PUROL Verbrande^ huid doorde zon dag-agenda. binnenland! buitenland. uit de omgeving, gemengd nieuws. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 5 JULI 192B Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de 11.11. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406. nalaten te bidden voor de vrijheid, de ona'hankelijkheid en een algeheelen voc spoed van de Nederlanden. Het is, aldus besloot spreker, een gebed dat alle Amerikanen met geestdrift zullen herhalen )applaus). Rede Prof. Lorentz. Hierna hield prof. dr. H. A. Lorentz een rede over: Natuurkunde in de Nieuwe en Oude Wereld. Spr. stelde met eenige voorbeelden in het licht, hoe de vooruitgang op we tenschappelijk gebied aan de samen werking van alle landen- te danken is. Drie jaar geleden bezocht spr. het observatorium op Mount Wilson in Californië, waar prof. Kapteyn vele zomers gewerkt heeft en waaraan een andere Nederlander, Dr. van Maanen, sedert vele jaren verbonden is. Wat spr. daar bijzonder trof was de waar neming van het Zeeman-effect in de zonnevlekken, door de ontdekking waarvan' prof. Hale bewees, dat er in de vlekken magnetische krachten be staan, door een wervelende beweging van electrisch geladen gassen teweeg gebracht. Dat de beweging van een geladen li chaam magnetische krachten ten ge volge heeft, was in 1876 aangetoond door Rowland, die daarmede een der grondslagen voor de electronentheorie gelegd had. Spreker stond vervolgens stil bij eenige verschijnselen, die in deze theo rie hunne verklaringen vinden, proe ven van Tolman en Stewart, Einstein en De Haas en van den heer en mevr. Barnett te Washington. Daarna trad hij in eenige bijzonder heden over het Hale effect; een der laatste onderwerpen waarmede wijlen prof. Kamerlingh Onnes zich heeft be zig gehouden was de vraag of in su.ira geleiders een Hale effect bestaat. Ook op het gebied van de thermody namica heeft de samenwerking be staan waarvan thans sprake is. Prol. van der Waals bewonderde zeer het werk van Willard Gibbs en dit heeft veel invloed gehad op de studie der psysische chemie hier te lande Vervolgens kwam spreker tot de be langrijke toepassingen van interferen- ite-methoden, die men aan Miclielson te danken heeft, en waarvan hij ver schillende voorbeelden gaf. Het meest bekend is de proef van Mi- chelson en Mor ley, in de laatste jaren door Dayton Miller te Cleveland en thans ook door Piccard te Brussei her haald, die voor de relativiteitstheorie van veel belang is. Ten slotte zette spr. uiteen, welken grooten invloed de roosters van Row land op de ontwikkeling der optica hebben gehad en wijdde hij oenige woorden aan de vraagstukken, die thans op dit gebied en op dat der X- stralen aan de orde zijn, waarbij de proeven van Compton over de ver strooiing van X-stralen door losgebon den electronen ter sprake kwameu. Na afloop van deze voordracht, die door de Amerikaansche studenten met groote aandacht en belanstelling werd gevolgd, begaven zij zich naar de stu dentensociëteit Minerva, waar zij aan zaten aan een noenmaal, aangeboden door de Nederlandsch Amerikaansche Fundatie. Vanmiddag 3 uur begeven zij zich met eenige electrische trams naar den Haag, waar de Amerikaansche gezant hen te zijnm huize, Lange Voorhout 28, een thee aanbood. De Jan Steen-tentoonstelling. Vanmiddag beeft de 7500ste bezoe- ker(ster) de Jan Steen-tentoonstelling in de Lakenhal bezocht. Het was Mevrouw H. Waller uit Utrecht, aan wie ook een exemplaar werd ter hand gesteld van het werkje, dat Prof. Martin over Jan Steen heeft geschreven. „Patrimonium." De afd. Leiden van het Ned. Werk! Verb. „Patrimonium" zal a.s. Vrijdag een ledenvergadering houden. Op de agenda komen de volgende on derwerpen voor: 1. Bespreking Jubileumfonds. 2. Verkiezing .Voorzitter. 