GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. INGEZONDEN. Ons Babbelhoekje. Scheepstijdingen. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 JULI 192© UIT DE OMGEVING KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. V.m. 10 uur en 6.30 uur de Eerw. heer de Jonge vap Boskcop. Gerei. Kerk. V.m. 10 en 's avonds X uur Ds. Haspers. Ingekomen: van Hazerswoude, Cornells Kok; Alphen a. d. Rijn, Aaltje Touw, Haarlemmer meer, Hendrik Roos; Zaamslag, Gerrit Teunissen van Manen; Alkemade, Wil helmus Gjjsbertus Hoogeboom: OeMt- geest, Margje van der Voorst; Alpnen d. Rijn, Martina Kaptejjn; Leiden, Jaoobus Leonardus Kraan; Gramsber- gen, Johan Munster. Vertrokken: naar Ppnacker, Katwijkschestraat 13, Izaak van Leeuwen met gezin: Reiden, ^Haarlemmerstraat 173, Jobje van Eg- mond; Lienden, Harenschestraat, Abra ham van Ommeren, Alphen a. d. Rün, aileerenweg, Leentie Hogenes; Canada, Johannes Cornells Zasburg; Alphen a. d. Rijn, Stationstraat 25, Clasma de Roojj. Boskoop, Zjjde 3, Pieter van Herk SASSENHEIM. Predikbeurten: Chr. Gerei Gem. Voorm. 10 uur de heer D. L. Aangeen- brug, nam. 5 uur, Leesdienst. WOUBRUOdB. 1Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. iVoorm. 10 uur, H. Avondmaal, nam. 7.30 uur, Dankzegging., Ds. Joh. Kfine. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. j.30 uur, de Eerw. heer van der Sijst van Leiderdorp. Burgerlijke stand. Geboren: Leo- Bardus Geraraus, z.v. S. P. van der Ing en A. M. van der Hoven. Overleden: Agatha van Iperen, echtg. van P. Zeolstra, 67 jaar. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem jVoorm. 10 uur, Ds. Luuring van Ha zerswoude, Bed. H. Avondmaal, nam. б,30 uur, Ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Woudstra. NOORDWIJK BINNEN, Gisteren had alhier een aanrping plaats tusschen de electrisehe tram, ko mende uit Leiden en een vrachtauto van de fa. K(oomans) alhier, waardoor een lantaarn van de tram brak. De oorzaak lag hierin, dat de tram te ver door reed, voorbij zijn stopplaats (Halte Zeestraat). De politie maakte proces-verbaal op. HAZERSWOUDB Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Voorm 10.30 uur. Ds. dp Bruin van AI- phen aan den Kgn, voorb. H. Avondmaal en 7.30 uur, Ds. Luuring. Gerei Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds. Gispen. BIJNSBURO. Flinke, doch geen overmatige aan voer met loonende prijzen. Betaald werd voor Convili per 100 115150, Mal va ,1517, Margrieten 5560, Anjers 25 —70, Mummi 1517, Centoria 6070, Prumilinus 340360, Gips 240300, Irissen 80210, Asters 115120, Ko renbloemen 3040, Statice 4050, Ju liaantjes 1620, Renenkels 40—45, Sca biose 7090, Delïine o13, Duizend- sohoouen 300400, Astremeria 170 175- D o o d e 1 ij k e val'. De 31-ji [havenarbeider L. Visser is aan boord van het s.s. „Makar", dat voor loods Amerika aan de Maashaven lag, in een der ruimen, gevallen. De man be kwam een schedeilractuur, aan de ge volgen waarvan hij in het ziekenhuis aan ^den Coojningel is overleden. Mislukte plei.zi er tocht. iTusschen iWinsum en Sauwerd (Gr.) ia een autobus van den heer Hekkema te lUithuizermeden, waarmede de leden van het Christelijk Zanggezelschap al daar een pleziertochtje maakten, in een sloot geraakt. De ruiten yan de auto werden vernield. Eén der inzittende meisjes, mej. T. Smit, werd. ernstig] aan het hootd verwond. Zij werd naar het Academisch ziekenhuis te Gronint- fen overgebracht. Enkele inzittenden- ekwamen snij wonden. Ver d ro n ke n. Te Klazienaveea is het 