tvo&i lüIslMizeep PU ROL NIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 JULI 1926 DAG-AGENDA. Zaterdag 4 Juli 1926. 's Midd. drie uur. Rijn- en Scliiekanaal (Tusschen zweminrichting en Cronesteijn) zwem wedstrijd en reddingsdenionstraties. Oegstgcest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de H.ll. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt morgen waargeno men door Dr. Varenkamp,Tel. l'JU'. De geneeskundige Zondagdienst (Stadspractijk) zal morgen worden waargenomen door de geneesheereu Boonacker, Hoogewoerd 138, telef. 266, Kors, Zoet. Singel 1, telef. 2538. en Tim mermans, Breestraat 8. telef. 303. De een durft roemen op toegeno men vertrouwen, gewonnen door vast heid van beginsel, gebleken onder om standigheden, waarbij aarzeling aller minst uit ontrouw zou mogen zijn verklaard. De ander vreest voor ge daalde sympathie, verloren door aar- «öüïng, onder omstandigheden, waarbij zij, die verder van het middelpunt der verantwoordelijkheid stonden, den weg toch zoo eenvoudig achtten. Vrienden, laat ons roemen not k vreezen Onze roeping was en is de kennis van het Christelijk-Historisclie begin sel bij ons volk uit te breiden en te verdiepen en bovenal ons te ver wak keren, opdat het ons gelukke voor de toepassing van dat beginsel, bij de steeds wisselende omstandigheden oh verhoudingen, den juisten weg te vin den. Als wij heden met elkaar handelen over de beteekenis der verkiezingen voor de Provinciale Staten en Ge meenteraden in 1927, dan is het ons recht op deze plaats en onder deze om standigheden te denken aan de betee kenis, die deze verkiezing zal hebben voor onze Unie, die nu eenmaal geroe pen is de hand te zijn die de kandelaar houdt, waarop het licht van het Chris- telijk-Historisch beginsel voor ons volk brandt. Deze beteekenis zal zeker voor een deel worden bepaald door den uitslag, door bet stem cijfer, maar voor «en grooter deel zal die beteekenis blijken uit de mate van kracht en ze kerheid, waarmede de verkiezings strijd door ons zal worden gevoerd. Hier vragen weder onze volle aan dacht de drie oorzaken, die onder nor male omstandigheden, het rijzen of da len van de beteekènis eener politieke groep bepalen: Versterking van de or ganisatie der partij; uitbreiding der kennis van hare beginselen; toene ming van het vertrouwen in de man nen harer keuze. Politiek is practijk. Politiek is toe passing van een beginsel. Wat baat het het Nederlandsche volk of wij in onze bladen en tijdschriften de schoon ste beginselen uitstallen, indien wij door slapheid of onkunde falen in hun ne toepassing bij onze practische poli tiek? Laten wij het toch prediken met alle macht, die in ons is, opdat het door- dringe in het hart van ieder, die in de politiek van den Staat, van dj Provin cie öf van de Gemeente een verant woordelijke plaats bekleedt: dat onze daden altijd moeten zijn do toepassing van ons beginsel. Of het gaat om bui- ren landsclie- of binnenIand3che poli tiek, om economische of sociale vraag stukken, om moeilijkheden op het ge bied van den Staat, van de Pr /inde of van de Gemeente altijd e^rst in gekeerd tot onszelf, eerst gezocht in de diepte, eerst een voorgenomen uit spraak getoetst aan bet Christmijk be ginsel, en dan beslist. Niet aan de politieke leer noch aan de economische wijsheid zij d? beslis sing. De beslissing blijve aan het Chris telijk levensbeginsel en aan de in ge hoorzaamheid gevonden toepassing. Wij hebben, als Unie, in de maauuin die achter ons liggen, gehandeld naai Protestantsch beginsel, al kostte het veel. Laat ons, in onze gansche politiek, ons Christelijk beginsel trachten toe te passen, al kost het ons meer. Bedenken wij alle dagen en mogen ♦onze daden