3. Onderwerp: „Het loon der arbei ders". Inl. de heer A. J. Roos Jr. 4. Beepreking Onderwerp. Onder wij'zers>-examens. Christelijke Kweekschool. Geëxami neerd 6 vrouwelijke candidaten. Ge slaagd de dames; M. Dükstra, Krab bendam, M. E. J. van Leeuwen, Kou dekerk, A. J. Verheul, Benthuizen, A Wille, Koudekerk en M. v. d. Zwet, Lei derdorp. Eind-examen Gymnasium. Na verlengd examen zijn geslaagd: J. H. Huizenga, Leiden; W. J. de &©- RECLAME. Ien stukloopen van huid en voeten geneest men met ning, Leiden; P. J. D. van Noordwjjk; M. Weldhuyzen, Leiden; J. Verwey, Noord wijk; en C. Zandvoord Leiden. Afgewezen één. Examens boekhouden. Geslaagd zijn voor het Mercurius-di- ploma voor Boekhouden en a.v. de hee! ,W. de Nie, leerling van de Handelss school „Kennis is Macht" en de heeren Z. Bink A. Boter, H. W. van der Hom en H. Marks, leerlingen van den heer EL D. M. Knol, accountant, alhier en de heeren I. J. M. Groffie alhier en G. J. Guit, te Katwijk aan Zee, leerlingen van den heer J. A. Jansen alhier. Stedelijke Werkinrichting. In den loop der vorige week werden opgenomen 178 volwassenen en 6 kin deren. Totaal 184. Tot Concierge aan de Avond school „Kennis is Macht" is benoemd de heer Vollenga, ambtenaar aan den Raad van Arbeid alhier. Op den Groninger Landdag, wel ke op 9 en 10 Juli alhier wordt gehou den zal als tweede spreker optreden de heer K, ter Laan, Burgemeester van Zaandam, met het onderwerp: Overleveringen uit Groninger land. Zaterdag is hier aangehouden een 15-jarig jongmenseh, dat van zijn pa troon te 's Gravenhage een transport rijwiel had gestolen, daarmee er was van door gegaan, met medeneming boven dien van f 57 aan geld, eveneens ten 1» deelen van den patroon. De_ jongen werd hier aangetroffen, terwijl hij aan de kant van de Zijl zat te visscnen, waarvoor hij zich een nieuwen hengel had aangeschaft. Ook had hij een hoi «jge gekocht. De fiets was gestald b§ den heer Westdijk. Bri het onderzoek bleek de knaap, die eerst nog een Valsche naam wilde opgeven, inderdaad de vermiste H. de P. te zijn. Het ventje zei dikwijls de bioscoop te hebben bezocht. Terwijl zij vanuit de St. Jorissteeg komende, ae Hoogewoerd wilde over steken, is gistermiddag om half één een 67-jarige vrouw,me]. M. de G. van de St. Jacobsgrncht aangereden dom een motorwielrijder. De juffrouw viel en liep een bloedend wondje aan iie't hoofd op. Nadat I)r. D. van den Een sten Hupdienst haar had onderzocht bracht deze haar in zijn auto naar hei Acad Ziekenhuis voor volled,ge behan deling. De Koninklijke familie in Zwitserland. De Koningin en Prinses Juliana maakl.cn, volgens een bericht uit Ge neve, Zaterdag bii ideale weersgesteld heid een prachtige wandeling door au bosschen in de buurt van Sint-Beiatc. berg naar At? - L i. l«.>. w. teren was een autotocht naar Lautev- brunnen en Grindelwald. Prins Hendrik is nog reizende in Zwitserland en zal zich vermoedelijk in den loop van deze week bij de Ko ningin en de Prinses voegen. Eerste Kamerverkiezing. De Vrijz. Dem. Statenleden in Zuid- Holland hebben voor de op 13 Juli a s. te houden candidaatstelling voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer van ae Staten-Generaal de na volgende lijst van candidatca vastge steld: 1. Mr. M. Slirfgenberg te Haarlem (aftr.) 2. Mevr. W. A-. L. Ros-Vrijman te 's-Gravenhage. 3. Herman Snijders te Middelburg. 4 Mr. W. H. M. Werker te 's-Graven hage. Kabinet en Kamer. Het nieuwe Kabinet, aldus de N e d., slaagde er aanvankelijk in een groote mate van vertrouwen te wekken, zoo wel door de bekwaamkeid zijner leden als door de wijze, waarop door hen de verschillende wetsontwerpen werden verdedigd. De Minister-president toonde in elk opzicht tegen zijn moeilijke taak te zijn opgewassen; en in de keuze zijner ambtgenooten zeer gelukkig te zijn ge weest. In zoover gaan wij dan ook vol moed de toekomst tegen. Echter vergeten wij niet, dat nog geen principieele vraagstukken (de bioscoopwet wellicht uitgezonderd) aan