9-jarig zoontje van den arbeider K. Zwiep bij het visschen in het kanaal [geraakt en verdronken. Wreedheid tegen dieren. De af deeling Texel van de Ned. Vefl- leeniging tot Bescherming van dieren Vergaderde dezer dagen. Er wera o.m. gesproken over een afgrijselijke handeling, die nabij Koog op (Texel) heeft plaats gehad. Daar had men n.l. een plek in de duinen af gebrand met het oog op bebossching, Dit geschiedde in den vogelbroedtijd en weldra bevonden zich tal van jonge vogels in een vuurcirkel, om daarin te verbranden, ook jonge haasjes, en en konijnen kwamen ellendig om. Men vraagt zich af, waarom dit werk ïiiet eerder werd gedaan, toen er van broeden nog geen sprake was. 'tWas niet om aan te zien, toen de oude een den kwakend boven de in doodsnood verkeerende jongen rondvlogen. Het hart van dierenvrienden brak bij het zien van zooveel wreedheid. Besloten werd zich tot de autoriteiten te wenden met het verzoek iets dergelijks niet meer op dien tijd toe te staan. Wee reen slacht offer. Don (derdagmiddag wilde de ruim 60-jarige bouwvakarbeider Smit van Nieuw-Bui ill en per fiets den onbewaakt en over weg van de S.T.A.R.-lijn bij de Twee de AfdAai te Stadskanaal (O.j over steken. Juist toen hij op de rails was, ■Jcwam een trein uit de richting Stads kanaal H.S. aangereden, die den man plm. 10 meter wegslingerde, met het evolg, dat het slachtoffer binnen en- :ele minuten overleed. Honderd jaar. Gisteren heeft de weduwe Betten te Oudehorne (Fr.) onder groote belangstelling haar 100- sten geboortedag gevierd. .Voor haar woning was een eerepoort opgericht. Roodvonk. De Middelbare School voor Meisjes te Haarlem is voorloopig gesloten, omdat zich onder de leerlingen der le klasse twee gel- vallen van roodvonk hebben voorge daan. Er is nog liiet beslist of de school vóór den aanvang van de zo\- mervacantfe, op 16 Juli, nog wor den opengesteld. Noodlottige val. Gisteren was in het houtmagazijn vah den heer T. M. van Gasselt te Venlo de 5&-jarige| losse arbeider Jos van Ulft bezig met het afladen van een kar hout. Hij struikelde en viel met het hoofd op de tramrails, die door het magazijn loop en. Hij overleed binnen enkele mi nuten. 26 dagen zonder voedsel. Een ingenieur Kolb uit Mulhausetn, die zijn vacantie in Obersolberg wilde doorbrengen, heeft een ontzettend avontuur beleefd, dat hem bijna het leven kostte. Bij een tochtje in een bosch bleef hij'wat achter, verdwaalde in de duisj- duisternis en viel in een militaire schuil plaats, welke tijdens den oorlog ge graven was op een verborgen plekje. Daar Kolb bij zijn val ernstig ge wond was, kon hij niet uitt de schuil plaats klimmen, en ook zijn hulpgeroep fwerd niet gehoord. 26 dagen lang bleef de ongelukkige zonder voedsel, slechts het water uit een kleine bron bracht hem eeniga iverfrissching. Dinsdag slaagde hij er in uit zijïi schuilplaats te klimmen. Hij kroop op handen en voeten naar Obersolberg, waar hij tot skelet uitgemagerd aap- kwam. Het duurde meerdere uren, voor de man een paar woorden kon spreken. Waar is Alexande r I? Om trent de graftombe van tsaar Alexan der I liep al vele jaren een gerucht: Zij zou, behalve het lijk van den vorst, tal van belangwekkende documenten en ook sieraden bevatten. Dezer dagen is men er eindelijk toe overgegaan, de waarheid van ait ge rucht na te gaan. Vele Russen zijn te leurgesteld. Immers, niet alleen ont braken de documenten, en sieraden, maar zelfs het lijk was afwezig. Deze afwezigheid heeft nu weer voed sel gegeven