ook bij de verkiezingen van 1927 bewijzen dat wij het verstaan: de feitelijke beteekenis van de Chris telijk-Historische gedachte voor ons volk de invloed van de toepassing dezer gedachte op de ontwikkeling van het openbare leven in Staat, Gewest en Gemeente ,is onmiddellijk afhankelijk; zeker van den toestand der organi satie van onze Unie, meer nog van de verbreeding en ver dieping der kennis van haar beginsel, allermeest van het vertrouwen, ver worven door degenen die, krachtens hare keuze, zitting nemen in de op°n- bare colleges. Na deze met applaus begroete rede volgde eenige gedacbtenwisseling, waarbij de beer Sc bokking eenige algemeene beginselen ontwikkelde, waarbij hij liet uitkomen dat z.i. bet vraagstuk van de verhouding van Kerk en Staat thans niet zóó op den voorgrond 'behoort gesteld te worden als sommigen dat willen en waarin bij als de taak van de Christelijke, de Cbr. Hist, politiek, aanwees er voor te wa ken, dat de persoonlijkheid van het in dividu niet onderga in het sociale. De heer C. E. van Koetsveld, van Amersfoort wilde vooral met eigen beginsel in zee gaan en dan samenwer ken met hen, die we op onzen weg ont moeten, iets waarvoor de heer Snoeck Henkemans, met het oog op Raden en Staten, wel iets voelde. Met een korte avondgodsdienstoefe ning werd deze eerste dag besloten. D|3 Koninklijke familie in Zwitserland. De Koninklijke familie met gevolg is gistermiddag half zes te Sint Beaten- berg aan de Thunersee aangekomen. Zij kwam per auto uit Luzern en zal vermoedelijk tien dagen te Sint Bea- tenberg blijven. W,3«1 de vertering sbel asting. De Nederlandsche Vereeniging van distillateurs en likeurstokers, geves tigd te Schiedam, heeft een adres ge zonden aan de Tweede Kamer, waarin zij ernstig bezwaar maakt tegen het ontwerp Weeldeverteringsbelasting, in bet bijzonder in zooverre daardoor het gedistilleerd opnieuw, en wel indirect zal worden belast. Postpakketten per luchtpost. De Directeur-Generaal der Posterij en en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 5 Juli a.s. de gelegen heid wordt opengesteld, om postpak ketten zonder aangegeven waarde voor'Zwitserland, Italië en Ned.-Indië te verzenden met de luchtdiensten naar Bazel resp. Zürich (van Amster dam Schiphol 10.50 v.m., te Bazel 6.15 n.m,, te Zürich 6.50 n.m.) De postpak ketten voor Ned.-Indië worden van Basel naar Genua vervoerd in aanslui ting op de des Vrijdags om de 14 dagen van Genua afvarende stoomschepen van de Maatschappij „Nederland." De verzending kan uiterlijk geschieden met liet op den daaraan voorafgaan- den Dinsdag vertrekkende vliegtuig (derhalve pl.m. 4 dagen later dan bij verzending per trein). De tarieven zijn: Voor Zwitserland: tot 1 k.g. 1160; van 1—3 k.g. f 3.40; van 3—5 k.g. f 4,00 Voor Italië: tot 1 k.g. f 1.77van 13 kg. f 3.37en van 35 k.g f 4.87s. Voor Ned.-Indië: tot 1 k.g. f3.05; van 13 kg. f 5.15 en van 35 k.g. f 6.55. Voor verdere bijzonderheden worden belanghebbenden verwezen naar de kantoren der Posterijen. Van 5 Juli af wordt mede gelegen heid gègeven om luchtpostcorrespon- dentie naar en via Berlijn to verzen- clan niet de luehtdiensten Rptterdam Hallo (Saaie) Halle (Saaie;--Ber lijn van Rotterdam Waalhaven 1130 v.m. te Berlijn 7.15 n.m.) et beven ('e gewone porten en reoli- ton verschuldigde extra recht GuJit- recht) bedraagt voor stukken, bestemd voor Duitschland- 5 cent per 20 gram. Etiketten .,Per luchtpost par avion", welke dienen om luchtpostcorresnon- dentie en luchtpostpakketten gnxiakke li;,k te kunnen onderkennen zijn kos teloos bij Je kantoren der Puoterijen verkrijgbaar. Examens Boekhouden. De uitslag der examens in boekhou den voor de praktijk vanwege de Ver eeniging van Leeeraren