de orde geweest zijn en zoo deze aan de orde komen, eerst kan blijken of het Kabinet een voldoende meerder heid achter zich heeft en ook in zijn samenstelling homogeen is, wij hopen het. De zwakke stee is en blijft het vraag stuk der nationale defensie. Bezuini ging is ook op dit gebied geboden, maar mag niet leiden tot verzwakking van haar innerlijke kracht. Het is nut tig werk onnoodige ballast op te rui men, mits worde gezorgd, dat geen vi tale deelen worden geraakt. En op dit punt zijn wij niet geheel gerust. De toekomst moge leeren, dat wij ons ia dezen hebben vergist. Postvervoer pei vliegtuig. De Directeur Generaal der Poste rijen en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 5 Juli a.s. de gelegen heid wordt opengesteld, om postpak ketten zonder aangegeven waarde voor Zwitserland, Italië en Ned. Indië te verzenden met de luchtdiensten naar Basel resp. Zïirich (van Amsterdam Schiphol 10.50 v.m., te Basel 6.15 n.m. te Zürich 6.50 n.m.) De postpakketten voor Ned. Indië worden van Basel naar Genua ver voerd, in aansluiting op de des Vrij dags om de 14 dagen van Genua af varende stoomschepen van de maat schappij „Nederland." De verzending kan uiterlijk geschieden met het op den daaraan voorafgaanden Dinsdag vertrekkende vliegtuig (derhalve pl.m. 3 dagen later dan bij verzending per trein). Van 5 Juli af wordt me'de de gele-, genheid geopend om luchtpostcorres pondentie naar en via Berlijn te ver zenden met de luchtdiensten Rotter damHalle (Saaie) en Hallo (Saaie) Berlijn. (Van Rotterdam Waalhaven 11.30 v.m. te Berlijn 7.15 n.m.) ONTZETTENDE SPOORWEGRAMP IN FRANKRIJK. 18 dooden en 97 gewonden. De sneltrein le HavreParijs is na bij Aclières (departement Se'ine-et-Oise gederailleerd. De locomotief liep daar bij een kruispunt uit de raits, tea ge volge waarvan ook de vijf daarop vol gende wagons medegesleurd en in el kaar werden gedrukt. De bevrijding der in de puinhoopen ingesloten slacht offers is nog niet geëindigd, waardoor ook het aantal dooden nog niet vast staat. Twee gewonden zijn inmi ldels be zweken. Volgens de „Matin' moeten er 80 gewonden zijn. Verscheidene bladen zeggen, dat de ramp veroorzaakt is, doordien de ma chinist van den-sneltrein ia verband met het onweer, dat op dai oogonblik heerschte, de signalen niet h^eft kun nen zien; volgens anderen hebben de wissels en signalen ten gevolge van het onweer niet gefunctionneerd. De reddingswerkzaamheden zijn ten ge volge van den storm vertraagd. Nader wordt uit Achéres gemeld, dat het aantal dooden tot dusverre 17 be draagt. Men vreest echter, dat nog ver scheidene der naar de ziekenhuizen van Parijs en Saint-Germain overge brachte gewonden aan de bekomen kwetsuren zullen bezwijken. Blijkens de inlichtingen, verstrekt door den Minister van Openbare Wer ken, zijn de oorzaken van de ontspo ring bij Achéres thans vrijwel bekend. De locomotief ontspoorde na door de bocht te zijn gereden met een snelheid, die belagrijk grooter was dan de voor geschreven snelheid. Bovendien had de trein op een evenwijdig spoor moe ten worden gebracht, in verband met een verzakking, veroorzaakt door het noodweer, en dus juist langzamer moe ten rijden. Daar de toestand van de atmosfeer buitengemeen slecht was op het oogen blik van de ramp, is het zeer waar schijnlijk, dat de machinist de signaal gchijf niet gezien heeft, waarmee de verlangzaming werd aangegeven. Uit de diagrammen blijkt overigens, dat de trein zelfs niet door het sein heen is gereden. De locomotief is dus ont spoord op het oogenblik, dat zij met te groote snelheid op het kruispunt aan kwam, en zij sleurde de wagons mede. Een tweede tzein-ongeluk in Frankrijk Volgens de bladen heeft gisteravond hij Vigneux (Seine-èt-Oise) een trein botsing plaats ^ehad. Een tiental reizi gers is gewond. BE FINANCIEELS CRISIS IN FRANKRIJK. Volgens de Excelsior" zijn Vrijdag verscheidene