk- Leicten) en niet verder konden van. ver moeidheid. Zij zijn nog een eind over de straat gesleurd. Bij een hond liep het bloed uit den bek; de andere kon niet meer op zijn pooten staan. Gelast werd alhier de beesten uit te spannen. Een ontboden dierenarts acht te dit een feit van ernstige dierenmis handeling. Yan deze ernstige dierenmishandeling is. door de politie proces-verbaal opge» Het is te hopen, dat de rechter voor dit feit den dierenbeul flink zal straffen KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd is voor het examen Boek houden, Handelsrekenen eri Handels*' recht voor het Mercurius-diploma, ai- genomen door de Federatie van Har>*. dels- en kantoorbedienden in Nederland de heer N. Haasnoot, alhier. LEIDERDORP. Geslaagd is voor het examen Boek houden, Handelsrekenen en Handels recht voor het Mercurius-diploma, af- fenoihefi door de Federatie van Han*; els- en kantoorbedienden in Nederland de heer J. Boot, alhier. BOSKOOP. I Woensdagmorgen had in hotel Klaassen in tegenwoordigheid van vele genoodigden de opening plaats van de tentoonstelling van boek;- en plaatwer ken, betrekking hebbende op de boom- kweekerij. Nadat door den heer Moerlands, tuin- bouwleeraar alhier, een inleidend woord Sesproken was. verkreeg de heer GuL emond loco-Burgemeester, het woord Deze hield daarbij de openingsrede, en verklaarde de tentoonstelling voor ge opend. Wij waren in de gelegenheid de ten-- toonsteliling v te bezichtigen en kunnen een ieder aie belang stelt in de boonv Kweekerij en wat daarmede in verband staat aanraden, om deze tentoonstelling te gaan bezichtigen. Mej. P. Bakhuizen, alhier, slaagde te Schoonhoven voor de' akte onderwi^ zeres. Woensdag 14 Juli, n.m. 21/2 Eal er in het gymnastieklokaal der open bare school gelegenheid zijn tot koste- looze inenting. Maandagmorgen werd ten liuïzft van zekere M. alhier, een executoriale verkoop gehouden wegens belasting schuld. Een en ander had veel bekijk^ Als curiositeit kan worden vermeld, dat een gewonen, vaas f 2,60 opbracht, met welk bod de verkooping was geeindigQ. Gedurende de maand Juni werd 'aan het postkantoor alhier ingelegd de som van f 6.333,443 en terugbetaald f 4.666.03. Het laatste dóór het kantoor uitge» geven boekje draagt het nummer 45 D- Omtrent onderstaande verloren voprwerpèn zijn aan het politiebureau inlichtingen - te bekomen Eenige badbenoodigdheden, ,1 zilveren dames-armbandhorloge, 1 regenjas, l ^arapluie, en 1 kindertaschje. Zondag 11 Juli v.m. 9V2 en n.pi 6 uur hoopt vcor de Confessioneele Ver eeniging in het gebouw „Salvatorie' 0]3 treden, de heer W.# G. de Jonge. Onderstaande brieven zijn als on bestelbaar aan het postkantoor terug te bekomen: Nederhof-Vermeul, B. Boskcop, Oos terpad 9, P. J. v. 3-rt,_Yerbraar.straat 54, Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2