in het Boek houden in Juni te Amsterdam, Haar lem, 's-Gravenhage, Rotterdam, Arn hem. Meppel, Hengelo, 's-Hertogen- bosch, Sittard, Groningen, Leeuwar den en Utrecht gehouden, is aldus: to taal 1214 candidaten, niet opgekomen 9 candidaten, teruggetrokken 5 candi daten en geslaagd 413 candidaten. Wegloestandeis in den Haarlemmer meer,, De Haarlemmermeer, zoo meldt de T e 1 e g r., is een belangrijk verkeers- dentrum geworden, vooral ook voor het doorgaand verkeer: HaarlemSlo tenAmsterdam; Haarlem—Aalsmeer Het Gooi en AmsterdamHoofddorp Leiden. Een goede oplossing van het urgente wegenvraagstuk in den Haar lemmermeerpolder schijnt nóg maar niet verkregen te kunnen worden. Over het asphalteeren van sommige gedeelten van wegen in het noordelijk deel van dezen uit^estrekten polder, is men zeer voldaan. Het aanbrengen van een teerverharding voor de lange wegen is echter te duur. Toch dient spoedig krachtig te worden ingegrepen de onhoudbaar gebleken toestand eisckt het. Wanneer van de zijde van het polder bestuur nog niet getracht is Rijks- en Provinciale subsidié te verkreijgen, waardoor voor de uitvoering van het groote plan tot verbreeding en verbete ring van de hoofdwegen in den Haar lemmermeer, het financieel bezwaar voor een groot deel zou ondervangen, clan zou het plan mogelijk nog kunnen worden uitgevoerd. Velen hadden reeds hoop gekoesterd, dat ook de Kruisweg in de richting naar Heemstede, een van de drukste verkeerswegen in den Haarlemmer? meer, nu wel spoedig zou worden ver breed, geasphalteerd en van een be hoorlijk rijwielpad voorzien en dit uit stel wekt begrijpelijkerwijs teleurstel ling. Oud-gepensionneerden bij de Spoor wegen. In antwoord op een schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid Van Braambeek betreffende toepassing der in de op 27 Mei j.l. aangenomen motie van orde van den heer Dressel- huys, bedoelde maatregelen tot verbe tering van den toestand van oud-ge- pensionneerden en hun weduwen en weezen v. 't spoorwegpersoneel, merkt de minister van Waterstaat op. dat de ontwerp-oprichtingsacte van het, in verband met de opheffing van het K. N. Steuncomité in het leven te roepen stichting, naar aanleiding van de mo- tie-Dresselhuys, zoodanig is geredi geerd, dat voor de toekenning van uit- keeringen aan oud-gepensioneerden, alleen in aanmerking komen diegenen die in dienst van het Rijk geweest zijn. De vraag, of hij bereid is de bedoelde motie ook van toepassing te verklaren voor het oud-gepensionneerde spoor wegpersoneel, en hun weduwen en wee zen, wordt dan ook, na overleg met zijn ambtgenoot van Financiën, door den minister ontkennend geantwoord. Codificatie van het Internat, recht Het Eerste Kamerlid Anema, heeft den minister van buitenlaiidscbe za ken de volgende vragen gesteld: 1. Is juist, geheel of gedeeltelijk, het Reuterbericht uit Washington, voorkomende in de N. R. Crt. van Vrij dag 25 Juni 1926, avondblad E, blz. 2, kol. 5 (onder telegrammen), dat aldus luidt: „Washington, 25 Juni (Reuter.) Kei- log, de Amerikaansche staatssecreta ris heeft een brief gezondeii aan de commissie van buitenlandsche zaken van het Huis van afgevaardgden, waar bij hij deelneming van de Vereenigde Staten aan de derde Conferentie aanbe veelt met het uitsluitend doel de codi ficatie van het internationaal recht te bevorderen, op voorwaarde, dat alle be langhebbende landen, al of niet leden van den Volkenbond, vrijheid van deel neming zullen hebben, dat er volledig rekening gehouden zal worden met het voorbereidend werk van juristen zoo wel uit het Westelijk werelddeel als uit Europa, dat de conferentie bijeen geroepen zal worden op een tijdstip, waarop de ontwerpen behoorlijk voor bereid zullen zijn en de arbeid der Amerikaansche juristen gereed zal zijn voor behandeling. Ivellog deelt voorts mede, dat lil| of ficieus gepolst ig door Nederland, welks regeering instemt met zijn voor stellen. Hij vo,egt er aan toe, dat, waar nog niet gezegd kan worden, wanneer de conferentie zal plaats hebben, het hem wenschelijk lijkt, dat het con gres het noodige zal doen om de re geering'in staat te stellen vertegen woordigers naar de conferentie te zen den, wanneer de uitnoodiging daar voor zal komen?" 