Engelsche, Amerikaan sche en Duitsche financieele persoon lijkheden op het ministerie van finan ciën ontvangen. De vooiioopige besprekingen over ae buitenlandsche stabilisatie-credieten zullen zich tot al de financieele kwes ties uitstrekken, die van eenigen in vloed zijn op den wisselkoers. Een uittreksel uit het rapport der deskundigen-commissie zal aan de pers worden meegedeeld. DE STAKING IN DE ANTWERPSCEE HAVEN. Sedert eenigen tijd waren bespre kingen gaande tusschen de havenar beiders vereeniging te Antwerpen en de werkgevers, in zake herziening der loonen in verband met de daling van den franc. Dit heeft niet tot overeenstemming mogen leiden. Zaterdag is in de haven van Antwerpen op- de zeeschepen vrij wel de algemeene staking uitgebroken. Ofschoon verschillende patroons er reeds in hadden toegestemd, het loon met 5 francs te verho.ogen, werd toch op de schepen der betrokken maat schappijen deze maatregel niet doorge voerd, met uitzondering van enkele schepen, zooals de Harwich-booten en de Nederlandsche „Telegraaf", waar de havenarbeiders bleven werken. Op de binnenschepen werd bijna normaal gearbeid en ook de lossing der spoorwagens ondervond nog wei-' nig stagnatie. De staking, welke als een wilde en partieele is begonnen, is nu onder de leiding van den socialistiscben trans portarbeidersbond gekomen. De stakers hielden een vergadering in de open lucht, waarbij ^werd meege deeld, dat niemand aan het werk mocht, alvorens in het bezit te zijn van een stuk, geteekend door den bond De leiders verklaarden, dat de pa troons spoedig zouden toegeven, zoo niet dan zal men voor een staking van langen duur staan. Vandaag houden de dokwerkers ten nieuwe vergadering, waarbij stakings- kaartcn zullen worden uitgegeven De patroons, althans hot meerendeel verklaren, dat zij zich aan hrt be staande contract houden. Dinsdag a.s. zullen zij een bijeen komst hebben met de leiders van den transportarbeidersbond, die door de staking verrast werden, jui9t toen zij in onderhandeling waren over een nieuw collectief contract. De communistische propagandisten schijnen hier de hand in het spel ge had te hebben. Het feit, dat enkele patroons een ver hooging van 5 francs toekenden, was voor de agitators een aanleiding om de andere arbeiders tot staking te bewe gen. Deze omstandigheid zal de onder handelingen tusschen patroons en ar beiders ernstig bemoeilijken, maar toch hoopt men in het begin van de volgende week tot overeenstemming te geraken. Een B.#T. A.-telegram meldt nog, dat slechts eenige ploegen vaste arbeiders aan het werk zijn gebleven en dat er slechts op een 10-tal schepen, die steenkolen voor Engeland laden, gear beid wordt tegen het met 5 franc,per dag verhoogde loon. Overal elders wordt voorloopig ge staakt tot Dinsdag, in afwachting van de nieuwe bijeenkomst der paritaire commissie. De maritieme, federatie, die Zater dagmiddag bijeenkwam, heeft beslo ten, dat de paritaire commissie niet zal vergaderen, zoo lang de dokwer kers het werk niet hebben hervat De voorloopige overeenkomsten, me1 betrekking tot de staking getroffen, zijn weer verbroken. De communisten hebben talrijke cir culaires verspreid, waarin zij dcc ha venarbeiders verwijten, dat zij bun broeders in Engeland verraden, door kolen voor Engeland te laden. Zij noo- digen hen daarom uit, deze iniadingen stop te zetten. Het conflict in de Engelsche mijnindustrie. In verband met het wetsvoorstel in zake den 8-urendag in de mijnen wordt er op gewezen, dat deze maatregel slechts het beletsel wegneemt voor de onderhandelingen, die een wijziging in de werkuren betreffen. Het ontwerp maakt liet voor de arbeiders toelaat baar, toe te stemmen in een langeren werktijd. De mijnwerkers blijven even vrij als tevoren, om een accoord met of zonder werktijdverlenging te sluiten. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN EN NOODWEER IN DUITSCHLAND Op den straatwegvan Kalkberge naar Erkner had ten gevolge van het onweer een aardverschuiving plaats, waardoor zich een afgrond van 25 M. opende. De weg moest voor ieder verkeer worden afgefloten. Een waterleidings buis brak, terwijl ook de electrische ge leiding werd vernield, ten gevolge waarvan Woltersdorfer van licht en water is verstoken. Boomen en strui ken werden door den orkaan uit den grond gerukt. De „Bau.ernsee" trad buiten zijn oevers, zbodat de woningen in de lager gelegen straten der piaals moesten worden ontruimd. Zieken en gebrekkigen moesten naar buiten w__ den gedragen. De omvang der cata strophe kan nog niet worden overzien. Ook bij de Woltersdorfer Scbleuse heeft gisteren tijdens een onweer een ver schrikkelijk ongeluk plaats gevonden. De bliksem is namelijk ingeslagen in het dak van een kegelbaan, waaronder een groot aantal personen, die een uit stapje aan het maken waren, een schuil plaats had gezocht. Het dak stortte in en bedolf de menschen onder zich Tot dusverre zijn 12 dooden en 13 ernstig gewonden, meest vrouwen, onder de puinhoopen te voorschijn gehaald. Nog een groote ram'p in het reuzen gebergte. In den nacht .van Zaterdag op Zon dag is volgens een bericht aan de „Te legraaf", het Reuzengebergte door een ontzettende catastrophe geteisterd. Te gen zes uur 's avonds hadden op ver schillende plaatsen in het gebergte wolkbreuken plaats, die tot midder nacht voortduurden. Binnen weinige minuten zwollen de beken tot machti ge stroomen. De oeverbewoners wer den bijna allen in bed door den vloed verrast. Hierdoor moet de groote scha de, welfcè aangericht is, verklaard worden. In het hijzonder hebben de dorper. Ametenberg, Hermsdorf, Giersdorf en Schmiedeberg geleden. Meer dan twin tig huizen zijn geheel of gedeeltelijk vernield. Schuren, paviljoens en da ken werden door het water wegge spoeld en liggen vernield tusschen de rotsblokken. Bloeiende tuinen zijn met een laag slijk bedekt. In de huizen inr de dalen staat bet water een meter boog. Te Hermsdorf stortte om één urn* 's nachts de groote brug in. Vijf perso nen geraakten in den stroom. Aan red den viel niet te denken. In het geheel© gebied zijn ongeveer tien bruggen ver nield. De verliezen aan vee en materiaal zijn zeer groot en kunnen nog niet wor den overzien. Sedert hedenmorgen verleent de rijksweer hulp. Vl*le hon derden gezinnen zijn door het verlies van huisraad en vëe in ellende gedom peld. Pensiongasten, van wie vzlen eerst gisteravond waren aangekomen, ontwaakten pas, toen de alles met zich meesleurende stroom hun bedden om spoelde. Ook in andere plaatsen ernstige overstroomingen. De overstroomingen richien nog steeds verwoestingen aan in de lagere gedeelten van het land, zoo lui It een telegram uit Belgrado. Het aantal slachtoffers is groot, ook de materieele schade is aanzienlijk. Volgens een bericht uit Sofia zijn alle rivieren tengevo'g4: van den aan houdenden regen buitengewoon geste gen; vele traden uit haar bedding en richtten groote scha ia aan. Gedeelte lijk moest het spoorwegverkeer wor den stopgezet. Niet alleen in Europa ook ia Ameri ka kwamen overstroomingen voor. De aanhoudende stortregens hebben, met name in de omgeving van Leon, waar de toestand als wanhopig be schreven wordt, ernstige overótroo- mingen veroorzaakt. Een bericht uit Durango Cuanajato meldt, dat de oogst op het centraal plateau, bekend als de graanschuur van Mexico, totaal vernietigd is; de spoorlijnen zijn over stroomd, gedeeltelijk zelfs wegge spoeld, terwijl het water dat de over brugde duikers binnendrong, de tele graaflijnen vernielde. j,/-." KORTE BERICHTEN Een ontzettende ontploffing heeft in een chemische fabriek in bet noor delijk deel van Calcutta plaats gehad. Er zijn twee dooden en 28 gewonden. Zich beroepend op een inlichting uit Duitsche bron zou maarschalk Foch in een