aan een veel ander ge rucht. N amelijk dat tsaar Alexander I op zijn officieelen sterfdag niet gestor ven is, maar zich in een Klooster be geven, en dat een onbekende in zijn plaats begraven is. Maar wat is er dan van dien oor bekende geworden Gered door een valscherm. Bij een oefeningsvliegtocht van kapi tein Schofield boven Byfleet, raakte het vliegtuig op 400 voet hoogte op klaar en plofte naar beneden. De vlie ger werd uit het toes iel geslingerd,, maar trok op het laatste oogenblik aan het koord van het valscherm dat aan het vliegtuig bevestigd was. Ka pitein Schofield kwam ongedeerd op zijn voeten neer, honderd meter ver van de plaats, waar het vliegtuig te pletter viel. Een brutale bende. Het Rooseveltwhospitaal te New York is dezer dagen het tooneel van een bru talen overval door zes bandieten ge weest, die in een automobiel arriveer den. De chauffeur bleef buiten staan wachten, terwijl de bandieten door de kamers der geneesheeren en zusters naar de hoofdzaal wandelden en daar den telefonist en diens assistent bevel' gaven hun handen omhoog te steken. Daarna gingen de bandieten het ge heele gebouw doorzoeken en namen meer dan 10.000 dollars als buit mede. De geheele bende stapte cxngehniderd weer in den auto en ging er van door. De politie heeft later een ledig geldj- kistje gevonden. De bandieten hebben een gesloten auto gebruikt, «Terecht gesteld. Gistermor gen heeft de scherprechter op het plein van de gevangenis te Erfurt den tweevoudigen moordenaar Rudolt uit Leipzig die in November 1925 bij Son dernausen twee reizigers, die zich in een automobiel bevonden, had dood geschoten en hiervoor tweemaal tèr dood veroordeeld was, terecht gesteld. KANTONGERECHT HAARLEMMER MEER. D. de V., metselaar uit de Beemster, tegen wien in de vorige zitting f 100 of 10 dagen en 6 maanden intrekking van het rijbewijs werd geëischt wegens het in gevaar brengen van het verkeer te H i 11 e g om, met zijn auto, in wel ke zaak mr. Toulon v. d. Koog uit Haar lem pleitte, werd heden veroordeeld tot f 25 subs. 10 dagen, met ontzeg ging om 3 maanden een auto te mogen besturen. Opnieuw 9tond terecht G. M. v. d. chauffeur te Uithoorn, Cer zak? de aan rijding van een paard en tilbury van J. D. Korts te Koudekerk. Als ge tuig© werd nog gehoord Jan Ambacnts heer, bloemistarbeider te Lisse. Getuige had in de auto van verdacht te gezeten én had niets van een aanrij ding bemerkt. Verdachte zelf weet ook niets van een aanrijding af. Getuige Korts zegt dat verdachte te kort naar rechts draaide, waardoor een lan taarn en de kap werd beschadigd. Éisch f 15 of 15 dagen en schadevergoe-' ding tot f 12.50 aan de klagende partij. Uitspraak conform. H. F. B., te Nieuw-Vennep, heeft te H i 11 e g o m op zoodanige snelle wijze gereden dat G. Versteeg, politie-ageivt te Hillegom hem heeft aangehouden en proces-verbaal opgemaakt, waarbij tevens uitkwam dat hij ook zónder rij en nummerbewijs was. Verd. is niet verschenen. Eisch f 15 of 15 dagen en f 5 of 5 dagen voor het rijden zonder rij- en nummerbewijs. Uitspraak con form eisch. M. R. v. d. W., bloemist te Lisse. heeft verzuimd gehoor te geven aan den oproep voor de oefeningen van de brandweer repetities. Verd. zegt naar de beurs te Haarlem te zijn geweest en had hiervan kennis gegeven. De ver ordening luidt dat verhindering ligt ter beoordeeling van B. en W!, en deze hebben de voorgegeven verhindering niet noodzakelijk geacht en tegen ver dachte proces-verbaal opgemaakt. Eisch f 1 of 1 dag. Conform