2. Indien de eerste vraag bevestigend moet worden beantwoord, is dan de minister bereid, meer volledig en nauwkeurig mede te deelen, welke stappen in dezen door de Nederlanl- sche regeering zijn gedaan, of deze stappen gevolgen hebben gehad, en. zoo ja, welke? 3. Indien metterdaad door de Neder landsche regeering in den bedoelden zin pogingen zijn gedaan om te komen tot meerdere codificatie van het inter nationaal recht, hoe-heeft men zich dan te denken het verband tusschen dit optreden en de werkzaamheid van den Volkenbond op het gebied van de codificatie van het internationaal recht? RECLAME. DQBBELMAMS per dubbel stuk i c$s„ 5086 DE RAMP OP SUMATRA. Vermoedelijk één Europeaan gedood. Nieuwe schok in Palemfcang, Benkoe- len en Djainhi. Omtrent de aardbevingsramp in bet Padangsche seint Aneta nader, dat de schade vermoedelijk eenige nulli- oenen bedraagt. Voor zoover bekend, is in het geteis terde gebied slechts één Europeaan, n.l. de adjudant-apotheker Schmidt, gedood. Bet bestuur te Padang deelt mede, dat'alle Europeanen te Padang ongedeerd zijn. Onder puin van het bedehuis te Soengei Boeloe. zijn 14 lijken gevon den. Kota Lawas is zwaar geteisterd. Gisteravond werd weer een hevige aardbeving frevoeld in Palembang, Benkoelen en Djambi, terwijl een kor te aardbeving te Padang werd waar genomen. In de omgeving van Padang werden hevige schokken gevoeld. Ver- scheideqe gebouwen staan op het punt in te storten. De resident van Padang verzocht het Smeroe-fonds om hulp waarop f 50.000 werd geremitteerd. De leden van den Volksraad brach ten f 1000 bijeen ten bate van de slacht offers van de ramp. De schade te Fort de Koek door de ramp veroorzaakt is grooter, dan aan vankelijk vewacht werd. De pasarge bouwen zullen grootende-els moeten af gebroken worden. Het Residentiekan toor te Padang is dermate gescheurd, dat een deel onbruikbaar is geworden Officieel wordt uit Ba ja Koemboh gemeld, dat aldaar geen dooderi zijn. BUITENLAND. DE REGELING MET DE VORSTEN. De regeeitinq trekt haai wets ontwerp in Het kabinet-Marx heeft den Rijks dag en het geheel e Duitsche volk een groote verrassing bereid: he. heeft hel wetsontwerp nopens de financieele re geling met de voormalige vorstenhui zen ingetrokken. Er is dus in derde liezving niet over gestemd, het is met RECLAME. verkrijgt men door verworpen, en ergobehoeft de re>- geering de aangekondigde consequen ties niette trekken: De Rijksdag wordt niet ontbonden, het kabinet treedt nieit af, alles blijft bij het oude en men gaat nu goedsmoeds op zoek naar een nieuw compromis. In politieke kringen acht mepi de mogelijkheid groot, dat de verschil lende betrokken landen nü zelf een regeling zullen kunnen treffen met de gewezen vorsten. Tariefsverhooging in Duiiscfcla^d. De handels-poutieke commissie uit den Rijksdag heeft gistermiddag op voorstel der regeeringspartijen tegen de stemmen van de sociaal-democra ten, de communisten, en de Deutscli völkischen besloten de volgende ta rieven vast te stellen: Rogge, tarwe en spelt, gerst (veevoeder) 2 Mark, haver 6 Mark, mais 3.20 Mark, vprsch vleesch 21 Mark, varkensvet 14 Mark reuzel en reuzelachtig vet 6 Mark. Deze nieuwe tarieven zul,en van 1 Augustus