geheime bijeenkomst van den gezantenraad geprotesteerd heb ben tegen de overdreven begrooting van de Duitsche rijksweer. Vogens het Journal zou nu de ge zantenraad, op advies van het comité van Versailles, de aandacht der Du't- sche regeering op dit punt hebben ge vestigd en haar een nota toegezonden die het karakter van een waarschu wing draagt. Terugkomende op hun vroegere verklaringen, hebben de anarchist-ju. die wegens het voorbereiden van een aanslag op de Spaansclie souvereinen. zijn gearresteerd, aan den rechter vaü instructie verklaard, dat zij den ko ning niet wilden dooden, maar zich on derweg van hem wilden meester ma ken en daarna wilden pogen, revolutie te verwekken. Volgens de Piccolo heeft de poli tie een wijdvertakte organisatie ont dekt voor communistische propaganda in Rome en Midden-Italië. Een onder zoek is ingesteld naar de herkomst de zer fondsen. Meerdere personen zijD gearresteerd. ALPHEN AAN DSN RIJN. Gevestigd: J. H. Griffioen, Steekterweg 4. van Wassenaar. Marie Hoppe. Toegangsche- weg 2, van Osnabrück. Dina van der Broek, echtg. van T. van Harselaar. Vin kebnurt 86 van de Bilt. Maria C. SeperS Mauritsstraat 8, van 'Bodegraven. Ma ria P. Komijn. Noordeinde 71, van Noordwijkerhout. P. Boekhout. Dorp straat 63, van Zwammerdam. J. Jeensmt Steekterweg 47, van Opsterland. G. Eng berts, Steekterweg 47, van Idaardera- deel. J. Simong, Gnephoek 54, van Goo tegast. A. van Klaveren en gezin, Wil- lemstraat 42a. van Haastrecht. Kinderen Nuijem Raadhuisstraat 44. van Rotter dam. J Doornbos, id. id. J. F. Deisting, id, id. B. G. Hilders, Nesse 5, van Tèr Aar. Adriana C. Kuijf, J ulianastraat 7, van Rotterdam. Margaretha C. Veltman, Raadhuisstraat 143, van Nieuwer-Amstel Vertrokken: Herwig Schmidt, naar. Delft, Nieuwe Plantage 102. G. Altona, naar Weltevre den. Adriana van der Mark, naar Kat wijk. Martina E. Pannekoe!:, naar Haar lemmermeer, Huigsloterdijk, 180. H. Grathofi naar Unna (Duitschland). Lijdia van der Lede naar Zwammerdam. Berta M. van Engelen, naai- Boskoop. Jansje van Wegemngen, naar 's Gravenhage, 2e Adeleidestraat 204. Hendrika Steen naar Zeist. Cecilia Kroon, naar Haarlem mermeer, Aalsmeerderweg 359. Aaltje Kastelejjn, naar Voorburg, West Vliet weg 66. Kinderen de Klenn, naar Am sterdam, Ned. Herv. Weeshuis. BOSKOOP. Bjj het gehouden practijk-examen vanwege de Vereeniging van Leeraren in het boekhouden slaagden de heeren A. v. d. Broek, H. Trimp, M. Berghuis,, en W. G. Schilt, die hunne opleiding genoten hadden van den heer J. A. G Harmsen alhier. Mej. A. ZaaL alhier, slaagde te Schoonhoven voor het examen als on derwijzeres. De schaakclub ..Inter Nos". van hier en de ^haakclub „Messeniaker uit Gouda, hebben eene wedstrijd ge houden in hotel „Neuf" alhier, weina eindigde in het voordeel van Gouda met 6%81/2. Voor de Burger-Afdeeling „Pro, Rege" alhier, hoopt Ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant en algemeenen dienst a.s. winter een rede te komen hou den over gjn reisindrukken en ervarin gen in Indié. Dinsdag 6 Juli zal alhier de ope ning plaats hebben van de Eleetriciteitj- tentoonstelling in hotel „Neuf'. Wij namen eens een kijkje in de zaal, en kunnen een ieder aanbevelen, aan deze tentoonstelling een bezoek te bren gen. Burgerlijke stand. Geboren: Johan, zoon van W. Verwen en W. Klerks. Getrouwd: C. v. Essen, 38 jaar en M. v. Hof, 40 jaar. Overleden: M. v. d. EndeKoster, weduwe van J. Stoppelenburg 75 jaaL Adrianus Noest,.6 jaar. NIEUWE WETERING. De heer P. J. Straathof Czn. alhier is tie Leiden geslaagd voor het eind examen H. B. S! Lijk opgehaald. Op de Wea- ter Schelde is door een schipper uit; iBreskena een reeds '111 ver gaander staat van ontbinding verkeerend 'lijk! gevonden. Uit de papieren bleek het een varensgezel van Deensche natiop naliteit, genaamd JViggers, te zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2