eisch. Uitspraken Kantongerecht: C. v. B., te Hillegom, art. 460, zonder toepassing van straf; W. A. te Hille gom, art. 460, f 3 of 1 week; H. v. L., Haarl.meer, art. 424, aangehouden; T. v. d. B., Haarl.meer, art. 424; G. v. S., Rijnsaterwoude, art. 460, f 4 of 4 d.; W. R., Alkamade, art. 460, f 4 of 4 d.; A. R., Haarl.meer art. 461, f 3 of 3 d.; G. E., Voorhout, art .461, f 3 of 3 d.; B. M., Hillegom, Leerplichtwet, f 2 of 2 d.; W. P., Hillegom, idem f 2 of 2 d,; H. v. d. W., Hillegom, idem f 3 of 3 d.; C. v. D., Hillegom, idem f 2 of 2 d,; P. v. T., Haarl.meer, Haag Invaliditeitswet f 12 of 12 d.; P. B., Amsterdam, scheep- vaartregel f 5 of 5 d.; H. de G., Haar l.meer, A. P. V., Lisse ieder f 3 of 3 d.; J. H., Leimuiden, A. P. V. Aalsmeer, f 3 of 3 d.; G. v. d. W., Hillegom, vcr- ord. stoomv. boezemw. Z.-H., f 3 of 3 d C. H. Amsterdam, id. f.3 of 3 d.; F. B.. Alkemade Keur Haarl.meer f 4 of 4 d.; H. de H., Gouda id. f 4 of 4 d.; C. S., Haarlem, id. id.; R. A., Haarl.meer, motorreglement f 3 of 3 d.; J. G. Roe- lofarendsveen motorkenteekenbesluit f 5 of 5 d.; J. T., Hillegom art. 453 f 5 of 5 d.; H. D., id. id.; F. v. d. S., Hoofd dorp id. id.; H. S. Haarl.meer, Vissche- rijwet f 4 of 3 d., peur verbeurd ver klaard; J. M., Bennebroek, motorver- ord. Hillegom f 20 of 10 d.; P. S., Hille gom, motor- en rijwielyvet f 5 of 5 d.; H. TI. Lisse id. id. f 3 of 3 d.; G. v. d. L.. Haarl.meer, motorregl., f f 3 of 3 d S. v. d. M., Leiden, id. id.; E. V., Haarlem f 3 of 3 d.; H. B., Haarly.meer id. id.; f 3 of 3 d.; H. B, Haarl.meer id. id.; Haarl.meer, M. v. O., Haarl.meer, id. id.; G. H., Haarl.liede, id. id.; A. v. d. M., Roelofarendsveen Motorregl. f 3 of 3 d.; N. L., Lisse Bijz. Visscherijwet f 4 of 4 d., vischtuig verbeurd; E. D., Haar I.meer, motor- en rijwiel-wet, f 3 of 3 d.; P. K., Lisse, id. id. ties gehouden en m. de collecteboeken enz. overhandigd'aan het accountants bureau van den Weled. Gestr. heer I. J. Sloos, Nieuwsteeg alhier, welke ver klaarde de zaken in orde te hebben bevonden. De Penningmeester, G. S. BOGAARDS. Rijnkalde 6a. (Bultan verantwQoruaiijkneld dar ftadaQtltt) Rapport Kindervoeding winterseizoen 192f „Jeruël" Miildelstegiacht 3. Geachte Redactie, Met dank voor uw welwillendheid voor onzen arbeid tijdens het afgeioo pen winterseizoen, vragen w ij u be leefd een plaatsje voor onderstaande verantwoording: 9 Terugziende op den arbeid voor on ze kleine bescheraie-lnget» in den af- geloopen winter, kunm-n we tevreden zijn. Met vreeze en having vingori wij den arbeid aan, want de vorige win ter deed ons met een tekort sluiten van f296.85 over hit geheele seizoen. Thans bedragen da inkomsten aan straatcollecte f2431.54 (twee duizend vier honderd een en dertig gulden vier en vijftig cent). Aan giften in geld f249.78, maakt f2681.42. Uitgaven: Brood, boter, melk, soep, brandstoffen, eieren, steun f 1714.57^ Onderhoud gebouw, aanschaf fing en onderh. meubilair f 267.70 Drukwerk, schrijfbehoeften, porti f 8726 Schoonhouden der inricht, f 79.50 Kleine onkosten f 23.87 K Voeg hierbij het tekort van het vorig seizoen f 296.85 dan rest dus een bedrag v. f 211.56 f2681.32 Wanneer we de giften in natura hier bij voegen, dan hebben we de kleinen doen verorberen zevenduizend broo- den, vijf duizend Liter melk enz. enz. Dat we dus na zooveel hulp te heb ben verleend een saldo hebben, stemt ons zeer dankbaar, want we zijn nog met ons gebouw en meubilair niet waar we wezen willen en kunnen nu met dit kleine saldo