tot 31 December a.s. gelden. Voorts werd nog op vo.jrscel der regeeringspartijen bes'.oven in het ver volg grondstof!en voor de margarine industrie met een invoerrecht van 1.25 Mark te belasten. Alle sociaal-democratische en com munistische! voorstellen werden ver worpen. Het lijdt geen twijfel, zoo werd gis teren geseind, dat de Rijksdag van avond of, als het laat mocht worden, vannacht de voorgestelde tariefsver- hoogingen eveneens zal aannemen. - De mijnwerkeïssfakiaiR ia Engeland. Baldwin heeft gistermiddag in een van de zalen van het Lagerhuis op nieuw een onderhoud gehad met Mac Donald en Henderson. De premier heeft uitdrukkelijk verklaard, dat de regeering er niet aan denkt, dc giste ren aangenomen wet op den 8-uren dag in te trekken, maar er lieerscht in goed ingelichte kringen de overtui ging, dat er belangrijke gebeurtenis sen voor de deur staan. De beide la bour-leiders hebben zich nog niet na der uitgelaten, maar ook zij schijnen den toestand minder donker in te zien. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet- Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat C. de Ru Jr. te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekommg van verlof voor den verkoop van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Boer- haavestaat 3 en 4V. Leiden, 3 Juli 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJÉN, Secretaris. Burgemeester eri Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat door hen, ten aanzien van den door de afdeel ing Leiden tot Bestrij ding der Tuberculose op 25, 26, 27 en 28 October a.s. in den foyer van de Stadsgehoorzaal te houden bazaar, ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor winkels. Leiden, 3 Juli 1926. N C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de beslissing op het verzoek van de N.V. Vroom en Dreesman, om ver gunning tot hei oprichten van een werkplaats 'voor het vervaardigen van kleedingstukken e.d. in het perceel Aalmarkt No. 2G en Breestraat No. 82, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G No. 1723, 129, 130, 133,1804 en 18C5, is verdaagd. Leiden. 2 Juli 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en 'Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. Gebrs. P. J. en J. Stikvcort om ver gunning tot het oprichten van een tim merfabriek in'het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 2923, aan den Roomburgerwg; b. P. W. C. Ivuysten, om vergunning tot liet oprichten van een banketbak kerij in het perceel Lange Mare No. 62, kadastraal békend Gemeente Leiden, Sectie H No. 1085; c. de N.V. Banketfabriek „De Bij" om vergunning tot het uitbreiden van de banketfabriek in het perceel kadas traal bekend Gfmeente Leiden, Sec tie M No'. 3850, gelegen aan de Room- burgerlaan; Gelet op de artt. 6 en 7 dér Hinder wet; Geven kennis -aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijla gen op de Secretarie dezer gemeente- ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 17en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren te gen deze verzoeken in te brengen, ter wijl Zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 3 Juli 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris Het technische spoorwegpersoneel eisckt verantwoording der slakmgs- ïeiding. De vakvereeniging van locomotief- machinisten en stokers eisckt, dat de algemeëne raad van het T.U C. onmid dellijk een bijeenkomst zal uitschrij ven voorliet bespreken der leiding ge durende de algemeene staking. Ook 't bestuur van den bond van spoorweg arbeiders heeft een resolutie aangeno men, waarin geprotesteerd wordt te gen het uitstellen dezer, conferentie. Voor da veiligheid van Koning Alfonso In verband met den