weer een stapje verder gaan.' Zooals we reeds eerder meldden, zul len we met enkele weken zoover ge vorderd zijn, dat we een zaal hebben met bedden en tot ons kunnen nemen arme kleinen, die noodzakelijk moeten worden opgenomen, omdat, hoewel nog niet ziek, zij toch door gebrek aan geregelde gezonde voeding, f r i s s c he ligging, reiniging enz. dreigen t.b.c. pa- tienten te worden. We hebben toezeggng van een paar H.H. Doctoren, die bij de inrichting practische wenken verstrekten, dat zij ons gratis ter zijde staan. Later volgen hierover meerdere gegevens. Natuulijk kunnen wij met die lut tele ruim f200 slechts weer een klein eindje verder, doch we vertrouwen, gezien de stapel brood, de groote pla9 melk, óm nog niet te spreken van den berg kleeren, die u ons verstrekte, dat we zeker alle bezwaren en gevaren trotseeende. nog veel zullen mogen doen aan u en onze kleine bescher melingen. Van alle uitgaven werden kwitan- Beste jongens en meisjes, 'k Het verleden week 4 letterraadsels ontvangen. Een van Hessie. een van Iris, maar van wie de twee anderen zijn weet ik niet, omdat 00 die briefjes geen namen staan. Willen die twee inzendsters zich even opgeven en zegden waarover hun raadsel'gaat, dan zal ik ze daarna plaatsen, want het lijkt mij niet aardig als ik ze in de babbélhoek zet en jullie naam staat er niet boven. En willen jullie er nu voortaan allemaal aan den ken, dat, wanneer je nieuwe raadsels inzendt, je naam ook op het briefje moet staan, waarop je de raadsels ge schreven hebt? Nu komt eerst de correspondentie, aan hat slot kun je dan lezen, wie de „Pionier". Heb je heusch moeite ge had met het raadsel? 'k Dacht dat jij het dadelijk klaar zou hebben. Wat ]e mij vroeir over buitenlandsche plaatsen, daar zal ik nog eens over denken, maar dan zou je er toch veel meer op moe ten geven. Maar als je denkt, dat ie een aardig werkje weet voor een vol gen dprfisraadsel, dan mag je het ge rust opgeven. „Tommy". Dus jij was er gauw mee klaar. Ja, met het spoorboekje er bij is het maar een klein kunstje, 'k Dacht, dat alle jongens en meisjes flat gedaan zouden hebben, maar ik geloof niet, dat ze er allemaal aan gedacht hebhen. „Vergeet mij nietje". Ook al moeite gehad met het raadsel? Lees het briefje hierboven maar eens. Heb jij dat kunstje niet gebruikt? Ja, als ik dicht bij .ie woonde, zou ik heel graag in je album schrijven. „Blondine". Dus je vond het toch wel een prettig werkje, al gaf het je wat moeite. Of je tot de gelukkigen behoort weet ik nu nog niet. Als alle briefjes klaar zijn ga ik pas loten. „Zwartje en Blondje". Dat was gen beste verjaardag en 't was zeker wel een gezellige ook. En nu is 't gauw iou beurt he Zwartje. Leuk, nog zoo'n tlein broertje te hebben. Dus jullie vonden het raadsel gezellig? Dat is prettig. Leendert v. d. Kwaak. Juist, verleden week was je te laat, maar nu heb je beter opgepast. Door je brief van ver leden week begrijp er nu alles van, hoe het komt, dat je alleen bent. Pret tig, dat je het raadsel kon vinden. „Wilgenkatje". Wat heb ik een ge zellig lange brief van je gekregen meisje, 'k Vind het erg prettig, dat je de babbelhoek zoo gezellig vindt. En ook geen moeite met het raadsel gehad? Grie heeft haar naam veranderd; zp was eerst „Moeders Jongste", maar Rie is een nieuw nichtje. „Zilverblondje". Ja, dat is altijd een heel aardig kinderfeest bjj jullie. Het is altijd in de wei naast de school is 't niet? Wie weet, misschien ben jij dat jaar ook wel eens gelukkig. Waar neeft je zusje die prijs mee gewonnen? Leuk, dat je dit jaar ook met de schoolklas uitgaat. ,7Batavier en Klaproos". Feliciteer Bo terbloempje maar van mij, wil je? Nou, jullie hebben beste plannen met de va cantie, dat merk ik wel. Du3 je vond het toch een leuk werkje, al was het wat moeilijk? Je had het er ook mooi rustig voor, toen je zoo alleen thuis was. „Margrietje". Zoo kon je het raadsel nu wel oplossen en vond ie het een leuk werkje? Dat is prettig. Wat is het voor een kleedje dat je aan het maken bent? „Rozeknopje én Reseda". Kon het van wege het raadsel maar een klein briefje lijden? Dat is niet zoo erg voor een keer maar vonden jullie het raadsel nu heusch zoo moeilijk? Lees maar eens wat ik aan Tommy schrijf. „Hessie". Je hebt je best gedaan hoor Op twee verschillende manieren het raadsel opgelost en dan nog meer namen opgegeven als ik gevraagd heb. Nee, ik ben er niet geweest. Wat heb je prach tig weer gehad, toen je naar Noordwpk ging. .Blondkopje". Nee. ik was er niet. Hessie heb ik nog wel gezien, maar jou niet meer. Dat is best, Dreng het maar mee. Je hebt prachtig weer op je uit stapje gehad. Had je niet gelezen, dat je alleen maar Nederlandscbe plaatsna men mocht gebruiken? „Anemoon Ook al zoo'n werk aan het raadsel gehad? Je moet maar eens lezen wat ik aan Tommy heb geschreven Jij hebt zeker niet gedaan, zooals hij. is 't wel? Dat is zoo erg niet voor een keertje. Volgende week maar weer wat langer. ,jRis". Gelukkig maar, dat de kiespijn weer beter is. Heb je er veel last van? Dat is dan al heel gauw uitgekomen he? Maar dat zal wel zijn, omdat het letters van jullie eigen namen zijn en de men- schen die dicht hü je wonen weten na tuurlijk, dat jullie vriendinnen zijn. „Grie". Ja, ik vind jullie namen heel aardig bedacht. Dat vind ik ook. 's Is voor jullie allebei gezellig. Vond je het raadsel zoo'n leuk werkje? Dat is pret tig. 't Zou jammer zijn, als er een brief je te laat kwam, want die kon dan niet meer meeloten. „Sneeuwklokje". Je hebt het heel foéd gedaan. Ja, dat vinden alle kin eren prettig, als er prijsraadsels rijn. 'k Maak ze met opzet niet zoo moeilpK, want alle nichtjes en neefjes moeten mee kunnen doen. Dat kan ook best he? Gymnastiek lijkt me in den winter veel prettiger. „Junior", 'k Ben blij, ie er QU tenminste bent, anders had je ook niet mee kunnen loten. Jij bent de tweede, die meer namen opgegeven heeft, als ik gevraagd had. Je hebt er zeker geen moeite mee gehad, is 't wel? „Heidebloempje". Dus jij vond het raadsel ook moeilijk Lees het briefje aan Tommy eens, dan kun je zien, welk kunstje hij er op gevonden heeft. Daar heb jp zeker niet aan gedacht, is 't wel? Je verlangt zeker wel erg naar de va cantie? Wat jammer, dat Moeder voor loopig geen radio meer mag hooren. Lindebloesem". Ja, 't is nier ook heerlijk weer. 't Zal nu wel druk wor den aan zee, is 't niet? Nee, daar ben ik niet geweest. Dus je had geen moei te met het raadsel? Dat'is prettig. „Moeders Meisje". Had je het zoo druk met het raadsel of met je Fran- sche les? Best hoor, ik wil graag vol gende week een lange brief hebben._ „Boschviooltje". Hartelijk gefelici teerd met je verjaardag meisje. Ik hoop dat je een heel gezellig dagje zult heb ben gehad. Vertel .je mij er volgende week wat van? Heb je zoo'n moeite met het raadsel gehad? „Waterlelie". Ook al zoo'n moeite met het raadsel gehad? Je moet het briefje aan Tommy maar eens lezen. Die wist er een kunstje op. Zaai je géén bloemen in je tuintje? „Iris". Zul je sen, meisje? Want op jouw briefje Iris". Zul je voortaan beter oppas- stonu geen naam. 