beraamden aan slag door een anarchistische bende op koning Alfonso, tijdens-zijn verb iif te Parijs heeft Scotland Yard speciale maatregelen getroffen voor Jon tijd, dat koning Alfonso in Engeland ver toeft. Naar de verschillende haven plaatsen zijn signalementen van de verdachte anarchisten gezonden. EERSTEL VAN DEN FRANC IN FRANKRIJK. De meenmg van dn financieele experts. De „Petit Parisien" meldt dat het' rapport der commissie van experts.' dat waarschijnlijk 5 dezer gepubli ceerd zal worden, stabilisatie als een noodzakeliike voorwaarde zal stellen voor de financieel© hervorming maar het niveau waarop deze stabilisatie zal geschieden, niet zal vaststellen. Volgens de „Echo de Paris" die ge looft, dat het rapport morgen open baar zal worden gemaakt, zal Caillaux Dinsdag aan de Kamer voorstellen credieten te openen voor bet financi eele herstel. Het „Journal" zegt, dat Caillaux volmacht zal vragen voor het treffen van zekere maatregelen. De ,.New York Herald" (Parijsche editie) meent te weten, dat de gouver neur van de Bank of England en de directeur van de Federal Reserve Bank den gouverneur van de Banque de France de verzekering hebben ge geven, dat zij bereid zijn direct den financieel en toestand van Frankrijk te bespreken. Dr. Cené overleden. Uit Nancy wordt gemeld, dat de be kende Coué die een geneesmethode door autosuggestie propageerde, is overleden. Onderlinge strijd in Marokko. Verschillende stammen in het wes telijk deel van de Spaansche zone van Marokko zijn nu onderling aan bet vechten. De gehéele kwestie schijnt zich te beperken tot een plaatselijk con flict tusschen de stammen onderling, waarbij tot nu toe geen Eu rope esc he krachten zijn gebruikt'. De plaatselijke agitatie duurt voort, aldus nadere berichten, op het noor delijk front bij de Beni Zeroeal, die worden aangezet door DjebaJia-ieiders uit de familie van Raisoeü. Gisterën hebben de Marokkaansche troepen ge steund door vliegtuigen en artillerie, aanvallen der opstandelingen afgesla gen. De Franscae vorderingen in Syrië. De Fransche troepen hebben Maya- mas op 15 K.M. ten noorden van Sa'.- bad bezet. De onderwerpingen in den Djebel Druse gaan voort. Troepenopstand en onlusten in Perzie. Alvorens Salinas te verlaten, zijn de troepen in opstand gekomen en heb ben hun aanvoerder gedood. Ook zijn er onlusten uitgebroken in Boejncvrd in Khorassan. Van uit de hoofdstad is een regiment van ongeveer 1200 man sterk gezonden. Het Canadeescbe parlement ontbonden Na de nederlaag der regeering in het Canadeesche Lagerhuis heeft de premier Meighen, die deze week in functie trad, den gouverneur-generaal aangeraden het parlement te ontbin den, hetgeen geschied is. DE PEST IN MEXICO. 150 lijkan in de bosscken gevonden. In de wouden nabij Léon zijn giste ren 150 lijken gevonden van personen, die gestorven zijn aan pes: De oversfroomingsramp in Joego slavië. De overstroomingen der laa'-ste da gen nemen den vorm aan van e?n wa re catastrophe. De gebieden van Batsj- ka in het Banaat en het Save-dal wor den thans met algeheele overstroo ming bedreigd KORTE BERICHTEN Te Chicago' zijn de gemeentel- werklieden in staking gegaan voor loonsverhooging. Zij eischen een to taal bedrag van 10 millicen dollar, De Pruisische Landdag heeft gisL teren -na langdurig deba' ren voor stel aangenomen om maatregelen te treffen tot ondersteuning van door den) watersnood getroffenen. Officieel, naar het heet, worden de van Spaansche zijde afkomstige ge ruchten tegengesproken dat het bei- zoek van het Koningspaar aan Engel land in verband zou staan met een mo gelijk huwelijk van den Prins van Wal les met de Spaansche Prises Beatrice.,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2