'k Begreep, dat het van jou moest zijn, omdat alle neefjes en nichtjes ingezonden hebben. Dus aat kwam maar net goed uit. En nu komt het. De prijzen zijn ge wonnen door: Sneeuwklokje, Waterlelie, Junior, Rozekuopje, Pionier, Lindebloe sem. 'k Heb net gedaan zooals de vorige keer, jongens en meisjes. Een prps ver loot onder de kinderen, die nooit over slaan, maar altijd, iedere week trouw inzenden. Die prijs is door Sneeuwklok ie gewonnen. De rif andere prijzen heb Ik onder allen verloot. Die nu niet tot de gelukkigen behooren, moeten niet ai te teleurgesteld zijn. Wie weet, een volgende keer, behooren zij misschien wel tot de prijswinners. 'k Heb gemerkt dat dit soort werkje wel in juliie smaak nel, al hebben sommigen er veel moeite mee gehad. 'k Zal het aan het Bureau vragen, of de prijzen met de couranten mee kun nen. Als dat niet kan, dan zal ik zor gen, dat ze op de Hooigracht klaar lig fen. Als juliie dan eens in de stad omen, kun je ze daar afhalen. Hier volgen de nieuwe raadsels, 1. Ingezonden door Iris. Mijn geheel bestaat uit 48 letten en is een bekend spreekwoord. Zoo 10. 28. 17. 8. 20 als gras. In een 1. 9. 43. 18 rijden is fijn. Veel menschen hebben tegenwoordig 38. 26. 5. 3. 14. 44. 27. 12. 32. 39. 40. 17. 38 36 ia een badplaats. Als het buiten 28. b. 42. 21. 13. 43 vinden we het meestal niet prettig. In een bijenkorf zijn veel 34- 41- 48. 30. 12. 25. 31. 19. 4. 45. 2 is een ander woord voor kwitantie. Op de fiets-kun je geen 16. 33. 23. 47. 22 missen. tS- 24. 37. 7 is een kleur. 29. 35 is een afkorting voor „Heeren" 46 is de letter W. 2. Ingez. door Waterlelie. Een boer zag een troep musschen en zei: Goeien dag, honderd musschen. Toen antwoordde een musch: „Eeaa zoo veel, half zoo veel, een kwart zoo veel en jij er bij, dan is het honderd. Hoeveel musschen waren er? Ingez. door Hessie. oe ziet een neger er uit, als hij in het water heeft gelegen? 4. Ingezonden door Boschviooltje Welke Idnderen hebben hun vader zien doopen? 5. Ingez. door Anemoon. Maak van het woord „staal" iets wat je op school gebruikt Nu neem ik afscheid met vele groe ten van je tante FRANCIEN. HOLLA ND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, 30 Juni van Rot terdam te Montreal. BOSCHDIJK, van Rotterdam naar Bal timore, pass. 1 Juli Dungeness. VEENDAM, van Rotterdam naar N« Yort pass. 1 Juli Lizard. RIJNDAM, van Rotterdam naar Nt York, 1 Juli van Halifax. BREEDIJK, van Rotterdam naar Bal timore, pass. 2 Juli Sable oilandon. BLIJDENDIJK, van Rotterdam naar Philadelphia, 1 Juli te Boston. CARDIGANSHIRE, van Rotterdam o. Vancouver, 29 Juni van Cristobal. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ROTTI, 1 Juli van Amsterdam te HaM burg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, uitreis, 1 Juli van Cher bourg. FLANDRIA, thuisreis, 30 Juni van Vigo, 3 Juli te IJmuiden vorwacht aLGENIB, gesch., 2 Juli van Ham burg te Amsterdam. Ij ROTTERDAMSGHE LLOYD. j MADIOEN, thuisreis, 30 Juni van Singapore. INSULJNDE, uitreis, 1 Juli van Be- lawan. DJEMBER, uitreis, pasa. 2 Juli Kaap Bon. PATRIA, uitreis, 2 Juli van South ampton. 10SARI, thuisreis, pass. 2 Juli Oues sant, 4 Juli verwacht. TERNATE, uitreis, pass. 2 Juli Malta. RINDJANI, thuisreis, 2 Juli van Mar S LAM AAT, thuisreis, 2 Juli te Mar seille. TEXEL, uitreis, pass. 1 Juli Parim. PALEMBANG, thuisreis, pasa. 2 Juli Dover.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7